„ONS BLAD” Vo 178. Verspreide Berichten. Een hevige aardbeving In China. FEUILLETON. EEN RECHTERLIJKE DWALING. Maandag I Augustus 1937. 2le «Jaargang Uit onze Oost. Jaeger heeren ondergoederen BUITENLAND. ARGENTINA EN DE VOLKENBOND. BINNENLAND. Korte Berechten. Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon433 VERLOTING TURNLUST” - - Advertentieprije Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.f 750.f 250.f 125.f 50.f 40.-r Abonnementsprijs i fa kwartaal voor Alkmaar, satsastf X—- Voor buiten Alkmaar2.85 t- ■e t- s te in een JOHN GRL’SH. V»ordt vervolgd. lijk uit. antwoordde zü. ..Maar ik moet u bekennen. L I r t o- Ld k NOORD-HOLLfifiDSCH DAGBLAD in n- Is ie ■4' hoof JMad van Kansoe, heeft, rent/ de aardbeving en./Hij j trien de aardbeving optrad, 5 Beur van de sacristie naar •ft. De muren van do kerk Toen man diner KOELIE-STAKING TE HANKAU. Bloedig incident met de politie. In verband met het feit, dat de Chineesche Kamer van Koophandel te Hankau de uit- keeringen aan de riksja-koelies heeft stopge zet, zijn dezen het gebouw van do Kamer binnengedrongen. Door gendarmerie werden zij weer verdreven. Zevenduizend koelies gingen onmiddellijk in staking en vielen het politiebureau in de Chineesche stad aan, ten einde to trachten, den leider van Jiun vak- vereeniging, die gearresteerd was, te bevrij- Wij hebben deze week een buitengewone aanbieding in Enorme keuze. Manufacturenmagazijn „De Tijdgeest.* MAGDALF.NF.NSTR A AT B 17 ALKMAAR. 40. „Wat moet ik mèt hem doen?’’ vroeg de Inspecteur „t schijnt me dat hij al in zeer goede handen is, en mijn zorg niet van noode ueeftl” „O toe, lach me niet uit.' En wanneer u iets met hm van plan is. laat het mij dan weten. Hjj houdt zich op mijn raad verborgen. Wan- zijne positie in Mexico geheel vernietigd, zelfs wanneer laten. „Nu. rustig'' De kwestie opnieuw in het parlement. In do Argentijnsche Kamer heeft de mi- 'nïster van Buitenlandsehe Zaken verzocht, een spoedbespreking te doen plaats vinden over do kwestie van Argentina's houding ten opzichte van den Volkenbond. Tevens ver zocht hij de vestiging van gezantschappen te Parijs, Lönden en bij het Vaticaan op de agenda to plaatsen. Do Kamer besloot de betreffende kwesties te bespreken, onmiddellijk nadat de beraad slagingen over het wetsontwerp tot nationa lisatie der Argentijnsche petroleumbronnen, geëindigd zullen zijn. DE MARITIEME CONFERENTIE TE GENèVE. Men wacht op het Amerikaansche antwoord. Do Amerikaansche delegatie wacht thans op antwoord op de laatste voorstellen var» Eftgeland. Men is van meening, «lat het En- gelsche en hot Amerikaansche standpunt in de kwestie van de. kruisers zoo ver van el kaar staan, dat eht niet gelukken zal deze groote tegenstelling door een of andere for mule te overbruggen. Uitstel der plenaire conferentie. Do plenaire zitting van de vlootoconferen- tie, die hedenmiddag zou hebben plaats ge vonden, ir uitgesteld op verzoek van "do Amerikaa ische delegatie. De leider der Ante- rikaans-Te delegatie, Gibson, bracht gister ochtend een bezoek aan Bridgeman en Isjii om hun toestemming te vragen voor dezen stap, welke onmiddellijk gegeven werd. Men neemt aan, dat de Amerikaansche delegatie meer tyd wil hebben voor een 'hernieuwd onderzoek der Britsehe voorstellen en min stens twee dagen voor dat doel zal noodig hebben. Men verwacht daarom niet, dat de plenaire zitting vóór Donderdag zal plaats hebben. van uwen kant, eene vriendelijkheid en eene beleefdheid zou zijn geweest om mij «daarvan mededeeling te doen?” „Hij is mijn broeder! antwoordde zij. „Ik kon niet anders dan alleen aan zijn welzijn denken! Ik heb aan niemand verteld dat hij hier is zeifs nog maar in leven zelfs niet aan mijn moeder of aan mijn man. Ik weet is een man van ’t recht, en wanneer ge uw plicht voor uw ziet, dan hebt ge geen andero keus dan die te vervullen. Ik hoopte dat de vervullen. Ik hoopte dat de ware misdadiger zou zij gevonden en alles zich ten beste zou hebben geschikt.” „Ik weet niet,” ging de inspecteur voort terwijl hij zich langs de kin streek, „of ik van u mag verwachten dat u eerder aan de wet dan aan uwen broeder denkt, en misschien moet ik het als een compliment beschouwen dat u geloofde dat de werkelijke misdadiger gevonden en gestraft worden zou. Maar Ame rika is groot en de zaak der politie uitge breid, en dan een mensch te verdenken is nog wat anders dan overtuigd te zijn van zjjn schuld. Wat mynheer Percy Nolen be treft, acht ik ’t voorloopig voldoende hem in het oog te houden. Zooals de zaken thans staan is het geheel onnoodig hem gevangen te nemen!” ,Jk dank u, mijnheer!” zeido Pauline. „Maar hebt u nog iets van Dupon gehoord?” „Hm!” De inspecteur keek op en zatg haar •roetig aan. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Reorganisatie van den dienst. Hoewel de minister van Waterstaat, zoo als bekend is, met het nemen van het. meé- rendeel der beslissingen inzake de reorgani satie, behoudens onvoorziene omstandighe den wachten zal, totdat de Postraad is inge steld en gelegenheid heeft gekregen over de desbetreffende voorstellen advies uit te bren gen, heeft de directeur-generaal het nut tig en gewettigd geacht aan de Commissie van Overleg enkele mededeelingen te doen betreffende do voornemens, die er bij hem thans bestaan met betrekking tot den aard van de voorstellen, welke zullen zijn in te dienen. Do mededeelingen laten de organisatie «Ier centrale organen en van den Technischen Dienst buiten beschouwing en bepalen zich, derhalve in hoofdzaak tot den kantoordienst. Tot de versobering van de inrichting van den dienst behoort het voortschrijden op den w-eg ter vereenvoudiging van kantoren en verdere P.T.T.-inrichtingen, voor zoover zulks mogelijk is zonder te kort te doen aan <Ie goede vervulling van de taak van den dienst. Verdere uitbreiding zal daartoe worden ge geven aan het instituut der agentschappen, de omzetting van hulpkantoren in stations en de omzetting vjyi hoofdkantoren in hulp kantoren voor zoover zulks bij nader onder zoek mogelijk zal blijken. Omzetting in bijkantoren is bedoeld op be perkte schaal naar een norm, waarin als hoofdfactor gekit het karakter van de plaats van vestiging ten opzichte van een nabijge legen stad, waarmede z^teoaamisch enook ■uit een bedrijfsoogpunt is verbonden. Overigens zal voon de kleinere hoofdkan toren do beperking, die met de voorgenomen omzetting in bijkantoren beoogd werd, bena derd worden door, waar nog mogelijk, de directeuren van die kantoren aan den loopen den dienst te laten deelnemen. Na vaststelling der personeelsregelingen zal zoo spoedig mogelijk openstelling voor sollicitatie van de vacant zijndo kantoren, die voorshands niet voor omzetting, in hulpkan toor of bijkantoor in aanmerking komen, plaats hebben,. De rang van kantoorknecht blijft gehand haafd met beperkte formatie. Voor bevordering tot assistent en condtic- dat ik meende u daarmede te verrassen. Maar, wanneer u weet dat ik hem heb ge zien, dan zult u ook wel alles weten wat daaraan is vooraf gegaan.” „Neen, neen,” hernam de inspecteur lachende, „mijn wetenschap gaat niet verder dan tot het feit, dat gij hem hebt ontmoet. Wat gij met hem hebt verhandeld, zult gij mij moeten vertellen, wanneer gij er ten minste prijs op stelt, dat ik dit te weten kom.” „Daarvoor kwam ik juist naar u toe!" antwoordde Pauline en deelde hem daarna de geheele toedracht der zaak mede, ter wijl de Heer Byrnes aandachtig toeluisterde. „Gekloft ge dat bij wist dat u de zuster waart van Jerrold en Percy Nolen?” vroeg bij, nadat zij haar verhaal had geëindigd. „Hjj moet het geweten hebben, want ik ben eerst sedert korten tijd gehuwd «n injjn meisjesnaam stond in de couranten.” riaat der sub-commissie, daarbij voorgelicht door een commissie van bijstand. Het lid der sub-commissie, de heer prof. mr. P. J. M. Aalberse, is bereid bevonden zich met het voorzitterschap dezer commissie te belasten. Voorts hebben in de Commissie van bijstand nog drie andere leden der sub-commissie zit ting te weten: de heeien II. Amelink, dr, J. v. Beulden en F. v. d. Walle. Ten einde het noodige contact met den handel te verzekeren en ook belanghebben den uit den kring der consumenten gelegen- heid te geven ter zake van voorlichting te dienen, zijn bovendien in de commissi»» be noemd de heeren L. Attema. Hilversum, H. E. v. d. Brule te Rotterdam en A. Ingenoor .jr te 's-Gravenhage „aangewezen door de drie landelijke Middenstandsbonden, alsook «Ie heeren F. J. Claes te 's-Hertogenbosch, II. Leemhuis te Amsterdam en G. J. Mirrer te Rotterdam, zoomede mej. S. G. Heidema, di rectrice van het Academisch ziekenhuis te Leiden. In een Vrijdag op het departement van arbeid, handel en nijverheid gehouden ver gadering werd d'C commissie door prof. mr. Aalberse met een Hort woord geïnstalleerd en werd een con?ept-wcrkplan vastgesteld hetwelk aan de sub-commissie voornoom»! ter beoordeeling zal worden aangeboden. HULDIGING VAN SCHOLTE TE ENSCHEDE. Piloot Scholte, de Indië-vlieger, is Zater dagmiddag in zijn vaderstad, Enschedé, op waardige wijze gehuldigd. Met familieleden en feestcommissie ging hij in open landauers, geëscorteerd door motorrijders, van het ouderlijk huis naar 't G. J. v. Heelpark, waar gelegenheid was hem te compiimenteeren. Velen maakten daarvan gebruik. Vervolgens ging het in optocht, waaraan tal van ver- eenigingen en muziekcorpsen deelnamen, naar het stadhuis, waar de officieele ont vangst plaats had en waar hartelijkc woor den werden gesproken. Aan Scholte en fa milie werd in de groote sociëteit een maai tijd aangeboden en-’s avonds was er te zijner eer een concert in het Volkspark. In het theehuis van het G. J. van Heel- park werd Scholte namens de burgerij door dr. A. A. Smits gehuldigd. Spr. bood hem een album en een krans aan. De- burgemees ter van OMenzaal sprak vervolgens harte- Ijjke woorden namens het bestuur dier ge meente, waar Scholte het levenslicht heeft aanschouwd. Hij bood een gedenkpenning aan. Na door nog verschillende anderen te zijn toegesproken, dankto Scholte voor do hem gebrachte hulde. Hierna begaf men zich naar buiten voor het défilé der vereenigingen. Toen dat was afgeloopen en het Twentsehe volkslied was gezongen, werd naar het stadhuis gereden. De burgemeester, de heer Edo Bergsina, bracht daar hulde aan den koenen vlieger. jBëvrouw Ketelle, laten wjj eene even troten,” ging de inspecteur op ernstige MKeljjken toon voort. „Een jaar geleden ver zócht u mjj het aandenken van uwen broeder, dien wij voor dood hielden, te zuiveren van den smet die daarop kleafde, door het ontdek ken en straffen va nden waren schuldige die de misdaad heeft begaan waarvan men uwen broede heeft aangeklaagd. Ik zeide u toen dat ik doen zou wat ik kon en ik heb woord gehouden. Onderwijl komt u tot de weten schap, dat uw broeder niet dood is, maar zich New-York bevindt. Gelooft u niet, dat het ging de inspeceur voort, „werd, aan een der - - J die van een der banken al hier afkomstig was, en zaak bekijkt.” Hij schoof een lade open en nam er een pak papieren uit. „Er schijnt ge gronde reden te zijn om aan te nemen «lat Dupon ten teido van den diefstal te New- York verblijf hield.” „Dat wist ik wel!” „Het schijnt ook dat hjj onmiddellijk na den diefstal New-York verliet en zich naar San Francisco begaf.” „Ja, ja, natuurlijk om de gevangenisstraf te ontgaan!” „Zeer spoedig na zijn aankomst aldaar,” ging de inspeceur voort, „werd, aan een der banken aldaar, eén banknoot van duizend pond gewisseld cl„ -2__ 2 hier afkomstig was, en wel toevallig van dezelfde bank waar ’t geld van mevrouw Tunstall ie ’gedeponeerd.” „Dan is 't bewezen! Hij is 'tl” riep ze op zegevierenden toon. „Neen, het is niet bewezen,” hernam de inspecteur hoofdschuddend. „Om het wet tig bewijs te leveren is meer noodig. Wij weten niet of die banknoot door Dupon ge wisseld werd, en zelfs wanneer we dit weten dan was het nog mogelijk, dat hij haar van iemand in betaling ontvangen had. Neen, Mevrouw Ketelle, daarop kan Dupon niet gevangen genomen worden worden. Wan neer wij een voorwendsel konden vinden om hem te arresteeren, dan zou t misschien ujo- gelijk zijn meerdere bew ijzen in handen te krygen. Maar daartoe ontbreekt ons, helaas! de macht.” „Wannccr-'lk het goed heb begrepen, dan zou men, wanneer, voor een andere zaak een aanklacht tegen hem werd ingediend, in staat zijn hem ook van die misdaad te overtuigen?” „Dat kan ik u niet beloven. Jk zeg alleen, dat de mogelijkheid bestaat. Maar in ieder geval geloof ik, dat bet geen kwaad kan, wanneer u mij alles mededeelt omtrent uwe ontmoeting met Dupon en wat daarop volg de!” Pauline aan. „Weet u dat dan ook al?” riep zij einde lijk uit. Is dat zoo iets bijzónders?” hervalt® hij kalm „Ik gelöof dat niets u meer verwondert!” soon?” Evander antwoordde kort: „Voor vjjf”. Gang na gang werd daarop binnenge dragen, en na ieder gerecht werden de on aangeroerde gerechten weder afgenomen door de verwonderde kellners. De Brazlliaansche Kamer van Afge vaardigden heeft met 118 tegen 18 stemmen het wetsontwerp tot onderdrukking van het communisme in Brazilië goedgekeurd. - De gewezen Duitsche kroonprins zon volgens enkele Berlynschc bladen het voor nemen hebben van Gels naar Potsdam verhuizen en daar zijn intrek te nemen in het kasteel Cecilia hof. De verbetering van den toestand Gujarab houdt aan en de overstrooming neemt af. Veertigduizend menschen zijn «loot - de ramp dakloos geworden. De Fransbhe gezant in de Vcreenigde Staten heeft een door inschrijving bijeenge bracht bedrag van 31.186 dollar ontvangen, hetwelk hij aan Doumergue heeft toegezon den, ten einde het in gelijke deelen aan de móeders van Nungesser cy Coli ter hand te stellen. „Gelooft u nog altijd dat Horace Dupon het geld gestolen heeft? vroeg hij. „O, ik beu er van overtuigd.” „En zoudt u dit volhouden voor de recht- bai.k en desnoods willen bezweren?” „Dat kan ik niet!” antwoordde zij aarze lend „ik heb er geen bewijzen voor, maar ik voel dat het zoo is.” „Dus wanneer u maar een bewijs fiadt, dan was alles in orde?” „Ja zeker!” antwoordde zij haastig. „Hebt u soms iets gehoord?" „Ja, dat hangt er maar van af hoe men do (Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 21 April 1927, No. 28). HEDENAVOND? UUR TREKKIKG IN DE GROOTE ZAAL VAN-”DE HARMONIE”. teur zal de leeftijdgrens op 30 jaar wonden gesteld. Splitsing in 2 rangen van deze groepen zal vervallen. Bevorderd zal worden, dat het bereikba re eindealaris zal liggen tusschen de eindsa- larissen der assistenten (conducteurs) en die der assistenten le .kt (conducteurs le kl.) Voor zoover het dienstbelang zulks zal blijken toe te laten zal op de kleinere kan toren van locale krachten worden gebruik gemaakt. Door een gewijzigde rangbevordering zal vereenvoudiging -worden gebracht in de regelen voor bevordering. In te stellen overgangsbepalingen zullen o.m. de rangbevordering 1922 nog korten tijd van kracht laten. Afgelegde vakexamens en Radicalen zullen niet als gêlijkwaardig worden beschouwd. Uit het middelbaar personeel zullen wor den gekozen, op goml van gebleken ge schiktheid, de beheerder van de bij- cn'wijk- katnoren (behoudens wellicht enkele uitzon deringen) en de directeuren van eenige na der bekend te stellen hoofdkantoren. Overwogen wordt de benoeming tot den rang van directeur te vervangen door een aanwijzing voor de functie van directeur. Het is de bedoeling dat bij de aanwijzing zal* worden rekening gehouden met de be langen van het personeel, o.a. ten aanzien van vrijwaring tegen achteruitgang van in komst n. Inkrimping van het aantal functies voor hooger personnel zal voortgang hebben, tot dat een naar behoefte vast te stellen forma tie zal zijn bereikt. Voorts wordt nog medegedeeld: Dat ter opheffing van bestaand overcom pleet aan personeel in enkele rangen, voor zoover door productieve werkzaamstelling aanvulling van personeel kan worden voorko men zoo min mogelijk tot afvloeiing zal wor- «len overgegaan, tenzij in bijzondere gevallen op grond van onvoldoende geschiktheid, dat maatregelen worden voorbereid om door mid del van systematische beoordeeling ven ambtenaren zoodanige selectie toe te pa.-sen dat de meer verantwoordelijke functies/ on danks het overcompleet, voor de meest be kwamen in redelijken tijd bereikbaar blijven en ten slotte dat het in het voornemen ligt d kwestie der titulatuur tot een bevredigen de oplossing te brengen. RIJWIELBELASTING. Het Bestuur van het Chr. Nationaal Vak verbond heeft den Minister van financiën verzocht eene wetswijziging te willen bevor deren, waardoor het mogelijk wordt door b.v. voor de rijwielbelasting als belasting- dienstjaar 1 Mei tot 30 April vast te leggen dat deze belasting in de maand Mei kan voldaan worden, ook door hen, die geregeld van hun rijwiel gébruik moeten maken. Be langrijke groepen arbeiders, als b.v. bouw en landarbeiders, kunnen in Mei deze belas ting met veel bhiuIo^ bezwaar betalen dan in Januari. DE PRIJSVORMING IN HET DISTRIBUTIE PROCES. Het onderzoek van de subcom missie uit de Commissie van de Economische Politiek. Zooals door den minister van arbeid, han del en Nijverheid, voorzitter van de commis sie voor de Economische politiek, ter verga dering van bedoelde commissie op 4 Juli j.l. werd mecgedeeld, komt op het werkplan der door hem ingestelde sub commissie o.m. een onderzoek naar de prijsvorming in het distributie-proces voor. Dit onderzoek, dat zoo spoedig mogelijk een aanvang zal ne men, wordt ingest» ld vanwege het secreta- 100.000 dooden. In de provincie Kansoe heeft op 23 Mei een geweldige ramp plaats gehad,, Tal van steden en dorpen zijn door een groote aard beving vernield, en het verlies/ aan men- schenleven.s moet wel 100.000 bedragen. Do ata«l Tomentoe is onder de her^/n, <He in be weging kwamen, begraven. Heyeerate nieuws omtrent deze aardbeving is pas thans ont vangen. De Times teckent. hierbij aón. die dit onge twijfeld de aardbeving is, die op «tien datum door tal van seismografen is geregistreerd. Kansoe is een van de westelijke provincies van het. eigenlijke- Chin/ en grenst ten W. aan Thibet, en ten N. aah Mongolië en ten O. aan do provincie Sjan/i. Mgr. Buddenbrock, no apostolische vicaris te Lant.-iou. de hoof een bericht omtrent/ de aardlieving naar Sjanghai gezonden.fttij was juist de mis aam het celebreeren, tn en werd dóór de buiten geworpe/. stortten in, maar de meesten van »le geloo- vigen ontkwamen. De zustet-overste, die ook ontkomen was, keerde terug, toen zij zag, dat er enkele kinderen ontlrraken. Zij wern toen onder het puin begraven en gedooi, inaar re»l<lo twee kinderen het leven, die on- d» rh aar werden gevonden. Verder seint de vicaris nog, dat de stad Koelang geheel vendwencn is en 'dat hij schatte, dat de aardbeving over een lengte van 70 mijl heeft gewoed. Te Londen zjjn echter ook berichten' ont vangen uit de Chineesche (Protestaateche) missie, dat de aartlbeving zich heeft uitge- stn kt tot Liang-tsiou-foe, 150 mijl ten W. van Lantsjou. Het huis van ds. Bucher, den methodistischen predikant stortte in, maar hij en zijn vrouw bleven ongedeerd. Er werden 2ö menschen gedood. EEN TRIESTIG DINER. De Amerikaansche bladen belatten verbijsterend verhaal. Een zekere Paul Evander verliet 28 jaar geleden zijn vrouw en drie kinderen te Se attle, in den staat Washington, om naar Klon dike te tr< kken om daar goud te delven. Hij was oorspronkelijk van plan daar slechte eenige weken te verblijven, doch deze weken groeiden tot'maanden, en de maanden tot jaren. Zonder dat Evander suc ces had. Toen hij op het punt stond het del ven op te geven en weer te vertrekken, stiet hij op een rijken goudader, die hem een groo.t vermogen bezorgde. Hij trok naar het naast^ telegraafkantoor en zon<l zijn vrouw en kinderen bericht van het heugelijk nieuws. „Wij zjjn eindelijk rijk. Over twee maanden kom ik thuis”. Evander hield woord, doch toen hij te Seattle aankwam, vond hij zijn huis ledig, terwijl niemand in de omgeving do familie Evander bleek te kennen. Evander begon daarop het land af te reizen op zoek naar zijn familie. Tot hij te Birmibgham, in Alabama, belandde, .op den verjaardag van zijn vertrek van Seattle naar Klondike. Hij trad daar ter ste»l<' een groot hotel binnen en bestelde een diner voor vijf personen, voor hemzelf en de vier ledige stoelen voor zjjn vrouw en zijn drie kinderen. Sedert lieeft Evander elk jaar op denzelf- den dag in hetzelfde hotel met zijn vrouw en kinderen in den geest aan een diner aan gezeten. Maandag j.l. heeft hij voor de zoo- veelsten keer het triestige diner bestel»! in een afzonderlijk eetzaaltje. Twee kellners stonden geree»! om hem te bedienen. Evander, een schraal, lang, grijzend bin enkwam, gaf hij last: „Laat ’t opditpien”. De kellner vroeg: „Voor één per- Van I5 regels fl.25; elke regel meer t 0.20. Reclame pet regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 0.50 j Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels; iedere regel meer f0.12. keek den inspecteur verbaasd Met Geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger DE TOESTAND IN ROEMENlë. Staat van beleg en perscensuur ge handhaafd. ,z In de Roemcenschc Kamer heeft de afge vaardigde Jonitescoo van de nationale boe renpartij tot den minister-president de vraag gericht, waarom in do hoofdstad en in ver schillende »leelen van ’t land nog steeds de staat van beleg heersebf. Tot den minister van binnenlandsche zaken richtte hij »te vraag waarom nog steeds de censuur op de drukpers woelt uitgeoefend, ook in de ge westen waar de staat van beleg niet werd uitgeroepen. Dergelijke toestanden zijn in strijd met de verklaringen van de regenten, die beloofd hebben de grondwet te zullen eerbiedigen. Duca, de minister van binnenlandsche za ken, beperkte er zich toe te antwoorden, dat de staat van beleg ook omler het kabinet Sirbey heeft geheerscht londer dat de partij- genooten van Jonikvicoe, die in. «Ie regeering zaten, iets hebben ondernomen om een eind»> aan den toestand te maken. Onbegrijpelijk vond Duc^i het, dat de oppositie de noodza. lelijkheid van censuur niet kon inzien omler le tegenwoor iige omstandigheden. Hij sprak tenslotte do hoop uit, dat weldra een einde tan den uitzomleringstoestand zon kunnen worden gemaakt. NA DEN DOOD VAN KONING FERDINAND. Zal Carol naar Roemenië terugkeeren? Naar de „Intransigeant” meldt, wordt door politieke kringen te Boekarest de kwesticx van terugroeping van ex kroonprins Carol overwogen. Er zouden plannen bestaan in zerband hiermede een volks-referendum te houden. neer hij hier gevangen werd genomen, hij onmlddellijk weer werd vrjjge-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1