rd c Fa. Gears. Höizei Alkmaar MEUBELEN eeren Rookers if FIRMA ZÖT, PATRONEN naar maat verkrijgbaar. taadmarkt 52. Hikmaat. hm van oudt nexenne anten voor alle soorten MEJ.N.E. BRUIN, Rtparatio billijk ooi. Oudeiracht 148. HIïhmj. 30 cent per half pond. Vraagt Uw Winkelier naak de Prima Rook- on Pruim tabak b 16 en 20'cent pm OHS, van de T abaksfabriek MEIJER'S VISCHHANDEL. Voor hot heiligdom van Eerherstel. KERK EN SCHOOL. PLATEN TER INZAGE. Modern Drukwerk. 1 beide gele- 2.50 1.— de Totaal f 1502.31 K (o>— Congregatie H. Donderdag Teunts Kapel, Cornelia I biechten, en s. Zondag of van de 8 vol- Hart zon- 12.50 3.60 K' BURGERBRUG. Zondag om 2 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag om 9 uur vergadering van het 2.—. 1— IS BIJ BELEEFD AANBEVELEND. Paulas.) na Pinldfteren 1 en 10.30 de Lof met Ro- Kerkbestuur. Dinsdag om 9 uur vergadering van het Dagelijks aanvoer vaa versche Zeevlsch uit eigen vioscher(j. Specialiteit in gebakken Viech, Garnalen- ea Visch-croquet*. ZOUTEVISCH, 8TOKVI3CH, in verschillende soorten en prf- oftll Verder alle* wat tot het vat behoort. Beleefd aanbevelend. LANG ESTRA AT 50. Telef. 514. 4e lijst ter eere van de kleine H. Theresia. Vorig bedrag f 1448.19 - - - - J 13.50 16.01 H MODE VAKSCHOOL OBDAM. Zondag om 8 uur gelezen H. Mis, half 11 Hoogmis, half 3 Catechismus, 3 uur Vespers. Donderdag van 67 Biechthooren. Vrijdag gezongen H. Mis, te 8 uur Lof met eereboete aan het Allerh. Hart. Zaterdag van 4 tot half 6 en van half 7 tot half 9 Biechthooren. S. TERES1A-BROEDERSCHAP. Om in de steeds stagende godsvrucht tot de kleine H. Teresia van Lisicux vooral de leidende gedachten van haar leven op den voorgrond te houden, is door de Nederland- sche pater Carmelieten, hare Ordebroeders, met kerkeyke goedkeuring een broederschap ingeeteld, welker leden hun beet willen doen, njet alleen zelve de kleine Heilige op haar kleinen weg te volgen, d.w.z. als klein en eenvoudig kind Gods als Vader te dienen, maar tevens tot uitbreiding van het Ryk van Christus te bidden en te werken voor pries terroepingen, missieroepingen en klooster roepingen, voor welker bevordering en beves tiging de H. Theresia zich zelve voortdurend opofferde. Voor dit doel wordt een wekelyk- sehe H. Mie ter eere van de H. Teresia aan God opgedragen. De leden betalen een jaar- Ijjksche contributie van dertig cent, dragen een medaille met de beeltenis der Heilige bij zich, wonen zooveel mogelijk de godsdienst oefeningen ter eere van de Heilige by, com- municeeren dikwijls, minstens eens per maand, tot hare intentie, in één woord trach ten zooveel mogelyk haar leven in het hunne uit te drukken door zioh haar voorbeeld voor oogen te stellen en in vereeniging met haar hun goede werken te verrichten. De zetel dezer Nederlandsche broederschap is geves tigd in het Carmel ietenklooeter te Merkel beek, Limburg, Men kan zich echter even eens in het lidmaatschap laten ischryven in de andere Carmeliétenkloostem in Nederlahd te Boxmeer, Oss, Zenderen "(Ov.), Hoogeveen, Aalsmeer, Oldenzaal of Nijmegen. NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zondag half 8 de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis voor de weldoeners; 's middags om half drie gez. Vespers en Lof. Maandag, vanaf ’s middags 12 uur tot Dinsdagavond 12 uur kan in deze kerk de Portiuncula-aflaat verdiend worden, zoo dikwijls men de kerk bezoekt tot intentie van Z. H. den Paus bidt: 6 Onze Vaders en 6 Weesgegroeten en 6 maal Gloria zij den Vader enz. Di. Feestdag van Portiuncula. Om 8 uur pl Hoogmis, des avonds om kwart voor zes Lof. Vr. l.-te Vrijdag der maand, toegewijd aan ereering van het H. Hart, om 8 uur Ie Hoogmis met litanie van het H. Hart, des avonds kwart voor zes Lof met acte vau toewijding. HELDER. O. L. Vr. Onb. Ontv. Zondag 8ste Zondag na Pinksteren, half 8 de Vroegmis, 9 uur de Militairen en half 11 de Hoogmis, 7 uur Broeder- schapslof tér eere van het Onb. Hart van Maria tot bekeering der zondaren. Woensdag 7 uur St. Josephlof en daarna de Mariacongregatie. Donderdag van 6—8 uur gelegenheid om te biechten voor den eersten Vrijdag. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan de vereering van het H. Hart, 6 uur de eerste H. Mis, half 8 gez. H. Mis en te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie. Zaterdag de Broederschapsmis voor de bekeering der zondaren. Van 49 u. H. HUGOWAARD (H. Hart). Heden om half 2 de groote Catechismus, om half 3 Vespers met Rozenhoedje voor de vruchten der aarde. Donderdag nam. biechtgelegenheid van 68 uur. Vrijdag uitreiking der H. Communie om 6 ALur, half 7 en kwart voor zeven; om 7 uur gezongen H. Mis. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zondag om 7 uur voor de parochie, om 10 uur ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes. Ma. om 7 uur ter eere van den H. Gerar dus Majella. Di. Óm 9 uur maandstond voor Pieter Danen berg. Wo. Om 7 uur voor Trijntje Zut, huis vrouw van Jan Bos. Vrijdag om 7 uur voor overledene familie Kager. Zaterdag om 7 uur voor Simon Tesselaar. DRUKKERIJ ..ONS BLAD"., Telefoon 433 en 633. MODELBOEK TER INZAGE. Hofplein Alkmaar. ASSENDELFT. Zondag 7 uur H. Mis met onderricht. 10 uur Hoogdienst met preek, half 3 uur Vespers. Maandag half 7 H. Mis bij de Eerw. Zusters, om 8 uur in de kerk. Dinsdag één H. Mis, om 7 uur Congre gatie. Woensdag één H. Mis om 7 uur, 's av. half 8 Lof ter eere van St. Jozef. Donderdag 7 en 8 uur H. Missen. Van 68 t ur biechthooren voor den Isten Vrijdag. Vrijdag 7 uur H. Mis. 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart; 's avonds half 8 Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag <wn 7 en 8 uur H. Missen. Des avonds 7 uur Lof ter eere van Maria Biechthooren Zaterdag van 4 tot 8 uur. Dagelijks om half 7 en half 8. Wegens vacantietijd geen Catechis mus. HELDER. (H.H. Petrus en 1 Zondag 31 Juli. 8ste de H.H. Missen; 7.30, 9 Hoogmis; 's avonds 7 uur zenhoedje. Maandagavond 8 uur Familie, (Mannenafd.). Dinsdag half acht Congregatie H. F-a milie, Vrouwenafd. Donderdagavond\7 uur Lof ter eere v. het H. Sacrament. 58 uur biechthoo ren. Vrijdag, le der maand, 6.45 gez. H. Mis met uitstelling ter eere v. h. H Hart van Jesus tot intentie v. d. Vrouwen- Congregatie. Onder de H. Mts van kwart voor acht generale H. Communie der kinderen, 's Avonds 7 uur Lof met lita nie en toewijding aan het H. Hart. Zaterdag van 4 9 uur biechthooren. ZAANDAM. Zondag de H.H. Missen te 7 uur, 9 uur, half 11 Hoogmis, 12 uur Catechismus, 4 uu’ Vespers, half 5 en half 6 Patronaat en Con gregatie 7 uur Jongelings-Congrcgatie, •tn 8 uur St. Josephegezellenvereen. In de week de H. H. Missen te 7 uur, 8 uur en 9 uur. Maandag kwart over 8 oefening van de H. Familie. -Donderdag om 7 uur Lof. Na den middag van 68 biechthooren. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, des avonds te 7 uur Lof. Zaterdag 1 uur Biechthooren, 7 uur Lof. gelegenheid tot biechten, met het oog op den Aanbiddingsdag. De ouders worden verzocht de kinderen ‘s morgens te zen den. daar er ook 'a morgens gelegenheid dot Biechten is van 912 uur. Zondag, de jaarlijksche dag van Aan bidding in onze parochie. Het H. Sacra ment wordt ter aanbidding uitgesteld te 7 uur. Te 12 uur aanbidding door de schoolkinderen, 3 uur door de leden vart de Mariacongregatie en Derde Orde. 7 uur pl. Lof met predikatie door den Weleerw. heer Kap. Kooij, processie en Te Deum. Op den Aanbiddingsdag gaan alle pa rochianen te Communie en ieder kome gedurende den dag een half uur het H. Sacrament aanbidding brengen en eer herstel. De Portiuncuia-aflaat kan verdiend worden in onze kerk alleen door de le den van de Derde Or Je vanaf a.s. Zater dag 6 Aug. 's middags 12 uur tot Zondag avond in de andere parochie door alle geloovigen. WARMENHUIZEN. Zondag 31 Juli plechtige sluiting dar no vene, om 6 uur uitreiken der Heilige Com munie, 7 uur Vroeg-, 10 uur Hoogmis, om kwart over 1 leering, 2 uur plechtig Lof met preek, half 7 derde orde. Ma. Om half 8 H. Mis in de Kapel, om 7 uur in de Kerk, kwart voor 8 uitreiken der II. C. Do. geen lof, doch wel biechtgelegenheid van half 6 tot 7 uur. Vr. Eerste Vrijdag der maand, om half 6 wordt de H. Communie uitgereikt, ook te 7 uur en half 8, te kwart voor 8 gez. H. Mie, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. Van 48 Biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Catha rina Koomen, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen Tbeo- dorus Doffer v. d. Par. en Catharina Mekker van Burgerbrug. SPANBROEK, Zondag half 8 stille H. Mis, 9 uur uitrei king der H. Communie; 10 uur Hoogmis; kwart voor twee catechismus. Half 3 Lof met rozenhoedje. In de week ie de H. Mis te half 8. Woensdagmiddag van 57 uur biecht hooren. Donderdag gaat de processie naar O. L. Vrouw ter Nqod te Heiloo; de H. Mis is te half 7. Vr. le Vrijdag van de maand, half 8 gez. H. Mis, dee avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart Za. Half 8 H. Mis in de kerk, van 3—5 uur en van 68 uur biechthooren. LANGENDIJK. Zo. 8e na Pinkster. Aanbiddingsdag. Dm ft uur uitstelling van het Allerheiligste, de Vroegmis om 7 uur voor de Vrouwenafd. /der Eerewacht, om half 9 voor Marie Schuit Jong. Uitreiking der H. Communie. 10 uur Hoogmis voor de Parochie. Schaalcollecte ’.voor de nooden der kerk. Na de Hoogmis geen Cat. Patronaat van 25 voor de tneisjes, 2 uur en kwart voor 3 voor de jongens. Half 7 plechtig Lof >met predika tie, processie, Te I>tum. De besturen van afle vereenigingen be- hooren in de processie te zijn. Van elke vereeniging met inbegrip, van het bestuur minstens 8 leden. Daarvooi zorge het Be stuur, als voor een eereplicfyl Ma. Om 7 uur voor CorneliK, Duyvis. In het Zusterhuis om 7 uur voor Eerw. /.nster Xavcria. Dinsdag om 7 uur voor den ZeerEerw. heer Franciecus Willenborg, om half 8 voor overt fam. BosBriefjes, om 7 uur Maria congregatie. Woensdag om 7 uur voor Petrus Dinge- man-- en Anna Struik en overt, kinderen, half 8 voor overl. fam. MulBos. Do. om 7 uur voor overl. fam. de Jong en de NHs, half 8 voor Afra Kramer, van 67 biechthooren. Vr. le der maand, om 7 uur gezongen H. Mis voor Dirk Prins en de Eerw. frater Petrus Prins 2e Mis voor overl. fam.. Zijp- Breed, om 7 uur Lof met gebeden. Za. om 7 uur voor Catharina Bekker, hsvr. van Albertus van Straten, half 8 voor de lev. en overt, leden van S. Barbara. Van 69 Biechthooren, om 7 uur Maria-Lof. Zondag om 7 uur voor de parochie, om 10 uur voor Joannes Mol. Schaalcollecte voor de Sieraden. De gebeden worden verzocht voor Corne lis Duys, Helena SnijdersGoudsbloem er, Joannes Leering die met de H. II. Sacra menten der Stervenden zijn voorzien en voar CorneMs Koe te Medemblik die in den Hetr is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen .Joan nes Buur en Catharina Joanna de Groot, 2e roep. derdagavond Donderdag- H Mis geen biechthooren. Vrijdag 7 uur gez. H. Mis tot eerher stel de beleedigingcn het Godd. aangedaan en tot bekeering van daars, dwalenden en ongeloovigcn. Vóór en ónder de H.H. Missen zal de H. Communie worden uitgereikt. Des avonds half 8 Lof ter eero van het H. Hart. Zaterdag gez. H. Communie voor de vier hoogste klassen der school; biecht hooren voor de kinderen Vrijdagmorgen van 89, van 121 en om 3 uur. Zondag eerste Zondag der maand, te vens den dag waarop de Portiuncula-af laat verdiend kan worden. De voorwaarden zijn biechten op een van de 8 voorafgaande o. 8 volgende da gen, Communiceeren £.s. Z< daags er voor of op een gende dagen. De aangewezen kerk be zoeken vanaf Zaterdagmiddag 12 uur (oude of nieuwe tijd) en Zondag den ge- heelen dag en bij «ieder bezoek bidden minsten zes maal het Onze Vader, Wees Gegroet, Glorie zij den Vader enz. tot intentie van Z. H. den Paus. De gebeden worden verzocht voor Jacob Mulder en voor Anna Sprenke- ling, echtgenoote van Petrus Witte, die in den Heer zijn overleden. Heden Hoogfeest van Aanbidding. De schaalcollecte voor de Broederschap der Ged. Aanb., half 3 openbare aanbidding van het H. Sacrament met gezangen, 7 uur pl. Lof, predikatie, processie en de lofzang Te Deum. Wij verzoeken drin gend degene die in de buurt wonen om tusschen 8 en 9 uur en van 11 tot 1 uur het H. Sacrament te komen aanbidden Woensdag 9 uur gez. H. Mis met Veni Creator Donderdag van 47 uur biechthooren Vrijdag. 1ste Vrijdag van de maand, toegewijd aan de vereering van het H. Hart van Jezus, om 4 uur wordt het eerst de H. Communie uitgereikt en verder ieder half uur tot half 8, 5 uur de stille en om 7 uur de gez. H. Mis. De kinJeren der beide scholen moeten om kwart voor 7 in de kerk zijn ten einde om 7 uur gezamenlijk te communie te gaan Des avonds 7 uur Lof met Litanie. De gebeden worden verzocht voor Maria PronkMul, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. DE WEERE. (Abbek erk). Hedenmiddag 1 uur katechismu- en om 2 uur Kruisweg. Deze week v ordt Dins ia» cn geen biecht gehoord. Op de overige dagen des morgéns naar gewoonte van 6half 8 en ook nog onder de H. Mis van half 8. Daaren boven wordt liecht gehoord Maandagmid dag, Woensdagmiddag. Vrijdagmiddag en Zaterdagmiddag. t< Ikeng van, 35 en van 6—8 uur. Vrijdag le Vrijdag van d$ maand, dan wordt de H. Communie uitgereikt om half 7, half 8 en vooj en onder de gezongen H. Mis van half 9, waarna de akte van eereboe’e. Vrijdagavond om 7 uur Lof met Rozenhoed je en verdere gebeden van de vruchten der aarde. Na het Lof lied no. 46. t A. s. Zondag le Zondag van de maand Augustus^ bijzonder toegewijd aan de ver- eering van het Allerheiligst Hart van Ma ria. Er wordt onder beide H. Missen de half- jaarlijksche collecte gedaan voor de belan gen der parochiekerk. De parochianen wor den er op attent gemaakt, fiat ze in onze kerk den aflaat van Portiuncula kunnen ver dienen of vanaf Maandagmiddag 12 u. tot en met Dinsdagavond, óf vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot en met Zondagavond d.a.v. zijnde 6 en 7 Augustus. Denk nu heden nog uw kaartje te koopen aan de pastorie als u Dinsdag met den pro cessietrein mede wil gaan naar Heiloo. We gens do vacantie op School is er in den loop van deze week geen kateehismus. Zondag 7.30 uur Paroehie-Mis; 10 u. voor Jacob Boots. Maandag 6.30 u. voor Simon Groen; 7.30 uur voor Jan Groot en Leentjo Schild. Dinsdag 5 uur een II. Mis voor Jacob Po land en overledene familie en een H. Mis om 5 uur voor Cornells Koopman, Cath. Neefjee en overleden familie. Woensdag 6.30 uur voor Mijntje Deken; 7.30 uur Jaardienst voor Dirk van Diepen. Donderdag om 5 u. een H. Mis voor Hein Opperveld en een H. Mis ook om 5 uur voor de overleden leden van het Apostolaat des geheds. Vrijdag 6.30 uur voor Jan en Johan Ham, 8.30 uur voor Laurentius Appelman, Cor nelia Dunselman en overleden familie. Zaterdag 6.30 uur voor Jan Lichthart 7.30 uur voor de overleden familie Roe. Zondag 7.30 uur Parochie-Mis: 10 uur voor Maria Koemeester. URSEM. Zaterdag 30 Juli biechthooren van 3 tot 4 en van half 7 tot half 9. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Vespers, waarna vergadering der zelatricen. Deze week kwart over 7 uitreiking van de H. Communie, 8 uur H. Mis, be halve Donderdag mei bedevaart naar Heiloo, alsdan half 6 de H. Mis, waar onder uitreiking van de H. Communie, Woensdagavond van 8 uur biecht hooren ook voor Isten Vrijdag en Don- 1 van half 8 tot 8 uur. en Vrijdagmorgen voor de Armbestuur. Vrydag 1ste Vrydag v. d. maand, de H. Communie wordt uitgereikt, om 7 uur, half 8, 8 uur en onder de H. M». Om 8 uur gebed van toewijding waarna de gezongen H. Mis met uitstelling. Des avonds om 7 uur Lof met Litanie van het H. Hart. Zaterdag gelegenheid om te van 34 en van 7 tot half 8. In onze kerk zal gelegenheid gegeven worden om den portiuncula-aflaat te verdie nen vanaf Zaterdagmiddag 6 Augustus en den geheelen Zondag 7 Augustus, tot het sluiten der kerk, om 6 uur. Zondag 7 uur voor de Parochie; half 10 voor Agatha Weel en overl. fam. In de week de H. Mis om 8 uur. Maandag voor Tjerk Arie Schouten overt, fam. Dinsdag voor Jacobus Kruyer. Woensdag voor Hermanns van dor Veldt, Joanna v. Beusekom en overl. fam. Donderdag voor Adriana en Alida Op den Kelder. Vrydag voor overl. fam. Kraakman. Zaterdag voor Petrus Couwcnbcrg en echtgene. en overt, fam. In den ondertrouw xyn opgenomen: Theo doras Doffer uit Warmenhuizen en Catha rina Mekken. •T VELD. Zondag 7 en half 8 uur Communie- uitreiken; 8 uur Vroegmis, half 11 de Hoogmis, half 3 Lof met Rozenh. De portiuncula-aflaat kan naar verkiezing óf van hedenmiddag 12 uur tot Maandag nacht 12 uur óf van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagnacht 12 uur (6 en 7 Aug.) K'cmand mag echter van beide gele genheden gebruik maken. Maandag 7 uur H. Mis, 8 uur Com- munir "reiken, waarna Communie aan de zieken. Verder in de week, zoo niet anders aangegeven, 7 uur Communie- uitreiken, 8 uur H. Mis. Donderdag biechthooren van 68. Vrijdag, le der maand, Eucharistische dag; half 7 uitstelling van het Allerhei ligste tot na de H. Mis. Elk half uur Communie-uitreiken; 8 uur gezongen H. Mis, 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag biechthooren van 46 uur voor de schoolkinderen, van 69 uur voor de anderen. Zondag a.s. om half 8 uur algemeene Communie der schydkinderen. ZAANDAM. 't Kalf. Zondag 7 uur Vroegmis. 9 uur Hoog mis waaronder plechtige H. Communie van de krnjeren die de 6e klas voleind hebbens 3 uur Lof met vernieuwing der doopbeloften en opdracht aan Maria en prijsuitdeeling. Donderdag 6 uur biechthooren, 7 uur Lof. Vrijdag, le Vrijdag, 7 uur Lof, daarna vergadering van d 3e Orde. De portiuncula-aflaat kan verdiend worden vanaf Maandagmiddag 12 uur tot Dinsdagavond of van Zaterdagnacht 12 uur tot Zondagavond. A.s. Zondag feest van aanbidding. WESTWOUD. Morgen (Zaterdag) half 8 gezamenlij ke H. Communie voor de kinderen der St. Josephscholen. Zondag 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis, 2 uur Vespers, 5 uur Lof in de ka pel van het Patronaatsgebouw te Hoog» karspel. Maandag 11 uur Mariacongregatie voor de kinderen der St. Josephscholen. In de week de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Voor en onder Je H.H. Missen bestaat gelegenheid om te biechten. Voor en onder de H.H. Missen uitrei king van de H. Communie. Vrijdag, le Vrijdag van de maand, de H.H. Missen te 7 uur en 8 uur gezongen H. Mis, des avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jeus. Zaterdag half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 uur en van half 6 tot half acht voor de andere pa rochianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering, zoomede voor diegenen, die verafgele gen hunne woonplaats hebben, biecht hooren. Catechismus voor de jongens in de .Jongensschool bij den Kapelaan. Catechismus voor de meisjes in de Zusterschool bij aen Pastoor. De gebeden worden verzocht voor Catharina van Kleef, die met de laatste H.H. Sacramenten 'der Stervenden is voorz. en voor A. Schouten, Adriaan Wa genaar en Joris Schouten Jnz., die in den Heer zijn overleden. N.N. ter eere van het H Hart Comité van actie Van een onzer beste Zelatricen Egmond a. d. Hoef uit dank baarheid voor hot gelukkig herstel van ’n zieke N.N. op hoop van Zegen N.N. ter eere van de H. Marg. Maria N.N. ter eere van den H. Jo seph, tot zekere intentie N.N. voor do schulddelging der kerk Comité van actie Van een onzer beete Zelatricen TUITJENHORN. Maandag 7 uur M. D. voor Hoogenboom. Dinsdag 7 uur voor Hermanns Lan- gendijk. Woensdag 9 uur voor brui^ en bruide gom (Math. Hoogenboom en Marg. Pronk). Donderdag 7 uur M. D. voor Martinus Blankendaal en echtgenoote. Vrijdag 5 uur voor Anna PaterWit hout, 7 uur M. D voor de leden van het Genootschap van het H. Hart. Zaterdag 7 uur M. D voor Groot en Antje Slijkerman. Zondag 1 uur voor de parochie, half 10 voor Cornells Bleeker en Grietje Bom mer. Heden Hoogfefest

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 10