DE KATHOLIEKE z-4\lLLlAsTRATiE AlT/D KXZÉZÉR EEN VERRASSING! I I KUNST EN KENNIC Nationaal Zangcou- cours te Bergen. LEGER EN VLOOT. SPORT EN SPEL. Olympsch elftal—New -Castle United 40. Nationaal Zangconcours te Bergen. W. 8. langere beter en bleek hy met hun van tegen- Smeets •elsche kee (me- binnen- Massy Tap vat :ze i Heiv- afg*» g»- te Me. Kenzie Maitland Be- alg. ADVERTEEREN IN DE KAT». ILLUSTRATIE S GOUD WAARD! flO.OOO ABONNÉ’S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT’ INSTITUUT VOOR COMMERCIE ELS PROPAGANDA MAURIT9KADE 39. S-GRAVENHAGS »gal eens gevaarlyk be- Gehring eennmaai juist Denis Verlegt Elfring Seymour Mc. Donald Gallacher Clark Urwin Curry Spencer Hudspeth spelers, Smeets en ven, blijft evenwei actief Tap, Weber en Elfring De aankomst. Te pl.m. 10 uur kwamen de eerste zangers „Morgenrood” uit Hoorn per tram te Ber gen aan, waar zij door eenige leden van de ontvangcommissie verwelkomd werden. Al lengs kwamen meerdere koren, die zich na een kleine wandeling door de jong-^roene lanen naar de respectievelijke repetitie-lo- kalen begaven. De vele wandelende groepjes brachten een ongewone gezellige drukte in het anders om dezen tijd nog stille dorp. Officiëele ontvangst ten Gemeentehuize. Te twaalf uur werden de heeren Jury-le- den, Directeuren en Voorzitters der aan het concours deelnemende koren door het Ge meentebestuur ten Raadbuize ontvangen. We merkten daar o.m. op Burgemeester Mr. H. brengt. ed. voorhoede, waarvan de M1DDAG-00NCERT. Derde afdeeling Gem. Koren. (Bekroond). Dit concours is op succesvolle wijze inge zet, er is over ’t algemeen zeer goed gezon gen, en bjj voortduring werd de wedstrijd, door de vele belangstellenden met aandacht en enthousiasme gevolgd. Voor dezen middag bestond de jury uit de heeren J. C. Anderson, Almelo, voorzitter; J. P. J. Wierst, den Haag en Corn. Jonker, Alkmaar. Verplicht koor: „Mnn hart” van J. C. An derson. HR. MS. „HERTOG HEM...1K*. De zieke komor nJ overiedssfe Bij het departement van marine is be richt ontvangen, dat de zwaar zieke korpo. raal-machinist De Ruiter van Hr. Ms. torpe doboot Z. 8, die door Hr. Ms. Hertog drik te Skudenessfjord aan wal werd geven is overleden. In verband hiermede, heeft Hr. Ms. Z. 9 opdracht gekregen, om naar Stavangi r te gaan, met het oog op de begrafenis van De Ruiter. Aan boord van de Z. 8 zal medegaaa de vlootpredikant ds. H. Janssen. HR. MS. „SUMATRA”. Blijkens by het departement van mailqp ontvangen telegram is Hr. Ms. kruister „3o- matra” te Nagasaki aangekomen. MGR. F. EVERS. Mgr. F. J. H. Evers herdenkt morgen dey dag, waarop hij 12)4 jaar geleden tot hoofd aalmoezenier van leger en vloot werd be noemd. Hy zal dien dag te 9 uur 's morgen* in de St. Jacobuskerk aan de Parkstraat te 's-Gravenhage een H. Mis opdragen en vaö 3 uur tot half vijf te zijnen huize recipieerey, 4e Prys A. „Preciosa”, Amsterdam, (me daille), met algemeene stemmen. 4e Prijs B. „Kunst door Oefening”, Amster dam, (medaille), met alg. stemmen. De le directeursprys werd toegekend aan den heer Karei Böhne, dir. van de „IJzan- gers”, Amsterdam. .De 2e directeursprys aan den heer Leo Pielage, dir. van ..Beverwijk» Mannenkoor.” Voor dit avondconcert was de belangstel ling zeer groot, en het publiek was zeer har telijk gestemd. De eerste dag kan men als bij zonder geslaagd beschouwen. Zoo voortgaan de. belooft dit. een tuccesvolle zangwedstryd te worden. Van ieder koor laten we hier enkele Bijzon derheden volgen: „Preciosa”, uit Amsterdam, Directrice, A. v. d. Kwast. Aantal zangers en zangeressen, 52. Zong het koor naar keuze „Jonge Liefde” van P. d. Roovaart, beter dan het verplichte koor, dit klonk min of meer detoneerend en had veel meer genuanceerd gezongen kun nen worden. „Excelsior”, Dirkshorn. Dir. J. Hovenier. Aantal zangers(easen) 57. Dit koor had heel aardig stemmenmate riaal en zong vooral met goeden voordracht „Het liedje van Verlangen”, van Alph. V ran ken. In de forti, klonk de zang soms wat te sterk. „Vox Humana”, Zaandam. Directeur Oor Kef. Aantal zangers(essen) 54. Dit ensemble zong zeer verdienstelijk, de tenoren, waren hier wel wat zwak, vooral in het vrjje nummer „Herfst”, van Olman, had men zeer mooie momenten. „Morgenrood”, Helder. Dir. F. v. d. Meij. Aantal zangers(essen) 76. Hoewel niet onverdienstelyk gezongen sou dit koor, met het beschikbaar materiaal, meer kunnen bereiken, de tekstuitbeelding liet hier nog wei wat te wenschen over, zoo- als in „Nieuw Lied van een Meisje en een Schipper”, van den Hertog. „Crescendo”, Stompetoren. Directeur G. Anderson. Aantal (essen) 37. Dit koor werd vooral in het vrjje nummer „Slaap zacht”, van Bonset genuanceerd ge zongen, over ’t algemeen vonden we het zin gen wat te bescheiden. „Morgenrood”, Hoorn. Directeur, T. Felkers. Aantal zangeres sen) 52. In beide nummers ook in het vrye, „Mor genrood”, van 0. de Nobel, werd over ’t al gemeen te monotoon gezongen, anders wel tamelyk zuiver. „Het Westen”, Rotterdam. Dir. J. Maas. Aantal zangers(essen) 109. Dit koor heeft mooi steminen-materiaal, zong vooral het vrye nummer „Lente-Ge- feoort”, van Bonset zeer muzikaal, de accen tuatie was soms iets te zwaar. „Harmonie”, Wormer. Dir. J. Mienes. Aantal zangers(essen) 65. Ook in dit ensemble mooie stemmen, het verplichte werk werd niet alleen zeer goed gezongen, maar ook het koor naar keuze „O, Gulden Hoofd”, van Jac. Bonset, klonk uit stekend. De uitslag van den middag- wedstrijd is als volgt: „Harmonie”, Wormer. le Prys (zilv. tak en f 75) met 2 tegen 1 stem. „Het Westen”, Rotterdam, 2e prys (verg, zilv. medaille en f 50) met 2 tegen 1 stem. „Vox Humana”, Zaandam, 3e prys A. (verg. zilv. medaille en f 25) met algemeene stemmen. „Crescendo” Stom;>etoren, 3e prys B. (me daille), met 2 tegen 1 stem. „Preciosa”, Amsterdam, 4e prys A. (me daille) met algemeene stemmen. „Excelsior”, Dirkshorn, 4e prys B. (.me daille) met alg. stemmen. De le directeursprys werd toegekend aan den heer J. Maas, dir. van „Het Westen”, Rotterdam, met 2 tegen 1 stem. De 2e direc- teursprjjs aan den heer J. Mienes, dir. van „Harmonie”, Wormer, eveneens met 2 tegen 1 stem. De prys voor den besten uitspraak aan het koor „Het Westen", Rotterdam, met 2 tegen 1 stem. D. A. v. Reenen, de beide wethouders Apel doorn en Bogtman, het bestuur van Ber gen's Mannenkoor, de concourscommissie en de Jury. Spr. eindigde met de beste wenschen voor het welslagen van den eer sten concouredag. Nadat ververschingen waren rondgediend werd van de aanwezigen een groepfoto ge nomen. Hierna werd den gasten door Bergen’s Harmonie, voor het Raadhuis Een Serenade gebracht. Een talryk publiek had zich op dit oogenblik bjj de Ruine verzameld. We derom stonden eenige fotografen gereed om het gezelschap op de gevoelige plaat te ver eeuwigen. Met muziek voorop trok men naar „De Rustende Jager”, waar de concerten gegeven worden. De zaal was goed bezet. De Voorzitter van de concourscommissie, de heer A. Schalkwijk heette allen welkom in het bijzonder Burgemeester van Reenen, de heeren van de Jury, de heeren Anderson, Wjprts en Jonker, alsook de heer G. Ander son, .oud-directeur van Bergen's Mannen koor. Wegens omstandigheden, deels door onge steldheid van den Directeur, waren eenige koren verhinderd uit te komen n.L „Streven naar Kunst” uit Amsterdam, „Kolhoru” uit Kolhorn, „Nieuw Leven” uit Hoogwoud en „Excelsior” uit Abbekerk. Hierna werd met het concours aangevan gen. Voor het muzikaal verslag van onzen mu ziekrecensent verwijzen wy naar de rubriek „Kunst en Kennis”. Des avonds was de zaal beter bezet, en stonden de zangpraestaties des mannenko ren op booger peil. De eerste concouredag mag gselaagd noemd worden. De organisatie liet niets wenschen over. De wedstrijd. Ongeveer vyf over half drie laat scheids rechter Mutters tossen. De Engelsche aan voerder, Gallacher, wint den toss en ver kiest het voordeel van den wind. De volgende elftallen staan dan over elkaar: van der Meuten van Kol van Nus Gehring Weber (Van onzen eigen sport-verslaggever). Het Ned. Elftal speelt een schitterende wedstrijd. Zooals bekend is speelt de Engelsche prof, club Newcastle in Nederland een viertal wedstrijden tegen vier verschillende Olym pische elftallen en in verschillende deelen van het land. Gisteren nu speelden de Engelschen in het Amstcrdamsche stadion hun eersten wed strijd en wel tegen het Olympische elftal A, dat is het Nederlandsche elftal op van Heel na, voor wien van Nus inviel het welk enkele weken geleden de Belgen klop te. Vanzelfsprekend waren de verwachtingen der Engelsche kampioensclub hoog gespan nen. Dit behoeft geenszins te verwonderen als men bedenkt, dat het Newcastle elftal in de Engelsche sportpers algemeen be schouwd werd als een waardige vertegen woordigster van het Engelsche voetbal. En inderdaad theoretisch hebben deze heeren. vooral voor de rust, con partijtje voetbal laten zien, dat in een woord schit terend was. Maar.en dat is uu eenmaal by voetbal een zeer groote factor, de afwerking der aanvallen voor doel liet veel te wenschen rfver. Het spel werd veelal te kort gehou den en veel te ver doorgedreven. Deze Engelschen, zij laboreerden aan de selfde kwaal als de Enfield F. C., welke tweeden Paaschdag tegen Alcmaria speelde. Set maken vin doelpunten scheen een groote kunst. Daarbij kwam ditmaal, dat de Nederlandsche achterhoede in schitterenden vorm was, waardoor de Engelsche voorhoe de niet veel kans gegeven werd. Trouwens het schieten viel ons nu juist niet mee. Vele malen werd over of naast het doel gescho ten. Zooals wjj reeds schreven: technisch speelden de Engelschen veel beter en ook bun koppen was uitstekend. Zoo zagen wjj eenmaal den bal van spil, via het hoofd van den linkshalf naar den linkervleugel belan den. Wat techniek, positiespel en koppen be treft, hebben de Nederlandsche spelers zeker nog heel wat kunnen leeren. Al doet de uit slag van dezen wedstrijd betrekkelyk wei nig terzake, toch is bet een resultaat, waar op de Nederlandsche spelers zeker met ge noegen kunnen terugzien. Er beerschte dan ook bij de toeschouwers een enthousiasme, zooals men dat bjj ande re internationale wedstrijden niet altijd ziet. Voor den wedstrijd. Voor het stadion heerschte wederom de bekende drukte, al was deze nu niet zoo als bij andere internationale ontmoetingen het geval is. Reeds geruimen tyd voor den aanvang begon het Stadion zich met toeschouwers te vullen en tegen het begin was het zoo goed als geheel gevuld. In het middenvak waren nog enkele ruimten zichtbaar. De tijd van het wachten werd verkort door de Amsterdamsche Postharmonie, die door vroolyke marschen de stemming er in hield. Dan betreden de Engelschen door de «ere wacht van Blauw-Wit-jongens het veld, ter wijl de muziek het Engelsche volkslied speelt. Het aanwezige publiek juicht de En- gelsehe spelers hartelyk toe. Onder donderend gejuich doen daarop de Nederlandsche spelers hun intrede, verwel komd door het Wilhelmus. De Nederlaud- sche spelers zjjn ditmaal in roode shirts ge stoken. De spelers van beide elftallen werden ieder persoonlijk aan den Engelschen gezant en aan Minister Kan voorgesteld. Gehring iets achterbil 3—en de overige drie: J blijven gevaarlijk aanvallen. Zoo maakt Tap nog een buitenspel doel punt, het was echter een twyfelachtig geval. Kort daarna krygt Weber den bal, pas- seert handig den Eng. linksback en aarzelt niet den bal langs den verrasten Wilson te schieten. (30). Het enthousiasme is geweldig. Het einde begint reeds te naderen. Er zijn nog eenige minuten te spelen als Elfring op een ver vooruit gespeelden bal toeloopt. Hjj zet mooi voor. Weber kopt den bal uaar Tap, die onder geweldig enthousiasme Wilson voor den vierden keer laat visschen. (40). Na nog enkele vergeefsehe pogingen der Engelschen om de eer te redden, is het einde daar en hebben de Nederlandsche spelers een enthousiaste hulde in ontvangst te nemen. De speler». Het Olympische elftal kan op een uitste kenden wedstrijd terugzien. De achterhoede was schitterend en bleek wel opgewassen te gen het korte spel der Engelschen. v. d. Meu ten was in pracht vorm, al was hij een enkele maal niet onfortuinlijk. Denis, zoowel als van Kol waren in top vorm. De wijze, waarop zjj meerdere Engelsche aanvallen onderbraken, was onverbeterlyk. In de middenlinie was Ma.-sen weer de stuwkracht. Hy was de eenige. die in koppen de Engelschen wat nabjj kwam. Het is ver bazend, het enthousiasme van dien speler. Dat deze speler reeds populair ie. moge blij ken uit 't feit, dat hjj na afloop van het veld gedragen werd door do enthousiaste toe schouwers. Verlegh was eveneens uitstekend op dreef; terwijl van Nus er na de rust schitterend in kwam. Zyn samenspel met van Kol na de rust was meermalen af. De voorhoede kon eveneens op een prima wedstrijd terugzien. Gherig was na de rust beter dan daarvoor. Elfring kreeg voor de rust weinig goede ballen toegespeeld. Na de rust ging .lat beter en bleek hy door sjjn snei- heid weer zeer gevaarlijk. Van de Engelschen schreven wy reeds een en ander. De middenlinie als linie le^ ons het beste, vooral de spil viel op. Zjjn koppen en plaatsen was schitterend. De achterhoede was goed, maar zeker te passeeren. De voor hoede speelde een hoogstaand spel en de ves- schillende spelers en vooral Gallacher, Betel dikwyls een verbluffende bals-controie ijsik. Scheidsrechter Mutters was niet fcltloo» ditmaal en de Engelschen waren geenszhE) met zijn leiding ingenomen en vooral aan voerder Gallacher Het dit eenige malen dui delijk blijken. Erg sympathiek deed cdt todb niet aan. Ongetwijfeld ging ieder voldaan huiswaarts en vooral de verschillende Alcmaria Isdea, die Elfring vergezelden, hadden zeker oee genoeglijken dag. Na afloop verklaarde aanvoerder Galla cher. dat de overwinning der Nederlanden verdiend was en dat hy zjjn spelers opgedra gen had bun beste spel te spelen en te trach ten te winnen. De overige uitslagen luiden: Leeuwarden: Noord-NederlandNoord Duitschland 38 Oefenwedstrijd. Arnhem: Oostelyk XIOlympisch XI B 3— Promotie- en degradatie-wedstrijden. Tweede klasse. Bleyerbeide: Bleyerbeide— Bredania 1—fl Derde klasse. Amsterdam: HortusSchoten Competitie. Eerste klasse. a Rotterdam: Excelsior't Gooi schop verwerkt worden, welke echter niets oplevert. Elfring zorgt dan even voor opluchting, maar spoedig zyn de Engelschen weer in den aanval, waarbjj hun uitstekend koppen opvalt; alsook het keurig langs den grond plaatsen der middenspelers. De Engelsche rechtsbuiten zet eenmaal den bal schitte rend voor, de linksbuiten kopt echter juist naast. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is, krygt Elfring de eersteJroekschop te nemen. Hij zet goed voor, maar de bal raakt uit. Na goed werk van Weber en Tap, krygt Gehring een kansje. Zijn kopbal was echter te zacht. De Engelschen zyn toch iets in de meer derheid en Gallacher krygt eenmaal een fraaie kans. Zyn schot ging evenwel over, v. d. Meulen moet dan nog verschillende malen ingrijpen om doelpunten te voorko men. Hy bleek eehter in prima vorm. Er zal dan ongeveer een half uur gespeeld syn als de Ned. voorhoede weer eens een aanval opzet. Weber op den linkervleugel set goed voor en Smeets schiet op het doel, waarin de bal via Wilson verdwijnt (10). Groote vreugde bjj de toeschouwers bij dit niet verwachte succes. Direct na den aftrap gaat Gallacher alleen op het doel af, maar kan de Ned. verdediging met passeeren. De Engelschen komen dan gevaarlijk opzetten en het Ned. doel door staat eenige hachelijke momenten. Eenmaal weet Denis, als v. d. Meulen den bal bij een voorzet wil onderscheppen en mist, nog juist te redden. Direct daarop kopt Galla cher uit een voorzet van den rechtsbuiten den bal schitterend in. Men denkt reeds, dat de gelijkmaker daar is, maar v. d. Meulen weet nog juist den bal uit het doel te trap pen. Dan krygt Elfring weer eens den bal toegespeeld; hij set voor, maar Tap is te ver naar voren geloopen. Na goed werk van Weber en Tap kreeg de laatste een mooie kans; hij schoot echter juist naast. Gallacher probeert het dan nog eens al leen, maar heeft geen succes tegen de hech te Ned. verdediging. Met de Engelschen in den aanval kondigt de scheidsrechter de rust aan. Tijdens de rust heerschte er een opge wekte stemming. Algemeen was men van meenirig, dat de Engelschen na de rust wel even uit een ander vaatje zouden gaan tap pen. Na de rust, toen de Nederlanders het klei ne briesje mede kregen, hebben zij een spel gespeeld, dat niet veel voor dat der Engel schen onderdeed. Het was ongetwijfeld niet soo technisch hoogstaand, productiever was het echter zeker. De Engelschen zyn de eersten, die kansen krygen om te doelpunten. Een voorzet van Urwin onderschept Denis mooi. Dan zien wjj mooi samenspel in de verdediging tusschen van Kol en van Nus. De rechtsbinnen der Engelschen schiet dan over, terwijl Seymour direct daarna een mooie kans kreeg, maar d. Meulen sneel hem den pas af. Gallacher uit dan weer eens zyn misnoe gen over de leidi Dan komt het medaille en f 75), met 2 tegen 1 stem. 2e prys, „Beverwyks Mannenkoor”, verwyk (zilv. medaille en f 50), met stemmen. 8e Prjjs „Het Zuiden”, Amsterdam, daille en f 25), met alg. stemmen. Eerste dag. Gisteren is het Groote Nationale Zang- soncours ingezet, dat Bergen’s Manenenkoor, bjj gelegenheid van zjjn eerste lustrum had Bitgeechreven. Bezen eersten dag kwamen uit de derde af titeling gemengde koren (bekroond) en de derde afdeeling Mannenkoren, eveneens be kroond. Het sombere weer in den morgen deed voor den dag niet veel goeds verwachten, toen echter de eerste zangers arriveerden, werd het weer wat milder en in den namiddag kwam het zoo gewenschte Meizonnetje, dat de honderden zangers en vreemdelingen tot Mn wandeling door Bergen's mooie bo< schen altr. nodigde. Wilson Als Tap afgtrapt heeft, zjjn de Engel schen reeds aanstonds in bet bezit van den bal en de Nederlandsche achterhoede moest dadelyk haar uiterste krachten inspannen om doelpunten te voorkomen, v. d. Meulen kreeg al spoedig het eerste schot te stoppen van Gallacher. Het duurde nogal even voor dat de Nederlandsche voorhoede gelegen heid kreeg ook eens een aanval op te zet ten. De eerste minuten konden de Neder landsche middspelers weinig vat krygen op het spel der Engelschen. Deze spreidden zulk een schitterend spel ten toon, dat men het ergste vreezen moest. De eerste aanval len der Nederlanders waren dan ook wat schuchtertjes en bet duurde meer dan 6 mi nuten eer Wilson, den Engelsche keeper, voor de eerste maal den bal te verwerken kreeg. Veel moeite veroorzaakte hem deze echter niet. Direct daarop zitten de Engel schen alweer voor het NederL doel, waar een gevaarlijk moment ontstaat. Op het laatste nippertje kan de bal nog tot hoek- Toespraak Burgemeester van Reenen. Het doet my genoegen, aldus Burgemees ter van Reenen, dat gij, alvorens u naar de concertzaal te begeven, een oogenblik hier op het Gemeentehuis wilt verpoozen om mij de gelegenheid te geven u, mede namens de burgerij, welko mte heeten. Het spijt ons evenals u allen, dat het vriendeljjke Meizon netje op dezen eersten concoursdag ont breekt. Spr. hoopt echter, dat de zang de warmte en de gewenschte stemming zal brengen. Spr. wyst voorts op het medeleven van de Burgerij met dit zangersfeest; in de voorbe reiding door de vele medewerking en thans door de talrjjke vlaggen, ter verhoogiug van de feeststemming. Spr. is verheugd, dat het concourscomité niet is teleurgesteld in de verwachtingen die het in den aan vang koesterde. Spr. wenschte allen een prettig zangers feest en hoopte, dat de zangers een aange name herinnering aan dezen dag en aan Bergen mochten medenemen. (Applaus). Toespraak Voorzitter „Bergen’s Mannenkoor”. Als voorzitter van Bergen’s Mannenkoor, aldus de heer Den Das, dank ik den Burge meester van Bergen voor den steun, welke Bergen’s Mannenkoor en in het bijzonder de consouracommiseie van hem in de voorbe reiding van het concours mocht ondervin den. Spr. wees voorts op het doel van bet concours de zang op booger peil te bren gen; de zang is bet die de werken van den dichter en den componist leven en kleur geeft, de zang brengt tot uiting, wat deze met hun producten willen zeggen. Dan bracht de heer Den Das dank aan het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ▼oor de krachtige steun aan Bergen’s Man nenkoor verleend. AVOND-CONCERT. 3e Afdeeling Mannenkoren. (Be kroond). De jury bestond uit de heeren: OiL Koop, Overveen, voorzitter. J. C. Anderson, Alme lo. Corn. Jonker, Alkmaar. Verplicht koor „De Zoekers”, van OL Koop In deze afdeeling werd zeer goed geaon- gen. De avond werd geopent door: „Beverwijk» Mannenkoor”, Beverwijk. Dir. Leo Pielage. Aantal zangers 36. Het verpbehte koor werd gevoelvol en zui ver gezongen, veel zorg aan de voordraxjht werd besteed in het koor naar keuze „Het Geuzenveld op den Thuismarsch”, van Roeske „Preciosa”, Amsterdam. Dir. Th. Westerdaal. Aantal zanger» 90. Dit koor verzocht mededeeling, dat het geheel zonder geleende krachten optrad. Er werd over ’t algemeen verdieusteljjk gezon gen, de tenoren soms wat scherp, het best voldeed ’t vrye nummer „Zomeravond'V van Isr. Olman R. K. Maiuieuzangver. „Inter No»”, Zaan dam. Dir. Job. Kroese. Aantal zangers 63. Dit koor maakte een schitterenden in druk, vooral in het begin van „Het Geuzen vendel” van Roeske, doch plotseling raakte men door een klein ongelukje zoodanig van de wys, zoodat er niets meer te redden viel, dit was zeer jammer. Mannenkoor „Het Zuiden”, Amsterdam. Dir. Th. v. Zutphen. Aantal zangers 48. Over 't algemeen zeer goed gesongen, vooral ’t vrye nummer „Een Vrouw” van OL Koop. Som» klonk de zang hier wat te ruw. „De IJ zangers”, Amsterdam. Dir. Karei Böhne. Aantal zanger» 61. Zoowel het verplichte, als het koor u*** keuze werd mooi gezongen, zeer muzikaal van opvatting. „Kunst door Oefening”, Amsterdam. Dir. A. Wolthere. Aantal zanger» 80. Dit koor nad vooral in „Beat! Mortui”, van Mendelssohn, zeer mooie ©ogenblikken. In de forti was men ook hier weer te sterk. Alvorens de voorzitter, de heer Oi. K<»op den uitslag mededeelt, spreekt hy oen woord van bemoediging tot de R. K. Maunenzang- ver. „Inter Nos”, die vooral het verplichte nummer schitterend heeft gezongen. Spr. vindt de mislukking ju 't vrjje nummer ■eer jammer, «laar dit koor toch zoo goed is. Hierna wordt de uitslag medegedeeld, le Prjjs „De U zangers, Amsterdam (zilv. van den scheidsrechter, olympische elftal weer meer in den aanvat Gehring krygt eenmaal een kaus, maar zyn schot is te zacht. Een volgende Ned. aanval gaat door buitenspel van Tap verloren.. Terstond hierna krygt Tap een kansje, de Eng. doelverdediger kan echter door ver uitloopen op het laatste mo ment redden. Een hoekschop op het Ned. doel, goed door den rechtsbuiten genomen, levert een gevaarljjk oogenblik op, maar d. Meulen redt. Het publiek begint zich dan te roeren en moedigt de spelers aan. Elfring krygt dan den bal van Denis, glipt langs den Engel schen back en zet voor. Deze voorzet wordt echter niet benut. De Ned. zyn meer in den aanval en het Eng. doel wordt nogal eens gevaarljjk be- laègd. Zoo schiet langs bet doel. Een zeer gevaarljjk moment ontstaat voor het Eng. doel als Weber voor zet. De bal belandt van de paal by Elfring, die hard inschiet. De bal raakt echter cor ner, welke niets oplevert. Dan komt het tweede doelpunt der Ne derlanders. Er is ongeveer een half uur ge speeld, als Elfring handig profiteerde van een misser van den linksback. Hij legde den bal keurig voor de voeten van Tap, die on houdbaar inschoot. (20). Dat was een fraai doelpunt, en waarmede Gallacher Tap geluk wensch te. De Nederlanders bljjven in den aanval en bet enthousiaste spel van hen, schijnt de Engelschen te verrassen -Zy spannen zich wel in om te doelpunten en do achterspelers zjjn ver opgedrougeu. De Holl. verdediging is echter onvermurwbaar; tenslotte is v. d. Meulen er nog, die eenige malen schitterend redding De N<

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6