MEUBELEN FIRMA ZUT PATRONEN laadmarkt 52, Alkmaar. MEJ.N.E. BRUIN, het van oude nevenfle aorei voor alle soorten naar maat verkrijgbaar. PLATEN TER INZAGE. Reparatie billijk en eeL '16 2. KERK EN SCHOOL. ao 13 12 7 11 6 6 8 8 5 4 5 0 8 3 8 3 2 3 2 1 2 2 2 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 I niinicus. P. Dominicaan. uur Congr. te Kath. Garde en P. voor Antje Keizer de Arie Buis en H. Haag. Pr. H. voor Tjerk Arie Schouten I Alida middenstand uit de kinderen Zaterdag te-8 K Bl.l Swart BELEEFD AANBEVELEND. I en alsdan tevens Each. dag. MODEVAKSCHOOL, Rudeiracht 140. Hikmair. Zo. Dricvuldigheidszondag. Te lialf-# de vroegmis, te 9 uur do militairen- en tejjialf UR8EM. Zo.' half 8 de Vroegmis, om 10 uur de Hoogmis, geen Catech., 2 uur l«of ter eere Donderdag den der Derdi Vrijdag half 8 Grietje Laan. Zaterdag half 8 voor overl. leden van den Levenden Rozenkrans. Zondag half 8 voor Cornells Nieuwe- boer. Half 10 voor de parochie. T ZAND. Zo. de H. H. Missen te 8 uur en te half 11; na de Hoogmis Catechismus; te 3 uur de Vespers. Do. H. sacramentsdag, welk feest aanst. Zondag gevierd zal worden. Za. van 6 tot 9 uur biechthooren. De gebeden Worden verzocht voor Anto- Bdus Heddes, die in den Heer is overleden. van alle half Hoogmis, 's Avonds der 3e Orde. Volle aflaat voor alle geloovi- gen. Vr. kwart voor zes Lof ter eere van het H. Hart HEEMSKERK. Zondag kwart over 6 Alg. H. Communie Patronaat en Gezellenver. H. H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur plechtige Hoogmis bij gelegenheid van het 12 jarig jubilé der Elicabethsvereeniging, half 2 Catechismus, half 3 Oefening v. d. Derde Orde, half 5 Mariacongregatie, half 6 H. Familie. Ma. de II. H. Missen om 7 en 8 uur, ove rige dagen om 7 uur, half 8 en 8 uur. Di. om 7 uur Mariacongregatie. Wo. de H.H. Missen om 7 en 8 uur, half 10 H. Mis te Heiloo voor de pelgrims. Do. H. Sacramentsdag dag van devotie, om 7 uur Gez. H. Mis, om 7 uur Lof. Za. Van 4half 9 Biechthooren. om 7 uur Marialof. Biechthooren 5e en 6e klasse. Catechis mus als naar gewoonte. ROOSTER DER RETRAITEN. Voor vrouwen in het Bisschoppelijk Rctrai- tenhuis „De Thabor” td Rotterdam. 1114 Juni. Jonge dames. P. Redemp torist 20—23 Juni Gehuwde dames gegoeden stand Euch. retraite. P. Augustijn. 2730 Juni Gehuwde dames St Rita-Club, Amsterdam. P. Capucijn. 47 Juli. Geh. led. d. H. Fam. Par. H. Ma ria Magd., Amsterdam. P. Franciscaan. 1114 Juli. Meisjes der Maria Congr. Par. v. d. H. Rozenkr. en van het H. Hart, Amster dam. P. H.H. Harten. 1720 Juli. Jonge da mes Congreg. Par. H. Ther., den Haag. P. Franciscaan. 2427 Juli. Ongeh. Congr. Par. H. Dom., Amsterdam. P. Dominicaan. 2831 Juli. Ongeh. led. der. Katb. Garde, den Haag. P. Carmeliet. 14 Aug. Leden der 3e Orde van 9t Do- OBDAM. Zondag 8 uur Vroegmis, half 11 Hoog, mis, 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers. Woensdag 57 uur biechthooren. Donderdag half 8 gelezen H. Mis; 9 gezongen H. Mis. Donderdag, Vrijdag en uur Lof. Zaterdag om 4-5.30 en half 7 tot half 9 uur biechthooren. v. Pietef Polder, Catharina overl. familie. CASTRICUM. Zondag 7 uur vroegmis. 10 uur Hoogmis. B uur lof. daarna Maria Congregatie. Ma. de H. Mis te 7, 8 en kwart over8. Di. de H. Mis te 7, 8, en kwart over 8. Wo. de H. Mis te 7 uur, half 9 gez. hu welijksmis met Veni Creator. Half 10 gez. huwelijksmis met Veni Creator. Do. H. Sacramentsdag. De H. Mis te 7, 8 en 9 uur Gez. H. Mis. Vr. de H. Mis te 7. 8 en kwart over 8. Za. 6 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters en te 7 en 8 uur. 48 uur biechthooren. Half 7 lof ter eere v. Maria. Hoorn Alkmaar Zwaag Spierdyk Bovenkarspel Wervershoof Hem en Venhuizen Nibbixwoud W eere ,W «sterblokker Obdam Hoogwoud Wognnm Purmerend Hoogkarspel Oosterbiokker Grootebroek Heerhugowaard (St. Dipn.) M-si-tntlik Zwaagdyk Lutjebroek Onderdyk Spanbroek West woud Bruikerhaven Wadway ürsem Waarland N. Scharwoude Goorn Schermerhorn Akersloot Castricnm Enkhuizen Oudorp Oud karspel Heerhugowaard (Noord) chael”. P. H. H. Harten. 1922 Sept. Heeren Haarlem e. a. P. Jezuiët. - 2427 Sept. Recruten. P. Jezuïet. 14 Oct- Retraite-Club St. Gerardus Ma- jella,, Gouda. P. Dominicaan. 10—13 Oet. Heeren Middenstand uit Delft e. a. P. Redemptorist. 17—20 Oct- Studenten St. .Willibr. ColL Katwjjk. P. Jezuiët. 2225 Oct. Gehuwden en ongehuwden v. d. gewonen stand P. Carmeliet. 28—31 Oct. Studenten St- Ignatius Coll., Amsterdam. P Jezuiët. 58 Nov. R. K. Post-, Telef.-, Telegr.-Per. eoneel e. a. P. Capucijn. 1013 Nov. Westlandsche Patronaten, P. Augustijn. 15—18 Nov. Gehuwden en ongehuwden v. d. gewonen stand. Pr. H Hart. 2124 Nov. Heeren uit den Middenstand. P. Franciscaan. 2629 Nov. Ongehuwde St. Josephs-Ge- zellen o. ft. P. Carmeliet. 1—4 Dec. Patronaatsleden. P. Dominicaan. 69 Dec. Gehuwden van den gewoner stand. P Jezuiët. 1215 Dec. Ongehuwden uit Hillegom. P. Augustijn. 1720 Dec. Geb>:wd?n en ongehuwden uit Noordwijkerbout. P. H H. Harten. 2326 Dec. Ongehuwde St. Jos. Gezellen uit Leiden e. a. Pr. H. Hart. ENKHUIZEN. Zo. balt 8 vroegmis, 10 uur Hoogmis; 6 lof. In de week de H. Mis om half 8. Di. 7 uur meisjescongregatie. Donderdag 7 uur Lof. Vr. 7 uur Ixif van het H. Hart. Zaterdag vanaf 5 uur gelegenheid om jyechten. ONDERDIJK. Drievuldigheids-Zondag. Hoogfeest van Aanbidding. 7 uur wordt het Allerhei ligste uitgesteld. Plechtige Hoogmis. Geen catechismus.Half 3 Gezamenlij ke aanbidding en gezangen, en Generale Absolutie voor de Tertiarissen. Half 7 plechtig Lof met processie, bij gunstig weer buiten. Volgorde zal nader worden bekend gemaakt. In het Lof schaalcol- lecte voor versiering en verdere onkos ten. Maandag half 8 Lof ter eere van den H. Gerardus Majella. Vereering der relikwie. Nieuwe lied. Feestdag van den H. Antonius. Volle aflaat voor de Tertiarissen. Donderdag Heilige Sacramentsdag. Half 7 Communie-uitreiken. Half 8 Ge zongen H. Mis, waarvoor en waaronder Communie-uitreiken. Half 8 Lof met predikatie en Generale Absolutie voor de Tertiarissen Lied no 3 Zaterdag half 12 biechten voor de kinderen. 5-8 uur voor de overigen. Zondag half 8 voor Anna Manshande. Half 10 voo. de parochie. Maandag half 7 voor de overl. familie Haakman en de Jong; half 8 ter eere van den H. Antonius. Dinsdag half 8 voor Mol. Woensdag half 8 voor Jacob Laan, om half 8 voor overl. le den der Derde Orde. voor AKERSLOOT. Heden feest der H. Drievuldigheid. Collecte voor den Sint Pieterspenning. 1 uur Catechismus; 2 uur H. Familie voor de Jongelingen; 3 uur Vespers. Lied no. 31. Maandag feest van Sint Antonius. Woensdag Biechthooren van 67 uur voor H. Sacramentsdag. Donderdag H, Sacramentsdag. Zondag cm half acht voor E. en overl. kinderen; 10 uur voor de pa rochie. Maandag <5 uur voor Paulus Schoon en Clasina Zuidervaart. Dinsdag om 8 uur voor Nicolaas Vis. Woensdag om 8 uur voor Anna Bak- kum, huisvr. v. Bern. Buter. Donderdag om 9 uur voor de leden v. 't Genootschap van Altijddurende Aan bidding. Vrijdag om 8 uur voor Arie Schoor 1 en Cornelia Hoogwerf. Zaterdag om 8 uu voor Familie Groot Valkering. oor mannen in het Bisschoppelijk Retraiten- huis „Sint demons” te Noordwijkerhout. 25 Juli. St. Joseph-Gczellen, Amsterdam IV. P. Redemptorist. 812 Juli. St. Josephs-Ambachtsleerlin- gen, den Haag. P Franciscaan. 1619 Juli. H. Familie Par. H. Maria Magd.. Amsterdam. P. v. h. Gez. v. Maria. 21—24 Juli. Retraite-club St. Jan, Haar- 7—10 Aug. Ongeh. leden Maria Par. H., Maria Magd Amsterdam. 1013 Aug. Dames Onderwijzeressen. P. Jezuiët. 1619 Aug. Patronaatsmeisjes uit Haar- Irtn. 22—25 Aug. Jonge d.unes Euch. retraite. P. Augustijn. 27—30 Aug. Pair, meisjes Par. O. L. Vr. Onb Ontv. den Haag. P. Jezuiët. 6— 9 Sept. Meisjes Congregatie uit Bloe- mendaal. P. Augustijn. 1215 Sopt. Goh leden der Aartsbroeder schap der H. Fam. Par. H H. Engelbew. den Haag. P. Capucijn. j 9%2 Sept. Geh. leden der den Haag. P. Capucijn. 25—28 Sept. Jonge dames. P. Carmeliet. 28 Sept, tot 1 Oct. Meisjes. P. Redempto- 36 Oct. Meisjes uit Aalsmeer en andere deelneemsters. P. Capucijn. 16—19 Oct. Meisjes. P. II. H. Harten. 2427 Oct. Gehuwden Euch. retraite. Augustijn. 2—5 Nov. Duitschc retraite voor Duitscbe meisjes. 710 Nor. Gehuwde dames. P. Capucijn. 14—17 Nov. Jonge dames. P. Redempto rist. 21 --24 Nov. Gehuwden. P. Dominicaan. 2730 Nov. Meisjes. P. Carmeliet. 30 Nov. tot 3 Doe. Zelatricen van Kruispenning. P. Passionfat. 6—9 Doe. Open voor eventueel aan te vra gen retraite. 1114 Dec. Jonge dames deftigen stand. P. Jezuiët. 1922 Dec. Meisjes. P. Franciscaan. 2730 Dcc. Jonge dames. P. Jezuiët 25 Jan. Meisjes. WE3TW0UD. Hedenavond 7 uur Lof, ter eere van het H. Hart van Jezus. Morgen (Zaterdag) half 8 gezamenlijke II. Communie voor de kinderen der St. Joseph- scholen. Zondag le Zondag na Pinksteren. 7 uur Vróegihfa, 8 uur H. Mis waaronder gezamen lijke 11. Communie der Patronaatsjongens en Gezellen en opdracht, half 10 Hoogmis, 2 uur Vespers, 5 uur Lof in de Kapel van het Pa- tronaatsgebouw to Hoogkarspel. Maandag 11 uur Maria-Congregatie voor 'de kinderen der St. Joseph-scholen. Tn de week de II. H. Missen to half 8 8 uur. Voor en onder de H. H. Missen uitreiking van de H. Communie. Voor en onder de H. II. Missen bestaat ge legenheid om te biechten. Woensdag le dag der noveen van het JI. Hart. Donderdag 16 Juni H. Sacramentsdag. Zaterdag half 12 gelegenheid om te biech ten voor de kinderen. Zaterdag van 35 uur en van half 6 tot 8 nur voor de andere parochianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering, zoo mede voor diegenen, die veraf gelegen hunne woonplaats hebben, biechthooren. Cat voor de meisjes in do Zusterschool Lij den Pastoor. Cat. voor de jongens In de jongensschool bij den Kapelaan. De gebeden worden verzocht voor Catha rina van Kleef. Adriana Wagenaar en A. Sohouten. die met de laatste H. H. Sacra menten der Stervenden zijn voorzien en voor Cornelia Zwagerman en de Eerw. Zuster Ewalda, die in den Heer zijn overleden. van het H. Hart met Litanie, half 3 verga dering met gener. absolutie van de 3e orde, waarna bestuursvergadering. Deze week ten kwart over 7 uitreiking «Ier H. Comn. ten 8 uur H. Mis. behalve Dond«?rdag. H. Sacramentsdag, ten 7 uur ge lezen H. Mis, ten 9 uur gezongen Hoogmis voor de lev. en overt leden der Broederschap van Ged. 'Aanb. Voor de II. Missen geen biechthooren, maar Woensdagavond van 7 uur tot half 8. Donderdag uitreiken der II. Comm., voor en na de H. Mie vgn 7 uur. teu kwart over 2 en v«iór de gezongen H. Mis. Des avonds ten 7 uur Lof met pro cessie. Za. gezamenl. Comi.i. voor de schoolkin deren. Donderdag Biechthooren van 12 tot 1 uur voor de 4e, 5 en 6e klas. Vrijdag van 12 tot 1 en'ten 3 uur voor 2c en 3e klas. - Zaterdag alleen uitreiken der H. Comm. onder de H. Mis van 8 uur. A.s. Zondag volgens Pansel. en Bissch. voorschrift.gezamenl. t'ornni. der geloovigcn en avonds ten 7 uur Lof met predikatie LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Cat. 2 uur Vesp. met roz. daar na H. Fain. afd. vrouwen. Ma. half 8 gel. maandstond voor Joannes Weijers. Di. 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis met trouwplechtigheid. Wo 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis met trouwplechtigheid; half 8 lof ter eere v. li. H. Hart met litanie. Do. half 8 gez. H. Mis; 9 uur stille H. Mis. TUH’JENHORN. Hedenmiddag om 2 uur Lof en Rozen kransgebed voor Jacobus Burger. .Ma. Feestdag v. d. H. Antonius om 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt, om 7 uur gez. II. Mis. Wo. om 9 uur gez. Huwelijksmis met Ve ni Creator. Do. Sacramentsdag dag van devotie. Men wordt verzocht op dezen dag zooveel mo- gelyk de H. Mis te komen bjjwonen. Om 4 uur wordt het eeret de H. Commu nie uitgereikt. Om 5 uur de stille en om 7 uur de gez. H. Mis, om 7 uur des avonds het Lof. Ma. om 7 uur ter eere v. d. H. Antonius. Di. om 7 uur voor Joës Barth. Boeket Wo. om 9 uur voor Bruid en Bruidegom Cornells v. Opbem en Afra Ene*. Do. Om 5 uur voor de wed. TeewisHoo- geuboom, om 7 uur voor Jacobus Burger. Vr. Om 7 uur voor Willem Filmer. Za. Om 7 uur voor Hermann Langendjjk. Zondag om 7 uur voor Maria Blankendaal half 10 voor de Parochie. De gebeden worden verzocht voor Maria PronkMul die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden is voorzien en voor Maria Blankendaal, Hermann- Langendyk, Jacobus Burger en Willem Filmer, die in den Heer zijn overleden. In den ondertrouw zjjn opgenomen: Ber nardus Tbeodorus Pancras en Cath. Hessing. Cornells Braakman van Venhuizen en Geer- truida Klaver. ANNA PAULOWNA. Zo. le Zondag na Pinksteren. Feestdag van de Allerheiligste Dri«»ëenbeid. De H. Missen te 8 uur en half 11. Na de H. Missen gelegen heid tot betalen der plaatsengelden. Na de Hoogmis TJeTTaleering. 3 uur I»f. Maandag feestdag van de H. Bonifacius, apostel van Nederland. Wo na schooltijd komen biechten. Do. H. Sacramentsdag. De uiterlijke vie ring geschiedt a. s. Zondag. De kinderen moeten te half 8 in de kerk zijn. Za. biechthooren van 48 uur. ZAANDAM. Zondag feest van de Allerh. Drievul digheid. De H.H. Missen om 7, 9 en half ]1. 12 uur Catechismus; 4 uur Vespers, half 5 en half 6 Patronaat en Congrega tie v. d. Meisjes. 7 uur Congregatie v. d. Jongens; 8 uur gezellenvereeniging. In de week de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur. Maandag Patroonfeest, te 8 uur gez. H. Mis; 's avonds te 7 uur plechtig Lof met preek. Woensdag van 78 biechthooren. Donderdag H. Sacramentsdag; 8 uur gezongen H. Mis; 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 4 uur biechthooren; 7 uur Lof. H. H. Petrus en Paulus. Zo. 12 Juni 1ste na Pinksteren. feest van de Allerheiligste Drieënheid of Drievuldig heid. 1 uur Cat. 7 uur Lof met litanie en toewijding asin het H. Hart van Jezus. Maandagavond 8 uur Congregatie'H. Fa milie (mannenafd.) Dinsdagavond 7.30 Congregatie H. Fami lie (vrouwenafd.) Woensdagavond van 68 Biechthooren. Do. H. Sacramentsdag geen verplichte Zondagviering, de H. H. Missen om 6 uur 8 uur en 10 uur de Hoogmis, des avonds 7 uur plechtig Lot met processie. Vrijdagavond,om 7 uur Lof ter eere van het II. Sacrament met Litanie ter eere van -hefr-ll. Hart. Zaterdagavond om 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament, van 49 biechth. Zondag algemeene H Communie der ge- loovigen volgens verlangen van onzen H. Vader den Paus. NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. half acht do Vroegmis voor de wel doeners, 10 uur de Hoogmis voor de levende leden van den Franciscaanschen Missieboud. Half drie gez. Vespers en Lof. Gen. abs. voor de leden der 3c Orde. Ma. feestdag van den H. Antonius Padnx Te verdienen volle aflaat voor geloovigen. H. H. Missen om 6 uur en zeven, em 8 uur pl. kwart voor zes Lof. Di. kwart voor zes Lof ter eere van den H. Antonius. Do. Sacramentsdag, dag van devotie. H. H. Missen om 6 uur en half zeven. Om 8 uur de Hoogmis voor de weldoeners, ’s Avonds kwart, vóór zes Ix>f. Gen. abs. voor de leden lem. P Dominicaan. 2629 Juli. Weesjongens uit Den P. Capticjjn. 14 Aug. Heeren Onderwijzers Hart. 69 Aug. St. Rita Club, Amsterdam. P. Capucijn. 1316 Aug. R. K. Volksbond, afd. Delft. P. Redemptorist. 20—23 Aug. Studieclub „Dr. Knyens”, Den Haag. P. H.H. Harten. 27 —30 Aug. Gehuwden en ongehuwden v. d. gewonen stand. P. Augustijn. 86 Sept. R. K Volksbond, afd. Haar lem. P. Franciscaan. 811 Sept. Sept. Gehuwden en ongehuw den v. d. gewonen stand. P. Carmeliet 1316 Sept R. K. Politiebond „SL Mi- A8SENDELFT. Zo. Feestdag van St.Odulphus, patroon der parochie. 7 uur H. Mis met underr. 10 uur Hoogdienst- Half 3 Plechtige Vesper met Feestpredikatie door den WelEerw. Heer Ka pelaan Hessing van Zaandam. Ma. half 7 H. Mis b. d. Eerw. Zusters, 8 uur In de kerk. Di. H. Mis te 7 en 8 uur. Wo. de H. Mis te 7 en 8 uur. ’s Avonds half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. Do. H. Sacramentsdag. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis, ’s Avonds half acht Lof en pre dikatie als inleiding van liet Triduum. Vr. 7 en 8 uur H. Mis. Half acht Lof en Predikatie. Za. 7 en 8 uur H. Missen, ’s Avonds 7 uur predikatie. Biechthooren van 4 tot 8 uur. Dagelijks biechthooren van half 7 tot half ,8. Catechismus naar gewoonte. Zo. 19 Juni plechtige viering van H. Sa* cramentsdag. den geheeien dag aanbidding en ’s avonds 7 uur Lof met processie (by gun stig weer in den tuin). BEEMSTHR. Zo. II. Drievuldigheid: schaalcolleete voor kerk en pastorie, om 7 uur Vroegmis, om 9.30 Hoogmis, 2 uur vergadering H. Fa milie, afd. vrouwen. Ma. Feest v. d. H. Bonifacius en Gezellen. Patroon van ons Bisdom, om 7.30 en 8.15 de H. Mis. Biechten voor de meisjes. Di. om 7 en 8 uur de H. Mie. Wo. om 7.30 en 9 uur de H. Mis. Te 9 uur plechtige Maandstond voor Veronica Beersde Haan. Des avonds om 7.30 ver gadering H. Familie afd. mannen. Do. H. Sacramentsdag, dag van devotie, om 7 uur en 9.30 de H. Mis. Om 2 uur de Feest vee pers. Vr. om 7.30 en 8.30 de H. Mis. Za. Biechthooren om 3.304.30 en van 6.308.30. Te 7.30 Lof ter eere van 0. L. Vrouw van Lourdes. Zondag groote processie onder begeleiding vau zang en instrumentale muziek, bij goed weer naar buiten. De geiteden worden verzocht voor Aga tha de Wit—Pater die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Hoorn houdt den gang er in. Ik werd er verleden week op attent ge maakt dat de Stichter, dien ik onder Heer hugowaard (N.) geplaatst bad, geljjk de twee andere onder de parochie van den H. Dio nysius hoort. Ik zal dus in bet vervolg voor Heerhugowaard den Patroon-Heilige der parochie erby plaatsen. Volgen de andere twee nu spoedig? Verleden week heb ik bezoek gehad van Z. D. H. Bisschep Biermans, onzen Alge- meenen Overste. „Wat denkt ge nu van Noord-Holland", zeide Monseigneur. ,^yl ge nog altyd over tuigd dat we goed gedaan hebben met hier in het hooge Noorden zoo'n kostbare stich ting te beginnen? Zult ge het bolwerken?" Ik heb geantwoord: „Monseigneur, het is een zware aanpak. Ik tref het niet erg met den huidigeu toestand in zaken. De men- scUen verdienen niut. Myn Sticbterslyst gaat langzamerhand vooruit en het ontbreekt niet aan blijken van belangstelling. Om daadwer kelijke belangstelling bij alle Noord-Hollan- ders te wekken, zal ik nog wel eenigen tyd noodig hebben. *t Is opvallend dat sommige parochies zoo flink voor den dag komen en andere op één blyven staan of in het geheel nog niet vertegenwoordig! zyn. Daar t>cbynt men nog niet genoeg te begrypen wat het beteekent zoo'n Missiehuis te stichten. Maar, Monseigneur, vandaag of morgen krijgen ook die er pkizier in. Daarvan ben ik overtuigd. De meu^chen zyn er nog niet aan gewoon, ’t Is hier heel anders dan ia Brabant, waar by na iedere wieg in den buurt van een Missie huis staat en de Roomschen van kindsbeen af bekend worden met de beteekenis en noo- den van dergelijke inrichtingen. Deze stich ting wordt een ^ucces. Dat is zeker. Het zal langzaam gaan, maar dit is cene van de beste Roomsche streken van het land, en dat zegt genoeg. Het zal heel wat zorgen kosten, maar eens zal deze Stichting een van de bloeiendste van het lana worden”. Heb ik goed geantwoord, Vrienden? Father LEFEBER, Directeur. Missiehuis, Hoorn. Postrek. 120937 BURGERBRUG. Zondag om 7 uur Vroegmis, half ’0 Hoogmis. Om 2 uur vergadering van de Derde Orde, waarna bestuursvergade ring. Maandag, feest van den H. Antonius. Donderdag feest van hei H. Sacra ment. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 34 en van 77^ uur. Zondag om 7 uur voor de overl. wel doeners van het Lammerenfonds. Half 10 voor de Parochie. In de week om 8 uur. Maandag i en overl. Familie. Dinsdag voor overl. familie Heddes en Karsten. Woensdag tot zekere intentie. Donderdag voor Adriana en op den Kelder. Vrijdag voor overl. familie Kraak man. Zaterdag Meysing en HELDER. Parochie O. L. Vrouwe Onb. OpL Dricvuldigheidszondag. Tc lialf-<8 n 11 do Hoogmis. Te 1 uur do groote leering en te 7 uur broederschapslof ter cere van het Onb. Hart van Maria tot bekeering der zon daren. Ma. de feestdag van den H. Bonifacius en tevens de eerste vespers van den feestdag van den H. Antonius van Padua. Wo. te 7 uur St. Josephlof en daarna do Mariacongregatie. Do. de feestdag van H. Sacramentsdag geen verplichte feestdag, maar godvruchtig gevierd door alle geloovigen. De heilige mis sen zijn te 6 uur, 8 uur en te 10 uur de Hoogmis. Des avonds te 7 uur lof met proces sie tot eerherstel aan het H. Sacrament Vr. de eerste H. Mis te 7 uur en des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart niet litanie en akte van toewijding. Za. de broedersc.hapsmis voor de bekee ring der zondaren en van 5 tot half 9 gele genheid tot biechten. Zo. H. Communie van eerherstel door de leden van den Euoharistischen Bond. a. s. Zondag de collecte voor het onder houd der Retraitenbuizen in ons Bisdom. De geloovigen worden verzocht geen gif ten en gaven te geven aan v?éemde personen die aan de huizen collecteeren voor liefdadige doeleinden, als zij niet voorzien zyn van schriftelijke Bisschoppelijke toestemming. Voor parcohieele doeleinden mag niet ge collecteerd worden zonder medeweten van den pastoor der parochie en kinderen, die nog op school gaan mogen voor geen enkel doel aan de huizen der parochianen, ook niet voor de missiën giften inzamelen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 11