„ONS BLAD” Concours Bergen's Mannenkoor. NIEUWE ABONNE’S. FEUILLETON. EEN RECHTERLIJKE - DWALING. H. SCHOOMHOVKI en Zn. WOImo f» BICHTIIft ll Abonnementsprijs Advertentieprijs f250.—, f 125.—f50.—f40.— BINNENLAND. Kabinetscrisis? Korte Berichten. No. 13k giro alkmaar 104863. Vrijdag 17 Juni 11>27. giro alkmaar 104863 2ie Jaargang Een nuttige poging. BUITENLAND. Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon433 UIT DE PERS. Zelfbehoud Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000f 750 I DE en om er zich nuwachtig. Wordt vervolgd. Zij, die zieb per 1 Juli op dit blad abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschij nende nummers GRATIS en FRANCO. DE ADMINISTRATIE. I, Wanneer ge eenig gevoel voor mooie meubelen hebt, kunt U zich niet met minder fabrikaat dan het onze tevreden stellen. LANGESTRAAT 1OO - ALKMAAR velaars. t, e 3 i» t, !e ministers, burgemeesters, wethouders en be ste huisvrouw bij haar bestellingen efertt: fèdêre poging, ken, is lofwaardii initiatief van de Haar), afdeeling der t’ toe! do werk! sten vai .Werklef on ei te strekken voor het geval nog meer Sowjet- ver tegen woord igors in het buitenland door aanslagen om het leven zouden worden ge bracht. DE CHAOS IN CHINA. Wellington Koo treedt af. Op een conferentie der militaire en poli tieke leiders van het Noorden is besloten dat de minister van Verkeerswezen Pang-foe de vorming van het nieuwe kabinet op zich zal nemen. Wellington Koo bereidt een telegram aai> de gouverneurs voor, waarin hij kennis geeft van zjjn aftreden. Per kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar. Met Geïllustreerd Zondagsblad Van 15 regels fl.25; elke regel meer t 0.25. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste pagina voor de overige pagina's f 030 Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer f 0.12. LEDIKANTEN, STAALDRAAD MATRASSEN, KAPOK MATRASSEN. Ruime keuze. Lage prijzen. A. E N G E L A N D E R. Manufacttirenmagazijn „De Tijdgeest1* MAGDALFNENSTTRAAT n 17 Al KM t AR TERRORISTISCHE MAATREGELEN 2000 Volgens berieht&u uu tdga. aan sche bladen houden de terroristische maat regelen in de Sowjet-Unie aan cn zouden reeds meer dan 200 terechtstellingen zonder proces op last van de Gee-pee-oe plaats gehad hebben. Voorts zouden een tweeduizend tal personen gedeporteerd zijn om als gijzelaars Om den zevenjarigen leerplicht. In de gisteren verschenen Memorie van Antwoord inzake het zevende leerjaar deelt Minister Waszink o.m. het volgende mede: ..Ook thans moet de onderg» toekende zich bljjven verzetten tegen onmiddellijke weder invoering van do zevenjarige leerverplich ting; niet, alleen omdat hij het noodzakelyk acht, de maatregelen om het onderwijs in dat leerjaar te kunnen volgen, voorafgaan, maar ook omdat de Regeering de geldelyke gevolgen eener on middellijke wederinvoering niet voor haar rekening kan nemen.” Het antwoord, op de vraag, welk stand punt de Regeering zal innemen, indien door amend' ring der wetsontwerpen getracht zat worden h< rstel van dezen leerplicht op een vri>eg< ren datum dan 1 Januari 1930 te ver krijgen. ligt zegt de Minister in het voorgaande besloten: „De leiding moet t« dezer zake bij de Regeering blijven. Evenmin kan de ondergeteekende zich dus thans reeds bereid verklaren de invoering daarvan op 1 September 1928 te stellen.” Als deze woorden iets beteekenen, dan moet men daarin lozen, dat het Ministerie-De Ge«-r vandaag, wanneer het wetsontwerp bij de Tweede Kamer in openbare behandeling komt, bij de indiening van een amendement tot wederinvoering van de zevenjarige leer verplichting vóór 1 Januari 1930, de kabt- aetskwesue Waneer een meerderheid het aangekondig- de amendement, dat de Regeering onaanne melijk verklaart, mocht goedkeuren, zal dan deze meerderheid als logisch gevolg van haar daad niet de taak van bet Kabinet-De Geer moeten ©vernemen? vraagt „De Tijd.” EEN BISSCHOPPELIJKE WENK. H.H. D.D. H.H. de Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland achten zich ver plicht de katholieken van Nederland er op te wyzen. dat met 1 Juli a.s. zal verschijnen de R.K. Radio-Gids met volledige program ma's zoodat er voor de katholieken geen enkele reden meer bestaat zich te abonnee- ren op de neutrale radio-gidsen. EEN HUURVORDERING DOOR DEN AMSTERDAMSCHEN RAAD AANVAARD. Toepasselijk op woningen met een huurprijs, minder dan f8. De Amsterdamschc Gemeenteraad heeft gistermiddag met 24 tegen 15 stemmen goed gekeurd het op voorstel van de meerderheid van het college van B. en W. door de Com missie voor de Strafverordeningen geredi geerde ontwerp-huurverordening, nadat te voren een amendement van het Raadslid Douwes was aangekomen, strekkende om do huurverordening alleen te doen toepassen op woningen, waarvan de huurprijs minder dan f 8.per week bedraagt. RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in Mei opge bracht f 48,736,864, voor wat de gewone bronnen van inkomsten betreft, hetgeen ruim f3J, millioen meer is dan een jaar geleden. Aan buitengewone baten kwam daar neg f 12.188.551 bij, of ruim 11J4 ton meer, af gescheiden van de f 4.037.726 uit de nieuwe wegenbelasting. Sedert 1 Januari leverden de gewone bronnen f 215,609,000 op, zijnde ruim f 10.1 meer dan verleden jaar. De Rijw ielbelasting bracht in Mei j.l. f 399.426 op, tegen f 327.270 in Mei 1926. voort te zetten, die reeds belangrijke resul taten in het belang van den vrede heeft ge geven en zal blijven geven. Een verklaring van Briand. Briand. wiens linkeroog ontstoken Is, heeft de journalisten niet kunnen ontvangen, doch liet namens hem verklaren, dat de be spreking van Woensdagavond niet door nieuwe zal worden gevolgd. De bespreking liep in een uitmuntenden geest. Vervroegde ontruiming van het Rijnland werd niet ter sprake gebracht. Alle vraagstukken, welke na de vorige bijeenkomst hangende waren gebleven, zijn opgelost. Ook met het vraag stuk <ler slechting der versterkingswerken aan de Duitsehe oostgrens zal dit spoedig het geval zijn. D' geruchten omtrent een anti-Sowjet- bond of zelfs omtrent een bijzondere bijeen komst ter bespreking van het Russische vraagstuk zijn onjuist. Wèl hebben de deel nemers aan de bespreking gestreefd naar het nader tot elkaar brengen van het stand punt der mogendheden, met het doel, den vrede in Europa te handhaven en hebben zij de middelen nagegaan om alle staten, met inbegrip van Sowjet-Rusland, te over tuigen van de noodzakelijkheid om voor het behoud i an den vrede samerf te werken. Duitschland in de man- daateonuuissie? Volgens de bladen verklaren Duitsehe krin gen dat aan Duitschland een zetel in de mandaatcommisse is beloofd. ,,Necm mij niet kwalijk mevrouw,” merkte dé jonge man op, .,ik ben employé hier in de zaak en t is mijn plicht om te trachten verloren geraakte zaken terecht te brengen; kunt u mij ook zeggen uit welke banknoten de verloren som bestond? Tweeduizend vijf honderd dollars zeide u„m<:en ik?” ,,’t Waren vier banknoten! Een van dui zend dollars en drie van vijfhonderd!” „Dank u!” zeide de jonge man terwijl hij aanteekeningen maakte op het leitje dat hjj in de hand hield. „Herinnert u zich de num mer* der banknoten nog, of de bank waar ze waren uitgegeven.” Zij schudde het hoofd. „Daar heb ik niet naar gekeken',’ antwoordde zij. „U heeft de banknoten uit uw portemon naie genomen zeide u?” ..Ik nam ze er uit om ze voor de betaling gereed te houden. Ik was wat angstig met zooveel geld in mijn zak en dacht dat, mocht ik mijn portemonnaie al verliezen ik toch ten minste het geld voor het collier bij mij bad. Maar nu is alles weg!” „Nadat u de banknoten uit uw portemon naie genomen had, wat heeft u er toen gedaan?” ging de kleine man voort. Het Sovjet-Telegr. Agentsch. meldt, het bericht, volgens hetwelk de Poolsche lui tenant Yaiïi zou zijn gefusilleerd, is niet in overeenstemming met de waarheid. Yani werd bij bet ongeluk met de lorrie nabij Minsk ernstig gewond en bevindt zich in het ziekenhuis daar ter stede. Uit Danzig wordt gemeld, dat de chef der Warschausche recherche op het centraal station te Warschau is vermoord. De dader heeft getracht de hand aan zichzelf te slaan. Een autobus met talrijke passagiers, dit» uit Steglitz kwam, wilde te Schoeneberg voor een andet voertuig uitwijken, doch kantelde. Van de 35 passagiers werden zeven ernstig en achttien licht gewaad. Twee aviateurs van de centrale vlieg» school zijn bij een noodlanding in de omge ving van Stamford gedood. Paton, de Engelsche consul tc W ladl- woetock en zes andere Engelschen, die dei» Grien Juni uit Wladiwostock gezet zijn, zijn met een vrachtboot te Manilla aangekomen, waar zij nadere instructie uit Londen zullen afwachten. De Valera heeft verklaard, dat de repu blikeinen in geen geval den eed van trouw aan den koning zullen afleggen. Wij zullen, zei hij, alleen onze trouw betuigen aan het lersche volk. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Met groote belangstelling zullen talloos reien den koenen vliegerstocht van Geysen- dorffer e.«. in den geest volgen naar ons verre’Indië. En terecht: een tocht als deze verdient aller belangstelling en.... sympathie. In tegenstelling met de vliegtochten van ten Lindbergh en ceè ChamberlinTj» welke voor wetenschap en verkeer geen iiamj resul taat konden opleveren en welke- zóózeer ’outer een waagstuk waren, dat moralisten rich de vraag gesteld hebben, of dergeljjkc tochten moreel eigenlijk wel geoorloofd kon den heeten, in tegenstelling daarmede is de tocht der Nederlandsche vliegers een weliswaar nog gevaarlijke, doch hoogst nut tige onderneming. En wèl, omdat op deze w ijze volgens *n kalm overwogen plan de mogelijkheid van een raste luchtverbinding NederlandIndië ern- stig wordt beproefd en.naderbij gebracht. Het zal volgens de verklaring van een Lindbergh zelf nooit mogelijk zijn een vaste luchtverbinding over..den Atlantischen Oceaan te bewerkstelligen zonder landings- gelegenheden onderweg. Daarom kunnen vliegtochten over dezen Oceaan stoute bravouretukjes zijn, waarover sportliefhebbers in enthousiasme geraken, zij zjjn zoolang er geen landingegelegenx' heden komen nooit van zoo’n reëal ep direct belang als deze’ vliegtocht van Neden land naar Indië. Hier wordt door middel van een zoo veilig niogclyke étappen-indeeling een zeer belang rijk luchtverkeer gesahapen. Daarom is deze tocht zoozeer onze belang stelling en onze sympathie waard. Naar aanleiding van het feit, dat de Ver- eeniging Nederlandsch Fabrikaat in haar Haarlemsche afdeeling besloten heeft om een uitnoodiging tot de winkeliers te richten om gedurende de dagen van feestviering (150- jarig bestaan) van de Mij. van Nijverheid een winkelweek te houden en wel in dien zin, dat op smaakvolle wyze uitsluitend artikelen van Nederlandsch fabrikaat zullen worden uit- etald, houdt de „N. Haar). Crt.” een krachtig pleidooi voor begunstiging van de eigen in dustrie. En wel, omdat de plicht tot zelfbehoud het gebiedt. Waar het heen moet is: .de voorkeur aan de Nederlandsche industrie! En dit niet uit chauvinistische overwegingen, maar uit harde noodzaak. Wie de statistieken van de Nederlandsche arbeidsmarkt volgt, weet, dat wy nog altijd !n een ongunstigen toestand verkeeren. De laatste kwartaalstaat kan nog niet spreken van een algetneene opleving, zelfs in ver schillende bedrijven van een betreurens- waardigen teruggang. En malaise op de ar beidsmarkt beteekent werkloosheid en werk loosheid is een der ergste kwalen voor een volk. Niet alleen wil dit zeggen armoede in een groot deel der burgerij, maar wat nog jrger is demoralisatie. Want arbeid is de eerste voorwaarde voor behoud van do volkskracht. En Nederland heeft wel zeer bijzonder voor dat behoud te waken. Onze bevolking heel goed, hoe gevaarlijk dat is? En ge hadt geen slechtere plaats kunnen kiezen dan juist deze.” i Zij boog zich voorover en voegde er fluis terend aan toe: ,Jk verwacht ieder oogenblik mijn man hier. Hij wist dat ik plan had van morgen hier heen te gaan om die halsketting. Hij zeide me dat hy mij hier zou komen af halen. Toe, ga nu heen, later zal ’t u nog moeilijker vallen.” „Het kan me niet moeilyker vallen dan het al is,” fluisterde Percy somber. „Ik zou hem wel eens willen ontmoeten, om eens te zien of hij iets zou durven zeggen! Wat zou •‘ij zeggen? Hij heeft geen reden om er zich mede te bemoeien!” „Ge kent hem niet!” „En hjj kent my niet! Wat hebben wy te vreezen? In ’t ergste geval worden wy slechts nader bij elkaar gebracht. Ik ben bereid.... en gjj ook? „Percy, je bent gek! Hoe kunt ge nu zoo spreken’ Zoo iets is niet mogelyk! Ik heb nooit aan iets dergelyks gedacht.” „Aan zulke dingen hebben anderen wel ge- gedacht en zij zyn zeer goed mogelyk! Ge zijt thans niet gelukkig Silvja, dat kunt ge niet loochenen! Het is beter de wereld en het fatsoen naar de maan te laten gaan, en aan ’t andere einde der wereld gelukkig to zyn. De wereld is nog grooter dan New-York en Amerika!” Tegen het bolsjewisme. Tsjang Tso-liu en andere leiders der noor. delijken hebbenTben telegram rondgezonden, waarin wordt medegedeeld, dat Tsjang Tso- lin de functie op zich heeft genomen van opperbevelhebber der troepen ter onderdruk king van de rooden. HET CONFLICT TUSSCHEN JOEGO SLAVIË EN ALBANIË. De conferentie der vijf mogendheden to Genève heeft besloten zich in verbinding te stellen met de rederingen te Belgrado en Tirana om aldus een einde te maken aan de diplomatieke spanning tusschen de beide landen. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph” meldt nog, dat het voorgestelde compromis beoogt een intrekking van do DE VOLKENBONDSRAAD. Voortzetting der politiek van Locarno. De vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitschland, Engeland, Italië, Japan en Bel gië hebben Woensdagavond een tweede en laatste vergadering gehouden, na afloop waarvan het volgende communiqué open baar is gemaakt: Ter voortzetting van de bespreking van 6 December hebben de deel nemers daaraan de aangelegenheden onder zocht, die nog hangende waren gebleven. Zij hebben geconstateerd, dat zekere, te Locarno geopperde denkbeelden in toepassing zyn ge komen, terwijl vqor de andere de middelen zjjn goedgekeurd, om de verwezenlijking daarvan ten spoedigste te verzekeren. De deenemers stelden opnieuw hun eenstemmig verlangen vast om de politiek van Locsrno scherpe Joegoslavische nota jan Albanië evenals een formeel afzien door Albanië van do gevangenhouding van den Joegoslavi- schen tolk te Tirana. ROEMEENSCH HONGAARSCH INCIDENT. Roemeensch soldaat neergeschoten. Het Hong. Corn Bureau meldt uit B< tyo-L’jfaiu. dat volgens rapport van den wacht|M>st aan de Roemeensehe grens een patrouille, bestaande uit twee Roctneensi-lio soldaten, op Hongaarseh gebied is gekomen. Hoewel hun drie inaai werd bevolen stil :e blijven staan, liep een soldaat naar de Roe. meensche grens terug, terwijl de andere op den Hongaarschen post begon te vuren, wel ke post het vuur beantwoordde en den Roe- ineenschen soldaat neerschoot. Woensdagmiddag om drie uur is een ge mengd Roemeensck-Hongaarsehe commissie op de plaats van het incident samengeko men, om een onderzoek in te stellen. NA DEN MOORD OP DEN SOVJET- GEZANT WOJKOF. Ontstemming in Rusland. Naar uit Moskou gemeld wordt heeft- het volgens Russisch oor led zeer milde vonnis inzake den moord op den Sovjet-gezant WoJ- kof ahlaar de noodige beroering gewekt. Een dergelijké buitengewone rechtbank, aldus wordt verklaard, had nimmer een Jergeljjk vonnis mogen vellen, daar een ..stan Ige» recht” slechts tot vryspraak of terdoodver- oordecling mag concludeercn. Nadat de rechtbank uitspraak had ge laan is de ex-zaakgelastigde der Sowjets te Lon den Rosengoltz, die als getuige in liet proci» gehoord werd, onmid leilijk naar Moskftu ver. trokken; ook do Warschausche zaakgelastig- de Uljanof werd naar de Ru.—dsche hoofdstad ontboden. De Moskousche communistische organisaties eischen van de regeering. dat zy te Warschau zal aandringen op f-.i.-illeering vn Kowerda. WEER EEN RUSSISCH DOODVONNIS. Wegens spionnage. De krijgsraad te Kroonstad heeft het dood vonnis geveld over kajntein-luitenant tei zee Klepinof,-gewezen commandant van een schip van de Oostzeevloot, die beklaagd werd van spionnage ten bate van Engeland. Me vrouw Klepinof werd wegens medeplichtig, heid veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf. Volgens het Russische telegra.'ifagentscliap zou Klepinof bekend h^iben zich aan spion nage te hebben schuldig gemaakt. „Hier is het halssnoer, mevrouw!” klonk de stem van den nfagazjjnhouder. Hij stond aan de achterzijde van de toonbank met het etui in de band. -Dit incident was haar bijzonder welkom want Percy's manier van doen boezemde haar angst in. Zij nam het étui aan en deed het open. Het bevatte een halssnoer van schitterende diamanten, die naar mevrouw Tunstall’s smaak gezet waren. Zij bekeek het en gaf hare tevredenheid te kennen. „Het kost immers tweeduizend vjjf hon derd dollars,” vroeg ze. „Tweeduizend vijfhonderd dollars!” her haalde de bediende met een diepe buiging. Zjj greep naar haar mof, die Percy intusschen weer op de toonbank had neergezet, en «tak er haar hand in. Plotseling gaf ze een gil en wierp een snellen blik op de toonbank en op den grond. ..My'n geld!” riep zij verschrikt uit. „Wat blieft u!” vroeg de bediende be leefd. Percy bewaarde een somber stilzwij gen en keek onverschillig voor zich. „Myn geldt ik had het toch in myn mof!” riep zij. „Hebt gij....!” ging ze voort tot Percy wendende. Hjj keek haar aan zonder haar te begrij pen. „Wat is er?” vroeg hij. „Myn portemonnaie.... en mijn geldl” Gij hadt daar juist mijn mof toch iu de hand. Hebt gij....” 9 „Wat scheelt je Percy?” herhaalde zij „waarom kykt ge my zoo aan? Alle menschen «ijken naar ons? Ben,je.Zy aarzelde. ^Jftj^ben nuéhter, is ’t dat wat ge bedoeltl” „Als we alleen waren dan zou ik je zeggen wat er aan scheelt! Groote God, is er dan geen plekje op die wijde wereld, waar w-i ten half uur alleen kunnen zyn?” Iemand raakte zyn arm aan en hij keerde uch haastig om. Het was slechts een heer j verontschuldigende hem vertelde dat hij zijn stok tegen de toonbank had laten staan. Deze was er echter niet meer. De heer verontschuldigde zich nogmaals en ging heen. - Ferey ging langzaam aan Silvia’s andere zijde staan, leunde tegen de toonbank en nam haar mof in zijn hand. „Ik kan het niet uithouden!” zei hy. „Ik rie u in ’t geheel niet alleen! Ik heb min stens evenveel recht als ieder uwer kennis sen, om u te zien en te «preken! Gij ontwijkt «>g opzettelijk!” wli^ail“eer 8° er. d*111 mede tevreden wudet zjjn mij te zien en te spreken evenals myne andere kennissen maar ge weet f 2— f 2.85 f 0.60 hooger toch leeft binnen zeer enge grenzen en gaai ieder jaar met honderdduizend zielen voor uit. De handel kan deze monden niet open houden; dat is .luidelijk: evenmin landbouw en veeteelt. Men heeft dezer dagen in dit blad kunnen lezen hoeveel millioenén ei noodig zyn en hoeveel jaren het duurt om aan den bodem eenige nieuwe stukken toe te voegen door demping van de Zuiderzee. De natuurlijke uitweg is de industrie. Aan energieke mannen en aan vernuft ontbreekt het ons alet. De Nederlandsche ingenieurs, werktuigkundigen, chemici, alles wat de Nij verheid aan menschelijke leiding noodig heeft, Jeeft in ons eigen volk in zulk een overvloed, dat zeer velen een emplooy iu het buitenland moeten zoeken. Wat noodig is, dat is de overtuiging bij de zeven mil lioen Nederlanders en bij de Overheid, dat het volksbestaan in de naaste toekomst af hankelijk is van de vraag of de Nederland sche nijverheidsinrichtingen de overvloedige werkkrachten kunnen opnemen. Nu de moordende en ongezonde concur rentie der landen met lage valuta zoo lang zamerhand tot het verleden behoort, moet dezé waarheid in hart en ziel van het Neder landsche volk doordringen, <ïat de vraag, of wij op het welvaartspeil, waarop wy mo menteel staan, zullen kunnen bljjven, afhan kelijk is van het antwoord op deze vraag, of de industrie in het eigen land aan de groeiende bevolking werk zal kunnen ver schaffen én zelfs of het veel te hooge cijfer der werkloozen van thans in de naaste toe komst oihlaag kan gaan. Nog altijd verslindt Ipozenzorg millioenpn van de inkom- a het Rijk en varj de gemeenten. Tegenheid beteekent verlaging van die momische uitgaven, verlaging ook der .belastingen en daardoor weer nieuwe con- currentie-mogelijkheid voor de vaderlandsche industrie. Zal de beteekenis van dezen cirkelgang eindeljjk eens door allen begrepen worden? ’t Wordt hoog tyd, dat do bittere noodzaak om de eigen nijverheid uit alle krachten te steunen, tot klein en groot doordringt; dat ministers, burgemeesters, wethouders en be drijfsdirecteuren, maar ook de allernederig ste huisvrouw bjj haar beetellingen efeehf: Nederlaadsehtaiuikaail om dit besef aan te kwee- ken, is lofwaardig en daarom juichen wy het initiatief van de Haarl. afdeeling der vereent- ging Nederlandsch Fabrikaat zoo van harte Zondag 2 uur: le ATd. Mannenkoren. Zondag 6,'4 uur: Eere-wedstrijd. 's-Midd^s en ’s avonds komen de wel bekende Dirigenten uit: de Eeeren L. C. KEEREWEER en H. LINDEBOOM. Zij stak de hand in den zak en zocht ze nuwachtig. Daarna schudde zij het hoofd. „Neen!” zei ze. „En ik herinner me ook heel goed dat ik van morgen, toen ik uitging, het geld in mijn portemonnaie deed en deze in mijn zak stak, zooals ik altijd doe. Toen ik. hier kwam nam ik mijn portemon naie uit den zak en nam er de banknoten uit. „Had ik .uw mof? Ik heb er niet op gelet! Het moet gevonden worden! Het was er bepaald in en t kan toch niet venlwijnen!’’ „Was het een groote som, als ik vragen mag?” zei de winkelier beleefd. „Ja! 't was tweeduizend vijfhonderd dol lars en nog een paar kleinere banknoten! Ik had het geld meegenomen voor liet col lier.” Langzamerhand waren versclu iden perso nen naderbij gekomèn. wier aandacht werd getrokken door de blijkbare opgewondenheid der mooie jonge dame. Ouder hen was ook een kleine heer met helderen oogopslag en levendige bewegingen wiens gebeele persoon lijkheid echter vertrouwen inboezemde. Hij nam mevrouw Tunstall van onder tot» boven op en wierp een vorschenden hoewel niet onvriendelijken blik op Percy. „Hebt ge het misschien in uw zak gesto ken?” merkte Percy op, die by 't noemen van zulk een aanmerkelijk bedrag uit zijn apathie ontwaakte.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1