HEERENGOSTUUMS S. Krom, Alkmaar „ONS BLAD” V No 17«. Aan alle abonné’a f4O.— Korte Berichten. DWALING. FEUILLETON. - EEN RECHTERLIJKE Verspreide Berichten. EEN NOODLOTTIG GASTMAAL. Stoomen, Oppersen en Ontvlekken. Advertentieprijs f 250f 125.f50. Abonnementsprijs Uit onze Oost. GEMENGD NIEUWS. DE MOORDAANSLAG TE BOVENKERK. BUITENLAND. HONGAARSCHE PLEEGKINDEREN. &R0 ALKMAAR 10486J Vrijdag 29 Juli 1927. giro alkmaar 104843 2le«Taargaa* Bureau: HOF 6, ALKMAAR - Telefoonredact™^!»0 433 wordt op aanvrage gratis een poll» verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.—, f750. UIT DE PERS. Een Kardinaal over Radio. BINNENLAND. i BIJ DEN INSPECTEUR. Wordt vervolgd, ,^4:^ WM ver- heel weinig tegemoetkomendheid jegens de Amerikaansche beginselen aan den dag leg den. Negen personen tengevolge van vergiftiging overleden. Uit het plaatsje Zberoajo bij Kisjinef wordt gemeld, dat aldaar twintig personen zijn vergiftigd bij een gastmaal op het landgoed van den grondbezitter Gonada. Mevrouw Gonada had een aantal kennis- Van 1—5 regels fl.25; elke regel meer t 0.25. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 030j Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer 10.12. t Ver kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad t ZOO JUIST ONTVANGEN een reuzen sorteerfng tn satinet en tricot DAISES ONDERJURKEN. Manufactnrenmagazljn „De Tijdgeest MAGDAT.FNFNSTRAAT R 17 ALKMAAR. tiental gewonden zijn, waaronder twee ern stig. OP EEN SCHILDWACHT GESCHOTEH Da man niet getroffen. Gisternacht ia een schildwacht, die op post stond voor de cavalerie-kazerne te Ban doeng beschoten. Er klonk plotseling een re volverschot en de kogel vloog langs de ooren van den schildwacht. De dader vluchtte in den nacht. 48. „Lieveling, ik ben heusch niet nieuwsgie rig, ik wenseh alleen maar dat ge veel van my houdt. Ja, weet je,” ging hy voort, „wat. maar niet uit mjjn gedachte wil, is dat ik dien jongen die daar even hier was vroeger ook nog eens ergens heb ontmoet, en dat wel onder zeer zonderlinge om standigheden.” „Waar?” vroeg zij haastig en met onver- holen belangstelling. „Hm dat wil me niet te binnen schie ten. Misschien dat ik ’t me later herinner. En nu, dag lieveling, nog één kus, dan ga ik me kleeden voor het diner.” NEDERLANDSCHE SCHOENERS AANGEHOUDEN. Kapitein en matroos gedood. De Nbderlandsehe schoener Elena werd verleden week niet ver van de kust van Por- torico door ambtenaren van de drankwet aangehouden. De ambtenaren trachtten te vergeefs aan boord te komen en nadat eenige schoten gewisseld waren, wist de schoener naar Curasao te ontsnappen. Gemeld wordt, dat de kapitein en een lid der bemanning ten gevolge van de schotwonden zijn gestorven. De Johanna, een zusterschip van de Elena, is door drankwetambtenaren in de haven van St. Juan de Portorico binuengeeleepL De kapitein beweert, dat het schip nog 45 mijl uit de kust was, toen het werd aange houden, terwijl de ambtenaren beweren het sehip op acht mijl uit de kust in beslag* ge nomen te hebben. De toestand van het slachtoffer van den moordaanslag te Bovenkerk, de slager Chr. v. D., is nog steeds zeer ernstig. Daar het schot op slechts twee Meter afstand werd afgevuurd is de geheele keel weggeschoten en een wonde ontstaan, die zeer geringe kans De bespreking, die tusschen Gilmon, ad miraal Jones, admiraal Saito, Bridgeman en lord Cecil heeft plaats gevonden, hqeft ge leerd, dat de nieuwe Britscbe voorstellen tan geworden, dan de aanvankelijke Britsch— Ji over het optreden van de burgerlijke militair* formaties. Een der afgevaardigde «telde voor dat de Oostenrijksche regeering aan den Volkenbond zou verzoeken om machtiging, een militie in het leven te roepen, zooals die welke in Zwit serland bestaat. Tenslotte verwierp het parlement een motie van wantrouwen in de regeering en drong aan op de instelling van een parlementaire en- quete-commissie, zooals door de socialisten wa« voorgesteld. NA DE ONLUSTEN TE WEENEN. De rust teruggekeerd. In de Weensche bladen en ook Hi<politieko kringen wordt geconstateerd, dat het debat in he| Oostenrijk ache parlement de hartstochten tot bedaren heeft gebracht en een gunstige, verzoenende uitwerking heeft gehad. Voorai de tede van de christelyk-sociale afgevaardig den Gürther en Drexel, zoomede die van den socialist Renner hebben nut gesticht. De hoofumoeilijkheid blijft nog de stichting der Weensche „gemeentewacht”, die bijna 2.ÖÜ0.000 schilling per jaar zal kosten en die door de stad Weenen van wapenen moet worden voorzien. De Volkspartij (middenstanders) heeft een resolutie gepubliceerd, waarin erop wordt aaugedrongen dat in de onmisbare bedrijven elke staking voortaan verboden zal zijn. Voorts moet er een wet komen die regelt dat vergoeding wordt gegeven voor du scha de geleden als gevolg van troebelen. Ten slotte zou indien Je „gemeentewacht” van Weenen gehandhaafd blijft het Parlement uit Weenen moeten worden overgebracht naar een provinciestad. De districten buiten Weenen. In den loop der parlementszitting van Woensdag hebben de christen-socialist Gu- errier, de sociaal-demucraat Renner en een afgevaardigde uit Tyrol gepleit voor het sa- tnengaan van de afgevaardigden der districten buiten Weenen. De toestand builen Weenen was gedurende de troebelen tegenstrijdig ge weest. Te Bruck had b.v. een waar sowjet-be- wind geheerscht. Andere afgevaardigden braken den staf paspoort verschuldigde hoogere zegelrecht voldeed. Nu door de jongste wijziging van de zegel wet daarin niet meer gesproken wordt van paspoorten voor een of meer personen, be staat volgens den minister van buitenland- sche zaken voor bijschrijving in een eenmaal afgegeven pas geen reden meer. Het gevolg van die beslissing is, dat na do afgifte van bet pasjioort uitsluitend ten name van het gezinshoofd, daarin wat de vermelding van de personen betreft geener- lei aanvulling mag worden gebracht. Is echtgenoote daarin niet vermeld en wil zij met de kinderen mee op reis, dan moot een pas te haren name worden aangevraagd, waarin dan ook de kinderen worden vermeld. Heeft iemand voor zich alléén een pas ge kregen en besluit hij oen paar <l«gen later een of meer kinderen mee op reis te nemen, dan kunnen die kinderen niet op het ge- teokende paspoort worden bijgeschreven. Hit zal het eerste paspoort moeten inleveren *n tegen betaling van de gewone kosten een nieuw paspoort moeten aanvragen. Uit Boedapest wordt d.d. 28 Juli gemeld: Een groot aantal Hongaarsche pleegkin deren is hier uit Holland teruggekeerd. Op het station waren verschillende Hongaarsche autoriteiten en nog in Boedapest vertoeven de Hollandschc pleegouders aanwezig om de kinderen bij hun aankomst te verwelkomen. De ontvangst in Boedalpest werd gearran geerd door den heer Leo Speet. Het viel op dat de kinderen er gezond uit zagen en dat. zij allen zeer sterk in gewicht waren toegenomen. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD de bibliotheek om een sigaar te rooken. Sedert de ontmoeing van den vorigen dag, was zi> meermalen op het punt geweest baar man de geheele zaak mede te deelen. Wanneer deze alleen haar, zelve had betrof fen, dan zou zij dit ook hebben gedaan. Maar ’t was hoofdzakelijk Percy’s geheim, en van de afpersing kon zü niete vertellen zonder zijn aanwezigheid in de stad te verraden. De rechter zou ongetwijfeld het geheim hebben bewaard, al was het alleen om harentwil. Maar zij had bedacht dat, wanneer Percy op de een of andere manier ontdekt werd, het voor den rechter uiterst pijnlijk wezen zou, onder verdenking te staan van een vluchte ling aan de gerechitgheid te hebben onttrok ken. Aan den anderen kant kou zij Percy van de haar aangedane beleediging niets ver tellen omdat hij ongetwijfeld alles op het «pel zou hebben gezet om den nietswaardi- gen flink te straffen. Daarom was zij ten laatste besloten een som geld te betalen en. hem goed aan het verstand te brengen dat' hij gedurende een maand niets meer te ver wachten had. In den loop van die maand’ zou zij al haar krachten roepannen om Perc^ op de een of andere manier te doen vrijspre ken van die vroegere aanklacht. Dan was de tijd gekomen om ook den afperser zijn straf te doen krijgen en zij nam zich voor hem. die iu ai bare strengheid te doen gevoed leu. Bij een botsing tusschen den trein uit Natal en een goederentrein, die nabij Hei delberg (Kaapkolonie) op elkaar inreden, zijn twee blanken en dertig inboorlingen gedood en» drie blanken en vele inboorlingen ge wond. De Russische adviseur der Hankau re geering, Borodin, is ,via Mongolië met be stemming naar Rusland vertrokken. Naar de „Paris National” meldt, bestaat er een tweespalt tusschen Koningin Maria en Bratianu. Op den dag van de begrafenis zou zij gedreigd hebben het land te zullen ver laten en het lot van haar zoon Carol te gaan deelen. Naar gemeld wordt, zijn in den minister raad van België gisteren alle uitvoerverbo den betrekking hebbende op landbouwpro. ducten opgeheven. Naar verluidt, zouden plannen in over weging zijn genomen een directe spoorweg verbinding tusschen Konstantinopel en Cairo tot stand te brengen. Woensdagavond heeft een wervelstorm iu Lunenburg groote verwoestingen aaoge- richt. De internationale trein WeenenParijs moest tengevolge van een defect aau do lo comotief bij Abbeville stil houden; Kort daarop werd de stilstaande trein aangereden door den trein Parys Calais. Er zouden een alle moeite deed hare ontroering te verber gen. „Neen, dank je. Ik zal een sigaar opsteken en dan maar hoe is 't met je moeder van morgen?” „Nog altijd hetzelfde. Ik geloof dat het- goed voor haar zou wezt'n wannéér zij voor hut ontbyt wilde ópstaan; en als zy 't wilde probeeren, zou 't wel gaan ook. Misschien zou een groote geweldig® aandoening haar goed doen, het een of andere nieuws.” „Ik zou niet weten welk nieuwe het zou moeten wezen, dat je moeder belang inboe zemde. Zij kijkt bijna geen courant meer aan.” „Zulk een soort nieuws meen ik niet. Maar wanneer zij bijvoorbeeld hoorde dat de dief gevangen genomen was en overtuigend be wezen dat hij en niet Percy den diefstal had begaan of dat Percy heelemaal niet dood was.” „0 ja, zulk nieuws zou haar ongetwijfeld nieuwen levensmqed geven; maar wij mogen onze verbeelding niet zoo den vrijen loop laten.” „Och, onmogelijk is het toch niet! W’aarom zou Percy nog niet in leven kunnen zijn? Niemand heeft zijn lijk gezien! Waarom zou hij op zekeren dag niet tenigkeeren. Hoe dikwijls zijn er niet menschen teruggekeerd, die men jaren lang dood-iiad «rewaand!” „Maar mijn beste kind, laten dergelijke ge dachten je toch niet verontrusten. Gy zyt al zoo opgewonden; wy kunnen niet hopen Percy ooit weer te zien.'’ Na eenige oogenblikken ging Pauline weer voort: „Wanneer hij terug kwam, zou hjj dan wegens die oude aanklacht op nieuw gevan gen worden genomen?” „Van een gerechtelijk standpunt be schouwd, waarschijnlijk wel.-’ „Maar laten we eens kannemen, dat hij terugkwam, dat hjj reeds in New-York was. zou het dan gevaarlijk voor item zyn dat men emh zag, of dat zyn tèrugkeer werd ontdekt? Zou het dan noodig zyn, «lat hy zich verborgen hield tot zijn onschuld was bewezen?” „Het gerecht kan zich niet door zijn gevoel laten leiden”, antwoordde de rechter zacht. ..Wat intusschen Percy betreft, is er geen enkele reden om te verwachten dat men met bijzondere strengheid tegen hem optreden zou. Integendeel. De oorspronkelijke aan klager zou wel niet weer optrejgn en de re geering zal de zaak wel niet meer ophalen. Percy zou misschien worden gevangen ge nomen en verschillende formaliteiten zouden daarop volgen.... Maar lieve hemel! ik re deneer alsof dien armen jongen nog in leven is. God hebbe zijn ziel. Hij is reeds lang bui ten het bereik der inenscheljjke gerechtig heid en ongerechtH'heid. Bij deze woorden stond doft rechter op, kiu:e zijn vrouw de hand en ging toen naar „Ja, dat herinner ik mij! Is 't u te binnen geschoten, wie hij was?” „Van morgen, toen ik niet meer slapen kou, vieL ’t me in! Die naam, dien hij giste ren noemde John Dinges.” „John Grush.” „Juist, John Grush is vermoedelijk zyn ware niet ik zal daarom niet zeggen, dat ik het hiermede by het .rechte eind heb maar zeker is het dat hij eeu merkwaardige gelijkenis heeft met iemand andere, iemand dien gij, geloof ik nooit hebt gezien, maar w iens naam u echter wel bekend wezen zal.’’ „Wie dan? Toe, zeg ’t dan toch!” De rechter was eenigzins verbaasd ovèr het ongeduld dat zy aan den dag legde. „Het is inaar een inval van mij,” zei hij op kalmeerenden toon, „die naam staat in be trekking tot iets wat je van zeer nabij be treft. „Maar wie is hij dan?” „Die persoon herinnert nijj aan Horace Du- pon,” zeide de rechter. „Natuurlijk weet gij w’ien ik meen. „Ik had toen ter tijd geen zit ting, maar woonde het geding gedurende een half uur by. Dat was de eenige gelegen heid, waarbij ik Dupon ooit heb gezien. Hij was iemand met een buitengewoon uiterlijk, wiens gelaatstrekken men niet zoo spoedig vergeet. Deze Grush was wel veel ouder dan Dupon, maar ’t is ook al verscheidene jaren geleden.” „Wilt ge nog koffie!” vroeg Pauline, die Toen de rechter en Pauline den volgen den morgen aan het ontbijt zaten, zeide bij: „Herinner je je, lieve, dat ik gisteren zeide dat die man met dien zwarten baard wrien ik dien cheque gaf, mij aan iemaud herinnerde.” Pauline die in gedachte vérdiept aan tafel gezeten had, keek plotseling op eq zag vol vXIXKAChting baar man aau. 1 f 2. f 2.85 a f 0.60 booger sen op een diner genoodigd. *Na den maaltijd werden de gasten ziek en in den loop van den nacht overleden er zeven, voordat ge neeskundige hulp ter pMatse was; eerst om zeven uur des ochtends verschenen de .ge- neesheeren. Tn den loop van den ochtend overleden opnieuw twee gasten. Uit het onderzoek bleek, dat mevrouw Go nada by het bereiden van meelspijzen bij vergissing meel had gebruikt, Jat met ratte- kruid was vergiftigd. DE OVERSTROOMING IN BR1TSCH- INDIë. Tegenstrijdige berichten. Er is nog weinig nader nieuws over «ie overstrooming in Indiö in het district Boroda, doordat alle middelen van gemeenschap met Bombay zjjn verbroken. Er is in het district in de laatste 48 uur niet minder dan 1 K me ter regen gevallen, wat de onmiddellyke oorzaak van stijgen van het water is gewor. den. Voorloopige ruwe schattingen spreken van 1200 ingest or te huizen in verschillende plaatsen, 1500 k 2000 verdronkenen en 8000 dakloozen. Eenige dijkdoorbraken worden nog gevreesd. Een Reuter-bericht spreekt echter slechts van 3 dooden en tien gewonden. PRINS GEORGE OVER ADVERTEEREN. De hertog van York heeft een bezoek ge bracht aan de jl. Maandag geopende tentoon stelling voor reelamewezen Olympia. Daar toonde hy veel belangstelling voor een minia-' tuur kinderwagentje. „Dat ie net iets voor Betty”, zei hy en hij kocht het ding. In een anderen stand zag hij een kleine ma chine op tafel «taan. „Wat is dat?” vroeg hy aan de juffrouw van den stand. Deze antwoordde, dat men er vleesch mee kon fijnhakken, aardappelen fijnstampen, enzoovoorts. „Ik heb zooiets thuis nog niet”, zei de prins „My dunkt we moeten er maar één köopen” en hy bestelde het mw^ientje. Ook in 't „Palais de Beaute” bracht do prins eenigen tijd door in de zaal waarin de recla- mejuffertjes verblijven. Hij bewonderde daar een camera-meigie in awarte en witte Wee ding, een sigarettenm^nje, enz. „Eeu wendermo»i«*-’ientoon«telling" ’s prinsen oordeel, teen hij de expositie liet. „Adverteeren is thans een zeer groote fac tor’, zeide hij. „Het komt neer op een prachtig georga- niseerden vorm van volksopvoeding ENGELAND EN RUSLAND. Verklaring van Chamberlain. Ten opzichte van Rusland heeft Cham berlain in het Engelsche Lagerhuis ver klaard: „Wy hadden niet de bedoeling en hebben die ook niet ons geschil op te drij ven.” De Britscbe Regeering, zoo zeide hy verder, zal alle voorstellen, die door do Sovjet-regeering gedaan mochten worden omtrent hervatting der diplomatieke betrekkingen overwegen, maar er moet een wijziging in de opvattingen Van de sovjet- regeering plaats hebben, waardoor het ons mogelijk jwordt te gelooven, dat indien wy een Sowjet-missie toelieten, zij zich zou hou den aan de gewone diplomatieke en inter nationale gebruiken. Wij lezen in de „Msb.” Hier te lande ie reeds van do hoogo be langstelling van het Doorluchtig Episcopaat voor de radio gebleken. Dat het elders niet anders giat, bewyst «en treffende brief van Kardinaal Piffl uit Weenen. Op alle gebied wordt daar de strijd op zijn hevigst gevoerd. Geen wonder, dat het draadloos verkeer ook alle aandacht krygt. „Zooals alle uitvindingen van den men- schelykcn geest, zoo zegt de Kardinaal, kan ^ie omroep tot zegen of tot verderf der men schen werken. By den omroep is de bezorgd heid voor een verkeerde toepassing gewet tigd. De omroep omvat alle gebieden van weten en van kunst, waarby hij zich wendt tot een gehoor, dat van de groote stad tot in het kleinste dorp reikt. Voor duizenden vervangt hij het theater, de opera- en con certzaal, bh dt hij w< tc.nechappeljjke vorming en aan duizenden brengt hij ontspanning thuis. Langzamerhand ontwikkelt zich de radio tot een gesproken krant en verzorger vga den berichtendienst. Door dezo eigen schap is de oniroep een der gewichtigste be- schavings-elcmentcn van het heden.” Nog meer treffende gedachten van den Weenschen kardinaal zouden hier zyn weer te geven. Wat wy vertaalden uit zyn brief, is genoeg om zelfk de slapers wakker te ma ken. gouden wy ons om „een der gewichtigste beschaving* elementen” niet bekommeren? Werkloos en passief toezien kunnen wy en aidus de ontwikkeling van dit rachtig in stituut ai weer aan vijanden der chris- telüke gedachten overlaien. Maar de houding ware biet katholiek. Alle de werken des Hterer loven den Heer, alles wat ons geschonken wurdt worde ten goede aangewend. Tydig op de bres. Met allo kracht ons doen geldei^. Dat brengt de ra dio in goede banen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Go*dkoope weekbiljetten. De directie der Ned. Spoorwegen heeft het plan opgevat, om tijdens de Olympische Spe len goedkoope week-abonnementen uit te geven, die geldig zullen zjjn voor alle tra jecten. Dc dirccJe hoopt op deze wijze het verkeer van en naar Amsterdam te bevor deren. EEN JOURNALIST GEHULDIGD. B en W. van Zutphen hebben aan den neer G. Hoog, redacteur aan de „Zutphen- sche Courant” by gelegenheid van zjjn af scheid als verslaggever van een reeks van raadsvergaderingen (gedurende 25 jaren), de medaille der gemeente in brons toege kend. Naar wjj vernemen is dit de eerste maal dat een journalist’••en dergelijke gemeente lijke onderscheiding te beurt valt. DE V. V. V.-FEESTEN TE BERGEN. Een schrijven aan den Minister van Oorlog. De heer P. Danz heeft in zijn hoedanig heid van voorzitter van den Algemeenen Ne- derlandechen Metaalbewerkersbond, volgens „Het Volk,” den volgenden brief tot den Mi nister van Oorlog gericht: Naar wij vernemen zal de Genie te Utrecht optreden als leverancier van illuminatiewer- ken by de feesten te Bergen. Het komt ons voor dat het niet op den weg der Genie ligt op te treden als leverancier van particuliere festiviteiten. Het is ons niet bekend voor welken prjjs de Genie genoemde leverantie op zich geno men heeft; wel is one medegedeeld dat prijs opgave is gevraagd aan installateurs en dat een offerte van f 350.te hoog werd bevon den. Wij moeten dus aannemen dat de Utrechtsche Genie de leverantie voor een Jager bedrag heeft aangenomen. Wy zyn van meenihg dat deze handeling ten zeerste moet worden afgekeurd, aange zien de Genie hier optreedt als leverancier van particuliere electrotechnische werken, bovendien een oneerlijke concurrentie voert met de particuliere ondernemers en mede werkt het weinige werk dat er in dit bedrjjf voorhanden ie, te verkleinen. Wij hopen, dat U nog gelegenheid kunt vinden de uitvoering van dit werk te ver hinderen. Mocht dit niet nicer het geval zjjn, dan dringen wij er ten zeerste bij U op aan der- gelijk optreden van Uw onderhoorigen in de toekomst te voorkomen. IR. KALFF. Ontslagname als lid van de directie der Ned. Spoorwegen. Ir. Kalff, lid der directie van de Neder- landsche Spoorwegen, zal als zoodanig eer lang ontslag nemen en zal zich, naar ver luidt, in het Gel iersche metterwoon op een buitengoed vestigen. BUITENLANDSCHE PASPOORTEN Geen bijschrijving meer van gezins leden op eenmaal uitgereikte pas poorten. Zooals bekend is, kon onder de oude wet- telyko bepalingen ieder, die een buiten- landseh paspoort op zijn naam bezat, desge- wenscht daarin ook zjjne echtgenoote en (of) minderjarige kinderen doen vermelden, ten ein«le aldus met hen gezamenlijk op één pas poort te kunnen reizen. Dit „bjjschrjjven” van gezinsleden op het pasjioort van het ge zinshoofd steunde niet op de wet, evenwel w'erd daartegen geen bezwaar gemaakt, in dien slechts de aanvrager door middel van „bijzegelen” het voor een meerpersoons- GRIEKENLAND EN DE SOVJETS. Beperking der handefsvertegenwoordigers. Naar uit Athene wordt gemeld, hebben de onderhandelingen over een Russisch-Griek- sche overeenkomst in zake beperking van het aantal sovjet-handelsvertegenwoordigers met diplomatieke privilegiën in Griekenland een bevredigend verloop. Men verwacht, dat de Sovjet-regeering overeenkomstig den Griek- schen wensch er in zal toestemmen, dat slechts enkele Sovjet-handefeagenten met vaste standplaatsen in Griekenland aanwezig zullen zjjn en diplomatieke voorrechten mo gen genieten. DE MARITIEME CONFERENTIE. Naar de mislukking? Terwjjl van Britsche zijde officieel nog steeds een zeker optimisme wordt gekoes terd, is men voor het oogeublik te Genève thans algemeen van oordeel, dat de drie- mogendheden-conferentie nu een spoedig en onbevredigd einde tegemoet gaat. die tusschen Gibson, ad- lord Cecil heeft plaats gevonden, heeft -1 j-a Britgcbe Amerika niet veel aannemelijker zijn lapansche voorstellen die de vorige week door de Amerikanen afgewezen werden, het geen toen de aanleiding werd bit het plot seling vertrek van Bridgeman en Cecil naar Londen. By lezing van de door de Britsche dele gatie openbaar gemaakte nieuwe voorstel len, moet men dan ook erkennen, dat zij

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1