„ONS BLAD” K9. 145 BUITENLAND. DWALING. FEUILLETON. EEN RECHTERLIJKE BRIEVEN UIT DUITSCHLAND. Maandag *7 Juni 19»7. Abonnementsprijs s 'jüTsrr.c jlssif; in Berlijn. UIT DE PERS. De Oceaanvluchtên en de vliegtocht Nederland- Indlë. De Kerkvervolging in Mexico. BureauHOF 6, ALKMAAR - TelefoonKSÏÏS’ Advertentieprljs Aan alle abonné’o wordt op aanvrage gratia een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.—f750.f250.—tf 125.f50. (40. Liberale spot GIRO ALKMAAR 104863 moest H. L (7. - I ff GIRO ALKMAAR 104863 I (Wordt vervolgd.) NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD I fi ll I f 2.85 i f 0.60 hooger Per kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar. Met Geïllustreerd Zondagsblad TEGEN HET BOLSJEWISME. Grieksch conferentie-vooretel. De Grieksche regeering heeft aan de re- geeringen van de overige Balkau-staten, met met uitsondering van Turkije, voorgesteld WIJ HEBBEN EEN VOORDEELIGE AANBIEDING IN DAMES-, MEISJES EN JONGENSKOUSEN. ALLE MATEN. ALLE PRIJZEN. A. ENGLANDER, Manutactarenmagazijn „De Tijdgeest* MAGPAT.ENENSTRAAT B 17 ALKMAAR. zonderheden over gruweldaden en moorden op vreedzame burgesrs, vrouwen en kinde ren gepleegd. Nadat Pater Parsons beschreven heeft, hoe generaal Amaro zelf het commando op zich nam om den tegenstand in Jalisco te breken, deelt hij mede: Er werd een oproep uitgevaardigd, waarin Daar wisselde zij den cheque.en ontving o.ni. ook de banknoten van duizden en andcro van vijfhonderd dollars, die als gestolen zijn aan gegeven.” „Neen, mijnheer Martin, zooals u denkt, kan de zaak zich niet hebben toegedragen”, zei Pauline. Een vrouw, als mevrouw Tunstah zal niet zooveel wagen. Zij moet het geld ver loren hebben. Misschien had zij ’t al verloren vóór zij in den winkel kwam, of heeft iemand anders het haar ontstolen. Ik ben er van overtuigd, dat zy Percy niet aanklaagde omdat zij hem voor schuldig hield. Zij moet daarvoor nog een an dere reden hebben, en toen zij haar geld miste beeft zij dit middel te baat genomen om hem kwaad te doen en in een slecht dag licht te stellen. „Over een uur wordt de zaak voor den rechter-commissaris behandeld”, merkte Ke telle op, terwijl hy op zyn horloge keek. „Ik moet naar 't politiebureau terug om zoo noo- dig borg te spreken. Wanneer u met mij mede wilt gaan, mynheer Martin, zal ’t mij bijzon lei aangenaam zyu. Ik laat bet aan u over. Pau. line, om uwe moeder alles mede te doelen. Ik had liever niet dat zij mij zag om haar de zaak niet al te ernstig te doen voorkomen, en toch mag die ook niet licht worden geteld, Over een paar uur ziet gij Percy terug.” „Tot weerziens du»! zeide Pauline. Zij stond op, reikte hem de hand, toen keerda zij zich naar Martin en terwijl de heer KeteH r „Naar myn meening”, zei Martin, toen de rechter uitgesproken had, is het een vooruit bedachte streek, tegen Percy gericht. Dh vrouw had geen geen geld bij zich wat ze verliezen kon." „Gy vergeet dat haar portcmounaie in zijn **k gevonden werd.” „Die kan zij er zelf wel hebben ingestoken, maar in ieder geval heeft dat niets met de banknoten te maken. De dames in New-York loopen gewoonlijk niet met twee of drie dui zend dollar in haar mof door de straten te wandelen. Wanneer zy al zoo’n groote som heeft noodig gehad, zal zij wel een chèque by **eh hebben gehad.” „Dat meende ik ook”, zei de rechter, „ea ik sprak er over met inspecteur Byrnes. Maai uit de ingewonnen informaties schyut tc zyn gebleken dat Tunstall wist dat zijn vrouw ver scheiden rekeningen o-a. ook bij den juwelier te betalen had en dat hy vanmorgen een wis. ,«el van vijfduizend dollar had getrokken en die haar had gegeven vóór hij naar het kan- •toor ging. Zy heeft een speciaal hoofd in da uQfikefi van het kantoor in de vijfde Avenn. In Katholieke streken van Duiucbland is de viering van den Sacramentsdag altijd de plecbtig&te openbare vereering geweest van üe Heilige Eucharistie Kerk en Staat ver- eenigden zich met al den luister, dien zij kon den bieden, tot ten aangrijpende acte van geloof en eerbiedige hulde onder den vrijen hemel. Bijna onafgebroken is dat daar zoo gebleven. In andere streken, «aar Je vorsten aan voerend, of meegevoerd en gedreven door dj ..a.-tiek eigenbelang de reformatie dien den. ging 't den Katholieken vier eeuwen lang als in ons eigen land. Eerst de Repu bliek moest hun brengen de gelijkstelling in rechten met hunne lam.^enooten van de hon derd en een protestautsche secten en politie ke partijen. Dit te coirstateeren voor onze landgenooten is niet overbodig. Het te erken nen met dankbaarheid jegens rose of rood of welke kleur ook, is onnoodig. De Katholie ken danken het zich zelf! En de protestanten hebben het den Katholieken te danken, dat de Staat hunne tradities in het openbare le ven eerbiedigt De Zondag na „Frouleiclmain” in 1925 was de historische dag. waarop, voor het eerst sedert bijna 4 eeuwen, de processie met het Allerheiligste weer in ouden luister naar bui ten trok. De dag zelf wordt hier als Zondag gevierd en leidt zyn naam af van het oud- Duitsche woord „frouo”, dat Heer beteekent. De eerste procesbie trok uit de SL Hedwig- Basiliek over do Kaiser-Frauz-Jozef-PJatz en ten?” „Binnenkort verlaat ik New-York. Ik denk er over om over San Francisco naar Australië te gaan. Daar kon Percy een ruim veld vin den om wat nuttigs te beginnen en ik zon hem daarby behulpzaam kunnen Zijn.” „Zijne familie zou u ongetwijfeld daarvoor zeer dankbaar zyu”, merkte de rechter harte, lijk op. „Daar maak ik geen aanspraak op”, ant woordde Martin, „maar ik ben Percy's vriend en 't zou me, niet om zijnentwil alleen, geluk kig maken wanneer ik hem van dienst kon zyn.” De beide heeren namen in een vigclante plaats en gedurende eenigen tijd verstomde het gesprek. Martin scheen in een somber go. peins verzonken, de rechter daarentegen was zeer opgewekt. Op het oogenblik dat hy de kamer binnentrad en Martin en Pauline daar tezamen aantrof was hy hoogst onaangenaam gestemd geweest. Valentin’s aankondiging van zyn plan om spoedig op reis te gaan, was hem een ware verlichting. Hij bad voor den jongen En-, gelschmau reeds een bijzondere voorliefde op,, gevat, maar gevoelde nu voor hem zelfs eer» aekere genegenheid. „f.vct gij iets naders omtrent Tunstall?” vroeg de rechter, toen hy met Martin op straat gekomen was. „Het isr.een lamme geschiedenis”, hernam de Engehchman. „Ik geloof dat Percy doode lyk was van Tunstall’s vrouw en dat deze dat in ’t neusje gekregen had. Percy was den laatsten tijd in een allerzonderlingste stem, ming. Maar ik had niet gedacht dat die vrouw zóó handelen zou. Het lijkt me dat zy slechts te kiezen had om de party op te nemen óf voor Percy óf voor haren man en daar zij van meening was, dat deze laatste verreweg de sterkste was, schaarde zy zich zeer ver standig en met veel overleg aan zyue zyde. Maar wat' zegt Percy?” „Hij ontkent”, antwoordde de rechter. „Maar hij kan evenmin verklaren hoe de zaak zich zou hebben toegedragen.” „En hoe verklaart de beschuldiging het verdwijnen der banknoten?” „Men beweert dat Percy die een mede plichtige in de hand heeft gestopt.” „Heeft men dan iemand in de nabijheid gezien, die er als een dief urtzag’ri’ „De winkel was vol menschen die kwamen en gingen, maar men heeft niemand bijzon ders bemerkt.” Onder den titel „Buitenlandsche Penne- streekjes” schrijft Boislevant in het „D. v. N.-r”: Byrd is Oceaan-vlieger no. zooveel. Maar telkens stelt bij zyn vlucht over het doodeljjk nat uit, omdat de weersomstandig heden het niet toelaten. „Ook Vrijdagmorgen”, aldus het bericht, „zou hy zijn tocht weer aanvangen, doch ook thans weer ging hij niet. Het talrijke publiek dat voor het opstijgen op het terrein was gekomen gaf luidkeels zyn misnoegen te kennen.” aan alle inwoners bevolen werd, naar zeke re, nauwkeurig aangeduide, steden te trek ken. Tegelijkertijd werd verklaard, dat allen, die niet daarheen zouden gaan, als helpers der opstandelingen zonden worden be schouwd. Juist begon toen de eerste oogsttijd op de hoeven in Jalisco. Duizenden'«droomden de steden binnen, zooveel van hun oogst meevoerend, als zij konden transporteeten. De markten waren overvol. Toen decreteer de do regeering, dat alle producten tegen een belachelijk lagen prys verkocht moesten worden, tot een prijs dic^voor de vluchtelin gen den ondergang beteekende. Wie zijn veldvruchten weigerde te verkoopen, werd bedreigd met inbeslagneming. Een bevel tot uitroeiing. Den zeventienden Mei werd bevel gegeven de dorpen te beschieten, om de helpers .Ier opstandelingen uit te roeien. Het eerste afschuwelijko schouwspel had plaats bij de Toro ITaciendo, waar de op standelingen eenigc dagen te voren aan een afdeeling an het bondsleger onder gene raal Rodriguez een gevoelige nederlaag had den toegebracht. Vliegtuigen van het bondsleger vlogen over de huizengroepen en wierpen bommen, terwijl een cordon van bondstroepen hot vuur opende. Eenige bewoners worden bij oen pogi.ig oin te vluchten doodgeschoten, andere kwa men in de vlammen om, of werden bij de ontploffing der vliegtuigbommen uiteengere ten. De heele staat Guanajuato is vervuld van verontwaardiging over de executie van ten eenvoudig man, Raphael Chovel genaamd. Hij droeg zorg voor oen kerk in een voor stad van Leon, dc hoofdstad van den staat en werd door de bondssoldaten verstopt ge vonden in het huis van den schoenmaker Juan Chagolla. Beiden werden naar Leon gevoerd en in 't geheim doodgeschoten. Chovel onder de beschuldiging van priest ?r te zijn en Chagolla omdat hij hem verborgen had. Toen Chagolla’s vrouw, moeder van icht kinderen, wier eenige ^teun de man was, bij generaal Daniel Sanchez kwam om te pr<>- testecren en hem te zeggen dat Chovel geen priester was, werd zy in de gevangenis ge worpen, om te voorkomen waarschynlyk, dat deze executie ruchtbaar zou worden ge maakt. De teraardebestelling der lijken wachten tot den volgenden dag. Een bloedverwant hield de wacht bij de Ijjken in het lëkenhuisje van het kerkhof. Plotseling hoorde hij ’s nachts schieten. De portier van het kerkhof, dien hij den vol genden morgen vroeg wat dat schieten be teekende, toonde hem de Ijjken van gefusi- leerde priesters, die dien nacht, „zooals ge bruikelijk was”, waren vermoord. In Guadalajara werd de priester Saba Reyes met benzine overgoten en daarna le vend verbrand. Naar uit Rome wordt gemeld, ontving de H. Stoel nieuwe berichten omtrent gruwelen in Mexico. Een groot aantal dorpen wordt door de regeeringstroepen met zwaar ge schut beschoten. Meer dan tweeduizend ka tholieken, o.w. talrijke vrouwen, zyn naar de misdadigerskampen gedeporteerd. De inlichtingen zijn afkomstig van vluch telingen, die erin geslaagd zijn de grens der Vcreenigde Staten te overschrijden. Zij deelden mede, dat de Mcxicaansehe regee ring deze moorden laat plegen als wraak oefening voor de opstandige beweging in de provincies, waar de bevolking zich tegen de bloedterreur van Calles organiseert. de kamer verliet, voegde zy er zachtjes aan toe: „Zonder u zou ik niet zoo gerust wezen.' DE BORGSTELLING. Nieuwe gruwelen. Volgen» de jongste berichten uit Mexico de vervolging der Katholieken zöo ou- mens) helijk en zoo dujvelscl» geworden, dat de algemeene etrijd voor godsdienstvrijheid thans niet meer te onderdrukken is. Door de beulen van Calles werden in den staat Jalisco dertigduizend mannen en vrou wen en kinderen uit hun huizen verdreven en aldus gedwongen zonder onderdak en zonder voedsel rond te dwalen. Bij honderden liggen anderen onder de puinboopen hunner ingestorte huizen bedol ven. Een bericht uit Guadalajara, de hoofdstad van Jalisco, meldt: „Calles heeft kalm en koelbloedig dezen beekn Mexieaanschcn staat, één der vrucht baarste en rijkste van de heele republiek, te vuur en te zwaard verwoest, waarbij slechts de groote steden gespaard gebleven. Overal zyn dorpen platgeschoten en eigen dommen vernield. De menschen, die neerge- sabeld werden zullen waarschijnlijk nooit ge teld kunnen worden. Duizenden vlueh en voor de gruwelen der roode horden en sommige steden tellen ne^r dan twaalfduizend vluchtelingen. De toestand der vluchtelingen is erbarme- ly’k ofschoon het aan medelijden en hulp „Dus is dat bestaan van een medeplichtige maar een bloot venroeden", merkte Martin op, na een oogenblik „te hebben nagedacht. „Wanneer Percy iemand het geld had toe gemoffeld, zou hij hem ook de beurs wel ge geven hebben. Het is waarschijnlijk dat de werkelijke dief er de banknoten uitnam en de beurs, die voor hem gevaarlijk worden kon, in 't voorbijgaan in Percy’s zak glyden liet.” „Met deze beschouwing was ik het ook vol komen eens”, zeido de rechter, ,^naar d«» dief is ontkomen en er bestaat weinig kans hem terug te vinden. Percy zal men niet van den diefstal kunnen overtuigen, maar de schijn is zóó sterk tegen hem, dat dit voorval, op do menschen die henï niet kennen, een Zeer onaangenamer indruk maken zal. Vooral wanneer men weet, dat mevrouw Tunstall hem kende en niettemin niet heeft geaarzela hem aan te klagen, dan blyft zyn toestand, ook wanneer hy wordt vrijgesproken,-pijnlijk en moeilyk. Ik geloof dat het beste wezen zou wanneer hy New-York eens voor een jpar verliet. In dien tusschentyd zou men de zaak vergeten en er misschien in slagen den ware schuldige to vinden.” „Dat beu ik met u eens”, zei Martin naden, kend. „Ik zal hem voorslaan met m'y mede te gaan.” „Met u mede te gaan?” herhaalde de rech ter onwillekeurig op zeer verbaasden toon; „Zijt gij dan van plan New-York te veria. niet ontbreekt, -vooral in Guadalajara. Op vele plaatsen dreigt hongersnood. Pater Wilfrid Parsons S.J., uitgever van het blad „America’, die juipt van een reis langs de kust is teruggekeerd, waar hij een onderhoud had met de verbannen Mexicaan sche bisschoppen, bericht vreeseelijke bij- Van 15 regels fl.25; elke regel meer t 0Ö5. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina’s f 030 j Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer f 0.1X „De Vrijheid”, het liberale Weekblad, spot met de instructie, welke dc inspecteur voor de lichamelijke opvoeding aan de candidaten voor het examen M.O. heeft rondgezonden en wrarin verzocht wordt op behoorlijke wijze gekleed op hc* examen te verschijnen. Die spot is zeer goedkoop en verraadt een mentaliteit, welke van liberale zijde mag worden verwacht, maar daar evenmin door iedereen zai worden goedgekeurd. Wy kunnen do grap gevoegelijk langs ons >aten heengaan of er heogstens even de schenders voor ophalcn. Anders wordt het evenwel wanneer wij nagaan we’ke motieven den inspecteur er toe hebben moeten brengen om een derg-’ijk verzoek tot de toekomstige Iceraresscn - want daar is bet natuurlijk voor bedoeld tj riekten. Ib t is droevig bij vrouwen, die zich door studie en energie hebben weten te stellen boven dq mid ’ehnaat en die zich geroepen achten paedagogiseben arbeid te verrichten, te moeten veronderstellen dat zy zich niet bewust zijn welk een funesten invloed een frivool toilet uitoefent op haar omgeving. dat zij zich wel hebben weten op te werken tot beschaafde en intellectueels menschen,- maar niet tot die verstandige groep, welke het nu eenmaal vertikte om alles maar uit- of aan te schieten, wat Madame la Mode gelief» voor te schrijven, te decreteercn en te bevelen. Natuurlijk geldt het inspectcurs-verzoek niet alle danies-candidaten.' Gelukkig niet. Maar er moeten er blijkbaar onder zijn, die een examen tieschouwen als een gelegenheid «aar zij zich met haar korte rokjes, blooto armen en laag-uitgesneden japonnen, geen houding weten te geven. Het besluit van den inspecteur verraadt flinkheid en doortastendheid. En het is hcelemaal niet gek. Zelfs al permitteert „De Vrijheid” zich da vrijheid er over te ginnegappen en er een flauw «nceèsje mede to behalen. een conferentie van politieprefecten van alle Balkanstaten bijeen tc roepen, om maatrege- len ter bestrijding van de bolsjewistische excessen op het Balkan-schiereiland tc be spreken. Deze démarche van de Grieksche regeering zou. naar verluidt, door Engeland gesteund worden. EEN MANIFEST VAN DE VALERA. Fianna Fail blijft den eed weigeren. De Valera en dc andere 44 leden van de republikcinschc partij, wien de tot gang tot dc vergaderzaal van den nieuwen Landdag van den lerschen Vrijstaat is geweigerd, om dat zy weigerden den eed van trouw af te leggen, hebben het volgende manifest ver spreid: „De ondergeteekende afgevaardigden, ten onrechte lielet hun zetels in te nemen als volksvertegenwoordigers wegen» hun weige ring om een eed van trouw af te leggen aan een vreemden koning, herhalen met den moesten nadruk hun verkiezingsbelofte, dat zij onder geen omstandigheden een dergely- ken eed zullen afleggen.” Alle republikeinsche leden hebben, naar do „Daily Express” meldt, deze verklaring geteekend. DAUDET HERKRIJGT ZIJN VRIJHEID. Geslaagde truc zijner aanhangers. Zaterdag zyn de „eamelots du roy” er in geslaagd den directeur der Santé-gevaugeni» te Parijs er in té laten loopen Een hunner bootste namelijk de stem van een minister na, ten gevolgd waarvan Daudet, Deleste en de communist Semard door den directeur in vrjjheid werden gesteld. De door den „camelot du roy” nagebooiste stóm was die van den minister van Binnen- jandsche zaken, Sarraut. De „Action Fran- qaise” voegt^t aan toe, dat Daudet Parijs met onbekende bestemming heeft verlaten. De Directeur van de gevangenis geschorst. De Fransehe kabinetsraad is Zaterdag avond bijeengekomen en heeft besloten, den directeur van de Santé-gevangeni» te schor sen. De directeur zal voor een disciplinairen raad worden gedaagd. Er is een instructie geopend om de omstandigheden, waaronder de drie gevangenen hun vrijheid hebben her kregen, vast te stellen. Een onderzoek tegen een onbekende. Het parket van de Seine heeft besloten, een onuerzoek wegens insurpatie e- voegdheden te openen tegen een onbekende, naar aanleiding van de ontsnapping uit de San té-ge v ange n i DB VER. STATEN EN NICARAGUA. Een blijvende militaire bezetting in Nicaragua. Er wordt'verklaard, dat in het plan voor het tcrugroepen van Amerikaansche marine- fuseliers uit Nicaragua is begrepen net terug roepen van nog 600 man later, als de om standigheden daarvoor gdnstig zyu. /.ou den dan ongeveer 1500 man overblyven, die er voor onbepaalden tijd zullen bly^<ii. DE MARITIEME CONFERENTIE TE GENèVE. Amerika wil de maritieme conferentie te Genève als van louter maritiemen aard be schouwd zien. Japan zou echtci gaarne tot een politieke afspraak geraken, waarvan Amerika zoomin weten wil als van de En- Unter den Linden. Do gebeurtenis trok do belangstelling eener groote menigte nietKa- tholieken. Men had zich in verschillende kringen af gevraagd. hoe daartegenover de houding zou zyn van het niet-Katholieke en roodo Ber lijn. Niet één enkele wanklank is waarge nomen. De politic kon zich beperken tot re geling van het verkeer en de gewone afzet ting. Zoo was ’t ook weer dit jaar. toen op Sacramentsdag de processie trok uit do SL Clemenskerk in de Königgratzer-Strasse, eeno der drukste straten in het Centrum der stad, hoofd verkeersw eg, die van Bellc-Al- lianze-Platz voert langs het Auhalter station naar Postdamnier-Platz. Op het drukst ge deelte van den dag trok de processie dien Donderdag, zonder eenige stoornis door de levendige straat, terwjjl de Katholieken on der de talrijke toeschouwer» zich op de knieën wierpen. Een bewijs van ordelievend heid? van verdraagzaamheid in religieuse zaken in het land waar politieke tegenstan ders elkaar zoo verwoed in do haren kunnen vliegen? Zelfs geen -pottende schreeuw van verre, zooals bij politieke demonstraties, die onder de hoede van een leger Schupos staan. In elk geval een bewijs, dat het in Berlijn met orde en beschaving heel wat beter ge steld i» dan sommige berichten kunnen doen ^gelooven. IR Verschillende parochies hadden zoo in de omgeving der kerk hare processies. De plechtigheden, die Zondag in.len om de SL Hedwig plaats vond, mogen hier nader vermeld worden ter karakteriseering van den eerbied der Katholieke bevolking in de Duitsche hoofdstad. Monseigneur Dr. Deitmer, de Berlijnsche wij-bisschop, droeg om 10 uur de plechtige Hoogmis op in de feestelijk versierde Basi liek. Studenten in hun schilderachtige corps- kleedij omgaven met hun banieren het pries terkoor. Talrijke corporaties hadden hunne vaandels, die straks in de processie zouden worden niecgevoerd, aan de zijaltaren opgo- steld. Na een kort preludium op het heerlijke orgel zingt het gemengde zankoor van SL Hedwig, begeleid door violen en bazuinen een aangrijpend Kyrie. Wat aan schoonheid kan gegeven worden, wordt hier met diepen eerbied en blijmoedig de Heilige Eucharistie ter vereewig gebracht. Als hetyAUerheiligste naar buiten gedra gen wordt, zinkt een menigte van vele dui zenden, die op het plein voor de kerk had postgevat op. de knieën. Het hoofd der Duit sche Regeering Rijkskanselier Dr. Marx volgde met de andere Katholieke Rijks- en Staatsministers en vele parlementsleden het Allerheiligste. Vier altaren waren opgericht, vanwaar tel ken de Zegen gegeven werd. De statiezan- gen werden wijdingsvol a capella uitgevoerd. Als de procesie weer in de kerk was terug gekeerd, werd het oude Te Deum gezongen in den DuiL«chen tekst door allee! Machtig en wekkend. Wij kunnen het on» zoo voorstellen. Er klonk geroep, gesis, gefluit, en een snerpende stom, die gilde, 'dat hy vliegen moest. Zy balden de vuisten en ei werd ge schreeuwd, dat hy een lafaard was en dat hij niet vliegen dorst. Het publiek was gekomen, wilde zyn sen satie hebben. Ze waren toch niet voor niets zoo vroeg opgestaan. „Ga dan toch dc lucht in”, zullen zij den vlieger naar het hoofd heb ben geslingerd. Wat kon het hun scheien, dal deze man misschien het zelfde lot. a'» Nungesser en Coli tegemoet gaat. Zij verwachtten sensatie en wilden het dus hebben ook. Het publiek is als een onfeilbare barome ter. Het geeft de waardeering aan, die men aan een daad stellen moet. Het bewees, dat het sensatie -wilde, omdat het sensatie is. Bovendien blijkt er volkomen dc waarde van deze Oceaanvlucht uit. Byrd zou opstijgen met een volmaakt vliegtuig een Fokker. Maar telkens en tel kens moet hy het uitstellen, omdat de over tocht niet mogelyk i». Dan is ons de Nederlandsche tccht heel wat sympathieker. NederlandIndië. Er verschijnt iedcrcn dag slechts een kort zakelyk bericht. „Het traject van daar tot daar is afge legd.” ’t Is zakelijkzooals de heele tocht zakelijk en vooruit berekend i».

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1