J „ONS BLAD” i No giro alkmaar 104863 Maa^da^ Maart Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon REDACnE^No^1^0 *33 I 4 I FEUILLETON. HET GEHEIM. Japonstoffen en Klnderhoedjes. Abonnementsprijs GEMENGD NIEUWS. Korte Berichten. Verspreide Berichten. BUITENLAND. AMERIKAANSCH MEMORANDUM OVER VLOOTBEPERKING. BINNENLAND. UIT DE PERS. Ook de Engelsche Labours tegen eenzijdige ontwapening. Wordt vervolgd. Hij raasde en hij vloekte,’ schold den bur gmeester en veldwachter voor groote ezels uit en nam het hun hoogst kwalijk, dat ze hem, die toch de heer van he dorp was, niet het allereerst hadden gewaarschuwd. Want het was geen kleinigheid, dat zyn oude naam In zulk een zaak genoemd werd, dat zijn neet en erfgenaam, die van moord beschuldigd werd, gevangen was genomen, hij, die geen vlieg kwaad zou doen. Hij, die bü het zien Een waarschuwing. Aan alle abonn&a wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.—f 750.—f250.,f 125.—, f50,f40. GIRO AtkMAAR 104863 GIRO ALKMAAR 104863 honing bezig is ■a 1 1 1 ;en aan de CoL >Vet houders van bevorderen, wanneer vlooUprogram Zoo juist ontvangen een groote sorteering A. E N G E L A ND E R, MAGDALENENSTRAAT B 17, ALKMAAR. dat wij niet onvoorbereid ge in, laten wij integendeel uit Per kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar. ...ia Met Geïllustreerd Zondagsblad a NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD EEN OPZIENBARENDE ARRESTATIE. De moord op het- Bezuidenbout. Zaterdagmorgen heeft weder een opzienba rende arrêstatie plaats gehad in verband met den moord op mej. Wilk aan het Bezuiden, höut 167a te Den Haag. De justitie heeft voldoende termen aanwe zig gevonden om na verhoor ter plaatse aan te houden en over te doen brengen naar hel Huis van Bewaring de bovenbewoonster, mej. de wed G.Z., tegen wie verschillende ver. moedens zijn gerezen, in verband met den moord. De rechter-commissaris, mr. Scholten, de officier van justitie, mr. Hermans, de hoofd- comissaris van politie, de heer Van 't Sant en de commissaris der afdeeling, de heet Kramer, waren bij de arrestatie aanwezig. De verdachte is de huisbazin van den heei Wilk. Advertentieprijs Van 15 regels fl.25; elke regel meer f 0.20. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina’s f0.59 Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer f 0.12. Een vliegtuig, dat een noodlanding moest doen bij Folkestone, geraakte in brand, waardoor twee officieren om het leven zijn gekomen. Te Montreal heerscht een typhus epidemie. De epidemie is niet kwaadaardig, daar slechts vijftien personen ziju overleden. De werkgevers en arbeiders in de Pool- sche textielindustrie hebben de arbitrage der regeering aanvaard. Heden zal de arbeid her vat worden. Te Besanyon heeft een zware brand ge woed in de Duras-kazerne; de kleeding- en uitrustingsmagazynen van een geheel artil- lerie-regiment zijn in vlammen opgegaan. De schade beloopt 2 millioen francs. De politie te Belgrado beeft een arbei der gearresteerd, die een helsche machine had ingesteld met het doel de electrisehe cen trale van Belgrado totaal te vernielen. De voorgenomen aanslag werd op het laatste oogenblik ontdekt. Het Noorsche Odelsting nam een amen dement aan, dat strekt om de opheffing van het drankverbod te beperken. Er is een snelle spoorwegverbinding LondenSjanghai tot stand gekomen. De reis tot vijftien dagen verkort. President Doumergue zal een bezoek aan den Koning van Engeland brengen. De Fransche regeering besloot een com missie van onderzoek naar Indo-China te zenden. 11 stelling werd gegeven. Vrjjdag werd in de geheele stad gevlagd, terwjjl de scholen gesloten waren. Vele vrij willigers uit alle deelen van het land zijn met muziek naar Warschau gekomen; voor het vervoer per spoor werden hun vrijbiljetten verstrekt, 's Middags vond een parade dei vrijwilligers plaats. De nationaal-democratische pers protes teert niet zonder bitterheid tegen deze Pil- soedski-feesten. Zij zinspeelt daarop op do in omloop zijnde geruchten, volgens welke Pilsoedski het koningschap van Polen zou begeeren eu verklaart, dat het nergens ter wereld de gewoonte is, den naamdag van den minister-president op een dergelijk luister rijke wijze te vieren, doch dat dit slechts bij gekroonde hoofden geschiedt. PANTSERUNÏFORM VOOR BERLIJNSCHE AGENTEN. Ter beveiliging van het politiepersoneel te Berlijn zijn aan de agenten, die dienst hebben te doen in de donkerste wijken der hoofdstad, uniformen uitgereikt, waarvan de voering een dikke plaat aluminium bevat. In den rug is een plaat van een speciaal soort karton aangebracht, waardoor een dolk of mes niet heen kan dringen. NIEUWE TORNADO IN ARKANSAS. 25 dooden. Reuter seint uit Springfield (Moussouri) d.d. 18 dezer: Een tweede tornado in 48 uren tyds heeft hedenavond Noord-Arkansas geteisterd. In Green Forest zijn 25 personen gedood. Een hulptrein is in allerijl naar de plaats des onhefls vettrokken. EEN VLIEG VERHAAL. Isaac Schlossback, een vlieger bij de Ame. rfkaansehe marine, heeft een merkwaardig avontuur gehad. Het gebeurde is de Amerl- kaanachs kuststad Norfolk. Schlossback voerde met zijn vliegtuig in de lucht een kopduikeling «it toen hij los schoot en uit het schuitje gleed. Gelukkig kon hjj een paar spijlen te pakken krijgen; en terwijl het vliegtuig viel kroop hij terug, kreeg de stuurinrichting te pakken, wist hei vliegtuig weer onder zijn controle rê krijgen en veilig te landen. Hij had een val gedaan van 700 a ®0 M. We hebben, het geval niet gecontroleerd en zullen Schlossback maar op zijn woord geloo- ven. In ieder geval gelooven wij hem, waar hij schrijft, „dat het een heel onpleizierigc gewaarwording was.” gepleegd is, met alle teekenen van ontstel tenis van den vijver naar het kasteel gesneld zjjt, alsof gij door furiën achtervolgd werdt?”- „Wie zegt dat, wie heeft mij gezien?” riep Edgar van der Milden uit. De commissaris glimlachte. „Mijn waarde heer van der Milden, dit is een bekentenis en wilt ge nu verstandig han delen, vertel dan alles naar- waarheid, dat is verreweg het beste. Gij hebt in drift gehan. deld en dat is geen moord, en wellicht hebt ge uit noodweer gehandeld, gij hadt ’n he vige woordenwisseling met hem, greep hij u aan en toen „Neen’lj riep Edgar uit, de uitkomst die deze verklaring hem aanbood, versmadende. „Neen, ik ten onschuldig, geheel onschul dig, zoo waaraohtig als er een God is Nu baalde de commissaris de schouders op. „Dan spijt het my, mijn plicht te moeten doen. Mijnheer van der Milden, ik moet u, als ernstig van den moord verdacht, gevangen nemen en naar de stad doen vervoeren.” Mij gevangenen nemen”, riep Edgar uit en trad van toorn bevend een stap achteruit. Maar toen scheen hem zijn gansehe energie te begeven en hij schikte zich tn lifce onver- xnijdehjke. Toen echter de veldwachter henf met een gebaar, alsof hij vergeving vroeg, de hand op den schouder legde, kromp hij ineen. „De handboeien zullen hem wel niet behoe ven te worden aangedaan”, zei de commis saris. die diep medelijden met den jongen DE CHAOS IN CHINA. De staking te Sjanghai. Ofschoon er te Sjanghai groote opwinding onder de arbeiders blijft bestaan, is er nog niet algemeen gevolg gegeven aan den sta king soproep. Het aantal stakers bedraagt thans 22.000. De Zuidelijke troepen bevinden zich bij Sootsjau, maar de spoorweg Sjanghai-Nan- king is nog intact. De uittocht van Nanking naar Sjanghai, door Chineezen die door een paniekstemming bevangen zijn, duurt voort. De Noordelijk eti op den terugtocht. De verdediging der Sjantoengtroepen aan het front by Soengkjang is doorbroken. De Noordelijken trekken strijdend terug in de richting van Sjanghai De inetorting der Noordelijken werd ver oorzaakt door een flankbeweging der Na tionalisten, welke de positie der Noordelijken bjj Minhang en verder oostwaarts onhoudbaar maakte. De Noordelijken trokken in allerijl terug zonder de minste poging tot tegenstand Tweeduizend man troepen kwamen reeds in Sjanghai aan. De buitenlandsche militaire experts zyn van oordeel dat de Nationalisten than; in staat zijn Sjanghai op hun gemak binnen een paar dagen te bezetten. De zaakgelastigde der Ver. Staten te Rome heeft aan den Italiaanschen minister van binnenlandsche zaken een memorandum over handigd betreffende de ontwapening ter zee. In dit document wordt gezegd, dat de Ver. Staten van meening zyn, dat overeenkomsten voor de partieele beperking der vloot-bewa- peningen geen enkele mogendheid zeuAen kunnen blootstellen aan eenig gevaar van een andere vloot, behoorende aan een mo gendheid, die niet aan de overeenkomsten deelneemt. Deze overeenkomsten toch zullen opnieuw onderzocht kunnen ,worde®, wanneer een partij teskreigd wordt door bM vloot^program eener natie, die niet aan deze accoorden deelneemt. MOBILISATIE IN ZUID SLAVlë? Een onrustbarend bericht. Volgens een Stefanibericht uit Rome heeft het „Giornale d’Italia” uit Belgrado eenige mededeelingen uit „absoluut betrouwbare bron” ontvangen, welke niets meer of min der inhouden, dan dat-de Zuidslavische gene rale staf onder persoonlijke leiding van den ~v PR1NSES-JULIANABLOEM. Voor het Drentsche Veenkind. De propagandacommissie voor het Drent- sche Veenkind zal dezer dagi leges van Burgemeester en V alle gemeenten verzoeken, te dat in hun gemeente een collecte worde ge houden ten behoeve van het zwakke Drent sche Veenkind, opdat alsnog zooveel moge- gelyk van deze kinderen nieuwe gezondheid en levenskracht zullen kunnen opdoen. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juli ana heeft op verzoek der propagandacom missie haar instemming met dit denkbeeld betuigd en haar toestemming verleend, haar naam aan deze collecte te verbinden, zoodat de te verkoopen bloem de Prinses-Juliana- bloem zal heeten. De collecte zal gehouden kunnen worden op of na den 30sten April, den achttienden verjaardag van Prinses Juliana. Indien in een gemeente een commissie voor deze inzameling is opgericht, wordt de ze verzocht ten spoedigste daarvan kennis te geven aan den secretaris A. C. Bos te Eginond aan Zee, die ook bereid is, vooraf alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. UIT PE MEUBELINDUSTRIE. In verband met de verwerping der voor stellen inzake het Collectief Contract door den bond van Meubelmakers- en behangera- patroons hebben de werknemersorganisatie* besloten bianeu enkele weken in staking te gaas. WAARSCHIJNLIJKE VERLAGING VAN HET BRIEFPORT. In de Memorie van Antwoord op het V. V. der Eerste Kamer, betreffende de Posteryen- begrooting 1927 wordt gezegd dat het waar schijnlijk is, dat in het loopende jaar tot ver laging van het enkelvoudige briefport zal kunnen worden overgegaan, indien de be- drjjfsuitkomsten daartegen geen beletsel vormen. Een onderzoek is gaande nopens de wen- schelykheid om voor de locale brieven een verdejr gaande verlaging in te voeren. De „Msb.” schryft: Van haar buitenlandsche geestverwanten beleeft de S. D. A. P. weinig pleizier op het stuk der zgn. nationale ontwapening, de parade-leuze van het oogenblik. Nog niet zoo lang geleden heeft Vander- velde, de Belgische opper-so. ialist, met na- man scheen te hebben. „Wilt ge my uw woord geven, dat ge geen enkele poging tot ontvluchten zult aanwen den?” „Ik geef u mijn woord fluisterde de be schuldigde, die er als gebroken uitzag. „Doe dan uw plicht”, gelastte de commis saris den veldwachter, en dezen? wien de tranen in de oogen stonden, en wien in zijn gansehe leven de uitoefening vau zyn beroep nog nooit zoo zwaar gevallen was, voerde -zijn arrestant heen. Eerst naar het gemeenteruis. „Wilt ge eerst de terugkomst van uw oom afwachten?” werd hem gevraagd. „Neen, neen, zóó wil ik hem niet ontmoe ten.” En om zijn wensch te vervullen, werd de rit naar de stad weldra ondernomen, waar zich terstond de poorten van het huis van bewaring achter hem sloten. WIL PILSOEDSKI KONING VAN POLEN WORDEN? Warschau viert zijn naamdag. Het feest van Pilsoedski’s naamdag is Za terdag in geheel Polen Vrydag en speciaal te Warschau met groeten luister gevierd. Reeds Vrijdagavond begonnen de feeste-, lijkheden met een taptoe van het garnizoen en een fakkeloptocht der politie naar het „Belvedere”, het oude paleis der Poolsche koningeu, terwijl in de opera een gala-voor valt een druppel bloed in zwym zou vallen. Neen, het was werkelijk te dol, terwyl hij juist weg was geweest; want als hy, de ge neraal, thuis was geweest, zou alles wel an ders ziju geloopen, alles. Maar nu bleef er niets anders over dan met het gebeurde re kening te houden. Het eerste, wat hy deed, was naar de stad te rijden, waar zijn neef gevangen zat. Welicht was men verstandi ger en zag men in welk een stommiteit de dorpspolitie weer had uitgehaald. Maar de generaal bedroog zich, hoe hy ook raasde en tierde, hoe hij ook beweerde met zijn eere- woord in te staan voor de onschuld van zijn neef, deze bleef gevangen. Het onderzoek zou zijn gang gaan en do rechters van in structie verklaarden, dat de zaak voor den beschuldigde zéér ongunstig stond. Eéu woord van deze zou hem terstond de vrijheid kunnen geven, het woord, dat op helderen zou, wat het geweest was, dat hem by den vyver zoo ousteld had. Maar dit woord waarop men hem zou kunnen vrijla ten en waarop zijn onschuld zou kunnen worden bewezen, sprak de beklaagde niet Hij bleef by zijn verklaring, dat hy onschul dig was, maar hel bewijs er voor leveren, deed hy niet. Ja, hy maakte zelfs de verden king gegronder er door en het scheen, alsof er een geheim achter verborgen was, dat men nog uiet kende. De oude generaal van der Milden was bpi- ten zicbzelven, toen hij, haastig van z'n bad reis teruggekeerd, alles vernam. 3. „Gij begrijpt”, zei de commissaris, „dat die baat, die reeds meer dan eens aanleiding gaf tot onaangenaamheden tussohen u beiden, voor velen natuurlijk een reden kan zijn, om u te verdenken. Dat zult ge niet kunnen ont- kennen. De moord is niet voor diefstal ge pleegd. Andere vijanden had de vermoorde, voor zoover ons békend is, niet. Uwe vijand schap is niet alleen bewezen, maar ge er kent zelf, dat zy bestaan heeft. Gij zult dus inzien, dat men onwillekeurig het eene met bet andere in verband brengt.” „En mij voor den moordenaar houdt,” riep de beer van Milden uit. De commissaris deed, alsof hij den toon waarop deze woorden geuit werden, niet had gehoord. „Ge kunt natuurlijk dadelijk iedere ver- tenking van u afwerpen”, antwoordde hij. jjHet Is een feit, dat de vermoorde omtrent “ogen uur nog gezien is en wel in de nabij heid van de plaats, waar de moord gepleegd Kort daarop moet het misdrijf gepleegd sïjn en het zal nu wel een kleine moeite voor wezen, uw alibi te bewijzen en te vertellen .waar ge om dien tijd geweest zjjt.” Hot was een noodkreet, geen antwoord den tijd, dat hoogstwaarschijnlijk meer. En na dezen kreet kwamen nog een paar gestamelde woorden. „Ik ik wil niet, ik kan ik weet het niet meer.” „Nu, dan zal ik het u zeggen. „Gij waart ten tijde, dat de misdaad gepleegd moet zijn, aan den vijver, is dal waar of niet?” „Ja”, klonk het zacht van de lippen dea jongen mans. Ziet ge wel, wij worden het meer en meet in de zaak eens. Gy waart dus aan den vijver. Waarom kwaamt gij op zulk een bij zonder laat uur op die plaats?” „Wat weet ik zelf niet, ik wilde mij in een zekere stemming brengen, want ik ben dich ter.” „H’m. Enfin, dat is tenminste iets. Maai hebt ge van de daar gepleegde misdaad niets gemerkt, niet gehoord, niets?” „Neen van het pad, waarop ik liep, kon men het moerasbruggetje niet zien. Misschien by dag tusschen de boomen door, maar by nacht, en om negen uur is het reeds vol slagen donker is het onmogelyk iets te zien.” De commissaris zag met voldoening, dat de jonge man rustiger scheen te antwoor den en helderder, en practischer sprak. „Goed”, sprak hy, „nu blijft nog slechts één zaak op te helderen. Als gij niets gezien hebt, als niets u verschrikt heeft, hoe komt het dan, dat gij kwart over negen, dus op de misdaad Het blijft stil, het blijft al te stil rondom de Statenverkiezingen. Eenigen tijd geleden zijn zonder veel be langstelling de candidatenlijsten samenge steld, daarna verscheen de officieele num mering der versobillenide lijsten, daarna. niets meer! Hier en daar trad eens een spreker op, hier en daar verscheen eens een opwekkend artikeltje, maar in ’t algemeen is ’t een dooie boel gebleven: van frissche, vroolijke propaganda geen spoor. Wanneer men daarmede eens vergelijkt de belangstelling en de actie, welke de gemeente raadsverkiezingen, waarvoor de stemming veel later gehouden zal worden, nu reeds uit lokken, dan valt de veronachtzaming van de Staten-verkiezingen wel bijzonder op. Moeten wij het groote belang van de ko mende Statenverkiezingen nog in het Mcht stellen? Moeten wy nog wijzen op de gewichtige functie, welke ook ons provinciaal bestuur te vervullen heeft? Is het niet van groot algemeen en Katho. liek belang, dat onze Provinciale Staten worden samengesteld uit menschen met ge- zond verstand en beproefd beleid, en dat het aantal Katholieke afgevaardigden dagpn zoo groot mogelijk zij? Moeten wij herinneren aan de voorname taak, welke het College van Gedeputeerde Staten door en uh de Provinciale gekozen vervult, vooral in zijn toezicht op de ge meentebesturen Zjjn we niet oprecht blij, als Ged. Staten bij gelegenheid eens tusschenteide komen en een onverstandig gemeentebestuur verhinde ren een onverstandig besluit uit te voeren, zyn we niet oprecht blij, wanneer Ged. Staten rekening blijken te houden met onze christelijke beginselen in het beheer der pro» vincie en bij het toezicht op de gemeente besturen? Is het geen zegen voor het land, dat ds gezamenlijke Provinciale Staten van Neder land aan de Eerste Kamer een flinke recht- sebe meerderheid hebben bezorgd, en moet er niet voor geijverd worden, die rechtsche meer derheid te behouden en zoo mogeljjk nog te versterken? Zoo zouden we kunnen voortgaan. Het lijkt ons echter overbodig. Het is reeds genoegzaam betoogd. Maar dan moet nu ook algemeen begrepen worden, dat het hoog tijd is om onze verkie- zingemachine voor de Staten in volledige wer king te gaan stellen: iedere stem heeft nu evenzeer baar waarde als bij verkiezingen voor Kamer en Raad, en iedere Roomsche stem, welke niet of niet goed uitgebraohl wordt is nu evenzeer een verlies als altijd. De andere partijen gaan on» reeds vóór en ze bereiden tioh voor op fikschen strijd. Zorgen wy, -1-* -£-*-- vonden worde: eigen aandrift den strijd aan’binden. Komaan, propagandisten! Toont je wil en je kracht! druk betoogd, dat ontwapening alleen langs internationalen weg kan worden nagestreefd, precies zooals het ook de Nederlandsohe’ka< tholieken steeds hebben verkondigd. Nu weer valt van de Engelsche labour party een soortgelijke uitspraak te noteeren. Ter zake van de kwestie der maritieme onu wapening, welke a^. Maandag in het Lager, huis zal worden besproken, heeft deze partij, waartegen de S. D. A. P. overigens als haai voorbeeld opziet, zich deze gedragslijn uit gestippeld: ,ydat nationale veiligheid en daar door internationale vrede slechts door inter nationale overeenstemming over een vast te stellen vermindering der maritieme bewape. ning kunnen worden veraekerd.” Toch ohuden onze Nederlandecbe „ontwa nenaars" maar vol, dat nationale weerloos heid je ware is en dusvpn ze zelfs verkondi gen, dat wie daarvoor niet -met hen willen getuigen, huichelaars zijn, de hun „ontwape nings-wil” vermoffelen achter hun .alleen internationaal. Het blijkt nu, dat het aantal dezer huiehe laars onder de naaste geestverwanten onzet 8. D. A. P. in hei buitenland bedenkelijke afmetingen gaat aan nemen. iiif X-*- t f 2.85^ f 0.60 hooger koning bezig is een groot plan uit te voeren, dat men als een mobilisatie zou kunnen ken schetsen, waarbij buitengewone maatregelen, die een zeer dringend karakter hebben, wor den getroffen. Alles wijst er op, zoo heet het verder, dat men maatregelen heeft getroffen, strekkende om het leger in aller ijl op voet van oorlog te brengen. De hoofdmacht wordt geconcentreerd aan de Italiaansche en de Al- baneesche grens, waar groote activiteit heerscht, aan de Bulgaarsche grens wordt de dekking versterkt en aan de Grieksche en de Hongaarsche grens neemt men veiligheids maatregelen. In de bureau van den staf wordt reeds sedert eenige weken gedurende den dubbelen werktyd gearbeid. De koning con troleert alles zelf. mingen zijn of worden ingevoerd. De munitie fabrieken werken met volle kracht, nieuwe bestellingen oorlogsmateriaal, o.a. van tanks en vliegtuigen, worden gedaan, by de oude wordt op spoedige uitvoering aangedrongen. Een dementi. Het Avala-agentsehap publiceert de vol gende nota uit Belgrado: De iphoud van het artikel in een Itaiiaansch blad, over de beweerde militaire voorberei dingen in Joegoslavië, is in alle deelen uit de lucht gegrepen. Ongeregelde benden tegen Albanië? Daarentegen wordt uit Tirana gemeld, dat daar groote onrust is gewekt door het bericht over voorbereidingen op Joegoslavisch grond gebied van een nieuwe opstandige beweging tegen de Albaueesche regeering door dezelf de groepen, die daarin verleden jaar Novem ber niet geslaagd zyn. Dat ontevreden elementen hun organisatie en besturende comité’s in Joegoslavië geves tigd hadden, was reeds lang bekend, doch dit verontrustte de Albaueesche regeering verder niet, welke vertrouwt in staat te zyn zich te verdedigen tegen elke opstandige be weging. Een strijd evenwel tegen invallende groepen, die goed zyn uitgerust en gesteund frorden door een anderen en sterkeren Bal kanstaat is een veel ernstiger probleem. Het is bekend, dat de plaatst lijke ambtena ren in Zuid-Joegoslavië zich in verbinding hebben gesteld met komitadji’-leiders en de zen hebben opgedragen maaschappen te re- cruteeren tegen een soldij-gelijkstaande met circa vijftig guMen per maand, wat een aan trekkelijke betaling is voor deze arme bevol king. De gouverneur van Monastir en generaal Martinowitsj hebben zich beiden sterk geïn teresseerd voor de recruteering van de komi- tadji’s. Vergaderingen van het Albaneesche revolutionnaire comité buiten de grenzen van Albanië worden bijgewoond door Joegoslavi sche officieren. Een aantal officieren van het staande Joegoslavische leger staat in verbin ding met generaal Martinowitsj; het schijnt, dat deze officieren allen kort geleden op pensioen zijn gesteld. Hoewel tot nog toe geen groote troepen bewegingen hebben-plaats gehad, is een ba taljon tot binnen twee uur afstands van Skoe- tari verplaatst, terwijl het garnizoen van Di- bra versterkt is. Volgens andere berichten zou het de bedoeling zijn om ongeregelde ben den tegen Albanië te doen oprukken van uit Dulcigio aan de kust, in welk geval de Joe goslavische regeering een zone van enkele kilometers diepte langs de grens zou neutra- liseeren en alle -verantwoordelijkheid voor latere gebeurtenissen van de hand zou wij zen. reeds sedert eenige weken gedurende den Een groote reeks hervor-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1