HOORN. BEVOLKING. BURGERL» »KE STAND. HOORN. KERK EN SCHOOL. T ZAND. TUITJENHORN. ZIJPE. MEDEMBLIK. RADIO. RECHTZAKEN. kantongerecht te alkmaar. CALLANTSOOG. BEVERWIJK. WESTWOUD. BURGERBRUG. AKERSLOOT. SPANBROEK. HEEMSKERK. DE RIJP. ‘3 I enge- worden gaarne in ontvangst ge- van van o P. Sti Jacob: gemeente ikeler- oud tarina die be- Marine oj noodighc. ex- de Prof. B. F. OVERMAAT. Gr. Seminarie Driebergen. Postrekening 40889 getrouwd: G. Keulen te Winkel Wed. van P. Vta- loond laten. U hebt misscbien oud goad. Geboren: Cornells Jacobus, zoon van C. Degeling en K. Schouten. Dirk, zoon van H. J. J. de Greeuw en M. Wielring. Johanna Maria, dochter van J. H. Bakker en A. M. de Rie. Anthonia Johanna, dochter van 3. bergen en H. Koopman. Berendina, dochter van J. Leene en R. Zoet- HEILOO. Geboren: liefje, dochter van Pieter Groen veld en T. iBersteker. Maria Johanna, doch ter van Jb. v. d. Peet en M. Twisk. Jacoba Elisabeth, dochter van P. Sombnoek n M. Glas. Vi illem Hendrikus. zoon van W. H. Birkenhager en M. S. Choufoer. Roelof, zoon van C. M. dc Groot en J. Geus. Johannes Cor.eHs, zoon van C. ZoC'i en A. M. Huipen. Simon Gerardus, zoo i van M. Bek k er ci. G. Sneltrn. Guurtrudis Dorothea, dochter van L. Denneman en A. Roobeek Margtrctha Adriana, dochter van P. Bai ker en C. Knijn. Overleden. Anetje Smit, oud 88 jaar. Ma ria Mors, oud 10 maanden, dochter van Jo hannes Mors en Maria ‘cot. Aafke d«> Vries, oud 6! jaar eebigenoote van Cornelia Bouwes. Pieter Zwaan, ou t Cl jaar echtg. van Pietertje Leegwater. Hanna Christina Lindewartb, wed. v. Willem Fürber, oud 69 jaar. Ondertrouwd: B-ruks Dubbeld, veehouder, oud 26 jaar, wonende te Alkmaar en Neri- tje Bakker, zonder beroep, oud 25 jaar wo nende te Heiloo. •Getrouwd- B. Dubbeld en N. Bakker. DE RIJP. Geboren: Pieter Johannes Cornelia, coon van J. C. van Stratein en Anna Stoop. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. C. van Straten en Anna Stoop. Jansje Ros, 72 jaar wed. van J. Street. W1ERINGERWAARD. Geboren: Cornelia, zoon van S. Jee en J. Leidenstiker. Ondertrouwd en N. Nieudorp en G. Derksen r.k., naar ning r.k., naar Groo- rgaretha Loos r.k.; naar Berk- Groot r.k., naar Voorhout. Mar- eplant zijn door de lillegom, Lisse en VERGEET MET PASCHEN NIET DE ARME ST. THERESIA-KERK TE MAABN! Voor het eerst wordt het Paaschfeest ge vierd in de eerste St. Theresia-kerk van het Aartsbisdom. Voor Maarh een heel bij zondere reden tot geestelijke vreugde, om dat door de bijzondere bescherming van de H. Theresia de katholieken thans zoo geluk kig zijn tenminste een kerkgebouw te bezit ten. Daarom zal ook op den eersten Paa»eh- dag een Plechtige Hoogmis worden opge dragen voor alle weldoeners en ook bijzon der voor hen, die dezer dagen nog hun Paasch-gift willen opzenden. Het is niet prettig, dat men telkens weer moet aankloppen, doch als men de zorg heeft voor een arme kerk, die wegens haar ar moede niet eens een castoor bezit, dan zult U begrijpen hoe dringend noodig lier W steun van eenieder is. Voor het behoud des Geloofs onder de spoorwegarbeiders 'die urenver van hun pa rochiekerk woonden, heeft ondergeteken de de mpeilüke taak op zich genomen een kerk te bouwen en tijdelijk ook de zielzorg waar te nemen, totdat een zelfstandig be staan voor de kerk van Maarn mogeljjk is. Als ergens hulp noodig is, dan ie het hierl Daarom vertrouwen wij, dat ook Uw stof felijke bijdrage vullen. De H. T ZAND. Prijs melk. Voor de melk (de Maartmelk) uit Hollands Noorden, geleverd te ’t Zand is Donderdag te Behagen uitbe- subsidie te fonds uit aan de orde. De Voorzitter deelt mede, ingevolge een verzoek der laatstgehouden open- bare bijeenkomst, B. en W. hebben ge meend een kleine vergoeding te geven voor dit jaar van f 40. Door den heer Bakker wordt het doel van voornoemd fonds uiteengezet, het welk een liefdadigheidsinstelling is en waarvoor veel propaganda gemaakt wordt Ingekomen: Wilhelmus L. C. v. d. Riev r.k., Breed 54 naar Venlo. Hendrikus W. v. Beek r.k., Schoutenstraat 12 van Alkmaar. Francisca J. v. d. Noort r.k., West 4 van Amsterdam. Cornell's Bakker en gezin, geen, kerkgen. D. H., Groote Noord 12 van West- xaaji. Geertje Bakker wed. K. Galis n.h., Pel- mofenpad 13 van Twisk. Vertrokken: Petrus Oudejans en gezin d.g., woonwagen naar Wognum, woonwagen No. 1587, Maria Veken r.k., Koepoortsweg 35 naar Wognum. Elisabeth Uhlenbrock r.k., Groote Noord 26 naar ’s-Gravenhage, Boetselaerslaan 81. Johannnes den Ouden dammer r.k., Achterom 25 naar Amsterdam, Oude Waal 20. Janna Geefhuizen n.h., Groo te Noord 69 naar Enschedé, Kuipersdijk 151. Teunisje Verlaat wed. R. Woestenburg r.k., It. Zeedijk 71 naar Purmernd, Plantsoenstr. 8. Antje Brugman wed. J. Bakker g.k., 0. de Boompjes 2 naar Zwaag „Avondlicht”. Ja- I eob M. Polak en vrouw, ned. isr., Bierkade 10, naar Amsterdam, Riouwstraat 30. Alida S. n.h., naar Velsen, Kweekerslaan 13-17. Aalbertus Vorst eti gezin n.h., Binneblqfstr. 9 naar Heiloo, Mollen weg.Adriaan de Rooq n.h., Appelhaven 8 rood n. Zwaag „Avond licht”. Nico laas Wever r.k., Groote Doet 129 naar Oosterblokker. Margaretha Eqken n.h., Groote Noord 52 naar Bergen, Vijverlaan 8. Margaretha Ooteman r.k., Groote Noord 92 naar Hoogwoud. Reinoutje M. Stam r.k., Achterstraat 10 nMar Haarlem, Wagen weg 46.. Reqer G. Meqssen en gezin r.k., TUITJENHORN. Een jubileum. Met 1 Md a.s. zal de heer Jac. de Groot den dag her denken. dat hij voor 25 jaar geleden door Z. D. H. den Bisschep van Haarlem benoemd werd tot kerkmeester der Parochie van den H. Jacobus de Meerdere, alhier. Tot heden heeft de heer de Groot met vollen ijver deze functie vervuld. Naar wq vernemen, zal dit jubileum niet onopgemerkt voorbijgaan. TUITJENHORN. R. K. Kiesvereeniging (Harenkar? pel-West). Zondag LL werd alhier de stemming gehouden voor de groslijst voor de volgorde aer candidaten der aj. gemeen teraadsverkiezing. De uitslag is als volgt: I. Jac. de Groot met 774 st 2. A. Duivis met 507. 3. G. Boekel met 520, 4. W. Stroo- per met 328 en 5. N. Boon met 301 «te. On geldig 14 biljetten. ZIJPE. Ontslag. In de op Maandag jj. ge houden vergadering van den gemeenteraad werd aan den Iqnwerker van bet G. E. B. J. Bellis met ingang van 1 Maait 1927, ont slag verleend. hout. Maria Gertrud*. Francisca, dochter van A. J. v. Dommelen en E. J. Houben. Akke, dochter van B. W es tra en D. Verbeek. Wil helmina, Johanna, Berdina, dochter van IJ. Hilteman en J. I. C. Hendrikx. Gerardus Ja- oobua, soon van F. A. Rivi en A. C. Smits. Jacobus Johannes, soon van J. Tal sn M. Ful. Overleden: Jannetje de Flart. dochter van W. de Flart en G. Hofman. Geertruida Nou- ta 61 jaar echtgenoote van H. Schuurman. Jelle, Albert Viser, 2 jaar, zoon van T. Vis ser en Th. G. UiWiam. Wjlbelmus Matt heus Bloem, 66 jaar, laatstelijk weduwnaar van Cornelia Haarselhorst. Grietje Broeese, 77 jaar, weeduwe van H. Oosterman. Neeltje Kooiman 81 jaar. weduwe van J. Edel. Le venloos aangegeven kind van H. Enderma en A. G. Bouwman. 'Ondertrouwd: Johannes Theodorus Wil helmus Galeeloot en Hendrica Cornelia van ’t Hoff. Getrouwd: Krqn Dekker en Anna KluR. LIMMEN. Geboren: Alida, dochter van Jac. Hollan der en Maria Berkhout. Cornelia Maria The resia, dochter van K. van der Peet en W. A. Hendriks. Geertruides Maria, dochter van Jacob Keyser en M. C. Winder. Overleden: Immetje Slot 78 jaar. Johan nes van der Peet 73 jaar, echtgenoot van Neeltje Beholder. Cornelia Zeeman, 1 jaar, zoon van P. Zeeman en E. van Dqk. Hendri- ku« Nico laas van der Vliet 28 jaar, echtge noot van Jannetje Rietveld. SPANBROEK. Geboren: Petrus Nicolaas, zoon van Ja cob Koomen en van Elisabeth Smal. Petrus, zóón van Rudulphus Vroone en van Geertje Engel. Maria Geertruida, dochter van An tonina Appel en van Elizabeth Jong. Eliaa- bteh. dochter van Cornelia Lakenian en van Anna Catharina Sweep. Overleden: Petrus Nicolaas Koomen oud 14 dagen van Jacob Koomen en van Elisa beth Smal. Cornelia Heddea, 78 jaren. we duwnaar van Geertje Mettee. Overleden te Hoorn. U hebt misschien oud goad, dat onge bruikt blijft liggen, jaar in jaar uit, rente loos: zend het dan aan onderstaand adres. Het wordt gesmolten voor kelken en cibo ries. U kunt het geen mooier bestemming geven. Denk niet dat het de moeite niet waard is. Voor een arme kerk is zelfs de kleinste bijdrage welkom. Misschien kunt u bij uw kennissen ook een inzameling hou den. Gelieve het aangeteekend te verzenden. Of hebt U nog Russische effecten, practisch door U toch als waardeloos gebouwd worden? Ze hebben altijd eenige waarde en i nomen. ;e onze Paasch-vreugde zal aan- Theresia, die beloofd heeft haar rozenregen van uit den Hemel op aarde te doen nederdalen, zal uw hulp niet onbe- OPMEER. Geboren: Froukje, dochter van Sjoerd de Vos en van Maria Wilhelmina Dirkje Ploeg. SCHAGEN. Geboren: Jozef Johannes, zoon van Jo zef Petrus Huiberte en Anna Maria Dekker. Christophorus Anthonius, zoon van Cbrw- tophorus Josephus Schouten en Elisabeth Rentenaar. Ondertrouwd: Hendrikus Kiezeling 23 jaar, kruidenier en Geertruida Catli Bleek er, oud 23 jaar, zonder beroep beiden te Behagen. Schattingsrommiaals Tot loden der schat- tingscommissie Inkomstenbelasting werden herbenoemd de heeren JoK Bruin, D. de Leeuw Wzn. en J. de Moor en werd be noemd de heer J. A. de Wit. MEDEMBLIK. Hoofd machinist 4 Noorder Koggen. Den heer N. R. de Boer is als zoo danig eervol ontslag verleend, in zqn plaats is benoemd de heer Nieuwenhuizen te Am sterdam. Opgedragen. De firma Geuzebroek en Boe ket alhier is door den loodsdienst der Ned. opgedragen het maken van de be leden voor den Stonnwaarschuwings- dienst alhier. De Gemeenteraadsverkiezingen. De stem ming voor den gemeenteraad alhier is door B. en W. bepaald op i Schoonheidscomtnissi alhier en schoonheidscommissie ingesteld, in verband met de uitbreiding en verschillende verbouwingen in deze gemeente. In deze commissie zijn benoemd de heeren Ir. Ver- hey, J. Wiiidt en D. Berkhout. WOENSDAG 13 APRIL. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 2003.00 Engelsche le? voor kinderen. 3.004.00 Knipcursus. 5.30 6.15 Concert door het H. D. O.-orkeet. Si mon van Leeuwen, viool. 6.156.45 Demon stratie van Ungaphone-platen, door den heer H W Postma. 6.457.45 Concert door het H. D. O.-orkest. 7.45 PoHtieber. 10.30 Persber. 8.10 Christel. Omroep. Samenkomst in de Nieuwe kerk op den Dam te Amster dam. Koorzang van het Oatechisantenkoor „Toewijding”. Organist, A. W. Rijp. 1. Ge meenschappelijke zang „Houdt Gq mQn han den beide”. 2. Openingswoord door den voorzitter van de Evangel:-<xtiever. „De Zaadkorrel”. 8. Gebed. 4. Koorzang: Da Hirte Israëls (Ps. 80 2). 5. Toespraak Dr. J. G. Geelkerken, over: Storm en schip breuk. 6. Koorzang: Als ik in gedachten sta b(j het kruis van Golgotha. 7. Toespraak van Dr. M. J. A. de Vrijer, over: Redding. 8. Gemeenschappelijke zang „Kom tot Uw Heiland, toe! langer niet”. 9. Toespraak Dr. P. Stegenga Azn., over: „Grijp de kansen-*. 10. Koorzang: Leid door de zwarte nach^ die om mij ia, Mijn Licht, mjj voort. 11. Ge bed. 12. Gemeenschappelijke zang „Grijp toch de kansen, door God U gegeven.". 13. Zegenbede. Daventry, 1600 M. 10.20 Het Daven try-kwartet en solisten, sopraan, bariton, piano. 11.05 Concert. V. A. Watson, dubbele bas. 11.20 Concert. 12.20 1.20 Orkestconcert. 2.20 Populair orkest- concert M. Oohran, sopraan. T. Pickering, tenor. 4.20 Lezing: Loet Houses. 4.35 Kin- deruurtje. 5.20 Orgelbespeling, concertorgel. 5.40 Tuinpraatje. 5.50 Tijde., weerber, nieuws. 6.05 Orgelbespeling. 6.20 Lezing? The League protects Women and Children 6.35 De sonates van Mozart. 6.45 Leziagf Mjj correspondence. 7.05 Variété. V. Lam- beiet en B. Couper, humoristen. D. Thorne en een piano. N. Blaney, Bedjes a. d. piano. C. Lidington, humor. Nesbit bros, banjo. D. Calthrop en Cie, humor. 8.20 Tqds., weerb., nieuwb. 8.40 ,,1-ost Chords”, orgel, improvi satie» met verklaring. 9.2010.20 Het Wi- relss-kwartet. E. Burlord en D. Colston, duetten. 10.20—11.20 Dansmuziek. - Parys, „Radio-Paris’’, 1750 M. 9.50—10.20 Concert 11.50—1.10 Orkestr concert 4.054.55 Concert. Orkest en so listen, piano, viool. 8.0510.00 Orkestcon- cert. Vocale solisten. Langenberg, 469 M. 10.20— 11.20 Concert 12.25—1.25 Solis- tenconcert, piano, fluit, cello. 4.205.20 Schlagers. L. Hilow, sopraan. Lutterkapel. 7.50—9.50 Moderne gedichten en -muziek. Orkest en solisten. 10.0511.20 Dansmu ziek. Königsicusterhausen, 1250 M- en Berlijn, 484 en 566 M. 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.50 Voorlezing uit eigen werken door W. v. Scholz. 8 509.50 Volksliederen. H. Laoh- manski-Schaul, sopraan. R. HeD, tenor. Hamburg, 394.7 M. 1.252.05 Kamermuziek. 3.505.15 Dansmuziek. 5.206.10 Orkestconcert. 7.20 Religieuse liederen. 8.20 Gedichten en mu ziek van Mozart en Schubert Daarna tot 11.10 dansmuziek. Brussel, 509 M. ,4.20—5.20 Orkestconcert. 6.50 Pianocon- eert. 7.50—9.20 Orkestconcert Mondelinge uitspraak 8 April 1927. H. Z. te Castricum, overtreding Kanaal- reglement f 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. G. te Egmond aan Zee, G. J. v. M. te Hoogeveen, dronkenschap, ieder f 2 boete of 1 dag hechtenis. A C. te Uitgeest, W. H. te Alkmaar, over treding Melkbesluit, de le f 10 boete of 5 dagen hechtenis, de 2e f 8 boete of 4 dagen hechtenis. H. Z. t<- Castricum, W. B. te Zqpe, S. V. te Koedijk, D. G. te Grootseheriner, over treding binnenaanvaringsreglement, iedei f 3 boete of 2 dagen hechtenis. N. de V. te Egmond aan Zee, overtreding art. 460 W. V. S. Teruggave aan de ouders. J. G„ P- B. R. te Krommenie, overtreding Vogelwet, ieder f 6 boete of 3 dagen hech tenis. G. 8. te Heiloo, H. H. te Beverwijk, E. G., H. P. te Egniond aan Zee, P. M. A. te Lim- meu, J. K. to Zuid- en Noordschermer, over treding Motor, en Rqwielwet, de le I 13 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e f 6 boete KRABBENDAM. KRABBENDAM. Gemeenteraadsverkiezing. Door de antl-rev. kiesvereeniging alhier, zal bjj de a.s. gemeenteraadsverkiezing, in de ge meente Warmenhuizen, de volgende candida- tenlqst worden ingediend: W. Dqkstra, J. Bierstker, (J. J. Jonker. CALLANTSOOG. „Zwaargewicht.” Door den heer P. Vader alhier, werd op de Schager Paaschtentoonwtelling aangevoerd een var ken, wegende 734 pond. Het dier was speciaal gemest met de gepasteuriseerde karnemelk van de Melkfabriek te Uithoorn. BEVERWIJK. R. K. Coop. Tuindersver. -Kennemerland” Aan de markt heersebte vrijdag wederom een levendige spinazie- handel met oploopende prqzen. Deze varieer den per kist van 1820 K.G. f 2.40f 4.30, bakspinazie per kl. kist van 8 pond 6075 c. Te beginnen met heden zal dagelijks ge veild worden. goedkeu- uden on- GRAFT. Geboren: Trqntje, dochter van J. H. Tho le n en H. A. Deviere. Adrianus, zoon van J-os. Smit en C. Schouten. Jan, zoon van C. Stoop en A. Zaal. Johannes Theodorus, zoon van P. C. Stoop en J. Mak. Antje, dochter van Pieter Bruin en Grietje Schermer. Ondertrouwd: Jacob Slooten 28 jaar en Herinqntje Trqntje Tymee, 26 jaar Akersloot. Overleden: Abram Caton, 56 jaar. Pieter de Boer, 71 jaar. CASTRICUM. Geboren: Andtys, zoon van J. van Jer Meulen en A. Reemeijer. Adriaans Canisius, zdön van J. Kuq» en M. E. van Duin. Overleden: Albert Strooker, oul 76 jaren te Wqk aan Zee en Duin. AH Ni. olaas de Jong, 22 jaar te Helder. 23 Mei a.s. lie. Door B. en W. is taald f 8.54 per 100 K.G. WESTWOUD. Gemeenteraadsver gadering. De Raad dezer gemeente kwam dezer dagen onder Voorzitter- •chap van burgemeester Haverkamp in openbare zitting bijeen. Aanwezig alle leden, uitgenomen de heer J. Schouten. De Voorzitter opent de vergadering met een welkomstwoord, waarna de no tulen onveranderd werden vastgesteld. Aan de orde is de behandeling reke ning van het G. E. B. over het dienstjaar 1926. Door den heer Wijnne, administrateur werd de toelichting gegeven. De rekening «loot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 14873.98 M de winst bedroeg f 3251. 77. Totaal ba lans is f 53283.16. Om verschillende redenen werd besloten op nader te bepaleii tijd de verzekering van den Iqnwerker op te zeggen. Door het ondergrondscb maken van het net valt deze ambtenaar onder de ongevallenwet De rekening en balans worden vervol gens goedgekeurd en vastgesteld. Besloten wordt met het ondergrondsch maken van het net met bekwamen spoed door te gaan. Volgt punt 2 der agenda wijziging begrooting der gemeente over het dienstjaar 1926, alsmede die van het G. E. B. 1926. Enkele posten moeten verhoogd wor den en nieuwe posten aangevuld. Vervolgens werd behandeld de ploitatierekening 19251926 van woningbouwvereeniging ,,St. Martinus’* t* Westwoud. De balans sluit met f 25117.75, de winst- en verliesrekening met f 1680.98 en een verliessaldo van f 67832. Tot leden der schattingscommissie voor de rijksinkomstenbelasting werden de heeren J. Groot, J. Klaver, C. Koop man en G. P. Haverkamp herbenoemd. Medegedeeld wordt, dat in de kosten ▼oor de straatverlichting te Zwaagdijk de gemeente Westwoud f 378.60 bij draagt. Aangedrongen werd op afwerking van den ombouw van het net in een onder- grondsche. Geklaagd werd over den slechten toestand der palen; door het P. E. N. zijn de voorwaarden nog niet be kend gemaakt en kan een beslissing nog met worden genomen, er zijn onderhan- delingen met de P. E. N. aanhangig. Punt 5 van de agenda betreft, con tract met den staat aer Nederlanden in zake het spoorwegoverpad bij het sta tion. Benevens de vergoeding van ruim f 16 aai. de spoorweg maatschappij, zou volgens de ontvanger der registratie te Hoorn aan het Rijk afd. Domeinen f 10 moeten worden betaald. Volgens gehou den besprekingen blijkt, dat voornoemd pad niet best gemist kan worden. Behal ve voor de Binnenwijzend is dit pad in verschillende opzichten van belang. B. en W. worden gemachtigd voor noemd contract aan te gaan. Dan wordt medegedeeld dat de bur gerwacht voor een nadeelig saldo >is ko men te staan van f 62.55. Ingekomen is een verzpek om tege moetkoming in het nadeelig saldo. De heer Klaver vraagt, of de burger wacht nog bestaat. De Voorzitter deelt mede, dat in ver schillende plaatsen de burgerwacht rus tend is, doch dit is hier niet het geval Spr. zegt, dat ook het Rijk nog subsi die geeft, de afdeeling telt 50 leden, door wie geregeld wordt geoefend. De heer C. Laan zegt, de burgerwacht is een instelling ter bewaren van rust en orde en moet gesteund worden. Het voorstel om f 5* subsidie te ge ven wordt aangenomen. De heeren cak- leer en Klaver stemden tegen. Een reeds eerder mgediend voorstel van den heer Bakker, betreffende een geven aan het Dorus Rijkers- de Bootsgezellenbeurs komt Het voorstel wordt met 4 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren Groot, G. Laan, C. Laan Pz. en C. Koop man. Volgt mededeeling van het proces-ver baal van kasopname van den gemeente ontvanger, alles werd accoord bevonden ten bedrage van f 3583.52. M«iegedeeld wordt, dat de heer P. Muijs zijn benoeming tot hooisteker en lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wenscht aan te nemen. Bij de rondvraag bespreekt de heer Bakker den onhoudbaren toestand op 'f schoolpleinen dringt aan op verbetering. Spr. zou schelpen willen laten aan brengen. Een en ander zal ter onderzoek aan den gemeenteopzichter worden opgedra gen. Nogmaals vraagt de heer Bakker de aandacht voor den toestand van den weg aan het Zittend waarvan de bermen zeer slecht zijn. De Voorzitter zegt alle medewerking toe. Volgt sluiting. BURGER BRUG. Tijdeltyk hoofd. Tot tjjde- Iqk hoofd der Openbare Lagere School te Burgerbrug is benoemd de heer L. van Eke ren, onderwijzer aan dezelfde school, zulks wegens ziekte van den heer J. P. v. d. Ploeg. AKERSLOOT. Autobusdienet Alkmaar- Uitgeaat. In ’t Provinciaal Blad van Noord- Holland No. 34 is verschenen bet volgende besluit: j Gedeputeerde Staten vau Noord-Holland: Gezien een brie: van J. Tb. Verduin, te Akersloot, houdende verzoek om vergunning tot het inwerking houden van een autobus dienet van Uitgeest naar Alkmaar en terug; Overwegende, dat tegen deze aanvrage g< en bezwaren zqn ingebracht; Gelet op de 'VVet Openbare Vervoermidde len; Besluiten: L aan J. Th. Verduin, te Akersloot, ver gunning te verleenen tot het in werking houden van een autobusdienst van Uitgeest naar Alkmaar en terug onder de volgende voorwaarden: le. De wagens moeten worden onderhou den ten genoegen van Gedep. Staten en in elk opzicht voldoen aan de door dat Col lege te stellen eischen. Behoudens wijziging onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten wordt voorloopig gereden met 2 «agens. De ondernemer moet over voldoende re- serve-autobussen beschikken, zoodat het ver voer geregeld kan plaats hebben; 3e. De ondernemer is verplicht zijn dienst uit te oefenen volgens de dienstregeling, welke door Gedeputeerde Staten is goedge keurd. 4e. De tarieven moeten aan de ring van Gedeputeerde Staten woi derworpeq. e. Behoudens wqziging onder goedkeu ring van Gedeputeerde Staten wordt het vol gende traject gevolgd: Van Uitgeest (Station) door de kom van de gemeente Ujtgeest, langs den Ummerweg, den Dorregeesterweg, den Ltmmerweg, den Lageweg, door de kom van de gem Akersloot langs het Kerkplein, den Boel weg, den Korten Boekclerweg, den Rijks weg, langs het Noordhollandsch kanaal naar Alkmaar (café Burgerring aan den Achter weg). In de richting naar Uitgeest wordt het zelfde traject gereden; 6e. De ondernemer draagt zorg, dat in de autobussen niet wordt gerookt; 7e. De ondernemer is verplicht zich te ver zekeren tegen de in artikel 9 der Wet Open bare Vervoermiddelen bedoelde schade. Hoogesteeg 1 naar Beemster, Volgerweg. A. C. Rietbergen wed. Ph. Demmendaal n.h., Ged. Appelhaven 5 naar Amersfoort, Mat thias Withoosstraat 22. - SLACHTHUISPLANNEN. B. en W. van Hoorn hebben hun slachthuisplannen toegezonden aan de gemeenten Avenhorn. Blokker, Berk hout, Oudendijk, Schellink hout, Wog- num, Wijdenes en Zwaag, met verzoek dezen met den meesten spoed zoo eenigs zins mogelijk binnen een maand te be handelen en hierop een beslissing te ne men. De stukken bevatten: a. een ont- werp-overeenkomst met de buitenge meenten inzake uitvoering van de vleeschkeuringswet; b. eene ontwerp verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch; c. een advies van de commissie van toezicht op den vleesch- keuringsdienst in den kring Hoorn. SAMENWERKING. De Ant-Rev. en Chr. Hist. Kiesveree niging zullen bij de komende gemeente raadsverkiezing met één gezamenlijke lijst uitkomen. SPANBROEK. Bevolking. Ingekomen: Ma ria Ursem ri„ van Opmeer. Cornells Hedden r.k., van Beemster. Rein M’edema r.k., van Wisch. Margaretha Entee rJL, van Haarlem. Geertrudis de Boer r.k., van Venhtrize*. Dirk Boon n.h., van Onder-Amstel. Cornells Limtnen r.k. en gezin van Oude-Niedorp. Ma ria C. 81ayter r.k., van Voorburg. Cornells Hinke r.k., van Apeldoorn. Vertrokken: Jo«< Zeist. Emerentiana tebroek. Mar; hout. Jacob garetha Hoekstra n.h., naar Hensbroek. Jo hannes van Duin r.k., naar Wervershoof. Aafje van Etten r.k., naar Opmer. Catharina Wester r.k., naar Amsterdam. Adr. Th. Oud- hnls r.k., naar H. H. Waard. HEEMSKERK. De hyacintenvelden. Ron dom de duinstreek beginnen de Hyaointen- velden wederom bare schoonste kleuren te ontplooien. De sneeuwklokjes zqn uitge bloeid, doch de Narcissen staan in vollen bloei. Ook enkele tulpen, w. o. Due van Toll, Scarlet en Chrysolora, de Grand-duc e. a. be ginnen te bloeien De verwachting is Zon dag: de eerste bollendag, tenminste wan neer het April-zonnetje wat nog maar al te vaak in grasmaand zoo wispelturig kan wezen dien dag hare zeer gewaar deerde medewerking den bloemenliefhebbers wil verleenen. Voor de bewoners der Zaan streek is de aangegeven route als volgt: Hoflanderweg via de Assumburg, Oosterweg, kom der gemeente Heemskerk, Wqkweg, Groeneweg, Arentsweg. Houtweg naar Be verwijk. Hier heeft men een net van wegen die meest allen door bloemenvelden liggen. Voor de Alkmaarders, die behalve Flora’s kin deren, die eiken dag op het tentoonstellings- terrin daar te zien zqn, ook wel eens die in het vrqe veld bewonderen willen, is de rich ting wat eenvoudigr en luidt: Rqksweg hou den tot aan Beverwqk, waar een rqkdom van bloemenpracht, die opge grootste kweekers uit Hi Overveen te zien is, en verder te Castricum de bloembollen in de zanderq van de firma Schermer te Linunen en de Goede te Bever wqk. die een bezoek ten volle waard is. DE RIJP. Bevolking. Ingek o men perso nen: G. Boots van Beemster. eBtje Groot- veld en kind (wed. A. Dijkstra) van Ned. Indië. Cornelie Akkerman en gezin, van Schermerhorn. J. van der Berg van Wormer- veer. Vertrokken: Jacob Keizer «u gozin naar Amsterdam. Jan Meqer en gerin naar Oost huizen. Johannes Schouten naar ’s Graven hagen. Auke Volger naar Stavoren. linke Tol naar Amsterdam.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 7