oünnwp. UITGEEST. MEDEMBLIK. SCHOORL. Velllngoverzlcht. ASSEPOES T. SCHAGEN. WADWAIJ. ZWAAG. k i be- zijn voor kennisgeving Uitgaven een met niet van 8e pr. 9 1 dat om 12 jaar. '1 8e pr- i f de wa» onderbuud, 'en had met len wethou- Schoolfeest. De vergadering schoolfeestcoin- mrieie der R.K. scholen alhier, besloot in een gehouden vergadering op Dinsdag 19 Juli, het schoolfeest ook dit jaar wederom te hou den in Oudorp zelf; en wel door Koninginne dag 31 Augustus Inisterrijk t* vieren. Bin nen enkele dagen zullen do comini^ieleden bij de parochianen rondgaan, om hunne jaar- lijksche bijdrage voor dit mooie feest te in nen. ig van de verkoop van de veiligheid bl ij ven De heer DUIN zegt, dat de reserve f 18.000.niet veel is om met ondergronds te beginnen. Spr. heeft niet roo’n bezwaar om f2 000 te besteden aan verzwaring. Wethouder BIJL zegt meer te voelen voor verlaging van het vast recht, als men toch de reserve wil aanspreken. Wat de voorge nomen verzwaring betreft kon het materiaal altijd weer gebruikt worden. De heer SCHERMER verdedigt nogmaals zijn plan en zegt, dat een ondergrondsche aanleg veel minder onderhoud eiaeht. Ook worden de hoornen dan niet meer mishan deld door rnoeiing. De heer DUIN wenscht nog op te merken, dat men voorzichtig moet zijn met het op maken van de reserve. De winst ia gekomen, zegt spr., omdat men zoo stout is geweest om niet te voldoen aan de elschen van het Provinciaal bedrijf, doch in 1934 is het con tract afjprloopen. Spr. zegt, dat de heste ja ren voorbij zijn, de reserve zal niet grooter worden. De heer KAAG zegt, dat een ondergrondsch net ook zün bezwaren heeft. In geval van storing is de oorzaak heel moeilijk te vinden. Do heer SCHERMER spreekt dit togen. De VOORZITTER is van meening, dat uitstel van het plan, teneinde intnaschen een begrooting te laten opmaken, geen baat zal opleveren, want het is te doen om de be ginsel nbspraak: wat zullen we doen met de reserve, Spr. meent, dat het zeer gevaarlijk zou z(jn een groot gedeelte der reserve, b.v. 10.000 te gebruiken. Het voorstel van den heer te Groet door het Staatsboschbeheer prik keldraad is gespannen aan den voet van het duin langs den openbaren weg. In strijd met de gemeente-verordening bevindt zich daarboven geen gladde draatL De VOORZITTER zegt, dat deze zaak de aandacht hoeft van B. en W. De heer GUTTER zegt, dat het publiek bij het Klimduin te Sehoorl wordt lastig ge vallen door bedelende kinderen. De heer SCHERMER vraagt waarom het bedrag, op de begrooting uitgetrokken voor scboorsteenschouw, niet daarvoor wordt aangewend. Spr. zou dit gewenscht achten. Verder meent spr., dat de palen van het elec- trisch net hoognoodig met carbolineum be- ahndeld moeten worden. De VOORZITTER zal aan een en ander zijn aandacht schenken. De VOORZITTER vraagt verder machti ging tot aanschaffing van een nieuwe schrijf machine op do secretarie, waartegen de Raad geen bezwaar heeft. Hierna sluiting. Schoolfeest. In de Woensdagavond ge houden bijeenkomst der R. K. Schoolfeest- commissie is besloten om op 31 Aug. a.s. (Koninginnedag) mbt de leerlingen der 4 laagste klassen der R. K. school des namid dags een uitstapje te maken naar Bakkum aan Zee. het plan aan te houden, wordt hierna ver. worpen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de hoeren Gutter en Scher mer. De heer SCHERMER kan zich vereenigen met het voorstel b. en c., indien dit werk openbaar zal worden aanbesteed. De Raad kan zich hiermede vereenigen. B. en W. vragen machtiging tot toeken ning van een vergoeding voor kantoorhuur aan den administrateur, den heer J. W. JSchoone, van f 50 per jaar. De heer SCHERMER is hier tegen. Spr. vindt dit een verkapte salarisverhoogtóg. De heer KAAG vindt hel gebruiken van een vertrek, iets wat het ambt vanzelf-pra- kend meebrengt. De VOORZITTER merkt op. dat ook den gemeente-ontcanger een kantoor ter be schikking wordt gesteld. Het voorstel wordt aangenomen met 4 te gen 2 stemmen. Tegen «temden de heeren Kaag en Schermer. Zonder hoofdelijke stemming wordt aan genomen het voorstel tot nadere vaststelling der datum van de jaarlijksche paardenmarkt op den 2en Maandag in Augustus van ieder jaar. Zulks in verband met de jaarlijksdiw zomerfeesten van V. V. V. Hierna werden voor 1927. met algemeene stemmen, de volgende subsidies toegekends Hulp in Nood f 200; Gezinsverpleging f 400; Witte Kruis f 150; Fanfarecorps f 125; Voet- i>alvereeniging f 25; Katholieke Leesbiblio theek f 25; Proef- en Schooltuin f 10; Biblio theek ..Algemeen Welzijn” f 25. Voorheen genoot V. V. V. een subsidie van 150. Deze vereeniging is thans ge splitst in Sehoorl en Groet, die beiden sub sidie vragen. B. en W. stellen voor aan Sehoorl 80 en Groet 70 te geven. De heer DUIN zegt, dat V. V. V. te Sehoorl zulke goede zaken heeft gemaakt, dat zelfs een reserve kon gevormd worden. Spr. vindt het zeer eigenaardig, dat nu nog subsidie wordt gevraagd. Th* heer GUTTER zegt, dat die reserve slechts klein is. De heer SCHERMER is van meening. dat men een V. V. V. nooit genoeg kan steunen. Spr. zegt dat de gemeente moreel verplicht is dit te doen. Hierna wondt besloten aan beide vereeni- gingen 75 toe te kennen. Tenslotte verzoekt Algemeen Welpijn” voor hare Floraliatentoonateiling, V. V. V. te Camperduin voor een kinderwedatrjjd in strandfiguren en V. V. V. te Sehoorl voor het bloemencorso een prijs of medaille be schikbaar te willen stellen. B. en W. stellen voor aan iedere vereeni ging 10 voor dit doel te schenken. Het voorstel wordt aangenomen met 2 stemmen van de heeren Dnin en Kaag tegen. Voorgesteid wordt een wyzigin, politieverordennig inzake den kleine eet- en drinkwaren en van het verkeer. De heer KAAG vreest dat men in een mdeiljjke positie zal komen ten opzichte van de vraag, welke artikelen onder de verorde ning vallen en welke niet. Ook de heeren DUIN en SCHERMER heb ben verschillende bezwaren en vreezen een te groote bemoeiing der politie. De VOORZITTER licht toe wat de bedoe. ling der verordening is, n.l. het weren van venters op die plaatsen, welke door de ge meente verpacht zyn, vooral by gelegenheid van schoolfeesten e.d. en vervolgens de re» geling van bet verkeer in de kom van het dorp by de .,Roode Leeuw”. De verordening wordt hierna met alge meene steihmen goedgekeurd. Door B en W. wordt machtiging ge vraagd om als bouwterrein ten verkoop aan te bieden het perceel Molenweg (kweekerij) en te Groet het terrein Armenhuis. Op voorstel van den heer SCHERMER, die het terrein geschikt acht voor een even, tueele nieuwe school, wordt besloten het perceel Molenweg alsnog niet te verkoopen. Goedgevonden wordt aan den getneente- opzichter R. v. Essen een vergoeding toe te kennen v*n 40 voor werkzaamheden, ver richt by gelegenheid van den bouw der nood- slaihtplaatx ’Adres R. K. Lyceum te Alkmaar. B. en W. stellen voor afwüzend te be schikken op het verzoek van het R. K. Ly ceum te Alkmaar, om uit te keeren een be. drag van 150.— per jaar voor elke leer ling welke het Lyceum bezoekt. Den beer KAAG bevreemdt het voorstel van B. en W. Openbare Gymna.-ia e.d. vra gen per leerling een veel hooger bedrag, zoodat bet gaan van leerlingen naar de bij zondere inrichting voor de gemeente een voordeel beteekent. Spr. bepleit op billyk- bvMisgronden de toekenning der vergoeding. De heer BIJL, die in het college van B. en W. de minderheid vormde, spreekt in den» zelfden geest. De heer DUIN zegt dat dit verzoek niet In zijn kraam te pas komt Er komen reeds vele rekeningen in van verschillende inrichtingen, daar kunnen we niets aan doen, maar go. lukkig spr. vindt het wel hard om te zeggen gelukkig staat hier de wet niet achter. Spr. heeft ook opgemerkt, dat min gegoeden van zoo’n inrichting toeh geen ge bruik inaken, het zyn hoofdzakelijk men- hen die het zelf goed kunnen bekostigen. Spr. zal tegen stemmen. De VOORZITTER sluit zich aan bjj de woorden van den Duin. We worden reeds verplicht tot verschillende bijdragen, laten we nu geen vrijwillige bijdragen ook nog op ons gaan nemen. De stand van onze geld middelen noopt ons er tegen te zijn. Het voorstel vaa B. en W. wordt hierna aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Bijl en Kaag. Rondvraag. De heer DUIN vraagt of er niet voor ge zorgd kan worden, Jiat het achtergedeelte van de Smcerlaan in berjjdt>aren toestand w< rdt gebracht Weth. BIJL zegt, dat het euvel veroor zaakt wordt wordt door een melkauto. Aan den gemeente-opziebter is last gegeven den weg iu orde te laten brengen. Verder wordt overwogen aan Gedeputeerde Staten te ver zoeken om de Stneerlaan voor auto’s af te sluiten. Ah heer DUIN LIENEN antwoordt, dat de net. belangen van Zwang mocht medewerken. Daarna volgde sluiting. Collecte. Alhier zal Zaterdag een col lecte worden gehouden voor de slachtoffers der laatste Stormramp. Concert. Het was zeer zeker een ver rassing voor Medetnblik, dat de beide Gem. Zangvereenigingen Tavenu en Nieuw Leven een concert- geven in de muziektent op de Nieuwstraat. Na vooraf een concert te heb ben gegven voor de veqileegden van het Prov. Ziekenhuis, gaf Tavenu onder de lei ding van den bekwamen Directeur R. M. oMeskops een concert Dinsdagavond in de tent. Een groote menigte was aanwezig om hiervan te profiteeren. Uitgevoerd werden ten 5-tal nummert, welke mooi tot hun recht kwamen en een uitstekenden indruk gaven. De buitenge wone stilte van het talrijke publiek was hei beste bewijs, dat dit concert werd gewaar deerd. Raadsvergadering. Woensdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter burgemeester v. Fridagh; Afwezig Mevrouw Heringa. Ingkotnen is een schrijven van Mevr. He ringa, waarin zy mededeelt, dat het haar, tot haar spijt onmogelijk is deze laatste verga dering van den ouden raad hij te wonen. De voorzitter spreekt een woord van dank voor hetgeen Mevr. Heringa in deze periode in het belang der gemeente heeft gedaan. Besloten wordt Mevr. H. een schriftelijk be wijs van dank te dotpi toekomen. ..Van Ged. Staten zyn ingekomen enkele missivQn van ondergeschikt belang. Verschalende jaarverslagen welke inkwa men zttllen by de raadsleden rondgaan. Inzake een verzoek van het bestuur van den Grootdaminerpolder om de onderhouds kosten van palen van eleetrische leiding naar de molen, te brengen op de rekening van het G. E. B., is de raad met den voor zitter van meening. dat de polder deze kos ten behoort te dragen. De heer Fr Hauter verzoekt: ten eerste een bordje „stopplaats autobussen” te doen aanbrengen nahy zijn woning; ten tweede: verlenging van het sluitingsuur voor zyn lo kaliteit. op die dagen, dat in Sehoorl eenige feestelijkheid wordt gehouden. Op beide verzoeken wordt afwijzend schikt. Van den heer G. Dekker is ingekomen een verzoek aan den raad om ontheffing van art. 19 van de bouwverordening, ten einde aan de schuur achter zjjn wo ning een bergplaats te kunnen bouwen. Het verzoek is niet juist gesteld daar het hier betreft de verordening op de rooilijnen. De heer Duin vind volstrekt geen bezwaar in dit geval ontheffing te verleenen. De voorzitter zegt dat. wanneer men een verordening heeft gemaakt, men deze toch ook moet handhaven. Het verzoek wordt aangenomen. De voorzitter zegt, van den administra teur van het Prov. waterleidingsbedrijf de aangename mededeeling te hehben ontvan gen dat de aanleg van de waterleiding naar de noodslachtplaats ook verder langs den Achterweg zal worden doorgetrokken naar de huizen rond de kerk te Groet. Hierna keurt de raad goed de vaststelling eeimr suppletoire begrooting, dienstjaar 1926 in ontvangst en uitgaaf; gewone dienst f218.15 en kapitaaldienst f7680. Aangeboden worden de verschillende reke ningen: Ëurgerl. Armbestuur ontvangsten: f 5187.64 f 4734 59 Batig saldo f 453.06 54 G. E. B.: ontvangsten en uitgaven f 19767 met een batig saldo van f 7894.6454. De balans van het bedrijf vermeld kapitaal van f 129.603.32 K. De reserve bedraagt f 18.000. Woningbouwvereeniging: De rekening van blok A heeft een tekort van f 1514.29. die van blok B vaa f781.35. Vleeschkeuringsdienst: Ontvangsten an uitgaven f411245 en batig saldo van f 2.95. Gemeenterekening 1926: Ontvangsten f93.147.27: uitgaven f90 dui zend 280.5754. Saldo f2866.6954. Kapitaaldienst: Ontvangsten f 44.022.20 uitgaven 39632.03 Saldo f 4390.17. De voorzitter spreekt zyn voldoening uit dat eindelyk weer een overschot op de ge meenterekening valt aan te wijzen. Spr. hoopt, dat in de toekomst deze verbetering zal bljjven aanhouden. Electriciteitsvoorzieninx. B. en W. vragen machtiging: A tot uit voering van plan A. houdende Verzwaring van het geieidingsnet, richting Aagtdorp; kostenraming f 2250.B. tot aansluiting aan het net van de woningen N. Meijer en B. Roozendaal. Hargerpolder, kostenraming; f7.500.Q, idem der woningen van Jb de ginter ea. onder Aagtdorp en aan het ka naal} kostenraming pl.m. f 1400. De heer SCHERMER de verzwaring van ’t net, plan A besprekende, zegt, voorstander te zyn van ondergrondache leiding. In plaats van verzwaren kan men misschien dit ge deelte beter ombouwen in een ondergrond- sche leiding, waarvoor desnoods ook een ge- Stam en Mej. A. 8tam-Mo). 4e pr. Jxc. Bak ker en mej. N. Kieftenburg. Stoelendans voor g«te~trwde vrouwen. x Ie pr. A. Groen-Pronk. 2e pr. N. Huiberts- Wijte. 3e pr. M. Lops-Braas. Verder had nog plaats een voetbalwed strijd voor personen boven do 25 Jaar, dio deze sport nog niet hadden beoefend. Ook hiervoor was een groote belangstelling. De eindstand was 11. „De Streek”. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen voor de Bisschoppelijke kweekschool te Ven lo is geslaagd onze plaatsgenoot W. v. d. Laarschot. (Opleiding onderwijzer). Politiek. Zooals wy reeds eerder meldden, heeft de S.D.A.P.-fraetie van onzen gemeen teraad per missieve te kennen gegeven aan onze R.K. Raadsfractie, dat zij prijs stelt op den 2en wethouderazetel. De R.K. Raadsfrac tie heeft dezer dagen vergaderd en dat schrijven behandeld. Het resultaat der be sprekingen was natuurlijk, dat men uit bil- lykheidsoogpunt niet afwijzend stond tegen, over den wensch dor S.D.A.P.-fraetie. Het feit, dat de R.K en de ST A P, de beide grootste fracties zijn, elk 4 leden, gaf bij de besprekingen wel den doorslag. Wie van de S.D.A.P. fractie voor wethouder zou in aanmerking komen, was nog niet bekend. Naar wy vernemen, zullen de heide frac ties eerstdaags een samenkomst hebben, waar een en ander zal besproken worden. Staking geëindigd. De staking aan de Meu belfabrieken van de firma Jacob Klooster is geëindigd. Zij heeft maar eventjes 854 maand geduurd. Resultaat natuurlijk zoo goed als nihil. Wel groote financieele scha de door loonderving en stilstand van het be- dryf. Het minimum uurloon van 63 ct. is op 64 ct. gebracht. Alle arbeiders zullen weer worden aangenomen. Een deel is reeds aan het werk. Wethouder Bijl? In een kort dat onze correspondent dezer dagi hem, du» den heer Byl, voor d< deelde deze mede, dat de S.D.A.P. fractie hem, du» en heer Bijl, vor den wethouders- derszetel zullen aan wijzen. Schoolfeest. Was de Dinsdagmorgen een beetje droevig, de Dinsdagmiddag en -avonw waren bjj uitstek geschikt voor een school feest. 's Morgens een bezoek aan „Duinver- maak” en de prachtige duinen en bosschen nabij de Nok te Bergen; ’s middags met de tram naar Bergen aan Zee. Al heel gauw bleek, dat een bezoek aan zee voor zeer ve len de mooiste ontspanning was. Doordat een der heeren van de commissie zijn auto had beschikbaar gesteld, was van pakjesdragen etc, geen sprake en kon iedereen zich naar hartelust laven aan de „Ranja Werden we in Bergen aangenaam verrast door de aanwezigheid van onzen HoogEerw. heer Deken, te Bergen aan Zee was de ver- xtassing minder aangenaam in den vorm van Daar dit wel de laatst* vargadering tal *yn door wethouder Du*v«* en raadslid OL sen bygewoond. wilde voorzitter hen be danken voor alles, wat rij in het belang der gem. gedaan hebben, 't Was niet de wil der kiezers, maar hun eigen verkiezing, dat zij in den nieuwen Raad niet terug komen. Het (peet hem. dat zij Ijgengingen. Aangenaam had hij met hen samengewerkt. Wethouder Dujjve* gaf den «toot aan gewichtige beslui ten alt de overname en beplanting van den Nieuwen Weg aan Drechterland en de over name van bet voetpad door het Prov. Wa terleidingsbedrijf. Ook de H. H. Schipper, Balk en Pyper brachten hulde aan de werk zaamheid van de beide scheidende raadsle den. Weth. Dujjves prees de onpartijdige lei ding van den voorzitter bij alle verschil van meening. D* lof hem gebracht, moest tot de helft teruggehraeht worden. Over het waar om en daarom van zjjn heengaan zou hij zich niet nitlaten. wei wilde hjj de verzeke ring geven, dat geen der hier aanwezigen hiervan de oorzaak was. HQ hoopte, dat de nieuwe Raad met jongen krachten aange vuld vruchtbaar zou mogen werken ten beste der gem. Zwaag. De heer Otsen tei, dat hij 8 jaar lang zit ting in den Raad gehad heeft, waarvan 4 jaren als wethouder. De roden van zyn heen- gaan is bekend: de ziekte zijner eebtgenoote. Hij zou steeds met genoegen terugdenken aan de iaren. gedurende welke hii aan do de bon”. Circa half acht arriveerden alle deelnemertjes opgeruimd te Behagen. Daar leer velen dadelijk naar huis gaan, had de sch<M»lfee»tcommissie de „Harmonie” niet uitgenoodigd; mogelijk marcheeren in 't vervolg allen eerst naar het schoolplein, on der het spelen van een fiksche marsch der Sehager Harmonie. Kermis. Gedurende de beide kermisda gen alhier, werden verschillende volksspe len gehouden. Dat dit door het publiek wel op prijs werd gesteld, bewees hot drukke be zoek, waarin de kermis zich dit jaar mocht verheugen. Door de commissie was aan iedereen gelegenheid gegeven mee te doen, daar voor eiken leeftijd iets op het program ma stond. De deelname wM dan ook buiten gewoon groot. De uitslag is als volgt: Houtjesrapen voor jongens van 68 jaar. Ie prijs: P. Huiberts; 2e prijs: Jn. Stam J. Can.; 3e prijs: J. Appelman. Voor meisjes. Ie prjjs M Stam. 2e pr. A. BootM N. Rood. Vatkruipen voor jongens van 9#T 1e pr. P. Bakker, 2e pt. W. Twfifc N. Veken. Bal op een blaadje voor meisjea va^912 jaar. Ie pi. T. Huiberts. 2e pr. C- Smiers, 3e pr. A- Appelman. Zakloopen voor jongens van 1315 jaar. Ie pr. Cor van BerkeL 2e pr. S. Boot». 3e pr. Jn. Stam Pzn. Hardloopen op muilen voor meisjes van 13—15 jaar. Ie pi M. Huiberts, 2e pr. Fr. Bakker, Se pr. F. Hand. Fietxrijden met hindernixzaa voor jongans van 16—25 jaar. Ie pr. Jn. de Vries, 2e pr. P. Schouten, 8e pr. Jac. Bakker. Hardloopen met kinderwagens voor dames van 16— 25 jaar. 1e pr. M. de Boer, 2e pr. A. Schouten, 8e pr. A. de Boer Jnd. Prjjsdan.-cn. ie pr. P. Schipper en Mej. M. Schipper. 2e nr. B. Loos en M«i. A. Haring. 3e nr. P. De afgeloopen week, dia onder normale omstandigheden het hoogtepunt van leven digheid zou vertoond hebben, heeft thans een bijzonder stil en saai verloop had. De meesten hebben hun aardappelen maar in den steek gelaten en zyn aan ander werk getogen dat meer nut oplevert. De aanvoer is dientengevolge tot een voor dezen tijd ongekend laag peil ingezakt en bedroeg op het eind der vorige week slechts 6000 baal, waarvan nog een goed deel weer met de schuit retonr ging. De omvang van de ziek te is thans nog niet volledig te overzien, doch het staat wel vast, dat van de soort Ninetifold het overgroote doel als verloren moet worden beschouwd. Van de Schotse hoopt men nog een goed deel als verkoop bare waar aan de veiling te brengen. Nu het feit eenmaal moet geaccepteerd worden, dat de ziekte eeh zorwlanigen omvang heeft aangenomen, dat praktisch geen partyen meer voorkomen, die absoluut gezond zijn, moet ook de handel zich aan den toestan i aanpassen. Dit wordt eenigermato verge makkelijkt, daar eerstens de ziekte zich niet alleen tot Holland beperkt en tweedens de behoefte aan ons product blijft aanhou den. Vandaar dat de eieehen. die anders aan de aardappelen gesteld worden, zijn verzacht en de waar voorloopig niet meer door het keurlabel gedekt wordt, hoewel natuurlijk een behoorlek ketirsfelsei waakt tegen excessen. Het prijsverloop gaf nogal beduidende schommelingen te zien, de witte waren 'n enkelen dag schier waardeloos, de Schot se liepen 'n keer flink Boven 4 gld. uit. doch in doorsnee noteerden de gele f 3.50 voor groote en ruim 2 gld. voor de kleine per baal. Mede door de vraag van Duitsch- land noteerden de Nineti en Kokeen de laatste dagen ruim 2 gld. en 3 gld., de aanvoer van de latere soorten als blauwe, bonte en Eigenheimers is gering, dn pry< draait om de 4 gkl. Kriel doet 60 cent. De bloemkool, waarvan de vorige week nog heel lage pryzen gemeld werden, is thans weer sterk de hoogte in gegaan. Het broeierige weer heeft een heele opruiming onder dit gewas gehouden en er is nog maar weinig mooi goedmeer aanwezig. Thans wordt betaald voor eerste soort. 15 a 28 gld., tweede 7 A 18 gld., derde 0.75 ft 2 gld. per 100 stuks. Van de roode kool komt dagelyks meer, waardoor de hooge prijs teloor ging, heden was het 4 k f 7.per 100 Kiïq. Ook geel en wit waren heden present en goldefi re.-p. f 10 90 en f 2.60 A f 5.60. BEVERWIJK. Ei is geen seizoen, waarvan bet bouftl- product zooveel belangstelling ondervinJl als liet aardbeienseizoeu. Daar dit product een der hoofdteelten uitniaakt van do tuinders uit dezen streek en het welslagen van den oogst, aisuiedo een guustige handelsprys een belangiyk de< l der iiikoui-ten uitmaken, kau het ook niet anders of de aabv'tet en de handel zyn voor den producent van zeer groote beteekeuis. Wat de aanvoer betruit, hebben de tuiudcis gezien do tegenspoed, waarmede wy met bet ongunstige weer nog al te kampen hebben gehad dit voorjaar, nog al reden tot tevre denheid, eu valt de Oogst niet tegen, en het verloop van den handel, kon het misschien eenige dagen iets beter, kau gelukkig lot heden niet ongunstig genoemd worden. De totaal-aanvoer aan de drie veilingm bedroeg van Maandag tot Zjuordag lei vo rige week 1.586.300 Kg. De pryzen varieer den zoo ongeveer van 35 tot 45 ct per Kg. Donderdag 14 Juli liepen de pryzen gewel dig naar beneden, doch deze daliug heeft zich echter slechts tol ren dag beperkt eu herstelde zich weer spoedig, zoodat de door- •neeprjjs bevredigend kan worden genoemd. Ondank» de groote aan voeren blyft steeds een onverminderde kooplust aanwezig, zoo wel voor fabrieken als binuenlandsche markt Het mooie gezoude product blijft dan ook nog by uitstek zeer goed voor verzending. Wat de handel van andere producten be treft, stonden ook deze de afgeloopen week in een zeer gunstig teeken, on kunnen wij van sommige artikelen zelfs zeer hooge prij zen noteeren. Bloomkool voor enkele dagen bijna waardeloos, bracht het weer tol hooge pryzen, eerste soort ging van 20 tot 25 ct. vlug van de hand. Niet minder begeerig wa« bospeen, waarvoor abnormaal hooge pryzen werden besteed. Sommige partijen ‘gingen van 20 tot 28 ct., welke prys zeker voor dezen tyd bijzonder hoog kan worden griMM-md, By het afzenden van ons bericht liepen de prijzen weer iets terug, doch mooie kwaliteit werd goed betaald en liep van 16 tot 24 ct. per bos. Doppers, capucynders en peulen gaven zeur uiteenloopendé noteeringen, welke prij zen steeds verband houden met 4e kwali teit van bet product. Genoemde producten zyn zeer gevraagd mits van goeds kwaliteit, doch genieten niet veel belangstelling waa neer deze niet aan den eisch voldoen, mooie jonge peulvruchten zijn zeer gewild, doch dikke en al te rjfpe doppers en capucyaers gaan voor lage prijzen. Vooral mooie ras per» zijn erg gezocht en brachten bet nog tot 20 ct per pond. De aanvoer van sla was deze week be duidend grooter als de vorige week, ook hiervan gaat de goede soort voor goede prij zen. Eerste eoort noteert van 1.5Ö1.80 p. kist vaa 50 stuks, doch er komt ook veel mindere soort voor, die natuurlijk belang rijk in prijs verschilt Ondank» den grooten aanvoer van aard appelen zyn ook tot dasverre de prijzen bevredigend. Maandag 18 Juli was er veel vraag en liep de prijs tot 11 et- p*r K.G.. doch daalde op Woensdag weer teruir lot 7 cent. Vergadering van den Raad. Van het ryk was de mededeeling ontvangen dat Ryksbydrage voor het L.O. over 1927 bepaald op f2792.8054. Aan den heer J. Louter werd voor echtgenoot® vrye geneeskundige hulp ver leend. De voorzitter werd aangewezen om na mens de gemeente deel te nemen aan de aan staande stemming voor het Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier. Van den Vleeschkeuringskring Hoorn was bericht ontvangen, dat vanaf 29 Augustus tot de oprichting van het abbattoir op den ouden voet kan worden voortgegaan en dat het salaris van den aanstaanden directeur met f 1500 verhoogd was, welk bedrag door de gum Hoorn zal worden betaald. De voorzitter deelde mede, dat hem door den commissaris der Koningin verlof was verleend van 25 Juli tot 20 Augustus. Ge durende zyn afwezigheid zal wethouder Schipper nis burgemeester fungeeren. De heer P. Rol berichtte, dat hij zyn be noeming tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim aan nam. Op een verzoek van de commissie tot be strijding der Malaria door de bevolking om over 1927 een subsidie van 1 cent per in woner te mogen ontvangen, werd goedgun stig beschikt. Hiermede zal een bedrag van f 13 gemoeid zyn.' B. en W. stellen voor een geldleening Mn te gaan voor den verbouw der O. L. school -wan f 5000 tegen hoogstens 5 pCL, aflos baar in 15 jaar. Deze leening zal waarschijn lijk aangegaan worden by de Boerenleen bank alhier. De Raad kan zich hiermede verenigen. De heer van Kampen vroeg oi de leenbank gelden mocht uitleeuen voor langer dan 10 jaar. waarop wethouder Schipper opmerkte, dat daar wel een mouw aan te passen zal ayu. B. en VV. boden den Raad de gemeentere kening 1926 aan sluitende pret een batig saldo van f 6466.0154, waarvan f 3000 is overgeschreven op den dienst 1927. Daarna volgde aanbieding van de reke ning van het G. B. over 1926. shritend met een nadeelig saldo van f 1.06 54. Beide rekeningen ruien door de raadsle den, behalve de wethouders worden nage zien. De voorzitter deelt mede, dat de commis sar i» der Koningin de gem. had bezocht en de secretarie geïnspecteerd wpe, waarbij al les in orde was bevonden. Alleen werd aan gedrongen op een grootere brandkast voor eTbesing minder aangenaam in nen vorm san het opbergen der registers. De vooraitter proces verbaal! Immers de fouragewa- werd gemachtigd een tweedehand» brandkast f"” «to^.pP verboden plaatsi en het »an grooteren om vang aan te schaffen. De no vented oelde commissielid staat im I e k. o «»nrxr.1 On OlIZZ secretarie liet den inbouw van een kluis niet toe. De voorzitter wilde van de gelegenheid gebruik maken om hulde te brengen aan den ambtenaar ter secretarie, den heer Roodtand voor de wyze, waarop hii zich van zjjn taak kweet en aan den veldwachter Faber voor het bijhouden der bevolkingsregisters. Aan het gemeentebestuur van Blokker werd toestemming verleend om de inwoners van Zwaag in de Bangert van gas te voor zien, mits dit niet tot verlichting werd aan gewend. I>e verbouw der 0. L. school werd voor f 4510 gegund aan den heer Weel en het schilderwerk voor f 1000 aan den heer Koe- dooder. Daar dit wel de laatste vargadering leeite der reserve kan worden aangewend. Spr. zou in ieder geval gaarne de kosten v in ombouwing tegenover die der verzwa- r.:i* zien. Weth. reserve dient voor onderhoud van het De onderhoudskosten zullen niet lang uit-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6