langendijk. 1 L I 1 4 A HEEMSKERK. T ZAND. BEVERWIJK. WIERINGEN. KERK EN SCHOOL. WARMENHUIZEN.* SPANBROEK. URSEM. MEDEMBLIK. 00STW0UD. TEXEL. te Balans geadviseerd, waartoe der geldt 't 5 lei) daaronder I een enkele aanvulling 1 ff 1 a M te k 1 1 1 l t E tc 1 1 I 1 1 1 1 1 I 1 kwaliteit. Ixarber kwam in flinke partijen aan de wa tt ei ÏM ai T stemming ge- i2 stemmen. finantieele commissie 1927 worden aangewezen de heeren K. de Nijs, D. van Kleef en K. Sneekee. By de Rondvraag informeert de heer N. Kramer of de Spaarkas ook winst of verlies aan de Bank brengt. De Voorzitter ant woordt, dat dit zuiver administratief is. De heer K. de Njjs vraagt of, als iemand 2 of 3 maal voorschotten krijgt, de eerste borgen nog gewaarschuwd worden. Voorz. antwoordt ontkennend, ’t zou trouwens ook niet mogen. Intusschen zal spr. eene infor- meeren bij de inspectie of waarschuwing onder geheimhouding mogelijk is. Feitelijk zijn dergelijke voorschotnemers verplicht zelf de eerste borgen te waarschuwen. Niemand meer het woord vragende, brengt de Voorzitter den kassier dank voor de vele werkzaamheden in dit jaar en aan Bestuur en Raad van toezicht. Spr. hoopt verbe terde omstandigheden op gebied van den Tuinbouw. Spr. sluit de vergadering met gebed. DE ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. De Maatschappij tot uitvoering van Zui derzeewerken heeft aan best eed het leveren van graniet, ten behoeve van den bouw van de uitwateringssluizen in den afsluitdijk der Zuiderzee, nabij Den Oever, op Wieringen, voor rekening van den staak Het laagst heeft ingeschreven de firma Diericx Hermans A Co., te .Maastricht met f 122.424. Verloskundige. Voor de vacante betrekking van verlos kundige hebben zich alle sollicitanten terug getrokken en zal voorloopig geen nieuwe oproeping worden gedaan en wordt voorge steld Dr. van Hesteren als tijdelijk verloskun dige te benoemen. De Voorzitter zegt, dat de laatste keer slechts één zich gepresenteerd heeft, doch zich daarna heeft teruggetrokken. De heer Slot: Ik kan mij'niet vereenigen, dat de dokter moet optreden als verloskun dige. Welke kunnen de oorzaken zijn, dat al len zich terugtrekken. Ik wensch nog eens een oproeping geplaatst te zien. De heer Molenaar: De oorzaak ligt in het salaris, hetwelk niet voldoende is. Vroeger had ik geen bezwaar om den dokter voor ite stootte men zand). De uit komsten waren van dien aard, dat beien niet achterwege mag blijven. Binnenkort zullen boringen worden ver richt om te onderzoeken of de grond genoeg klei bevat voor beschoeiing van de bloezem Kolksluis-Noorderweersluis. Deze boringen zullen echter niet dieper gaan dan tot pl.m I54 Meter. Het nieuwe geneesmiddel tegen lever- botziekte. Naar wjj vernemen heeft de Rjjks- veearts in onze gemeente de heer E. Noordjjk thans ook succes gehad met het nieuw ge neesmiddel tegen leverbotziekte. *t Geval deed zich voor bij een schaap met twee lam meren van den heer KI. Maas op de Wester- mient. ’t Schaap was zwaar ziek, vertoonde de bekende opgezwollen hals van de onganische schapen. De lammeren kregen geen voldoend voedsel meer en mei) meende dat het schaap spoedig zou sterven. De heer Noordjjk dien de 't schaap een viertal pillen toe. I^eeds na de eerste toediening werd het zieke dier vlugger, de opgezwollen hals werd dunner en na de laatste toediening was *t dier ge heel hersteld. Het zal zeer zeker iederen wolveehouder genoegen doen, dat thans een middel be staat tegen deze hier nog al vaak voorko mende ziekte. Van kwaadtot erger. - Voor ruim 14 dagen werd een lam van Gebrs. Drijver in de nabijheid van het vliegkamp „De Mol”, door een bloeddorstiger! hond doodgebeten. De daarop volgende week werden er weder twee lamineren doodgebeten en nog één ver mist. Dezr dagen waren er echter 9 lammeren gebeten, waavali er al reeds 4 aan de beko men wonden zijn bezweken en van de overige er zeer waarschijnlijk nog wel enkele zullen sterven. Thans is echter het bloddorstige dier gevangen. Eigenaar blijkt een officier van het vliegkamp te zijn. De brigadier v.d. Rijks veld wacht de heer V. Twujjver heeft proces-verbaal over dit geval opgemaakt. Diploma. Onze vroegere plaatgenoote Mejuffr. E. Zoetelief, leerlinge v.d. Rjjks- kweekschool voor Vroedvrouwen te Amster- dam behaalde dezer dagen ’t diploma voor Vroedvrouw. Nieuwe auto „Witte Kruis”. Naar wjj vrnemen zal de nieuwe ziekenauto v.h. „Wit te Kruis”, di bjj de firma Met te Alkmaar van een bovenbouw wordt voorzien, hier binnen 14 dagen arriveeren HEEMSKERK. Bollenprijzen. Ondanks de zakkende bloembollenprjjzen werd Don. derdag alhier tijdens een aldaar gehouden groen te velde staande bloembollenveiling voor een partij dubb. tulpen, bestaande uit Oranje Nassau en ter grootte van 2800 regels het uiet onaanzienlijke bedrag van pl.m. 7500 buiten het opgeld besteed, dit komt neer op 3 per regel of 3040 ct. per bol. T ZAND. Bekroond. De heer E. van Vught, voorheen Mr. kleermaker alhier, thans te Rotterdam woonachiig, heeft op de Vak- tentoonstelling, welke dezer dagen bjj gele genheid van het gouden feest der St. Joseph- Gezellen vereeniging, aldaar gehouden wordt, tezamen met zijn broeder, de heer C. van Vught, een gouden medaille behaald, voor een inzending, welke zeer de aandacht van vakgenooten trok, n.l. een jas zonder taille naad, terwijl de onder- en bovenkraag aan het stuk gesneden was. BEVERWIJK. Veilingsoverzicht. Het verloop van den handel was de afgeloopen week over het algemeen uiet ongunstig. On danks de nog steeds groote aa voeren van spinazie was de handel vlug en levendig en werden vooral voor mooie kwaliteit goeds prijzen besteed. Men spreekt aan de veilin gen meermalen „het weer is de koopman” en daarom ontstond waarschijnlijk dan ook ze. ker met het koudo weer do groote vraag ■aar dit product, daar de ondervinding leert, dat by warm weer spinazie altjjd minder be geert wordt. Dat er veel verschil van kwali teit bestaat bewijst de schommeling der prijs, die van 1.00 tot 2.90 uiteen liep. 81a komt ook los, iedere veiling worden de tanvoeren groofer en van meer beteekenis, i>ok hiervan was de handel beter dan vorige „Vrede”. Dansverbod. Hl. Naar aanleiding van het adres, van de R. K. Kiesvereeniging, betreffende het invoe ren van een dansverbod en het vervroegen van het sluitingsuur bij gelegenheid van ker mis en bals, stellen B. en W. voor, om het adres voor kennisgeving aan te nemen, om dat het daarstellen van bepalingen opgedra gen is aan het hoofd der politie, die bereid is, wat het dansverbod betreft, de bepalingen van de Drankwet op personen beneden 16 jaar strenger toe te passen (art. 43 drank wet) en het sluitingsuur met één uur te ver vroegen, zoodat het nu wordt: 2 uur oude tijd. De voorzitter merkt op, dat wjj met art. 43 der drankwet kunnen volstaan, daar wjj geen dansgelegenheden hebben waar „ver lof’ verleend is. Het zal dus na een bepaal den tijd des avonds verboden zjju voor per sonen beneden den leeftijd van 16 jaar en zonder meerderjarigen geleider zich op te houden in gelegenheden, waar vergunning is verleend. Allen gaan met bet voorstel ac- coord. IV. Voorgesteld wordt-om aan de politie verordening een meuw artikel toe te voegen, luidende als volgt: Aatikel 68a. Hoofdbewo ners van bewoonde, eigenaars of gebruikers van onbewoonde woningen en erven zijn ver-, plicht, de slooten of wateringen, loopende langs die woningen en erven, op eerste aan maning van B. en W. over de volle breedte geheel te zuiveren van alle staand- en drij vend vuil en tot op een diepte van 70 c.M. beneden bet zomerpeil van den betrokkenen polder uit te baggeren. Door of vanwege B. en W. zal jaarlijks in de maand Mei een schouw worden gedreven over alle onder de bepalingen van dit artikel vallende slooten en wateringen. Aangenomen met van den heer Swan. V. Behandeling adres brij OudewaL Wat betreft het verzoek van Johannes Stet e.a. om over te gaan tot het maken van een trug in de Oudewal, stellen B. en W. voor aan ben machtiging te verleenen, tot het maken van plannen en een begrooting voor het maken van een brüg aldaar. De heer Slot betwijfelt de behoefte van do massa van onderteekenaars. Hij is echter niet tegen de machtiging van B. en W. De heer Hof vraagt of de begrooting van B. en W. of van de onderteekenaars moet komen. Met algemeene stemmen aangenomen. VI. Voorgesteld wordt om van L. H. Me lissen over te nemen een gedeelte straat in het verlengde van den Krankhoorn en de koopsom te bepalen op f 1. Aangenomen. VII. B. en W. stellen voor te besluiten de inschrijving op het grootboek der N. W. S. groot nominaal f 15400 ad 254 pet. te ver- koopen en deze gelden te bestemmen tot ge deeltelijke betaling der kosten voor den bouw van de R. K. Meisjesschool. Aangenomen. VHI. Nadere vaststelling gemeente-begroo- ting 1927. Daar in de vorige vergadering de stemmen staakten over het plaatsen van f 300 voor M. O. en f 700 voor Nijverheids onderwijs op de begrooting, en deze volgens Ged. Staten er op moeten voorkomen, werd nu met 61. stem aangenomen, tegen Gutker. IX. Rondvraag. De heer Swan vraagt er op aan te drin gen, om in de toekomst dergelijke posten op de begrooting, indien het niet noodig is, te voorkomen. Sluiting door den Voorzitter. WIERINGEN. Avtobusvergunning. Gede puteerde Staten van Noordholland hebben besloten aan Jb. Bruul te Hippolytushoef, voor den tijd van twee jaren, nadat de ter mijn voor het instellen van hooger beroep te gen deze beschikking verstreken is, of, inge val van hooger beroep, nadat de Kroon heeft beslist, vergunning te verleenen tot het in werking houden van een autobusdienst van Hippolytushoef (op Wieringen) naar Schagen en terug ONDERWIJZERSEXAMEN. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter kennis van belanghebbenden; 1. dat bet scbrifteiijk gedeelte van de in 1927 af te nemen examens ter ver krijging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer(es) zal plaats hebben: a. op 2 Juni, volgens het program ma, gehecht aan bet Kon. besluit van 17 December 1890 (Stsbl. no. 183), oud programma, en b. op 2 en 8 Juni, volgens het pro gramma, gehecht aan het Kon. besluit van 10 September 1923 (Stsbl. no. 433) (nieuw programma); 2. dat de mondelinge examens op 14 Juni zullen aanvangen; 3. dat één der commissiën, met het af nemen dezer examens belast, zitting houden te: behalve 's-Gravenhage en Leiden; Amsterdam: voor de vierde hoofdin- spectie; 4. dat de voorzitter dezer commissie is, onderwijs in de inspectie Eindhoven, te Eindhoven; te Zwolle:: P. Wielinga, hoofdinspec teur van het lager onderwijs in de twee de hoofdinspectiè, te Utrecht; te Rotterdam: J. J. 't Hart, inspec teur van het lager onderwijs in de in spectie Dordrecht, te Dordrecht;, te 's-Gravenhage: F. W. Santman, in specteur van het lager onderwijs; C. L. Tondu, inspecteur van het lagar onderwijs in de inspectie Utrecht, te Bilthoven; 5. dat zij, die zich aan dit examen wenschen te onderwerpen, zich vóór 16 Mei moeten aanmelden bij den voorzit ter, eventueel met opgave van de be geerde aanteekening en met overlegging van de geboorteakte, waaruit blijkt, dat zij op 1 Augustus 1927 den 18-jarigen leeftijd zullen hebben volbracht; 6. dat zij, die in 1926 werden afgewe zen of zich tijdens het examen hebben teruggetrokken en in 1927 examen vol gens het oude programpna wenschen af 4e leggen, dit bij hun aanmelding moeten vermelden, onder mededeeiing van de plaats, waar de commissie, waarvoor zij in 1926 examen aflegden, zitting hield; 7. dat zij, die een aanteekening voor de nuttige handwerken voor meisjes wenschen te ontvangen, het examen daarvoor zullen afleggen voor de com missiën, die in 1927 belast zullen zijn me( het afnemen der akte-examens in dit vak; 8. dat zij, die een aanteekening van handenarbeid wenschen te ontvangen, het examen daarvoor zullen afleggen voor de commissie, in 1927 te Amster- exa- van de akte van be- dam, belast met het afnemen der mens ter verkrijging kwaamheid als onderwijzer; 9. dat zij, die volgens het nieuwe programma examen zullen afleggen en vrijgesteld wenschen t« worden van hef onderzoek in lichamelijke oefening, bij hun aanmelding daarvan mededeeiing doen aan den voorzitter der examen commissie, onder overlegging van een aan den minister gericht en daartoe strekkend verzoekschrift, vergezeld ran een geneeskundige verklaring. tijdelijke benoeming en hebben nog nooit klachten gehad over Dr. van Hesteren, on danks rijn De heer bestaat meer kans voor het verkrijgen een vroedvrouw. De heer Slot heeft uit eigen mond van Dr. van Hesteren vernomen, dat hierdoor rijn praktijk te druk werd, bovendien zijn er nog bezwaren, daar de dokter soms ver buiten de kom der gemeente zijn praktijk uitoefent. In stemming gebracht het voorstel van den heer Slot om nog eens een oproeping te plaatsen wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor de heeren Slot en Gutker. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. n. Naar aanleiding van het in handen ge steld adres van M. j. de Nijs om te verkoo- pen een strook grond, g-legon aan de Sta tionstraat, wordt voorgesteld het verzoek niet in te willigen. De heer Slot: Wegens de geringe breedte welke gevraagd werd in verband met de grootte van het terrein- is «pr. voor inwilli ging- De heer Molenaar: Daar toch een overpad moet gegeven worden, wordt zoo’n terrein practisch onbruikbaar voor een of ander doel, dus is voor inwilliging. Voorstel van B. en W. in bracht en aangenomen met 5 Tegen het voorstel de heeren Slot en Mo lenaar. Wat betreft het verzoek van W. Kranen burg om voor hem een woning te bouw<*n, wordt voorgesteld afwijzend te l>eschikken. De Voorzitter merkt op. dat de slechte toestand van het huis verlieteren zal. daar er een woning naast gebouwd wordt en de w oningbouw vereeniging wel ter wille is. De heer Slot als voorzitter van de wo- ningbouwvereeniging zegt nog eens een ver betering te probeeren en het verloop nog eens af te wachten. Allen gaan accoord met het voorste) van B. en W. Geslaagn. Geslaagd voor derden stuur man, groote stoomvaart de heer P. Fehman, leerling a.d. Zeevaartschool aThier. s ’t Molenbosch onder toezicht „v d. Ver. tot Beh. v. Natuurmomumenten. Reeds vele terreinen op ons vogelrijk eiland zijn in de laatste jaren onder controle gesteld van de Ver. tot Beh. v. Natuurmonumenten. Thans is het bekende Molenbosch te De Cocks- dorp door den heer De Grave onder toezicht van die Vereenigin<r gesteld, 't Schijnt dat vooral veel klein gevogelte dit bosch als woonplaats kiest. WARMENHUIZEN. Raadsvergadering. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 3 Mei, 's middags 3 uur.. Aanwe zig allo koen. Opening door den voorzitter. Notulen, zonder op- of aanmerking vast gesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen. Do heeren J. Swan. J. de Groot, W. Gutker en K. Biersteker hebben hunhe benoeming tot lid van de schattingseonnnissie aangeno men. Een adres van eenige honden houders om de belasting weder te bepalen op f 3 per hond. Hoewel B. en W. indertijd niet voor verhooging waren, ineeneir zij thans, nu de verordening pas is gewijzigd en Koninklijk goedgekeurd, te moeten voorstellen op het adres afwijzend te beschikken. De raad gaat accoord met het voorstel van B. en W. Wat betreft de reden van P. Vergay tegen 3en aanslag, wordt voorgesteld dien te hand haven en van Jb. de Groot en J. Jonker, om ontheffing te xerleeuen van een half jaar. Alle leden gaan accoord met het advies van B. en W. Een adres van diverse bewoners aan den Oudewal om de noodslachtplaats aldaar doen verplaatsen. In handen te stellen van B. en W. om advies. Pe voorzitter, deelt mede, dat hoewel B. en W. oorspronkelijk afwijzend adviseerden, zij na conferentie met den inspecteur der ge zondheid, hun houding hebben gewijzigd. Niemand tegen. Een schrijven van het Centraal Bureau ▼oor Verificatie en financieele adviezen der ▼ereenigiug van Nederlandsche Gemeenten over de controle administratie en jaarstuk ken 1926 van het Gasbedrijf. Te behandelen bij de gemeenterekening over 1926. Goedge vonden. Voorzitter merkt op, dat er in tegenstel ling met het jaar daarvoor, gewerkt is met een winst van f 2132.0454 en brengt daar voor zijn compliment aan den directeur der gasfabriek. Een adres van het bestuur der Federatie van vereenigingen voor Ziekenhuisverple- ging en ziekenzorg in Nederland om adhea- sie te betuigen aan het adres, gericht tot den Minister van Onderwijs om de verpleegprjj- zen in de verschillende academische zieken huizen niet te doen verhoogen. Voor kennis geving aan te nt-men. De heer Blot is er voor, wel adbeasie te betuigen. De heer Molenaar zegt, ofschoon wij direct weinig met die vereeniging hebben uit te staan, het voor ons zijn nut kan hebben, in dien de prijzen niet verhoogd worden en is dus voor adheasie betuiging. Ook de beer Gutker wil adheasie aan het adres betuigen. De beer Slot merkt nog op: al geldt 't hier Utrecht alleen, de andere aead. zieken huizen kunnen weldra volgen. De voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in stemming. Dit wordt verworpen met 52. Vóór: Swan en de Groot, tegen: de overigen. Mededeelingen Op 29 Maart j. L zjju de kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger opgenomen en was overeenkomstig de boeken in kas f 2616.4454. Over 1926 is het bedrag aan kwade pos ten wegens G. I. B. vastgesteld op f 609.95. De voorzitter vindt dit bedrag in verge lijking met andere jaren tamelijk boog. Ge raamd was f 200. Slot vindt bet bedrag niet boog. De heer Molenaar meent wel een hooge post te kunnen rekenen. De Voorzitter vindt goed, bjj de begroo ting hiermee rekening te houden. De heer Swan zegt, dat bjj reclame op de inkomstenbelasting de commissie een voor dracht wordt opgemaakt? De voorzitter antwoordt: neen. Geconstat eerd wordt, dat het betreffend instituut voor de belasting niet naar wensch werkt. Er zul len stappen gedaan worden hierin verbete ring te brengen. Aan Mej. Watertor is eervol ontslag ver leend als assistente aan de Q. L. school te Scboorldam met ingang van 15 April wegens vertrek naar elders. Aan de 0. L- school te Warmenhuizen is als assistente aangesteld met ingang van 2 Mei 'Mei. Molenaar uit Schagen, met dien verstande, dat zü tevens de handwerkklas- sen te Schoorldain zal geven, voor welke laatste functie B. en W. goedkeuring vragen aan den Raad. Goedgevonden. Haar honorarium is vast gesteld op f 550. Het dividend van de aandeelen in de Bank voor Ned. Gemeenten is vastgesteld op 6 pCt. Warnienhuizeu bezit f 6000 aandeelen. Voor kennisgeving aangenomen. De rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten ten behoeve van het Gasbedrijf is door Ged. Staten goedge keurd. SPANBROEK. Autobusvergunning. Ged. Staten hebben besloten aan C. Pijper, te verleenen tot het in werking houden van autobusdiensten van Hoorn over Venhuizen naar Enkhuizen en terug; van Venhuizen naar Purmerend (op Dinsdag) en terug; van Alkmaar naar Opmeer en terug met dier verstande, dat laatstbedoelde dienst wördt uitgebreid tot Benningbroek. URSEM. Uitvaart en Begrafenis H. Am- merdoffer. Woensdagmorgen werd onder groote belangstelling op de R.K. Begraaf plaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van bet Hoofd der R.K. Bjjz. School, den heer H. Ammerdoffer. Het onderwijzend personeel en de school kinderen volgden met de familieleden in den droeven stoet de lijkbaar, terwijl wij tevens opmerkten de heeren J. Tromp en J. Haak man. resp. vice voorz. en secetaris der D.V. v. R.K. Bjjz. Onderw. Afd. Alkmaar, en Om streken, van welke vereeniging de overle dene voorzitter was. Namens deze vereeniging werd een krans op de baar gelegd. De Z.Ecrw. Heer J. Boele, adviseur der Afd. had bericht van verhindering gezonden. Nadat do Z.Eerw. Heer Pastoor de be- aardingsplechtigheid had verricht, baden de schoolkinderen bij het graf van hun Hoofd onderwijzer voor zijne zielerust. Eenigo collega's uit den omtrek waren mede op den doodenakker aanwezig. R.-K. WEST-FRIESCHE LANDDAG. Dit jaar zal deze landdag op den eersten Juni te Zwaag worden gehouden. Als onder werp van bespreking is gekozen: Het woord zullen hierover voeren de Wel- eerw. heer Th- J. van Noord, pastoor van Noord-Scbarwoude en de heer J. C. Ber ger. LANGENDIJK. R.K. Boerenleenbank. Woensdag vergaderde de Boerenleenbank _in ,,de Burg”. De Voorzitter, de heer G. Duijves, opende met gebed en welkom. Spr. wijst op het minder gunstige verloop van het Tuinbouwbedrijf. Wel is de toestand 'an de Bank iets ongunstiger als vorig jaar, maar toch niet zoodanig als door het Bestuur gevreesd werd. Spr. dringt aan op zakeljjke besprekingen. De kassier, de heer P. Zut, lot Secre taris aangewezen, leest de notulen der vorige vergadering, welke ongewijzigd worden vast- ;eateld. Voorzitter verwelkomt de Z. Eerw. heet Pastoor, inmiddels ter vergadering gekomen, waarna de kassier het Jaarverslag uitbrengt. Hieruit stippen wij aan dat het aantal spaarboekjes bedroeg 501, er liepen 187 voorschotten en 32 in loopende rekening. Het ledental steeg met 2 en bedroog op 1 Jan. 207. Vervolgens Rekening en Balans 1926. De rekening geeft een totaal aan van f 442 297.62 in ontvangst en uitgaaf. Ont vangen is aan spaargelden f 146.302.18 en terugbefaald f 162.168.11; gegeven is aan voorschotten f 129.272.50 en in de loopende rtkening f36.041.44, terug ontvangen L van voorschotten f119.842 en in loopende •■ekc- ning f 40.948.17. De Balans sluitende tot een bedrag van f261.339.65. wijst een winst aan van f3 222.91. waarin echter begrepen is de jost van f 2000.terug ontvangen van de Centrale te Alkmaar- in liquidatie. De Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur en den Raad van toezicht hebl»en besloten het salaris van den kassier ongewijzigd te laten; ook het percentage is ongewijzigd gebleven, voor spaargelden is dit 3’4 pCt. en voor voorschotten 5 pCt. plus 1/10 pro visie. Verder wordt mededeeiing gedaan van naar andere plaatsen vertrokken en daardoor uitgetreden leden. Namens de financieele commissie wordt rapport uitgebracht en tot goedkeuring van. Rekening en Balans geadviseerd, waartoe wordt besloten. Aan de orde is hierna de verkiezing van .■en Bestuurslid, wegens aftreding van den heer G. Bekker, die met 125 van de 137 stemmen wordt herkozen. Hierna verkiezing voor den Raad van toezicht. Aftredend is de heer Jb. Zijp Dr„ en één vacature, wegens overlijden van den heer W. Kos. Het bestuur heeft voor deze vacature een voordracht ingediend, bestaan de uit de heeren J. Broersen, W. Hink en C. Bruin Hz., door de leden zijn geen can- didaten aan deze voordracht toegevoegd. De uitslag van de stemming is dat de heer Zijp herkozen is met 138 stemmen. Verder zijn uitgebraeht op den heer Broersen 76, den heer Hink 37 en den heer Bruin 24 «tem men, zoodat eerstgenoemde gekozen ie. Allen nemen de benoeming aan. Met het bestuur is de vergadering van oordeel, om met de plaatsvervanging van Bestuur en Kassier nog een jaartje te wach ten. De Voorzitter deelt nog mede, dat een der aandeelen in de obligatieleening L. T. B. is uitgeloot en terugbetaald. De artikelen in het Huishoudelijk Regle ment omtrent de bedragen die Bestuur en Raad van toezicht mag leenen, worden on gewijzigd gehandhaafd. Tot leden der finanti-.Z2~ week, de prijzen liepen uiteen van 4 tot 8 et. per stuk, uitgenomen veilen en minderwaar. ‘H£ veiling; do prijzen vooe eerste kwaliteit ren zeer goed, daar sommige bossen het zelfs nog tot 17 ct. brachten, terwijl tweede soort van 710 ct. vlug van de hand ging. De aanvoer van asperge begint ook toe te nemen, waarmede tevens altijd gepaard gaat verbetering van kwaliteit. De eerste asperge is namelijk uit den aard van de zaak nooit mooi, en naarmate meer geoogst wordt is het product In <len regel mooier. De prijzen voor eerste soort bewogen zich van 0.901.10, terwijl mindere soort, naar verhouding van 30 tot 70 ct, opbracht. Witlof wordt, niet vehl meer aangeboden, degenen die 'echter nog aan te voeren hebben profiteeren thans van zeer goede prijzen, daar de mooie soorten het nog brachten tot 35 et. en tweede varieerde van 20 tot 25 ct. per K.G. Door enkele tuinders werden reeds mooie partijen bloemkool aangevoerd. Hiervoor be staat veel animo bij de koopers. Eerste soort ging van 25 tot 30 ct., terwijl voor tweede soort, voor 14 tot 18 ct. vlug van de hand ging. De aanvoer van postelein en peen was niet veel grooter dan die der vorige week, de prijzen waren eveneens vrijwel ongewijzigd. Deze week kwamen reeds de eerste kom kommers alsmede aardbeien aan de veiling. Wegens hot kleine kwantum is de opbrengst niet van invloed op de notcering. MEDEMBL1K. Aanbesteding, Vanwege den rijkswaterstaat is vandaag aan besteel het maken van een schutsluis aan de Wes- tërhaven alhier, met bijkomende werken. laagste inschrijver was de heer Joh. Windt, alhier, met f 233.700. OOSTWOUD. Brand. Gisteruo. n is brand uitgebroken in het café van den heer Rol te Oostwoud, doordat de vrouw des huizes een ongeluk kreeg bij het smelten van vet. Café en kolftuin brandden tot den grond toe af. Een daarnaast gelegen boerderij werd eveneens een prooi der vlammen. De brand weer slaagde er echer in twee verder gele gen boerderijén, waarvan de rieten daken reeds vlam hadden gevat, te behouden. De spuiten van Oostwoud, Midwoud, Twisk en Houwert verleenden hulp, De motorspuit van Wognum, welke ook was aangeruk, behoefden niet t? werken. Alles was verzekerd. TEXEL. Woningen in Polder Waalenburg. Hoewel nog verschillende zaken met Ged. Staten moeten worden geregeld, in verband met den tjjd van betaling der vergoedingen v.d. de omliggende polder aan ’t Waterschap Waaien brug, is het bestuur doorgegaan met voorbereidende werkzaamheden aan de hand van adviezen v.h. Ingen. Bur. Verhejj en Divan. Hoewel nog niet met zekerheid kan wor den bepaald, wanneer met de bemaling een aanvang kan worden gemaakt, hoopt men echter, dat omstreeks October het bedrijf gereed zal zjjn. Of een oliemotor of een elëctr. kracht zal worden gebruikt staat nog niet vast: daar echter pl.m. 900 uur per jaar zal moeten worden gedraaid, is een oliemotor vermoe delijk goedkooper. De vorige week zjjn boringen verricht op en 10 Meter v.d. Kblksluis; dit om te kunnen vaststellen of geheid zal moeten worden of niet. De resultaten waren als volgt: Eerst kwam men op een laag hard zand, daarna op spies (zand met op een laag veengrond vai 'l i 2 Meter dikte en op pl.m. 30 voel dir~*- - op vasten grond (kleiaehti] vast te benoemen, zoolang de dokt ei bereid is. heb ik nu nog geen bezwaren. De heer Gutker ziet in de gemeente liever twee dan één verloskundige in de gemeente en sluit zich bij den heer Slot aan. B. en W. zijn niet voor een vaste, doch klachten gehad over Dr. vnn Hesteren, groote pracfljk. de Groot: Bij eventueele examens i van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6