X Staten Generaal. GEMENGD NIEUWS.^ Een botsing tusschen twee stoomtrams. SPORT EN SPEL VOETBAL. - BINNENLAND. Uit onze Oost. Klein Allerlei. AGENT MET EEN MES GESTOKEN. .en. o heeft de vlucht genomen. Aan de gi dag eghoude en kon Christmas- terug. xee De in te den heer de genoegen floot, ide ploegen zich cordtyd record 09 3/5 sec., werd door hem op 3 min. 6 3/5 plaatsing van het gi reedheid gebracht. Oi eteenen trap» een breed.|Hat In het midden staat het 4 4meter hooge Tragische bijzonderheid. Nader meldt-men uit Laren Als een zeer tragische bijzonderheid om trent de noodlottige botsing tusschen de 2 treinen van de Gooische stoomtram te Laren vernemen wjj. dat drie van de vier dooden tot een gezin behooren. Ze zijn de 33-jarige Emanuel Lisser, wonende Laings Necketraat te Amsterdam, zijn vrouw Jeanette Lisser- Vischraper en hun vijf-jarig dochtertje. Mar- garetha Lisser. Het eenig-overgebleven kind uit het gezin, het 7 of 8-jarig zoontje Nico Lisser, is zoo- als gemeld, ernstig gewond. ZWEMMEN. OM DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Gistermiddag werd het laatste gedeelte van de kampioenschappen van Nederland verzwommen. Begonnen werd met de 200 M. rug, waarvan De Haas profiteerde om in re als eerste aan te tikken. Het oude van Lieeenberg, staande op 8 mln. J J I O A O/f^ sec. gebracht. De 100 meter vrjje sUg .oor dames lever de een geweldigen stryd tusschen de dames Braun en Vierdag. Eerstgenoemde lag tot op de laatste tien meter in de tweede poai.ie. Toen volgde een sprint, die alleen mej. Braun kan zwemmen. Het behoeft niet nar der gememoreerd te worden, dat de kleine Braun deze race won en daarmede alle ba nen vrjje «lag van 100 tot on met 1500 me ten Voor zoover we kunnen nagaan ie er nog geen enkele dame op .le weieid. .die alle kampioenschappen vrije slag gewonnen heeft. Inderdaad een prestatie die bijzondere vermelding verdient, instructie niet op de hoogte te t Er werd zelfs beweerd, dat de m; den Amsterdamschen trein de opdracht had gekregen om over enkel spoor door Inrij den tot het dubbel spoor naby het station Laren, waar dan de trein van 12.42 gepas seerd zou kunnen worden. Hoe 't ook zjj, de Amsterdamsche trein was bij den ,,Gooische(n) Boer” doorgere den. Hy kwam van de Naarderhoogte met een vaart van circa 25 K.M. de steile helling af- ryden, terwijl van den anderen kant, even vóór de bocht by de villa Groenendaal de Larensche trein in een kalm vaartje van circa 15 K.M. reed. Eerst op het allerlaatste oogenblik door de bocht was het uitzicht benomen, zag men van beide treinen het gevaar na deren. it alle macht werd er geremd. De machinisten van den Larenschen trein slaag den erin nog bijtijds te stoppen. De Amsterdamsche trein kon echter niet meer tot stilstand worden gebracht en reed met groote kracht tegen den Larenschen trein op. Mr. A. R. ZIMMERMAN ARBITER. Mr. A. R. Zimmerman is, volgens een Reu- terbericht nit Mexico-City, benoemd tot neu traal rechter in de Britsch-Mexicaansche com missie. Zooals bekend, heeft deze commissie tot taak de vorderingen van de Engelsche onderdanen op de Mexicaansche regeering te regelen, die tijdens de onlusten van eenige jaren geleden, schade hebben ondervonden. ONTHULLING SCHAEPMAN-MONUMENT. Op Donderdag 11 Aug. a.s. zal Mgr. prof, mr. dr. W. H. Nolens, lid der Tweede, het Schaepman-standbeeld te Tubbergen op plechtige wijze onthullen. De feestrede daar bij zal worden gehouden door jhr. mr. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter Tweede Kamer. Aan den straatweg van Almelo naar Tubbergen, op den Hoogen Esch by laatst genoemd dorp, waar dr. H. J. A- M. Schaep- man op 2 Maart 1844 op den T.Eschhof” ge boren werd, is thans reeds alles voor de [roote standbeeld in ge- ver een 23 meter breéde van tien treden komt men op lateau, omgeven door jong groen. mar meren voetstuk, geleverd door den Ned. Na tuursteenhandel P. J. M. van Stokkom te Rotterdam. Op dit voetstuk komt het 5 M. hooge stand beeld van wjjlen dr. Schaepihan té staan, vervaardigd van gebronsd koper naar het ontwerp van den beeldhouwer Aug. Falise te Nijmegen. PIJNLIJK INCIDENT TE OSLO. Koningin Wilhelmina door de politie te Oslo tegengehouden. Toen H. M. Koningin Wilhelmina Vrijdag te Oslo arriveerde, kwam het tot een zeer pijnlijk incident. Daar de Koningin incognito reisde, waren geen autoriteiten ter begroe ting aanwezig. Voor de goede orde bewaakte politie echter den uitgang, waardoor H.M. verwacht werd. Zonder met dezen maatregel bekend te zijn, passeerde de Koningin met de overige reizigers den gewonen uitgang. Toen zij, buiten het station gekomen, het afgezette gedeelte wilde betreden, werd H. M. door den politie-chef op brute wijze teruggewezen. Lachend voldeed H. M. aan het bevel van den poliéie-ambtenaar. Toen deze bemerkte, welk een blunder hij gemaakt had, was hij zoo uit het veld geslagen, dat hij geen orde meer onder de opdringende menigte 1 houden. De Koningin was zelfs genoodzaakt haar slaapwagen een goed heenkomen zoeken. Doch ook daarheen volgde haar de menigte, die, met de neuzen tegen de ruiten gedrukt, de bewegingen van H. M. volgde. Tenslotte mocht het een versterkte politie macht gelukken het publiek te verspreiden. HERZIENING VAN ONS STRAFSTELSEL. Naar vernomen wordt, is het Centrale Col lege voor de reclasseering met zijn arbeid inzake de herziening van het strafstelsel ge reed gekomen. Het rapport ter zake is door het college vastgesteld en bereids aan den Minister van Justitie aangéboden. trein B. J. v. «I. Berg, werd met zware in wendige kneuzingen naar het ziekenhuis tq Hilversum vervoerd. Zyn toestand was van dien aard, dat hij gisteravond nog niet ge hoord kon worden. Drie van de doode lichamen konden gis teravond nog niet geïdentificeerd worden. Een der slachtoffers bleek te zijn een zekere Schreuder uit Amsterdam. v De gewonden. De namen van de zwaar gewonden, waar van een drietal in zeer zorgwekkenden toe stand vcrkceren. zijn: Mej. Annie Korbeek, dienstbode te Hilversum, Mevrouvj Wevers en haar dóchter uit Amsterdam, die een be zoek aan Kaar man en vader, die in Laren verpleegd wordt, wilden komen brengen; de heer P. N. v. d. Berg, wonende in de Nar- e^sstraaj 4 te Amsterdam en hef zesjarig jon getje Nico lasser te Amsterdam. De zes lichtgewonde passagiers konden na verbonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. De op de plaats des onheils gehol pen passagiers waren meerendeels door vdb lend glas licht gekwetst. De passagiers uit den Larenschen trein bleven allen onge deerd. Door de botsing waren op den Naarder- weg groote verwoestingen aangericht. Aanvankelijk wilde men direct met het opruimingswerk aanvangen, maar op laat van de Justitie moest alles blijven liggèn tot na het onderzoek, dat door het Parket zou worden insreeteld. I en van een eventueel la te stellen strafver volging. Mocht inderdaa 1 van een ongegrond ruw of strafbaar optreden van de betrokken politiebeambten blijken, dan zal de Minister ■uiteraard niet aarzelen, het noodige te ver rit door den drank beneveld is, zyn er, die zich als makke schapen: gewillig naar huis laten brengen. Echter zyn er ook, die zich om een kleinigheid beleedigd en gekrenkt gevoelen en met gevoelens van wraak behept zijn. Met zoo’n stelletje had Zondagnacht de politie op de Stroomarkt te'doen. De „heeren” begonnen mpt een twist on derling. Nauwelijks hadden zij de glimmende knoopen der politie ontdekt, toen hun eens gezindheid terugkeerde. Eenparig keerden zij zidh nu tegen de polifiQ, die moeite gen< g had, de schreeuwende en scheldende mannen naar het bureau over te brengen. - In het schijnsel van het lamplicht zag de politie plotseling een mes flikkeren. Zekere Bakker, een havenarbeider, hanteerde hot in zijn wyede blijkbaar met een dergelijke zekerheid, dat hij zijn doel, den rug van agent Van Neure, niet miste. Met een diepe vleeschwonde moest de getroffene naar het Binnen-Gasthuis worden overgebracht. Zijn toestand is redelijk wel. De dader, wiens signalement bekend is, MISHANDELING DOOR MARéCHAUSSEE? (Schriftelijk beantwoorde vragen.) Op de vragen van den heer Van der Waer- den betreffende het optreden der maréchaus see tegenover kolonisten te Best bij Eindho ven, antwoordde de heer Donner, minister van justitie, dat hjj kennis nam van een uit voerig bericht in „Het Haagsche Volk” van 8 Juli 1.1. over de in deze vraag bedoelde aan gelegenheid en ter zake de noodige inlich tingen in won. Naar hem uit bedoelde inlichtingen is ge bleken, heeft de officier van justitie te ’s- Hertogenbosch, nadat twee op de kolonie „de Ploeg” te Best verblijvende personen bij dien functionaris een klacht, als zonden zij bjj gelegenheid van de aanhouding van een verdachte in genoemde kolonie door politie beambten zijn mishandeld, hadden ingediend, aanstonds een uitvoerig onderzoek ingesteld, waarna de processen-verbaal betreffende deze aangelegenheid in handen zyn gesteld van den rechtercommissaris. Het door dezen in te stellen gerechtelijk onderzoek is uog niet beëindigd. Het nemer, van maatrcgeléh zal afhangen van het resultaat van bedoeld vooronderzoek WAAROM DE „JAVA” UITVOER. Japansch stoomschip aangehouden. Hr. Ms. kruiser „Java”, welke in den nacht van 3 op 4 dezer met grooten spoed uit Tandjong-Priok met onbekende bestem ming was vertrokken, hield in Straat Soenda het Japansche stoomschip Chosen Maru aan. Bij onderzoek werd echter niets verdachts a.in boord aangetroffen. De ongewone wijze van varen, terwijl het schip zeer langzaam naar Oiristmas-eiland opstoomde, gaf aan leiding dit schip te doen volgen. Zaterdag middag zyn beide schepen te eiland gearriveerd. Hr. Ms. Java keert naar Tandjong-Priok Justitioneel onderzoek. Omstreeks 4 uur verschenen ter plaatse namens het Amsterdamsche Parket de subst. officieren van Justitie Mrs. H. W. Massink en J. Versteeg, alsmede de Rechter-commis- saris Mr. Zwagerman. De - justitie-ainbtenaren namen de ver woestingen in oogengchouw en lieten op het stadhuis te Laren verschillende personen bjj zieh ontbieden, die zij aan een verboor on derwierpen. Het justitioneel onderzoek heeft ten doel na te gaan, wie van de employees der Gooische Stoomtram, hetzy.de sXgtUbischef van Laren, of wel de controleur Wan het station Muider- berg. een verkeerde order heeft gegeven. Immers zou de stationschef van Laren op dracht gegeven hebben om by den „Gooische Boer” te stoppen en den trein uit Naarden af te wachten, terwijl de controleur te Muider- berg den machinist van den Amsterdam schen trein opgedragen heeft tot Laren door te rijden en daar den trein uit Muiderberg te passé eren. Ook de Burgeilffester van Laren, Jhr. van Nispen tot Sevenaar en andere plaatselijke en politie-autoriteiten waren ter plaatse, om zoo.epoedig mogelijk orde te brengen in den chaos, die door het ogeluk was ontataan. Het ryverkeer werd ten tijde dat de hoofd weg versperd was, langs zijwegen geleid. De directie van Hotel Hamdorf te Laren, had als een uiting van hare deelneming met de getroffen slachtoffers de dansmuziek doen etaken. werkt Neefjes. Overal is nij aanwezig en menigmaal breekt hij gevaarlijk door de E. D. O.-verdediging heen. Ook in de E.D.O.-voorhoede zét men er alles op om de leiding te veroveren en de achterhoede van Hollandia krijgt 'I hard te verantwoorden. Verrassende staal, tjes van combinatiespel geeft E.D.O. te zien, doch ook zij zijn met schieten on fortuinlijk. Een tiental minuten voor half time is het de Groot welke met een Kortebaan draverij. BEEMSTER. Aan de groote draverij alhier Zater dag eghouden, namen 16 paarden deel, n.l. Floris V 315 M., Nanny B 315 M., Osmond H 310 M., Sarah G 340 M., Zor- ka 320 M., Quida 300 M., Senator Ax- bond 350 M., Harrold 335 M., Hetha 305 M., Auto 345 M„ Lord D. 335 M., Or- chidé 310 M., Kunstler 335 M., Patrick Duluth 350 M., Meteor 335 M., Mignon 320 M. In de eerste omloop vielen af 2. 3, 6, 8 9, 12, 14 en 16. Bij den tweeden omloop waren de verliezers Floris V (welke tweemaal ge- diskwalifiseerd werd) Zorka, Lord D en Kunstler. De laatste ritten waren zeer spannen! Auto, de 21-jarige hengst, liep zeer snel. Hjj had reeds vier zware ritten tegen Lord D achter den rug en dat was wel wat te veel geweest voor het oude dier. De uitslag was:* le pr. f 200 Senator Axbond eig. Davidson Hoorn, ber. P. Kout, 2e pr. f 100 eig. en ber. dezelfden als van Senator, 3e pr. f 50 Sarah G. eig. en ber. J. Vergaaij, Purmerend, 4e pr. Auto f 25 eig. N. Hupkes, Purmer end, ber. J. Vergaaij. Een zeldzaam verschijnsel was* wel, dat slechts twee berijders met de 4 prij zen gingen strijken. Dit mag wel ge boekt worden in de annalen van de har^draverijvereeniging evenals 't feit, dat de pikeur C. Bier, thans 77 jaat, nog op kranige wijze twee paarden reed. Jammer' dal deze dravers te kort kwa men om voor een prijs in aanmerking te komen. Een ontzettend geraas. Het geraas, door de botsing veroorzaakt, was zoo ontzettend, dat het tot ver in den omtrek gehoord werd. De machine van den Amsterdamschen trein- werd door den schok opgewipt en daarop werd het eerste open personen rijtuig gedeeltelijk onder den locomotief gescho ven. De kap en de «teilen van dit rijtuig kraakten af en voor zoover zooals dit met het voorste gedeelte was gebeurd het rijtuig door de machine niet was wegge drukt, werd de wagen geheel versplinterd. De inzittenden eenige waren tydens de botsing uit het ry'tuig gevallen en bleven daardoor gelukkig ongedeerd raakten be kneld tusschen het versplinterd rytuig dat zooals gemeld deels onder de ma chine was plat gedrukt. Aangrijpend was het gekerm der slachtoffers die zoo snel als het maar kon uit hun ongelukkige posi tie bevrijd werden. Van alle kanten was direct hulp komen op dagen. Auto’s met verpleegsters kwamen aanrijden van uit het St. Jans Ziekenhuis te Bussum. Ook een Roode Kruis-auto uit Hil versum was naar de plaats des onheils ge dirigeerd. Spoedig waren ook verschillende geneee- heeren uit Laren, Blaricum en Hilversum, o.w. dr. Rotman uit Laren en dr. Baren- drecht uit Hilversum, ter plaatse. Een tragisch schouwspel. Ontzettend tragisch was het schouwspel, dat de tehulp gesnelde doctoren en verpleeg sters te aanschouwen kregen. Twee lyken werden door hen uit de verwoesting te voor schijn gehaald. Verder hadden zy verschil lende personen, die slechts met groote moeite uit het versplinterde houten overblijf sel van het open rjjtuig te bevrijden warén, directe assistentie te verleenen om hen in le ven te houden. Daar men merkte, dat ook nog twee menschen onder de machine lagen, werd de locomotief opgovjjzeld. By het op- vyzelen kantelde de machine waardoor de weg versperd werd. Van de beide personen, die eronder had den gelegen, waren de levensgeesten al ge weken. Een jongetje was onherkenbaar ver minkt. Vier lyken, vyf zwaar gewonden en lichtgekwetste passagiers werden naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd, overige lichtgekwetsten konden op de plaats, waar het ongeluk gebeurd was, geholpen worden. De machinist van den Amsterdamschen volkomen gegeven. De inden van den heer de Haam, welke tot ieders genoegen floot. Precies 2 uur stellen beide ploegen zich op waarvan E.D.O. eenige invallers telt. Het begin is voor E.D.O. wat mooi com- bineerend de Hollandia veste nadert. Frankfort en Feller en in de laatste in» stantie keeper Schutte zijn echter uit stekend in vorm. In de voorhoede van Holhtpdia vlot het niet erg en speciaal de Groöt mist alle balcontrole, zoodat hij Freezen absoluut niet steunt. Laatst genoemde, welke de rechtsbuitenplaats bezet wordt dikwijls door het midden- trio genegeerd, hoewel hijvele malen totaal ongedekt stond. .norm hard Den laatsten tijd werd te IJmuiden tel kens ingebroken in vischpakhuizen. Zoo de zer dagen weer by de fa. G. Het is'de rijks politie thans gelukt, de daders van de laat ste inbraak te vatten. Het zjjn K. K. en Th. K., die naar Haarlem zijn overgebracht. De gestolen visch, 60 pond tarbot en 10 pond schol, is fn beslag genomen. De woning, bewoond door P. Schipper en J. Wildeboer te Zweeloo is tot den grond toe afgehrand. Het vee is gered. Tengevolge van hooibroei is de boer derij van de P. W. Janssenstichting. bewoond door de Wed. Jongsma te Nieuw Beets, af gebrand. De afrbeider M. de Weert uit Hoeven is op den weg tusschen Zevenbergen en Oudenbosch onder Standdaarbuiten door een auto aangereden. De W. werd zwaar gewond en is in het gasthuis te Oudenbosch overle den. Hij laat 8 kinderen na. De auto werd totaal vernield. Te Vlaardingen was de 8-jarige G. P. na<lat*hy het langs het spoorwegemplacement gelegen zwembad had verlaten, onder een goederenwagen gekropen om te schuilen voor den regen. Bij het rangeeren der wagens is het ventje, dat niet door het personeel was opgemerkt, bekneld geraakt tusschen een wiel en een stootblok, waardoor een zij ner beenen werd afgekneld. In zorgwekken den toestand is de knaap naar hel ziekenhuis vervoerd. De Haarlemsche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen M. V., 36 jaar, oonsumptiehandelaar te Haarlem, die een aantal personen in dienst had gosomon en van dezen tevoren een borgstelling van ge middeld f 200 had geëischt. Niet minder dan 20 personen hadden bij de politie aangifte gedaan. Het in totaal verduisterde bedrag moet ongeveer f 5000 zjjn. Een ambtenaar van de accynsen te Haarlem heeft in het perceel Tulpenstraat 21 zwart een volledige distilleerinrichting en twee liter alcohol in beslag genomen. De statlonsboekenverkooper L. te Ven lo heeft zyn vrouw met een mes een ernsti ge snede aan den hals toegebracht. De vrouw sprong uit het venster en riep de hulp in van een in de buurt wonenden agent van politie. Zy is naar het gasthuis overgebracht; haar toestand is niet onbedenkelijk. De dader heeft later een poging tot zelfmoord gedaan, waarbij hjj zich ernstig verwond heeft. ENKHUIZEN. West Frisia IZeeburgia I 11. Ondanks d ewarmte der laatste dagen en vooral van den Zondag werd toch de zen wedstrijd gespeeld met aan beide zijden den wil om dezen wedstrijd te winnen. West Frisia verschijnt in het Veld met niet minder dan 7 invallers. Ook Zeeburgia heeft enkele invallers in het veld waaronder ook de keeper. Het eindcijfer geeft niet geheel de verhouding weer daar Zeeburgia zich wel iets in de meerdeheid toonde. Deze meerderheid werd echter schitterend gecoupeerd door het keurig spel van v. d. Zei, die ettelijke ballen te verwerken kreeg en zijn doel prachtig zuiver wist te houden. De invallers voldeden over het algemeen zeer goed en leverden voor West Frisia het bewijs, dat ook de spe lers van de andere elftallen zich kunmn laten gelden. Een enkele mahl ontaardde het spel wel eens wat te veel in het ruwe, wat tenslotte tot gevolg had, dat een der Zeeburgianen bet veld moest worden uitgezonden. Deze ernstige waarschuwing hielp. Scheidsrechter Klopper leidde goea. HOORN. Hollandia IE.D.O. I 21. Ten aanschouwe van een gering aan tal toeschouwers speelden Zondag bo venstaande ploegen om den zilveren boofdtoren. Ondanks het feit, dat het warm was, hebben alle spelers zich zon der uitzonderfa leiding was in Vier dooden; zes zwaar-gewon- den en twintig licht gekwetsten. Een rampzalige botsing tusschen twee treinen van de Gooische Stoomtram heeft Zondagmiddag in de gemeente Laren (N.-H.) aan de Naarderstraat ter hoogte van villa Gfoenendaal plaatsgehad, tengevolge waar van daargelaten de groote materieel© schade vier passagiers gedoog en ze« personen zwaar gewond zijn, terwijl een 15- tal personen lichte kwetsuren hebben gekre gen. In den omtrek, waar de tyding van het on geval onmiddellijk was doorgedrongen, heerschte groote verslagenheid over het leed, dat door de betreurenswaardige gevolgen van de ernstige botsing in verschillende ge zinnen is gebracht. Aangrijpende tooneelen hebben zich afge- speeld voor het St. Jansziekenhuis te Laren, waarheen de dooden en zwaar-gewond^i zyn vervoerd. x 't Zal ongeveer kwart voor één geweest zyn, toen de beide treinen tegen elkaar bot sten. De eerste trein, die om 12.42 van het station Laren was vertrokken, bestond uit twee locomotieven, drie gesloten rijtuigen en één open personenwagen, terwijl de an dere trein, een z.g. extra-tram, afkomstig uit Amsterdam, jas samengesteld als volgt: eerst de machine, direct daarop volgende een open rijtuig en vervolgens twee gesloten perso nenwagens. De conducteur van den trein uit Laren had van den stationschef aldaar opdracht ontvangen om bij den „Gooische(n) Boer” de uit Amsterdam komende extratram af te wachten, opdat beide treinen daar op dubbel spoor elkaar zouden kunnen passeeren. Den machinisten van de twee locomotieven, die de Larensche tram voorttrokken, had de conducteur van deze bpdracht in kennis ge steld. Het personeel van den uit Amsterdam ko menden extra-trein schijnt echter van deze zyn geweest, aatfliinist van Te Luneberg hebben inbrekers de eta lage van een juwejierswinkel leeggehaald, na het'indrukken van een scherm, en zijn per auto met hun bezit in de richting Berlijn ver trokken. In de woning van'een zeephandelaar op den Kurfürstendatnm -te Berlijn is het lijk ontdekt van een vrouw, die ongeveer drie dagen geleden‘in deze woning moet zijn om gebracht. De koopman, die de misdaad ver- inoedelijk heeft gepleegd, is verdwenen. John Taylor en zijn vrouw’ te Green- street in Kent zijn vermoedclijk het oudaLL echtpaar in. Engeland. De man is in April gp jaar oud geworden, en. zijn vrouw viert de zer dagen haar 103den verjaardag. De man is nog flink en beweegt zich nog eiken dag iu den tuin vah zijn zoon, bij wien hij inwoont. De vrouw is bedlegerig. Generaal-majoor Leonard Wood, gou- verneur-generaal der Philippijnen, is na een operatie te Boston overleden. ATHLETIEK. NATIONALE ATLETIEKWEDSTRIJDEN. Gistermiddag werden op het Haarlemter- rein de athletiekwedstrijden om de nationale kampioenschappen voortgezet en beëindigd. Do regeling was in goede handeq ey alle nummers werden precies op tijd afgewerkt. Ook heden moesten eenige records er aan geloovon en de stijgende prestaties van onze atlUeten waren oorzaak dat vier records ver beterd weplen. De oitslagen zjjn o.a. de volgende: 2tM> M.: 1. M. v. d. Berg, Haarlem, 22 1/5 sec. Nieuw Nederl. record; 2. W. cShaab (Quick) 281/5 sec.; .3. Hennings (A.A.C.); 4. J. J. Both (V. en L). 400 M.: 1. H. A. Br<x>s ?P.S.V.) 50 sec.; 2. A. Paulen (Haarlem) 50 4/5 sec. Verspringen met aanloop: 1. H. de Boer(V. en L.) 7.15 M.; 2. W. Peters (P. E. C.) 6.995 M.; 3. A. v. Welsenens (Haarlem) 6.875 M. H. de Boer deed vervolgens een poging tot verbetering van het Ned. record en slaagde hierin «net een sprong van 7.30 M. Kogelslhigeren: 1. H. Kamerbeek (P. 8. V.) 44JM M. nieuw Nederl. record. 2. W. de Heus (Bato) 88.81 M.; 3 L. J. Jansen (A. A. C.) 32.26 M. Polsstokhoogspringen: 1. K. Runia (Zee macht) 3.50 M.; 2. A. Hartman (Haarlem) 3.45 M.; 3. B. Nollen (P.S.V.) 3.40 M. Verspringen zonder aanloop1. W. Krons- horst (Sparta) 8.07 H M.; 2. A. Dryber (Wil helmina) 2.925 M.; 3. W. Peters (P.E.C.) 2.91 M,. Kronshorst deed na afloop van dit num mer met succes een poging om het Ned. re cord te verbeteren. Hjj bracht dit op 3.10 M. Speerwerpen: 1. J. Hoogendjjk (Zwaluwen) 47.50 M.; 2. J. Knol (A.P.8.V.) 47.23 M.; 3. H. de Bakker (A.V. Alkmaar) 46.87 M. fortuinlijk. Een tiental minuten v: half time is het de Groot welke met c tam schot Hollandia de leiding geeft, Eenige minuten voor rust krijgt E.D O, nog een prachtkans om gelijk te maken, doch het onbenullige schot wordt ge makkelijk gestopt. Na de thee krijgen we efen overwicht van Hollandia te zien, waarvan geprofiteerd wordt door Neef jes, welke met een hard zuiver schot de leiding vergroot. E.D.O. gaat inzien, dat de overwinning hun neus voorbij gaat en met veel elan werpen ze zich weer in den strijd. Het gevolg is, dat Hollandia wordt terugge drongen en in deze periode maakt EDO dan ook een verdiend tegenpunt Hard werken beidt ploegen verder, doch in den stand komt geen verande ring meer, zoodat als de heer de Haam eindigen fluit Hollandia verdiend heeft gewonnen. ERNSTIG ONGELUK IN EEN DISTILLEERDERIJ. Zaterdag zag de ongeveer 60-jarige A. J. van K., in dienst bij de firma H. Jan sen, distilleerderij aan de Noordvest te Schiedam, dat een luikje van het grond- vat was gevallen. Hij waarschuwde den tweeden meesterknecht, die van K. aan ried een touw om zijn middel te binden en aldus in het.twee*M. diepe vat al te dalen, van K. gaf daaraan echter geen gehoor en daalde zonder voorzorgsmaat regelen, daarna in het vat af. Plotseling hoorde de naast het vat staande mees terknecht een gil in het vat, hij begaf zich daarop dadelijk in het vat, maar kon, hoewel het vat al eenige maan den leeg was, door de ondragelijke dam pen niet afdalen, daar hij voelde het bewustzijn te zullen verliezen. Daarop daalde de brandersknecht A. Kamp, met een touw om het middel in het vat, aan wien het eindelijk gelukte den bewusteloozen van K. naar boven te brengen. Zonder resultaat werd ge tracht hem weer bij te brengen. ZWAAR WEER BOVEN FRIESLAND. Zaterdag ontlastte zich een hevig on- weder boven de provincie Friesland. Te Beets brandde de boerderij van de Jag- ten-Stichting, bewoond door de weduwe Jongsma, af. Te Berger vatte de boer derij van den heer Gerlof Brouwer vlam, terwijl te Hym de bliksem insloeg in de woning van den koopman Visser. Te Hal lum werd van den molen van den heer Loutsma een wiek afgeslagen. ONWEDER EN WOLKBREUK BOVEN ASSEN. Zaterdag ontlastte zich boven Assen een zwaar onweer. Op verschillende punten sloeg de bliksem in. Eenige koeien in de weide werden doodelijk getroffen, terwijl de te weide staande oogst groote schade leed. Later ont stond een geweldige wolkbreuk, welke gepaard ging met hevige windstooten. Tal van boomen werden ontworteld. Dronkemansrelletje te Amsterdam. Ah 't Zaterdaghacht is en kort na het slui ten der café’s, wil in Amsterdam nog al eens gebeuren, dst lieden met een zwak voor een zeker Schiedams vocht, ah zeilschepen bjj een Zuidwesterstorm langs de straten slingeren en zwalken. Onder hen. wier brein

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 2