The Perfect Foto. Mient 2 (hoek Woagpleln), NLMMHRR. DE WHHL’s mSHHNDEl, Fnidsen 78, Dlkmaar. Eerste klas Foto's voor ongekeod Iowa prHs. fiRl u fit, beliiM bh pittig, oud m pikant. Eén kwaliteitDE ALLERBESTE. f Jui J DE MISKALENDER. nil - EEN1GSTE SPECIALE KAASWINKEL KERKLIJSTEN. WEEKKALENDER. ile Zalige Michelina. half acht Moei 6 I to H.H. Missen te half te om van 5-8 uur van fam. I 10e eeuw bouwde graaf Dirk Adelbert 'n klooster voor Benedictijner- nonnen. Aan de vrome zuster het om Degelijks biechthooren om half 7 en half 8. Catechismus naar gewoonte. en A. over- Vrijdag, de le di feestdag vai .Joannes den Do< :t Allerheiligste i dag; half 8 de Vroegmis: 10 voor de weldoeners; half 3 gez. Vespers en Do. 7 unr voor Joannes Antonins de Groot. Vr. 6 uur voor overl. Ouders; 7 uur voor overt, fam. Ursem en Groot; 8 uur voor Jan Kor ver. Za. 6 uur voor overl. fam. Louwe en Kra mer; 7 uur voor de lev. en overl. leden der Broederschap van 't H. Hart; 8 uur vooi Adrianus Stoop. (H. Dionysius). Zondag om 6 uur voor Geertje Floris om half 8 voor Kieft Blankendaal; om 10 uur voor de Parochie. Maandag 7 uur var. den Dam Weel; Piet en Jan Schilder; kwart over 8 t.e.v. Maria voor ‘n zaligen dood. Dinsdag kwart over 7 Communie-uit- reiken. Kwart over 8 voor Ros Bibo. Woensdag om 7 uur Tamis Floris en om half 9 Communie-uitreiken. Donderdag 7 uur Gez. H. Sacr. An dré Buscher. Half 9 Communie-uitrei ken; 's avonds 78 H. Uur. Vrijdag 7 uur. Konijn Dekker; kwart over 8 Wijnker Zuurbier. Zaterdag 7 uur Gez. t.e. H. Hart voor Jac. Volkers. 8 uur Appelman Ruiter; 'sAvonds 7 uur Lof t. e. H. Hart. BURGERBRUG. t Zo. feest van het H. Sacrament; genera!» H. Communie van alle parochianen, voor zoo- ver mogelijk; 2 uur Lof met predikatie, gebed van Z. H. Pius X en Te Deum. Vr. om 8 uur gez. H. Mis met Veni Crea* tor; de kinderen kunnen biechten na de mor genschooltijden; de volwassenen des avonds van 37 uur en van 7half 8. Za. feest van het Allerh. Hart van Jezus; de H. Communie wordt uitgereikt om 7 uur; half 8 en 8 uur; om 8 uur de gezonden H. Mis met uitstelling en gebed van toewijding; des namiddags biechthooren van 34 uur en van half 7 tot het Lof; om 7 uur Ix>f en na het Lof tot 8 uur biechthooren. Zo. 7 uur voor Catha. Slujjs, geb. de Moei, als lid van de St. Joseph-Begraf. Vereen.r half 10 voor de Parochie. In de week om 8 uur. Ma. voor Tjerk Arie Schouten en overl. familie. Dl. voor Cornelia Bruin en Adriana Blauw. Wo. voor de Wed. Anna de Lange, geb. Pater, als lid van de Broederschap van het II. Hart. Do. voor Adriana en Alida Op den Kelder. Vr. uit dankbaarheid. Za. voor de lev. leden van het Apostolaat des Gebeds.en Broederschap van het H. Hart. OOK VERGROOTINGEN •in FOTO’S TQUrUKVBU «001T AKERSLOOT. Zo. heden geen Catechismus; H. Familie voor de mannen; 3 uur Lof met feestpredi katie, waarna lied no. 33. Vr. zaL het feest van het H. Hart worden gevierd; '*s avonds om 7 uur plechtig Lof met feestpredikatie en lied no. 47. Zo. half 8 voor Cornells Duin; 10 uur voor de Parochie Ma. 8 uur voor Joannes Dekker. Di. ter cere van den H. Aloysius. Wo. 8 uur voor Maria Vis, bsv. van Rel-, nier Mul. Do. 9 uur tot zekere intentie. Vr. 9 uur voor Henricus Linders. Za. 8 uur voor Margaretba Schoort, havr. van Dirk Sinnige. ANNA PAULOWNA. Zo. onder het Octaaf van H. Sacraments dag; de H. Communie wordt om 7 uur uit gereikt; de H. Missen te 8 uur en half 11; na de H.H. Missen gelegenheid tot het be talen der plaatsgelden en verpachting der openstaande plaatsen, daarna Naleering; 3 uur Lof Di. feestdag van den H. Aloysius. Wo. na schooltijd komen de kinderen biechten. Do. de kinderen moeten half 8 in de kerk zijn. Vr. feestdag van de Geboorte van den H. Joannes den Dooper. Za. feestdag van het H. Hart van Jezus. In den ondertrouw zijn opgenomen: Joan< nes Hoogeboom en Elisabeth Agatha Tool. ’T ZAND. Zo. de H.H. Missen te 8 uur en te half 11; 3 uur Lof met. preek over het Allerh. Sacra, ment en de Lofzang „Te Deum"’; na de Hoogmis Catechismus. Za. feestdag van het H. Hart; de H. Mis evan 8 uur zal gezongen worden; ’s middags Van 69 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Ann» Noordstrand Pdr., die in den Heer is over leden. FFICIEEL KËRKBERICHT van het „Noord-Hollandsch Dagblad” J van zieken, (gesticht door Philippus Benitius). Op haar SPANBROEK. Zo. half 8 stille H. Mis; 9 uur uitreiking der H. Communie; 10 uur Hoogmis; kwart vóór twee Catech.; half 3 Ix>f met Roz.- In de week is de II. Mis te half 8. Do. ’s nam. van 57 uur biechthooren. Vr. feestdag van het H. Hart; half 8 gez. H. Mis; 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart Za. half 8 uitreiking der H. Communie, waarna do H. Mis bij de Eerw. Zusters; van 3—5 uur en van 68 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Brigitte G/oot hsv. Cornells van Etten, die met laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zijn opgenoinen: Petrus de Boer van deze parochie en Cornelia Bot, Wed. Petrus Schouten, van Zwaag. Adrianus Braakman, vroeger van deze parochie en Geertruida Klaver, van Tuitjenhorn. H. Hart. Zo. algemeene H. Communie der parochie; half 3 oefening tot bevordering der veelvul dige H. Communie; geen Derde Orde. Do. 's avonds 7 uur opening van het Tri duüm. Zo. 7 uur voor Maart je Doodeman; 10 uur voor de Parochie. Ma. 7 uur voor Nic. Kieft en Keeltje We ver en overl. fam. Di. 7 uur voor Jan Oudhuis en Antje Brou wer. Wo. 7 jiur voor Cornelia liedjes en overl. fam. werd 'n bijzonder heldere bron ontdek welke nog altijd bestaat, de bekende Aalbertsput, welke aan vele zieken gezondheid heeft teruggegeven. Gra Dirk II bouwde omstreeks 975 een stele nen basiliek ter eere van St. Aalbert, en stelde ter bewaking van het graf Be nedictijnen aan. Dit was het begin der later beroemd geworden Regale St. Aalbrechtsabdij te Egmond, waarvan de grond thans weer aan de Katholieken behoort en in bezit is van de ,,St. Adel- bertstichting". Zondag 19 Juni. Zoudag onder het octaaf vau H. Sacramentsdag; eigen mie; 2e gebed van H. Sacramentsdag; 3e gebed v. d. H. Juliana v. Falceroui, Maagd; 4e gebed H.H. Gervasius en Protasius, Martelaren. Maandag 20 Juni: Mis van H. Sacraments dag; 3e gebed v Silverius, Paus en Marte laar; 3e gebed v. O.L.Vr. Dinsdag 21 Juni: Mis van H. Sacraments dag, 2e gebed van den H. Aloysius van Con- zaga. Woensdag 22 Juni: Mis van H. Sacraments dag, 2e gebed v. d. H. Paulinus, Bisschop en Belijder. Donderdag 23 Juni: Mis van H. Sacraments dag; 2e gebed v Vigilie v. d. H. Joannes den Dooper, laatste Evangelie v. d. Vigilie. Vrijdag 24 Juni: Geboorte v. d. H. Joannes den Dooper, eigen mis. Ook feest v. h. H. Hart. Mis Miserebitur. Praef v. h. H. Kruis. Zaterdag 25 Juni: H. Gulielmus; 2e gebed v. h. H. Hart. DOMIN1CAANSCHE KALENDER. Zondag 19 Juni. Zondag onder bet oetaaf ven BdenuBentedag. Allee gelijk het missaal aangeeft. Praefatie van Kerstmis bh. 40. Maandag 20 Juni. H. Mis van Sacraments dag. In de H. Mis gedachtenis van de Zalige Osdfena; sequentie; credo en praefatie van Kerstmis (blz. 46.) Dinsdag 21 Juni. H. Mie van Sacramenta al^ met sequentie, credo en praefatie van ^CTStmis. Woensdag 22 Juni. H. Mis van Sacra mentsdag met gedachtenis v. d. Z. Innocen- tius -V, Paus, Bel. en sequentie, credo, prae fatie van Kerstmie. Donderdag 23 Juni. Octaafdag van het Sacrament. In de H. Mis sequentie, credo en praefatie van Kerstmis. Vrjjdag 24 Juni, feest van den H. Joan nes de Dooper (het feest staat blz. 501) geen credo. Zaterdag 25 Juni: feest van het H. Hart van Jezus. (Het feest staat op blz. 495). In de H. Mis credo en praefatie van Kerstmis. RINNEGOM. Zo. 8 uur voor de parochie, half 11 voor Jacobus Bommer, om 2 uur Cat., 3 uur Lof. Ma. voor Wilhelmus Swart. Di. voor Haria ïmminkStuifbergen. Wo. Om 10 uur pi. gez. jaargetij voor de Wed. Maria ValkeringOudejans.\ Do. voor Nicolaas Zuurbier en Wilhelmina de Waard. Vr. voor Jacobus Bak, Biechthooren, 8 uur Lof. Za. Feest van het Allerh. Hart van Jesus. 8 uur gez. H. Mie voor de lev. en overl. leden van bet genootschap van het H. Hart, vau 56 uur Biechten de kinderen, van 69 uur de overigen. HEERHUGOWAARD. H. Familie. H. Familie. Zo. half 8 voor Cornells de Reus eu Nico laas Oud; 10 uur voor de Parochie. Ma. 7 uur. voor Willem Liramen; voor Piet Appelman. Di. 8 uur voor Elisabeth Poland en Marga retha Bot. Wo. 8 uur voor Maria van Langen—Wijn-, ker, als lid van de Broederschap O. L. Vr. v. Sittard. Do. 8 uur voor Dirk Brujjns en overleden Vr. 8 uur voor Joannes Does. Za. 8 uur voor Franc. Kimman. Lof. Ma. feestdag van Weduwe der Derdo Orde, voile aflaat voor alle geloovigen. Di. kwart voor 6 Lof ter eere van den H. alle geloovigen. Di. kwart voor 6 Lof ter eere van den H. Antonius van l’adua. Vr. geboortefeest van den H. Joannes den Dooper, tevens het feest van het H. Hart; Generale Ab-olutie voor do Derde Orde: volle af laat voor alle geloovigen; 8 uur do Hoogmis, waarna de toewijding aan het H. Hart; ’s avonds kwart voor 6 Lof. NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. plechtige viering van de H. Sacraments- 1 uur de Hoogmis uur Maria-Congregatie de kinderen der St. Josepn-Scho- 22 divers» soorten dag van ons 40-uren an de geboorte v. d. J°®nnes den Dooper, om 7 uur wordt zf Jret Allerheiligste u^tgfesteld, daarna de le H. Mis tot zekere‘lhtcntie, om 9 uur de gez. H. Mis voor de levende en overleden weldoeners van het Heilig dom van Eerherstel, 's avonds om 7 uur Lof met predikatie ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag 2e dag van ons 40-urenge- bed, feestdag van het H. Hart van Je zus, om 7 uur wordt het Allerheiligste uitgesteld, daarna de H. Mis voor Aafje Mettes, als lid van het Genootschap v. h. H. Hart, daaronder de algemeene H. Communie der kinderen, om 9 uur de gez. H. Mis voor de levende leden v.h. Genootschap v. h. H. Hart. Zondag laatste dag van het 40-uren gebed, om 7 uur wordt het Allerheilig ste uitgesteld, om half 8 de H. Mis voor de overl. fam. V. Dam—Houtenbos. N.B. Wanneer er deze dagen gele genheid is om te biechten, zal nog nader worden aangekondigd. ’T VELD. Zo. Heden sluitingsdag van het Veertig urengebed. 7 en half 8 communie uitreiking; 8 uur vroegmis; half 11 plechtige Hoogmis; half 3 gezamenlijke aanbidding; 7 uur plech tig Lof met preek en processie. Ma. 7 uur II. Mis; 8 uur communie uitrei ken, waarna communie aan de zieken. Di. 7 en 8 uur communieuitreiking; 9 unr gezongen jaargetijde voor Maria de wed. Gerrit v. d. Stoop. Do. 7 en 8 uur communie uitreiken; 9 uur gezongen maandstond voor Anna Bakker. Vr. Na den schooltijd lezing voor de kin deren in de kerk. Van 68 uur bieehthoo- ren. Za. Feest van het Allerheiligst Hart- 8 uur gezongen H. Mis, 's middags biechtnooren van 6—9 uur; om 7 uur Lof. ENKHUIZEN’. Zo. half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis, uur Lof. In de week de H. Mis om half 8. Dinsdag 7 uur Meisjescongregatie. Donderdag 7 uur lof. Zaterdag vanaf 5 uur gelegenheid om biechten. BERGEN. Zo. H. Missen te half 8 vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur H. Familie afd. vrouwen. 7 uur lof tnet preek, gebed voor de veelvul dige H. Communie en Te Deum. Ma. 7 uur Lof. Di. 7 uur Lof. Wo. 7 uur Lof. Do. 68 uur gel. om te biechten. 7 uur Lof. Vr. 6 en half 7 uitreiking der H. Com munie. 7 uur gezongen H. Mis voor de leden van de Broederschap v. h. H. Hart. 7 uur lof met preek en toewijding en bloemenhulde der kinderen. X Za. van 5 tot half 9 gel. om te biechten. Catechismus: 2e leerjaar 7e les. Be leer jaar 5e les. 4e leerjaar 7e les. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag plechtige viering van feest van het Allerh. Sacrament, half 8 de Vroegmis voor de leden van de R.K. Tuinbouw-Vereeniging, om 10 uur de Hoogmis, om 2 uur Congregatie voor Mannen en Vrouwen, 's avonds om 7 uur Lof met predikatie ter eere van het Allerh. Sacrament. Maandag half 8 voor Adrianus en Jo annes Belleman, 's avonds om 7 uur ge legenheid om te sparen ten huize van het hoofd der school. Dinsdag om half 8 voor Pieter Swart en Catharina Mettes. Woensdag om half 8 voor Anna de Waard, huisvr. v. Joannes Zonneveld,, om 12 uur Catechismus in de kerk, om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, daarna vergadering der Zelatricen van het H. Hart. Donderdag om half 8 voor Nicolaas de Waard, 's avonds om 7 uur begint het Triduum voor het 40-urengebed, dat gegeven wordt door een Pater Re demptorist 8 uur ASSENDELFT. Zo. plechtige viering van het 11. Sacra mentsfeest; 7 uur en .half 9 de H.H. Missen; 10 uur Hoogmis; half 3 Vespers; 7 uur Lof met processie en toewijding van de Parochie aan het H. Hart-; den geheelen dag aanbid ding. Ma. half 7 H. Mis bjj de Eerw. Zusters; om 8 uur in de kerk. Di. de H.H. Missen om 7 en 8 uur; half 8 Congregatie. Wo. de H.H. Missen om 7 en 8 uur; om 8 uur gez. H. Mis „Eeuwige Memorie”; half 8 Lof ter cere van den H. Joseph-. Do. 7 en 8 uur de H.H. Missen; ’s avonds van 6—8 uur biechthooren voor het H. Hart- feest. Vr. feest van het H. Hart; 7 uur H. Mis; 8 uur gez. II. Mis ter eere van het 11. Hart met preek. Za. 7 en 8 uur H.H. Missen; vau 48 uur biechthooren. EGMOND AAN ZEE. Zondag Plechtige viering van het Feest van het Allerh. Sacrament. Algemeene H. Communie. Te half 7 en kwart na 8 uitrei king van de H. Communie. 7 uur de Vroeg mis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Vergadering van de 3e Orde. 7 uur Predicatie en Lof. In de week te 6 uur, half 7 en 7 uur uiG reiking van de H. Communie. 8 uur de H. Mis, uitgezzonderd op Donderdag, Vrijdag en. Zaterdag. Wo. te half 10 gez. Huwelijksmis met „Veni Creator” voor Theod. Druiven en Corn. W. Poet. Van half 7 tot half 8 Oefe ning van het H. Uur. Vr. Feestdag van den H. Joannes den Dooper, te half 8 gez. H. Mis, des avonds 7 uur Lof. Van 5—8 uur Biechthooren. WESTWOUD. Hedenavond 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Zaterdag half 8 gezamenlijke H. Com munie voor de kinderen der St. Joseph- scholen. Zondag feest van O. L. Vr. van Altijd- durenden Bijstand, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Vespers, 5 uur Lof in de Kapel van het Patronaatsgebouw te Hoogkarspel. Maandag 11 voor c_ Jen. In de week de 8 en 8 uur. Voor en onder de H.H. Missen be staat er gelegenheid om te biechten. Voor en onder de H.H. Missen uitrei king van de H. Communie. Woensdagavond Maria-Congregatie voor de St. Josephgezellen. Zaterdag half 12 gelegenheid biechten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 uur en van half 6 tot half 8 voor de andere paro chianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering zoomede voor diegenen, die verafgele gen hunne woonplaats hebben, biecht hooren. Cat. voor de meisjes in de Zuster school bij den Pastoor. Cat. voor de jongens in de Jongens school bij den Kapelaan. De gebeden worden verzocht voor Catharina van Kleef en Adriana Wa- genaar, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden zijn voorzien en voor de Eerw. Zuster Ewalda Schouten, die in den Heer zijn leden. Zondag, 2e na Pinkster. Ged. v. h. Oct. van Sacramentsdag. Heden Zon dag der veelvuldige H. Communie. Ged. H. Juliana de Falconieri, maagd. Over- «te van de Congregatie der Mantella- ten ter vereering der H. Maagd en ter verpleging den H. PI sterfbed kon zij geen voedsel meer ver dragen bijgevolg de H. Communie niet ontvangen. Zij verzocht een priester het H. Sacrament 'n oogenblik op hare borst te laten rusten, de H. HostierAerdween Ln Juliana gaf glimlachend pen geest. Hare verpleegsters bespeurden bij het afleggen nabij het hart den duidelijken «fdruK der H. Hostie, t 1340. Ged. H.H. Gervasius en Profasius, ge marteld te Milaan in 170, zij waren zo nen van de H. Vitalis en H. Valera, die eveneens den marteldood ondergingen. Maandag. Van het octaaf van het H. Sacrament. Ged. H. Silverius, Paus, ge marteld in 538. Dinsdag. Van het octaaf van het H. Sacrament. Ged. H. Engelmundus, Be nedictijner, abt, Engelschman van Frie- schen stam. In de dagen van St. Willi- brord kwam hij naar Kennemerland. Hij stierf in de 8e eeuw en werd begraven in de kerk welke St. Willibrord daar gesticht had. Op zijn voorbede ont sprong in de nabijheid 'n bron welke aan velen genezing schonk, 't Kapelletje op de plaats van zijn huis gebouwd en waarlangs het beekje stroomde dat uit de bron ontsprong, werd tot in dé 18e eeuw godvruchtig door de geloovigen bezocht. Van dat alles ook van de re likwieën is geen spoor meer over. Ged. H. Aloysius van Gonzaga, zoon van den markies Ferdinand v. Gonzaga. Verkeerde aan verschillende hoven te midden van 'n wufte wereld, was bedre ven in wetenschap als in wapenhandel. Hem werden zelfs met goed gevolg be langrijke zendingen aan de Hoven toe- vertrouwd. Bij etll» levenslustigheid en Opgewektheid behield hij de grootste in- en uitwendige zedigheid, eerbaar heid en zuiverheid, gepaard aan de strengste boetedoeningen. Op 9 jarigen leeftijd deed hij te Florence veór net altaar der H. Maagd gelofte van eeuwi ge zuiverheid en trad op zijn 18e jaar in de Sociëteit van Jezus. Nooit heeft hij het kleed van zijn H. Doopsel be smeurd, en wordt daarom vooral aan de studeerende jeugd, voorgehouden als patroon der zuiverheid. Hij stierf op 24 jarigen leeftijd in 1591, naar aanlei ding van *t verplegen van pestzieken. De Kerk viert dit jaar het 2e eeuw feest van zijn heiligverklaring. Woensdag van het octaaf van het H. Sacrament. Ged. H. Paulinus, bisschop van Nola in Campanië (Italië) en belij der. Hij verdeelde zijn goederen onder de armen en ter vrijkooping van ge vangenen. Toen 'n arme weduwe hem vroeg haar zoon vrij te koopen, gaf hij, wijl hij niets meer bezat zich zelven in diens plaats gevangen en werd als zoodanig naar Afrika gevoerd. Naar No la teruggekeerd stierf hij 78 j. oud in 431. Donderdag Vigilie van St. Jan den Dooper. Octaaf van het feest van het Allerh. Sacrament. Vrijdag. Feest van de geboorte St. Jan den Dooper, (St. Jan Baptist) den Voorlooper des Heeren. Behalve van onzen Heer en Diens H. Moeder wordt door de H. Kerk van niemand anders de geboorte gevierd dan van St. Jan. Immers bij het bezoek van Maria aan hare nicht Elisabeth, echtgenoote van den Joodschen priester Zacharias, en moeder van St. Jan, werd hij reeds vóór zijn geboorte van de erfzonde ge reinigd. Dag van devotie. Feest met octaaf. Zaterdag. Feest van het Allerh. Hart van Jezus. Die heden tegenwoordig zijn bij de plechtige toewijding van het men- schelijk geslacht aan het Allerh. Hart van Jezus verdienen 'n afl. van 7 jaar en 7 quadragenen en bovendien nog 'n vollen aflaat op de gewone voorwaar den. Ged. H. Adelbertus, belijder. De H. Egbertus, Benedictijner abt in Ierland, zond met den H. Willibrordus o.a. ook den H. Adelbertus naar onze landen, om daar het geloof te verbreiden. Hij verbleef vooral te Egmond. Hij stierf daar den 25 Juni 740. In 't begin der 10e eeuw bouwde graaf Dirk I naast de kleine kapel boven het graf van ctijner* Wilfsit Éelastte Adelbert in 'n droom dat zijn febeente opgegraven en zóó verheven worden dat ieder het zien en ver- ••reo kon. Graaf Dirk zorgde vo<r de uitvoering. Onder de eteenen doodkist

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 13