I OBDAM. SCHAGEN. NHUIZEN. SCHERMERHORN. MEDEMBLIK. LANGENDIJK. ENKHUIZEN. KOEDIJK. HEILOO. WESTWOUO. LIMMEN. H.-HUGOWAARD. ZWAAGDIJK. ANDIJK. WARMENHUIZEN. schuld in loopende rekening I Punt 4. Verslag v. d. Coi de I sie werden benoemd grootste voordeel is wel het gemak, niet meer behoeven tewiragen met ~t toe met de gegeven wen- loen .Heiloo in het te stemming. Gezongen werden Blijdschap” en wen.'r Ansjovis, per K.G. In de bijeenkomst heerschte een opgewek- i „Roomse he ,Aan U o Koning der Eeu- uitt reding door overlijden of verhuizing. gens balans 31 Dec. 1926 gesteld op f 1 dit bedrag te betalen bij overlijden. Voorzitter: Daar het bjj de statuten is bepaald, kan er zonder reglementswijziging OBDAM. De Tuinbouw. Algemeene ver gadering van de Coöp. Tuinbouw- en Han delsvereeniging „De Tuinbouw” te Obdam, op Donderdag 19 Mei 1927, 's avonds half 8, ten huize van den heer Tambach. De Voorzitter, de heer H. Bakker opent de vergadering met een woord van welkom en den Chr. groet De notulen gorden gelezen en kleine opmerking goedgekeurd. De heer Jn. de Boer Wz., voorzitter van de Commissie Overhaal aan den dijk, brengt rap port uit. De Commissie heeft zich twee plan tien voorgesteld, waarvan de kosten zullen zijn als volgt: Plan 1. De overhaal zelf, het hjjwerk, biel zen, wagens enz., zal kosten 6200. Steiger 300.Een strookje grond van Peerdeman*/ 200.Elect rische geleiding 1500.Onvoorzien 300.To taai 8500.-. In dit plan is verondersteld, dat een elec- trische motor geplaats wordt. Het aanleggen van een leiding, welke kan worden getrok ken vanaf het dorp, door het land, wordt ge raamd op 1500. Het onderhoud is dan voor de vereeniging. Ook zou de leiding getrokken kunnen worden vanaf de viersprong, langs den Kager- ïjjk en Obdammerdjjk. Eenige perceeien zou ten misschien kunnen aansluiten .en mogelijk jou de gemeente dan iets van de kosten wij ten overnemen. Deze mogelijkheid is echter door de Co» •issie verworpen. Dan zou men zich in verbinding kunnen tellen met de bewoners van de Berkmeer, relke indertijd een verzoek tot het Gemeen ^bestuur achtten, om elektrificatie van de erkmeer. SCHAGEN. Diploma uitgereikt. Aan de volgende leerlingen werd aan de teeken- school voor ambachtsleerlingen alhier een diploma uitgereikt: B. Schut en P. Kuit, St. Maarten; H. Veuger, W. Raven, J. Koenis en H. G. L. Pool, Zjjpe; J. Moras en G. Boe- kel, leiden Niedorp; K'. Swierts, Schagen en J. Schouten, Harenkarspel. Voorzitter de heer Th. L. Overtoom, reikte de diploma’s met een toepasselijk woord uit. SCHAGEN. Politie. Gevonden. Een beursje een portemonnaie met eenig geld. Verloren: Een pijp, een broche, een rijwiel- plaatfe. een lam. VENHUIZEN. Algemeene vergade.l_g van de aandeelhouders van de PI. Brand verzeke- rings-Maatschappjj, op Donderdag 19 Mei. 's avonds 7 uur in het lokaal van den heer K. Schipper te Venhuizen. De voorzitter, de Ed.Achtb. heer J. Zijp Kz., opent de vergadering en heet allen wel kom. Aanwezig het Bestuur en 10 leden uit brengende 36 stemmen. De notulen door den secretaris voorgele zen werden onveranderd goedgekeurd, en door twee aandeelhouders de heeren J. Krjjn- sen en D. Koeman geteekend. Naar aanlei ding der notulen nam de voorzitter het woord en sprak ongeveer bet volgende: Het is 25 jaar geleden, dat deze assurantie is ontstaan en gezien de economische omstandigheden had het bestuur besloten dezen dag niet feestelijk te herdenken -in den waren zin van het woord maar meende er door een overzicht te geven '»n de geschiedenis van deze vijf en twintig jaren te voldoen. In den waren zin van het woord, aldus de voorzit ter, mag onze Mij.,heeten „De Eendracht” daar toch uit de notulen over al die jaren blijkt dat de handelingen der Mij. eendrachtig werden uitgevoerrf en tot zegen onzer Mij. zijn geweest. Op 30 Juni 1902 werden ten huize van den heer J. Poen cp eene vergadering waar 58 leden waren dt- Mij. opgericht. Van de negen bestuursleden, welke in het begin het be stuur vormden, zijn slechts een tweetal nog in leven, n.I. <le heeren Vreeze en J. Zjjp Kz. De heeren Vreeze en H. J. Appelman waren de eerste boekhouders en het is zeker aan hen te danken dat in dien tijd, toen er moest worden gestreflen dat de Mij. werd wat ze nu is. De restitution welke reap, werden toe gepast bedroegen 10. 25 en 50 pCt. Zeker wel een teeken hoe de Mij. is vooruit gegaan. Deze rede van den voorzitter lokte een applaus aan de vergadering. Nii ging men over tot het behandelen der Rekening en Verantwoording over het boek jaar 1926. De winst over .het afgeloopen jaar bedroeg f 2727.81na een restitutie van 50 van de betaalde premiën. Bovendien was in het afgeloopen jaar aan de gemeente Venhuizen een schenking gedaan van f 2000 voor brandkranen. De rekening en verant woording werden door de vergadering on der dank goedgekeurd. Punten 4 en 5. Verkiezing van een lid van het Da". Bestuur wegens periodieke aftre ding van den heer J. Duin en idem van een commissaris den heer G. Grandivk. Beiden werden resp. gekozen met 36 en 34 stemmen. Het salaris der boekhouders bleef ongewij zigd. en het dividend werd benbald. als het vorige jaar op 6 De rondvraag leverde niets bijzonders op. maar nu werd door den heer P. Bouwman het woord gevraagd daar onze voorzitter thans 25 jaar in het bestuur was en nu meende het bestuur dat een.aan denken voor haar voorzitter, aldus de "heer Bouwman hier geheel op zijn plaats was en bood den voorzitter een vulpenhouder aan met inscriptie. Maar, aldus de heer Bouwman, behalve onze voorzitter is ook de heer J. van der Jagt, onze bode, 25 jaar aan onze vereeni ging verbonden, en een ieder weet hoe vlug en accuraat hij zijne werkzaamheden verricht en wat hij is voor de vereeniging. Door ziek te is hij heden verhinderd hier te zijn. Nu «telt het bestuur voor deze een enveloppe aan te bieden met inhoud, allen keurden onder applaus dit voorstel goed. Nu nam de voorzitter het woord en be dankte in een keurige rede voor het aange- geen verandering in worden gebracht. Behandeling art. 46 statuten. Voorstel de rente voor spaargelden te •tellen op 3 3/4%, dus 1/4% minder dan *t vorig jaar, voor voorschotten op 5 1/4 De heer Beemsterboer vindt de rente voor voorschotten te hoog. Bij andere banken kan men tegen pl.m. 5% terecht. Voorz. zegt, dat wjj al lager gegaan zjjn, dan Ein<_‘:oven verwachtte. Bovendien de bedrijfswinst is slechte o’ m. f 200. De vergadering gaat met bet voorstel ae- eoonl. Ook werd het bestuur machtiging ge geven de rente te wijzigen, indien dit noo- dig mocht blijken. Salaris van den kassier bljjft hetzelïde. Tot 3 leien en 3 plaatsvervangers tot nazien rekening volgend jaar worden herbe noemd: T. Tesselaar, A. Nannes en P. Com mandeur. Plaatsverv. K. Mosch, C. Beemsterboer en KI. Blokker. Rondvraag. Voorzitter zegt dat onze bank is aangesloten bjj de Boerenleenbank te Eindhoven. Dus de leden kunnen zich voor- deelig aldaar vervoegen om hypotheken te betrekken voor ten hoogste 40 jaar. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. De voorzitter bed: kt de aanwezigen, (106 leden) voor hun opkomst, de pers en het stembureau en hooj^t, dat wij het volgend jaar met gunstiger resultaten terug zullen komen. boden geschenk. Na dit alles bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. SCHERMERHORN. Bevolking. Ingekomen personen: E. Dekker van H. H. Waard. L Dorfman van Peize. E. J. Boerendoftk.' van Amsterdam. A. de Jong en gezin van Oudorp. C. Wijtman en vrouw van Harenkarspel. L. G. Brujjning van'Amsterdam. P. Breg en ge zin van Beemster. Vertrokken personen: C. Lakeman naar i:>Bussum. T. C. Braakman naar Spanbroek. J. de Lange en gezin naar leiden. G. Jonker en gezin naar Zuid- en Noord-Schermer. C. Bobbeldijk en gezin' naar Zuid- ep Noord- Schermer. P. Moerbeek en gezin naar Zuid- en Noord-Schermer. S. Slot. wed. B. Piet ®n gezin naar Amerika. J. Plugboer en gezin naar Velsen. A. Visser naar Hensbroek MEDEMBLIK Marktbericht, vaartuigen 105, prijs 5052 ct. hoogste 337 K.G., laagste 35 K.G. Plotseling sterfgeval. Eerw'. Moeder Overate van het St. Martinwgesticht, alhier, werd Vrijdag plotseling door een beroerte (hartverlamming) getroffen, met het gevolg dat de Eerw. Overste onmiddelljjk was over leden. Dit plotseling sterfgeval gaf veel ont steltenis. afzijdig te houden. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering op 13 Juni te Haarlem werd geko zen de heer G. Schuijt, tot plaatsvervanger de heer P. J Snel. De voorzitter houdt hierna een inleiding over de vraag: „Hoe maken wij onze verga deringen gezellig.” Dit punt is door de afdeeling op de agen da geplaatst voor de algemeene vergadering. Spreker vertelt, hoe de afdeeling op deze gedachte is gekomen. Een aangename bespreking volgt op de in leiding'en allerlei plannen worden aan de hand gedaan. Het bestuur zegt kèn voordeel te do< De rondvraag levert nog eenige bespre king van huishoudelijken aard; waarna on der dankzegging de vergadering ,wordt ge sloten. Feestelijke bijeenkomst. De R. K. Kiea- vereeniging „Recht en Orde”, kwam Zater dagavond bijeen in feestelijk© bijeenkomst ter viering van den goeden uitslag van de verkiezingen voor den Gemeenteraad. Een flink getal belangstellenden was aanwezig. De heer Fluitman voorzitter herinnert aan de verkiezingen en den gevoerden strijd. Ook de veelbewogen verkiezingsavepd wordt in her innering gebracht, toen velé belangstellenden eveneens hier bijeen waren en toen door een abuisbulletin van een der plaatselijke verkie- zingsbureaux de vreugde werd verstoord. Thans is echter de verkiezing vap onze beide aftredenden een feit. Spreker kan niet nalaten hartelijken dank te brengen aan allen die zoo kranig hebben geholpen deze verkiezingen tot een succes te maken. Het woord wordt achtereenvolgens ge voerd door den heer Zeegers, den Zeereer- waarden Heer Pastoor de beide Raadsleden, den heer Woestenburg en meerderen. De gemeente vroeg hiervoor een waarborg som van 2000.welk bedrag slechte voor de helft kon worden bijeengebracht. De Commissie heeft gemeend, dat het op baar weg ligt, met de bewoners van de Berk meer te onderhandelen en desnoods het ver. schil bij te passen, dan wordt het een ge« meene-net en heeft de vereeniging geen jaar. Ijjksch onderhoud. Plan II verschilt van het eerste, dat men den electr. motor uitschakelt en een olie- motor plaatst, dan zal de aanleg geen 6200 maar f 6900 kosten. Dit is 700 meer. De kosten van het electrisch net zullen echter veryallen, zoodat dit plan 800 min der kost aan eerste kosten. Echter komt er nog bij, dat bij een oüe-motor bediening moet zijn, wat bij het eerste plan niet noodzakelijk is. Rente «n aflossing zullen wel 120 min der bedragen per jaar, maar bediening zal kosten f 200, zoodat plan II een jaarlijksch verlies geeft van 80. I e jaarlijksche exploitatiekosten zullen be draden 8500 a 5 pCt. f 425. Afschrijving door ie meerderheid der Commissie voorge steld op 10 pCt., is 850. Onderhoud 200. Samen 1475. v»De rentelast zal per-jaar verminderen met ruim ƒ,40. Een bedrag van 150 zal de vereeniging jaarlijks ten goede komen, n.I. f 100, welke nu jaarlijks aan „Tuinders Welvaren” wor den uitgekeerd en 50 voor het gebruik van de ovcrhaal döor anderen. Het eerste jaar zullen de kosten dus be dragen 1325 en verder elk jaar minder. De tuinders, die hun producten aan de vei ling hebben verkocht, om deze aan den dijk te leveren, zullen gratis gebruik kunnen ma ken van de overhaal, welke een draag kracht zal hebben van 6000 K.G.. Dan wordt door-den heer de Boer uiteen, gezet wat tegen en wat voor een overhaal pleit. Spr. vestigt o.a. de aandacht op Amster dam, waar de groentenmarkt wordt verlega naar het spoor, dus ook per spoor zal zijn te bereiken. Het gi Men. zal bieten e.d. Verwacht wordt, dat de bloemkoolhandcl zal toenemen. Een overhaal zal samenlading bevorderen enz. Alles overwogen hebbende, komt men tot de volgende conclusie. De Commissie is met algemeene stemmen voor het plaatsen van een overhaal. Zij advi seert de vergadering (hoewel niet geheel met een bljj gezicht, want als de bloemkoolhandei niet opneemt, zal het een klap in de lucht zjjn) aldus te besluiten, nJ. over te gaan tot het maken van een overhaal volgens plan 1, met een aflossing in 10 jaar. Slechts enkele van belang ontbloote vra gen worden gesteld, waarna het voorste1 met. 77 tegen 8 stemmen wordt aangenomen. Het bestuur wordt machtiging gegeven een geldleening aan te'gaan van ten hoogste 9000. Nog zjj vermeld, dat volgens het rapport het marktgeld niet behoeft te worden ver hoogd. Door den heer Groenland, correspondent van den plantenziektenkundigen dienst wor den enkele mededeelingen gedaan, over be sproeien van aardappelen tegen de gevreesds aardappelenziekte. Hierna sluiting der vergadering. LANGENDIJK. Weekoverzicht van de Veilingen. Alsof het geen half Mei ware, was er ook in de afgeloopen week aan de veiling te N. Scharwoude nog dagelijks aanvoer van de diverse soorten stapelgroenten. En van sommige nog in beduidende mate. Voor Deetische witte kool bedroeg de to- taalaanvoer over de geheele week 35 wa gons. De handel bleef echter stug en de kool bracht dan ook slechte lage prijzen op. Begin der week ging het nogal en waren er nog prijzen van f 4 en f 5, maar de overige dagen kon het allermooiste goed niet meer dan ge middeld f 2-50 per 100 K. G. opbrengen en gingen er ook partijen beneden de f 1. Roode kool, waarvan in totaal nog ruim 8 wagons werd aangeboden, ging tegen zeer varieerende prijzen van de hand en gemid deld niet hooger dan vorige week. De laatste dagen was de kooplust iets beter en bedroeg de noteering f 4f 6 per 100 K. G. Voor het overige was het al heel treurig gesteld. Gele kool, waarvan nog een kwan tum van een kleine 7 wagons ter veiling kwam, bracht spotprijzen op. Er kwam hier van nog werkelijk mooi goed, echter kon dit niet eens f 1 per 100 K. G. opbrengen en ging het meeste weg voor f 0.20—f 0.50. Ook Been was vrjjwel onverkoopbaar en bracht I de meeste dagen niet meer op dan enkele dubbeltjes per 100 K. G. De aanvoer van Uienhgdrneg- gewmidefrl een wagon per dag euzwor dit product was builen verwachting nog eenige animo, zoo dat in het midden der week de prjjs begon op te loopen en toen tot f 8 per 100 K. G. werd betaald. Bjj toenemend aanbod op la tere dagen kon deze prjjs zich echter niet handhaven en liep de noteering op f 4.50 f 6.—. Nog steeds houdt de aan voer aan en zou het dit jaar wel eens Juni kunnen worden eer de voorraad oude groenten is uitgeput. ENKHUIZFN. Kruisverbond. Zondag avond vergaderde het Kruisverbond in het Germanusgebouw. De voorzitter, de heer El- deze kan tot zijn leedwezen geen groote op komst constateeren. Geestdriftig wordt het Sobriëtaslied gezongen. Mededeeling wordt gedaan, dat een onder zoek is ingesteld of voor de afdeeling bezwa ren bestaan toe te treden tot het Plaatselijk Drank weercomité. Dit onderzoek heeft uit gewezen, dat bezwaren niet bestaan. Het be stuur heeft daarom besloten zich bjj dit co mité aan te sluiten. Besproken wordt de groote drankbestrq- dersmeeting te Heemstede op Hemelvaarts dag. Het Kruisverbond zal zich daar doen ver tegenwoordigen. Aan de orde komt een schrijven omtrent het jubileum van den Generaal van het Kruisverbond Dr. Ariëns. De vergadering besluit zich in deze niet KOEDIJK. Bedankt en tfenoemd. Wegens bedanken van den heer F. Hes Wzn., is tot voorzitter der R.K. Kiesvoreeniging be noemd de heer Jb. Zoon. De heer Hes zal even goed het correspondentschap nog waar nemen, en afgevaardigde blijven voor de kieskringen dit jaar. Aansluiting gasbedrijf. Op uitnoodiging van „Ons Belang” had in café „Rust Wat” ’n vergadering plaats, waar de heer Smit, di recteur der Gasfabriek te N.-Scharwoude de voordeelen van gasverbruik uiteenzette. De gemeentebesturen van Koedijk en St. Pan- cras waren eveneens uitgenoodigd. Koedijk wae verhinderd. Na een duidelijke uiteenzet ting van den heer Smit, sluit de voorzitter de vergadering, nadat het bestuur was opge- -dragen stappen te doen bij het gemeentebe stuur van Koedijk, om het zuidelijke gedeel te van gas te voorzien. HEILOO. Heiloo Vooruit. Vrijdagavond werd in het lokaal van de N. V. „H. O. C. E.” door de vereeniging voor vreemdelingen verkeer „Heiloo Vooruit” een algemeene ver gadering gehouden, welke druk bezocht was. De Voorzitter, de heer Veldkamp, opende de vergadering en heette de aanwezigen wel kom, waarbjj spr. den wensch uitsprak, dat deze vergadering zich moge kenmerken door een aangenaam verloop zooale men dat ge wend is. De Secretaris de heer T. Kostelijk las daarop de notulen, welke onveranderd wer den vastgesteld. Hiena werd aan de orde gesteld, bestuurs verkiezing )vac. Jbr. H. van Foreeet en Ak kerman.) Gekozen werden d« heeren W. v. d. Vall en Hopman. Aan de beurt kwam nu bet verslag van bet bestuur, inzake de verloting en voorstel van bet bestuur. De Voorzitter begint met te zeggen, dat de tentoonstelling nie geheel gelukt is, al thans niet zooals de personen, die er zich vo >r hebben gespannen, zich dat hadden voorge steld. Van de 25000 loten zjjn er 16795 ver kocht. Het bestuur moet thans met een voorstel komen, volgens zjjn belofte, doch het meent, gezien het incomplete van het bestuur op deze vergadering nog geen voorstel te doen en te wachten tot het bestuur weer voltallig is. Spr. stelt voor een commissie te benoe men van 3 leden, die in combinatie met het bestuur de zaak bekjjken en op de eerstvol gende vergadering, zoonoodig buitengewone vergadering met een voorstel komt. De heer v. d. Vall vraagt waarom het geld niet hier op de plaats bjj de Boerenleenbank belegd is, inplaate van bij de Lange en de Moraaz. Verder stelt spr. voor dat bedoelde com missie ook de zaken van de verloting zal na zien en in de volgende vergadering rapport uitbrengt. De voorzitter zegt, dat dit ook het plan van het bestuur is. Wat betreft het beleggen van het geld bjj de Boerenleenbank zal het bestuur dit in overweging nemen. De heer Hopman vraagt naar de voor waarden waarop de goedkeuring van de ver loting is verleend. De heor Steen geeft een beknopt overzicht waarop de toestemming is verleend en waar bjj spr. cjjfers noemt van gelden welke reeds voor het doel stichting en instand houding van een gebouw voor sport en kunst zijn ontvangen en wel een bedrag van in totaal f 13900 terwjjl het benoodigd kapitaal f 17000 bedraagt. Spr. vraagt waar dat kapitaal is, en vraagt ver dere inlichtingen. Nu is de tijd daar, dat een verklaripg gegeven wordt door het bestuur. De heer v.d. Vall het woord vragende, zegt, dat wenscheljjk is dat het nieuwe be stuur eerst kennis van zaken neemt. Spr. geeft daarna de vergadering in overweging met de beantwoording te wachten tot de volgende vergadering. Spr. belooft met de meeste eerlijkheid de zaak te zullen onder zoeken, dan kan op de volgende vergadering verklaard worden wat er gebeurd is. De voorzitter zegt dat op de eerste ge combineerde vergadering van het bestuur en de commissie het dossier behandeld zal worden. Hierop verklaart de heer Steen, dat hij al zoo lang gewacht heeft, nu ook nog wachten wil. De heer Blokker merkt op, dat hjj nooit ingelicht is over de kleine verandering in de aanvrage om toestemming voor de loting. De heer J. Rus vraagt ook opening van zaken. Deze zaak moest openlijk behandeld worden. Spr. is er tegen dat deze zaak eerst met de commissie en de nieuwe bestuurs leden besproken wordt. Een ander lid wou de zaken door een ac countant willen onderzocht zien. Tot stemming overgaande van de commis sie werden benoemd de heeren Majoor Steen, na een Balk en J. Rus, timmerman, resp. met 37. M en 26 stemmen Atn de 49 stemmen welke uitgebracht konden worden. Deze heeren ne men hun benoeming aan. Hierna komt aan «de orde de rondvraag. De heer v. d. Klauw zou gaarne bij een volgende vergadering een ruimere lokaliteit wenschen. De voorzitter merkt op dat nu eens bfj dezen dan weder hjj een anderen Koffiehuis houder wordt vergaderd. De heer J. Rus (Tuindorp) vraagt of het be^ stuur er al eens over heeft gedacht hoe de houding zal zijn bjj de eventueels oprich ting van een gebouw voor Sport en Kunst ten opzichte van de andere lokaliteiten In deze gemeen tg. De voorzitter zegt reeds gesproken te hebben over een ander voorstel als vers f dit voorstel zou dus vers 3 kunnen zjjn. zjjn. De heer Rus: Neen, mijnheer de voorzit ter, dit ie vers 1 voor de betrokkenen. De secretaris stelt voor dat andere ver- eenigingen, wanneer zjj een vergadering wen schen te houden dit aan hun secretaris be kend maken, teneinde te voorkomen dat op een avond twee vergaderingen gehouden worden, daar dit afbreuk doet aan het be zoek. De heer Van Steeg zegt in een der bladen gelezen te hebben een reclame van de N.V. „H.O.C.E.”, en dan daar achter Vooruit”. Dit laatste acht spr. niet belang der vereeniging. De voorzitter zegt, dat het hem niet be kend is waarom, dat moeten die menschen zelf weten, maar daar is niets tegen te doen. De heer van Steeg: maar in verband met het auteursrecht! (Algemeen gelach!) De voorzitter zegt geen ander antwoord te kunnen geypn. Hierna neemt de voorzitter het woord en zegt zich verplicht te gevoelen, ook namens de vergadering dank te brengen aan de af getreden bestuursleden. Zjj hebben beiden hun best gedaan voor de vereeniging. Ook brengt spr. dank aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en voor de pret tige wjjze waarop de debatten zjjn gevoerd. Hierna sluiting. Gegund. Het bouwen van een bloembol- lenschuur voor rekening van den heer P. de Jager is gegund aan den laagsten inschrij ver den heer C. Beers, te Heerhugowaard, voor de som van f 2660. Korfbal. Zondagmiddag speelde onze Korfbalclub A.L.T. I een vriendschappeljjken wedstrijd tegen de club Limmeu I en heeft gewonnen met 30. Verkocht. Het bouwterrein aan de Rech te Hondsbosschelaan eigendom van den heer A. Bakker is onderhands verkocht aan den heer F. Jens, alhier. WESTWOUD. Aangesteld.. Onze plaatsge- noote Mej. F. Smit werd aangesteld tot waarnemend kantoorhoudster te Kolhorn. Demonstratie. Woensdagmiddag a.s. zal ten huize van den heer A. Buitenman, café „de Lindeboom”, een demonstratia worden gehouden voor een in deze gemeente te ge ven cursus in knippen en naaien. Dr. Nuyens. Nog enkele dagen en ons fanfarecorps „Dr. Nuyens” zal na de veelvul dig met taaie vollharding voor dit doel ge houden repetities deel nemen aan het con cours te Grootebroek. Wjj wenscchen de vol- jjverigt vereeniging veel succes to 3. LLMMEN. Serie icedstrgden. Zondag zjjn hier op het terrein van L. V. V. de 'Seriewed- strjjden geopend. Het ongunstige weer werk te niet mede, doch dit ontmoedigde onze sportvrienden niet. Gespeeld werd A. tusschen Santpoort III en Limmen IL Uitslag 01 voor Limmen. B. A. K. C. II, Alkmaar en A. D. O. II, Krommenie. Uitslag 32 voor A. R. C. C. A. R. C. I, Alkmaar en Limmen I. Uit slag 21 voor Limmen. Gezien N. E. A 1 niet was opgekomen werd Beverwjjk II winnaar verklaard. Hemelvaartsdag zullen hier een paar zeer belangrijke wcdstrjjden worden gespeeld nJ. tusschen Vitesse L Castricum en Victrix I, Alkmaar, daarna Hercules I en The Haarlem Boys I. .H. H. WAARD. Prop, club St. Paulus. De voorzitter, de beer C. Bruin opende de 'vergadering met den Chr. Groet en heette de aanwezige 9 propagandisten welkom. Als voornaamste punt was wel bespreking der propaganda voor de Gemeenteraadsver kiezing. Met de besturen der beide andere clubs was al vergaderd en besloten de propaganda ge- zameljjk te voeren. Procfstembiljetten zullen worden uitgereikt. Nagegaan werf! wie verhuisd zjjn. Deza zullen aangeschreven worden met verzoek te komen stemmen, waarvoor desgewenscht de reiskosten worden vergoed. Voor degene, welke niet kunnen loopen, werd een rjjtuig beschikbaar gesteld. Met de controle op het stembureau zal zich de Lr er A. Brink belasten. Ook zal er iemand met propaganda bjj bet stembureau aanwezig zjjn. Besloten werd met donateurakaarten rond te gaan voor de noodige financiën. Hierna hield de WelEerw. heer Kapelaan v. Zon een vervolglezing over Sociologie. De spr. was gekomen tót het Socialisme^ dat meer in onaerdeelen zal worden behan deld in een volgende vergadering. Thane werd volstaan met aan te geven de grond slagen en het beginsel van het Socialismei. V andachtig werd geluisterd naar de duide lijke uiteenzetting van deze moeiljjke stof. Niets meer aan de orde zijde, sloot de voorzitter met den Chr. groet ZWAAGDIJK. Pastoor Moes. Uit voorzorg werden den Zeer Eerw. heer H. Moea, pae- toor alhier, de H. Sacramenten der Sterven den toegediend. AN DIJK. Diploma. Onze oud-plaatsge- I noot de heer H. de Ruig, te Nieuw-Weerdii 1 ge, slaagde voor het diploma schoolraad. WARMENHUIZEN. Coöperatieve Boe renleenbank. Vrijdagavond j.l. des avonds half acht kwam de Coöp. Boerenleenbank in algemeene vergadering in het Patronaatsge- bouw bjjeen. De voorzitter de heer KI. Molenaar opent met den Christelijken groet. Met weinig ge noegen zal men terugzien op.het afgefoope-i jaar. Dit blijk wel voldoende uit het verslag der centrale veilingvereeniging. Ook de boer derij is juist niet schitterend geweest. Hier van ondervindt de Boerenleenbank den te rugsla". Er is gebrek aan geld en men gaat gebukt onder den financieelen toestand. Een lichtpunt is, dat de Bank geen onvoordeelig jaar heeft gemaakt, omdat de Centrale te Alkmaar een uitkeering van f 2000 aan on zen bank heeft gedaan. De schuld vermin derd al aanlig, zoodat wij zullen trachten 'n reserve te krijgen. Hjj hoopt dat de bespre kingen mogen gevoerd worden tot bloei van onzen boerenleenbank. (Applaus). Als secretarie fungeert de heer Jac. v Baar Sr., die de notulen leest, welke on veranderd worden goedgekeurd. Hierna voorlezing rekening over 1926 door den kassier en balans, welke als volgt luidt: activa: kas f 6076.23; uitetaande voorschotten f90727; te goed in loopendt: rekening leden f 1013.95: idem Coöp. Centr. Bank f 566.77; waarde aandeel Coöp. Centr. Bank f 400; aandeel Alkmaar f 1000; te ont vangen contributie 1925 f 25; idem 1926 f 55.50. Verlies op Jan. '26 f 2946.25. Op 1 Jan. ’25 bedroeg het verlies f 5366.22, hetwelk door de winst over 1926 f 2439.97 is teruggebracht tot bovengenoemd bedrag. Passiva. Saldo spaargelden f 93.928.08; leden f 8.977.42; immissie tot na zien der rekening. In goede orde bevonden, zoodat de voorzitter den kassier dank brengt voor het goed beheer der gelden. 5. Jaarverslag. De Coöp. Boerenleenbank telde op 31 Dee. W 151 leden. Door overlijden en vertrekt is het ledenaantal sinds het vorig jaar ge daald met 12. Spaarboekjes in omleop 305. Voorschotten 172. aarvan 38 afgelost tot een bedrag van f 37.293. 37 voorschotten opnieuw verstrekt tot een bedrag van f 32.920. Er zjjn 18 bestuursvergaderingen gehou den. Afgevaardigden naar de Centrale K. Mole naar en Jn. de Groot. Verkiezing lid van den Raad van Toezicht 'Aftr. de «heer C. Nannes. Met 97 stemmen herkozen. Verkiezing kassier Jac. v. Baar. Met 92 •temmen herkozen. Voorstel van het bestuur tot verlaging der contributie van fl.50 op f 1. Met alge- meene stemmen aangenomen. Vaststelling van het bedrag te betalen bjj uittreding door overljjden of verhuizing. Vol gens balans 31 Dec. 1926 gesteld op f 19.51. Uit de vergadering wordt bezwaar gemaakt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 7