Noortl-Hollantiscli Oaoblad. I Nederlandsehe Landbonwbank. J. B. KöSTER. Zomer- Costuums JAN DE HUI S. Tweede Blad. Chemische Fabriek „Vriesia”, Telefoon 324 - Alkmaar p.- ALKMAAR. Machineolie, Consistentvet, Wagensmeer, Tuigensmeer Lederolie, Smeertraan, y.i. Officieels Mededeelfnnen DONDERDAG 30 JUNI 1927 aan van 34ö '364’/. 12-/, 474)4 433h 446 234 86 122*/, Magdalenenstraat. L. FRANKENBERG. BUkantoor Alkmaar: Konlnnsstraat hoek Pleterstraat. EFFECTEN - COUPONS - DEPOSITO’S - CREDIETEN. Alkmaar Langestraat 72*.-7a. SCHOOLFEEST VAN DE R. K. JONGENS SCHOLEN. Wilt U een groote sorteering, prima pasvorm en lage prijzen Ga dan naar Vergadering van den Raad der gemeente Alkmaar op Donderdag 30 Juni 1927, ’s namiddags te 1 uur. 1.30—1.46 Beurskoersen van 30 Juni. 247 323M Ie '1807* 130-31)4 163*/, 3€4H 152 92M 92 U»'/s ALKMAAR. BUITENLANDSCHE PASPOORTEN. EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. staan een bedrag van f 2115. Alsvoren. KOsters Volkszaak. 292)4 231 285 12)4 206-03)4 3i6 365 87 121)4 201-80 22OM 285 239)4 814 385 Wethouder RINGERS Rochdale een crediet te f 146.000 in plaats van f 158.000. Aldus besloten. Wethouder RINGERS stelt voor, de be waarschool te verbeteren en daarvoor toe te 2917. 230 2367, 330 127, 204 328 296 151 183H 482-80 431-7. 445 234H 51H 124 173« 727, 37. 176’/, 429 316’/. 174 158 803 382 273'/, 130*/. 113 220 185 87. 47M 246« 1697. 156 479« 434« 446 2357,-36 245'/.- 7. 16914—69 1697,-60 176J4-7. 124 173H 727, 4o/s 100 101H 1017,. 10*7. 295 150 183 STAATSLEENINGEN 4K Nederland 1917 6 X idem 1919- 6 X idem 1928 fl Ned. Indië 1923 BANKINSTELLINGEN Koloniale Bank Indische Bank 'wroÏBiNNENLAND’ 73 V2H, 179 113 218H 184 7. 87, 487, ONZE RUGZAKKEN rijn vervaardigd van prima stof gemonteerd met lederen riemen. 1607. 17«7. 426 324 Kleine voorstellen. stelt voor, verleenen GESLAAGD. Onxe o..d-stadgenoot, de Eerw. Brod Ier Hcribertus (in de wereld de heer J. A. Fel l- berg) van het instituut „St. Louis-’ Lc Oudc-i- boseh slaa; 'e dezer dagen voor het exam in L. 0. Mej. H. M. van Ejjk, alhier, slaagde gis teren aan de St. Antonius-Kweekschooi te Amsterdam voor het akte-examen L. O. hetzelfde college inzake goedkeuring eener wijziging der gemeente-begrooting vöor Alsvoren. h. de verslagen van de commission zan toezicht op het Middelbaar onderwijs en op Ïik" •het gemeentelijk Nijverheidsonderwijs Alsvoren i. het proces-verbaal der opening van kas en boeken van den gemeente-ont vanger. Alsvoren. j. een verzoek dd. 13 Mei jj. van den heer K. Leeuwenkamp alhier inzake door aem verschuldigde belasting voor het gebruik van gemeentegrond. De Raad deelt adressant mede, dat hy op grond der desbetreffende verordening (gem. blad nr. 982), niet ’Sevoegd is een beschik-1 king te nemen op Bedoeld verzoek, aange zien het beroep tegen een aanslag terzake door den Controleur opgelegd, moet worden ingesteld by den Raad van beroep voor de directe belastihg door den itroleur worden vastgesteld. k. een adres dd. 28 Mei jl. van Let bestuur der vereeniging tot oprichting en instand houding eener openbare leeszaal en boeke rij, daarbij onder overlegging van de ver- eischte stukken een subsidie uit de gemeen tekas voor 1928 verzoekende. Te behandelen bij de gemeente-begroc- tin<r voor 1928. l. een adres dd. 30 Mei jl. van de vereeni ging voor Kindervoeding, daarbij onder in zending der begrooting dier vereeniging K'voor 1928 een subsidie uit de gemeentekas ’verzoekende. 100*/,, 101’/. i 174 158 #*•1-12)4 3t5 Handed M INDUSTR. Jurgens Oude Philips NederL Kunstzoue INDUSTR. OND. BUITENLAND Anaconda Steel conun. CULTUUR MAATSCHAPPIJEN Cultuur Vorstenlanden Dito Actions H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Poerworedjo MIJNEN Redjang Lebong PETROLEUM Dorduche Petroleum Kon. Ned. Petroleum Steaua Romana RUBBER-MAATSCHAPPWEN Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bak Rubber Indische Rubber SL— Intercontin. Rubber Lampong Sumatra Rubber Oost-Java Rubber Serbadjadi Silau Vico’s SCHEEPVAARTEN HoIL Amsr. L$> Kon. Boot Stoomvaart My. „Nederland* Nier. GoudHaan Pakotvaart Scheepvaart Unie Marine Common. Marine Preferent TABAKKEN Deli Batavia Deli-MaauchappQ Senembab Oostkust AMEK. SPOORWEGEN. Erie Spoor Southern Rails Union Pacific Wabash. Pailway PROLONGATIE De Burgemeester vap Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 1 Juli ax, nieuwe voorschriften betrek- keljjk het uitreiken van buiteniandsehe pas poorten in werking treden. Dc geldigheids duur der paspoorten is gebracht op 2 jaar; de verlenging geschiedt eveneens voor den duur van 2 jaren. Collectieve paspoorten kunnen alleen worden afgegeven aan het hoofd var. een gezin met zyn echtgenoote en kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar. De kosten van een enkelvoudig of gezins- paspoort bedragen, inbegrepen de provinciale en gemeentelijke leges f 2.50; de kosten van verlenging 1.50. Alkmaar, 29 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Alsvoren. m. een adres d.d. 15 Juni van den heer W. Wiese, wonende Gedempte Baansloot nr. 9, daarbij verzoekende genoemde straal te willen verbeteren. Dj Raad stelt het adres in banden van B. en W., ter afdoening. De heer VEEN vraagt, wat B en W. mat afdoening bedoelen. Wethouder RINGERS zal probeeren, of dit jaar iets gedaan kan worden. n. een adres d. 18 Juni JL van de afdee- ling Alkmaar van „De Hoop der Toekomst”, daarbij voor het jaar 1927 een subsidie uit de gemeentekas verzoekende. Alsvoren. De heer VAN DRUNEN vraagt, wat B. en W. bedoelen met afdoening. Da VOORZITTER zegt, dat de Raad am- trent het andere verzoek zeker gehoord zal wE’.er worden. Dit betreft n.l. het Lyceum. Het onderhavige verzoek betreft geen prin- cipieele raak. Wat B. en W. zullen doen, kan spr. nog niet zeggen. Het crediet is al toe gestaan; het geldt alleen maar de verdeeling van gelden. o. een adres dd. 20 Juni jl. van het Cura torium der stichting „R. K. Lyceum onder bescherming van den II. Petrus Canisius al hier, daarbij verzoekende voor een volledig lyceum over het jaar 1927 en volgende jaren een voortdurend subsidie te mogen ontvan gen uit de gemeentekas. De Raad stelt bet adres in handen van. B. en W., om bericht en raad. p. een adres dd. 10 Juni jl. van den heer E. van Meir, daarbij ontslag verzoekende als leeraar aan de Handelsavondschool en de school voor voorbereidend middelbaar tech nisch onderwijs. De Raad verleent het gevraagde ontslag eervol met ingang van 1 September a.s. q. een adres dd. 24 Juni jl. van mej. M. J. Poelman, daarbij ontslag verzoekende als hoofd der u. 1. school voor meisjes. De Raad verleent het gevraagde ontslag eervol met ingang van 1 Augustus a.s. r. een adres dd. 24 Juli jl. van mej. A. J. Harp, daarbij ontslag verzoekende als onder wijzeres aan gemeenteschool nr. 6. De Raad verleent het gevraagde ontslag eervol met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. s. een brief dd. 1 Juni jl. 3e Afd. nr. 2.07.516 van den Voorzitter van het hoofd stembureau in den eersten kieskring, tevens centraal stembureau en de Voorzitters van de hoofdstembureaux in den tweeden en der den kieskring, daarbij inzendende afschrif ten van de processen-verbaal betrekking heb bende op de op 18 Mei jl. gehouden Gemeen teraadsverkiezing. Aangenomen voor kennisgeving. t. een brief dd. 17 Juni jl. van den Voor zitter van het centraal stembureau, houden de mededeeling van de aanneming hunner benoeming alszoodanig door de nieuwgeko- zen leden van den Gemeenteraad. Alsvoren. u. de geloofsbrieven met bijlagen van de op 20 Mei j.1. door het Centraal Stembu reau benoemd verklaarde leden van den Gemeenteraad. In handen gesteld van een daartoe te be noemen commissie om bericht en raad. In de commissie worden benoemd mej. Cards en de. heeren Veen en Rustere. v. een brief dd. 28 Juni jl. van het lid van den Raad, den beer H. van Drunen, daarbij verzoekende aan Burgemeester en Wethou ders vragen te mogen stellen betreffende den toestand van de plantsoenen en de stdds- kweekery. De VOORZITTER stelt voor, deze vragen te behandelen aan het eind der agenda. Aldus besloten. Benoeming onderwijzer U. L. School voor Jongens en Meis jes. Ter benoeming van een onderwijzer ian de U.L. School voor jongens en meisjes in de vacature, ontstaan door het overlijden van den beer G_. J. van der Ploeg, bieden B. en W. den Raad de navolgende voordracht aan: 1. P. D. Boot, te Ryssen; 2. G. Tit, te Haarlemmermeer. 3. W. J. Nooter, te Zwolle. Benoemd wordt de heer Boot met alge- meene stemmen. Benoeming onderwijzeres Ge meenteschool nr. 9. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de Gemeenteschool nr. 9, in verband met de vorming van een derde klasse aan die school, bieden en W. den Raad de navolgende voordracht aan: 1. Mej. J. Hagedoorn, to Bathem; 2. Mej. C. O. T. Serlijn, te Utrecht. 3. Mej. E. W. Visser, te Schagen. z Benoemd wordt Mej. Hagedoorn met al- gemcene stemmen. Benoeming hoofd van Gemeen-j t esc hooi nr. 7. Ter voorziening in de vacature van Hoofd van Gemeenteschool nr. 1, ontstaan door het* aan mevrouw E. Noë-Sellemans verleoud eervol ontslag, bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aan: 1. Mej. J. S. Fauoy, te Utrecht; 2. Mej. M. G. Prins, te Wonnerveer. C Benoemd wordt mej. Fanoy, met alg»r meepe stemmen. 2.00—2.16 Ingekomen stukken. De VOORZITER deelt mede, dat zijn in gekomen: a. een brief d. d. 18 Mei j. 1. nr. 60 van Ged. Staten, ten geleide van het goedge keurde Raadsbesluit d. d. 15 Mei j. 1. nr. 12 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan deJuliana van Stolberglaan aan den heer J. C. Kejjman alhier. Aangenomen voor kennisgeving. b. een brief d. d. 18 Mei j. 1. nr. 60 van hetzelfde college, ten geleide van het goed gekeurde Raadsbesluit d. d. 5 Mei j. 1. nr. 11 inzake vervreemding van erfpachtsrecht en verkoop van grond aan de Diaconie der Ned. Hervormde gemeente aan het Oudorper- dijkje. Alsvoren. c. een brief d. d. 25 Mei j. 1. nr. 107 van hetzelfde college, ten geleide van het goedge keurde Raadsbesluit d. d. 5 Mei j. I. nr. 7 tot toekenning van een subsidie uit de ge meentekas aau een drietal instellingen van weldadigheid. Alsvoren. d. een brief d.d. 11 Mei j. 1. nr. 00 van het zelfde college, ten geleide van het voor zoo veel noodig goedgekeurde Raadsbesluit d.d. 17 Maart j.l. nr. 5 tot aankoop van de per- ceelen Nieuwesloot nrs. 119 en 121. Alsvoren. e. een brief d.d. 1 Juni j.l. nr. 26 van het zelfde college, ten geleide van een afschrift van het Koninklijk besluit van 4 Mei j. 1. nr. 8 houdende goedkeuring van het Raads- sluit d.d. 22 Maart j. 1. tot wqziging der ver ordening op de heffing van opcenten op de Vermogensbelasting. Alsvoren. f. een brief d. d. 25 Mei j. 1. nr. 27 van hetzelfde college, ten geleide van het goed gekeurde Raadsbesluit d. d. 5 Mei j.l. nr. 13,\ houdende wyzigiug der Verordening op het bestuur van het Stadsziekenhuis. Alsvoren. c. een brief d. d. 15 Juni 1. nr. 96 van Tot het slagen van dit feest werd aller eerst gistermorgen een H. Mis opgedragen in de St. Dimmicu.skerk, waarbij de kerk geheel gevuld was met schooljongens. Was het den heelen morgen stralend zo- uierweer, toen om half twaalf de stoet zich Mm de Bleekerskade opstelde, was de lucht betrokken en even later regende het. Aan den kop van den stoet liep een tien tal tambours van St. Louis”, terwyl het mu ziekkorps zelf midden ia den stoet zyn opgewekte tonen deed hooren. De „Czaar Peter” bleek het 800-tal jon gens ruimschoots te kunnen bevatten, en even na twaalf uur verliet de boot de kade om de reis naar Schoorldam te aanvaarden. Allengs klaarde de lucht weer op en toen men in Schoorl aankwam, kwam de zon, die toch niet gemist kon worden, weer te voor- ichjjn. Eerst werd de inwendige mensch versterkt en daarna ging het de duinen op of het bosch in. Om ongeveer 6 uur kwamen de jongens weer terug, meest toegerust met een 'linken honger, die dan ook dadelijk gestild kon worden. Dan vingen verschillende spelen aan zooals: zakloopen, houtjesrapen, enz., die soms vermakeljjke tooneeltjcs opleverden. Ongeveer half acht werd in twee groepen naar Schoorldam gemarcheerd, om vandiar weer per boot Alkmaar te bereiken. Op den weg langs het Kanaal vergezelde een groot aantal fietsers de „Czaar Peter”. Onder groot gejuich werd de sreorbaig gepasseerd.. Op verschillende kaden stond het zwart van de incnschen. Aan den steiger op de Bierkade werd de boot gemeerd en verheten de jongens de „Czaar Peter” om door hun ouders, broers of zusters in ontvangst te worden genomen. Zou het noodig zyn te zeggen, dat de jongens zich uitstekend vermaakt hadden1?... hun glundere gezic!.t?n J solden meer dan genoeg. DU1NFEES1 R. K. MEISJESSCHOLEN. Lest best' Zomerweer van ongekende weelde voor dit jaar begunstigde het duinfeest voor de leer lingen der R. K. Meisjesscholen. Was het wonder, dat de stemming onder de meisjes zoo mogelyk nog beter was dan die van gisteren en eergisteren? Want de natuur immers vierde mede het feest en wederkeerig toonden de kinderen hun dankbaarheid, gestoken als de meesten waren in lichte jurkjes, die blonken in den zonnegloed. ’t Was een blije stoet van lachende meis jes, die kransen op bet hoofd en Qranjestrik- ken in Let Laar droegen. Met de muziek van „St. Caecilia” in het midden werd de reis aanvaard, na eerst een tocht door de stad gemaakt te hebben en nagezien te. worden door iedereen, die houdt van kindervreugde. By bet vertrek van de boot waren even eens honderden aanwezig, die de meisjes een prettigen middag toewenschten en van dien wensch op allerlei wijzen deden blijken. BEN HUR. De film „Ben Hur” wordt vanaf morgen avond in het Victoriatheater geprolongeerd. HEROPENING SLAGERIJ Vanmiddag heropent de heer S. Pels in perceel Voormeer 23, zyn geheel gerestau reerde slagerij, welke een dusdanige veran dering heeft ondergaan, dat men den vroege- ren winkel niet meer terug kent. Zoo is >>r een prachtige kunstgranieten vloer in aan gebracht; witte tegeltjes sieren de étalages en een wit-marmeren blad is op de toon bank gelegd. Voorts is de geheele winkel in lichte tin ten gehouden, zoo geheel passend bij een slagerij. Natuurlijk zijn ook de nieuwste machines aanwezig. Zoo zien we b.v. een keurige rook- vleeschmachine en een bijzonder mooie wit- a&rmcren bascule, waarop by de omgeving passende schilderingen voorkomen. Kortom: het is een zaak gewerden, welke aan alle eischen voldoet en waarvoor den uitvoerder, den heer H. Koorn, alle hulde toekomt. Wy willen er nog aan herinneren, dat de zaak gesticht werd door den heer J. Pels thans wonende Koningstraat die '“■e zaak tot grooten bloei bracht. Later volgde zijn broeder de beer S. Pels hem op en ock deze mag zich gelukkig prijzen, dat de win kel* onder zyn leiding steeds aan clientèle wint. Den heer Pels onze harteljjke gelukwen- schen met deze heropening, welke een groo- te vooruitgang beteekent.' De notulen van de worden vastgesteld. De VOORZITTER wenseht de herkozen raadsleden geluk met hun herverkiezing. Later zal spr. hier nog op terugkomen. De heer SLUIS wenseht den burgemeester geluk met zijn voorzitterschap van de Ver eeniging van Nederlandsehe Gemeenten, een zeer belangrijke organisatie. Spr. acht dit een eer voor den burgemeester en hoopt, dat het voorzitterschap ook voor Alkmaar vruch ten zal afwerpen. (Applaus). De VORZITTER dankt voor deze woorden en den Raad voor zijn instemming. Spr. voelt het zelf ook als een onderschei ding en meent, dat ook Alkmaar er voordeel van zal hebben. Hierna wijdt spr. een woörd van nagedach tenis aan den oud-wetbouder, den beer Zaadnoordyk. De raad hoort de woorden staande aan. De VOORZITTER spreekt vervolgens een - woord van deernis jegens de slachtoffers van de stormramp. Al is de materieele schade niet zoo groot als in 1925, er zijn ech ter 10 slachtoffers. Tot nu toe heeft Alkmaar bijeengebracht ongeveer f 8000. Spr. vindt dit een mooi resultaat en dankt allen, die hiertoe hebben medegewerkt Dan herinnen spr. aan het feit, dat de bósschen van Heiloo behouden schijnen. Dit acht spr. van belang voor Alkmaar. Spr. hoopt, dat de raad eventueel de belangrijke offers zal voteeren. B. en W. hebben reeds eenstemmig overeenstemming bereikt Spr. uit zyn vreugde over het behoud. Tenslotte doet spr. mededeeling van de vergadering voor de kanalisatieplannen, ten stadhuize alhier gehouden. Van Alkmaar wordt een kapitaalsbydrage verwacht van f 22.500, welke ook kan betaald worden in 40 jaar. Wat de autobussenkwestie aangaat, zegt spr., dat er twee verzoeken zijn ingekomen, waarvan er één weer is ingetrokken. B. en W. hebben nog geen beslissing genomen, doch vermoedelijk zal vergunning worden verleend. Het zal de gemeente in ieder geval niets kpsten. LICHTEN OP. Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen om 9.54 uur lichten op. 'Voor ry- en vdertuigen een half uur later. DE VERLOTING VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT." Men schrijft onsi Mij vestigen nogmaals de aandacht op de verloting die door H. L. wordt gehouden. De opbrengst van de verloting komt geheel ten goede aan de verpleging van t. b. c.- patiënten. Wij vragen U dus dringend: koopt onzt loten. Ook hebben wij nog loten voorradig voor hen, die loten willen verkoopen. Deze zyn te verkrijgen bjj den heer Koopmeincr», Tessebchadestraat 11. Voorzitter: de heer inr. W. C. Wendelaar, burgemeester. Secretaris: de heer A. Koelma. Aanwezig de dames Cards en Westerhof- Koopal en de heeren van Slingerland, Sluis, Geels, Sietsma, Veen, Vogelaar, Ringers, Van Drunen, Thomsen, Leesberg, Kusters, Klaver en Westerhof. Afwezig de heeren Bak, Plevier, Bosman en Govers, allen met kennisgeving. De VOORZITTER opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering w. het verslag van hetgeen met betrek king tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente gedurende het jaar 1926 is verricht. Voor kennisgeving aangenomen. x. een adree dd. 29 Juni jl. van den heer D. de Bruin alhier, daarby ontslag verzoe kende als leeraar ip de natuurlyke historie aan het Gymnasium en de Handelsschool. Het ontslag wordt eervol verleend met ingang van 1 September. y. Verzoek lid van den Raad, den h»er G. Veen, aan den Burgemeester een vraag te mogen stellen over een muzikalen-optocut op 26 Juni j.1. De VOORZITTER stelt voor deze vra ig te behandelen na die van den heer Vau Drunen. Aldus besloten. z. Mej. Harting verzoekt eervol ontslag als onderwijzeres aan de vierde gemeente school. Eervol verleend. Benoemfag tijdelijk leerares Gymnasium. Onder overlegging van het betrekkelijk adties van den heer Inspecteur der Gym nasia hebben curatoren van het gymnasium de eer den Raad voor te stellen tot tjjdelijk leerares in de Oude lïtlen aan het Gymna sium alhier aan te stellen mej. J. B. Zwaar- deinaker, doctoranda in de klassieke lette ren, zulks te waarneming van de lessen van Dr. Moltzer. De voorgedragene wordt met algemeene itemineu benoemd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 11