Noflfd-Hollandsch Dagblad. goed adres voor Uw I Touwschoenen Gimschoenen Linnenschoenen Sandalen Jan de Vries - Tel. 324 - Alkmaar Bij eiken solieden winkelier verkrijgbaar. BIJL’s Schoenhandel, Magdalenenstraat 5-8, Telefoon 81, Alkmaar. Tweede Blad. ALKMAAR. GEBRUIK DUB8ELSTERK BLEEK WATER en Flacons Bleekpoeder uit Chemische Fabriek „Vriesia” - MAANDAG 1 AUGUSTUS '27 'I LEERBOEKEN HOOGKARSPEL. roe een buitenlander over Alkmaar denkt. L. FRANKENBERG. RECHTZAKEN. HANDEL EN MARKT BURGERLIJKE STAND. Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. BROEDERMOORD. KUNST EN KENNIS. BERGEN. PROVINCIAAL NIEUWS.- Het Luchtvaartfeest te Bergen. Bioscopen te Alkmaar BEEMSTER. •—so: EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. Zaterdags van 9—*1 (feA&ai (Slot). ONZE RUGZAKKEN rijn vervaardigd van prima stof gemonteerd met lederen riemen. 1 4 ALKMAAR. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 29 Juli 1927. AMSTERDAM, 30 Juli. De aardappelprij zen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, 270 H.L. I G. Z. te Alkmaar, dronkenschap f 2 boete of 1 dag hechtenis. BEEMSTER. Geboren: Catharina Pieternella, d. v. L. v. voor alle inrichtingen van onderwijs. Van alles de laatste druk. Accurate aflevering. VAN PUTTEN OORTME1JER Payglop. Alkmaar. rt.lk. LïCtUM. Belangstellenden worden verwezen naar ’n in dit nummer voorkomende advertentie, in houdende de bekendmaking van het tweede toelatingsexamen voor het R.K. Lyceum en de aangifte van leerlingen. J. T. K. te Egmond a. d. Hoef, P. J. de V. te Amsterdam, overtreding Broodbesluit, de le f 7 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e f 12 boete of 6 dagen hechtenis. A. Z., K. G. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. J. V. te Egmond aan Zee; W. V., B. v. d. L. te Amsterdam; K. S., P. B. te Wor- merveer, overtreding Jacht- en Visscherij- wet; de le f 20 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder f 6 boete of 3 dagen hechte nis; de 4e f 3 en f 9 boete of 1 en 2 weken tuchtschool; de 5e terugagve aan de ouders. N. B. te Benjen. P. v. d. S., J. O., C. W. te Egmond aan Zee, J. G. H.-E., P. P. te Alk maar, ovetreding Arbeidswet; de le en 2o ieder f 12 boete of 6 dagen hechtenis; de 3e f 3 boete of 3 dagen hechtenis; do 4e f 16 boete of 8 dagen hechtenis; de 5e en 6e ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis. R. H. K. Castricum, E. J. tc Koedijk, G. W. B. te Nieuwer-Amstel, G. K. te Opper does, C. S. te Broek op Langendijk. G. H. T. te Hilversum, R. S. te Rotterdam, D. A. K„ M. K., C. J. J., H. S. te Alkmaar, overtre ding Politieverordening, de le en 5e ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e en 4e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e f 10 boete of 5 dagen hechtenis, de 6e, 9e en 12e ieder f 2 bo'ete of 2 dagen hechtenis; de 7 f 12 boete of 6 dagen hechtenis, de 8e f 3 boete of 1 week tuchtschool; de 10e f 6 boete of 3 dagen hechtenis; de 11e f 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. de W. te Castricum, J. p. A.'te Heems kerk; B. B. te .Bergen aan Zee; J. v. E. te Uitgeest, J. V., A. 8., H. B. te Alkmaar, A. B. tte Spanbroek, A. D. e Schagen, J. T. K. te Alkmaar, A. S. te Winkel, T. J. te Zijpe, N. H. te Bilthoven, overtreding Motor- en Rijwielwet, de 1c, 2e, 5e, 7e en 11» ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 3c f 1.50 boete of 1 dag hechtenis; de 4e en 6e ieder f 6 boete of 3 dagen hechtenis; de 8e f 7 en f 8 boete* of 4 en 5 dagen hechtenis; de 9e f 5 boete of 5 dagen hechtenis; de 10e f 2 boete of 2 dagen hechtenis; de 12e f 8 boete of 5 dagen hechtenis; de 13e f 7 boete of 3 dagen hechtenis. xxog e.en willen wc nagen ot liet Iponeri over het grint, tijdens de uitvoering niet ver meden kan worden, dit is zeer hinderlijk. Misschien is hier ook wel oorzaak van dat er concertbezoekers zjjn die juist tijdens de muziek, „consumptie verlangen.” W. s. PARIJS, 30 Juli. Bjj het binnenkomen in het station te Ly on is gisteren een werkliedentrein ontspoord, waarvan de locomotiof, de tender en een wa gen omvielen. Naar de direotie mededeelt werden 24 personen min of meer ernstig ge wond. De dader voortvluchtig. SITTARD, 30 Juli. Gisteravond omstreeks half tien werd te Merkelbeek hg Sittard een zekere L. B. door zijn broeder bij een twist met een jachtge weer doodgeschoten. De dader lostte nog een tweede schot op zijn schoonzuster maar dit schot mistte zijn doel. De dader is ont vlucht en te tot op heden nog niet opgo- spoord. Het geweer is in het veld gevonden. Het parket te Maastricht was reeds heden nacht ter plaatse. DE VESUVIUS IN WERKING PARIJS, 30 Juli. Uit Napels wordt gemeld, dat de Vesuvius in working is. TREINONTSPORING. 24 gewonden. Noort en van K. Visser. Overleden: Pieter Bakker, 77 j., wedn. v. G. Breg; Pieter Scheringa, 7 j., z. v. D. Sche ringa en van N. Schoenmaker, overleden to Alkmaar. portemonnaie met ruim f 35.—; een kiektoe- stel met film; een tennisracket; een gouden dames armbandhorloge in dunne gouden schakelarmband; een diamanten dasspeld luvt twee diamanten; een leesboek; een kin derman telt je; een harp van een hoorn; een kleine brOtot- zakportefeuille met papiergeld en autopapieren: een ijfrarte rijwielpomp; een zilveren damesarmhandhorloge. Verzoek afgewezen. Een verzoek van de American Petroleum Cy. te 's Graven- hage, om op een perceel aan den Ouden Prinsweg alhier, een benzine-installatie te mogen plaatsen, is door B. en W. afgewezen. Militie. De loting voor don dienstplicht, lichting 1928 zal voor deze gemeente plaats hebben op Dinsdag 16 Augustus 1927 des voorm. 11.40 ten Stadhuize te Alkmaar. GESLAAGD. Op de gehouden schoolexamen!? bij de Eerw. Zusters, de Laat, aangesloten bij de Eerste Nederlandsche R. K. Vereeniging van Modevakscholen, Kerkelijk en Konink lijk goedgekeurd bij besluit No. 783. slaag den voor Lingerie: C. Schagen, A. Lauwe, O. de Wit, C. Zijp, G. Roskam, M. Admiraal, C. Kerssens, C. v. Stralen, J. Martin, M. Berger, J. Butter, A. v. Veen, S. Kroeders, A. Wortel, J. Commandeur, G. Dekker, M. Blankendaal. AANBESTEDING. De uitslag der aanbesteding: hot aanleg gen van een gedeelte straat (Comanstraat) met ophooging van daarnaast liggend ter rein, leggen van riolen, putten, trottoirs, bestrating, enz., voor rekening der N.V. Nooit Gedacht, alhier, (directeur W. Th. S. Mat- thijsen), onder architect P. J. van der List, is ais volgt: Ingekomen 10 biljetten. C. Lampert, Helder, 15.917. De Moei en Hermes, Heiloo, 14.399. R. Holman, Alkmaar, f 14.250. J. Snijder, Alkmaar,' 18.700. J. Heidsma en J. Mulders, Noord-Schar- woude, 13.598. W. J. Karssen, Alkmaar, 13.460. J. Bakker, Alkmaar, 13.240. J. Huibertg Jr., Alkmaar, 12.624. 8. C. Spierenburg, Alkmaar, 11.995. C. de Graaf, Alkmaar, 9600. De gunning zal nader worden bekend ge- GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers (geefsters) en wetknemers(necmsters). Voor vrouwelijk personeel ingang deur administra tie. Geopend van 91 en van 25 uur. Des Zaterdags van 9—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Mannen. Aangeboden: 1 bankwerker, bouwkundig opzichter, 2 boekbinders, chauffeurs, 12 grondwerkers, 6 kantoorbe dienden, 1 kok, 2 letterzetters, 1 machinezet- ter, 3 mach.-houtbewerkers, 5 magazijnbe dienden, 10 metselaars, 2 meubelmakers, 1 monteur. 14 opperlieden, 7 pakhuisknechts, 1 plaatwerker, 3 reizigers, 1 rijwielhersteller, 5 schippers, 1 scheepstimmerman, 1 schilder; 1 «ig.-kistjesplakker, 29 sigarenm. 4 sme den, 1 stoker, 2 stucadoors, 19 timmerlieden 2 tuinlieden, 4 voegers, 1 wissellooper, 1 za delmaker. 71 losse arbeiders. Geplaatst: 3 beTonvlechters, 4 grondwer kers, 2 kantoorbedienden, 1 sigarenmaker. Vrouwen: Aangeboden: 2 werksters. Geplaatst: 1 dagmeisje. 4 werksters. Dat was dus het beroep van den man, daarin zou ik hem kunnen uitvragen. Maar ik deed het niet, wij hadden over betere za ken te spreken. Over den arbeid van zijn zoon als gelocfsprediker voor zoekende pro testanten, zijn piedikaties voor de radio al hetgeen een vaderhart en nog meer een moederhart vervult, vormde ’t tafelgesprek. De jongste zoon bracht mij naar het histo rische Alkmaar, en wel naar de St. Lauren- tluskerk, het smartekind van de protestant- sche gemeente. Het oude, hooggewelfde bouwwerk met zijn groot koor en drie sche pen heeft glansrjjker dagen gekend. Een ietwat duister uitziende koster voerde ons door 't zijportaal binnen en gaf ons afgeme ten aanduidingen, welke ik weldra met vroo- lijkc bemerkingen in goed Hollandsch aan vulde. Het doodbiddcregezicht verhelderde een goéde vriend der Hollanders noemde zulke gezichten treffend geuzengezicht hjj begon te klagen, dat m»n in het geheel geen inzicht had, oin dit eerbiedwaardige bouwwerk, waarin toch Graaf Floris V van Holland in zijn graf rust en honderd rijke Alkmaarders onder de steenen liggen, waar- i'n kostbare schilderijen gehangen hebben, welke men naar het Rijksmuseum gesleept heeft, in stand te houden en voor verval te behoeden. Ik was als loyale vreemdeling stoutmoedig genoeg, hem een finantieel plan -te openbaren Een flinke dominee moest 'le beste zitplaatsen voor hooge prijzen ver pachten, moest zijn gemeente opvoeden, aooals dat wel in het Rijnland het geval is, schilderijen, lichtkronen en altaren geven laten, alsmede de gelegenheid openenstellen voor hooge persoonlijkheden, om een grar- tombo naast Graaf Floris te nemen. Mijn vriendeljjke begeleider kon nauwelijks ern stig blijven bjj deze voorstellen, welke de goede man met een hoofdschudden beant woordde, waarop hg, zonder mijn spotternij te bemerken, gemoedelgk zei: „Ja, mjjnheer, dan kent U onze ipenschen ziet.” In de sacristie bemerkte men nog het best de sporen van een levendigen, vergangen tijd, want, hier verrieden kelk en .Miskan netjes, dat het oude geloof ook metaal -en "teeaen met het geweld van een hemelschen Orpheus in Iteweging bracht. Toen ik de Laurenskerk verliet, wenschte ik den t.rouwhartigen man meer geluk mot zijn bouwplannen. De jonge Alkmaarscho vriend meende, dat hjj zoo’n leerzaam kerk bezoek nog nooit meegemaakt had. Ik echter dacht aan de dagen, toen men op den feest dag van den H. Laurentius in dit gebouw de Latijnsche hymnen zong en men het zeer goed verstond, aan de katholieke gebruiken de Noord-Hoilandsche geaardheid en geloofs- vreugde te verbirrden. Den trouwhartigen koster alleen reeds gunde ik een algeheelen ommekeer in de stemming en gezindheid van zjjn gemeentenaren. „Zie eens, mjju jouge vriend, hier ziet men de werking van een principe. Daar bouwt de Roomsclie Pastoor nieuwe Godshuizen; hij bezit een geheel ander principe. Men schenkt God»’n won ng en in San Lorenzo di Alkmaar woont de doodstille verleden tijd, welke eenmaal per week onderbroken wordt door orgelspel en bijbelptedikatie De blauwe hemel welfde ‘zich over de Alk- maarsc.he bosschen over wei- en kauaalla lid schap. Stoombooten, zeilschepen en trek schuiten brengen leven op de breede water vlakte v.tn het naar Heller stroomende Noord-Hollandeche kanaal. Hoe moet in Alk maar voor eeuwen reeds de handel gebloeid hebben, da* men in deze plaats, welke thans ongeveer 16.000 Red. N. H. D.) inwoners telt, zoo krachtig den kerkbouw bevorderde. En ik moest lachen, toen ik later van iemand die Holland bezocht had, hoorde vertellen, hoe dom de Alkmaarders zijn.' Dat zelfde schreef voor vijftig jaar de Italiaan De Aml- cis. Hoe kwamen deze beiden ertoe, Alkmaar zoo te kenteekenen? Zjj misten den sleutel tot de ziel van het volk, de kennis van het Hollandsch. Zjj spotten ermee, dat men zich te Alkmaar niet verstaanbaar maken kan. Mjj ging bet geheel naar wensch, omdat ik de taal van deze zoo stille, eenzijdige men- schen versta. Met dezen sleutel kwam ik tot de Waag en vond alles voor mjj geopend, alles werd mjj getoond en alles verstond ik; ik liep de grachten langs, vreesde de keel klanken niet, ik sprak met de menschen, die even beleefd en dienstvaardig zün als de Amsterdammers. Daarom verzuime niemand, dien de va- cautie naar den buurstaat in het Noordwes ten voert, naast Marken en Volendam, ook Alkmaar te bezoeken: wol te verstaan met het kaasschip, dat Vrjjdagsmoigens om 8 u. van steige X aan de De Ruiterkade te Amster dam vertrekt. Alleen probeere men niet, mün koenen sprong na te doen. Want het kaas schip zou wegvaren en den koenen springer havonmoest-ex laten opvisschen STEDELIJKE ML’ZIEKTUIN. Ilaarlemsche Orkest-Vereeniging. Dirigent: Nico Gcrharz. Hoewel het programma van dezen avond veel werken bracht, die we reeds meerdere malen van de H. O. V. hoorden, werd het gebrek aan noviteiten, ruim vergoed door een sublieme uitvoering. Het orkest was dit maal bijzonder goed gedisponeerd. Voor de pauze Wagucr en Liszt. Sublieme momenten van het koper in Wagner's „Tannhauser” Ouverture en een sonore klank van de strijk instrumenten in „Ein Albumblatt”. De Rhap sodic Hongroiee No. 2 van Liszt, werd dit maal zeer artistiek uitgevoerd en het virtu ose, door den dirigent zooveel mogelijk ge maskeerd, iets wat de muzikale genieting van dit werk ten zeerste bevorderde. „Les Préludes” Poöme Symphonique van Liszt, bevatte naast vele brillante ©ogen blikken, ook zeer achoon gespeelde cantile nen voor de violen en cello’s. De hobo was hier subliem. De suite „Scènes Pittoresques” van Massenet, boeide door fijne stemming en kleurrijke orkestratie, zooals in „Air de bal let” en „Angélus.” Vol effect en bekorende melodieën was het Ballet ^gyptien van A. Luigini, hetwelk met veel gratie en élan werd vertolkt. Tot besluit het vuurwerk van de „Guil laume Teil”, ouverture van Rossini, een stuk, dat bjj het publiek bijzonder inslaat. Een bij zonder compliment voor de cello bjj den aan vang is hier zeker op zijn plaats. Het publiek dat in groot aantal was opge komen, bracht veel en harteliik applaus. Ger- harz liet het orkest in de hulde daëlen. Schoolreisje. Met de kinderen di-r hoog ste klassen van de R. K. Jongensschool, al hier, werd gisteren een reisje gemaakt naar ArtL te Amsterdam, onder leiding van de onderwijzers en de leden van het Comité. De kinderen, \an wie velen nog nimmer in Artis waren geweest, hebben volop genoten. Aan Je overige kinderen, ook aan die van de. Bewaarschool, werd een feestje bereid in de school. Gevonden: Een bril in etui met naam „Schat”, Zaan^m; een ledige bruine kinder- port' niiHinaie; een gevlochten rieten tasch, een bruin lederen portemonnaie met 6 cent; een kinder-portemonnaie met f 0.75; een verrekijker in etui. Verloren: Een» baru.dt en sigarenpijpje; een bruin porteinonnaitje met f 1J>O; een bruin dainestaschje; eeu grjjs gevlekt daim s- taschjc met iuhoud; een pa.trien snoertje; een dubbele groen zjjden shawl met lila bloemen; een gouden zegelring; enkele rjj- wielbelastingplaatjes; een donderbruiue por tefeuille met flüO.aan papiergeld; eea •Vaarom de Ballon-opstijging te Bergen niet door ging. De balloncommandant, de lieer A. C. Nell, schrijft ons; Omtrent het niet doorgaan van de ballon- opstjjging te Bergen op Woensdag 27 dezer kan het volgende worden medegedeeld. In de eerste plaats dient in aanmerking te wor den genomen, dat de ligging van Bergen in het algemeen voor baUon-opstjjgingen niet gunstig is. De groote afstand tot de gasfa briek, die het vulgas moet leveren en de wjjdste beschikbare gasleiding maken, dat slechts ovet een uitstroomingsshelheid van het vulgas van ongeveer 200 M3, per uur be schikt kan worden. Daar de inhoud van den ballon ongeveer 1600 M3, bedroeg, moest gerekend worden op een vultjjd van 8 uren, maar door niet te berekenen omstandigheden en de bijzonder groote gasafname uit hel net, dat juist dien feestdag ongewoon over vloedig schijnt te zyn geweest, schoot de vul ling in den namiddag veel slechter op, dan verwacht kon worden. Een andere ongun stige omstandigheid was de weerstoestand, die zoowel den verantwoordelijken grond- commandant als den ballon-commandant tot de grootste voorzichtigheid noopte. Het vertrek moest in ieder geval worden uitge steld tot na de warmste uren Van den dag en de ontwikkeling van de onweersbuien maande eveneens tot voorzichtigheid. Toen do vulling zoo langzaam ging, dat het te voorzien zou zijn, dat zij niet geheel voltooid zou kunnen worden, werd besloten met een inplaats van met twee passagiers op te stijgen en dan met een gedeeltelijk go- vulden ballon, hetgeen echter uit een oog punt van navigatie een veel moeilijker vraagstuk is. Daar tegen vier uur de wind- stooten begonnen te verminderen, zoodat uitzicht bestond, dat het in de avonduren stil weer zou worden (hoewel in hoogere lagen een harde wind Ttoei) verklaarde de ballon-commandant zich bereid den moeil(j- keren tocht met een passagier te ondernemen Men wilde tegen half zeven de vulling sta ken, den ballon afmonteeren en dan tegen 7 uur vertrekken, waartoe echter volstrekt windstilte noodig was. Een veilige tocht kon namelijk alleen plaats hebben indien de ballon voor het vertrek zoo.rir>tig zou kunnen worden uitgewogen, dat hij met ge ringe stijgkracht zou kunnen vertrekken. Een andere handelwijze zou de veiligheid der inzittenden in gevaar hebben gebracht. Evenwel kwamen na 6 uur weer wind- stooten voor, die tegen half zeven dermate in kracht toenamen, dat ook het afmoutee- ren van den ballon voer de ongeoefende helper^ en de vele omstanders gevaar be gon op te leveren. Onder die omstandighe den meende de grondcommandant, dat het beter was, den ballon te ledigen en nadat ook de ballon-commandant verklaard had niet meer tijdens den in kracht toeneinenden wind te willen vertrekken, is de opstijging na overleg met het comité afgelast en is de ballon geledigd voordat de wind gelegenheid kreeg ernstige schade te veroorzaken. Het ie op grond van bovengenoemde-over wegingen, dat de opstijging is afgelast, zeer tot teleurstelling van het belangstellend pu bliek, van het eOTnité en van hen, die de verantwoordelijkheid voor den goeden afloop en de veiligheid hadden te dragen. Voor onze kinderen. De vereeni- ging „Voor onze Kinderen” bereikte voor de zoovee.ste maal haar jaarlijk- sche uitstapjes aan de schooljeugd. Met de kleinen ging het per spoor en tram naar Bergen, waar hun in de „Prins Maurits” een flink onthaal wachtte. Van daar ging men te voet naar Bergen aan Zee, waar men zijn hart ophaalde aan de verschillende vermakelijkheden. Het pootjesbaden bleef natuurlijk niet ach terwege. De» avonds wachtten vele be langstellenden de aankomst der jeugdige feestelingen aan het station af. De jeugd ging onder b<ij gezang, huiswaarts. Twee dagen later was de beurt aan de ouderen. Jammer, dat het vrij sterk woei en regepde. doch 't moest er op uit, daar alles besteld was. Met den trein ging het naai A.kmaar en van daar na een wandeling door de stad naar Schoor! en voorts naar Bergen en Bergen aan Zee. In de inrichting van den heer Bruin werd de schar? ven warm maal aange boden. Het minder gunstige weder was niet in staat de feestelijke stemming te verdrijven, al moest men het strand spoedig verl’ten. Dank aan de kindervrienden, die door het schenken hunner bijdragen beide uit stapjes mogelijk maakten, doch niét min der aan het onderwijzend personeel en de geleiders, die de voorbereidende maatregelen namen en voldoening had den voor hun moeite in de pret eter kin deren. Weder wachtten vele moeders hun spruiten bij aankomst van den trein af. maakt NEDERL. VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN. In ons 'verslag van bovengenoemde Ver- eeuiging van Vrjjdag kwam het voor alsof de vereeuiging in Cas.ricum last gegeven zou hebben een paard te doen afmaken, dat met open gezwellen arbeid ntoeM verrichten. Het bestuur verzoekt ons mede te deelen, dat genoemde eigenaar reeds uit eigen be weging zjjn paard reeds had afgemaakt, al vorens de vereeniging de plaatselijke politie met hyt geval in kennis stelde. Victoriatheater: Goedgekeurd. i Alkmaarsch Bioscooptheater: Goedgekeurd. Bevolking. Vertrokken: Jacobus Ni- colaas Ap]>el, van J. 57a naar Alkmaar. Klaas Beurs, van M B. 185 naar Wormer- veer.. Geertruida Weeter, van V. 73 naar Spanbroek. Margaretha Agatha van Diepen, van W.nt.p. 1 naar Scliermerhorn. Margare tha Agatha Dekker, van Z. 276 naar Ilpen- dam. Simon Gerard van den Doorn, van N.p. 1c naar Wjjdewormcr. Nicolaas Johannee Reuzenaar, van V. 27 naar Edam. Theodora Mettes, van J. 95 naar Alkmaar. Agnes Ca tharina van Diejten, van P. 202 naar Alk maar. Aaltje Tujjp, van W.d. 46 naar Edam. Wolmoed Zwarthoed. van P. 97 naar Edam. Mattheus Antonius Joosten, van P. 7a naar Zaandam. Hendrik Wolff, van P. 26 naar Edam. Trjjntje Schilder, van P. 33 naar Edam. Geertje Boe, van W.d. 24 naar Em men. Hasker Westerveld, van Z.d. 18 naar Landsmeer. Klaas Visser, van N. 85 naar Marken. Ingekomen: Sijtje Pranger, van Middelt o naar N. 8. Dirk Osinga, van Dantumadeel naar J. 5. Antje Loonstra en zoon, van Tu- tjt rksteradf el naar .1. 5. Gerardus Johannes I’olle, van Schoorl tiaar J. 5. Trjjntje Fuchs (Wed. F. Deniieuiati, van de Rijp, naar M.B. 11. Pieter Christiaan Karsten, van Purtner- end, naar N.p. 23. Martzen Bethlehem, van Opsterland naar 0. 26. Hendrik Klink, van Ooetliuizon naar N.p. 22. Meindert de Jong, van Beets naar R. 4. Maria Marg.. Cornolta Hoedjes, van Obdam naar M. 59. Klaas Jo han Hartman en gezin, van l’urinerend naar Z. 270. Jacoba Apekrom, van Br. in Water land naar O. 11. SCHAGEN. Geboren Henrica, dochter van Jo hannes Revers en van Catharina Cornelia Glansdorf. Hermina Jannetje,f dochter van Lauris Jan Kaper en van Maria Catharina Blankman. Maria Nellie, dochter van Cor nells Lakeman en Jantje Wit. Getrouwd: Jan Speur en Catharina Petro- nella Blankman. Overleden: Theunis Bakker, oud 86 jr., weduwnaar Frederika Alberdina Knippen; Koenrados Belten, oud 72 jaar. CASTRICUM. Geboren:. Simon Florentius, zoon van P. Zoontjes en O. Beentjes. Catharina Geer- truda, d. v. N. de Graaf eu J. Schouten. Ma ria Johanna, dochter van F. Twiek en J. G. Sch eerman. Gehuwd: P. A. van Westen en J. Been tjes, beiden wonende te Castricum.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 8