1 H F it „ONS BLAD” BureauHOF 6, ALKMAAR - Telefoon a r Advertentieprijs Van 13 regels fl.25; elke regel meer f 0.2Ö. Reclame per regel f0.75 voorde eerste pragma j^voor de yerige pagina^» f 0 f 0.60 per advertentie van 5 regelsiedere regel meer f 0.1X f 750f 250f 125.—, f 50.—f 40.— Abonnementsprijs i Per kwartaal voor Alkmaar. i Voor buiten Alkmaar. Met Geïllustreerd Zondagsblad BUITENLAND. Geheim Consistorie. F E U I L L E T ON. EEN RECHTERLIJKE DWALING. BINNENLAND. Uit de R. K. Staatspartij. verspreide Berichten. Korte Berichten. 141 GIR0 ALKMAAR 104863 Diasdag 21 Ju*i 11M7. giro alkmaar tadaw 21e Jaargaag Aan alle abonné*8 wordt op aanvrage gratis een polls verstrekt, welke hen verzekert togen ongevallen tot een bedrag van f 3000.- NIEUWE ABONNE’S. 1 I I zoo Zq, die zich per 1 Juli op dit blad abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verscho nende nummers GRATIS en FRANCO. DE ADMINISTRATIE. WIJ HEBBEN EEN ENORME SORTEE- R1NG IN KEUKENDOEKEN, HANDDOE KEN EN BADHANDDOEKEN, GEKLEURD EN WIT, SPOTLAGE PRIJZEN. A. ENGELANDER, Manulacturenmagaz|jn „De Tijdgeest.’ MAGDALEN ENSTRAAT B 17, ALKMAAR. 1 4 „Ja, dat geloof ik wel!” „Waren beklaagde en uw echtgenoot me» elkatiier bekend.?” „Zq kenden elkander nauwelijks!” „En- toch had uw echtgenoot iets tegen hem! Daarvoor moet dan toch bijzondere re den zijn. Mevrouw Tunstall kunt u mij in tegenwoordigheid, van beklaagde verzekeren, dat de minder gunstige stemming van uw echtgenoot tegenover dezen heer niets had te maken met de betrekking die tusschen u beiden bestond, of die hij althans vermoed de?” Die vraag was zóó streng, zóó ernstig ge steld, dal mevrouw Tunstall niet in staat was kalm te blijven. Zij aarzelde en haar blik dwaalde onrustig in t rond. Zou t mo gelijk zijn, dat de inspecteur op de een of andere onverklaarbare wijze de waarheid was te weten gekomen. „Hij. ik. ik heb hem nooit naar do reden van die stemming gevraagd!” stot terde zq eindelijk. „Er bestaan verschillende wijzen om zich van een man te ontdoen, wanneer zijn ken nis ons in verlegenheid brengt”, ging de in specteur voort. „Kunt u onder eede getuigen, dat u hem eerlijk en waarachtig voor schuldig houdt en gelooft, dat hij uw geld gestolen heeft? Bedenk wel, mevrouw Tunstall, dat uw getuigenis oorzaak zijn kan, dat een on- I schuldige wordt veroordeeld en reddeloos te it, u del, mijnheer?” vroeg Silvia day u wel weet wat ik meen!” niét dat mijn man juist bijzon- lieeft met mynheer Nolen!” ant- j aarzelend. s hem misschien eerder vijandig Een rede van Z. H. den Pana. Z. H. de Paus hield gistermorgen een ge heim consistorie, in den loop waarvan de be noeming tot kardinaal plaats had van den aartsbisschop van Mechelen, mgr. Van Roey, en den aartsbisschop van Gnesnae (Posen) Blend. Z. H. hield vervolgens een rede, waarin hij wees op de verschrikkingen van den burger oorlog in China, w elke in veel mindere mate moeten worden toegeschreven aan het Chi- neesche volk dan aan de leerstellingen, die China van elders zyn binnengedrongen. De paus beloofde het Chineesche volk een nieuw blijk van zijn achting en liefde te zullen ge ven en sprak met lof over de Christelijke missionarissen. Met betrekking tot Mexico zeide Z. H., dat de houding van het episcopaat en van de trouw gebleven geestelijkheid een der schoon Me bladzijden vormt in de geschiedenis der kerk. Z. H. prees vervolgens het episcopaat der Vereenigde Staten, dat de openbare mee- ning heeft ingelicht omtrent den toestand der kerk in Mexico en dat hulp heeft verleend aan zijn collega’s. De paus voegde eraan toe, dat men de oorzaak van dit toenemend barbarisme en van deze verbitterdheid tegen den godsdienst moet zoeken in de openlijke en geheime ver spreiding van revolutionnaire theorieën van allerlei aard, welke als vergif in het leven der volken binneushnpen, zonder dat de re- geeringen maatregelen nemen om de volken tegen dit gevaar immuun te maken. Ten aanzien van de godsdienstige aange legenheden in Frankrijk betreurde de paus de gevallen van ongehoorzaamheid en kop pigheid. welke zich hebben voorgedaan. Hij beloofde vergiffenis aan degenen, die zich zullen beteren en herinnerde er aan, dat Hij geprotesteerd heeft tegen verschillende be- leedigende beweringen. o.m. dat de paus, uit liefde voor deze of gene natie, de grenzen van zijn be voegheid overschreden zou heb ben en bevelen zou hebben gegeven, welke met de vaderlandsliefde in strijd zijn. Met uadruk wees de paus op de eenheid der kerk, niet alleen wat betreft de dogma's «n bet geloof, doch ook met betrekking tot het gezag en de gehoorzaamheid. HET CONFLICT TUSSCHEN ZUID- SLAVIE EN ALBANIË. Zal de tolk ter dood veroordeeld worden? Volgens vertrouw eljjke mededeelingen, die de regeering te Belgrado uit Albanië zou Xebben ontvangen, bljjft de regeering te Ti rana op het standpunt staan, dat de arresta tie van den Zuid-Slavischen drogman als een zuiver binnenlandsche Albaneesche aangele genheid dient te worden beschouwd, waar mede geen buitenlandsche regeering iets kan hebben uit te staan aangezien de drogman Albaansch onderdaan is. De regeering te Ti rana zou haar houding niet wrenschen te wij zigen dit ondanks de stappen door de ge zanten van de groote mogendheden onder- uomen. Te Belgrado houdt men rekening met de mogelijkheid. dat de drogman ter dood zal «orden veroordeeld. Dit zou in Zuid-Slavi- •ehe politieke kringen als een provocatie borden beschouwd die, aldus de correspon dent van de Vossische Zeirung te Belgrado, noodlottige gevolgen zou kunnen hebben. zoeking was bezweken, dan zou 't op zijn zachtst gezegd voor haar zeer nadeelige ge volgen kunnen hebben, dat zij zich ter wille van een zakkenroller had gecompromitteerd. Wanneer zij Item werkelijk hal liefgehad, zou t haar een zekere voldoening hebben ge geven, dat zij zich voor hem kon opofferen. Maar 't werd haar thans duidelijk dat die genegenheid alleen het opwekkende tijdver, drijf gegolden had. De opwinding was nu voorbij en zij gevoelde alleen een onweer staanbaar verlangen zoo spoedig mogelijk uit al die verwikkelingen te komen. Maar gevoelde zij dan geen wroeging, nu zij haar vereerder in deze moeilijke omstan digheden in den steek liet? Neen, het vrou welijk geweten iaat zich gemakkelijk gerust stellen. Zij keek met haar mooi gezicht, dat glans de van zelfbewuste deugd haar man aan en zei: „Ik geloof dat hij schuldig is. want ik zou niet weten wie het anders zou hebben ge daan. Ja, ik zal die aanklacht indienen, of schoon het zeer onaangenaam is voor het ge recht te moeten verschijnen, onder allerlei misdadigersl” En toen zy zich omkeerde keek zij nog eenmaal naar Percy, om te zien hoe hij dit bad opgenomen. Zijn oogen waren op haar gericht met een uitdrukking van de hoogste verbazing. In 't volgende oogenblik wierp hy echter het f 1 hoofd in den nek en barstte in lachen uit zij sidderde en ging naar de deur. Zóó scheidden de gelieven! - Deze samenloop van omstandigheden bracht een jongmensch, die een goede/positle in de maatschappij had kunnen innemen, in het bureau van den inspecteur Byfnes aan het hoofdcommissariaat van politie/ De inspecteur hoorde de verschillende me dedeelingen aan en nam onderwijl den ver dachte en zijn aanklaagster nauwkeurig op. Nadat* hem alles was medcge<Weld keek hl] eenige oogenblikken zwijgend/voor zich en kraste op het voor hem liggei/de stuk papier met de punt van zijn papierr7 Eindelijk keek hy op en gi een de kamer zou verlaten/ van mevrouw Tunstall eji drie anderen waren mevrouw Tunstall n: „Hoe lang kent HET KIESREGLEMENT. De amendementen. Aan de leden van den Partijraad der R. K. Staatsparty zyn thana toegezonden de by den Partijsecretaris ingediende amendemen ten op het ontw erp-Kiesreglement. Het zijn niet minder dan eW vellen, gedrukt op folio formaat. Voorzoover gelijkluidende of slechts in bijkomstigheden afwijkende amendementen zyn ingediend, zijn deze nochtans slechts éénmaal vermeld, met opgave der Rykskies- kringorganisaties, die het voorstel deden. W— GRUWELIJKE TWIST. In het plaatsje Atech by Aken heeft zich een gruwelijk drama afgespeeld. De 39-jarige arbeider Chr. J. es kwam de zer dagen als gewoonlyk dronken thuis. Hij zelf was te lui om te werken, en Het het zyn vrouw doen in een fabriek. Wanneer J. dron ken was, was hij zeer lastig en voor zyn huis houden en familie onuitstaanbaar. Zekere M. die in hetzelfde pand als J. woonde, verzocht 'J. zich kalm te houden en naar bed te gaan. Hierop ontstak J. in woede en er ontstond een heftig dispuut tusschen beide mannen. In drift nam M. een bajonet van een infan- teriegeweer en stak daarmee blindelings op J. Deze zakte, door verscheidene steken doorboord, op den grond en bleef ter plaatse dood. De pleger van de daad M„ verliet on middellijk de woning en meldde zich .aan bij de politie. Uit de Oostxeebadplaats Müritz wordt gemeld dat tusschen Rostock en Gjedser zes studenten van de universiteit te Rostock bij een zeiltocht zijn verdronken. Hoover heeft medegedeeld, dat de scha de door de overstrooming van den Mississippi aangericht waarschijnlijk tusschen de twee en driehonderd millioen dollar zal bedragen. Een personentrein, die van Moskou naar Sebastopol reed, is door nalatigheid van het spoorwegpersoneel bij het station Patotsjnaja op een dood spoor gereden. Door den schok werden zee personal zwaar en zeventien licht gewond. Admiraal Basilius Kanin, gewezen op- 'perbevelhebber van de Russische vloot, dio als zoodanig in den wereldoorlog een belang rijke rol heeft gespeeld, is. 66 jaar oud. te Marseille, waar hij in ballingschap leefde, overleden. Gemeld wordt dat de Zwitsersehe po litie een complot van Koreaansche nationa listen op het spoor is gekomen gericht tegen het leven van Saito, den leider der Japan- sche delegatie ter vloot-conferentie. Door de ontploffing van een granaat, die by het neerkomen onontploft gebleven was, zijn by het opruimen van het schietter- rein Hapinasker in Hongarije twee artilleris ten omgekomen. Op de grens van Memel en Lithauen is de dochter van een landeigenaar 's avonds door een Lithausch soldaat voor een smokke- laarster aangezien en neergeschoten. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD De rangschikking is zooveel mogeljjk ar tikelsgewijs geeehied, en voor ieder artikel zooveel mogelijk naar volgorde der leden van ieder artikel. Behoorde echter een bepaalde groep bijeen als uitvloeisel van één gedachte, dan is van dezen regel wel eens afgeweken. Aan het einde vindt men eene groep „Al- gemeene Opmerkingen”, „Moties” e. d. op het ontwerp betrekking hebbende. De partysecretarh wyst er op, dat alle voorstellen, verband houdend met het aantal kwaliteitszetels, by elkaar zijn gebracht on der art. 8 nos. 19. Algemeen geformuleerde voorstellen strek kende tot uitlichting van het voorgestelde Plaats ver vangers-instituut zjjn onder Arti kel 10 geplaatst. Alleen Utrecht en den Bosch zonden volledig uitgewerkte voorstellen, die by de desbetreffende artikelen plaatsing von den. De Amendementen c. a. zjjn thans toege zonden aan de leden van den Partijraad (en aan de R. K. Pers), om voor de kennisne ming ervan eenige tijdruimte beschikbaar te hebben Het Partijbestuur, dat op 27 Juni a.s. ver gadert, zal praeadviezen uitbrengen, welke zoo spoedig mogelijk in druk zullen verschij nen. Roosendaal af gevolgd, omdat het niet ónmo gelijk werd geacht, dat hy brieven overbracht van Hatta, den leider der Indonesische stu- dentenvereeniging, die nog steeds in Zwitser-, land vertoeft, naar zjjn vrienden hier te lande In Den Haag werd den Indonesiër verzocht even mee te gaan naar het hoofdbureau van politie. Daar werd hy ondervraagd en fouilleerd, wat echter geen resultaten leverde. HONGARIJE EN DE VOLKENBOND. Ontstemming. Men is in Hongarije zeer ontstemd over het besluit van den Volkenbondsraad inzake het Hongaarsch-Roemeensche sebeidsge- gerecht. Een lid van de regeeringspartjj heeft zelfs al een interpellatie ingediend, waarin hy de regeering vraagt, of zy het wenscheljjk acht, dat Hongarije in den Vol kenbond blijft. DE CHAOS IN CHINA Een anti-Britache boycot. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat in de oude verdragshaven Ningpo, liggende in het ge bied, dat door Tejang Kai Sjek wordt be- heerscht, een roode, jipti-Britsche boycot ie geproclameerd. Alle Britscbe reclame-op- schriften zyn vernield. Het is den koelies ver boden te werken op Britsche schepen en aan Chineesche onderdanen is het niet toe gestaan met Britsche schepen te reizen. DE VLOOTCONFERENT1E. Coolidge optimistisch. President Coolidge zeide op een vergade ring van eenige honderden redacteuren van provinciale bladen met betrekking tot de conferentie te Genève tot beperking der be wapening ter zee: „Ik hoop, dat one land en de andere belanghebbende naties veel voordeel van de conferentie zullen hebben. Ik sla haar met veel optimisme en belang stelling gade”. Een Britsch eenheidsfront. De Britsche minister van Marine, Bridge- man, heeft na zyn aankomst te Genève in een interview verklaard, dat hij hoopt, dat de conferentie goede resultaten zal opleveren. Hij deelde mede, dat hy der conferentie ze kere welomlijnde voorstellen zou voorleggen, die, naar hy hoopte, tot een accoord zouden leiden. Ten slotte, zeide hy, dat Groot-Brit- tannië en de Dominions een eenheidsfront zouden vormen by de Geneefsche discussies. De 11 punten van Bridgeman. Door Bridgeman, Eersten Lord der Admi raliteit en leider der Britsche delegatie »er Conferentie inzake de Ontwapening ter Zee te Genève werden gisteren bij de opening der zitting belangrijke voorstellen naar voren gebracht. De chef van de delegatie der V. S. Gibson fungeerde als voorzitter en nadat verklarin gen waren afgelegd door de Amerikaansche en Japansche delegaties, heeft Bridgeman het Engelsche ontwerp bestaande uit een serie van 11 voorstellen, uitgestippeld. Deze luiden in het kort als volgt: lo. Uitbreiding van den aangenomen le vensduur van kapitale schepen van ‘20 tot 26 jaar en afzien door de drie mogendheden van alle rechten voortvloeiende uit de te Washington opgeetelde vervangings-tabellen. 2o. Vaststelling van den levensduur der overige schepen ais volgt: kruisers met 8- inch geschut op 24 jaar: destroyers op 20 jaar en duikbooten op 15 jaar. 3o. Vermindering van de tonnage van al le in de toekomst te bouwen slagschepen van 35,000 tot ongeveer 30.000 ton water- verplaadeing. 4*. Vermindering van het kaliber van het geschut der slagschepen van het huidig li miet van 16-inch tot 13.5 inch. 5o. Beperking van de tonnage van de moe derschepen voor vliegtuigen tot 25.000 ton waterverplaatsing inplaats van 27.000 ton. 6o. Vermindering van het kaliber van het geschut der moederschepen van 8 inch tot 6 inch. 7o. Aanvaarding van het bestaande ratio 5:5:3 (Engeland: Vereenigde Staten: Japan) voor kruisers van 10.000 ton waterverplaat- eing en bewapend met 8-inch geschut. 8o. Beperking van 7500 ton en 6-inch ge schut, toe te passeu op alle toekomstig© lichte kruisers, die gebouwd worden nadat 12. „Dat is t verstandigste wat ge nog hebt gezegd!” merkte de detective op. „Roep eens oven een rytuig aan, Terris, dan zullen wy er dadelijk heen rijden. beschuldigt dezen taan dus van diefstal?” vroeg hij aan me vrouw Tunstall^ Zij leunde met neergeslagen oogen en gevouwen handen tegen de tafel. Haar toestand was moeilijk. Wanneer zy voor Percy partij trok, dan «trad zij daardooi op tegen haar man. Zij wits dat hij haar dat nooit zou vergeven en dat stond voor haar gelijk met het verlies harer maatschappelijke Positie, verbanning naar een eenzaam oord, of zooal niet verbanning dan toch een soort beroemdheid die niemand haar benjjden zou. Ging zy daarentegen staan naast haren *^n,_ dan levende zij daarmede het sterkste bewijs van haar vrouwelijk deugdzaam ge- ot»g en deed zij daarmede iedere verdenking ■f *®n>et, die hij jegens haar had kunnen koes- V wren! Bovendien was de schyn geheel tegen Percy. Maar schjjnt bedriegt en in baar hart meld ze hem ook niet voor schuldig! Maar wanneer het soms mocht bljjken dat 4 jhjl in een noodlottig oogenblik voor de ver. het aantal kruisers van 10.000 ton zal zijn vastgeeteki. 9o. Beperking van de tonnage van leiden de destroyers tot 1100 ton en gewone des troyers tot 1400 ton waterverplaatsing. lOo. De stukken geschut op de destroyers sullen tot 5-inch beperkt worden. llo. Beperking der afmetingen en mogelijk van het aantal der duikbooten. «e- op- Het onderzoek door de deskundigen van de in beslag genomen bescheiden zal nog wel eenige weken vorderen. R. K. BOND VAN HORLOGEMAKERS. Het 10-jarig bestaan zal te Alk maar worden gevierd. Onder voorzitterschap van den heer Th. v, d. Klei uit Alkmaar heeft gisteren te Rotter dam de algemeene vergadering plaats gehad van den Nederlandschén Roomsch-Katholie- ken bond van horlogemakerspatroons, goud smeden en handelaren in uurwerken, goud, zilver en aanverwante artikelen. De voorzitter plaatste een opwekking tot het worden van donateur van de organisatie der aanstaande patroons: De jonge ganjje. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren Ch. J. Ebeling te ’g Hertogenbosch en C. Driesen te Dordrecht. De heer Hendriks verdedigde een voorstel om zooveel mogeljjk plaat,selyke afdeelingen op te richten als te Njjmegen is geschied, waar horlogemakers en goudsmeden, voor zoover het beider belangen betreft, samen werken. Na eenige discussie, waarin de voorzitter wees op-de mogelijkheid van een organisatie met twee groepen: horlogemakers en goud en zilverhandel. waartoe het voorstel-Njjme- gen een kleine stap is. werd het bestuur machtiging verleend propaganda te maken voor het denkbeeld-Nijmcg-11. Met de samen stelling van het hoofdbestuur zal te zjjner tijd met de bedoelde organisatie rekening worden gehouden. De heer Hendriks hield daarna een plei dooi voor^c-ollectieve reclame. Het bestuur aanvaardde een opdracht om het onderwerp met andere vakbonden geza^ menlijk onder het oog te zien. Zoo noodig zal een commissie voor de reclame worden aangewezen. Medegedeeld werd dat in 1928 het 10-jarig bestaan van den bond feestelijk zal worden gevierd. De bondsdag zal te Alkmaar plaats hebben. De voorzitter d?ed de mededeeling, dat door de vakbonden een commissie is inge steld voor den verkoop van het centra-merk.ji Deze commissie heeft al een ontwerp-regle- ment samengesteld. Er is echter eenige strijd over de vraag, wie eentia-verkoopers zullen mogen zijn. De Nederlandsche bond wil al leen hen toelaten, die een opleiding als hor logemaker hebben gehad, de katholieke bond wil het recht aan al zijn leden zien toege kend. De vergadering keurde met zoo goed als algemeene stemmen de opvattingen van het bestuur goed. In de namiddagbyeenkomst heeft de heer Huib Luns een lozing gehouden over de sier kunst van den edelsmid, bij voorwerpen uit het verleden en heden. Daarna hebben de afgexaardigden een autotocht door de stad gemaakt en een boot tocht door de havens. Des avonds vereenigde men zich aan een gemeenschappelyken maal tijd. DE INVAL TE LEIDEN. Een rondschrijven. Het bestuur der „Perhimpoenan Indonesia” heeft een rondschrijven verzonden, getiteld: „Aan het Nederlandsche Volk”. Daarin wordt een uitvoerige uiteenzetting gegeven van het gebeurde op 10 Juni j. 1. en van de vermoe- delyke aanleiding daartoe, terwyl zij tevens een beroep doet op het nationaal geweten van het Nederlandsche volk, met name op dat van de intellectueelen-en van de arbeiders om met hen te protesteeren tegen de rechte loosheid der inlanders. De inval geschiedde te ’s Gravenhage aan drie adressen en te Leiden heeft, aldus het schrijven, de politie zich, hoewel daartoe geen enkele aanleiding bestond, met geweld toegang verschaft. Tegen hen is opgetreden alsof zjj misdadigers waren. Alle schrifturen en bescheiden zjjn in beslag genomen, ook paspoorten. Op grond van welke motieven de inval geschiedde verklaart het bestuur niet te weten. De officier van justitie zeide op een vraag hunnerzijds,’ dat het gebeurde wegens „lid maatschap eeuer verboden vereeniging”. -Se dert wanneer, aldus vraagt het bestuur, is onze vereeniging, de „Perhimpoenan Indo nesia” een verboden vereeniging? Wy be staan reeds tal van jaren ongestoord.” De officieuse voorlichting maakt met veel ophef gewag van vermoedens omtrent „eene belangrijke samenzwering”, een ..gevaarlijk communistisch complot”, dat bijtijds is uitge lekt. Uit het onderzoek nair onze documenten zal blijken, dat van dat alles niets waar is. Wy hebben het nimmer verheeld, dat wy links staande nationalisten zyn, die arbeiden voor de onafhankelijkheid van ons vaderland (zie art. 1 en 2 der statuten der P. I.). Te midden van u, aldus besluit het schrij ven, leggen wij thans een protest neer tegen de voortdurende aanslagen op het recht van ons volk, om zich een plaats te veroveren in de rjj der onafhankelijke naties.^ Een protest. De Internationale liga tegen koloniale on derdrukking heeft, naar aanleiding van de huiszoekingen aan den minister van buiten landsche zaken en aan den president van den Volksraad te Batavia een telegraiit gezonden, waarin uit naam van de aangesloten nationa listische en arbeidersorgani<aites en van de vredesbeweging geprotesteerd wordt tegen de vervolging xan Indonesische arbeiders en studenten in Nedepfand en in Indië. Eon Indonesiër gefouilleerd. De politie heeft Zondag een Indonesiër, die ons land pof trein was binnengekomen, van a f 2. f 2.85 t f 0.60 hooger nies. gelastte dat ieder- met uitzondering Percy. Toen de wetfgegaa», keek hy duikend aan en vroeg: u dien/heer?” „Ongeveer een jaar/' „En is die kenniyuw echtgenoot aange naam?” .Jloe meent blozende. „Ik geloof, „Ik geloof der veel op h woordde zy „Hy was gezind?” gronde gaat”. Zij was echter reeds te ver gegaan, zij kon niet meer terug. Zelfzucht en lafheid verbo den haar dat. Toch kon ze niet zonder to verbleeken, en dan in vreeselyken tweestryd met bevende stem antwoorden: ..Ja, ik geloof dat bij het gestolen heeft!” maar liet er dadelijk op volgen: „de schyn is tegen hemniet ik ..Dat staat noch aan u noch aan mij om dat uit te maken mevrouw Tunstall”, her nam de inspecteur terwyl hij opstond. „Maar ik zal u nu niet langer ophouden. U hoort wel wanneer later uxv getuigenis wordt ver langd!” Mevrouw Tunstall verliet de kamer. De in specteur nam zijn plaats weer in en wendde zich toen tot den beklaagde. „Ik zou gaarne, al was ’t alleen maar ter wille uxver familie, iets aan de hand doen wat te uwer verdediging dienen kan. Ge hadt alle mogelyke voorrechten wat opvoeding en onderwijs betrof, maar hebt een dwaas en nutteloos leven geleid en dit zyn er nu do gevolgen van. Gij hadt geld noodig gij waart in dringende geldverlegenheid! Gij hadt alle middelen beproefd om aan aeld te komen. Gij zaagt van morgen die banknoten binnen uw bereik en hebt de verzoeking geen weerstand, kunnen bieden! Gij waart een heer en zy t gewordenwat gij nu zijt!” Wordt vervolgiL 4

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1