van het „Noord-Hollandsch Dagblad” ft trwH* >n-Scho- N«I7 KERKLIJSIEN ALKMAAR. 1 Vrijdag April. 1M7 WEEKKALENDER. - - c? t> de Derde Orde Belijd et, 49 uur gelegenheid 'halve Woenndag la met IjOi ter «ere be- 58 uur blecht- gez. Maanddienst, van overl. fam. Theo- Cornelia Meijna Cornelia Dele ft) te Jere van kei- WESTWOUD. (Zaterdag) half 8 gezamenlij- -r r> - e» f) k <7 r - M" “3r T-. -w - >- de kinderen, het uur van uur van tot een bijzon- Cornelia Kraakman. ZWAAG. Zondag Vroegmis te 7 uur. Hoogmis te 10 uur, kwart over 2 Vespers In de Meimaand lederen avond Lof in de Lourdeekapel. plechtige viering van het den H. Jozef, half 11 de Lof geloovigen. Vrijdag, late Vrijdag der maand, om 8 uur de Hoogmis met Litanie van het H. Hart, des avonds kwart voor zes Lof met acte van toewijding. In de Meimaand door de week lederen avond om half 8 Rozenhoedje enz., ter eere van Maria Iste Vrijdag van de maand, issen te 7 uur en 8 uur gezon- ter AKERSLOOT. Zondag half 8 tot zekere Intentie, kw. voor 10 voor de parochie. Maandag 8 uur voor M. van Dam en G van de Kamer. Dinsdag 8 uur voor dorus Kraakman Woensdag 8 uur voor hsvr. van J. Kaptein. Donderdag 8 uur voor OFFICIEEL KERK3ERICHT uur voor overl. fatn 8CHOORL. Zond. 7 nar «te Vroegmis voor de Paro- ehie half 10 Hoogmis, waaronder plechtige H Communie der kinderen met geloofsbelij denis, nam. half 8 pleehtig lof met Doop beloften en opdracht aan Maria. Wo. half 10 gesongen Huwelijksmis Veni Cretator. Donderdagavond om 7 uur van Maria Zaterdagm van 87 biechthooren De gebeden worden verzocht voor Simon Stoop die met de laatste H H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Cornelia Rietveld die in den Heer is overleden. Stoop en Anna Berkhout 2 R. BERGEN. Zondagochtend te half drie vertrek ken de deelnemers aan den Stillen Om gang vanaf ona kerkplein naar Alkmaar. Zondag, eerste Zondag der Meimaand, toegewijd aan de vereering van Maria. Algemeene H. Communie voor de leden der Mariacongregaties en H. Familie, te half 7 en 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt; half acht de Vroegmia en te 10 uur de Hoogmia; 2 uur Marialof met Rozenhoedje tot onening van de Mei maand; daarna H Familie voor de man nen; te half drie Maria-Congregatie voor de meiajea in de kapel der Eerw. Zustera te half 7 Maria-Congregatie voor de jon gens. Maandag Maandag 7 uur voor Corn, de Weever, Geertje Velzeboer, kwart over 8 tot zelf intentie. Dinsdag 9 Creator voor Joanna Groot. Woensdag 7 Stoop-Appelman. Donderdag 9 uur gez. Jaargetij voos Piet Schilder. Vrijdag 7 uur gez. H. Mis ter eere vas het H. Hart voor Neeltje Duin. Zaterdag 7 uur voor Nic. Kieft, 8 uu> voor Mul Vreeker. De gebeden worden verzocht vooi Adrianus Swinkeis, die in tien Heer k overleden. uur gez. H. Mis met Ven bruidapaar W. Busker er Se Zond, na Paschen. H. H. Pbilippue en dar obus de Mindere. Apostelen. Philippus, predikte in Phrygié (K. Axi8) en stierf daar Wen marteldood. Jacobus, zoon van Alpheus (’n broeder van 8. Joseph) werd eerste bis schop van Jerusalem. Is schrijver van één der Brieven van het N. Testament. Hij werd van de tinne des tempels geworpen an door 'n voller gedood. Heden le dag te H Moeder G< V.: H. H. WAARD. (H. Hart). Zondag om 7 uur voor overl. fam. de Goede en Bruijn, om 10 uur voor de parochie Maandag ST. DOMINICUS Heden 2e Zondag na Paschen. De H H. Missen om 6 uur, half 8, 9 en om half 11 uur de Hoogmis. Onder alle H.H. Missen collecte voor het liefdewerk ,,de Goede j Herder". Kwart over 12 Cat. voor de groote leering. Daar deze Cat. de voor bereiding is voor de plechtige H Com munie. worden de ouders dringend ver zocht te zorgen, dat hunne kinderen om kwart over 12 aanwezig zijn. De jongens en meisjes moeten gezamenlijk om kw. over 12 komen. 6 uur Congregatie voor de jongens, 7 uur Veni Creator en plech. tig Lof tot opening van de Meimaand, I daarna processie ter eere van Maria. Ko- ■ingin van den Allerh. Rozenkrans. De ze week lederen avond Meimaandlof f Maandag om half 10 gez. Huwelijksmis a middags om 4 uur biechthooren voor de kinderen, half 9 Congregatie voor de plannen. Morgen (Zaterdag) half 8 gezamenlij ke H Communie voor de kinderen der St. Joseph-Scholen. Zondag, le Zondag van de maand, col lecte vqpr de armen, storting van den St. Pieterspenning 7 uur Vroegmis, half uur Vespers, 5 uur Lof in het Patronaatagebouw to Paschen, dag v. kwart over 8 uur de de Hoogmis, half 2 Cat. Vrijdag 9 uur voor de leden van het Genootschan van het H Hart. Zaterdag 8 uur voor Jan Roskam. Heden kwart voor 10 pl. H. Commu nie Deren middag geen Cat. en geen H. Familie, om 3 uur pl. Lof met hernieu wing der Doopbeloften en opdracht aan Maria. Heden collecte voor het liefdewerk van den Goeden Herder. Dinsdag 4e der 9 Dinsdagen die het feest van St. Antonius voorafgaan. Donderdag blechthooren van 57 uur Vrijdag late Vrijdag der maand. Zondag op Bisschoppelijk voorschrift buitengewone collecte voor het Semin*, ris te Warmond. C> <7 «n <5 r> - - Liturgie, 7 uur pl. '.J v. d. Zeereerw. Fater H. J. Micklinghoff, Pastoor der St. Dominicuskerk, processie en lofzang 1 e Deum; collecte met open schaal voor bloemen, waslicht en verdere onkosten, welke collecte de heeren collectanten gelieven op te halen, 's avonds geen con gregatie en patronaat. Maandag en volgende avonden 7 uur Meimaandlof met Rozenhoedje, waarna de verschillende Congregaties. Woensdag 9 uur H. Mis op het kerk hof Donderdag half 10 en half 11 gez. Hu welijksmis des avonds half 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand 8 uur gez. H Mis ter eere van het H Hart des middags moeten de schoolmeisjes ko men biechten, voor wie Zaterdag algem. H. Communie. Zaterdag 8 uur 46 en van half 79 uur gelegenheid om te biechten. Zondag 8 Mei pl. herdenking van den feestdag van St. Joseph, patroon der kerk. Van om te biechten. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand, bij zonder toegewijd aan het Goddelijk Hart van Jezus, half 8 gez. H. Mis met uitstel ling van het Allerheiligste. In de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, rozenhoedje en gez. Zondag a.s. Hoogfeest van plechtige Hoogmis, half 7 plechtig en feestpredikatie. LANGENDIJK. Zondag 2e Zondag na Paschen, 7 voor de parochie, half 9 uitreiking de H. Communie, 10 uur f - dere intentie voor Schaalcollecte voor de sieraden. Na de Hoogmis Cat. voor de jongens van de Zonaagsche Leering in de Jongens school, 6 uur Lof met Catechismus. Maandag 7 uur voor overl. fam. Meijer en Stuijt, 7 uur in het zusterhuis voor Henricus Mul. Dinsdag 7 uur voor lev. en overl leden van de Broederschap van den H Geest, half 8 voor Henricus Mul, 7 uur Maria- congregatie. Woensdag 7 uur uit dankbaarheid bij een zilveren huwelijk, half 8 voor overl. fam. BosBriefjes. Donderdag 7 uur voor overl. fam. Mul- Bos, half 8 voor Cornelia Duijves. Van 67 uur biechthooren. Vrijdag 1ste Vriidag der maand, toege wijd aan het H. Hart. 7 uur gez H Ai. voor Anna Hulshof -Geeve, 8 uur voor overl. fam. ZijpBreed, 7 uur Lof. Zaterdag 7 uur voor Anna Koopman Bommer, als lid der Broederschap van 'f H Hart, half 8 uit dankbaarheid Van 6 tot 8 uur biechthooren, 7 uur Lof. Zondag 7 uur voor Maria Appel Beers, 10 uur voor de parochie. Schaal collecte voor de armen. De gebeden worden verzocht voor Cornells Duijs. die met de laatste H H. Sacramenten der Stervenden Is voorzien In den onderfrouw zijn opgenomen: Petrus lluhertus Florus en Cornelia Ger- trudis de Lange 3 R. Cornelia Maste- •ing en Dorothea Oud 3 R. Theodoras ANNA PAULOWNA. Zondag 2e Zondag na Paschen. Half 8 Hoogmis met plechtigheid van de Ver nieuwing der Doopbelofte. 10 uur stille H. Miis, geen naleering Bijzondere col lecte voor het Groot Seminarie te War mond, 3 uur Lof met opening van de maand Mei. Dinsdag feest van Kruisvinding, na de schooltijd komen de kinderen biechten Woensdag moeten de kinderen half 8 in de kerk zijn, des avonds biechthooren van 78 uur. Donderdag 1ste H. Communie der kin deren. De H. Mis te 8 uur, 3 uur Lof, des avonds van 78 uur biechthooren Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand De kinderen moeten half 8 in de kerk zijn. Zaterdag van S—8 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Margaretha op 't Veld Kraakman, die in den Heer Is overleden. ZAANDAM. Zondag feest van de H.H. Apost. Phi lippus en Jacobus. De H. H. Missen te 7, 9 en half 11 uur, 12 uur Cat., 4 uur oefe ning van de Derde Orde. 7 uur Lof. In de week behalve Woensdag en Donderdag de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur Woensdag te 7 uur gel. H. Mis. te 8 en 10 uur gez. H. Mis, des avonds 7 uur Lof ter eere van den H Joseph. Donderdag de H.H. Missen te 7, half 8 en 9 uur, 's avonds 5 uur Lof. Zaterdag 4 uur biechthooren, 7 uur bet Lof. De oefeningen voor beginnen om half 7. Dinsdagmorgen 7 uur uitstelling van 't Allerheiligste, kwart over 7 algem. H. Communie der kinderen, 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdag, feestdag van St. Joseph als patroon der kerk. 9 uur gez, H. Mis. Woensdagavond half 7 Congregatie voor de vrouwen. Donderdag feestdag van den H Pius V, Paus en Belijder van onze H. Orde. Volle aflaat, 9 uur gez. H. Mis, des avonds 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten, half 7 Congregatie voor de meisjes. Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand, bijz. toegewijd aan de vereering van Je zus' Goddelijk Hart, vollen aflaat, half 8 gez H. Mis. Zaterdag van om te biechten. Meimaand. Wij sporen onze parochianen bijzon der aan. om de oefeningen van de Mei maand bij te wonen. lederen avond om 7 uur Lof. waarbij de geloovigen ver zocht worden alle gezangen, ook de La tijn sche. mede te zingen. Dt Derde Orde en de Congregaties voor de meisjes en vrouwen beginnen ojn half 7. zoodat het Lof daarbij aansluit. De versiering van 't Mariabeeld met blcemen en kaarslicht wordt den parochianen met vertrouwen aanbevolen. Onder het Zondagavondlof collecte voor de versiering. ST. JOSEF. Zondag stille omgang ter eere van het H. Bloed van Mirakel te Alkmaar, volle aflaat, de Euch. dag in onze kerk, den geheelen dag uitstelling van het Allerh. kwart voor 5 H. Mis voor de deelnemers van den stillen omgang, met preek en algem. H. Communie. Collecte voor het gesticht de Goede Herder", half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis na de Hoogmis het Euch. Bondslied door allen mee te zingen, half 1 gezamenlijke aanbidding en gez. der kinderen, halt 7 Lot en Procesme ter eere der Koningin van den Allerh Rozenkrans. Maandag van 4S uur biechten voor de kinderen. Dinsdag. 1ste Dinsdag der maand, bij zonder toegewijd aan den H. Vader Do- minicus, volle aflaat, onder de H Mis van half 8 algem. H. Communie der kin deren. Woensdag Hoogfeest van den H. Jozef 9 uur gez H. Mis. Donderdag feest van den H. Pius V, Paus en Belijder van onze H. Orde, volle aflaat, half 10 Veni Creator en gez Hu- welijksmis Van 6—7 uur gelegenheid 10 Hoogmis, 2 de Kapel van Hoogkarspel. Maandag 11 uur Marfa-Coni voor de kinderen der St. Jozepl len. In de week de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Voor en onder de HH Missen uitrei- kiing van de H Communie Voor en onder de H H. Missen staat gelegenheid om te biechten. Dinsdag 3 Mei. Kruisvinding. 4e Dins dag ter eere van den H Antonius. Woensdagavond Congregatie voor de St Jozefgezellen, hoogfeest van den HL Jozef. Vrijdag, de H H M gen H. Mis. des avonds 7 uur Lof eere van het H Hart van Jezus. Zaterdag haif 12 gelegenheid om biechten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 3-5 en van half 6 7 30 voor de andere parochianen Zondagmorgen hij hoog6 uitzondering zoomede voor diegenen die verafgele gen hunne woonplaats hebben, biecht- nooren. Catechismus voor de meisjes in da Zusterschool hij den Pastoor. Catechismus voor de jongens In de jon gensschool bij den kapelaan Zondag Catechismus voor hen. die van de school af ^ijn De debeden worden verzocht voor Catharina van Kleef. Adriana Wagenaar en de Ferw. Zuster Overste Zuster Ewalda, die met de laatste H H Sacra, menten der Stervenden zijn voorzien. EGMOND AAN ZEE. Zondag 2e Zondag na aanbidding, te half 7 en kwart over uitreiking van de H. Communie, 7 i uitstelling van het Allerheiligste en Vroegmis, 10 uur en daarna aanbidding voor half 3 aanbidding voor de leden van Genootschap van het Godd. Hart, 7 Lof ter eere van Maria tot opening de Meimaand. In de week te half 7 en 7 uur uitreiking van de H. Communie, te 8 uur (uitgezon derd Vrijdag) de H. Mis. Deze maand?lederen avond te 7 uur Meimaand-oefdning. Donderdagmiddag van 5 tot half 8 ge legenheid om te biechten. Vrijdag 1ste Vrijdag van de maand, te 6 uur, half 7, en 7 uur uitreiking van de H. Communie, half 8 gez. H. Mis met ak te van toewijding, 7 uur Lof met akte van eereboete. Zaterdagmiddag van 38 uur gelegen heid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Zondag a.s. Beschermfeest van den H. Joseph, genersle H. Communie voor de H. Familie. De gebeden worden verzocht voor Antje Zwart Beematerboer, die met de laatste H.H Sacramenten der Ster venden is voorzien en voor Maarten Zwart die in den Heer is overleden. EGMONP AAN DEN HOEF. Zondag te dag van dn maand Mrt, wordt de Eucharistische Bond opgericht, eerste Eucharistische dag; de maand Mei la toege wijd aan de vereeering van de All«*rh. Maagd om 7 uur de Vroegmis vnor overl. Oidors de Waard en Korens en Joanna de Waard, om half 10 Hoogmis, om t uur aanbidding der Kinderen, ’s avonds 7 uur plechtig fx>f ter eere van het Allerh Racrament met aan bidding voor de volwassenen, Maandac om half 8 voor den Z.Eerw. Heer Joannes Hermans* Henricus Rauienn. om ie uur oefening der not ene voor de kinde ren. die hun plechtige H. Communie sullen doen Dinsdag om half acht voor de levende en overledene leden van de Broederschap van den H Geest, na de H. Mis komen de kin derton biechten, die plechtig sullen worden aangenomen, 's avonds van 6H uur voor hunne ouders en anderen gelegenheid om te biechten. IL LAURENTIUS. Zondag Hoogfeest van het Mirakel van het H. Bloed; de eerste H. Mis om kwart voor 5 met predikatie en alge- nteene H. Communie. Den geheelen dag uiijft de relikwie ter vereering uitge- stcld; de andere H.H. Missen als naar gewoonte. Onder de H.H Missen collec ts voor het gesticht „de Goede Herder" au dc vereeniging tot bescherming van ttei-jes. Om half 1 Bijbel en Lef met feestpredikatie Woensdag. Beechennfeest van den H. Jo seph, om 8 uur ges. H Mis voor Adrianus Catharina Nansen, waaronder de plechtige Oeloofsls-lydenis en de plechtige Communie der Kinderen, middag» om 8 uur Lof ter eere van den H. Jo»aph, waaronder de plech- bernieuwing der Doopbeloften, toewijding aan Maria en aan het H. Hart. Donderdag om half 8 voor Nicolaaa de Waard, middags na schooltijd komen de kinderen biechten van de 4e en Se klas, van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag le Vrijdag, om 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt, om 7 uur de ges. H. Mie. 's morgens om 11 uur de plechtige in- tronisatie en toewijding der kinderen aan het H. Hart in de 3L Joseph-school, av. om 7 uur Lof met acte van eereboete aan het H. Hart. Zaterdag om half 8 voor de overleden fa milie van Dam-Houtenbos, ’s middags van 48 uur gelegenheid om te biechten. Zondag wordt voor desa parochie het Be- schennfeeet van den H. Joseph plechtig ge vierd, om 7 uur de H Mis voor de overleden familie Kabel en Trompetter. N.B. lederen avond behalv er Maria-Lof. Vrijdagmiddag om 8 uur aal de eerste bol lenveiling plaat» hebben ten voordeele van de Kerk O f 0 O <7 r O V* o O der Meimaand bijzonder aan oda toegewijd. Ma. Kerkwijdingsfeest der Kathedrale Kerk de hoofdkerk van ons bisdom. Ged. H. Atha- ftaaius, bieschop van Alexandria, ketkleeraar, ntierf in 373. Di. Vinding van het H. Kruis aalem door de H. Helena, moeder ter Cor.star.tijn. Men vond drie Kruisen nabij den Caivarieberg in den grond. Om te we ten welke het kruis des Heeren was beval Machariur bisschop van Jerusalem 'n zieke achtereen volgens op elk der kruisen te leg gen. Toen IÜ het derde kruis aanraakte was ze oogenblikkeltjk genezen. Dit gebeur de in 320. Heden dag van devotie. Oed. v. H. Alexander I Paus en Marte laar en van nog meerdere martelaren, ge dood in 117 en van den H. Juvenalis Bias, en Bel. goat, in 377. Wo. Hoogfeest van H. Joeeph, Bruidegom der Allerh. Maagd Maria en Algemeene Be schermer der H. Kerk. Oed. H. Monica Wed. moeder v. d. H. Augustinus, voor wiens be- keering zjj achtien jaren lang had gebeden. Zij stierf in 387. Do. H. Paue Pius I. 3el. Oest. in 1572. Onder zjjn regeering werd de schitterende Overwinning b. haald op de Turken in den slag van Lepanto. Uit dankbaarheid werd m de Litanie van Maria ingevoegd: „Hulp der Christenen b. v. o. Vr. Heden le Vrjjd. der maand toegewjjd aan de vereering van het Oodd. Hart. Vollen aflast v.">or al wie na biecht en communie eenige oogenblikken de liefde van het Godd. Hart overweegt en bidt tot int. van Z. H. oen Paus. Huden da Apost. Joannes gemarteld vóór do I-stijueche poort te Rome in *n vat ko- keide olie. Zat. H. Stajislau* Bisschop van Krakau. Stierf den marteldood in 1079. en lederen avond door d« week in de Meimaand te 7 uur Marialof en Rozenhoedje. Dinsdag te 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator en huwelijksplechtigheid Donderdag te 9 uur gelezen maand stond voor Cornelis Bakker, *s nam 57 uur biechtgelegenheid. Vrijdag, le Vrijdag der Maand, te 6 uur en half 7 wordt de H. Communie uit gereikt; 7 uur gezongen H. Mis en des avonds 7 uur lof ter eere van het H. Hart met Litanie en Rozenhoedje. Zaterdag nam. 58S uur biechtgele genheid. Zondag Feeat van den H. Jozef. Catechismus: 2e leerjaar 1ste les; 3de leerjaar 1ste les; 4de leerjaar 1ste les De gebeden worden verzocht voor Anna de Jong-Dekker, Marg. Admiraal- Koot, Wed Cornelia Henneman-van Winderen die met de laatste H.H Sa cramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Cornelis Bakker, Joannes Mpsch, wed. Antje Dekker-Roobeek die in den Heer zijn overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Simon Abbo en Cath. Liefting; Jozef Min en Eli* Roobeek. Maandag om 9 uur tot zekere intentie uit dankbaarheid. Dinsdag om 9 uur voor Bruidegom en Bruid. Woensdag om 9 uur voor Bruidegom en Bruid. Donderdag om 9 uur tot zekere Inten tie uit dankbaarheid. Vrijdag om 7 uur voor de leden van I den Euch. Bond en Edelwacht. Zaterdag om 7 uur voor Marijtje El ders. hsvr. van Dirk de Jong. Dagelijks uitreiking der H Communie, half 7, 7 uur en half 8, als de H. Mis ia om 9 uur De schoolkinderen communicee- ren gezamenlijk om half 8 Zondag a.s. Euch Bond en Edelwacht. Geen Cat. Donderdag biechtgelegenheid namid dags van 6—8 uur Vrijdag gezongen H. Mis om 7 uur en des avonds 7 uur Lof, (H. Dyonisius). Zondag 7 uur voor de parochie, uur voor Everardus Schouten en Simon Klaver, *TZAND. Zondag de H.H. Missen te half 8 en te 10 uur. Dinsdag te half 10’Huwelijksvoltrek king van Martinus Huiberta met Catha rina Veul en van Nlcolaas Adrichem en Geertruida Klaver. Woensdag 8 uur de eerste Communie der kinderen, te half 10 Huwelijksvol trekking van Gerardus Venneker en Ca tharina Mak. Zaterdagmiddags van hooren NIEUWE NIEDORP (Kloosterkerk). Zondag half 8 de Vroegmis. 10 uur de Hoogmis. Onder beide H H. Missen de schaalcollecte voor het gesticht de „Goede Herder”, de* middags om half 3 Lof met gebeden van de Meimaand. Dinsdag 4e Dinsdag der Novene ter eere van den H. Antonius van Padua. De H.H. Missen om 6 uur, half 7 en half 8 des avonds kwart voor 6 Lof Woensdag beschermfeest van den H. Jozef, te verdienen volle aflaat voor al le

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 15