I I I Vellingoverzlcht. KERK EhhSCHOOL. BURGERLIJKE STAND. ZWAAG. TUITJENHORN. OUDE NIEDORP. URSEM. BEVERWIJK. BARSINGERHORN. HOOGWOUD. LANDBOUW EN VEETEELT RADIO. SCHAGEN. WOGMEER. T VELD. er Congr. Kath. Garde Mandolinecom P. i j de enkele de aandacht H. H. middenstand uit er I aanschaffing 44’. bu- bcvriezingssystcem redenen assitentie geplaatst aan de R.K, School te Anna 1’aulowna. Blok Dirk vait Or- het Aug. %Ongeh. leden Maria laria Magd., Amsterdam. Aug. Dames Onderwijzeressen. P. >24 Nov. Gehuwden. P. Dominicaan. —30 Nov. Meisjes. P. CarmelieL 30 Nov. tot 3 Dec. Zelatricen van i Kruispenning. P. Passionist. 69 Dec. Open voor eventueel aan te vra gen retraite. 1114 Dec. Jonge dames deftigen stand. P. Jezuiët. 1922 Dec. Meisjes. P. Franciscaan. 2730 Dec. Jonge dames. P. Jezuiët. 25 Jan. Meisjes. URSEM. Geboren: Theodorus zoon van Theodorus Baas en Geertruida Sprankeling. Divera Geertruida dochter van Cornells Schaap eji van Geertje Ursenj- Maartje dochter van Nw colaas Broertjes en van Sytje Oly. Gehuwd: Petrus Buurman oud 27 jaren, van beroep los arbeider, wonendu te Grooie", broek en Anna Jong, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Ursem. Overleden: Hendrik Ammerdorffer. oud 64 jarpn, echtgenoot van Alida Maria Veerman. EGflOND AAN ZEE. Geboren: Alberta, dochter van Jan en Trijntje Zwart. Dirk, zoon van Groen en Rachel Zwart. Reyer, zoon Jacob Groen en Dirkje Zwart. Overleden: Jan Broek in den ouderdom van negen en zestig jaar. er komt nog te weinig om v. d. H. Rozenkr. en van het H. Hart, Amster dam. P. H.H. Harten. 1720 Juli. Jonge da mes Congreg. Par. H. Ther„ den Haag. P. ZWAAG. Te water. Zaterdagavond geraakte het bijna 4-jarig zcontje van de Wed. Schouten te water. Het jongetje werd door den heer P. Jong op het dro ge gebracht, hoewel bewusteloos mocht men toch het genoegen smaken, de le vensgeesten weer op te wekken. ROOSTER DER RETRAITES. Voor vrouwen in het Bisschoppelijk Retral- tenhuis „Do Thsbor” te Rotterdam. 2730 Juni Gehuwde dames St. Rita-Club, Amsterdam. P. Capucijn. 4—7 Juli. Geh. led. d. H. Fam. Par. H. Ma ria Magd.. Amsterdam. P. Franciscaan. 1114 Juli. Meisjes der Maria Congr. Par. raad in September a.e. zeide de Voorsittsr in den raad het nog niet gewenscht te ach ten reeds nu een commissie te benoemen. De adressen werden in handen gesteld van B.en 4V. TUITJENHORN. Te water. Zaterdag morgen geraakte het 2-jarig zoontje van den heer P. B. alhier, in de Dorpsvaart te water. Gelukkig kwam er spoedig hulp opdagen, die den drenkeling, reeds midden in de vaart drijvende vond. Rappe handen wisten hem spoedig op het droge te brengen, zoodat erger werd voorkomen en het ventje alleen met een nat pak en den schrik vrijkwam. OUDE NIEDORP. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. Afra Bakker, slaag de voor acte Lager Onderwijs, Gods- dienstdiploma en nuttige Handwerken aan de R.K, Kweekschool te Bergen. Inmiddels is Mej. Bakker reeds ter Voor mannen in het Bisschoppelijk Retraiten- huis „Sint Clemena” te Noordwijkerhout. 25 Juli. St. Joseph-Gezellen, Amsterdam IV. P. Redemptorist. 8—12 Juli. SL Josephs-Ambachtsleerlin- gen. den Haag. P. Franciscaan. 1619 Juli. H. Familie Par. H. Maria Magd., Amsterdam. P. v. h. Gez. v. Maria. 2124 Juli. Retraite-club St. Jan, Haar lem. P. Dominicaan. 2629 Juli. Weesjongens uit Den Haag. P. Capucijn. 14 Aug. Heeren Onderwijzers. Pr. Hart 69 Aug. St. Rita Club, Amsterdam. P. Capucijn. 13—16 Aug. R. K. Volksbond, afd. Delft. P. Redemptorist. 2023 Aug. Studieclub „Dr. Nuyens”, Den Haag. P. H.H. Harten. 27— 30 Aug. Gehuwden en ongehuwden v. d. gewonen stand. P. Augustijn. 3— 6 Sept. R. K. Volksbond, afd. Haar lem. P. Franciscaan. 811 Sept. Sept Gehuwden en ongehuw den v. d. gewonen stand. P. Carmeliet. 1316 Sept. R. K. Politiebond „SL Mi chael”. P. H. H. Harten. 1922 SepL Heeren Haarlem e. a. P. Jezuiët 2427 Sept. Recruten. P. Jezuiët. 14 Oct Retraite-Club SL Gerardus Ma- jella,, Gouda. P. Dominicaan. 10—13 Oct. Heeren Middenstand uit Delft e. a. P. Redemptorist 1720 OcL Studenten St. VVillibr. Coll., Katwijk. P. Jezuiët 2225 Oct. Gehuwden en ongehuwden v. d. gewonen stand. P. Carmeliet. 28— 31 Oct. Studenten SL Ignatius Coll., Amsterdam. P. Jezuiët. 58 Nov. R. K. Post-, Telef.-, Telegr.-Per- soneel e. a. P. Capucjjn. 1013 Nov. Westlandsche Patronaten. P. Augustjjn. 1518 Nov. Gehuwden en ongehuwden v. d. gewonen stand Pr. H HarL 2124 Nov. Heeren uit den Middenstand. P. Franciscaan. 2629 Nov. Ongehuwde St. Josephs-Ge-, zeilen e. a. P. Carmeliet. 14 Dec. Patronaatsleden. P. Dominicaan. 69 Dec. Gehuwden van den gewonen stand. P. Jezuiët. 1215 "Dec. Ongehuwden ui,t Hillcgom. P. Augustijn. 1720 Dec. Gehuwd ;n en ongehuwden uit Noordwijkerhout. P. H H. Harten. Franciscaan. 2427 Juli. Ongeh. Congr. Par. H. Dom., Amsterdam. P. Dominicaan. ,2831 Juli. Ongeh. led. der. Kath. Garde, den Haag. P. CarmelieL 14 Aug. Leden der 3e Orde van St. Do- minicus. P. Dominicaan. 7—10 Par. H. _M 10—1S Jezuiët. 1619 Aug. Patronaatsmeisjes uit Haar lem. 2225 Aug. Jonge dames Euch. retraite. P. Augustijn. 27—30 Aug. Patr. meisjes Par. 0. L. Vr. Onb. Ontv. den Haag. P. JezuiëL 6— 9 Sept. Meisjes Congregatie uit Bloe- mendaal. P. Augustijn. 1215 Sept. Geh. leden der Aartsbroeder schap der H. F.im. Par. H H. Engelbew. den Haag. P. Capucijn. 9—22 Sept. Geh. leden der den Haag. P*. Capucjjn. 2528 Sept. Jonge damesk P. CarmelieL 28 Sept, tot 1 OcL Meisjes'. P. Redempto rist. 36 Oct. Meisjes uit Aalsmeer en andere deelneemsters. P. Capucijn. 16—19 Oct. Meisjes. P. H. H. Harten. 2427 Oct. Gehuwden Euch. retraite. Augustijn. 25 Nov. Duitsche retraite voor Duitsche meisjes. 710 Nov. Gehuwde dames. P. Capucjjn. 1417 Nov. Jonge dames. P. Redempto rist. o Algemeen kan de vergadering zich met het voorstel van B. en 44’. vereenigen. Aanbouw vierde lokaal aan de Roomsch Katholieke school in het Zuidend. De voorzitter geeft een overzicht van den loop van deze zaak. In Januari 1927 heeft het schoolbestuur het verzoek gericht voor den Iiohw van een vierde lokaal de noodige gelden beschikbaar te stellen, de kosten wer den toen geraamd op hoogstens f6000. Hier- op is de raad ingegaan. Nu blijkt dat de raming van de verschil lende werken waaronder ook een terrein voor lichamelijke oefeningen begrepen is be draagt f 12042.95. Bestek en ramingen hebben R. en 4V. laten eontroleeren door den heer C. Leeuw, bouw kundige te Aardswoud. Deze is van oordeel dat de raming niet te hoog zal zijn, er zijn j enkele bezuinigingen aan >e brengen, maar deze zjjn niet in het voordeel van het werk. Het is jammer, dat ze indertijd de f 6000 hebben opgegeven, dit blijkt nu een leeken- raining te zijn geweest, terwjjl de andere ra ming die van deskundigen ie. Do heer Vijn vindt het vreemd’ dat .zooveel grond getaxeerd moest worden. De voorzitter zegt dat hierin het groote verschil niet zit, de getaxeerde grond is evenwel juisL De heer Bossen heeft wel begrepen, dat er aan het plan niet veel valt te pingelen, zóg- als de heer 4'ijn dacht. Voorzitter zou het werk door het Kerkbe stuur publiek willen besteden onder toezicht van B. en W. Nadat nog enkele besprekingen hebben plaats gehad wordt algemeen goedgevonden f 12000 beschikbaar te stellen daarvoor een geldleening tot dat bedrag aan te gaan, af te lossen in ten hoogste 20 jaar tegen ten hoogste 5 pCt. Het besluit zal openbaar ge maakt worden. Op het geldleeningsbesluit zal goedkeuring gevraagd worden van Ge deputeerde Staten. Nadat het besluit genomen is. spreekt de heer Bossen er zijn bevreemding over uit, dat het bijzonder onderwijs wordt voorgetrokkon en moedwillig aan de ingezetenen lasten wor den opgelegd De kinderen tc Opmeer, die aanvankelijk op de school te Spanbroek ter school gingen worden naar deze school gehaald, waardoor te Spanbroek een lokaal-ledig staat en alhier eeiriokaal moet worden bijgebouw d. Spreker begrjjpt niet wat bezwaren er bestaan tegen het laten der kinderen op de R. K. school te Spanbroek. De heer Schilder zegt de kinderen van Op meer behooren tot de parochie te Hoogwoud en de pastoor wil zjjn parochianen kennen. De heer Bossen blijft het vreemd en on begrijpelijk vinden, hetzelfde geldt in de 44'eere, werden do ouders aldaar gevraagd, dan zou het. meerendeel Idljktm tegenstander te zjjn van de nieuwe school in de Weere u» Sjjbekarspel. Rondvraag. De beer Bossen vraagt wanneer ir herstel ling van het loopstraatje jn de Kerkelaau komt. Voorzitter zal deze zaak met B. en spreken. De heer Vjjn wjjst op den duiker, die het water loost uit het slootje langs de Kerke- laan, deze is aan eenige herstelling toe. Wordt goedgevonden dat B. en 44'. hier voor opdracht geven. De heer Blauw vraagt nu het slootje tus- «chen den toegangsweg naar de Weere en het land van de Wed. D. Doning gedempt is of het ijzeren hek niet verplaatst kan worden. B. en 44'. zullen dit binnenkort eens na gaan. Volgt sluiting mit dank. URSEM. Ongewenscht bezoek. Vrijdag kreeg deze gemeente bezoek van een drietal woonwagens. Ter hoogte van café Oudejans aan den Schermerdijk werd halt gehouden en de paarden uitgespannen. De vrouwen trokken het dorp in om hun slag te slaan, doch de inwoners waren op hun hoede. Bij den winkelier Th. K. werd van alles ingeela- gen en men trachtte toen allee mede te nemen zonder te betalen, wat echter niet gebikte. Bij den timmerman Th. Hoogewerf werden eenige houtep- palen, die daar op het erf lagen medegenomen, doch de eigenaar zorg de, dat het hout spoedig bij hem terug kwam. Doordat direct politiehulp aanwezig was, duurde het verblijf van deze troep niet lang en werd gezorgd dat zij spoedig vertrokken. Te water. Vrijdagmiddag waren een drietal jongetjes van 6 en 7 jaar langs de ringvaart aan het spelen. Een der kleinen, genaamd H. B. viel in het water doch werd door zjjn kameraadjes met groote moeite op den kant getrokken. BEVERWIJK. Samenvoeging Wijk aan Zee en Duin. Bij den gemeenteraad alhier is reeds een aantal adressen ingekomen, alle van inwoners der naburige gemeente Wijk aan Zee en Duin, houdend het verzoek het daarheen te willen leiden, dat een samen voeging der gemeente Wijk aan Zee en Duin met Beverwijk worde verkregen. Met het oog op de veranderde samenstelling van den BARSINGERHORN. Geslaagd. De heer J. Bleeker, vroeger alhier, slaagde gen, o. 1. v. Prof. Georg, Flesch, viool. 10.15 Perst kwartet o. 1. v. Willem Swaap. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kw artet en solisten, so» praan. bas. viool, piano. 1.20—2.20 Orkest?- concert. 3.15 Voorlezing uit „David Copper# field’. 3.20 Lezing: Macbeth. 4.05 Lezing: Village life in oilier lands. 4.20 Daventry- kwartet. 4.50 Viool- en pianomuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orgelbespeling. 6.40 Tuin praatje. 6.50 Tjjds.. weerber., nieuws. 7.05 vervolg, orgelbespeling. 7.20 Causerie. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.45 Lezing: De velopment of mind and characte-work and overwork. 8.05 Variété. ..The poor rich”, een schets, C. Shields, humor .Dudley en Lydal,* lichte duetten. Marova. Russische liedjes’ met guitaarbegel. Norah Blaney. 9.20 Weerber.. nieuws. 9.40 Lezing: Some impressions of modern Turkey. 9.55—11.20 Een program, ma, samengesteld door een muzikalen man in the street. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris", 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkest concert. 5.055.55 Trioconcert, piano, viool, cello. 9.05—11.00 Mignon”, opera van Thj. mas. Lsingenberg, 469 V. 1.252.50 Orkestconcert. 5 50—6.50 keelconcert. 9.0510.35 Concert door West-Duitsche kamerkoor Hagen. O. Keiler, viool. A. Langs, piano. 10.3511.05 4roo» lijke dialect-voordrachten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhauscn, 1250 V. en Berlin, 484 en 566 M 12.20— 8.05 Lezingen en le-sen. 8.50 Uit- zehding uit een Cabaret, een operette-theat?r en een operagebouw. 10.5011.50 Avond, concert. Hamburg, 394.7 .V. 1.352.20 Kamermuziek: 5.206.15 Dans, muziek. 6.20—6.50 Orkestconcert. 7.208.00 Orkestconcert. 8.3511.10 eert. Daarna dansmuziek, Brussel, 509 V. 5.206.20 Kamermuziek. 8.2010.20 Se lectie van „Werther”, opera v. Massene, kc stemming besloten. - Wordt voor kennisgeving aangeno men de raming van kosten v’oor de Ge zondheidscommissie voor 1928. Op voorstel van B. en W. wordt z.h. st. besloten* de begrooting voor den dienst 1926, in verband met de uitkee- ring aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten der Directe Belastingen, te wijzigen. Eveneens wordt besloten de begooting van den dienst 1927 te wijzi gen. in verband met het verleenen van bijdragen voor de‘_bestrijding der tuber culose een bedrag van f 800 op de be groeting moet worden uitgetrokken. De heer C. Kooi vraagt bij de rond vraag of dc gemeente reeds is aange sloten bij de vereeniging yan Zuiderzee- gemeenten. De -voorzitter deelt mede, dat de Ge meente rejeds als lid is toegetreden. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting over. HOOGWOUD. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde op Vrijdag j. 1. ;en Raadhuize. Allen aanwezig. De voorzitter, de hccr’J. Breebaart Dz., Burg^jijeetster-Secretaris opent de vergade ring, waarna lezing en goedkeuring der notu len volgt. Naar aanleiding der notulen deelt de voor zitter mede- dat de heer A. Rooker in zooverre her steld is, dat hij de administratie van het Bur gerlijk Armbestuur weder heeft overgeno men. Als ingekomen stukken komt ter tafel. Een schrijven van dc commissie van Aalst al. d. lü Juni 1927, terzake kanalisatie van Wcstfriesland. Op 29 Juni a.s. namiddags 2 uur zal ten stadhuize te Alkmaar een verg;v- dering worden belegd waar nadere inlich tingen zooveel mogelijk zullen worden ver strekt. au deze gemeente wordt gedurende 40 jaar cene bijdrage gevorderd van f 600 per jaar Wordt goedgevonden dat de voorzitter deze vergadering met de Wethouders gaat bijwonen, bij verhindering van een der wet houders is de heer Boteer, bereid mede te gaan. Daarna stilt voorzitter aan de orde: Onderzoek geloofsbrieven van de herkozen en gekozen raadslede". Ter onderzoek worden deze in handen ge steld van de heeren Ham, Bossen en Groen. De vergadering wordt eenige oogenblikken geschorst. Na heropening verklaart de heer Ham dat de geloofsbrieven van de beerep W. Vjjn. C. Schilder, S. Glas, P. Bossen, P. Groen, N. Blauw en P. de Wit in orde zjjn bevonden, waarna tot toelating wordt beslo ten. De voorzitter wenscht dc herkozen raads leden geluk niet hun herbenoeming. Voorstel tot vermeerdering van het aantal brandkranen en aanschaffing van slangen. De voorzitter deelt mede, dat de oefenin gen niet de brandspuiten in de Weere. te Aardswoud en alhier hebben plaats gehad en tegelijk do slangen op dc'waterleiding zijn geprobeerd. De waterleiding liet schitterend werk zien. Met de verschillende opperbrand- meesters en brandmeesters is besproken de wenschelijkheid om meerdere brandkranen aan te brengen en slangen aan te schaffen, terwijl voor Aardswoud een wagentje noo- dig is. In de Weere zouden twee spuitstukken n.l. bij K. Toereppel en Wed. D. van Diepen ver anderd kunnen worden in brandkranen, ter, wijl bij het kabclhuisje van het P. E. N. een brandkraan voor gemeenschappelijke reke ning met Abbekerk aangelegd zou kunnen worden. Voor do Weere zjjn nog twee slan- geu'iiamelijk 2 M. elk noodig. In Aardswoud zouden twee spruitstukkën n.l. bij D. Room en J. van der Bel veran derd kunnen warden in brandkranen, terwjjl bij hoek Mienakker alsnog een brandkraan gemaakt dient te worden. Ook zijn hier nog twee slangen van 25 M. elk noodig, terwijl een wagentje voor het vervoer aangeschaft dient te worden. In Hoogwoud zou een spruitstuk bij W. Vjjn veranderd kunnen worden in een brand kraan, terwjjl bij Joh. Wagemaker alsnog een brandkraan gemaakt dient te worden. De voorzitter stelt voor deze verbeterin gen in overleg met de opperbrandmeestere door B. en W. laten aanbrengen. Do heer Bossen heeft de oefeningen mede gemaakt en heeft allen lof over de waterlei ding. De spuit te Hoogwoud heeft hem bij de oefening minder goed voldaan; een en an der was niet goed voor elkaar. Het voorstel tot uitbreiding van brand kranen, aanschaffen van enkele slangen met koppelingen, en van een transportwagent je voor Aardswoud wordt met algemeene stem men aangenomen. Gemeenschappelijke aanschaffing van brandweermateriaal op de waterleiding met de gemeente Abbekerk. Voorzitter zegt, dat de Burgemeester van Abbekerk over deze zaak gesproken heeft. Aanvankelijk leek dit wel geschikt maar er bestaan verschillende'bezvvaren tegen, n.l. plaatsing van de slangen met wagentjes als mede eventueel gebruik van onze slangen enz. uit de Weere in andere deelen der ge meente, ook de opperbrandmeesters en brandmeesters jn do Weere hadden bezwa ren, zoodat B. en W. voorstellen niet op het door Abbekerk gevraagde in te gaan. Wel is onze brandweer bij eventueelen brand in Ab bekerk bereid met slangenmateriaal enz. op de waterleiding te helpen, terwijl Abbekerk bij' aanschaffing van hetzelfde soort mate riaal als wjj hebben dit ook zou kunnen doen, indien in deze gemeente brand voor komt. Tot wederkeerige hulp zijn B. en W. ten allen tijde bereid. Getrouwd: Antonie P. van Diessen en Anfc je Blok. R." Gul en C. Prins. Joh. Jonker en A. Wijker. Th. Druiven en C. W. Post. BEEMSTER. Geboren: Dirk, zoon van J. H. Köhne en van C. Hartog. Overleden: Hendrik Peter Frankevijle, 26 jaar ongehuwd, wonende te Hulst (Z.). Joan ne® Simon Mejjssen, 9 jaar, zoon van J. Mejjssen en x an H. A. v. Diepen, overl, ie Purmerend. ANNA PAULOWNA. x Geboren: Dirk, zoon van P. Landman ep van A. Boerman, Johannes Anthonius, zoon van J. A. Smit en van A. M. Kroonenberg., Wilhelmina Maria, dochter van J. W. Stolte en van M. A. Staal. Alida, dochter van K. Kossen en van H. M. Visser. Oudertrouwd: Nicolaas Vlaming, oud 25 jaar, vrachtrijder en Margaretha van der Wel, oud 22 jaar, z. b., beiden wonende to Anna Piulow na. Getrouwd: Johannes Hendrikus van den Berg en Anna Maria Janson. DE AARDBE1ENEXPORT. Snelverkeer. De aardbeienexporteurs hebben voor ver voer der vruchten naar Amerika gecontrac teerd met cene Stoombootmaatschappij voor snelverkeer. Het bevriezingssystcem van verleden jaar heeft niet voldaan waarom dit jaar verzonden wordt ii^ schepen met koelkamers waarmede men meer succes hoopt te hebben WOENSDAG 22 JUNI. Hilcersum, 1050 M. -*■12.00 Politieber. 12.35—2.00 Lunchmu- ziek door het A. N. R. O. lunchtrio. Dick Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Joeheinse. piano. 4.30—5.30 Orgelconcert door Jan Zwart, organist dei Hersteld Evan-’ gelisch Luthcrsche gemeente te Amsterdam, 5.306.15 Vooravondroncert door het A. NJ R. O.-orkest, o. 1. v. Nico Treep. Mej. Betty Dijkstra sopraan. Aan den vleugel begeleid door Egbert Veen. 6.15—6.45 Lezing dooi Mevr. H, M. Smits, over: Moderne schilder, kunst. ■6.458.00 vervolg Concert. 7.45 Event. Politieber. 8.15 Concert in het Kum haus in Scheveninr - - Schneevoigt. Carl 5 her. 10.30—12.00 Dansmuziek door het dans- Daventry, 1600 M. óók een bijdrage beeft verleend ten be hoeve van Mej. K. Burgemeester cn Wethouders zijn van gevoelen, dat ook voor deze per soon een bijdrage moet worden ver leend. Hiertoe wordt zonder hooldelij- v *T VELD. W.O.L.-Polder. Besturen der drie te combineeren waterschappen zullen Woensdag 22 dezer een geiueei.- schappelijken schouw houden over dijk en schoeiïngwerken. De machinefabriek „Joffa” te Utrecht heeft thans toezegging gedaan de mechanische inrichting te zullen her stellen overeenkomstig de eischen in de laatst gehouden ingelandenvergade ring dienaangaande gesteld, voor het eerste gedeelte arts-examen. Overleden: Paulus Voorthujjsen, oud 70. jaar, weduwnaar van Aaltje Neefjes. MEDEMBLIK. Geboren: Margaretha Maria, dochter vap FranS "Lodew ijk Cobalt en Cornelia Joh. Kooge. Jacobus Petrus, zoon van Petrus Manshanden en Marijtje Stam. Hillebrand, zoon van Ijzen Siebren Bakker en Metje Koster. Theodoras Petrus, zoon van Corne lls Bakker en Margaretha Brugman. Overleden: Elisabeth Scheep, 75 jaar laatst weduwe van Jan Maret. Simon Schuurman 75 jaar, geh. met Grietje Dijkman. HOORN. Geboren: Cornells, z. v. J. v. d. Veen cn T. de Jong. Overleden: Aagje Bloèmendaal, 76 jaar, echtgen. van A. Jonker. Afra Cornelia Bak ker. 1 jaar, d. v. A. Bakker en Ariaantje Bakker, wonende te Avenhorn. Onlertrouwd: Simon Krooneuburg en Ncelje de Haas. Hcssel van der Form en Roselina van Kleef. Johannes Marinus Rid- derikhoff en Guurtje Rond. LANGENDIJK. Dc aardappel veiling had in de afgeloopen week een gunstig verloop. Het weer blijft nog steeds koud en de groei gaat dan ook nog zeer matigjes aan. Desniettemin ham de aanvocr beduidend toe, omdat de hooge prijs der aardappelen velen aaulokt tot rooien, ook al valt het beschot niet mee. Te Broek op Inngendijk varieerde het' aanbod van 9 tot 13 wagons per dag en d& laatste dagen werd ook te Noord-Scharwou- de al een aardig kwantum aangevoerd. Zaterdag er iets beneden loopende, was de doorsneeprjjs deze week 16 per 100 K-G. en werd op dagen met een levendig? vraag ook boven de 17 gemaakt. Wel werden voor drielingen deze week niet de hooge prqzen betaald van de vorige, maar bleef do noteering toch nog 1 4 f 8.50, ter. wijl kriel varieerde van 3.50 tot 4.50 per 100 K.G. Bljjven deze prijzen staande, dan is vooi de volgende week'wel een grootcr aanbod te verachten. U at de groenten betreft, slechts xveinig bloemkool, eenigen geregeklen handel mogelijk te maken Dc prijzen waren dan ook zeer uiteenloopend en varieerden van f 12 tot 21 per 100 stuks. Ook boswortelen worden nog slechts in geringe mate aangevoerd; het aanbod lie^ uiteen van 5000 tot 11000 bos per dag. Aan vankelijk hield de vooral op do Engel- .sche dagen, nog stand en werd van f 12 tot 16 per 100 bos gemaakt. De laatste dagen was de vraag echter iets minder en was het maximum 10.50, terwijl er ook voor 7 van de hand gingen. Intusschen zet het nieuwe teeltjaar niet slecht in. Moge het zoo blijven. SCHAGEN. Kaasfabriek „de Loet.” Deze fabriek betaalde over het tijdvak 128 Mei per K.G. ber. vet f 1.0914 uit of gemiddeld per 100 K.G. melk f 5.88. Het gemiddelde vet bedroeg in doorsnee 5.37 Hoogste uitbetaling f 6.36J4 per 100 K.G. Melk, de laagste f 5.56. Muziektuin. Evenals vorige week was het ook Zondag weer ruw weer, zoodat slechts weinig muziekliefhebbers kwamen luisteren naar het concert van de Muziekvereeniging „Kunst na Ar beid” uit Hoorn. Vöór de uitvoering had deze muziekvereeniging een rondgang door d»-straten gemaakt en reeds toen bleek door de gespeelde marschen dat aan „Kunst na Arbeid" hooge eischen gesteld mogen worden. De verwachtin gen in den muziektuin werden dan ook niet teleurgesteld. De talent volle diri gent, de heef' Gerard H. Boe dijn wist t pogramma door zijn mannen onberispe lijk, ja, bijna volmaakt te doen uitvoe ren. We noemen slechts de bekende ouverture ..Le Califfe de Bagdad” van Boiehlieu-Gibert, welke met onverdeel- gevolgd werd, en een zeer hartelijk applaus oogstte, /en niettegen staande de l^eer Boedijn al zijn aandacht aan zijn mannen schonk wist hij ook nog tijd te vinden in de verschillende num mers als paukentdager op te treden. Kennis. De jaarlijksche kermis heeft Zondag weder haar intrede voor acht dagen in de gemeente gedaan. Op den eersten dag hadden, meenen we, de verschillende inrichtingen niet over bezoek te klagen, doch ook hier zal het weer in de komende dagen een voorname rol spelen. Als nieuwigheid voor deze gemeente trok vooral de Brooklijn-baan de meeste aandacht en mocht zich dan ook in een druk be zoek verheugen. Verder noemen we de cinema Schinkel, die als altijd veel men- schen zijn inrichting ziet binnenkomen. Op de goedgekeurde programma's ko men we nader terug. WOGMEER, Begin brand. Zaterdag middag, ongeveer half vier werd een begin van brand waargenomen bij den heer J. Stuijt, welke zich nog al ernstig liet aanzien, maar men wist het vuur toch te blusscheu, niettegenstaande al 4 planken op den zolder waren door gebrand. Oorzaak was de onvoorzichtigheid met het rooken van een pijp door iemand op zolder,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 8