Of WflflL's HRHSHHIIDEL. fnidsen 78. Alkmaar. fi I So*« Vrijdag K> Jnai DE ^ENIGSTE SPECIALE KAASWINKEL 22 divers* soorten long on ooi. belenen on nittin, oub on pikant. Eén kwaliteit: DE ALLERBESTE. MISKALENDER. KERKLIJS1 EN. ALKMAAR. WEEKKALENDER. t. e. v. d. Leeuw. Lof ter eere 4 Oudejans; Re den H. [elegenheid om te biech- 3e klas ko Lof ter eere van en Moeder Gods ter eere uur plechtig chie het Hoogfeest van voor Comelis Baltus en kin- (H. Familie). Zondag om half tot zekere intentie. 10 uur voor de Parochie. Maandag om 8 uur voor Petrus Bruyn H. Antenius. Dinsdag om 8 uur voor Petrus Bruyns. Woensdag 9 uur gez. maandstond van Maria v. Langenwijnker. Donderdag om 7 uur voor Marijtje Akkerman. 10 uur ter zekere intentie. Vrijdag 8 uur voor Maartje Limmen. Zaterdag 8 uur voor Geertje Bijman (H. Dionysius). Zondag om 7 uur voor de Parochie. 10 uur voor Petronilla van Schagen. Maandag 7 uur o.f. Het de Haan; kwart over acht voor de gel. zielen. Dinsdag om 7 uur voor Trijntje Kleij- broek; half 9 Communie-uitreiken. 9 uur plechtig gez. jaargetij Marg. Apel doorn, huisvr. van Jac. Appel. Woensdag 7 uur o.L Tamis Floris; kwart over 8 o.f. Soecken v. d. Vel- Zondag om 7 uur voor Jan Groot en en Dirkje Kunst en over), familie. Maandag om 7 uur voor Jansje Bij- Zondag Feest v., heid, hall 7 uitreiki in de Noodkapel. 1 1 doeners v. d. bloembollen veiling. Te 2 uur Lof ter eei na Rozenhoedje voor Joan. Ursem, als lid v. d. Lqfr. Rozenkrans. Te kwart voor 3 Congregatie v. d. H. Familie. afdeeling Mennen. Maandag 7 uur Thcod. Pepping en Marga. Hoogerwerf. Kwart over 8 uur Gertrudis Bakker, Castricum. Dinsdag 7 uur Petrus Joan. Kuijper en overl. familie. Kwart over 8 voor Clasina ZoonSchut. Woensdag 7 uur gez. Requiem voor hen, wier namen op de doodenlijst staan. Kwart over 2 voor Corie Pepping. Donderdag, H. Sacramentsdag, dag van devotie; 7 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament voor de leden van het Genootschap; kwart over 8 voor Joannes Verduin Hzn. Te half 8 Lof ter eere yan het H. Sacrament. Vrijdag 7 uur voor Jac. Admiraal. Kwart over 8 om Gods zegen af te smeeken over de kerkbouw. Zaterdag 7 uur voor Joannes Ursem, kwart over 8 uitr. der H. Communie; 7 bij de Zusters tot zekere intentie. Van 4 tot half negen biechthooren. Te half 8 Maria-Lof. Zondag 12 Juni. Drievukligheidt-zondag, 2de gebed van den eersten Zondag Ta Pink- steren; bij uitstelling van het Allerheilig ste: 3de gebed van H. Sacramentsdag, prae- fatie v. d. II. Drievuldigheid. Laatste evan gelie van den etrsten Zondag na Pinksteren. Maandag, 13 Juni. II. Antonins van Padua Belijder; eigen mis. Dinsdag, 14 Juni: H. Basilius. Bisechop, Belijder en Kerkleeraar. Credo. Woensdag, 15 Juni. Mis van den eersten Zondag na Pinksteren zonder Gloria of Credo; 2de gebed v. d. H. H. Vitus en Ge zellen, martelaars. 3e gebed tot de Heiligen «4 mis van de H. H. Vitus en Qezellen. en dan 2de gebed van den eersten Zondag na Pinksteren en 3e gebed tot de Heiligen. Donderdag 16 Juni. H. Sacramentsdag. Credo. Praefatie van Kerstmis, ook onder het octaaf. In de gelezen missen onder bet octaaf kan de Sequentia „Lauda Sion” weg gelaten worden. Vrijdag, 17 Juni: Mis van Sacramentsdag, 2de gebed van 0. L. Vr. 3e gebed tegen de Kerkvervolging of voor den Paus. Zaterdag, 18 Juni: Mis van Sacraments dag; 2de gebed v. d. H. Ephraem Belijder en Kerkleeraar; 3de gebed v. d. H, H. Marcus en Marcelliauus, martelaars. DOMINICAANSCHE KALENDER. Zondag 12 Juni. Feest van de H. Drie vuldigheid, met octaaf. In de H. Mie cre do; de praefatie van de H. Drievuldigheid tot en met Woensdag. Maandag 13 Juni: feest van den H. An tonius; gedachtenis van het octaaf van de H. Drievuldigheid. Dinsdag 14 Juni. H. Basilius; in de H. Mis credo en gedachtenis van het octaaf. Woensdag, 15 Juni. H. Mis van het octaaf van de H. Drievuldigheid. Donderdag, 16 Juni. H. Sacramentsdag, alles gelijk het missaal aangeeft. Vrijdag 17 Juni. De H. Mis van Sacra mentsdag met gedachtenis van het octaaf van de H. Drievuldigheid. Zaterdag 18 Juni: H. Mis van Sacraments dag. met gedachtenis van den H. Ephraem (II. Mis XIII blz. 37 en van het octaaf van Drievuldigheidszondag. post, huisvr. van Jan Hoek. Dinsdag om 7 uur voor den Z.E. Heer Carolus Helwig. Woensdag om 7 uur voor overl. fam. de Nijs en Pronk. Donderdag om 7 \ui van Euch. Bond en 1 Vrijdag cm 7 uur' Stoop. Zaterdag om 7 uur ter eere van het H. Hart. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag feestdag van de Allerh. Drie- vulldigheid, om half 8 voor de over), familie'Brouwer-van de Waard; om 10 uur de Hoogmis; 's middags om 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag om half 8 voor Reinier Kle- verlaan; ’s avonds om 7 uur gelegenheid om te sparen ten huize van het hoofd der school. Dinsdag om 7 en 8 uur wordt de H. Communie uitgereikt, om 10 uur de plechtige gezongen jaargetijde voor Ni- colaas de Waard. Woensdag wordt om 7 en 8 uur de H. Communie uitgereikt, om half 10 de gezongen H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid, om 12 uur Cate chismus in de kerk, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag feestdag van het Allerhei ligste Sacrament, dag van devotie, om 7 en 8 uur wordt de H, Communie uitge reikt, om half 10 de gez. H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament. Vrijdag om half 8 voor Joannes Glorie SCHOORL. Zondag 7 uur Vroegmis voor over ledene ouders; half 10 voor de Pa rochie. 's Namiddags 2 uur van het H. Hart. Maandag voor Hubertus Bolvers en Margaretha Polle. Dinsdag voor Comelis Roosendaal. Woensdag voor de meest verlatene zielen in het vagevuur. Donderdag voor Theodorus Schaven maker, als lid van de begrafenisvereeni- ging; 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Vrijdag voor Henricus Groot. Zaterdag voor Cornells Tromp; ‘s na middags van 37 uur biechthooren. H. LAURENTIUS. Zondag feestdag van de Allerheiligste I Drievuldigheid. De srille H.H. Missen om half 7, kwart voor 8 en 9 uur, om half 11 Hoogmis. Collecte voor de kerk, half 1 Bijbel en Liturgie, van 24 uur is de kerk open, 6 uur Broederschapslof met preek, waarna Congregatie van Aloysius. Maandag 7 uur Congregatie voor de meisjes. Dinsdag kwart voor 8 voor de mannen Woensdag van half 7 tot half 8 gele genheid om te biechten, half 8 Congrega tie voor de vrouwen. Donderdag feestdag van het Allerhei ligste Sacrament, de stille H.H. Missen om 6, 7 en uur, 9 uur gez. H. Mis, des avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag 4 uur moeten de schoolmeisjes komen biechten, voor wie Zaterdag half 8 de algem. H. Communie, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag tot half 11 en des namiddags van 46 en van half 79 uur gelegen heid om te biechten. Zondag 19 Juni wordt in deze paro- \liur voor de leden Eflelwacht. voor Adrianus RINNEGOM. Zondag 8 uur voor overl. ouders en familie; Half 11 voor de parochie. Col lecte voor de armen. Euch. dag, 3 uur Lof en aanbidding. Maandag feest v. St. Antonius v. Pa dua; 8 uur gez. H. Mis voor Wilhelmus Swart. Dinsdag voor overl. Familie Koning. Woensdag voor Martinus Kaptein en Clasina KapteinGroen; van 58 uur biechthooren. Donderdag Feest van het H. Sacra ment. 10 uur gez. Huwelijksmis voor Joannes Baltus en Marijtje Zentveld. 8 uur Lof. Vrijdag deren. Zaterdag voor Wed. Ma. Valkering Oudejans; 56 uur biechthooren der kinderen; 69 biechthooren der overi gen. De gebeden worden verzocht voor Maria ImminkStuifbergen die in den Heer is overleden. Zaterdag om half 8 voor den Z.Eerw. heer Mauritius Cornelius Maria Bohl. Na de H. Mis tot 12 uur en des middags van 48 uur gelegenheid om ten, de kinderen van de 2e en men biechten voo/den middag. Zondag plechtige viering van het feest van het Allerh; Sacrament, algemeenc H. Communie'voor de geheele parochie, om half 8 /oor de leden van de R. K. Tuinders veretniging. HEER-HUGOWAARD. (H. Hart). BERGEN. Catechismus: 2de leerjaar 6e les; 3de leerjaar vr. 2»—vr. 33; 4de leerjaar 6de les. Zondag H.H. Missen 6, half 8 en ƒ10 uur de Hoogmis. Te 10 uur plechtiger H. Mis van WelEerw. Heer Stadegaa^d. 2 uur Lof met Te Deum. Dinsdag om half 10 H. Mis v; auiem. Woensdag om half 11 gezofigen H. Mis met Veni Creator en huwelijksinze gening. 68 gelegenheid om/te biech ten. Donderdag, H. Sacramentsdag, dag devotie. H. Missen 7 en 9 uur. 7 uur Lof Vrijdag 7 uur Lof ter ee/e van het H. Sacrament. Zaterdag van 5 uur te biechten. 7 uur Lof. OFFICIEEL KEREBERICBT van het „Noord-Hollandsch Dagblad” Zondag. Ie na Pinksteren. Feest der Allerh. Drieëenheid. Op Kerstmis her denken we hoe de Vader Zijn Zoon in mcnschengedaante aan de wereld schonk ter harer verlossing. Op Paschen (Kruis- en Verrijzenis-Paschen) hoe de menschgewerden Zoon door Zijn bloe- digen offerdood en zegevierende Ver rijzenis, dat verlossingswerk voltooide. Op Pinksteren: hoe de H. Geest de ver diensten van dat Verlossingswerk op ons toepast. Na die groote geheimen on zer verlossing achtereenvolgens te hebben overwogen brengen we op den octaafdag van Pinksteren nog eens hul de en dank aan heel de Drieënheid, die bovendien als in 'n heiligdom woont in de ziel van lederen rechtvaardige. Trou wens elke Zondag moet ons herinneren aan God dtn Vader die ons heeft ge schapen aan God den Zoon die ons heeft verlost, aan God den H. Geest, Die ons heilig maakt hier op aarde door de ge nade, in de eeuwigheid door de glorie. Het ondoorgrondelijk geheim der H. Drieëenheid is de hoofdwaarheia en de grondslag van heel ons geloof, welks in houd beknopt is saamgevat in de ge loofsbelijdenis der Apostelen en nog korter in de'woorden welke we uitspre ken bij het maken van het kruisteeken, waarmede we al ons bidden en werken beginnen en Lesluiten. Onder de gena- dehulp aan dal kruis voor ons verdiend verrichten we alles in den naam des Vaders (die ons heeft geschapen) en des Zoons (Die ons heeft verlost) en des H. Geestes (Die ons heilig maakt). Zoo wijden we elk werk van ieder oogenblik toe aan God Die één in Wezen en drie in personen is, en wordt heel ons leven één leven voor God, Die in ons woont. Maandag. De H. Bonifacius, om streeks 680 in Engeland geboren, kwam in 716 naar ons land. Door den strijd tusscher Friezen en Franken in zijn be- keeringswerk bemoeilijkt keerde hij nog in datzelfde jaar naar Engeland terug. In 71S kwam hij weer over, maar begaf zich eerst naar Rome, waar Paus Gre gorius II heel ‘t gebied der Germanen aan zijn zorg opdroeg, welke *n aposto- lischen arbeid van 36 jaren zou meebren gen. In 723 bij zijn tweede Roomsche reis werd hij door denzelfden Paus tot Lisschop van geheel Duitschland gewijd. In 732 werd bij door Paus Gregorius III tot aartsbisschop verheven. In 738 bij zijn derde Roomsche reis werd hij be noemd tot primaat van Duitschland en aartsbisschop van Mainz. Hij stichtte talrijke kerken en scholen, kloosters, en richtte verschillende bisdommen op. Na den dood van St. Willibrord in 739 nam hij ook de zorg van het bisdom Utrecht op zich en stelde als bisschop daarover aan een zijner metgezellen den H. Gre gorius, wien hij later den H. Eoban als wii-bisschop toevoegde. Door Paus Zacharias werd hij ge machtigd om Pepijn den Korte tot ko ning der Franken te zalven. In 753 stelde hij Lullus tot medebis schop en opvolger op den zetel van lainz aan en kwam als drie-en-zeven- lig jarige grijsaard weer prediken onder de Friezen. Den 5en Juni 755 werd hij bij Dokkum, waar hij het H. Vormsel zou toedienen met zijne gezellen door woest aanrukkende heidenen vermoord. Im mers het groote succes bij zijn bekee- ringswerk had den haat opgewekt van Radboud II, het opperhoofd der Ooste lijke Friezen. De lichamen der marte laren werden plechtig te Utrecht ter iarde besteld, doch dat van Bonifacius werd volgens zijn vroeger geuit verlan gen over Mainz naar Falda, waar hij een klooster had gesticht, overgebracht. Zijn graf is sindsdien steeds in hooge eere gebleven en wordt nog door vele pelgrims bezocht. De H. Bonifacius en zijne gemartelde gezellen zijn de bij-patronen van ons bidden. Heden ook gedachtenis van den H. Antonius van Padua, Franciscaner priestermonnik. Bel. Talentvol univer siteitsprofessor; in de godgeleerdheid en groot prediker tegen de Ketterijen. Hij stierf te Padua, waar nog de prachtige tombe zich boven zijn graf verheft, in 1231. Vóór en na zijn dood door vele wonderen verheerlijkt. Hij wordt vooral «Is patroon van verlorene zaken aange roepen. Dinsdag. H. Basilius de Groote, aarts bisschop van Cesarea, in KI. Azië, Belij der en Kerkleeraar. Bestreed met alle kracht de ketterij der Arianers, stierf in 379. Woensdag. De H. Vitus, uit heiden- sche ouders geboren, doch buiten weten van zijn vader op zeer jeugdigen leef tijd gedoopt, werd opgevoed door de christene echtgenooten Modestus en .Lrescentia. Na alle drie te vergeefs in aanbidding ge vierd. De geloovigen worden er op gewezen geen aalmoezen te geven aan vreemde lingen, die zonder, verlof van den Bis schop van Haarlem voor godvruchtige doeleinden inzamelingen houden langs de huizen. Zulk verlof wordt nooit mon deling, alleen schriftelijk gegeven, en moet dus zulk een bewijs getoond kun nen worden. ST. DOMINICUS. Heden feestdag van de Allerh. Drie vuldigheid. De H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 en om half 11 uur de Hoogmis. Onder alle H.H. Missen schaalcolïecte voor de groote leering, 6 uur Congrega tie voor de jongens, 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jezus. Maandagmiddag om 4 uur biechthoo ren voor de kinderen, half 9 Congregatie voor de manned. Dinsdag 7 uur uitstelling van het Al lerh. Sacrament, kwart over 7 algemee- ne H. Communie voor de kinderen, 9 uur gez. H. Mis, welke zal worden opgedra gen voor de lev. en overl. schenkers van het St. Antonius Altaar, 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdagavond om 7 uur Congrega tie voor de vrouwen, daarna Lof ter eere van het H. Hart voor allen toeganke lijk. Van 's morgen» tot 10 uur en des av. van 6 uur tot na het Lof gelegenheid om te biechten. Donderdag feestdag van het Allerh. Sacrament, met vollen aflaat van den Rozenkrans. De H.H. Missen om 7 uur, hall 8, 8 uur en 9 uur gez. H. Mis. De plechtige viering zal plaats hebben op a.s. Zondag. Des avonds 7 uur Congrega tie voor de meisjes, daarna Lof voor al len toegankelijk. Vrijdagavond om 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart. Zaterdagavond 7 uur de Allerh. Maagd I Maria. I Zondag a.s. plechtige viering van het Hoogfeest van het Allerheiligst Sacra ment. Euch. dag en algem. H. Commu nie der parochie. ST. JOSEPH. Zondag feestdag van de Allerh. Drie vuldigheid, collecte voor het Piusge- sticht, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, half 7 Lof met gebe den en gezangen ter eere van den Zoe ten Naam Jezus. Maandag van 45 uur biechten voor de kinderen, 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus, Mart. Patroon der zieken. Dinsdag onder de H. Mis van half 8 algem. H. Communie der kinderen. Woensdag 9 uur gez. Maanddienst voor Catharina Johanna Ligthart Swin- en overl. ouders, kels, van 57 uur biechthooren. Donderdag feestdag van het Allerh Sacrament, volle aflaat, 9 uur gez. H. Mis, 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag 7 uur Lof ter eere van hel Goddelijk Hart van Jezus. Zaterdag gelijk Vrijdag, doch iet Lof om half 8 en geen preek. WARMENHUIZEN. Zo. te half 7 uitreiken v. d. H. Commu nie. Te 7 uur de Vroegmis, te 10 uur do H iogmis. Te 2 uur Lof ter eere van het H. Hart. Te half 7 Patronaat. Ma. te 7 uur gezongen H. Mis ter eero vc.n den H. Antonius. Te 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Wo. van 78 biechthooren. Do. H. Sacramentsdag, de eerste H. Mis te half zes. De gezongen H. Mis te kwart voor 8. De H. Communie wordt uitgereikt vóór en onder de H. Mis van half zes. Te half acht eu onder de gez. H. Mis. Te 7 uur Lof. Vr. en Za. te 7uur Lof. Za. van 48 uur biechthooren. een vat met ziedend metaal en p?k te zijn gedompeld, en vervolgens aan een leeuw als prooi te zijn toegeworpen, werden ze eindelijk onder beulshanden gedood in 303 aan de rivier de Silarus in 't N.-W. van Lucanië, 'n oude provin cie in Z.-Italië. Donderdag, leest van het Allerh. Sacr. des Altaars. Zooveel mogelijk als Zon dag te vieren. Feest met octaaf. Vrijdag, 2e dag vjin het octaaf. Zaterdag. 3e dag v. h. octaaf. Ged. H. Ephraem, bijgenaamd de Syriër, diaken v. Edessa (KÏ.-Azië). Belijder en Kerk leeraar. Hij is de voornaamste Syrische schrijver. Behalve vele liederen, hym nen, homiliën bezitten we van hem uit leggingen van den Bijbel. Hij weigerde uit nederigheid het priesterschap. Stierf in 373. Ook ged. van H.H. Marcus en Mar- cellinianus te Rome in 286 gemarteld. EGMOND AAN ZEE. Zondag, feestdag van de Allerh. Drie vuldigheid. Te half 7 en kwart na 8 uit reiking van de H. Communie; 7 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; half 2 Ca techismus; half 3 H. Familie; 7 uur Lof. In de week te 6 uur, half 7, en 7 uur uitreiking van de H. Communie; 8 uur (uitgezonderd Donderdag) de H. Mis. Woensdagavond 7 uur Lof ter eere v. d. H. Joseph; van 58 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag, feestdag an het Allerh. Sacrament. Bedevaart van de Parochie naar O. L. Vr. Ter Nood te Heiloo. Te 7 uur stille H. Mis; half 9 vertrek; 10 uur gez. H. Mis met predikatie. Half 2 Kruisweg en Lof. Zaterdag n.m. van 35 uur gelegen heid om te biechten; 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. In den ondertrouw zijn opgenomen: Theodorus Druiver en Cornelia Wilhel mina Post. den. Donderdag 7 uur voor Jan Zuuibiet» 10 uur pl. Hoogmis v. d. levende en overledene leden der Ged. Aanbidding, 's avonds 7 uur plechtig Lof. Vrijdag 7 uur v. Anna Wijnker geb. Dekker, kwart over 8 voor overl. fam. OudhuisGroothuizen. Heden begint pl. Triduum H. Sacrament, 's Avonds 7 Lof met predikatie. Zaterdag 7 uur overl. familie Konijn Dekker. Half 8 overl. ouders. 8 uur overl. familie Appelman Ruiter. Hedenavond 7 uur plechtig Lof met predikatie. T VELD. Zondag 7 en aalf 8 Communie-uit reiken; 8 uur vroeg- en half 11 de Hoog mis; half drie Lof met Rozenhcedje. Maandag om 7 uur H. Mis, 8 uur Communie-uitreiken, waarna Communie aan de zieken. Dinsdag 7 en 8 uur Communie-uitrei ken; half 10 gezongen huwelijksmis met Veni Creator. Woensdag 7 uur Communie-uitreiken, 8 uur H. Mis. Van 69 uur biechthoo ren; 7 uur Lof met preek ter voorberei ding van het 40-uren gebed. Vrijdag, Zaterdag en Zondag 40-uren gebed. Vrijdag 7 uur uitstelling van het Al lerheiligste en H. Mis; 9 uur gezongen H. Mis; tot 10 uur gelegenheid om te biechten; na den schooltijd gezamen lijke aanbidding der kinderen. Biecht hooren van 49 uur. Om 7 u ar Lof met preek. A. Allerh. Drieëen- :n der H. Communie rI. Mis om half acht voor de parochi^; 10 uur voor de wel- van het H. Hart, waar-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 10