Noord-Hollandsch dagblad. Limonade Siropen Alkmaar, Limonade Essence, Kleurstoffen, Citroenzuur, Wijnsteenzuur. Jan de Vries, Telefoon 324. ALKMAAR. Tweede 8lad. SrootDebruikers en Wederverkoopers billijk adres. Chemische Fabriek HOORN 9 te als I i 99 DINSDAG 7 JUNI 1927. Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. BIJ VOORMAN Prima Schoenwerk tegen zéér voordeeKge prijzen. Ziet hiervoor de E T A L A G E. KASTPAPIER L. FRANKENBERG. AKERSLOOT BURGERLIJKE STAND. I ANGFNTMJK HEILOO. BLOKKER. OUOKARSPEL. ’EN. PROVINCIAAL NIEUWS. BERGEN. L CASTRICUM. WOGNUM. CALLANTSOOG. OPPERDOES. Wet- aan paard P e EEN EN-TWINT’CSTE JAARGANG. Ie Mi- i, uit brengst zal worden afgedrag. je-Comité, welk comité dt Waar de ingezetenen de" vorige maal na de stormramp Borcuio z ferd, maaxt het comité deze maal Bergen een fli en een 1- kunnen afdragen. Gekozen worden Mr. W. C- Wendelaar en Mevr. Leesberg Middelhof, terwijl op den - - één LINDBERGH. PARIJS, 4 Juni. Lindbergh is hedenmorgen te 9.23 uur van Le Bourget per vliegtuig naar Cherbourg vertrokken. OVERREDEN EN GEDOOD. ZAANDAM, 4 Juni. f Hedenmorgen is het 10-j»rig zoontje van II^DE BOTERSTRAAT KOOPT U rollen en vellen, kastranden, punaises (koper en celluloid). Uitsluitend le kwaliteiten. ALKMAAR. CALLANTSOQG. Gevaarlijk spel. Alhier is een 8-j*rig meisje, dat zich afgezonderd had en tot tijdverdrijf met een oude krant en lu cifer begon te spelen in brand geraakt Ge lukkig kwam spoedig hulp opdagen en wer den de vlammen gedoofd. Bedekt met brand wonden van ernstigen aard, werd het kind naar huis gebracht. AKERSLOOT. Onderhandsche verkoop. Naar wy uit goede bron vernemen, is het z.g. Armenhuis, eigendom van het Burg. Armbe stuur alhier, staande aan den Julianaweg, on derhands verkocht aan den heer J. Krom, timmerman en aannemer alhiér, behoudens hoogere goedkeuring. Verkocht. Het woonhuis gelegen aan den Meerweg, naast het perceel van den heer 8. Speelman, eigendom van het Burg, stuur alhier, is onderhands verkocht Mevr. Leesberg Middelhof, terwijl op heer Mr. Kusters twee, op méj. Roos stem was uitgebraeht en twee blanco. Als afgevaardigde naar de ajgemeene ver gadering wordt gekozen de heer Mr. Jitta en als plaatsvervanger de heer H. C. Stoutjes- djjk. By de besprekingen over de jaarlijk- sche collecte betuigden eenige leden hun spijt, dat die niet gehouden is geworden. De voorzitter zette uiteen, dat het motief van B. en W. was de collecte met vlaggetjesyer- koop niet toe te staan, omdat de vereeniging niet uitsluitend doet aan T. B. C- bestrijding. Een det leden maakte de opmerking, dat het dan toch vreemd aandoet, als men merkt, dat na die weigering een collecte wordt toege staan met vlaggetjes* erkoop aan de com missie der Missietentoonstelling. die zeer ze ker niet direct aan T. B. C bestrijding doet, doch hoofdzak clijk de belangen der zending behartigt. Bedoeld lid hoopte, dat dergelijke weigeringen niet meer zouden voorkomen, en deed het vcorstel om te trachten, de jaar- Ijjksche collecte steeds op 8 October te doen houden. Dit wordt met algemeene stemmen aange nomen en den secretaris wordt verzocht, zich dienaangaande met B. en W. in verbinding te stellen. By de rondvraag herdacht de voorzitter, al hetgeen het aftredende bestuurslid. Dr. Conjjn, voor het Roode Kruis heeft gedaan. Vooral in de jaren van den grooten oorlog heeft hij een werkzaam aandeel gehad in de werkzaamheden van heV bestuur. De kring- commissaris sloot zich hierbij aan en dankte ook dr. Schröder voor hetgeen hij voor de af- deeling heeft gedaan. ^ierna sluiting der vergadering. KINDERRECHTERS. Bjj Kon. Besluit zijn aangewezen in de en- kelvoudüre kamer voor de behandeling van BERGEN. Geboren: Margaretha Maria. d.v. Johannes Wilhelmus van der Steen en Adriana Anna Roemer. Jacob. z.v. Jan Janneman en Hele na Janneman. Emilie Martha, d.v. Pieter Booy en Marie Emilie Martha Meier. Johan nes Wilhelmus, z.v. Adolf Schalkwijk en An na Reintje Hopman. Maria Johanna, d.v. Cornelis Bjj! en Maria Burger. Johanna Eli sabeth d.v. Pieter Kooy en Jeltje de Jong. Joannes Engelbert Maria, tonius Haakman en Theodora Agnes Bernar- dina Hilckmann. Anna, d.v. Jan sabeth Prinse. Nicolaas Cornelis, z.v. Cor nelis Scholten en Maria Margaretha Molenaar Simon Jacobus, z.y. Simon Jacobus Schou ten Catharina Mari* Apeldoorn. Nicolaas Ja cobus z.v. Nicotaaa*Gerardus Buren err Anna Margaretha Loawe. Gerard Herman Louis, z.v. Dirk Herman Willem Filarski en Rachel Gerritee. Johanna Catharina, d.v. Johannes Kuiper en Cornelia Alida Slijkennan. Geer- truida Maria, d.v. Paulus Johannes Autonius Vlaming en Hendrika Bernardina Knüw«it Adriana, d.v. Anton Jansen en Hendrika Jo hanna van der Kolk. Gertrud Antoinette Joanna, d.v. Johannes Ludwig Weglau en Johanna Anthonia Gerardc Gielen. Overleden: Cornells de Moor, echtgenoot van Wilhelmina Beukers, oud 72 jaar. Neel- tje van Wonderen, weduwe van Jan Henne- man. oud 81 jaar. Johannes Hille, echtge noot van Elisabeth Maria Eijmer, eerder we duwnaar van Cornelia van Kralingen, 50 jaar overleden te Alkmaar. Grietje Nederveen. echtgenoote van Ijsbrand Swakband, oud 58 jaar. Anna Jacoba Dekker, echtgenoote van Gerardus Thcodorus de Jong, 25 jaar. Enge- lina Meerman, oud 53 jaar Jacobus Theodo- rus Nooy. oud 15 maanden. Pieter Lek, echt genoot van Tryntje Smit, oud 57 jaar. Gehuwd: Adrianus van Wonderen, 23 jaar, melkrijder en Maria Elisabeth Hommert, 23 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Frans Hes, 28 jaar, timmerman, wonende te St. Panreas en Antonia Ros, 29 jaar, zonder beroep, wo nende alhier. Jacob Swaan. 24 jaar. land man wonende alhier en Elisabeth Geertruida Doeter, 21 jaar. zonder beroep,, wonende al- I hier. Jan van der Gort. 26 jaar. landbouwer, wonende te Schoor! en Johanr-a Fredrika Potgiesser. 23 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Jozephus Lodewijk Min. 28 jaar, mon teur en Elisabeth Roobeek, 25 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Johan Bos, 26 jaar, eleetromonteur, wonende te Alkmaar en An na Margaret hade Wit, 25 jaar, zonder be roep, wonende alhier. Speelman alhier. Het wordt ingeriebt bergplaats „St. Caecilia”. Het bestuur van het Har- moniegezelsehap ,,St. Caecilia” alhier, heeft ten bate harer vereeniging wederom eenige nieuwe instrumenten aangeschaft. Door de zen aankoop, die dringend noodzakeljjk was, is de financieel» toestand, der vereeniging er niet beter op geworden, doch het bestuur heeft vertrouwen in den steun der parochia nen. Verfraaiing kerkgebouw. W(j vernemen, dat het beeld van de H. Theresia, nog deze maand, door de goede zorgen van onzen Z. Eerw. Heer Pastoor en door de vele giften voor dit doel, door de parochianen geschon ken. in onze kerk zal worden geplaatst. Het beeld is vervaardigd door den bekenden beeldhouwer Harzing. AKERSLOOT. Bedevaart Heiloo. Wij ver nemen. dat reeds de noodigo stappen zyn gedaan, om nog dit jaar een algemeene Pa rochiale bedevaart te houden naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Ongetwijfeld zul len ditmaal velen mede optrekken naar dit geliefde bedevaart.®plaatsje. Hinderwet. By Burgemeester en houders is een» aanvrage ingediend tot het plaatsen van een ondergrondseh benzinere servoir met pompinrichting, door de Gebr. Vermeulen, Kerklaan alhier. Schouw. De schouw van de vaarten en Waterwegen, door den Limmerpoldcr. zal ge houden worden op Woensdag 15 Juni a.s. LANGER DIJK. St. Barbara. De jaarvergadering der R. K. Begrafenisveree- niging werd gehouden op Donderdag 2 Jun.' De opkomst was als steeds zeer gering. Na opening en notulen werd het jaarver slag uitgebracht, waaruit bleek, dat het la- dental is verminderd met 33 en toegenomen met 36 leden en op 31 Dec. 1.1. 668 bedroeg. Begraven zijn 10 leden en 5 kinderen van leden. De rekening van den penningmeester gaf een ontvangst aan van f 705.87 en een uit- I gaaf van f 625.30; batig saldo f 80.57. Het bezit der vereeniging is hierdoor gestegen tot f 1266.88, waarvan f 1097.30 Op de boo- renleenbank is geplaatst. Namens de financlèele commissie rappor teert de heer G. de Boer, dat alles in orde is bevonden. Onder dank aan den penningmees ter werd hierna de rekening goedgekeurd. Tot leden der finaneieele commissie-1927 werden benoemd de heeren O. Bekker en Jb. Stet. tot plaatsvervangers de heeren P. Groen en J. Kramer. Het aftredend bestuurslid, de heer C. Kra mer, wordt herkozen. De Voorzitter deelt mede, dat een verboé van Z. D. H. den Bisschop bestaat, dat geen kransen aan de kist mogen worden gehecht in de kerk en tijdens de absoute. Verder deelt de Voorzitter mede, op een gestelde vraag, dat voor een overledene 4 H.H. Missen worden gelezen en verder een., per maand voor alle overledenen en in No vember een Requiemmis. 1 De rondvraag niets meer opleverende, her innert de Voorzitter nog eens aan de goede gewoonte, dat de dragers ter H. Communie ga-^n en sluit de vergadering met gebed. HEILOO. In werkelyken dienst De reserve-adjudant-onderofficier van de litaire Administratie A. - N. K. Hopman, deze gemeente, zal zyn verplichten werkely ken dienst dit jaar vervullen van 6 tot en met 29 September a.s. bjj het 14e Regiment Infanterie te Breda. BLOKKER. In werkeljjken dienst De dienstplichtige M. P. A. Meissen, uit deze gemeente, is tegen 19 Juli a.s. in werkelyken dienst geroepen bij het 21e Regiment Infan terie te Amersfoort, voor het vervullen van zjjne eerste-oefening. OUDKARSPEL. Vertrek. De veld wachter dezer gemeente, de heer G. v. d. Meuten, is benoemd tot Ryksveldwachter met als standplaats Callantsoog. VENHUIZEN. Nieuwe zaak. Door den heer Jb. Hoogland is een nieuwe winkel geopend met kruidenierswaren, klom pen, tabak, sigaren etc. Wij wenschen genoemden heer veel suc ces. ring. Jacob LeeuW en Aaltje Koker, van en en en i burgerlyke kinderzaken, tevens belast met «Ie Itehaiideling van kinderstrafzaken, vaft de i recliUtank te Alkmaar tot plaatsvervangend lid mr. A. M. Ledeboer en mr. J. Krabbe, bei- den rechter. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDS- BEMIDDELING. Districts-Arbeidsbeurs. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers (geefsters) en werknemers(neemsters). Voor vnmwelyk personeel ingang deus administra tie. Geopend van 91 en Zaterdags alleen van, 9—1 uur. Voor werk- i dag- en Donderdaga Mannen. Aangebo bankwerker, 2 betonwerkers, 1 bo.-kbinder, 1 broodbakker, 4 chauffeurs, 1 drukker, 1 elec tric ien, 17 grondwerkers,'! hotelbediende, 9 'kantoorbedienden, 1 kuiper, 1 machinezetter, ‘- mach, houtbewerker, 1 magazijnbediende, 8 pi kt<i I n4 Zt z» - - 1 pianohersteller, 1 plaatwerker, 1 reiziger 4 smeden, 2 stokers, 2 stukadoors, 4 timmerlie den, 3 i-“2 73 losse arbeiders. BERGEN. De kippendiefstaL De Burge meester dezer gemeente, verzoekt ons om op name van het volgende: Alhier is in den nacht van 31 Mei op 1 Juni j. 1. ontvreemd een 78 UI Melchelsche kippen (koekoeksvecren) van 10 tot 14 weken oud. Degenen die sedert de gepleegde diefstal van derden dergelyke kippen mochten heb ben gekocht, worden verzocht hiervan ken nis te geven aan den Burgemeester van Ber gen (N. H-). De Stormramp. Alhier heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de navolgen de personen: Mr. H. D. A. van Reenen, Bur gemeester, Mevr. A. J. A. van Reenen-Jur- riaans, Mevr. A. Blok-van Wachem, Mevr. Leyen-Winkel, Past. D. Zurlohe, H. L. Baron Taets van Amerongen, G. Taapken, gemeen tesecretaris, L. de Liefde, L. den Das, raads lid, Notaris F. W. A. v. Riet, Mr. H. Judell, advocaat en agent van het N. H. Landbouw- crediet er. C. F. Zeiler. Getroffen door het leed dat de jongste stormramp over een deel van ons land heeft gebracht, doet de Commissie een beroep op de offervaardigheid van de ingezetenen en zal op Maandag, 2en Pinksterdag, een straat- collecte worden gehouden, waarvan de op- ;en aan het Oran- Ie algemeene lei ding der ’steunverleening in handen heeft. igezetenen de vorige maal na de Borcuio zoo ruim hebben geof- zich sterk, dat ook Jink figuur zal slaan mooi bedrag voor de getroffenen ral den heer Weteltng ortder eeh vrachtauto ge- r raakt en aan de gevolgen overleden. SLUISDEUR TE IJMU1DEN I STUKGEVAREN. I Groote schepen kunnen niet binnen. I komen. IJMUIDEN, 4 Juni. Het hedenmorgen uit de Mid^ellandsche Zee binnengekomen s.s. „Adonis" van de Kon. Ned. Stoomb. My. heeft een der deuren van de groote sluis stukgevaren. Er kan daardoor door deze sluis niet meer worden geschut, zoodat schepen van grooten omvang op het oogenblik niet meer naar Am sterdam kunnen doorvaren. Wy vernemen, dat de beschadigde deut vermoedeiyk nog heden zal worden uitgelieht en door een andere vervangen. De s.8. „P. C. Hooft’’ en .,Flandria’, beide voor Amsterdam, liggen voorgaats. Indien het herstel van de deur niet spoedig genoeg geschiedt, zullen do passagier- Ijlmuiden aan wal worden gezet. ROODE KRUIS. stadhuize had Vrijdagavond -le alge- meeue iedenvergadering van de afdeeling Alkmaar van het Roode Kruis plaats, welke ook werd bygewoond door den heer Mr. I^deboer, kring-commissaris voor Noord- Holland. De Voorzitter, de heer Dr. R. G. C. Schrö der opent de vergadering en heet allen wel kom. De Secretaris, de heer H. C. Stoutjesdyk leest de notulen van de vorige vergadering voor, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van <ie ver eeniging ..Zonnestraal.” om weer als het vorige Jaar, medewerking te verleer.en. by de te houden collecte ten bate dier verecri- ging. Met algemeene stemmen wordt besioten, de gevraagde medewerking te verleenen. Ook was ingekomen een schryven van het j hoofdbestuur d.d. 2 Juni, waarin gevraagd werd in overlee te treden met het gemeento- I bestuur ten einde zoo spoedig mogelijk een geldiezamelinrr te homlen. ten bate van de slachtoffers der Cyeloouramp in het Oosten de® lands. Aan het Dag bestuur werd opdracht ge geven. in die lichting* stapjien te doen. Verder werd medegedeeld, dat ter gelegen heid van het 60-jarig jubileum van het Nederiandsehe Roode Kruis op 18 Juni, twee ploegen der transport-colonne naar Den Haag gaan, ten einde deel te n«men aan de daar ter plaatse te houden onderlinge wedstrijden, waaraan 47 p’oecen uit alle deelen des lands deelnemen. Vervolgens wordt liet jaarverslag door de.i Secretaris voorgelezen, dat onder dank aan den Secretaris wordt goedgekeurd. Daarna wordt overgegaan tot rekening Verantwoording van den Penningmeester, den heer Mr. Jitta. Met het nazien worden belast, de heeren: Mr. C. A. de Groot en J. Molenaar, die na gehouden conrole ad- vfeeeren, den Penningmeester te ontheffen van zijn vrrantwoordeRjkheid. Aldus wordt besloten met dank aan den Penningmeester, voor zijn nauwkeurig be heer. Uit hef jaarverslag blijkt, dat het leden aantal weer is vooruitgegaan en het bertuur wekt de ingezetenen op, om lid te worden van defce nuttige vereeniging, die steeds gereed staat om bij rampen, die ons Vader land treffen, snel en flinke hulp te verschaf fen. Ook wordt er op gewezen, dat de contri butie slechts fl.— bedraagt, en dat men zich op kan geven bij den secretaris of een der andere bestuursleden. Het batig saldo bedraagt f 465.42. Nu wordt overgegaan tot het kiezen van twee nieuwe bestuursleden, namelijk een in de vacature Dr. Schröder, en een in de vaca ture Dr. Conijn. NIBBIXWOUD. Geboren: Johanna, dochter van FredfTrik Hoogland en Afra Karsten. Maria, dochter van Jan Koeleman en Afra van Diepen. Ja- cobus. zcon van Adrianus Neefjes en Boos Broers. Onvertrouwd: Pieter van Diepen en Ca tharina Koomen Johannes Lindeboom en Wilhelmina Doodeman. Klaas Koelemeyer «n Catharina Doodeman. Nebs van Leyen en Aaltje Bloem. Dirk Blank en Johanna I-oon. Gehuwd: Titus Mob-tThar en Cornelia Wie- J Pieter i Diepen en Cath. Kcomen. Jan Vla ning Veronica Bakker. Johannes Lindeboom Wilhelmina Doodeman. Klaas Koelmeyer Margaretha Doodeman. Overleden: Elisabeth de Jong, ech»g. varf Herman Zwagerman. Winkelweek. Door de vereeniging van den Handeldr. ?n Industrieelen Middenstand en de R K. Mldd nstandsvereeniging „De Ranzezal in de laatste week van Juli een winkelweek met etalagewedstrijd worden gehouden. Ten einde een onpartijdige uiu spraak te krijgen zullen als juryleden wor den aangezocht eenige alhier verblijf hou dende vreemdelingen. Gekoien. De commissie van plaatselijk toezicht op het I^iger Onderwys in deze ge meente heeft tot haar voorzitter gekozen de heer M. J. Krans, alhier. Uitstel.. Aan onzen plaatsgenoot N. C. M. Blank, dienstplichtige der lichting 1927, 1 van eerste oefening verleend. CASTR1CU.M. Vreemd bezoek voor de kinderen. Vertellen Zaterdag- gaf in de R.K. Jongene- en Meisjesschool alhier een volbloed Ctiracauwer neger, onderwijzer al daar met verlof hier te lande een les over Curaean. Dat was iets voor de kindf ren. die den vreemdeling gretig volgden. Het was dan ook in alle opzichten een mqoie les, die «renoemde heer gaf. Vooral voor de kinde ren die nu uit eigen mond een globaal over zicht kregen van ons wingewest en wel door een inboorling van-dat eiland. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesver- eeniging ver-'aderde dezer «lagen ter behan deling hoof Iftakelyk van het nieuwe kies reglement voor de verkiezing van de Kamer. De opkomst was niet groot. Na uiteenzetting van den voorzitter werd het ontwerp geheel zonder wijzi«rintr aange nomen. Tot bestuurslid in de vacature Mevr. Hentzbcrger werd gekozen de heer C. I.Ine- laan. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den Riikskioskring werd in de plaats van den heer Nijsen aangewezen «Ie heer Sprengers. Hierna werd door den heer R. de Vries gevraagd naar de houding van het bestuur ten aanzien van de aanneming van de ver- kjgzing-tot raadslid door den heer G. Kuys, die de benoeming bij voorkeurstemingen heeft aangenomen, terwijl hij vooraf een verkla ring heeft geteekend, dat hij geen benoeming bij voorkeurstemmingen zou aanvaarden. Op gemerkt werd, dat de heer Kuys nu niet In de R.K. Raadsfractie kan worden opge- nomen. De voorzitter vindt het een penibele kwes tie. Uit het reglement blijkt niet duidelijk wat gedaan moet worden, men is huiverig dezen wethouder die 17 jaren raadslid is, en steeds naar beste weten en met groote eer lijkheid zijn mandaat heeft vervuld, zoo maar als wilde te beschouwen. Hij wil daarom het oordeel aan de ver gadering overlaten. De heeren Twisk en de Vries geven toe dat de heer Kuys een trouw raadslid is ge weest en de belangen der gemeente steed® 1. ladien men hem echter «le fractie opneemt, dan maakt men het werk van de Kiesvereeniging ongedaan en overbodig en staat men bij de volgende ver kiezing voor groote moeilijkheden. Na enkele besprekingen wordt besloten de meening van het Rijkskieskringbestuur te vragen en daarnaar te handelen. Bij de rondvraag werd gevraagd naar de toepassing van de kieswet, ten aanzien van dé tweede verdeeling over de lijsten van de toekenning van zetels. De heer Bregman gaf «laarop een uitvoe rige en ter zake kundige uiteenzetting. Hierna sluiting. Onweer. Tijdens het onweer van Woens dagavond. «dope de bliksem in «ie Bakkerij „De Hoop” zonder echter gelukkig eenige schade aan te riehten. Ter h«x»gte van de bakkery was de schel pen visscher G. Nyman met paard en kar. Door den «lag schrok het paard zoodanig, dat het op hol sloeg. Gelukkig voor den ouden man greep even verder een voorbijganger het paard en bracht het tot stilstand. Ongelukken hadden niet plaats. WOGNUM. R. K. Kiesvereeniging. Als voorzitter der R K. Kiesvereeniging’ is op de gehouden bestuursvergadering gekozen de heer N. Schipper Az. Opgedragen. Kxn den heer J. Wit tim merman alhier, is opgedragen het bouwen van een boerderjj aan den Zomerdijk alhier, voor rekening van den heer N. Broers. kwam, na een KAMER VAN KOOPHANDEL. Aan het verslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor West-Friesland te Hoorn over 1926 ontleenen wy het volgende omtrent den toestand van den land- en tuin, bouw: In den winter 19251926 kwamen ver scheidene z.g. „wintertjes” voor; het lan«l - heeft daarvan weinig geleden. Tegen het voorbeen jaar uitstel voorjaar was het weer voor de weiden zeer gunstig, waardoor reeds begin April vee werd losgelaten. De hooioogst was normaal en over het algemeen was het hooi van goede kwaliteit. Mond- en klauwzeer kwam bij het vee spo radisch voor. De ziekte had een goedaardig karakter. De veepryéén waren gedurende het jaar belangryk lager. De zg. „opzetters” hebben geld verloren. De gewone afzet van de boe ren was belangryk minder dan het vorigs jaar. De melkgift was over het algemeen goe«L De zuivelprijzen waren over het afgeloopeu jaar verre van bevredigend, evenals die van de melk. Hoofdzakelyk tengevolge van de sluiting der Engelsche grenzen waren de prijzen ovei i den gqheelen varkensstapel langzamerhaiM minder. De schapenfokkers ondervonden ook de groote nadeelen van het uitvoerverbod. Ds wolhandel was zeer stil. Door den heerschenden landhonger werden do landeryen tegen zeer hooge prijzen ver huurd. De uitkomst van den volle-gronds-tuin- bouw is in alle opzichten slecht te noemen. De oorzaak moet overigens gezocht worden in den overvioedigen oogst in binnen- en buitenland en in de lage geldkoersen in Bel gis en Frankrijk. Deze landen voerden veel meer uit, dan in normale jaren, teywyl de Duitsche markt overstelpt werd met groen ten, waardoor de prijzen van onze producten direct werden gedrnkt. Voor de visscfierjf ie 1926 een vrij goed jaar-geweest. Een uitsondering moet worden gemaakt voor hen, die in de kom van de Zuiderzee moesten bfljven. Voor hen was de uitkomst slecht. De meeste en grootste vaar tuigen, die om den Noord hebberr kunnen visschen op ansjovis en in het najaar op bot en schar, maakten evenwel een goede be- somming. De algemeene daling van de goederenprj|- zen ging het artikel kaaain 1926 niet voorbfl. Was telkenjare door flink en verkoop der oude voorraden de toestand bij den aan vang van het nieuwe seizoen gezond, ditmaal tamelijk vast begin, in de maanden Mei en Juni de aankoop van de I goed heeft behartigd nieuwe .voorraden tot staan en gingen de prij- in «le fractie opneen zen snel omlaag. Groote verliezen waren -1 -J- - hiervan het gevolg, doch de vraag reageerde ten slotte normaal op de lage prijzen, welke daarna tot December bleven verbeteren. Voor de betonindustrie is de toestand in het afgeloopen jaar verbeterd. Men koestert veel hoop, dat deze verbetering zich in de naaste toekomst zal handhaven en dat de moeüykste jaren achter den rug zjjn. De bedrijfsresultaten in de scheepsbouw- nijverheid waren in het eerste halfjaar niet bevredigend. In ’t tweede halfjaar trad echter een belangrijke verbetering in, zoodat de einduitkomst meer bevredigend was. Verkocht. Het woonhuis gelegen aan den Armbe- voor de malariamug-larven doodende stoffen., aan S. bespoten. Joannes An- goes- Nooy en Eli- OPPERDOES. Het nieuwe marktgebouw. A.s. Vrfjdag zal in het nieuwe marktgebouw de eerste veiling van nieuwe aardappelen plaats hebben. Wel is dan ’t eebouw nog lang niet afgewerkt, maar de aannemer de heer Ruijter werkt met zoo voortvarenden ijver, dat het toch in gebruik kan worden genomen. Malariabestrijding. Door de Malaria- comm. is de bestrijding van de malariamug in deze omgeving met kracht ter hand geno men. Alle kleine slooten en slootjes, die be dekt waren met kroaa. liggende binnen een kring van 3 K. M uit Medemblik zijn met g. 1 bespoten. van 25 uur. Des nemers uitsluitend van 9-12 uur en Maau- -L/dagavond van 7^S- uur. Aangeboden: 1 aanhouder, 1 broodbakker, 4 chauffeurs, 1 drukker, 1 elèc- --a nuveiueuwnue, v kantoorbedienden, 1 kuiper, 1 machinezetter mnnk metselaars, 10 opperliédenTo pakhuisknechts" 1 pianohersteller, 1 plaatwerker, 1 reiziger, 4 schippers, 40 sigarenmaker», 2 sorteerders’ 2 smeden, 2 stokers, 2 stukadoors, 4 timjnerlie- den. 3 voegers, 2 tuinlieden, 1 wissellooper, 73 losse arbeiders. Geplaatst: 1 grondwerker, 1 kantoorbedien de, 1 metaaldraaier, 4 metselaars, 1 monteur 1 scheepstimmerman, 1 schilder, 4 timmerlie- den, 22 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: 4 werksters. Geplaatst: 1 werkster. Gevraagd: dagmeis jes en dienstboden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 5