van het The Perfect Foto, DE WRRL's HHHSHHNDEL Fnfdsen 78, Alkmaar. Eerste klas foto’s voor ongekend lagen prils. „Noord-Hollahdsch Dagblad Miert 2 (hoek Waagpleln), RLKMhHR. M< So3v Vrijdag XU Mei 1US7 F WEEKKALENDER. DE EENIGSTE OOK VERGROOTINGEN a ons FOTO’S VEBUEVBE1 «OOIT/ KERKLIJSTEL ALKMAAR. SPECIALE KAASWINKEL 22 divers* *oort*n Eén kwaliteit: DE ALLERBESTE. MISKALENDER. Zo. 5e na Paschen. kruisdagen dankt baar ontstaan van l van tot ft uur 8 tot Egbert* Mej. voor Agnes en des de HELDER. bij de Eerw. Zusters. Om I Maandag. Dinsdag en Woensdag Kruisda- I d. d. Kruisda- Mis van Vr. b van het uur der tan ie de vr H H. WAARD. H. Familie. Zo. half 8 voor Jacob Hes. Guurtje v. Dam en overl. tam. 10 uur voor de parochie. Ma. 8 uur voor Z. E. Pater -Jacobus d. School. Di. 8 uur ter eere v. h. H Hart tot zekere intentie. Wo. 8 uur vo.or Trijntje Kok. Do. 7 uur voor Piet. Appelman. 9 uur voor de parochie. Vr. 8 uur voor Nicolaas Zwemmer. Za. 8 uur voor Joannes Does als lid Broed, v. Ged. aanbidding Dinsdagavond half 8 Congregatie H. Fa milie met Meimaandoefening. voor allen toe gankelijk. IFFICIEEL KERKBERICHT H. H. Petrus en Paulus. Zo. 22 Mei, 5e Zondag na Paschen. de H. H. Missen te half 8. 9 en half 11 de Hoog mis. 1 uur Catechismus.*7 uur Lof met Mei- maandpreek Maandagavond 8 uur Congregatie H. Far milie met Meimaandoefening voor allen toe gankelijk. HELDER Parcohie O. L. Vrouwe Onb. Ont. Zondag 22 Mei. Heden do 5e Zondag n* Paschen. Te half 8 de Vroegmis, te 9 uur de militairen- en te half 11 de Hoogmis. Te 1 uur de groote leering en te 7 uur Meimaantl- lof met korte predikatie en rozenhoedje. Heden de collecte voor de schulddelging en het noodzak eliik onderhoud der kerk, wel- ke in aller milddadigheid wordt aanbevolen Maandag, Dinsdag en Woensdag ziin hef do Kruisdagen, alsdan wordt voor de H. M.t van 8 uur de litanie gebeden van Alle Heili gen voor de vruchten der aarde. De geloovigen zoowel van binnen ais bui ten de stad worden verzocht de litanie te ko men medcbidden. Woensdag té 7 uur St. .Josephslof en daar na de Mariacongregatie. Van 0 uur tot na het Lof gelegenheid tot biechteii voor den volgenden feestdag. Donderdag do feestdag van des Heeren He melvaart tc vieren als Zondag. De II. Missen zooals op Zondag en avonds te 7 uur lof met rozenhoedje. Vrijdag begint de onvene ter eere van den H. Geest tot voorbereiding voor het Pink sterfeest. Gedurende 9 dagen wordt na iedere H. Mis het gebed tot den H .Geest gebeden. Vrijdag de eerste H. Mis te 6 uur voor de leden van den N. R. K. Volksbond, te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zalrdag de broederschapsmis voor de be- keering der zondaren en van 5 tot half 9 ge legenheid tot biechten Te 7 uur Marialox met meimaand gezangen en rozenhoedje. CASTRICUM. Zondag. Hoogfeest van Aanbidding, half 7 nitreiking van de H. Communie. 7 uur Vroegmis, IV uur plechtige Hoogmis, *s av 7 uur plechtig Lof met Processie en Lofzang Te Deum. Maandag de H.H. Missen om 7 uur. 8 uur en kwart over 8 Dinsdag de H. Missen om 7 en 8 uur, half 10 gezongen Huwelijksmis met Veni Creator. Woensdag de H.H. Missen 7 en 8 uur. half 9 huwelijksmis Donderdag. Hemelvaartsdag, 7 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Lof. Vrijdag de H.H. Missen om 7 uur. 8 uur en kwart over 8. Zaterdag ft uur 7 en 8 uur H. Mis. Van 48 uur biechthoo- ren. Half 7 Lof ter een- van Maria. half 2 cateéhismns, half 3 H. Familie. 7 uur oefening van de Meimaand. In de week te ft imr, half 7 en 7 uur uit reiking van de H. Communie, 8 uur H. Mis. lederen avond te 7 uur Meimaandoefening. Donderdag. Feestdag van ’s Heeren He melvaart. Eerste H. Communie der kinderen. Uitreiking der H. Communie en diensten ge lijk op Zondag. Zaterdag n.m. van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. 7 tim Meimaandoefening. Haartje Strooper. Dinsdag ft uur ter eere van den H. An- thonius. Woensdag 6 uur voor Maartje Blankeu- daal en Cornelia Groot. Donderdag 7 uur voor Anna Groot, ialf 10 voor de parochie. Vrijdag’ 7 uur uit dankbaarheid. Zaterdag 7 uur voor Jan Bleeker en Jan netje Goemans. Zondag 7 uur voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Maria Pronk-Mul, die met de laatste H H. Sacra menten der Stervenden is voorzien en voor Daadje Rijk es en Maria BLankendaal. die in d<*n Heer zijn overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Abra ham Borst en Elisabeth Groot. EGMOND AAN ZEE. Zondag. 5e Zondag na Paschen. Half 7 en kwart over 8 uitreiking van de H. Commit- nie. 7 uur Vroegmis. 10 uur dg Hoogmis, gen, voor de H. Mis van kwart voor 8 wordt de litanie van Alle Heiligen gebeden. *s Mid dags van ft8 uur biechthooren. 7 uur I/»f met Meimaandoefening. Donderdag feestdag van ’s Heeren Hemel vaart te vieren als Zondag. De H. H. Mistten te half 8, 9 en half 11 de Hoogmis, ’s Avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag begint de Novene ter voorbereiding op het Pinksterfeest. Vrijdag en Zaterdagavond 7 uur Lof met Meimaandoefening. Zaterdag van 4 tot 9 uur biechthooren Zondag zonder Gloria en Credo, mot gebed en evang. v. d. vigilie: gedachtenis kruisdag, bladz. 340 en H. Urbanus.. Donderdag 26 Mei: Hemelvaart O. H. met octaaf; alles gelijk in het mi»-aal staat aan gegeven. Vrijdag 27 Mei; feest v. d. H. Beda. Mis XIII. bladz. 37-*, gedachtenis van het. octaaf van Hemelvaart. Zaterdag 28 Mei: Feest van de Z. Maria Bartbolomaea, in de H. Mis alleen jedachte- ni» van Hemelvaart. rqwielclub, om 10 uur voor de parochie. Vrijdag om 7 uur voor de levende en overledene leden der Broederschap van O. Lr Vrouw ter Nood. Zaterdag om 7 uur Graaf. Donderdag van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. HEER-HUGOWAARD (H. DionJ. Zondag 7 uur voor de ]>arochie, 10 i voor de levende en overleden leden Broederschap van O. L. vrouw ter Nood. Maandag 7 uur gezongen H. .Mis voor Tromp Bakker, halt 9 voor Maria Wjjnker. Dinsdag 7 uur gezongen tot zekere inten tie ter eere van Maria, half 9 voor Nieuwe- boerthrwens. Woensdag 7 uur gezongen jaardieust voor Conijn-Boon, half 9 voor Wester-de Lange. Donderdag. .Hoogfeest Hemelvaart O. H., half 7 voor een overleden vader, 9 uur voor de |>arochie. Vrjjdag 7 uur voor Boekel-Bruin, kwart over 8 voor Marg. Apeldoorn. Zaterdag 7 uur ter eere van het H. Hart van Maria, zekere intentie, 8 uur voor Klaas en Albert Komen l (die door de Paasehkaare wordt voorge- stcld) van de aarde ie opgestegen naar den Hemel. Vr. H. Eerbiedwaardige Beda. Benedic tijn 'n Engeland. Belijder en Kerkleeraar, jest, in 735. Ged. H. Joanne* Paus en Martelaar, gest. in 256. Heden eerste dag der novene ter voorbe reiding op het Pinksterfeest. Zat. H. Augustinus, Benedictijn, aarts bisschop van Kantelberg, gest. in 607. Zo. Onder het Octaaf v. d. H. Hemelvaart •n ged. H. Maria Magdalena de Pazz:. Maagd ST. LAURENT1US. Zo. 5e Zondag na Paschen: de stille H.H. Missen half 7. kwart voor 8 en 9 uur; de Hoogmis om half 11; collecte voor de St- Josephschool; half 1 Bijbel en Liturgie: 24 uur is de ke.rk open: 6 uur Broederechapslof met preek en rozenhoedje, daarna geen Con gregatie v. d. H. Aloysiue, maar om 7 uur plechtige sluiting van het Triduüm. dat deze week voor alle R. K. jongelingen van Alk maar gehouden is. De geheele week Meimaandlof met rozen hoedje, waarna de Congregaties. Maandag, Dinsdag en Woensdag: Kruis dagen; vóór de H. Mis van 8 uur zal de Li- rjm alle Heiligen gebeden worden vooi fc.hten der aarde. Wo. van 6half 8 gelegenheid om te biech ten. Do. Feestdag van Heeren Hemelvaart, te vieren als Zondag: de H.H. Missen als op Zondag: collecte voor de Jeugdorganisaties van deze parochie, welke collecte de H.H. collectanten gelieven op te halen; 6 uur Lot met Rozenhoedje. int de Novene tot voorbereiding, ’inksterfeest en wordt daarom na alle H.H. Missen het gebed tot den H. Geest gebeden; 4 uur komen de schooljongens biechten, voor wie Za. half 8 alsem. H. Com munie. Za. van 46 uur en half 79 uur gelegen heid om te biechten. Woensdagmorgen half 11 vergadering dei Zelatricen van het H. Hart Aller opkomst gewenscht! Zondag na de Hoogmis tot 2 uur bestaat er gelegenheid den HoogEerw. Heer Deken te verwelkomen aan de pastorie. ST. DOMINICUS. Heden 5e Zondag na Paschen. De H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis. Onder alle H.H. Missen collecte voor de kerk, welke wjj bijzonder aanbeve len. Te kwart over 12 Katechismus voor de groote leering, 6 uur congregatie voor de jongens. 7 uur Meimaandlof. Maandagmiddag om 4 uur biechthooren voor de kinderen, half 9 congregatie voor de mannen. Dinsdagmorgen 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, kwart over 7 algemeene H. Communie der kinderen, 9 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonins van Padna. Woensdagavond half 7 congregatie voor de vrouwen. Woensdagmorgen tot 10 uur en des mid dags van 6—8 uur gelegenheid om te biech ten. Maandag. Dinsdag en Woensdag gen. Op deze dagen zal voor de H. 9 uur de litanie van alle Heiligen gebeden worden voor de vruchten der aarde. Donderdag feestdag van ’s Heeren Hemel vaart, te vieren als Zondag. De H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en half 11 de Hoog mis. ’s Avonds om 7 uur Meimaandlof. Geen congregatie voor de Meisjes. Heden begint de noveen ter voorbereiding van het Pink sterfeest. Zaterdagmiddag van 49 uur gelegenheid om te biechten. Kindsheid. Woensdag 9 uur gezongen H. Mis voor de jongens, die )i3 zijn van 't Genootschap der H Kindsheid. Na de H Mis toespraak, ze gen der kinderen en groote processie. Daar na zegen met bet Allerheiligste. Meimaand. Wij sporen de geloovigen bijzonder :mn om de oefeningen van de Meimaand bij te wonen. lederen avond om 7 uur I-of, waarbij men verzocht wordt alle gezangen, ook de Latjjnsche, mee te zingen. Liederen: Zondag 1510, Maandag 169, Dinsdag 22—9, Woensdag 2627, Donderdag 2710, Vrij dag 25—8. Zaterdag 3—80. ST. JOZEF. Zondag collecte voor den bouw en in standhouding van een derde Retraitenhuis, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, half 7 Lof voor de geloovjge zielen. Maandag van 45 uur biechten voor de kinderen. Maandag, Dinsdag sn Woensdag zijn de Kruisdagen, op deze dagen wordt vóór de H. Mis ven 9 uur de litanie van alle Heiligen ANNA PAULOWNA. Zo. 5e Zondag na Paschen. De H. Mis sen te 8 uur en half 11. 7 uur Meimaandlof. Deze week heeft de bloembollen veiling voor de kerk plaats. Allen worden verzocht daarbij tegenwoordig te zijn. Maandag, Dinsdag en Woensdag, de Kruis dagen, op die dagen wordt, voor de H. Mis de litanie van Alle Heiligen gebe<ien voor de vruchten der aarde. Woensdag na schooltijd komen de kinde ren biechten, ’s Avonds biechthooren van 78 uur. Donderdag Hemelvaartsdag geboden te vieren als Zondag. De II. Missen te 8 en half 11. 7 uur Meimaandlof. Vr. begint de novene vóór Pinksteren met het. dagelijks gebod: Kom H. Geest, Zaterdag biechthooren van 58 uur. SCHOORL. Zq. 7 uur voor Cornelia Roosendaal, half 10 voor de parochie: 2 uur Ix>f ter eere v. Maria. Maandag. Dinsdag en Woensdag Kruis dagen, vóór de H. Mis de groote litanie van alle Heiligen voor de vruchten der aarde. Om kwart over 7 mis voor Joannes van Assen. Di. kwart over 7 voor overledene familie Twisk en Rietveld. t Wo. kwart, over 7 voer Henrietta Groot; ’s namiddags van 35 uur biechthooren. Do. Hemelvaartsdag, geboden te vieren als Zondag, de Vroegmis om 7 uur voor overle dene ouders, om .half 10 voor de parochie; namiddags 2 uur lof ter eere v. Maria. Vr. 8 uur gezongen H. Mis met Veni Crea tor. tot een zekere intentie, uit dankbaar heid. Za. half 8 voor Hubertus Balvers eu Mar- garetha Polle. 's Namiddags van 3 tot 7 uur biechthooren. In den ondertrouw zijn opgenomen: Joan nes Stoop en Hillegonda Cornelia Kager. RINNEGOM. Zo. half 8 voor de parochie; 10 uur voor •en 50-jarig huwelijkspaar. Collecte voor sein. Warmond 2 uur ('at, 3 uur Vesper*. Ma. voor de wed. Maria Knol-Dekker Di. Processie der 3e orde naar Heiloo, waar de H. Mis om 8 uur voor lev. en overl. leden der 3e orde. Wo. voor Clasina Tervoort-Kloes. Van 5 8 uur biechten. Do. feest v. ’s Heeren Hemelvaart, te vie ren als Zondag, tevens plechtige Communie der kinderen. Half 8 gez. H. Mis voor Maria v. Duin en overl. fam 10 uur stille H. Mis voor de parochie. 3 uur I»f. Vr. voor Cornells Apeldoorn Bussing. Za. voor Jacobus Bak. Van half 5 tot 5 uur biechthooren voor de kinderen. Van 5 tot 9 uur voor de overigen. Maandag. Dinsdag en Woensdag voor H. Mis de Lit. v. Aller Heiligen. EGMOND A. D. HOEF. Zo. onder de H. H. Missen buitengewone collecte voor het Groot-Seminarie Warmond, om half 8 voor Jacobus Melker, mn 10 uur -Ie Hoogmis, om 2 uur Vespers met Rozenhoed je, 's avonds om 7 uur congregatie voor man nen en vrouwen, voor allen toegankelijk. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, voor de H. Mis wordt de Litanie van Allerheiligen gebeden. Ma. om half 8 voor den Hoogeerw. Heer M. P. A. Ooms, des avonds en verder alle avonden dezer week, 7 uur Maria-lof. Na het Lof gelegenheid om té sparen ten huize van het Hoofd der school. Di. om half 8 voor Hendrik» Ranzyn. Wo. om half 8 voor Petrus de Waard. Edu- arda Mort en overl. kinderen, ’s Avonds van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Do. feestdag van ’s Heeren Hemelvaart, te vieren als Zondag, om half 8 voor de paro chie om 10 uur voor de levende en afgestor ven leden v. h. Genootschap v. h. H. Hart 's Avonds om 7 uur Maria-lof. Vr. om half 8 voor Anna de Waard, huis vrouw van G. Zonneveld. Za. om half 8 voor de Z. E. Heer Joannes, Hermanus. Hcnricus Paulenn, 's middags van 4g UUr gelegenheid om te biechten. Zo. om half 8 voor d overl. ótiders Meizen en Roskam. ZONDAG. 22 Mei; 5e Zondag na Paschen, 2e gebed v. O. L. Vr. 3é gebed voor den Paus of tegen de Kerkvervolging. MAANDAG, 23 Mei; Mis van de Kruisda gen. 2e en 3e gebed ala hierboven. DINSDAG, 24 Mei; Mis van de kruisda gen, 2e en 3e gebed alsvoren. hand droeg, of misschien ook omdat endsher dergeljjke bidpsocessies door groot kruie werden voorafgegaan. De Kruisdagen dienen om te bidden voor de vruchten der aarde en ter afweringen van de rampen, welke we voor onze zonden gebeden voor dc vruchten der aarde. Dinsdag onder de H. Mis van half 8 aH£b- meene H. Communie der kinderen. Woensdag van 57 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag feestdag van ’s Heeren Hemel vaart, geboden te vieren als Zondag, volle aflaat, collecte voor dc Broederschap van den H. Geest, half 8 en 9 uur stille H.H. Mis sen. half elf Hoogmis, om 7 unr inr het Lof begint het Tridimm voor de loden van „Voor Eer en Dengd”. Dondosdag. Vrijdag en Zondag in het Ix>f preek door den Z.Eerw. Pater Rosarius van der Linden. In de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof. rozenhoedje en get. Zjj. die het offer voor het zuivel nog niet hebben voldaan, worden verzocht deze week nog te voldoen. BERGEN. Zondag'half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Lof en Meimaandoefening, half 3 H. Familie voor de mannen. Dageljjks, behalve Donderdag 7 uur Lof en Meimaandoefening. Woensdag van ft -8 nur gelegenheid om jte biechten. Donderdag. Feest van ’s Heeren Hemel vaart, te vieren als Zondag. Half 8 Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Lof. Vrijdag l>egin der Pinksternovene. Bisschop Mamertus van Vienne in Frankrijk. ’t Zuiden van Frankrijk en Savoye werd i door vreeseljjko plagen geteisterd, toen in 469 bovendien de kathedraal van Vienne dreigde af te branden. Bisschop Mamertus vatte het plan op gedurende de drie dagen vóór Hemelvaartsdag eeue algemeene bid- processie te houden om Gods gramschap «f te weren. Dit vond overal navolging. Zelfs te Rome kwamen tde kruisdagen omstreeks 800 in gebruik. Zulke hidproceseies noemde men Litanieën en daar die van 25 April te Rome reeds ’n 200 jaren bestond, werd deze de oudere of grootere Litanie, en die der kruis dagen de jongere of kleinere Litanie ge noemd. De naam Litanie aan de bidprocessie ge geven, werd ook gegeven aan de reeks van gebeden en aanroepingen tijdens die pro cessie gezongen en zoo heeten die aanroe pingen de Litanie van Alle Heiligen. De naam Litanie Werd vervolgens aan al der- gelijke soort van gebeden gegeven. De Nederlandsche naam van Kruisdagen echjjnt afkomstig van het gebruik dat de priester bij die gelegenheid een kruis in de hand droeir. of misschien ook omdat van een TUITJENHORN. Heden schaalcollecte voor het gesticht de Goede Herder en voor de vereeniging tot bescherming van meisjes. 2 uur Vespers. .Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruisda ggen. Voor de H. Mis van ft uur (dus 10 mi nuten voor ft) litanie van alle Heiligen voor de vruchten der aarde. Dinsdag de 7e der 9 Dinsdagen die het feest van den H Antonins voorafgaan. Na de H. Mis noveengeliedeii cn vereering van de relikwie van St Antonius. Woensdag van 57 uur gelegenheid om te biechten Donderdag. Hemelvaart-dag, te vieren als Zondag, de H.H Missen als op Zondag, des middags om 2 uur de Vespers. Achter in de kerk hangen de bussen der Vastendispensatie. Men wordt er aan herin nerd. dit kleine bedrag te voldoen wijl a.s. Donderdag de busseu worden weggebaald. Maandag 6 uur voor Cornells Hos en HEER-HUGOWAARD (H. Familie). Zondag om 7 uur voor den Z.Eerw. Heer Carolus Helwig, om 10 uur voor de parochie. Maandag om 7 uur voor Jan Ursem en Maria Schouten. Dinsdag om 7 uur voor Piet van Langen, Cath. Jonker en overl. fam. Woensdag om 7 uur voor Adrianus Over toom. Elis. Bes en overl. fam. Donderdag om 7 uur voor de leden der WOENSDAG, 25 Mei. H. Gregorius Paus en Belijder. 2e gebed van Vigilie v. Hemel vaart. 3e v. d. H. Urbanus, Paus en Marte laar, 4e v. d. Kruisdagen, laatste evangelie der Vigilie. Ook kan de Mis gelezen worden van Vigi lie v. O. H. Hemelvaart. 2e gebed v. d. H. Gregorius. Se Urbanus, 4e Kruisdagen, of verder Processiemis v. d. Kruisdagen, 2e v. O. L. Vr. 3®. tegen Kerkvervolging of Paus; is dit de eenige mis, dan 2e gebed H. Gregorius, 3e v. d. Vigilie en 4e Urbanus; laatste evangelie des Vigilie. DONDERDAG, 26 Mei. O. H. Hemelvaart, Praefatie van Hemelvaart. Credo, ook onder het octaaf. VRIJDAG, 27 Mei, H. Beda de Eerbied waardige Belijder en Kerkleeraar. 2e gebed v. Hemelvaart. 3e v. d. H. Johannes. Paus «n Martelaar. ZATERDAG, 28 Mei, H. Augustinus, bis- ■chOD en Belader, 2e gebed v. Hemelvaart. DOMINIC XANSCHE KALENDER. Zondag 22 Mei: 4e Zondag na Octaaf Pa- aehen. Het tweede en derde gebed staan in bet missaal op bladz. 328. Credo en prae- faile van den paasebtijd. Maandag 23 Mei: Kruisdag. Mis v. d. Zon dag zonder Gloria en Credo, met gebed en •vang. v. d. Kruisdag; het 2e en 3e gebed op bladz 328. Dinsdag 24 Mei: Kruisdag; feest van de Overbrenging van den H. Vader Dominicus 25 Mei; credo; gebed en laatste evangelie yan den dag. bladz. 340. Woensdag 25 Mei: Kruisdag. Mis verdiend hebben. Willen we Gods zegen in derdaad verkrijgen voor de vruchten der ssrde, dan rr.oeten we juist op deze dagen bizonder daarvoor hidden, in vereeniging met h.-t gebed der H. Kerk en dat niet uit stellen tot den dag waarop dit volgen» onze mcening pas noodig wordt. Di. als gisteren. Wo. Als gister. Bovendien feest H. Gre gorius VII. Paus en Bel. Eerst monnik te Cluny in Frankrijk. Later tbl van het 8t. Pauluskiooster te Rome, werd hij ten slotte kardinaal. Onder de re- geering van vjjf Pausen werd Kardinaal Hildebrand, zoo heette bjj, met de gewich tigste zendingen belast. Zijn invloed waa buitengewoon. Na den dorvi van Alexander II volgde hij deze als Paus op. Hij streed roer het celibaat der geestelijken en de onafhankelijkheid in het besturen der kerk. Gest. in 1085. Ged. der Vigilie v. Hemel vaart en H. Urbanus I, Paus, gest 230. Do. Hoogfeest van de Hemelvaart onzee Heeren, verplichte Zondagsviering. Nadat het Evangelie in de Hoogmis gezongen is wordt de Paaschkaars uitgedoofd, ale zin- 1 ■‘beeldig teeken dat de Verrezen Christus (die door de Paaschkaars wordt T ZAND. Zondag de H.H. Missen te 8 uur en to ludf 10, na de Hoogmis Catechismus, te half 2 de Vespers. Maandag. Dinsdag en Woensdag zijn <1* Kruisdagen, vóór de H.H. Missen zal "de li tanie van alle Heiligen gebeden worden, voor de vruchten der aarde. Woensdag ’s middag van ‘5 biechthooren. Donderdag. Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag, de H.H. Missen en de Vespers too- als op Zondag. Vrgdag. Vandaag begint de novene Mr eere van den H. Geest als voorbereiding voor het Pinksterfeest. Zaterdag ’s middags van 5 biechthooren.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 11