1! „ONS BLAD" i Maaadag 13 Ju»i 19X7. giro alkmaar 104863 Zle Jaargaaj Korte Berichten. Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon433 No. 134 FEUILLETON. EEN RECHTERLIJKE DWALING. BUITENLAND. Verspreide Berichten. Advertentieprijs UIT DE PERS. Ophitsing. DE ANTIENGELSCHE VELDTOCHT TE MOSKOU. BINNENLAND. Abonnementsprljs t Aan alle abonné’8 wordt op aanvrage gratis een poll> ver>trektj;^yg!ke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.—f750.—, f250.f 125.—f50.,f40.— GIRO ALKMAAR 104863 -GIRO ALKMAAR 104863 A t de i I Zl> I 3. 4 Wordt vcrvolgJ. A ÜKS3Z I NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD EEN COMMUNISTISCHE BETOOGING. Extremisten en communisten hebben be toogd voor het Engelsche consulaat te New- -’„.k maar werden door de politie uiteen- actie tegen Rusland is gericht, uit Polen zul len worden verdreven. Do nota wijst erop, dat alleen daadwerkelijke maatregelen van Polen kunnen worden aanvaard, en niet al leen. officieel© verklaringen. Percy Nolen zette zijne schitterende le venswijze voort en kreeg een zeker aanzien van de meest bevoegde zijde NIEUWE ANTI BOLSJEWISTISCHE AANSLAG. Een nieuwe aanslag op een vooraanstaande persoonlijkheid van het Sovjet-regime is ge pleegd in de nabijheid van Moskou, te Bitza. Door nog onbekend gebleven daders is het lid van de Communistische Academie Wladt- mir Toerof vermoord. Toerof was in 1923 plaatsvervangend cjief van de Ha.ndelsver- tegenwoordiging te Berlijn. STORM IN ITALIë. Twintig personen gewond. Noord Italië is Zaterlag geteisterd dooi een aantal hevige onweders. die verscheidene slachtoffers hebben gemaakt en veel schade aangericht. Cassano- d’Adda op 25 K.M. af stand van Milaan wrrd door een cycloon ge. troffen. Daken werden van do huizen geslin gerd en een goederentrein in het station word omver geworpen.. Twintig personen werden gewond. De aangerichto schade is aanzien lijk. Van 15 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 0.50 j Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer f 0.12. Geen uitlevering van Wojkof’» moordenaar. De Poolsche minister van Buiteulandsche Zaken, Zaleski, heeft verklaard, dat Polen den moordenaar van W'ojkof beslist niet zat uitleveren. Hij verklaarde voorts, dat het hier een moord .van een Rus op een Rus betreft. Polen kati daarvoor geen aansprakelijkheid aanvaarden. Polen is bereid tot financieelen steun aan Wojkof’s familie, maar zal geen schadevergoeding aan de Sovjet-regeering geven.1 Wij hebben deze week bijzondere koopjes RESTANTEN TAFELGOEDEREN, BADHANDDOEKEN EN THEEDOEKEN. A. ENGEI. A NDE R. Manufacturenmagazijn „De Tijdgeest.’* MAGDALENENSTRAAT B 17 ALKMAAR. zichzelf gekeerd, peinzend, en had een uiterst veranderlijk humeur. Hjj had uitstekende introducties mee ge bracht, doch maakte zelden gebruik van de gastvrijheid div hem van alle kanten werd aangeboden. Hij scheen er op gesteld te zijn zich vrij en ongedwongen te kunnen bewegen. Ofschoon hij zich volstrekt niet het air gaf van rijk to zijn, scheen hij toch nooit schraal bij kas te zijn, en er was niemand van wien hij ooit geld had geleend. Al had zijn geheele persoonlijkheid ook iets geheimzinnigs, toeh scheen niemand er belang bij te hebben zijn geheim te loeren kennen. Valentin Martin was niet naar Amerika geko men om te speculeeren of eene naauilooze vennootschap op te richten, of kapitaal te zoeken, of iets te ondernemen wat vreemde lingen verdacht maakt in de oogen der Ame rikanen. Hij was klaarblijkelijk alleen naat Amerika gekomen om zich te amuseeren, en na. verloop van eenigen tijd liet men hem stil zijn gang gaan. Degenen, waarmede hij zich inet bemoeide, interesseerden zich niet meer voor hem en degenen met wie hij omging, lieten eindelijk hunne vergeefsehe pogingen varen om hem te bewegen hun zijn geheim mode te deelen en kwamen eindelijk tot de zeer verstandige conclusie dat er geen ge heim bestond. De kennismaking en daardoor De nationale betoogingf die de begrafe nis van generaal Van Heutsz is geworden, wordt door de socialistische en communis tische pere misbruikt tot ophitsing. ..Het Volk” en de „Voorwaarts” vinden geen goed woord voor de van Heutsz-vereeniging en kankeren tegen dc partijdigheid der politie, die de roode Meistoeten zou belemmeren, en de begrafenis van den Athjeh-onderdrukker beschermen. De „Tribune” doet het alles nog wat dik ker over. Onder den titel „De bloedhond van Heutsz” geeft het blad een uitvoerig verslag van de protestvergadering, in de heofdstad tegen de vereering van den Atbeh-held ge houden. Het Tweede Kamerlid L. de Visser hit ste daar een troep Tribune-lezers volgen- derwjjs schaamteloos op: „Deze bloedhond rtas de intieme vriend van dien anderen christeljjken volksheld: Olie-CoHjn! De bourgeoisie is hem dankbaar, omdat hjj de goudstroom deed stijgen tot twee duizend millioen veiliggestelde guldens per jaar! Kwijlend schrijft de burgerpers over haar held. Een siddering van geluk doersidderd de couponnetjesknippers en spr. elooft. dat ze van het ïjjk, waarmee men door de Am-terdamsche straten trok, wd graag een botje zouden willen graaien om als een reliqui te bewaren! De roovers, de ■ranwdieven Het Hoilandsche ijnperialisme heeft wel weinig groote dooden, zegt onze kanr-raad, getuige het feit, dat het er zoo nu en dan eentje uit den grond moet opgraven, om zoo’n vergane grootheid den volke te too- nen Spreker schetst hierna de beteckenis van Van Heptsz, de man, die de rijkdommen van Indonesië pas voor de Hoilandsche uitbui ters bereikbaar maakte. Niet door ethisch efemel, maar door de bloedige onderdruk king. De naam van Van Heutsz is een vlag, is een symbool, is een beginsel, zegt de burgerpers. Ja, antwoordt spr., dat is hij. do held van het roovergespuis, van de schandelijkste gauwdievenbende en beestachige moorde naars. Hoe jammer, zegt de bourgeoisie, dat we nu zoo’n kerel niet hebben, we zouden hem kunnen gebruiken nu daar ginds in alle Indonesische landen het spook van het com munisme rondwaart. En al die heeren rid ders, die siippendragers, di« daar „met gan- sehe reeksen va» rjjen van platgetrapte schoensmeerblikjee op hun buik” (uitbundig gelach) achter dat lijk aanzeulden, zeggen het de bourgeoisie na.... Van Heutsz was een groot-moordenaar. Eeu Indonesiër. Abdoel Bachar, die ter vergadering geestdriftig werd begroet, sprak even verachtend over „den krachtpatser” van Heutsz en wekte op tot „een geweldda dig protest, uitmondend in een revolutie, die ecu deel zal zjjn van de wereldrevolutie.” Deze ophitsing tot revolutie was ook schering en inslag der rede van „kameraad” Piet Bergsma, die o.m. zeide: Dikke pensioenen krijgen de generaals, de gewone soldaten, de oud-stryders worden aan den honger overgeleverd.... Zij kunnen het beste wraak nemen voor het leed hen aangedaan; door hun zonen in het leger te doordringen met den geest van opstaud, op dat zij het leger onbetrouwbaar maken voor ie bourgeoisie'. (Applaus). Zullen wij ons land niet tot het China van Europa laten makeh, indien wij deze en dergeljjke ophit-ing tot revolutie en het genieenp zaak maken met de Russische Sov jet ongestraft blijven dulden? vraagt „Do Tijd”. derde, wanneer men tenminste een zekere nadenken Iheid, afgewis-eld door vlagen van uitgelaten vroolijkheid. nipt beschouwde als een der merkbare toekenea van nadere geld verlegenheid. Doch ook een andere omstandigheid, die niets met geld ha.l uit te staan, kreeg om streeks dezen tijd een aanzien dat voor de toekomst gevaarlijk dreigde te worden. In New-York woonde een jonge getrouwde vrouw, mevrouw Cuthbert Tunstall. Haai man, die ook nog jong was, had van zijn va der een uitgebrt i len kolenhandel geërfd. Hij was met hart en ziel bij zijne zaken en werkte hard, vastbesloten om zijn vermogen te ver dubbelen. Daardoor w as hij den geheelen dag op zijn kantoor bezig, soms ook moest hij op reis naar de mijnen om persoonlijk den gang der zaken te regelen. Zijn vrouw was een meisje uit een aristo cratische familie; toen zij voor het eerst in de wereld kwam, was zij een buitengewone schoonheid en .een jaar daarna trouwde zij met Tunstall. Zij hield van hem omdat hij een goedmoedige jongeman was, omdat hij verliefd op haar was en als een goede partly werd beschouwd. Om den kolenhandel gaf zij echter» niets en het belang dat hij in zijno zaken stel Ie, wekte haro jalouzio op. Zij wilde dat hij alleen haar zou toebehooren. Dw gedachte dat hij den geheelen dag werkte, was haar onaangenaam. Wel gebruikte hjj thuis het middagmaal maar hii hield niet vau Wat Rusland eischt. De sovjet-regeering verwacht, dat de Pool- sche regeering lo. do zaak in alle onderdee- len zal instrueeren, en de schuldigen streng zal straffen; 2o. toelaat, dat Sovjet-vertegen woordiger» deelnemen aan het gerechtelijk onderzoek: 3o. onmiidellijk krachtige maat regelen zal nemen om een einde to maken aan de activiteit van de zich in Polen bevin dende organisaties, die gericht zijn tegen de Sovjet-Unie. Naar Reuter nog meldt, eischt de Russische nota, dat alle organisaties en personen, wyet Het vervoer van het lijk. Het lijk vair Wojkof is mot een specialen trein, begeleid door een delegatie van het commissariaat van Bititeulandscbe Zaken, do legatie te Warsohau emUosengoltz, te Mos kou aangekomen.. Eedo^*fër regeering- droe gen de kist naar een affuit, dat naar het Roode Plein is gereden voor de teraardebe stelling. ij -gedeeld, dat de Ver. Staten bereid zijn, di- Uit Warschau wondt nog door Wolff ge meld, dat communisten aldaar eeu- demon stratie trachtten te houden, toen het lijk van Wojkof naar Moskou werd vervoerd. De po litie belette de demonstratie evenwel. I men gelooft niet, dat die gehandhaafd zullen blijven. DE MOORD OP WOJKOF. Rusland niet tevreden over liet Poolsche antwoord. De Poolsche antwoord-nota inzake den moord op Wojkof heeft, naar uit Moskou ge meld wordt, aldaar een ougunstigen indruk gemaakt. De sowjebregeering trekt uit do nota de conclusie, dat de Poolsche regeering alle verantwoordelijkheid van zich wenscht af te schuiven en dat zij niet bereid is, krach tiger dan tot dusver op te treden tegen de bedrijvigheid der contra-revolutionnairen emi granten in Polen. Naar verluid, bereidt Lit- winof een nieuwe nota voor, die in nog scher per bewoordingen dan dc vorige zal zijn go steld en waarin gezegd wordt, dat de sowjet- regeering. wanneer haar eisehen niet worden ingewilligd, zich volledige vrijheid van hande. len voorlrehoudt. Voorts wordt gemeld, dat Briand aan den Franschen zaakgelastigde te Moskou op dracht heeft gegeven, om zijn invloed on sowjet-regeering aan te wenden teneinde naar te weerhouden van een al te resoluut optre den tegenover Polen. Een toespraak van Worosjilof. Worosjilof de Russische volkscommissaris van oorlog heeft in een toespraak gezegd, dat de vijandelijkheden tegenover den sow- jetstaat zijn toegenomen, niet alleen in En geland maar ook in andere staten waarmede Rusland handel drijft. De voornaamste actie tegen den sowjetstaat wordt natuurlijk door Engeland gevoerd, zooals duidelijk blijkt uit de gebeurtenissen van den laatsten tijd. Engeland heeft met het af breken der be trekkingen op de andere staten den indruk gemaakt, dien het verwacht had. Duitsch- land maar ook Frankijk, Polen, Italië en de Balkan.tateu verklaren dat zij neutraal zul len bljjven. Het Engelsche leger is niet sterk genoeg om op stel en sprong een oorlog te gen Rusland te beginnen. Al is dus oorlog voor het oogenblik on waarschijnlijk. Rusland moet er toch reke ning mee houden, dat over 1 of 2 jaar een oorlog zal uitbreken. Daar met aanslagen en bommen niets te bereiken valt, zal En geland trachten een gemeenschappelijk ver bond tegen Rusland tot stand te brengen een militair of, als het anders niet gaat een economisch verbond met de hulp van alle kapitalistische staten. In elk geval dient een militaire aanval van Engeland te worden ver wacht. Deze kan net zoo goed over een paar maanden als over 1 of 2 jaar komen. Het roode leger bereidt zich voor om zich tegen den vijand te weren. Noodig is een krachtige voorbereiding van het binnenland, opdat in geval van oorlog hetr*ctonomisch herstel kan worden voort gezet. DE VERKIEZINGEN IN DEN 1ERSCHEN VRIJSTAAT. Onverwachte grooté tegen slagen voor de regeering. De verkiezingen in den lenschen Vrijstaat lu bben een wonderlijken keer genomen. Een regeeringscoalitie schijnt onvermijdelijk. Uit den ouvölledigen uitslag blijkt, dat de re geering geen absolute meerderheid kan heb ben.' Men denkt, dat zy ongeveer H va t haar zetels in het vorige parlement veili et. De republikeimsche partij van De Valera i de Nationalistische Liga hebben in bijna elk kiesdistrict zetels gewonnen op de regee- ringsparty, en ook de arbeiderspartij heeft zetels gewonnen. President Cosgrave en Je andere ministers hebben 50 p< t. van hun stemmen verloren, nergeleken bij de verkie zingen van 1923. BOTSINGEN TE PARIJS. Voor het gebouw van Action Fran^aise. Voor het gebouw van de Action Franfaiso York gejaagd. De betoogiug had plaats onder auspiciën van het comité „De handen af van China!” De deelnemers droegen banieren met zich, waarop stond: „Weg met het Britsche im perialisme!” en „De aanval op de Sowjet- ttnie en het dooden van Chineesche studen ten.” Percy Nolen zette zijne schitterende in de kringen waarin hij zich bewoog. Hij was een flinke, knappe jonge man, met breede borst en krachtig ontwikkelde ledematen, eet. duchtig bokser, uitstekend ruiter en voortref felijk billardspeler. Hij was uitermate geestig, levendig en had meer oorspronkelijke ideeën dan men gewoonlyk bjj jongelui van zijn slag aantreft. Daardoor kwam het dat hij in den kring zjjner bekenden zoo eenigermate den toon aangaf, en daar hjj altjjd in dezelfde op geruimde stemming was, was hij zeer bemind en zocht men zyn gezelschap. f Zijn beste vriend en makker was echter Valentin Martin. Do beide jongelui Aaren ongeveer van deuzelfden leeftijd. Martin was wel is waar een paar jaar ouder, doch uiter- lijk kwamen zij uitstekend met elkaar over een. Martin droeg als Engelschman kleine bakkebaardjes, Percy als Amerikaan een «nor, Martin was blond en Percy donker, doch men had zo best voor broers kunnen nouden. Do Engelschman was echter somber der dan de Amerikaan, hij was dikwijls in COMMUNISTISCH COMPLOT? De huiszoekingen in Indonesi sche kringen in Den Haag en Leiden. Bij de huiszoeking te Leiden js een der be stuursleden van do Indonesische Vereeniging, een Javaan, dio deserteur bleek te zijn, .ge vangen genomen en in arrest gesteld. Ande re arrestaties hebben nog niet plaats ge vonden. Er is bij de to Leiden en in Den Haag verrichte huiszoeking een hoeveelheid boe ken en bescheiden in beelag genomen van een d< rgelijken omvang twee auto’s vol pa- ketten, dat het papier-onderzoek zeker gerui- men tijd zal duren. Blijkens het laatst verschenen nummer, dat van April, van het orgaan der Indonesi sche Vereeniging. geheeten Indonesia Mer- dika (het Vrije Indië) waarvan de ver spreiding in Indië sinds lang is verboden b< -tond het. bestuur toen uft drio Minangka- bauers. een Javaan en een Menadouees. Do bestuursleden waren gewezen studenten. En kelen hunner hielden in Parijs verblijf. Er zijn onder de bestuursleden uitgesproken comr. uisten. De namen der leden van do vereeniging worden geheim gehouden. Do Indonesische Vereeniging, oorspronke lijk door Indische studenten opgericht, is de laatste jaren geheel in extremistische rich ting afgedwaald. In 1924 bleek dit ten dui delijkste bij de verschijning van het „Ge denkboek” dezer organisatie, en do anti- Nederiandsche propaganda is geregeld voort gezet in het orgaan der vereeniging. De uitin gen in dit orgaan werden den laatsten tijd steeds erger en er zijn ook andere aanwij zingen, dat de vereeniging steeds nauwer betrekkingen met het .communisme onder hield, hetgeen met het oog op recente ge beurtenissen in Indië zeker de volle aan dacht van de overheid verdiende. Nog kan worden medegedeeld, dat bjj de huiszoeking in Den Haag alle aangetroffen personen revolvers op zak bleken te dragen. Voorzitter van de Indonesische Vereeniging is de Minangkahaue Mohammed Hatta. Van de in Ne-derland studeerende Indische stu denten is nog slechts een uiterst klein per centage lid van de lidonesische Vereeniging 80 pet. is thans lid van het geheel buiten de politiek staande en volkomen loyale Indone sisch Verbond van Jongeren-organisaties. Het verblijf te Harjje van leden der Indo- nesische Vereeniging behoeft niet te verwon deren, als men weet, dat daar sinds gerui- inen tijd een verzamelplaats is van extre mistische elementen uit koloniale landen. De Indonesische Vereeniging is dit jaar te Brussel vertegenwoordigd geweest op het z.g. congres tegen koloniale onderdrukking, waar zij zich overeenkomstig den inhoud van haar orgaan eveneens in sterk anti-Neder- laadscben zin geuit heeft. Nader meldt men: Eenigen tijd geleden is dc justitie op het spoor gekomen van een communistisch com plot, dat voornamelijk zou bestaan onder te ’s-Gravenhagc en Leiden wonende en te Lei den studeerende Indische jongelui. Dit com plot zou wijde vertakkingen hebben en zyn voort plantingen hoofdzakelijk in Indië heb- b< o. Een en ander is voor de justitie aan leiding geweest, een huiszoeking te doen aan eeltige adressen in Den Haag en Leiden waar Indische studenten- wonen. De substituut-offieier van justitie, mr. En ger.' dc rechter van instructie jhr. mr. Cal- koen ep twee inspecteurs van politie stelden veel gezelschap en als het diner, dat naar Amerikaansch gebruik genuttigd werd na volbrachte dagtaak, was afgcloopen, was hij vermoeid en verlangde rustig thuis te blijven en half elf naar bed te gaan. Zulk een leven was voor een vrouw als Silvia Tunstall bijna niet om uit te houden. Over veertig jaar zou zij zich daarin misschien kunnen schikken, maar nu, in haar bloeiende jeugd, vol levenslust Vn vol begeerte verlang de /.ij wat meer van de wereld te zien! Zij wilde "t niet langer dragen! Tunstall hail een flink, mannelijk, eenvou dig karakter. In ’t eerst begreep hjj de ma nier van doen van zijne vrouw in ’t geheel niet. Hij had een zeer nuchtere opvatting van het huwelijk cu het woelige drukkft leven in de wereld had voor hem weinig aantrekks lijks. Uit Nice wordt nan de ..Petit Parisien” gemeld, da wegens het schieten op den goe derentrein bij Nice een zekere Raymondi ge arresteerd is. In verband met de bommeuwerperij in ■het gebouw van de handels-club to St. Peters burg hebben in deze stad en te Mo.-kou onge veer 400 arrestaties plaatsgehad, waaronder verscheidene Esthlanders en Letten. De sowjet-bladen maken melding van een besluit van den al-Russischen centralcn raad van vakvereenigingen, dat voortaan ook arbeidt r die op eigen verlangen-hun betrek, king hebben geëindigd, voor werkloozenon- dersteuning in aanmerkng zullen konten. De „Matin” verneemt uit Madrid, dat de Spaansche politic een wijTidrtakze bend» op het spoor is gekomen, die valsche biljetten van honderd peseta’s vervaardigde. Bij alle banken zijn dergelijke biljetten aangetroffen. - Uit Butler in Pennsylvania wordt ge meld, dat daar 2 personen ge lood en 20 ge wond zijn bij een ontploffing van nitrogly- «♦rine, dat op een vrachtwagen vervoerd werd. Uit Heubenville in Oregon wordt de ar restatie gemeld van Roy en Roy Dautremont onder beschuldiging van moord op 4 perso nen, vier jaar geleden, bij eeu overval op een trein in Oregon. In het Galicische dorp Zabië heeft een boer zijn gezin, dat uit zeven leden bestond, om geldkwesties doodgeschoten. Het Atnerikaansche departement van staat heeft aan de Fransehe regeering mede- plomatióko besprekingen te entameeren over een mogelijke overeenkomt nopens een ver drag ran eeuwigen vrede tusschen beido lan den. Te Oslo zal van heden, 's middags 3 uur af weer in alle koffiehuizen en restaurants sterke drink te krygen zjjn. In verband niet vechtpartijen tusschen socialistische en national^tischo studenten is de Weensche universiteit gesloten. De advocaat-generaal te Rome heeft een gevangenisstraf van dertig jaar geëischt te gen Lucetti, die er van beschuldigd is, een aanslag op Mussolini to hebben willen ple gen. Tegen de wegens medeplichtigheid aan geklaagde Sorio en Vatteron werd resp. twin tig en achttien jaar geëischt. Het gerucht van de a.s. verloving van den prins Wales met prinses Beatrice Spanje wordt van tegengesproken. Naar uit Moskou wordt geseind, zouden Trotzki, Zinowjew en Radek, na hun uitslui ting uit dq. communistische partij, naar Oost- Siberië worden verbannen. Tal van opposltic- cominiinisten moeten gearresteerd zijn. Uit Bastia wordt gemeld, dat Lafcriola, de vroegere Italiaansche minister van arbeid, op een klein scheepje te Corsica aangekomen is. Hij is uit Italië gevlucht om aan de fas cistische vervolgingen te ontkomen. Do kennismaking en daardoor ontste»» Percy zich voorgenomen had m ledigheid vriendschap tusschen Martin en Percy Noie> i door te brengen, was verstreken. Uit niet» was geheel vanzelf gekomen. Hun smaak en bleek echter, dat zijn kapitaal het einde na- Per kwartaal voor Alkmaar Z— Voor buiten Alkmaar 2.83 Met Geïllustreerd Zondagsblad t i i f 0.60 hooger te Parijs hebben botsingen plaats gehad tusschen betoogers voor en betoogers tegen Daudet. Er vielen klappen. Vele agenten zijn gewond door slagen met stokken en gummistokken. Vele betoogers zijn eveneens gewond. Toen de politie versterking had ge kregen, veegde zij de straat schoon en een stortregen verjoeg de laatste betoogers. Er zijn ongeveer 20 arrestaties uitgevoerd, maar ideeën kwamen wonderwel overeen en mochten elkander wed’ rkeerig gaarne lijden. Martin bezat waarschijnlijk wel do inë< sto vastheid van karakter, maar Percy was on- derrfemender en levendiger van aard. Op zekeren dag had Martin een uitnoodt- ging aangenomen om bij de familie Nolen te komen theedrinken. Bij die gelegenheid zag hij Pauline en na dieu tijd had hij niet weei op een uitnbodiging gewacht om zijn bezoek te herhalen. Pauline stehlo belang in hem als Engelsch- man en gevoelde voor hem ook ecu zeker soort vriendschap, gedeeltelijk ter wille .van haar broer, gedeeltelijk ook om haarszelts wil. Af en toe, wanneer hij somber gestemd was. maakte dit haar treurig, zonder dat zij zichzelf naar de reden daarvan vroeg of ei zich rekenschap van geven kon. Oj» andere tyden vond zjj zijue conversatie zeer interes sant en opwekkend; niettegenstaande hare jeugd was Pauline «enigszins ernstig, wat ook een karaktertrek van Martin was. Uit de geheele manier van doen van den Engelschman sprak niets wat had kunnen worden aangemerkt als een poging om haar vriendschap en genegenheid to winnen, en juist deze teruggetrokkenheid was eene aan. beveling in hare oogen. Zoo stonden de zaken toen 't jaar dat Percy zich voorgenomen had iu ledigheid .1..... V. ..-.is I tltofk bleek echter, dat zijn kapitaal het einde na-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1