'f ik F des RADIO. RECHTZAKEN. WORMER. ANDIJK. BOVENKARSPEL. CASTRICUM. SCHERMERHORN. OUDCARSPEL. ten ie. be- voor een vraagt of deze bijdrage i De heer Mantel vraagt hoe het staat met de waterleiding. De voorzitter zegt dat 90 pCt. aangesloten deelde tot de een ▼oor piano, 'agmenten uit Satns, Groot rekening I G. E. B. gemeente, j kinderen. Vóór ververschingen op het agen en gedurende de door haar koperen mu ziek. de feeststemming over het goheele ter- VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 29 Juli Nog even in' beraad gehouden. Heden werd als oj<eiiiiigsnummer voort gezet de zaak tegen een brandstoffenhande- !aar uit Bergen, die volgens het proces-ver- baal van brigadier Holleina zijn aangespan nen voertuig op 3 Juni onbeheerd aan den Kanaalweg zou hebben geplaatst, terwijl het paard niet op behoorlijke wijze was vast ge maakt, zoodat de veiligheid van’het'i'erk^er daardoor in gevaar zou kunnen worden ge bracht. De br.-uidstoffenhandelaar beweerde, dat hij bet paard jnet het leidsel aan het wi< 1 van den wagen had bevestigd, wat door den verbalisant, die zulks niet had onder zocht en dus niet had kunnen constateeren, niet werd tegengesproken. Evenwel werd door den ambtenaar aangenomen, dat een dei gelijke wijze van vastzetten niet voldoen de is, hoewel hij aannam, dat verdachte te goeder trouw was en dj»n, jmaat regel hïd genomen in de veronderstelling, dat aau den eisch van de verdening was voldaan. Reden waarom slechts 1 0.50 boete sub. 1 d. De heer P. Rood gaat van hetzelfde stand punt uit, temeer daar wij voor onze produc ten hier een goedé markt hebben en dienten- gevoilge niet met de producten om de Zuid ter markt zullen gaan. Spr. is er ook zeer op tegen tot het ver- ieenen van die bijdrage. De heer S. Bakker deelt mede, dat hij voor de Broekerhaven er beslist een nadeel in zal zien w anneer het kanaal zal wor len aangelegd. Ook de heer C. Kooi is er in alle opzichten te gen. Hij zou er niet zóó optegen zijn, wanneer door de aanwezigheid van het kanaal een veel grooter snelvervoer zou plaats hebben. Doch dit ziet hij er hoegenaamd niet in en is dan ook tegen-het verkenen van de bij drage. De heer Berkhout ziet er niets anders in dan een groot nadeel voor onze gemeente. De heeren Mantel en Vendu worden aange- De heer Braakman deelt mede, dat het ver- 1 wezen deze te onderzoeken. keer te water voor onze kleine scheepjes r'" 1 - -- 1- groot nadeel zal opleveren, vooral door cis» bruggen die er zullen worden gebouwd. -Met groot verlof. De reserve-eerste-luite- nant G. J. A. Heino, uit deze gemeente, is na deelname aan een gecomprimeerden cursus bij de 4e Divisie, in het genot van groot verlof gesteld. werd geteuulrecrd. De Kantonrechter wenechtte echter deze kwestie nog eens rij pelijk te overwegen en heeft de uitspraak 14 dagen aangehouden. Hij Kreeg de partij aan zijn pantalon. Een vrachtrijder uit Spanbroek, die de vorige weok terecht stond wegens cenige verkcers-OTortredingen, het niet, naar links uitwijken met zjjn vraehtford, teneinde een achteropkomend motorrijtuig gelegenheid te geven voorbij té komen, alsmede de aanwe zigheid van een niet behoorlijk werkende handrem, had het door zjjn welbespraakt heid zoover gebracht, dat de zaak werd uit gesteld, teneinde den verbalisant, een rijks- veldwachter uit. Julianadorp, als getuige te hooren. Het bleek echter helaas slechts uit stel van executie, daar de vrachtrijder, na dat do veldwachter zijn verklaripgcn had af gelegd, werd schuldig bevonden en veroor deeld tot 2 geldboeten, een van f 7.sub. 4 dagen en een van f8 sub. 5 dagen hccli- De teerling is nog niet geworpen. Een ingezetene uit Egmoijfl aan Zee. dio bij zijn dorpsgenooten wordt aangeduid als Andries uit het Hemelrijk, was door den jachtopziener Jos. v. d. Berg, in den avond van 13 April gesnapt in het duin, zulks terwijl hij in het be^jt werd bevonden van wildstrikken, wat een verschikkeljjk delict wordt gcfrht. Bovendien zou hij een valsche naani hebben opgegeven. Dit laatste nu ont kende de visscher, toen hij de eerste maal terecht stond, impertinent volgens zjjn ver klaring had do jachtopziener hem niets ge vraagd. maar hem zelf genoemd bij een i naam, die hem niet toebehoorde. Hij had ge zegd: Zoo bij jij dat. Willem Z. en verdachte antwoordde toen: Jij zegt het! Op grond van dit verweer wordt de zaak aangehouden en heden voortgezet, waarbij werden ge hoord de jachtopziener v. d. Berg en de Rjjksveldwachtt r Anne Bergenia. Dit verhoor schonk blijkbaar den ambte naar Mr. de Brues Tack de overtuiging van verdachtto's schuld, er w>rd gevorderd f 30 boete of 15 dagen voor de wildstrikken en f20 boete of 15 dagen ter zake het opgeven van een valschen naam. De kantonrechter meende echter zich nog te moeten beraden en heeft de uitspraak be paald op 12 Augustus. Dat werd ’n duur kopje koffie. ’n Eerzaam broodbakkerij? uit Egmond a. d. Hoef, in hef 61ete jaar van zijn werk zaam deegknedersleyen, -tond terecht, om dat op 4 April was bevonden, dat hij melk- brood had vervaardigd, waarin een te gering kwantum melkvet. De arme bakker beklopte boetvaardig zijn lust en erkende schuld. Hij had een kopje room afgeschept, teneinde dit te gebruiken in de koffie. Het werd een ontzettend dure delicatesse, dat kopje koffie met room, die in het deeg had gemoeten, daar hij heden tot f 7.boete of 4 dagen werd veroordeeld. De blommetjes werden buiten gezet. 'n Vrooljjk gezelschap jongelieden uit Cae- tricüm en environs, drie meisjes en 2 kna pen reden tweeden Pinksterdag in een kap- wagen. hoogst opgewekt in de richting Ber gen. Ze hadden ’t zoo druk met elkaar, dat de bestuurder ’n 21 jarig tuinder uit Cas- tricum. noch zjjn passagiers opmerkten, dat op den weg nabij de Franschman. 'n motor rijder met duo-zitter, van de sokken sloei£ en met een beschadigde motor en Zondag- sche broek zijn reis zou moeten vervolgen. Daar echter die motorrijder een fabrieksar beider uit Wormerveer de meening was toe gedaan, dat de bestuurder van het rijtuig links van den weg reed, wist hjj het, rijtuig nog te achterhalen en sprak hij de jongelui aan voor schadevergoeding. Hij wilde zich met f 10.tevreden stellen. Hierop werd niet ingegaan en kwam de zaak nu voor den kantonrechter. Do bestuurder van het rijtuig verscheen nu als verdachtet, bewerende, dat hjj be hoorlijk rechts had gereden, en hem dus geen schuld trof. Om deze verklaring te bevesti gen had hjj mede gebracht twee getuigen a déeharge. twee jongelieden, die tot het ge zelschap hadden behoord. Alle drie verklaar den zij unaniem niets van eenig ongeval te hebben bemerkt, terwijl beslist rechts was gereden. De beschadigde motorrijder reclameerde heden schadevergoeding f 16.50 wegens re paratie van den motor en' f 4.50 nieuwen broek Daar de behandeling niet tot een bevre digend resulaat leidde, werd de zaak aan gehouden tot 12 Augustus. Alsdan zullen wordeu opgeroepen twee 14 tot 16-jarigo jongezfs uit Alkmaar, Hardinxveld en Hulst, die volgens opgave van den motorrijder had gezien, hoe zich het gebeurde had toege dragen. x Het schrikbeeld van den broodbakker. Het beroemde bakkerswetje is niet een be paald populaire stukje wetgeving te noemen. De bakkers kunnen niet één vingertje in de asch «teken of het is „Kip, ik heb je." Zoo- als ook op 13 Juli een broodbakker te Eg mond aan Zee, die al eenige malen het be staan van dat wetje in zijn portemonnaie ondervond, weer moest ontwaren, zijn zoon namelijk leverde eenige minuten voor 10 u. v.m. aan een klant versch brood af, eigenlijk zonder er bij te overwegen, dat het nog geen 10 uur was. Maar een wets-controleur hield daar wel degelijk rekening mede en zoo zat onze bakker er' weer eens tuscchen. Hij wae eigenlijk aan principale hechtenis toe, maar de kantonrechter streek de hand over het hart en maakte er maar 12 pop boete of 6 dagen hechtenis van. In Bergen is ’t voor Venters niks meer gedaan. Een 25 jarig negociant in diverse seizoen artikelen vanaf korte turf tot mooie mei kersen, was op 22 Juni naar Bergen getrok ken in de hoop daar ’n partijtje chocolade reepjes te kunnen uitecharrelen. Helaas, hij kwam weldra in conflict met een rijksveld- wachter, die meer hield van groote boonen met spek en tegen den rampzaligen Kwatta- scharrelaar wegens het venten zonder ver gunning, proces-verbaal opwaakte. Volgens den overtreder, die heden terecht stond zou die veldwachter hem hebben gedreigd, dat fijj’in drie jaar naar Hoorn zou sturen. Gefttklsjg was meneer de Kantonrechter met het. oog op n\j ver is ot he, spoedig doei, z.u. Spr, lieett mi de ♦lireeti? aangeschreven tiö.’ de zaken «taan en verzo' ht dat nu de buisleiding langs de maar spr. he ft daarop Jiog geen antwoord ontvangen. Door den neer Dostwoiidft wordt gewezen op do tegenstrijdigheid in de politieverordo- .1. geen vaatwerk met slootwater mag worden gewassehen. ter wijl zoovelen geen leiding-watcr kunnen krij gen. Do. heer Oosfwoude vraagt of er niet iets bij onze brandweer ontbreekt, om lat bij de laatste brand een van de brandweerlieden niet bleek te weten wat er gebeurd was. De voorzitter zegt dat de waker geen lijst bezat met alle namen van personen, die tot het brandweren behooren, maar dat deze nu van zoo'n lijst is voorzien, zoodat in de toe komst zulke dingen niet kunnen voorvallen. Volgt sluiting. Vergadering van den Raad. Ingekomen een verzoek van hei. Witte Kruis om een sub sidie te mogen ontvangen van 1 X cent per inwoner, voor de instandhouding van de 3 ontsmettingsovens. Zal bij de begroeting wor den behandeld. Het jaarlijksch bedrag, dat als vergoeding voor do Onderwijswet zal worden betaald door het Rijk, bedraagt 4736.37. Do datum van ingang van den pensioen grondslag van P. Tenten, was oorspronkelijk bepaald op 1 October 1926. Dezo moet vol gens den pensioenraad zijn 1 Jan. 1927. Verzoek van de Oudereommissie Wester- sehcol, om aan die school een 4en leerkracht aan te stellen, wordt om advies in handen van B. en W. gesteld. Verzoek van de St. Liduina-Vereen, in do parochie Werver.-hoof-Air lijk, om tot verple ging’van kraamvrouwen een subsidie van 85 te mogen ontvangen. De heer Brouwer wil vooropstellen, dat de Vereen, goed werk verricht, doch slechts ten bate van een klein deel der bevolking. Spr. zou gaarne zien, dat er een weg werd ingeslagen, zoodat do geheel© gemeente et van kan profiteeren. De heer Meester wil d« werkwijze der Vereen, op één Ijjn stellen mot die van de Diaconale Gezinsverpleing. doch, waar d« laatste toe kan, komt de St. Liduina-Vereen. altjjd tekort. 1 De Voorzitter merkt op. dat. als hier een neutrale vereeniging was, hij met het voor- stel-Brouwer zou kunnen meegaan, doch nu komt men voor geheel iets anders te staan. Hot voorstel-B. en W. om voor 1 jaar de subsidie te verleenen, wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Daarop wordt de rekening 1926 den Raad aangeboden. De ontvangsten bedroegen 374.091.20; de uitgaven 352.717.20, alzoo een batig saldo van 21.374. De heeren Ruiter, Meester en Brouwei worden aangewezen tot het nazien dier re kening; de heeren van Rossum en Sluis voor die van bet Grondbedrijf en de heeren Scheer en Mol voor die van het G. E. B. Aanbieding begrooting 1928, sluitende op een geraamd bedrag in ontvangsten en uit gaven op 188.543.10 met een post vooi onvoortien van 21.755.89%. Voorstel Lichtcommissie om den stroom- prijs te brengen van 35 op 33 ct., zulks met 1 Jan. 1928 ingaande, waartoe met algo- npeene besloten werd. De Raad besluit tot verkoop van grond aan A. Kooijman en aan de N.V. Phydelia te Amsterdam, om er 5 woningen, waarondei 2 winkels, op te bouwen. De heer Van Rossum vraagt of de voorzit ter al een onderzoek heeft ingesteld naar de venders verordeningen. De Voorritter deelt mede, dat men in Wer- vershoof en Grootebroek geen resultaten van de verordening heeft gezien. Spr. vindt de beste oplossing, als de in woners zelf omniddellijk bij het ondervinden van hinder, hun klachten per telefoon ter kennis van dé Secretarie brengen. De heer Sijm merkt nog op, dat in Bangert niemand een telefoon hoeft. De Voorzitter zegt: Dan geven ze do klacht mee aan een voorbjjgaanden fietser. Voorloopig zullen de resultaten van dezo manier van werken worden afgewacht. Voorzitter brengt den scheidenden raads leden Sceher en Sijm, dank voor hetgeen zij ten bate van de gemeente gedaan hebben. Beiden bedanken voor de ondervonden vriendschappelijke samenwerking, waarna sluiting volgt. Droogmaking van den Proefpolder. Door de Mij. tot uitvoering der Zuiderzeewerken is van den heer K. Tensen een stuk land aan gekocht, behoudens geschiktbevinding der uitkomende klei. Deze moet dienen voor be- kleeding van den dijk van den proefpolder, waarmede men thans met droogmalen bezig is. Hiermede zal een week gemoeid zjjn. Naar men ons vertelt, bevinden zich drie zeehonden in den polder, die nu in een ne telige positie komen. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 29 Juli j.l. des avonds half acht. Aanwezig alle leden, behalve de heer Js. Boon. De Voorzitter, de Edelachtbare heer C. Boon Jbz., opende do vergadering en geeft het woord aan den Secretaris tot het voor lezen van de notulen, welke onvervanderl worden goedgekeurd Komt in behandeling: a. Een mededeeling betreffende aanneming der benoeming van den heer P. Rood Kz., tot lid van den Raad. b. Het Provinciaal verslag over 1926. c. E?n besluit van Gedeputeerde Staten betreffende ambtswoning van den Gemeente secretaris. d. Ontvangen bericht, van Gedeputeerde Staten betreffende de uitkeering wet finan cieele verhouding. e. Mededeeling van Gedeputeerde Staten betreffende besluit goedkeuring balans, enz. Waren keuringsdienst 1925. f. Beschikking Minister van Onderwijs be treffende vergoeding L. 0.1926. g. Verslag vergadering kanalisatie. Do Voorzitter brengt als afgevaardigde naar de vergadering te Alkmaar betreffende kanalisatie verslag uit van de aldaar gehou den besprekingen. De Voorzittet merkt op, dat vele groote steden voorstanders zijn van de kanalisatie, terwijl daartegenover ook vele gemeenten gevonden werden, die in de kanalisatie groot nadeel zagen, vooral met het oog op de ver schillende landerijen. Thans komen in behandeling de onderzoo kingen der geloofsbrieven van de benoemde leden van den Raad. De Voorzitter verzoekt de heeren Braak man en Berkhout een onderzoek in te stellen. De heer Braakman deelt na onderzoek mede, dat do stukken in orde zijn bevonden, waarna tofr toelating wordt besloten. Hierna wordt de gcmeentc-rekening 1926 aangeboden. Uit de rekening 1926 blijkt, dat hij den gewonen dienst een batig -ahlo is van 16.857.19 en bij den buitengewonen dienst 33.13%. De Voorzitter merkt hierbij op, dat het jaar 1925 voor de gemeente een gunstig jaar is geweest, zoodat de gemeente over deze bedragen tevreden kan zijn. Komt in behandeling de benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van den Burger. Ijjken Stand. De Raad besluit den ambtenaar ter Secre tarie, den heer S. H. J. Botma te benoemen tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand der "gemeente. In verband hiermede wordt de regeling betreffende d<? werkzaamheden van den amb tenaar van den Burgerlijken Stand gewijzigd. Hierna wordt de pensioengrondslag van den heer W. B. C. Canoy vastgesteld. Hierna wordt de Voorzitter aangewezen als gemachtigde voor het N.-H. Noorder kwartier. Is ingekomen een verzoek, van het R. K. Lyceum te Alkmaar om een bijdrage. De Voorzitter verzoekt den heer C. Rood aangaande dit Lyceum iets mede te deelen. Genoemde heer deelt mede, dat de be hoefte werd gevoeld om boven het IJ een Katholiek Lyceum te hebben. Hij deelt te vens mede, dat school gek len niet hoog zijn, doch geregeld worden volgens de inkomsten van de ouders. De heer C. Rood deelt tevens mede, dat de kosten van het bezoeken dier school niet zoo hoog zullen zijn als wanneer men ze naar een Rijks II. B. 8. zou sturen. De heer Bakker zegt dat er nog verschil lende kosten zullen bijkomen voor hen, die deze onderwijs-inrichting zullen bezoeken, vooral met het oog op de reisgelegenheid. De heer C. Rood deelt mede, dat de ge meente geen bijdrage behoeft te veideenen indien geen kinderen deze school zullen be zoeken. Na eenige be-prekingen wordt besloten een bijdrage van 150 te verleenen voor ieder kind, dat uit deze gemeente het Lyceum be zoekt. Is ingekoinen een verzoek om bijdrage in de kanalisatieplannen. B. en \V. deelen mede, dat een bijdrage wordt verzocht van 2800, n.l. 1800 voor u— 'z--: i-Enkhuizen—Hoorn en Noorderkanaal Andijk Do Voorzitter vraagt oï de Rand het voof^ «tel kan steunen met betrekking tut het kleine kanaal. De heer P. Rood doelt piode, dat. de bij- Noordervaart zal worden gelegd, drage voor beide kanalen wel zal moeten »- worden verleend en voor één kanaal wel niet zal worden toegestaan. De heer C. Rood is eveneens hier tegeWr-j ning, waarin voorkomt, dat Na gehouden stemming bljjkt, dat de go heele Raad tégen kanalisatie is en besloot geen bijdrage te verleenen. In verband met de kosten van overdracht van het gasbedrijf wordt besleten <lc begroo ting dienst 1927 te wijzigen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Patronatendag. Onder leiding van het PatronaatsbestuUr te Castricum wordt op Zondag .7 (.Augustus 1927 alhier een Patro natendag gehouden, waaraan door de R. K. Jongenspationaten van Beverwijk, Assen- deft, Velseroord, Heemskerk, Limmen en Castricum wordt deelgenomen. Ongeveer 600 jongens zuilen de gezamenlijke Patro naten vertegenwoordigen. Vier fanfarecorp sen zullen met hun vroolijke muziek den dag opluistercu. Des middags half twee worden de Patro naten opgesteld bij de woning van Notaris Stuijt. Om 2 uur Lof in de kerk door den Hooreerw. Heer Lucaseen, Deken te Bever wijk. Onder het Lof toespraak door den Weleerw. Heer Schamper, kapelaan der Pa rochie. Na het Lof opstelling van de ver- eenigde patronaten, welk© in optocht met muziek langs den Rijksstraatweg, Burge meester Moóystraat, Stationsplein, Rjjks- etraafweg Notweg bij A. van Bonthem trek ken naar het Patronaatsveld. Bij aankomst op het terrein wordt eerst een rondgang ge maakt, waarna staande wordt gezongen on der begeleiding der fanfarecorpsen het lied „Roomsche Blijdschap”. Te ongeveer half vier beginnen de ver schillende volksspelen, bestaande uit: Hin- derniswedsloop, Turfrapen, Blaasslaan, fó- taffetteloop, Buksschieten, Houtjesovcrr'a- pen, Kaarsjehappen. Deze spelen eindigen te half zeven. Tevens heeft er te half 4 een voettbalmatch plaats tusschen D.E.M. en Vitesse, waarvoor een “zilveren medaille voor de winnende partij ter beschikking zal worden goteld. Onder leiding van den heer Boot uit Lan- gendjjk wordt er van half vier tot half zeven een gymnastiek-urtvoering gehouden. Na afloop hiervan worden de prjjzen uit gedeeld op het terrein en na het slotwoord door den Weleerw. Heer A. G. de Boer, ka pelaan, tevens Directeur van het Jongens- patronaat te Castricum, wordt bader bege leiding weer der fanfarecorpsen gezongen het lied „Aan U O Koning der Eeuwen”. De toegangsprijs tot het terrein is be paald op f 0.25 voor volwassenen en f 0.10 voor trrein is zorg gedn spelen zal de fanfare rein verhoogen. Wy mogen hopen, dat onder begunstiging van het weer, de Patronatendag te Castri cum op Zondag 7 Augustus a.s. in alle op zichten moge slagen. Raadsvergadering. De raad dezer meente kwam Donderdag 28 Juli bijeen avonds te half acht; aanwezig alle leden. Na de opening schorst de voorzitter de vergadering tot onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuwe raadsleden, De commissie aan wien deze taak werd opgedragen, werd gevormd door de heeren Voorthuizen, Oost- wouden en de Goede; ^ij bevonden alles in orde. Na heropening volgt voorlezing en vast stelling der notulen. Ingekomen zijn van Ged. Staten goedkeu ring wijziging in de begrooting van de ge zondheidscommissie te Purmerénd, raming van te maken kosten, waarin door de gem. Schermerhorn moet worden bijgedragen de som van f 27.20. Procesverbaal van kasopname van den Ge- meente-ontvanger over het 2e kwartaal; aan wezig was en moest zijn een bedrag van f 34994)6. Van de volksuniversiteit te Alkmaar het verzoek om toe te treden als contribuant. B. en W. stellen voor afwijzend te schikken. Van het R.K. Lyceum een verzoek een subsidie te willen verleenen groot 150 gulden voor elk kind dat die onderwijsinrichting be zoekt. B. en W. stellen voor hier niet op in t© gaan maar af te wachten totdat een leerling uit deze gemeente de lessen gaat volgen en kunnen dan zien, wat de kosten dan zullen zijn. De heer Mantel geeft als zjjn meening te kennen, dat het voorzichtig zou wezen om maar dadelijk het verzoek van het bestuur in te willigen, want de gemi-cnte kan, door af te wachten en aan te vragen wat de kos ten dan zijn, er diet bij winnen, aldus wordt besloten. In de kosten van do kanalisatie staat de gemeente Schermerhorn aangeteekend vóór een jaarljjksche bijdrage van 250 gulden, te betalen gedurende 40 jaren. Besloten word afwijzend te beschikken. Door den vleeschk»‘iiringsdien.'t is een voor stel ingezonden om gezatnelijk een slachthuis te bouwen eiï wel in de Rijp als centrum; de kosten zullen bestreden kunnen woden door het slachtloou. De heer de Groot wil dit voorstel nog wat aanhouden om te zien wat de Beemster doen zal en ook om aan den heer de Lange tijd te geven zijn plan aan B. en VV. Voor te leggen. De heer Kluft heeft door foutieve meeting te veel grond gekregen, genoemde heer heeft te kennen gegeven, dat hij het teveel ont vangen© wel wil koopen. Besloten wordt zulks te doen én wel tegen ƒ0.50. Volgt aanbieding van den g< nieeiiter< kening, rekening van Burg. Mmbestuur en van het DINSDAG 2 AUGUSTUS. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunchmuziek door het trio van het restaurant „De Rozen boom" te Bussum, o. 1. van Willem I»hoff 2410—4.(M) Militair concert door dc Kou. Mil Kapel. Dir. C. L. Boer op het Binnenhof t< Den Haag, ter gelegenheid van den verjaar dag vau H. M. d© Koningin-Moeder. 6.00 8.00 Concert door het A. N. R. O.-orkcst. Alida Hiigel, piano. 7.45 Politieber. 10.30 Nieuwsber. 8.10 R. K. avond. Mej. Gizi Toth de Kisker, sopraan. II. Ehrenfeld, fluit. H. Brandts Buys, piano. Mar Ogier, viool. Ir. P. v. Noorden, piano. Pater Dalmatius v. d. Geest spreekt over: Paulus van Tharsus. 1. Drie liederen met begel. van piano en fluit, Brandts Buys, piano. Mar. Ogier, viool. Ir. standchen, Brent, ns. c. Brautfahrt, HeindI (sopraan, fluit, piano). 2. Rede van Pater v. d. Geest O.P. te Nürae£en- 3- Sonate C- klein, Corelli, a. Adagio, b. Vivace, c. Ada- gio-Cautabile. d. Vivace, e. Giga (viool, piano). 4a. Frühlingstraum. b. Der Wegwei- ser. c. Die Stadt. d. Wohin, Schubert (so praan, piano). 5. Vier fluitliederen, Brandts- Buys. a. Andante, b. I-ento. c. Menuet, d. Al legro (piano, fluit). 6. Sonate op. 137 no. 3, Schubert. a. Allegro-Guisto. b. Andante c. Menuetto. d. Allegro moderato (fluit, piano). Daventry, 1600 M. 12.20— 220 H. Sensicle’s Quintet en solis ten.(sopraan, banjo, komiek). 3.20 Daventry- kwartet en solisten (bariton, piano). 4.20 Or- kestconcert. 5.20 Lezing: The diploma gal lery. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 650 Tijdsein, weerber., nieuws. 7.05 Lezing» Eye-Witness accountant of Cowes Regatta. 7.20 Lezing: A new use for barns. 1.35 De Sonates van Beethoven. 7.50 Zang in' he* kamp van do Duke of York, New* Romney. Redo van de Duke of York. 8.20 Carmen, opera van Bizet. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 „William Blake and his poetry”, lezing. 9.55 „Carmen"’, vervolg. 10.5012.20 Dans muziek. Par^ „Radio Paris”, 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkesk concert. 5.055.55 Concert viool en cello. 8.50—10.50 Fn de opera „Henry VIH”, vau St. orkest en solisten. Kftnigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 1 12.208.05 Lezingém en lessen. 8.50 Or- kestcoueert. Volkmann:\Ouverture Richard LU, serenade. Raff: Sympbonie im Walde. Langenberg, 469 M., Münster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 1.302.50 Orkestconcert. 54M)6.50 Ka mermuziek. 8.5010.20 Populair orkestcon cert. R. Grote, cello. W. Strienz, baa. B. Zinv» mermann, leider. Hamburg, 395 M. 4.35 Orkestconcert. 6.20 Concert. 8.20 Rich. Wagner-avond. De Bayxeuther Feest» spelen. Orkest en solisten. Daarna dansmo» ziek tot 11.10. Brussel, 509 M. 5.20— 6.20 Dansmuziek. 8.2010.20 Co»p eert in de Antwerpsche Diergaard® bet Zui<lerkanaal 1000 voor het Grootebroek. De heer Bakker verplichtend is. De Voorzitter antwoord ontkennend. De Voorzitter vraagt of yle Raad het ka naal wel nooiig oordeelt groenten, bloembollen, industrie of beid, óf zal in de toekomst bet kanaal voor onze gemeente nadeelen opleveren? Spr. vraagt het oordeel van den Raad. De heer Berkhout vraagt, wanneer het kanaal plan doorgaat en wij geen bij I rage verleenen, wordt dan het belrag op ons op andere wijze verhaald? Sjtr-, is thans sterk tegen tot het verb enen van bijdrage. De heer C. Rood deelt mede, <lat hij ei ook op tegen is een bi drag van f 2800 gedü- ren Je 40 jaren hieraan te verleenen. Ilij ziet er voor onze gemeente geen voordeel in, voorn! nu de Broekerhaven een goed inge- riclfte 'Zuidcrzeehaven is en in bloei steeds toeneemt. zoo barhaarech niet en legde deze sleeKle* f 2boete of 2 dagen op. t T wee uitspraken. Corn, de H. Typograaf te Alkmaar, foto- grapheeren op het zeestrand te Bergen uu Zee. zonder vergunning van den burgemeee ter f 1.— boete of 1 dag. C. W. Weyers Limmen. Het plaatsen van ongeoorloofd rcclamc-hervatting van het on derzoek op 12 Augustus. Als dan worden als getuigen gehoord burgemeester Nieuwerhuie en veldwachter v. d. Sand© JIulp in Nood. Deze vereeniging vergader de Vrijdagavond met 27 leden. De notulen werden goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede, dat de laat ste feedeitar ste federatievergadering geen bijzonder© mededeelingcn tot gevolg heeft. Het bestuur bracht hierna enkele gedeel ten naar voren uit art. 11 «lie een der be stuursleden gewijzigd zou willen zien. Het betrof vooral de regeling der wacht- dagen in verband met de voortgezette ziek tegevallen. Een breedvoerige, discussie had tot ge volg. dat het bestuur het artikel nog ééns c-msflg bestudceren zal. Uit de rekening van den penningmeester bleek over het le kwartala een ontvangst van f 805.49 een uitgafa van f 1123.70 alzoo oen nadeclig saldo van f 31321. 119 uitkoeringen zjjn gedaan aan 40 le den met 560 ziektedagen. Over het 2e kwartaal waren de ontvang sten f 726.66, do uitgaven f 487.79%, alzoo een saldo van f 239.86'4. 50 uitkoeringvn zijn gedaan aan 18 leden met 234 ziektedagen. Het nadeclig saldo was dus over het half jaar f 7834X waardoor de kas gedaald ij tot f 4723,74%. Voor het nazien van de volgende rekening werden aangewezen de heeren W. v. Dok en W. Zweed. Bij loting werden 3 maanden van contri butie vrijgesteld de heeren D. Kiet en P. Eecen Jr. De vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging luid gelegenheid gekregen op deze vergadering een tijdelijk bestuurslid te be- noemen. De Voorzitter dier vereeniging mee dat de benoeming tijdelijk is jaarvergadering en het gewenscht is katholiek lid te benoemen. Gekozen werd de heer- J. Ooijevaar di© de b- noeming tijdelijk aannam. Nadat.„ nog meegedeeld werd dat het aan tal leden verminderd is van 310 op 306 voor al door vertrek werd de vergadr< ing geslo ten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6