Oaflblad. goed adres voor Uw NDordHoüantfsch BIJL’s Schoenhandel, Magdalenenstraat 5-8, Telefoon 81, Alkmaar. Touwschoenen Gimschoenen Linnenschoenen Sandalen CT.A. 1ST ZD ZE "V IVRIESIH RHDIGHill DOODËHDE STRHHL Tweede Blad. ALKMAAR. Telef. 324, HLKMHHR - Te Schermerhorn bil G. Vlug WEG MET ZWARTE VLIEGEN f is Telefoon 81, Officieele Mededeellnaen HANDEL EN MARKT. PROVINCIAAL NIEUWS. GROOTEBROEK, DINSDAG 16 AUGUSTUS. L. FRANKENBERG Een Oranje-Comlté. CHEMISCHE FABRIEK „VRIESIA" Muziek, enz. tijdens de Kermis. Berichten opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. riet R. K. Lyceum te Alkmaar en de buitengemeenten. •JSAI I van e HEILOO, 13 Aug. j 9 EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. Dubbele staiuboonen zonder draad f 0.09 f 0.12. met draad f 0.06—I 0.11. Enkele zonder draad f 0.10t 0.13. Enkele stok Snjjbooneu f 0.09f 0.15. ALKMAAR, plaatst Uwe Advertenties in alle Binnen- en Buitenlandsche bladen zonder prjjsverhoo- ging. Geheimhouding wordt gegarandeerd. de ta- der dat met DOOR EENMAAL TE SPU.TEN MET Alom verkrijgbaar In bueeen van fl.—, f 1 60, 12 75. De COMMISSARIS VAN POLITIE gemeente ALKMAAR maakt bekend, tijdens de kermis van 27 Aug. tot en 4 September 1927, slechts voor een beperkt aantal straatorgels (uitsluitend boe k-orgels) f 0.11f 0.14. Snjjboonen f 0.09f 0.15. Tuinboonen f 0.02I 0.04. Doperwten f 0.06 f 0.14. Raspers f 0.11—I 0.20. Roode bes sen f 0.22f 0.29 alios per K. G. Wortelen f 0.04— f 0.08. Rabarber f 0.03—f 0.06 per bos. Komkommers f 0.02f 0.07 per stuk. ALKMAAR, 13 Aug. Aauvoer 1Ö1.ÓOO kipeieret. 6264 K. G. f 7.10—f 7.50. 56—58 K. G. 6.50—f 6.90. 58 —60 K. G. 6.70—f 7.10. 60—62 K. G. f 6.90 f 7.30. Bruin f 7—f 7.70 per 100 stuks. Aan voer 10.000 eendeieren f 5.30 per 100 st. Woensdag 10 Augustus, des avonds te 8 uur, had er in het Waaggebouw een verga dering plaats van een voorloopig Oranje- Comité bier ter plaatse. Dit voorloopig comité heeft zich ten doel gesfeld: le. De viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Aug. (a.s.) te be vorderen. 2e. Een permanent Oranjc-Comité voor te bereiden. Aan den Burgemeester, Mr. W. C.Wen- delaar, i* gevraagd het eere-voorzittef’schap to aanvaarden. Het voorloopig bestuur is als volgt samen gesteld: - Mr. H. A. .1. M. Kitstee», Voorzitter; de heer G. C. Dun, vice-Voorzitter; de heer D. J. Scheitel, Secretaris; Notaris A. G. Verkade, 2o Secretaris; de heer A. Englander, Penningmeester. Reeds dit jaar wil men trachten aan de viering van den Koninginnedag, n.l. op 31 motivecren ooor do overweging, dat de zware lasten, die door de groote uitgaven voor het onderwijs op het gemeente-bud- get dnikA^n, niet meer te dragen zijn, zoo- dat aiieen dan kan worden gesubsidieerd in de gevallen, waar de wet daartoe ver plicht. Maar meermalen komen dezelfde klachten tot uiting, dio van de voorstan ders der openbare school, gedurende het geheele verloop van den schoolstrijd wer den vernomen: het in de hand werken van verdeeldheid, de verwijdering, die tusschen de burgers wordt aangekweekt, enz. Van linksche zijde is in enkele gemeen teraden de meening geuit, dat de tegen woordige wet op het L. O. de bijzondere scholen bevoorrecht boven de openbare, vooral daar de rechtsche leden in de ver tegenwoordigende lichamen veel invloed kunnen uitoefenen op het leerplan, de onderwijzers enz. der openbare scholen. Hoe hèt *ij, dtt ^erzoek van het R. K. ly ceum leert, dat de pacificatie op onder wijsgebied niet overal kt ingetreden.” AMSTERDAM, 13 Aug. Aardappelprijzen. Langedykei muizen f 8f 8.50. IJpolder blauwe eigenheimers f 7f 7.50. IJpolder eigenheimers f7f 7.50. Zeeuwsche eigen heimers f 4—f 4.75. Zeeuwsche bleuwo eigenheimers f 4.50f 5. Zeeuwsche bonte eigenheimers f 5f 5.25. Aanvoer 7 ladin gen, 1507 H. L. merweg 36, Schermerhorn, C. de Vries n.h. mach. N. S. v. Teylingenstr. 4, Susteren; C. E. Mylhoff e.l. kantoorbediende, Ramen 16a, Wieriugerwaard, J. v. d. Kapelle, kell- ner, Bleekerskade 83a, Uitgeest; C. Koreman r.k. kellner, Lutt. Oud. 58, Uitgeest; A.F.Th. v. d. Burg, r.k. tandtechniker. Voormeer 21, Oudorp, N.H.; M. H. H. Al, r.k. onderwijze res, Koningsweg 45, Amersfoort; H. Geel n.h. timmerman, Heiligland 10, Norg; M. J. Ver- bakel r.k., liefdezuster, Emmastraat 12, Rot terdam; H. Meijerink, r.k., cond. N. S. Fores- tusstr. 6, Roosendaal en Nispen; R. Smit, w. h., kruidenier, Zoutstraat 3, Zuid-Schar- woude; W. de Wit n.h., Zoutstraat, Zuid- Scharwoude; S. Schaafstra, n.h., filiaalhou der, Keizerstr. 34, Leeuwarden; L. Beutick, n.h., timmerinaa, Eikel.bergstr. 41a, Hille- gom; M. Blokker, geh. met B. J. Bakker n.h., Bagjjnenstr. 3, Koedjjk; A. M. de Wolf, Rem. Naussaulaan 42, 's-G raven hage; J. C. C. Wanningen, G. K. dienstbode, de Ruyter- straat 21, Zwartsluis; M. Apeldoorn, geb. Schrier, r.k, Julianastraat 29, Hillegom; C. N. Apeldoorn, r.k., chauffeure Julianastr. 29, Egmond-Binnen, Th. W. Reijmer, r.k., fabr. arbeider, Boomkampstr. 40a. Rotterdam; J. Bijl, n.h. Kenn.str.weg 44. Zwaag; E. van Nieuwenburg geb. Prine, n.h. Ktebbesteeg 4, Haarlem: G. Prins geb. Berkhout, n.h.. Kreb- besteeg 4, Haarlem; H. Troost, n.h. scheepsb. teekenaar. Druivenlaan 6, Bergen N.H.; B. E. Smit, n.h., v. Everdingenstr. 13, Harlin gen', M. v. d. Wejjst, r.k. Rector Lyceum, Costeretr. 8, Eindhoven; W. J. Brandse, g.k., inspect, ass. My., Houtweg 28, St. I^iurens; J. Noort, r.k., tuinder, Heilooérdyk 10, Hei- loo; T. Hop, n.h.. Molenbuurt 18, St. Pan- cras; G. Ekkers, n.h., timmerman, Oudorper- djjkje 17, Loosdrecht; J. M. Dubbeldam, geb. Haverkorn, n.h., v. d. Mejjstr. 13, ’s-Graven- hage; C. C. Wjjte, r.k., dienstbode, Koor- straat 15, Zype; G. van der Heide g.k., St. Josephstr. 14, Emmen; A. Smit, los werk man, Sandersbuurt 15, St. Pancras; K. Ta- mis, r.k., dienstbode, Nieuwesloot 23, Heiloo S. Groen, los werkman. Omval 16, O. en W. Souburg; H. M. Winter, r.k., dienstbode Heemraadstr. 3, Krommenie; C. Valkering, r.k., dienstbode, v. ,d. Mejjstr. 16, Limmen, E. J. Tak, r.k. kookster, Koorstr. 24, Am sterdam; J. Roos, ger., l.L verpleegster, le Tuindw.str. 15, Ermelo; Th. W. Mitterhei- ner r.k., glazenwasscher, Lutt. Oudorp 15; Leiden; Wed. P. Groot, geb. Apel, n.h., Kre- lagestr. 1 27, Winkel; J. Zwart n.h. etaleur, Huigbrouwerstr. Schiedam; A. van Essen, n.h., arbeider, Voormeer 18, Amsterdam; G. Klaassesz, huishouster, Emmastr. 64, Am sterdam; J. J. H. Pesser, e.l., rijwielherstel ler, Koorstr. 43, Zaandam; D. M. Swager, n.h. dienstbode, Tuinstr. 41, Etten en Leur; N. Beets, n.h., 3e Landdwarsstr. 14, Aven- horn, J. J. Maaes, r.k., wagenlichter N. S. Druivenlaan 51, Hengelo; H. J. Sierat n.h., kantoorbed., Stationsweg 112; ’s-Graven- hage; J. J. Böhtner, n.h. Hoeverkade 5, Kampen; M. Loos, r.k. dienstbode, Emma straat 71, Spanbroek; P. P. J. Waardijk, r.k. winkelbed., Kweerenpad 17. Castricum; A. C. van Diepen r.k. Langestr. 29, Beemster PLOTSELINGE DOOD. Zaterdagmorgen om half elf zakte zekere I’. de B. , uit Oude-Niedorp, in het Fnidsen in el kaar. Binnengedragen in den goudsmidswin- kel van de firma Stam, werd de dood gecon stateerd. De man was lijdende aan een hart kwaal en was juist teruggekeerd van een doktersvisite. Het lijk is naar het Stadsziekenhuis ver voerd. CONFLICT VOORKOMEN. DOE11NCHEM, 13 Augustus. Naar wij vernemen heeft de directie der Ijzergieterij en Emailleerfabriek „Vulcaans- oord” aan het personeel meegedeeld, dat zy afziet van de 3 loonsverlaging. Hierdoor is een arbeidsconflict voorkomen, waarbij 800 personen betrokken geweest zou den zijn. STORM. PARIJS, 13 Augustus. Tengevolge van den hevigen •torna, die in het Oosten van Frankrijk gewoed heeft, zjjn de telegrafische en telefonische verbin dingen verbroken, terwjjl bovendien aan zienlijke schade werd aangericht. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen Antonia Huisman, van Zwaag. Rudolf Borgonje, van Haaksbergen. Alida Vermist, van Zierikzee. Simon Groen, van Rotterdam. Vertrokken: Johannes Put, naar Leimui- den. Anna Schouten, naar Zwaag. Cornelia Bakker, naar Obdam. Johannes van Duin, naar Hoorn. Bertus de Graaff, naar Lisse. Christina van Veldhuizen, naar Westwoud. Geertruida Kieftenburg, naar Blokker. Vertrek uitgesteld. De Weleerw. Pater Jac. Bakker, die September naar de Floree- Missie zou vertrekken, gaf voor de tweede maal bloed op en mod volstrekte rust hou den, waardoor zijn vertrek Beer waarschjjn- -Ijjk zal moeten worden uitgesteld. BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Kasleening. By raadsbesluit van 23 December 1926, nr. 19, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten by besluit van 5 Januari 1927, nr. 59, werden B. en W. gemacidijpiiotn. zqo de stand der geldmiddelen zulks noodig maakt, geldlee- ningen ter voorziening in de behoefte van kasgeld te sluiten tot een bedrag van ten hoogste 500.000.—. Krachtens die machtiging is tot dusver reeds 450.000.tij lelijk geleend. Echter moet voor scholenbouw nog een belangrjjk bedrag worden uitgegeven, terwyl straks voor de koopsom en de verbouwing van de voormalige Cadettenschool eveneens het noodige geld beschikbaar dient te zijn. Het is te verwachten, dat de gewone kasmidde len hiervoor niet toereikend zullen zjjn. B. en W. meenen daarom, dat er aanleiding be staat het maximum van het tjjdeljjk op te nemen bedrag met f 500.000.te verhoo- gen. Vóór de sluiting van den dienst 1927, zal den Raad een voorstel bereiken om voor de daarvoor in aanmerking komende uitga ven een vaste leening aan te gaan. B. en W. stellen voor, tot kasgeldleening te besluiten. VERTROKKEN PERSONEN. Jhr. L. G. Just de la Paisières, n.h. Prins Hendrikstr. 30, Den Haag. J. de Vries, n.h. Stuartstr. 81, Ziest. J. Mosch, r.k. slagers- Smit, n.h. fabr. arbeider Zeglis 37, Wormer- veer. M. J. Walraad, n.h. boekhouder, Prins .Hendrikstr. 30, Almelo. J. W. Gelderblom, c.g. dienstbode idem Almelo. G. C. Stolker n.h. telegrambesteller, Molenbuurt 31, Averi- horn. J. Westinga, gk. schilder, Laat 93, Coevorden. D. J. Memelink, n.h. ingenieur P. E. N. Houtweg 21 Bergen N.H. J. R. Tnoolaert, intrumentinaker, le Landdw.str. 11 Zaandam. A. H, M. H. Receveur, r.k. advocaat, Nieuwl.singel 53 Venlo. P. J. Log ger, r.k. arbeider, Keizerstr. 5a Heiloo. K. Ixtgger, r.k. motorschipper, idem. H. Geel, n.h. timmerman, Heiligland 10 Amsterdam. Wed. C. Beuke, geb. Hartog, n.h. Spoorstr- 41 Amsterdam. R. Doldersum, n.h. slagers knecht, Spoorstr. 54 Hoogeveen. A. Brug man, n.h. huishoudster, 2e Landdw.str. 14, Beemster. J. G. J. Jung, n.h. drukker, Tous- saintstr. 8, Heiloo. W. A. Zoifferdyk, geb. Veldman, r.k. Voormeer 23a Helder. F. A. Hazes, r.k. loopknecht, ged. Baansloot 13, Oudorp. INGEKOMEN PERSONEN. A. Venneker r.k., dienstbode. Houtweg 23 Oudorp. C. Keizer geh. met R. van Weert n.h., Veerstr. 16a. Oudorp. P. J. J. Kup r.k. stoker Stationsstr. 44, Oudorp. D. Kamma n.h., dienstbode, Nassau plein 32, Westdon- geradeel. A. van Leyen n.h., Raaksje 16, Groningen; P. A. Jacobse, r.k. student Ver dronken Oord 61, Roosendaal en Nispen; G. Smit geb. Hoogschagen n.h., Geesterweg 14, Helder; G. Davidson, n.h., koopman, Tulp straat 18a, Hoorn; Th. TTesselaar, r.k. chauf feur, Achterwezel 18, Heer-Hugowaard; A. Dujjvis, n.h. huishoudster, Stationsweg 16, Krommenie; G. v. d. Broeke geb. van Os o.r., Paternosterstraat 16, Velsen;, H. Haarink n.h. winkelbediende, Stationsweg 112, Ede; Th. Mettes, r.k. dienstbode, Lindegracht 33, Beemster; W. Hulskamp, r.k. mach, htjutbe- werker, Ropjeskuil 36, Amsterdam; J. Speur n.h. Achtcrdant 11a Amsterdam; J. C. Mol, r.k. arbeider, laindstraat 27, Noord-Schar- woude; J. H. Schreuder, n.h. reiziger, Scher- In de „Nw. Rott. Cru” geeft „Men" een •verzichtjo van den stand van zaken, be- reffende de subsidies van de buitengemeen- en aan het R. K. Lyceum te Alkmaar. „Men” schryft: „Het bestuur van het R. K. lyceum te Alkmaar heeft aan een groot aantal ge meentebesturen in den omtrek van die stad een verzoek gericht om voor iederen leerling, die uit die buitengemeenten bet lyceum zal bezoeken, een bjjdrage in de kosten te verleenen van f 150 per jaar. Zeer verschillend wordt dit verzoek in de verschillende gemeenteraden ontvangen. In die gemeenten waar de meerderheid rechts is, wordt het verzoek toegestaan, doch in het tegenovergestelde geval teeke- keuen zich by de in meerderheid linksche gemeentebesturen duidelijk twee richtin gen af. De een, die van geen bydrage we ten wil, grondt zich op de overweging, dat, daar de Staten-Geiferaal de gelijkstel ling tusschen het openbaar en het bijzon der onderwijs hebben geregeld, deze ook voor het middelbaar en hooger onderwijs do aangewezen colleges zyn, van welke verwacht kan worden, dat zy die materie zullen regelen, doch dat de gemeentebe sturen niet moeten treden op het terrein van den hoogeren wetgever. Ten aanzieu van het handelsonderwijs hebben enkele gemeentebesturen zich op het standpunt gesteld, dat zy alleen in geval zy ver haalsrecht hebben op de ouders, zich ver plichten in de kosten voor de buitenleer lingen by te dragen, welke gemeentebestu ren nu de consequentie willen doortrekken en, alleen het R. K. Lyceum willen subsi- dieeren, zoo er ook hier verhaalsrecht op de ouders is. Ook zjjn er, die de afwijzing of straatmuzlekcorpsen (minstens bestaand* uit vier spelende muzikanten) vergunning zal worden verleend. Kunstemakers, acrobaten, dierenvertoo- ningen, straatzangers, boeienkoningen, de genslikkers, enz. worden beslist niet op den openbaren weg toegelaten. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet, betrek kelijk jeugd ige personen, die luidt: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid verrichten, bestaande in gevaarlijke kunst verrichtingen en in het deelnemen aan kunst verrichtingen voor zoover dit gevaar ople vert. (De wet verstaat onder jeugdigs per sonen, zoowel jongens als meisjes beneden 18 jaar). Tot zoover de schryver in de „Nw. Rott CrL” Geheel juist is bovenstaand overzicht niet. Zoo zyn eY rechtsche gemeenteraden, o.a. die van Ursem en Spanbroek, die het ver zoek zooal niet geweigerd, dan toch ook niet ingewiliigd hebben. Daartegenover staan weer, linksche raden (Schagen, Andyk en As- sendclft b.v.), die het verzoek con amore aangenomen hebben. Wat echter betreft de slotconclusie „Men”: inderdaad, het blykt wel, dat de pacifi catie op onderwijsgebied nog niet overal is ingetreden. O-i. jammer genoeg. Maar er zyn teekenen, welke erop wyzen, dat we ons'voortbewegen W de goede richting. De tyd der pal-staanders is voorby. TEGENSPRAAK. De politie verzoekt ons mede te deelen, dat zich onder de sollicitanten naar de func tie van agent van politie, alhier, geen mees ters in de rechten bevinden. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDS BEMIDDELING. DISTRICTS ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers (geefsters) en Werknemers (neemsters). Voor vrouwelijk personeel ingang deur administratie. Geopend: van 91 uur en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemer» uitsluitend van 9 tot 12 uur en Maandag- en Donderdagavond van 7 tot 8 uur. Bij bovengenoemden dienst staan de vol gende werkzoekenden ingeschreven: 1 Bankwerker, 1 Bouwkundig opzichter, 2 Boekbinders, 1 Broodbakker, 3 Chauffeurs, 2 Betonvlechters, 1 Drukker, 2 Electriciens, 13 Grondwerkers, 1 Hotelbediende, 7 Kan toorbedienden, 1 Letterzetter, 3 Mach. Hout bewerkers, 2 Magazijnbedienden, 16 Metse laars, 1 Meubelmaker, 1 Monteur, 11 Opper lieden, 6 Pakhuisknechts, 1 Pianchersteller, 1 Reiziger, 1 Rijwielhersteller, 3 Schippers, 1 Scheepstimmerman, 1 Schilder, 1 Sigaren kistenplakker, 30 Sigarenmakers, 4 Smeden, 2 Stokers, 1 Stucadoor, 28 Timmerlieden, 2 Tuinlieden, 3 Voegers, 1 Voerman, 2 Wissel- loopers, 2 Zadelmakers, 1 Zakkenstopper, 1 Zuivelwerker, 1 Winkelbediende en 60 Losse arbeiders. xGeplaatst: 4 Opperlieden, 8 Timmerlieden, 1 Metselaar, 3 Grondwerkers, 1 Kistenmaker, 1 Stucadoor, 1 Sigarenmaker, 1 Huisknecht, 23 Losse arbeiders en 3 werksters. Aangeboden vrouwélyk personeel: 2 werk sters. TEGENSPRAAK. MADRID, 13 Augustus. De „Heraldo” verneemt, dat de gear^ reeteerde DuiUcher mets met den in 1918 gepleegden moord op Kurt Eisner heeft uit te staan. Ikhalve genoemde dames, l>estaat bet ge- j zelschap uit de dames: Sophie de Vries; An na Sablairolles. Julia ale Gruyter, Héléna TreepVink, Henriëtte van Kttyk, Maria Meunier—Nagtegaal, Antoinette Bohns, Miep van den Berg, Dina van Krieken en de hoe ren: Louis Saalbom, John Gobatt, Oscar Tourpiaire, Bart Kreeft. Elias van Praag, Jack Hamel, Joban te W’cchcl, Ricn van Nop pen. Frans Nienhuys, Ben Lucius en H. A. de Haas. Ook aan de uiterlyke verzorging zal allo mogelijke zorg worden besteed, zoodat de voorstellingen op een zelfde peil zullen staan als die waaraan het gezelschap zijn goede reputatie te Alkmaar te danken heeft. Ten slotte herinneren wij er aan. <lat even als het vorige jaar in het seizoen 19271928 door het Nieuwe Ned. Tooneel wederom in het „Gulden Vlies” 3 abonnements-voorstel- lingen gegeven zullen worden, waarover wij binnenkort nadere •inlichtingen zullen ver strekken. Aug., meer Juister bij te zetten dan andere jaren gebruikelijk was en men heeft voor 31 Augustus een programma samengesteld, dat rijk is aan afwisseling. Morgens van half acht tot half negen een reveille door de stad, waaraan zullen medewerken drie muziekcorpsen. Van 9 uur tot 10 uur zullen er in alle ker ken diensten worden gehouden. Van half elf tot 12 uur zullen er attracties en feesten zijn voor de schoolkinderen in den Muziektuin en op liet Waagplein. *s Middags van half twee tot 3 uur zijn er eveneens feesten voor de oudere schoolkin deren. Van 36 uur zullen er zwemwedstrijden, kanowedstryjen en behendigheidswedstry- den in een der Singelgrachten plaats heb ben. Al deze feestelijkheden worden door mu ziek opgeluisterd. Voor den avond is geen programma opge steld, dit in verband mot de kermis. De heer D, G. Margadant zal leider der feestelijkheden zijn* Het comité hoopt natuurlijk op aller mede wet king; liet hoopt, dat de bitfgcry voor 5 en flink bedrag zal teekenen op jle iutee- .enlysten, die eerstdaags zullen circtileeren, m dat algemeen zal worden gevlagd. Het verheugt ons zeer, dat alzoo ook in Alkmaar en wél: reeds dit jaar „Ko- linginnedag” op echt Nederlandsche wijze gevierd zal gaan worden. Want, het was zonderling, juist in Alk- naar werden de Koninginnedag en de an- lere feesten van ons Koninklijk Huis over t algemeen weinig of niet gevierd; juist n Alkmaar, waar zoovele trouwe Oranje klanten wonen. Nu wordt dit echter heel anders: de Oranjefeesten worden nu feesten voor ieder- ten, voor jong en oud, voor arm en rijk. En het zal thans ook meéY naar buiten tlyken, dat in Alkmaar nog vele harten jarm kloppen voor ons Oranjehuis. Men steune het comité, dat geen moeite ^ntziet om de feesten op 31 Aug. a.s. reeds te doen slagen; men steune finantieel en .loreel, men steune door spontane medewer king by alle voorkomende gelegenheden! DIERENBESCHERMING. De |>olitie maakte Zaterdagmorgen proces-ver- baal op tegen zekeren L. uit Hensbroek, we gens dierenmishandeling. L. had voor zyn wagen een paard gespannen, dat op den rug zeere plekken vertoonde. HERBENOEMD. Bij beschikking van den minister van ju stitie is herbenoemd tot plaatsvervangend lid der Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Haarlem mr. D. Bastert, kantonrechter te Alkmaar. FIETSONGEVAL. Vryiiagavond ongeveer 9 uur had in Akerslaan een fietsongeval plaats, dat melyk ernstige gevolgen had. Een zekere 11- jarige Willem Luchtig reed op de fiets, toen eensklaps z’n voorvork brak, waardoor hij viel. De ongeveer 25-jarige C. Mol reed vlak achter hem. en reed tegen de gevallen fiets. Hij kwam nu zoo ongelukkig te vallen, dat hij z'n neusbeen gebroken had en een arm. Dr. Maats verleende de eerste hulp. Hierna werd hij per politiebrancard naar het Eliza- bethgesticht overgebraebt. ITALIAANSCHE OPERA. Naar men uit een Zat. in dit nummer geplaats te advertentie kan lezen, zal op Donderdag 18 Augustus a.s. des avonds ten 8 ure pre cies in den schouwburg „Het Gulden Vlies” de Opera Italians (Dir. Mevr. Cav. M. de Hondt) met een keur van artisten een opera concert geven. Het programma vermeldt soli, duo’s, trio’s quartetten, waarbjj de volgende dames en heeren hunne medewerking zullen verleenen: Signorina Giuseppiua Soprano Leggero; Siguorina Elena Lebendenschky, Mezzo So prano; Signorina Enrica Alberti, Soprano Li- rico; Signor L. Piecioli, Baritono; Signor Luigi Balzan, Basso; Signor Mario Parenti, Maestro al piano. De bladen zyn vol lof over de prestaties van dit buitengewone keurcorps en fclicitee- ren Mevr, de Houdt met het feit dau zy iu staat is geweest zulk een uitnemend troepje voor deze concert-tournée samen te stellen. Welnu, verzuimt niet dit zeer byzondere concert by te wonen. Een ieder herinnert zien nog wel het zoo goed geslaagde concert van vorig jaar Augustus. Het publiek was zoo enthousiast en applaudisseerde zoo uitbundig dat de artisten herhaaldeiyk werden terugge roepen om toegiftjes te geven. Laat.dan ook nu wederom de zaal te klein blyken te zyn. Wij vestigen er met nadruk de aandacht op dat houders van diploma's van de abonne- ments-voorstellingen van Gulden Vlies en Harmonie, Sted. Muziektuin en Kamermuziek- vereeniging een zeer belangrijke réductie op den entree-prys genieten. Deze kaarten zjjn evenwel uitsluitend op 15, 16 en 17 Aug. te bekomen. De plaatsbespreking vindt dage- Ijjks vanaf 15 Augustus van 1012 en 3—5 uur plaats. De bezoekers worden vriendeljjk verzocht om voor 8 uur aanwezig te willen zyn, aange zien het concert om 8 uur precies aanvangt. Ten slotte raden wy geïnteresseerden ten sterkste aan om spoedig plaats te bespreken, in verband met het feit dat het aantal plaat sen beperkt is en het vorig jaar velen teleur gesteld moesten worden. N. V. „HET NIEUWE NEDERL. TOONEEL” Artistiek Leider: Louis Saalborn. Evenals vorige jaren zal het gezelschap van de N.V. „Het Nieuwe Nederl. Tooneel” artistiek leider Louis Saalborn, gedurende de kermis de Schouwburgzaal van den heer Mooy bespelen. Op het repertoire staan o.a. „De Opstandi- gen”, naar den bekenden roman van Me vrouw Ammers-Küller, „Freuleken” van Her man Roelvink. en „De Baas zoektx ’n vrouw” een lamilie-bljjspel van Edin Phillpotts. Het gezelschap is ditmaal uitgebreider dan ooit. Behalve dat mevr. Jacqueline Royaards- Sandberg als gast zal medewerken, maakt Mevrouw Magda Janssens vanaf 1 Septem ber weer deel uit van het gezelschap, zoodat zjj in „Freuleken” haar glansrol van jfiebetje w^er zal vervullen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 5