HerkvenlOTloqeD en andere gelegenheden. lailifliM m Mitrtosafti Tsiias. „NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD" Vraag- en Aanbod-Advertentiën in hot „NMM HUIMSCN** BRHIM" koeten van 1-5 egels M CMt, iedere regel meer 12 tMt, tweemaal plaatsing f I M, driemaal I LM, (geen handolaannonces). Bloemenmagazijn P. J. van Kessel, Laat 121. blkaiaar. Ttlafaaa 214, 't adres voor H. Mis, H. De Vraag- en Aanbod-Advertentien in het Noord Hollandsch Dagblad hebben I altijd succes. Zondag il 1 de H.H. 8 Mei. ijdag, 1ste Vrijdag van legenheid om te biechten en te 7 7 den te woonplaats hebben, biechthoo- zes sterven half 7 en biecht* A. V. uur 8 Lof ter eere van uur OP daarom eerst Vri der bet tien, end Vrijdag Zaterdag 6 tot half 7 biechthooren. Kruisweg. Zaterda„ biechthooren, 7 uur Lof. Zondag a.s. Passie-Zondag. dag van uur Lof. 57 uur biecht- uur Hoog- Swart, hsvr. van Arie Kaptein en overl. kinderen. Dinsdag kwart voor 8 voor Cornelis Abbes. ‘Woensdag kwart voor 8 voor Corne- lis Kaandorp. Mis, des avonds 7 uur Lof ter eere van 8 uur, vocnr de H. Mis gebed toewijding, gezongen H. Mis met Morgc ke H. C tfez. 8 uur Donderdag kwart voor 8 voor Jan van der Eng. Vrijdag 9 uur voor de leden van het Genootschap van het H. Hart. Zaterdag kwart voor 8 voor Nicolaas Vis uur biechthooren, 7 van den Woensdagavond 7 Vrijdagavond 7 uur Zaterdag vanaf 5 te biechten. WARMENHUIZEN. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half, 7 Lijdensmeditatie, te 5 en 8 uur Patronaat. Maandag te half 7 de H. Mis in de ka pel, te 7 uur en kwart voor 8 uitreiking van de H. Communie, Woensdag te 7 uur den H. Jozef. Donderdag 7 uur feestlof ter eere van den H. Jozef. 8 Vrijdag, 1ste Vrijdag van de maand te igregatie. Mol, half 8 voor overl. oudèrs, broeders en zusters Woensdag 7 uur voor Maria de half 8 voor Cornelis Duijves. Elders 7 uur St. Josephlof. Donderdag 7 uur voor C en overl. fam., half 8 voor Jan Kraakman en Triintie Dubbeld, Dagelijks biechthooren om half 8. Cat. naar ewoonte. AKERSLOOT. Zondag half 8 tot zekere intentie, 10 uur voor de parochie. Maandag kwart voor 8 voor Elisabeth Hebt Gij degelijk dienstpersoneel noodig, wilt Gjj een of ander voorwerp uit do huishouding overnemen of over doen, zoekt Gjj een huis te huren, plaata dan een BBB «O eeats ia het ■BB eens wel een vergelding mij wachten door een God, dien ik thans loochen, brengt ge lukkig ben, die tot nadenken komen, noj terug tot hun Schepper. .Maar 't spel blijft gewaagd, omdat nf> mand weet, of hem de ure tot inkeer zal ge schonken worden, omdat de dood als een dief in den nacht komt en veelal zonder uit stal het leven met Mn slag opeischt. O, atheïst, als ge machteloos wordt neer geworpen op uw sterfbed, dan zwijgen do stemmen rondom n. Dan Is 't applaus ver stomd, waarmede men uw godvloekende theorieën heeft beloond, dan moet ge het al leen met uzo'f uitmaken. Dan moagt ge uv twijfel niet eens aan een gelijkgestemde uit spreken, die u schaterlachend zou antwooi den, dat ge het nü zelf mrtnr moet wctei of ge consequent wilt rijn of niet Ja, hij zal u nog een huichelaar schelden, als go wilt breken met uw ontkenning van een Rechter en een eeuwigheid. iv uur Vraag uzelf eens af, of ge wel 2 uur Lof' Wl,t’ *oo*ls g« thans leeft. Zoo niet, verzaak dan aan uw ongeloof, verhef u boven de materie en kies den vel- ligsten weg. ’t Moest eens niet waar zjjn, wat uw leer meesters u voorhouden. Wat dan? (..De Bazuin”). het H. Hart van Jezus. Voor en^nder de H.H. Missen uitrei king van de H. Communie. Zaterdag half 12 gelegenheid om biechten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 uur en vin half 6half 8 voor de andere parochia nen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering, zoomede voor diegenen die verafgelegen hunne ren. Cat. school Cat. dagen te 7, half 8 en 8 uur. 5 uur Mariacongregatie. Joseph. biecht- Zusters, om 8 uur in de kerk. DE FRANSCHE MISSIONARISSEN TE SHANGHAI Shanghai, waarop thans de oogea van dc geheel® wereld gericht zijn en in welks om geving wellicht bet lot van geheel China wordt uitgeetreden, is een stad van onge veer een millioen zielen, waarvan 20.000 christenen, verdeeld ovtr v(jf parochies met aldus de Croix” in hoofdtaak Fransche mis sionarissen. De Jesuieten zyn er gevestigd sinds 184S en ze hebben er belangrijke instellingen On de allereerste plaats komt wel de universi- teit, gesticht in 1903, omvattend drie facul teiten, met 400 leerlingen. Aan deze univer- siteit doceeren 22 Jesuieten, waaronder 2 Chincezen, 18 andere Europeanen en 10 Chi- neezen en twee Naristen. Oe nnivereiteit staat voor alle Chineezen open: in 1925 waren er bjjna 300 niet-katbolieke studenten. De Maristen-broeders hebben een Jeanne d’Arc-school met een vijftigtal leerlingen, waarvan een kwart ongeveer niet-katholiek; een Chineescb Fransche gemeente school met 800 leerlingen, waarvan slechts 70 katho liek, en een Franclscus-Xaveriue school met 1800 leerlingen waarvap 8p0 Chineescn. De congregatie van de zusters helpsters van de zielen in het vagevuur he-ft een ge sticht „St. Joseph” met 400 lee-lingen, het weeshuis „de voorzienigheid” met 150 kin deren en het gesticht van de H Familie met 550 leerlingen. De Lazaristen en Franciscanen beshten in Shanghai een procuur; de zusters van den H. Vincenüus i Paulo en de Franciscanes sen missionarissen van Maria beheeren elk een groot ziekenhuis. Te Zi-Ka-Wei op minder dan 10 K.N af stand van Shanghai bezitten de Jesuieten een college voor gymnasiaal onderwijs met meer dan 550 leerlingen, waarvan ongeveer 250 niet-katholiek; voorts een normaalschool voor onderwijzers met een veertigtal leerlin gen; en een ambachtsschool met meer dan 200 leerlingen. Verder bezitten ze eveneens te Zi-Ka-Wei een vermaard observatorium. De zusters helpsters van de zielen in het vagevwur hebben eveneens te Zi Ka-Wel een groot pensionaat, „Morgenster" genaamd, dat voor de Chincesche meisjes is wat de universiteit der Jesuieten voor de jonge mannen hpteekent. Het telt b(jna 500 niet- katholieke pensionairen. Dan zijn er in Shanghai en omgeving meer dan «0 scholen die ongeveer 9000 kinderen tellen, waarvan ruim de helft niet-katholiek. Al deze scholen staan onder algemeen» leb ding van Fransche Jesuieten. de beleedigingen het Goddelijk Hart aangedaan en tot bekeering van zon daars, dwalenden en ongeloovigen. Vrijdagavond geen Lof. - CASTRICUM. Zondag 7 dur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Lijdensmeditatie en Lof. *Maandag„Dinsdag, Woensdag en Don derdag de H.H. Missen te 7, 8 en kwart over 8. Donderdag van 56 uur biechthooren. Vrijdag 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 uur gez. H. Mis voor de leden van het hap van het H. Hart, 8 uur H. 7 Lof met eerherstel. uur bij de Eerw. Zusters, H. Mis. Van 48 uur biecht- eere van Maria. DE DOOD HET SLOT? Moskou is in geheel Rusland bekend als de meest onkerkelgke eu bolsjewistische stad. 't Ia dap oók verklaarbaar te vernemen, dat men in die stad hoe langer zoo aseer breekt met het gebruik, zich kerkeljjk te bu ten trouwen en de kinderen te laten doopen. Minder verklaarbaar is echter, dat diezelfde menschen, geen afstand willen doen van be grafenis volgens den kerkdijken ritus. De „Liga der goddeloozen", die zich tot taak heeft gesteld, alle religie uit te roeien, deelt mede dat in 1925 van de 100 huwelgken in Moskou er slechts 25 voor de kerk zga gesloten, in 1925 zelfs 21. Slechts de helft van de kinderen wordt gedoopt. (.Kesp. 56 i 54 pCt). Daarentegen is het aantal kerkeljjke be grafenissen gelijk gebleven. Nu verklaart de Liga, door aan te nemen, dat, waar bet grootste aantal der overlede nen tot de oudere generatie behoort, haar verlichte denkbeelden, b(j hen minder in gang hebben gevonden. Anderen daarentegen beweren, dat de „bekeeringen” tot het atheïsme uit louter opportunistische motieven voorkomen en dat de godloochenaar, wanneer de dood rid dert, zekerheidshalve toch maar liever kerkelijke wijze wil begraven worden. Aldus ongeveer een medewerker van het iHbld.": Zoo heel zeker schijnt men dan. toeh niet te wezen van zjjn zaak. Wij kunnen aan deze gestie kwalijk een groote naïeveteit ontzegi kenmerkende eigenaai Russische volk. Ook hier ter lande dat menschen, die reeds hadden afgerek< H. Mis, 8 uur gez. H. Mis, des avonds 7 uur Kruisweg en kort Lof. Zaterdag 7 en 8 uur H. Mis. Van 58 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof. Genootschap van het H. Hart, 8 Mis, half Zaterdag 6 7 en 8 uur hooren, half .7 Lof ter L1MMEN. Zondag half 8 stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis, kwart O'er 1 Cat., 2Z2 met Lijdensmeditatie, daarna H. Fam. afd. vrouwen. Woensdag 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef met Rozenb. Vrijdag 7 uur oefening van den H. Kruis veg. w de maand, onderdag biechthooren van 12 tot 1 uur voor voor - Lof, beide keeren zoolang volgens komen. Vrijdag 7 uur uitreiking van de H. Com munie, half 8 gez. H. Mis tot eerherstel Josephlof met Te Deutn. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand, 7 uur H. Mis voor Petronella Trompetter, uur voor Afra Kramer, 7 uur Lof. Zaterdag 7 uur voor Petrus Kramer, half 8 voor Z.Eerw. heer Franciscus Wil- lenborg, van 68 uur biechthooren, 9 uur Marialof. De gebeden 'worden verzocht voor Cornelis Duijs die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Anna Bommer, die in den Heer is overleden. Heden alftemeene H. Communie voor de leden van den R. K. Volksbond, 1 uur Cat., 2 uur H. Familie voor de man nen, 3 uur Kruisweg. Deze week de gewone Catechismus- lessmk 'XVensdagavond 7 Donderdagavond van hooren wegens den eersten Vrijdag, 7 uur Sluitingslof der St. Jozefmaand met ZAANDAM. Zondag de H.H. Missen te 7, 9 en half 11 uur. Onder de H.H. Missen schaal- collecte tot schulddelging der kerk, 12 uur Cat, 4 uur Vespers, half 5 en half 6 patronaat en congregatie, 7 uur Lof en Lijdensmeditatie, 8 uur Gezellenvereeni- ging. In de week de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur. Maandag 8 uur oefening van de H. Familie. Woensdag 7 uur Lof ter eere van den uur uitreiking van de H. Communie, te H. Jozef. -V Donderdag 7 uur Lof. Vrijdag uur oefening Kruisweg. Zaterdag 4 Lof. eggen ’t is een irdigheden van ziet nier USl WU»VI>VU, «VWO met God en kerk, bjj ziekte terugkrabbelen en in spjjt van de, mcl-zooveel overtuiging, gepropageerde begrippen, geestelijke hulp Inroepen voor hun arme zielen. D» verschrikkelijke gedachte, er moest ’T KALF ZAANDAM. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. 2 uur Cat, 3 uur meditatie. Woensdag 7 uur Lof ter eere van den ff Jozef. Donderdag 7 uur Lof met Te Deum tot sluiting van de maand van den H. Joseph, 6 uur gelegenheid om te biech ten. Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand, 8 uur gez. H. Mis voor de leden van de Broedetschap der Ged. Aanbidding, 7 uur oefening van den H. Kruisweg. HEEMSKERK. Zondag 4e Zondag van de Vasten. De H.H. Missen te 7, half 9 en 11 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Lof met Lijdensmeditatie, half 5 Mariacongrega tie, half 7 H. Familie. Maandag de H.H. Missen te 7 en 8 uur, overige Woensdag Half 7 Lof ter eere van St. Donderdag van half 67 uur hooren, half 7 Lof ter eere van St. Jo seph, als sluiting van de maand Maart. Vrijdag 7 uur gez. H. Mis, half 7 oefe ning van den H. Kruisweg. Zaterdag van 4half 9 biechthooren. Biechthooren voor 4e le en 2e klasse. Cat. als naar gewoonte. T VELD. Zondag 7 uur uitreiking van de .H. Communie, half 8 Vroegmis, 10 uur'de Hoogmis, half 3 het Lof met Meditatie. .Maandag 7 uur H. Mis, 8 uur uitrei king van de H. Communie, waarna uit reiking van de H. Communie aan de zie ken. Dinsdag 7 uur uitreiking ^van de H. Communie, 8 uur H. Mis. Woensdag de H.H. Missen om half 7 en 7 uur. Te half 9 pl. altaarwijding en te ongeveer half 11 Pontificale Hoogmis, des avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 7 uur uitreiking van de H. Communie, 8 uur H. Mis, des avonds te 7 uur plechtig Lof tot sluiting van de St. Jozefmaand. Biechthooren na schooltijd tn van 68 uur. ijdag 1ste Vrijdag der maand, Euch. half 7 uitstelling van het Ailerhei- WESTWOUD. Morgen (Zaterdag) half 8 gezamenlij- .ommunie voor de kinderen van l de Mariacongregatie. Zondag 4e Zondag van de Vasten, uur de Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Miserere, Lijdensmeditaye en kort Lof, 5 uur Lof in de Kapel van het Patro-» naatsgebouw te Hoogkarspel. Maandagmorgen te 11 uur Mariacon gregatie voor de kinderen der St. Jo zefscholen. In de week de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Voor en onder de H.H. Missén bestaat gelegenheid om te biechten. Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand, Missen te 7 uur en 8 uur gez H. voor de meisjes in de zuster- bij den Pastoor. voor de jongens in de jongens school bij den Kapelaan. Zondag Cat. voor hen, die van de school af zijn. De gebeden worden verzocht voor Neeltje Hoogland, Catharina van K'eef en de Eerw. Overste Zuster Erralda die met de laatste H H. Sacramenten Zaterdag 7 uur H. Mis, 8 uur H. Mis, der Stervenden zijn vooizien. om 7 uur i.of fer eere van Maria. Van ENKHUIZEN. 4—8 uur biechthooren. Zondag half 8 Vroegmis, 10 mis, 6 uur Lof. In de week de H. Mis om half 8. Dinsdagavond 7 uur Meisjescong-ega- tie. uur St. Josephlof. Kruiswegoefening. uur gelegenheid om BURGERBRUG. Zondag half 8 voor Cornelis Breed, 10 uur voor de parochie. In de week de H. Mis om 8 uur. Maandag voor Tjerk Arie Schouten en Overl. fam. Dinsdag voor Henricus Groot. Woensdag voor Cath. Sluijs geb. de Moei als lid van de St. Jozefgezellen. Donderdag voor een overleden moe der. Vrijdag voor de lev. leden van het Apostolaat des Gebeds en Broederschap van het H. Hart. Zaterdag voor Pieter Polder, Cath. Meijring en overl. fam. Zondag om 2 uur oefening van Kruisweg. Donderdag gelegenheid om te biech ten voor den Isten Vrijdag, ook na de H. Mis van acht uur; de kinderen kun nen biechten tusschen en na de school tijden. Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand, de H. Communie wordt uitgereikt om 7 uur half 8 en 8 uur, vocw de H. Mis gebed 'van 1 uitstelling, 7 uur Lof met Litanie van het H. Hart. Zaterdag van 34 en van 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. NIEUWE NIEDORP. (Kloosterkerk). Zondag 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis met Lijdensmeditatie, half drie oefe ning van den H. Kruisweg met Lof. Maandag feestdag van den H. Joannes van Capistrano, belijder der 1ste Orde volle aflaat voor alle geloovigen. Dlhsdag kwart voor zes Lof ter eere van den H. Antonius van Padua, Woensdag kwart voor zes Lof ter I were van den H. Jozef. Donderdag kwart voor zes Lof met Te Deum tot sluiting van de maand Maart. Vrijdag kwart voor zes Lof ter eere .▼an het H. Hart. 'T ZAND. Zondag de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. Na de Hoogmis Cat., half 3 Lijdens meditatie. Zaterdagmiddag van 58 uur hooren. De gebeden worden verzocht voor Petrus Smit, die in den Heer is overle den. OBDAM. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Lof met Lijdensmeditatie, daarna Cat. Woensdag 7 uur Lof. Donderdag 7 uur Lof. te 7 uur Kruisweg. g van 3 tot half 5 en van half De gebeden worden verzocht voor Piet Koning, dié met de laatste H.H. Sa- cramenten der Stervenden is voorzien en voor Everardus Schouten, die in den Heer is overleden. ASSfcNDELFT. Zondag 7 uur H. Mis met onderrichting 10 uur Hoogmis met predikatie, kwart voor 2 Cat., half 3 Miserere, Meditatie en Lof. Maandag half 7 H. Mis bij de Eerw. VIM v uua u> a»-.-». Dinsdag 7 uur uur H. Mis, 8 uur H. Mis des avonds half 8 Congregatie. Woensdag 7 uur H. Mis, 8 uur H. Mis. Donderdag 7 uur H. Mis, 8 uur H. Mis, des avonds half 8 Lof met Te Deum tot sluiting der St. Jozefmaand. Van 68 uur biechthooren voor den eersten Vrij- Vrijdag 7 uur H. Mis, 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart, des avonds Lof en Kruisweg. Zaterdag 7 uur H. Mis, 8 kwart voor 8 gez. H. Mis, te 7 uur Kruis weg. Zaterdag van 4—8 uur gelegenheid om te biechten, 7 Uur Lof. ZWAAG. Zondag 7 uur Vroegmis, kwart voor 8 uitreiking van de H. Communie, 10 uur ye‘ Deum de Hoogmis, half 2 Cat., kwart <ver 2 Lof met Lijdensmeditatie. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan de vereering van het Godde lijk Hart, 8 uur gez. H. Mis. SPANBROEK Zondag half acht stille M. Miis, 9 uur uitreiking van de H. Communie, 10 uur de Hoogmis, 2 uur Lof met Lijdens medi tatie. Maandag half 8 en 8 uur uitreiking *er H. Communie, 9 uur gez. Jaargetij. In de week de H Mis om 8 uur. Woensdagmiddag 3 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdag, 1ste Vrijdag van de maand, kwart voor 8 gez. H. Mis, 's avonds te 7 uur oefening van den H. Kruisweg, waarna kort Lof ter eere van het H. Hart en vereering der relikwie van het H. Krui». Zaterdag half 8 uitreiking vin de H. Communie, waarna de H. Mis hij de Eerw. Zusters. Van 35 en van 5— 8 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Cornelis Heddes, die in den Heer is over leden. ZWAAGDIJK. 7 uur H. Mis voor de pa rochie, half 10 voor Simon Neefjes, en overleden familie, om 2 uur Loif en Ro zenhoedje. Schaalcollecte voor de kerk. Maandag kwart voor 8 gezongen Maandstond voor Kaatje Koster, 2e H. Mis tot zekere intentie Dinsdag kwart voor 8 voor Pieter Spruit en overl. fam. Jacob Snip en overl. fam. Woensdag kwart voor 8 voor Mietje Odgang en overl. fam. Divera Koopman en overl. fam. Donderdag kwart voor 8 voor Jan Wiering Az. Jan Laan en Anna Kok. Des middags van 57 uur biechthooren. Vrijdag 7 uur tot zekere intentie ter eere van het Goddelijk Hart van Jezus, 8 uur voor overl. fam. Wiering-Schouten 7 uur Kruiswegoefening. Zaterdag kwart voor 8 voor Piet Ho man, lid van de Broederschap Zwaag Kevelaar. Overl. fam. Kok. Van 3—4 en van 5half 8 biechthooren. Zondag 7 uur voor de parochie, half 10 voor Jacob Ligthart. De plechtige H Communie zal zijn op LANGENDUK. Zondag 4e Zondag van de Vasten, 7 uur Vroegmis voor de parochie, half 9 uitreiking van de H. Communie, 10 uur Hoogmis voor de vereeniging Naasten liefde te N. S., met preek van Kap. Stan- denmeijer. Onderwerp: Het vermenig vuldigde brood, van 2—5 uur Patronhat voor de meisjes, 2 uur en kwart voor 3 voor de jongens. 6 uur Lof met Lijdens meditatie door Pastoor van Noord. On derwerp: Van Kruispaal tot Paradijs. Maandag 7 uur voor Nicolaas Bruin, 7 uur tot zekere intentie in het Zuster huis. Des avonds 7 uur Mariaconi Dinsdag 7 uur voor Joannes Maria de Nijs, 1 voor Corn. Kruijer la a I- a «a Vrijdag 1ste Vrijdag der maand. De gebeden worden verzocht voor Huberta Keijzer, wed. van Nicolaas van Duin, die in den Heer is overleden. BEEMSTER. Zondag schaalcollecte voor de siera den. Laetare: orgelspel en bloemen op het altaar toegestaan, half 8 Vroeémis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Miserere, Medi tatie en kort Lof, half 7 Patronaat. Maandag de H.H. Missen te half 8 en half 9. De meisjes biechten, die Dinsdag on der de H. Mis van 8 uur zullen communi- ceeren. Dinsdag de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdag de H.H. Missen te half 8 en half 9. Donderdag de H.H. Missen te half 8 en half 9. Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand, half 7 Vroegmis en uitreiken van de H. Communie, half 9 gez. H. Mis, waarna Kruisweg. Zaterdag van 34 en van 68 uur Op dien tg half 5 vergadering der zelatricen net H. Hart in de pastorie. URSEM. Zaterdag, 26 Maart van 78 uur biechthooren. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Lof met Lij densmeditatie, waarna vergadering der zelatricen. In de week om 8 uur de H. Mis, kwart over 7 uitreiking van de H. Communie. Woensdag- en Donderdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Woensdag mei korte oefening van den Kruisweg. Donderdag met Te Deum tot sluiting van de St. ^yephmaand. ag de schoolkinderen en de volwassenen te 4 nur en na bet er achtereen-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 14