Een frlssche mond INGEZONDEN STUKKEN. HEILOO. URSEM- BEEMSTER. RADIO. KING GEMENGD NIEUWS WEEST VOORZICHTIG MET CHEMICALIËN. het Berlijn Cob en Berlijn pi an Lieh viool, spr eking, waarna sluiting dank aan leden en pers. Voor H.H. Winkeliers bij J. F. v. LIESHOUT en a KUIPER, Alkmaar. L. H. PERQUIN, Voorzitter K. R. O. te^ouden aal worden leer t werd door den voor- fan Sengers geopend en Onderl. Alkmaarsche Glasverzekering; sinds 1 Januari draagt Je vereeniging zelf het aangifte te doen voor de bevolkingsregisters, wanneer men de gemeente gaat verlaten, wanneer men zieh In de gemeente vestigt en wanneer men in de gemeente van woning verandert. te een het g«- plot seling uitspoot. Geneeskundige hulp was direct noodzakelijk. Haar gelaat was ge heel verbrand, doch de oogen zijn wonder boven wonder gespaard ge bleven. DE „SUMATRA” TE SJANGHAI. Een perfecte technische toerusting. De „Sumatra”, die de veiligheid moet ga- randteren van Nederlandech leven en bezit te Sjanghai, heeft in de machtige havenstad, blijkens. veler oordeel, zeer de aandacht en de bewondering getrokken. Een uitvoerige en waardeerende karakteristiek van den Ne- derlandsehen kruiser, zijn wording en zijn étatmajor geeft een Engelsch journaliste, Louise B. Wilson, in de „North China Daily News”. Aan haar beschrijving ontleenen wij het volgende: Dadelqk na zijn aankomst te Sjanghai, op 19 Februari, vond de Nederlandsche kruiser „Sumatra” een zeer gunstige beoordeling, die ten overvloede nog versterkt wordt door een groote „familiariteit" der vreemde be volking met dit kostelijkste schip der Neder landen. Het ligt voor anker op korten afstand van de Garden Bridge stroomafwaarts den Whangpoe, en een landingueontingent uit zijn bemanning is een integreerend deel gewor den van de interne verdedigingsmacht der nederzetting. Wat het publiek over ’t geheel misschien niet kent, is de heerlijke geest van gastvrij heid die op de „Sumatra” heerscht zoodra bezoekers aan boord komen, een gastvrijheid, die niets weg heeft van Je gewone Holland- sche „zwaar-op-de-handsch-beid” en die zeer wel past bij het feit dat de kruiser op zijn eerste reis is en daarom van des te meer in teresse voor de havens die hij aandoet. De schrijfster spreekt dan over de „maiden voyage vol avontuur en ondervinding”, die onze kruiser sinds zijn vertrek op 21 Septem ber hee't volbracht, een reeks wederwaardig heden, waarvan de aankomst te Sjanghai midden in de grootste opwinding slechte één enkele is. Miss Wilson kwalificeert de „Sumatra” vol bewondering als een „drijvende kolonie". Al lee wat noodig ia niet alleen om een veilig- heidsinstrument in oorlogstijd te hebben, maar ook om in vredestijd goed te kunnen leven, is aan boord van den kruiser bijeen. Het schip is, weet de schrijfster te vertellen, het vijfde van zijn naam in de geschiedenis orgel. Missa Dominic alis, Joh. bet Offertorium bet „Ave Ma- MEDEDEELINGEN VAN DEN K. R. O. Zondag 1 Mei is voor den Katholieken Ra- dio-Omroep een gewichtige dag geweest. Daar kwamen in de oude bisschopstad Utrecht de afgevaardigden bijeen van al de Katholieke Radio-vereenigingcn in Neder land en zjj toonden zonder eenige uitzonde ring all»n het volle besef te hebben van de groote kracht, die er van onzen Omroep kan uitgaan, zoo allereerst en vóór alles een groote eenheid tot stand kwam van alle Kar tholieke luisteraars in het algemeen, maar van de R. K Rkdiovereeniging in het bijzon der. Die eenheid werd bereikt door het met al- gemeene stemmen aanvaarden van do bouds- statuten, welke in concept te voren waren rondgezonden en nu na algemeen overleg, en. zonder den geringsten tegenstand wer den aangenomen. Die eenheid bleek nog meer in de diepe overtuiging, welke er bij allen heerschte van de noodzakelijkheid om in het moderne leven het groote middel van de Kath. radio met alle kracht te exploitoeren; zij bleek ten slotte uit de keuze van het bestuur, dat uit de vertegenwoordigen van de vjjf diocesen samengesteld een trouwe afbeelding vormde van bet Katholieke leven in ons vaderland. Een dag van verheugenis. Want in doze vergadering werd bereikt, waarnaar door allen, die het wel meenen met den K. R. O., zoozeer verlangd werd: de concentratie van alle krachten, en daarmede de mogelijkheid om namens heel Katholiek Nederland in radio-saken te kunnen optre den. Thans heeft de K. R. O.-stichting achter zich staan een bond, die alle rariio-vereeni- gingen van ons land om vet, en wiens be stuur in den strijd die gevoerd moet worden Xen gezien de mentaliteit der tegenstanders nog lang niet ten einde is) haar steun kan zijn en het groote middel om hare billijke eiseben kracht bij te zetten. Thans weet de K. R. O.-stichting, dat ge heel het Katbolieke^radio-leven van dit cen trum uit mobiel steeds meer en meer uitgebreid, tot alle ste den en dorpen af in beweging worden ge steld, omdat de K. R. O.-stichting in haar midden heeft den afgevaardigde van den bond, aan wien zij de volledige inzage geeft van geheel haar doen en laten en van al hare plannen en streveningen. Thans is er ook mogelijkheid door mid del van den bond om de K- R. 0.-stichting op de hoogte te houden van de ernstige en be redeneerde wénschen van de luisteraars in zake van uitzendingen en programma’s. Het is daarom dat 1 Mei van dit jaar met gulden letteren wordt opgesehreven in de Kronyken van den K. R. 0. Moge de bond van R. K. Radiovereenigin- gen steeds in bloei en in'kracht toenemen. Moge het getal vereenigingen, welke zich gesloten nog verdubbelen. Maar dezelfde geest onder leden en hebben aan( moge vooral bestuur blijven heerschen, waarvan onder- geteekende tot zijn groote vreugde Zondag j. 1. getuige was, nJ. de geest van eendrach tig streven om vóór allee den Katholieken Radio-Omroep in Nederland groot te ma ken. uri i.'-ueiiauuevue marine: ae eerste „Suma tra” was een oorlogs-zeilschip. dat in 1598 koers zette naar Indie. Afbeeldingen vaa die eerste „Sumatra” en latere naamgenooten wedijveren met portret ten van Koningin Wilhelmina om de eere- plaats in de verschillende vertrekken op het schip. Ieder schip heeft zijn locale en daardoor interessante gebruiken. Op do „Sumatra” merkt men het meeste op een gezellig sy steem van „fair play” aan tafel. Een gast, die de lunch aan boord nuttigt, zal niet alleen te kijken staan van de hoeveelheid boterham men, sappig vleesch en koffie-met-melk, die wordt gereserveerd en verwerkt, maar tot de verklaring volgt ook verwonderd zijn over kleine standaarden met Nederlandsche vlaggetjes er aan, die voor de borden van bepaalde officieren staan. De anciënniteit speelt hierbjj geen rol. Maar men verneemt alras, dat de vlaggetjes eiken dag verwisseld worden, zoodat ie offeieren op wier plaats zjj staan dan het eerst bediend worden. Dit tot aller tevredenheid! Na een beschrijving van de bewapening van onzen kruiser spreekt miss Wilson over een „unieke eigenaardigheid" van de ..Suma tra”: het feit dat het vaartuig zelf, en alles op het vaartuig, van onder tot beven elec- trisch wordt gedreven; van het verbazing wekkend systeem tot het geven vgn signalen naar alle deelen van het schip, tot de be scheidener installaties voor het schillen van aardappelen en het bottelen van eigenge maakte limonade. Veel lof heeft de journa liste ten slotte voor het seheepshospitaal met zijn perfecte operatiekamer. Aan het eind laat zij een nauwgezette op somming volgen van de leden van den état- major, met kapitein-ter-zee jhr. G. L. Scho- rer en kapitein-ter-zee A. Vos voordj). HEILOO. Bloembolleavailing. Dinsdag a.s. is weder de dag dat onze Roomsche menschen weder blijk kunnen geven van hun ijveren voor de eer en de verheerlij king van Gods Huis. Dan worden n.l. de kerkbollen in openbare veiling ver kocht. Hoofdzaak is dan natuurlijk den bouw en verfraaiing van onze nieuwe kerk te steunen en mede te werken dat het huis des Heeren Hem zoo waardig mogelijk wordt. De saamhorigheid van onze Katholie ken zal dien dag zich weder doen ken nen daardoor, dat zeer velen, die het maar even kunnen doen, naar deze vei ling gaan en daar een partijtje koopen om hun tuin te verfraaien en een steen tje bij te dragen voor onze nieuwe kerk. Iedereen zorge dan omstreeks elf uur op den tuin van den heer Kootnen aan wezig te zijn en dan niet schroomvallig te zijn in het bieden. Gods zegen zal daar rijkelijk op rusten. Boerenleenbank. In de algemeene rgadering van de coöperatieve Boeren enbank Heiloo, van Donderdagavond i 76 leden tegenwoordig. ver. LANDDAG VOOR DE BIJZ. VRIJWILLIGERS VAN DEN LANDSTORM. Het gemeentelijk Sportpark te Alkmaar is Zaterdag 13 Mei den geheelen dag ter be- Landstorm- Alkmaar. Dit vei leenbank waren De zitter, den heer de aanwezigen hartelijk welkom gehee- ten. De secretaris, de heer P. Stoop, las vervolgens de notulen, welke onveran derd werden goedgekeurd. In behandeling werd genomen de re- kenirig over 1926. De omzet bedroeg f 225237.13 De inhoud der kas bedroeg op 31 De cember 1926 f 713.14. Ontvangen aan spaargelden f 124592.26 terugbetaald f 111162.08 Aan voorschot ten werden dit jaar f 43490 en terugbe taald f 34008. De winst bedroeg dit jaar f 1691.68 en van de Centrale uit Alkmaar werd ont vangen f 2000. In omloop zijn 138 spaarbankboekjes en 120 voorschotboekjes. De commissie voor het nazien der re kening bestaande uit de heeren M. Sen gers en H. P. v, d. Poell adviseerde tot goedkeuring, waartoe met algemeene stemmen besloten werd. Vervolgens werd besloten de grootte der voorschotten weder te bepalen op denzelfden voet als het vorig jaar. De rentevoet is eveneens gebleven, terwijl de provisie in plaats van een vierde pet, teruggebracht werd tot een tiende pet. voor voorschotten niet lan ger dan één jaar, voor langer dan één jaar blijft deze een vierde pet. Het salaris van den kassier werd we der bepaald als vorig jaar. Tot lid van het bestuur, wegens aftreding van den heer Ligthart werd deze herbenoemd. Tot leden van den Raad van toezicht aftredend de heeren Jan Sengers en G. S. Koomen, werden deze ook weder her kozen. Hierna had de verkiezing plaats van •en nieuw lid van den Raad van Toe zicht, wegens bedanken van den heer W.’ Admiraal. Benoemd werd de heer P. L. Vermeulen. Tot lid van de commissie voor het nh- zien der rekening werd gekozen de heer P. Kuijper. De contributie werd met algemeene stemmen gehandhaafd op f 2.50. Hierna rondvraag welke niets bijzon ders opleverde. - Vervolgens sloot de voorzitter onder dankzegging de vergadering. URSEM. Bevolking. Ingekomen: Ger- - rit Koolhaas n.h., broodbakker van Pet ten. Johannes Cornells Bseseling, brcoJ- bakkersknecht van Wognum. Catharina Helena Jonker, z.b., r.k., van Noord- Scharwoude. Simon Koelemey, n.h., z.b., van Bergen. Anna Catharina Langedijk r.k., dienstbode, van Noord-Scharwoude. Bernardus Bakker r.k., arbeider, van Blokker, Geertruida Dam r.k., dienstbo de, van Heerhugowaard, Simon Hendrik Koopman, r.k., smidsknecht van Bergen. Catharina Pieters, r.k., dienstbode, van Alkmaar, Aafje Kreuger, n.h., z.b., van Beemster. Vertrokken. Geertruida Koning r.k., dienstbode, naar Wervershoof. Anna Vos, n.h., dienstdobe, naar Medemblik. Cornelia Antonia Karsten, r.k., naar Spanbroek. Jan Molenaar, n.h., chauf feur, naar de Rijp. Johannes Abraham Kroon, r.k., naar Edam* Jan Smit, n.h., veehouder en gezin naar Zijpe. Johannes Cornells Ran, r.k., bakkersknecht, naar Texel, Dorothea Oud, r.k., z.b., naar Zd. Scharwoude. Herbenoemd. Tot kerkmeester der pa rochie van den H. Bavo te Ursem is her benoemd de heer L. Kroon. Volgorde der lijsten. Bij loting is de volgorde en het nummer der lijsten voor de e.k. raadsverkiezing op 18 Mei a.s. 1. Lijst der Protestanten. 2. Lijst der Roomsch Katholieken. BEERSTER. Vrijstelling dienstplicht lich ting 1928. De burgemeester dezer gemeente I brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de vrijstelling inzake broederdienst ter ge meentesecretarie moet worden aangevraagd tusschen 16 en 31 Mei e. k. en dat er voor het opmaken der stukken van bovenge noemde vrijstelling in het bijzonder zitting zal worden gehouden op Woensdag 18 Mei a.s. tusschen 9 en half 1 ter gemeente-secre- tarie. Aangifte bevolkingsregisters. Burge meester en Wethouders dezer gemeente her inneren de ingezetenen aan hunne verplich- HET LANDBOUWHUIS NOORD- HOLLAND”. In het Landbouwhuis aan het Kerkplein te Alkmaar hield de vereeniging „Het Land- bouwhuis Noord-Holland” vergadering onder voorzitterschap van den heer G. Nobel, Vrjj- dagmiihlag des namiddags te 2 uur. De VOORZITTER opende met een kort welkomstwoord, er op wjjzende, dat deze vergadering in een gunstig teeken staat, aan gezien de finantieele positie gunstig is. Met dank aan het Gemeentebestuur van Alkmaar memoreert spr. de totstandkoming van de Centrale Verwarming in het gebouw, het geen ook den finantiéelen toestand der ver eeniging ten goede kwam. De notulen, voorgelezen door den SECRE TARIS den heer J. Dokter worden onder dankzegging zonder op- of aanmerking goed gekeurd en vastgesteld. Voorts deelt de Secretaris o.m. mede, dat het nadeelig saldo van de exploitatierekening voor rekening van de leden komt. Dat het Gemeentebestuur op bet verzoek om een standplaats voor auto’s in den tuin van het landbouwhuis aan te brengen afwij zend heeft beschikt om de volgende redenen. ’t Geeft bezwaar voor andere garages; de bedrijvigheid en het geraas werkt hinderlijk op het onderwijs in het Gymnasium. De Gast huisstraat is te druk en het in en uitrijden zou het verkeer belemmeren. De verbouwing v. d. poort, aanleg van rjjpad en garage zouden teveel kosten mee brengen. Voorts deelt de secretaris mede, dat het gemeentebestuur in 1926, noch in 1927 gel den beschikbaar kan «tellen voor het asphal- teeren van de Gasthuisstraat De heer E. KOSTER zegt, dat hjj slechts wilde een afgesloten terrein voor standplaats ZONDAG 8 MEI. Hilversum. 1050 M. 8.30 Vrijs. Uitzending uit het Gebouw van den N.P.B. te Hilversum. Spr. Ds. J. P. C. Poldervaart, over: „De uitnoodiging van den Grooten Koning”. Mevr. A. Reclaire, sang. Ferd. Kloek, orgel. V.P.R.O.-koor oJ- v. Ferd. Kloek 1. Introduction et allegro de la le symphonic pour 1’ orgue, orgel. Guil- mant. 2. Votum. 3. Gott der Weltschöpfer. Schubert. 4 Lezen Matth. 12:1-14, Tekst Lucas 1417b. 8 Nog is daar plaate, solo zang, Kloek. 9 Toespraak, 2e ged. 10 Impro visatie, orgel, Kloek. 11 Als allen ontrouw worden, solozang Sehubert. 12 Evangelische gezangen 2542 en 7. N.P.B.-bundel no. 220. 13 Sluiten. 10.00 R.K. Kerkdienst in de kerk der E.E.P.P. Cannelieten te Oss. Zangkoor „Cantemua Domino” o.L v. Jac. Pullus. Fra ter Philiteus, Winnubst. Na is altijd bevorderlijk voor de gezondheid. Ge kunt dien behouden door nu en dan een pepermunt te nemen. Het eten smaakt U be ter en Uwe spijsverte ring komt het ten goede. schikking van de gewestelijke commissie .in het Verband A Verband omvat Noord-Holland ten noorden van de lijn HeemskerkEdam, alsmede Wie- ringen en het eiland Texel. De gewesteiqke commissie vormt den schakel tusschen het burgerlijke en het mi litaire deel dezer organisatie, welker eenig doel is: „handhaving van het wettig gezag Dit sluit in zich, dat de organisatie bestemd is om zich te keeren tegen alle revolutie- pogingen, ongeacht of deze zouden komen van links of van rechts, en zjj verdient dan ook zeker ten volle den steun van alle goedgezinde en rustige burgers. Zaterdag aa,. heeft de gewesteltjke Com missie voor dé aangesloten vrijwilligers een Landdag georganiseerd, waarvan de kosten geheel van particuliere zijde zjjn bijeenge bracht, dank zjj den krachtdadigen steun der 56 Plaatselijke Landstormcommiesiee, die on der de gewestelijke Landstorm commissie rea- sorteeren. De Minister van Oorlog en verschillende andere autoriteiten zullen den Landdag be zoeken. Van 8.301 worden schietwedstrijden ge houden op elf naast elkaar aangelegde Mar- ga-banen in den N. W. hoek van het ter rein. Van 1012 sportwedstrijden, terwijl om 11.30 een escadrille jagervliegtulgen uit het vliegkamp de Kooy boven het terrein de monstraties zal geven. Het gemeentebestuur zal om 10.15 autori teiten en genoodigden officieel op het Stad huis ontvangen. In den namiddag zullen eenige korte re devoeringen worden gehouden, terwijl voor de» vrijwilligers van den Motordienst motor- wedstrjjden met hindernissen zjjn georgani seerd en de dag wordt besloten door oele- ningen van een afdeeling der bereden- en een afdeeling der niet-bereden militaire po- litietroepen ait Amsterdam (colonne-geweer, clowns te paard, carousselrqden, Hongaarscbe post en patrouille-springen). Alle bijzondere vrijwilligers hebben vrijen toegang met één dame. Twee muziekkorpsen zullen tot de vroo- lijko stemming bijdragen, n.l. de Koninklijke Marine Kapel uit Helder, en de Kapel Sint Louis uit Alkmaar. Wanneer het weder medewerkt, zal deze Landdag ongetwijfeld duizenden uit de Pro vincie in Alkmaar samenbrengen. Uitvoerige Programma’s zijn Zaterdag op het Sportpark verkrijgbaar. Eergistermiddag werd mej. v. E. Waalwijk bij het openmaken van fleschje cementlijm ernstig aan laat getroffen doordat de inhoud er I L, van fuhus, door N. v. Ederap, zang. Na afloop van den dienst het Jéemoraru’* van Abbé Hecht Predikatie van Pater Ao» gelinue Koenders, over: De grondslag van onze? Mariavereering. Voor den aanvang speelt Frater Philoteus „Improvisatie" van E. Franssen, na afloop „Jour de Fête”, van E. Fuchs. Gregoriaanache wisselzangen, vóór het Kyrie: Introïtus. Ps. 65 1-3; N» het „Gloria’’: Graduale. Ps. 110: 9 Lüc. 24 26. Na het „Credo”: Offertorium. Ps. 145 9. Na het „Agnus Dei”: Communio. 1.302.30 Dienst in de Ned. Hérv. Kerk te Ooster- end (Fr.) Voorganger: De. G. de Vries, f. Votum en Zegen. 2. Zingen: Ps. 89 3 en 4 3 Lezen: De 12 Art, daarna zang. Gcx. 83 6. Lezen: Openb. 5. 4. Gebed. 5. Tefcst: Open- baring 5 5. a. Het boek en deszfIfs verze gelde inhoud. b. De noodzakelijkheid van de openings des boeks en de verbreking der zegelen, e. De verklaarbare droefheid van <len ziener en de wegneming adier droefheid. 6. Zingen Ps. 68 16. 7. le ged. preek. 8. Zingen Gez. 46 48 en 51. 9 2e ged. preek. 10 Gebed. 11 Zingen Ps. 16 :6. Zingen Gez. 48 48 en 51. 9. 2e ged. preek. 10 gebed 11. Zingen Ps. 16 12 Zegenbede. 8.00 Pers- ber. en sportuitslagen. 8.10 Butterfly”-ope- ra in 3 bedrijven van Puccini. Algem. voor ben Chris de Vos. Het versterkte H.D.O.- orkest, oJ. v. Henri Zeldenrust. Cio-Cio-San, genaamd Butterfly, een Japansche, Lotte Muskens Sleurs. Susuki, dienaresse van Cio- Cio-San, Greta Scheepmaker. Benjamin Franklin Pinkerton, luitenant bij de Marine der Ver. Staten. Louis van Tulder. Sharpless, consul van Noord-Amerika te Nagasaki, Paul Pul. Kate Pinkerton. Wilhelmina v. <L Hoeck. Goro. tolk, Herre de Vos. De groote Yamadore, J. Jansen. Oom Bonzo, M. Reen. Yakuside. A. Hendriks. Daventry. 1600 M 2.50 Licht syniphonie-concert. Symphonie, orkest en Aksarova. sopraan. A. Brain, hoorn 3.50 Vertellingen uit het Oude Testament 4.00—4.50 Symphonic-concert, vervolg. 7.20 De klokken van St. Martin in the Fields. 7.30 Studio-kerkdienst. 8.15 Causerie: The Imperial merchant service Guild Fryatt jno- moria! fnndy. 8.20 Weerber., nieuws. 8.40 Concert door het Grand Hotel Eastbourne, orkest. K. Falkner, bariton. 10.1010.20 Th» silent Fellowship. Parijs „Radio Paris. 1750 M. 11-2012.05 Gewijde muziek en preek. 12.051.10 Orkestconcert. 4.05—4.55 Con cert door de Hononyme-Jazzband. 7.50— 10.00 Concert-Orkest en solisten. Dansmu ziek. Langenberg. 469 M. 8.20— 9.20 Kath. morgenwijding. Koor zang. 10.3511.20 Telefonieproeven uit een vliegmachine. 12.05—12.50 Kamermuziek piano, sopraan. 12.50—2.30 voetbalwedstrijd Kampioenschap v. Duitschland. 4.205.20 Concert. Dubbelkwartet „Beethoven”. 7.50 „Das SehwarzwaldmJldel”, operette van Jee- sel. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. en 484 en 566 M. £.20 Morgenwijding. Koorzang. 10.20— 12.10 Concert. Mandoline- en luit.-orkest 3.505.20 Orkestconcert. 7.50 Populair or kestconcert. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg. 394.7 M 8.3510.15 Morgenconcert. 12.251.10 Orkestconcert. 1.10250 Kamermuziek. 8.254.50 Vroolijk concert. 4.506.50 Or kestconcert. 750 „Von der Meistersinger holdseliger Kunst”. Daarna tot 11.10 Dans muziek. Brussel. 509 M. 4.205.20 Dansmuziek. 7.209.20 eert. Orkest en Mile. Delcampe, zang. MAANDAG 9 MEI. Hilversum. 1050 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunohmu» ziek uoor het Trianon-Trio. 3.304.30 Vrouwenuurtje door Mevr. Rhemonda. 5.00 6.00 Kinderuurtje door Mevr. Ant, v. Dijk 6,006.45 Concert door' het H.D.O.-orkest. 6.457.15 Tuinbouwhalfuurtje 7.15—7.45 Politieber. 10.30 Persber. 8.1Q Een avond in Haarlem, uitgezonden van uit de Gem. Con certzaal aldaar. 1. Symphonie-orkest „Euter pe”, Dir. J. A. Heng. 2. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap”, Dir. Lieven Duvo- sel. 3. G. Robert, orgel. 4. Cor Igesz, so praan. G. Robert, orgclbegel. 5. Causerie door den heer J. C. Peereboom, over „Haar lem”. 6. Gem. Koor „Polyhymnia”, Dir. W. Hespe Delachause, viooL Felix de Nobel, piano. 9. Gem. Koor „Polyhymnia". 10. Symphonie-orkest Euterpe”. Daventry. 1600 M. 1050 Daventry-kwartet en solisten, praan, bas, bariton, viool, piano. 1250150 Orgelconcert. 2.15 Voorlezing: Rural ridea. 2.20 Lezing: The bronze age. 3.50 Dansmu ziek. 4.20 Huishoud praatje. 4-35 Kinderuur tje. 550 Daventry-kwartet* 5.45 Padvindere- ber. 5.50 Tijde., weerber., nieuws. 6.06 Dw- ventrykwartet 650 Literaire critiek. 6.35 De sonates van Beethoven. 6.45 Franscbe voor lezing. 7.05 Concert. Orkest van Liverpool. 8. Wearing, piano. 8.20 Weerb., nieuws. 8,40 Lezing: Canberra Australia’s new Capital. 8.551050 Programma, samengesteld doo» Stacy Aumonier. 105011.20 Dansmuziek. Parijs „Radk^Paris”. 1758 M. 9.50—1050 Concert. 11.50—2.10 Orkart- ooncert. 4.055,00 Concert. Declamaties, piano en vioolmuziek. 8.0610.00 Fr ten u. d. operette „La cigale et la f< van Audran. Langenberg. 469 M. 12.251.25 Concert, viool, cello, 4.205.20 Orkestconcert. 7.509.50 muziek. Werag-orkest en solisten, fluit 10.0511.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. en 484 en 566 M. 11^07.06 Lezingen en leasen. 7J50 Do» clamaties door Sonja Bogs en Th. Loos. 8.50 —9.50 Liederen door Gertrud Bindernageij sopraan, met pianobegel. Hamburg. 394.7 M. 11J50—1.20 Orkestconcert. 155—2.06 Kaz mermuziek. 3.35450 Czardas, kamercoiw eert. 4.205.15 Dansmuziek. 550 Orkest- concert. 6.4511.10 „Iphigenie auf Tauria”, opera in 4 acten van ClOek. Brussel. 509 M. 4.20 Concert, piano, viool, eello. 750— 9.20 Concert. Orkest en Hr. Rodin, bariton. Om 8.30 cnJeibroken door een kwartiertje lectuur. schade meer kan bezorgen. De VOORZITTER wjjet er op, dat, uoor- nameljjk het belemmerend werken op het verkeer door het in- en uitrijden, het groot ste bezwaar voor het Gemeentebestuur was. De heer H. KOSTER wil er nog eens op aandringen, dat er zooveel mogelqk in het Landhouwhuis vergaderd wordt en te blqven verzoeken aan het gemeentebestuur om de Gasthuisstraat geruischloos te maken tot het gewenschte resultaat bereikt zal zijn. Door den SECRETARIS wordt vervolgens het jaarverslag voorgelezen, waaraan wij het volgende ontleenen: Het aantal leden bedraagt thans 12 t.w. De Bond van op coop, grondslag werkende zuivelfabrieken in Noord Holland, de coop. Zuivelbank, de Vereeniging voor Landhouw- huishoudonderwjjs, de Vereeniging van ond- leerlingen der Rqkslandbouwwinterschool te Schagen, het Groot Yorkshire Varkensstam- boek, het Texelsch Schapenstamboek, de Bond van geitenfokvereenigingen, de Wol- federatie, de Bond van rund veefokvereeni gingen, de provinciale Regelingscommissie, net Kaascontrolestation en het Botercontro- lestation. Wegens opheffing bedankte het lid de Coöp. Bond van coöp. landbouwvereenigingen in Noord-Holland. De Rqkstuinbouwconsulent heeft thans ook zjjn zetel in het landbouwhuis. Opgezegd werd het lidmaatschap van de 1 Januari draagt de vereeniging zelf risico van glasbreuk. Het aantal vergaderingen in 1926 in Landbouwhuis gehouden bedroeg 137. Het bestuur kwam 5- keer bqeen ter be handeling van de voorkomende zaken. Begin des jaars werdk«de heer Mr. Lange- vekl benoemd tot rechtskundig adviseur in de plaate van den heer Mr. Offtrs, die ale zoodanig had bedankt wegens zqne benoe ming tot agent van de Nederl. Bank alhier. In den loop van 192C werd de stookinrich ting omgezet van een gasverwarming in een ookesverwarming. De Exploitatierekening over 1926 geeft •en voordeelig saldo aan van f 491.74 het welk het bestuur voorstelt om voor afschrij ving te gebruiken. Het jaarverslag wordt onder dank aldus vastgesteld. Eveneens de rekening en ver antwoording over 1926. Een bestuursvoorstel om het vooideelig saldo ad f 491.74 als volgt te besteden: Afschrjjven van de poet oprjphtingskoeten f 432.54. afschrjjven het restant omslag leden f 59.20. Samen f 491.34. Wordt z.h.sL aangenomen. De Begroeting 1927 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ingevolge art. 9 van het huishoudelijk re glement, worden door het bestuur aangewe zen tot het nazien de rekening over 1927 de afd. „Zuivelbank” en „het Groot Yorks hire Varkensstamboek”. In de vacature van den heer A. Comman deur wordt als bestuurslid gekozen de heer P. Konijn te Venhuizen met'29 st De heer J. Pfjper verkreeg 9 «temmen. De beer NOBEL bracht een dankwoord aan het scheidende bestuurslid, den heer Commandeur voor al het werk, dat deze in bet belang van de vereeniging gedaaa heeft De h«er COMMANDEUR dankt den voor zitter voor deze woorden. De Rondvraag leverde geen stof tot be spreking, waarna sluiting volgde onder

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6