HEILOO. Vricnd- t 28 Verspreide Berichten. I)L aanhangers van de oppositie, die Trotski en Zinowjef steunen, agiteeren voor al onder de arbeiders tegen Stalin; dit heeft tot gevolg gehad, dat in de afgeloopen week onlusten plaats hadden te Odessa, Kieuw en Harkow. Korte Berichten. LANDBOUW EN VEETEELT KERK EN SCHOOL. UITGEEST. ER^'iaëbÖL NIEUWS Uit onze Oost. Klein Allerlei. BINNENLAND. LUCHTVAART. VLIEGTOCHT SAN FRANCISCO—HONOLOELOE. GEMENGD NIEUWS. arrest ge- oor- var. boter. financiën, en ten enagah, beteeke- hët van 7 van de ioseph en bestuur kan worden leggen van eene boete. Een aangeslotene cal troleAtation, met i vervalscben. niet-officieele schatting is door de politie uit Kerk- naar Maastricht overge- brachl de Duitsche mijnwerker A. Schmitt, verdacht van medeplichtigheid aan diefstal len gepleegd te Kerkrade en Ejjgelshoven. Naar het St. Josephziekenhuis te Vlis- singen is overgebracht een man, die op het terrein van de Kon. Mij. „De Schelde” tus- schen twee spoorwegwagens bekneld raakte. Zijn toestand is teer ernstig. EPIDEMIE OP EEN LANDVERHUIZERS- SCHIP. 800 zieken, 16 dooden. De kapitein van het stoomschip Sutlej", dat van Trinidad op weg naar Calcutta te Durban binnenliep, rapporteerde dat een geheimzinnige ziekte achthonderd immigran ten aan boord had aangetast. Er kwamen reeds zestien sterfgevallen voor, de meeste na een ziekte van twee dagen. De havenautoriteiten zeggen, dat het een longziekte is. Ook heerschte er een geheim zinnige keelziekte. Het schip ligt in quarantaine. T>e groep der separatisten, die van de Oekraïne een zelfstandige republiek willen maken, is wel het sterkst, hetgeen vooral daaraan is toe te schrijven, dat kleine groe pen Wit-Russen propaganda-literatuur onder de bevolking verspreiden. In de afgeloopen mivand werden in de districten van Odessa, KJew, Harkow en Minsk driehonderd locale communistische autoriteiten om het leven gebracht. Volgens inlichtingen uit Moskou ontvan gen, is de strijd, welke tusschen de diverse communistische groepen uitgebroken, vait veel ernstiger aard, dan de buitenwereld meent De buitenlandsche kolonie te Moskou is de meening toegedaan, dat de crisis reeds aan het einde van October of begin Novem ber is te verwachten, In bet station Fundaiele is de express- trein uit Constant* in botsing gekomen met een goederentrein. Daarbij werd een persoon gedool en tien personen gewond. üit Boekarest wordt gemeld, dat de in het petroleumgebied van Ploesty liggende gemeente Mojnesti in vlammen staat. Tot dusver zijn reeds vjjftig huizen in a$ch ge legd. Ten gevolge van een overstrooming bij Wladiwostok zijn 29 personen verdronken en ongeveer 20.000 personen dakloos geworden. Vele duizenden vierkante mijlen zijn over stroomd. Er beeft te Parijs een ernstige botsing plaats gehad tusschen politie en een troep stakers van een onderneming, de werkzaam heden aan de metropolitain uitvoerden. 7 of 8 agenten zijn min of meer ernstig gewond. Te Igensdorf bjj Ftlrth is een auto bij een kromming van den weg met zoo’n vaart tegen een huis in aanbouw gereden dat alle zes inzittenden er uit geslingerd werden en op slag dood waren Tal van menscben, waaronder ook kin- deren, verscheidene huizen en vee zijn mee gesleurd door een bergrivier, die tengevolge van den storm buiten haar oevers was getre den, in den omtrek van Delijean in Armenië. Woensdag hebben «o Farnborough in Kent de heer en mavr. Taylor een huiselijk feestje gevierd. Mevr. Taylor word 103 jaar oud; de heer Taylor was dat in April 1.1. reeds geworden. Wellicht is dit het oudste echtpaar ter wereld. Het Egyptische schip Costi, dat 3 Aug. van Beiroeth naar Alexandrië vertrokken is. heeft zijn bestemming nog niet bereikt. Men vreest, dat de bemanning aan het muiten is geslagen en den kapitein gedwongen heeft koers te zetten naar een Russische haven. DE BOTERCONTROLESTATION8. Ter vervanging van de thans geldende be palingen afkomstig eener ministerieele be schikking van 8 Januari 1925, heeft de mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw een reeks voorschriften vaetgosteld betreffende inrichting van en de aansluiting bij de botercontrolestations. Wjj ontleenen aan deze bepalingen, die op 1 Maart 1928 in werking zullen treden, het volgende: Ieder aangeslotene bij een onder Rjjkstoe- zicht staand botercontrolestation zal geen andere boter bereiden of doen bereiden, voorhanden of in bewaring hebben, verhan delen of doen verhandelen, verwerken of doen verwerken, verpakken of doen verpak ken, vervoeren of doen vervoeren, afleveren of doen afleveren of doen verzenden of ter verzending gereed hebben, noch zijdelings betrokken zijn bjj de bereiding van of den handel in andere boter, dip die voldoet aan art. 1 dier Boterwet. Hij zal aan den directeur van het botercort- tnolestation een volledige lijst verstrekken van alle bij hem in gebruik of medegebruik zijnde fabrieken, bereidplaateen, terreinen, magazijnen, pakhuizen, verkooplokalen, de pots en andere bergplaatsen. Hjj zal rechtstreeks noch zijdelings betrok-, ken mogen zijn bij de bereiding van den han- del in margarine (margarine in den zin der Boterwet) of andere, hetzij op zich zelf, hetzij in voreeniging met andere stoffen voor de consumptie geschikte vetten of oliën, die kunnen strekken tot vervalsching van boter. Hjj zal zjjn inrichtingen en terreinen te al len tijde en zonder eenig voorbehoud toegan kelijk moeten stellen voor de ambtenaren van het botercontrolestation en voor hen, die mot het Rijkstoezicht belast zjjn. Hjj zal geen boter afleverem of doen afle veren, verzenden of doen verzenden of ter aflevering of ter verzending gereed hebben, die niet is voorzien van het Rjjksmerk, aan gebracht op de door of vanwege den minis ter voorgeschreven wijze. Hjj zal van elke hoeveelheid boter, die door hem ter bewaring in eenige bergplaats wordt opgeelagen, aanteekening houden van de dagen, waarop de boter bereid is. Hjj zal geen boter afleveren of doen af le veren, verzenden of doen verzenden of ter aflevering of ter verzending gereed hebben, waarvan het vochtgehalte hooger is dan 15 pCt. Personen moeten, om te kunnen worden aangesloten bjj een botercontrolestation, vol doen aan de volgende vereischten>zjj moeten zjjn boterproducenten of boterhandelaren. Zjj moeten de bevoegdheid hebben verbintenis sen aan te gaan. Zjj moeten te goeder naam en faam bekend zjjn. Een aangeslotene wordt door het bestuur van het botercontrolostation geschrapt: wan neer hjj op ernstige wijze de belangen van de botercontrole schaadt of heeft geschaad, ter beoordeeling van het bestuur; op voorstel van de centrale commissie voor de boteroon- trolestations, wanneer zjj van oordeel is, dat hjj op ernstige wjjze de belangen van de bo- tercontrole schaadt of heeft geschaad. Een aangeslotene wordt door het bestuur van het botercontrolestation geschorst: wan neer dit vermoedt, dat hij op ernstige wijze de belangen van de botercontrole schaadt of heeft geschaad. Een aangeslotene wordt door Jiet bestuur van het botercontrolestation hebrat. wanneer EEN GRUWELIJK VERHAAL. 70 menschengeraamten gevonden. Op 93-jarigen leeftijd is onlangs in Sibe rië de herbergier Domischenko over’eden. De man was 60 jaar geleden naar Siberië ver bannen, had een herberg geopend en trok veel gasten. Zjjn pasteien en koteletten wa ren beroemd. Nergens in den omtrek waren die zoo lekker te verkrijgen. Toen de man dood was, heeft de gendarmerie een afschu- weljjke ontdekking gedaan. Zij vond achter de herberg een kuil met de geraamten van zeventig menschen en in den kelder zee va ten mot gepekeld menschen vleesch. Het schjjnt, dat Domischenko eenzame reizigers dronken voerde en dan vermoordde. Achter af bljjkt. dat herhaaldelijk gasten plotseling verdwenen. De waard placht dan te zeggen, dat zjj voor dag en dauw verder getrokken waren. PASTOOR L. E. 0. A. MOONEN f- Gisteren is te Valkenburg (L.) op bijna 53- jarigen leeftijd overleden na voorzien te z(jn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, de Zeereerwaarde heer L. E. G. A. Moonen, em. Pastoor van Vorstenboech. Pastoor Lubertis Ernestis Gerardus Arnol- dus Moonen-werd geboren te Strijp 2 Septem ber 1874. een bedrag var. f 10.000 storten in de kas van het botercon- - wanneer hij opzettelijk boter, welke stof ook, heeft vervalscht of doen 'iLolinn R. K. Wijkverpleegster. Door 't R. K Armbestuur is de Regentenkamer van 't Weeshuis ter beschikking gesteld tot huis vesting der Eerw. Zuster, wijkverpleegster. Boodschappen enz., de wijkverpleging be treffende, zullen daar gebracht dienen te worden. -4 Geslaagd. Onze vroegere plaatsge noot, de heer F. van der Zee, slaagde dezer dagen te 's Gravenhage voor ’t examen Engelsch L. O. Schoolfeest. Donderdagmiddag, onge veer half twee trok een file van 15 auto's waarin de leerlingen der laagste klassen van de openb. school, door ons dorp, om over Heemskerk en Castricum naar 't strand te Bakkum te rjjden. Aangezien 't reeds eenf- gen tjjd fjjntjes regende, besloot men dit punt van ’t program te schrappen en langs de vqpt der duinen maar rechtstreeks naar Bergen-Binnen te gaan. Daar hebben de kin deren zich niettegenstaande 't zonnetje schuil bleef, uitstekend in den speeltuin ver maakt. Ongeveer half zeven WM de stoet over Alkmaar weer in ons dorp terug. steen heen reed. Het liep zonder ongeluk ken af. De jongeman is natuurlijk in stcld. AUTO-ONGEVAL OP DEN HAASTRECHT. SCHEN DIJK. Twee gewonden. Gistermorgen ie bjj Haastrecht een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Even buiten de ge meente Haastrecht reed om kwart over 10, ter hoogte van de boerderij van den landbou wer Vlist, een personenauto, die op weg was van Rotterdam naar Keulen en waarin geze ten waren een dame en twee heeren, allen te Rotterdam woonachtig. Bjj het passeeren van een anderen auto kwam de eerste wagen in den verraderlijken graskant terecht. De bestuurder, de heer I^uidte, verkeerde in de meening, dat dit ge deelte van den weg berijdbaar was en haalde daarom ruim uit. De wagen bleek echter niet meer te houden te zijn. Toen de heer Landte dit bemerkte, gooide hjj het stuur om waar door de wagen ’rechtuit den dijk afreed en een buiteling maakte. De auto reed met het voorste gedeelte in een sloot. De bestuurder werd niet gewond, do andere inzittenden liepen kwetsuren op. Zij zjjn door Dr. Hakkenberg verbonden. Van voortzetting der reis was geen sprake, daar de auto en vooral de motor, tengevolge van het bad, beschadigd zjjn. Het ongeval geschiedde op dezelfde plaats waar ongeveer een maand geleden eveneens een auto van den dijk tuimelde. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO’S. Drie personen gewond. Gistermiddag is bij Huis ter Heide een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waardoor drie personen ernstig werden gewond. Een artillerie-auto, waarin eenige militai ren gezeten waren, moest uitwijken voor een wielrijder. De wagen kwam daardoor in bot- sing met een personen-auto, waarin een acht tal personen wae gezeten. De chauffeur van den militairen auto raakte zijn stuur kwijt. Hij reed tegen een boom aan, waardoor de sergeant U. zwaar gewoi.d werd. Deze moest per auto naar het militair hospitaal te Utrecht worden vervoerd. Een dame en een heer, die in den anderen auto gezeten waren, bekwamen eveneens, zeer ernstige verwondingen. De overige in zittenden kwamen met den schrik vrjj. De personenauto werd bijna geheel vernield. DE BURGEMEESTER VAN HAARLEM MERMEER GEWOND. Den burgemeester van Haarlemmermeer, mr. A. Slob, ie Woensdagavond een ernstig ongeval overkomen. Hij reed mes een licht copcourewagentje, waarvoor een’ jong en schichtig paard, op den rjjweg te Hoofddorp, toen eensklaps het dier öp hol sloeg. Mr. Slob werd uit den wagen geslingerd en kwam met een zoodanigen smak op den grond te recht dat hjj in bewusteloozen toestand werd opgenomen. De ontboden geneesheer conetateërde her senschudding. Zjjn toestand is thans rede lijk wel. wonnen, want ook de Aloha, bestuurder Martin Jones, heeft den overtocht met goed gevolg volbracht. De tijd van de „Woolaroc" is officieel vastgesteld op 26 uur, 71 min. 20 sec. Negen vliegtuigen hadden aan den wedstrijd willen meedoen. Zij zijn ook opgestegen; maar juist op het oogenblik van opgaan kwam een dichte zeemist spel in de war sturen en dwong zes de negen vliegtuigen de poging te staken. Van die zes was er echter één, de Gol den Gate, met mej. Mildred Doran als passagiere, dat het nogmaals probeerde en tenslotte goed weg kwam. Het vierde vliegtuig, dat opsteeg en een goede „start" maakte was de Golden Eagle, bestuurd door Jack Frost Twee van de vijf achtergebleven vlieg tuigen zijn ernstig beschadigd. Er zijn dus twee vliegtuigen, welke zoek zijn, de Golden Eagle en de Golden de „Miss Doran" STEUN AAN DE ZUIDERZEEVISSCHERS Op een vraag van de Vereeniging var, Zuiderzee-gemeenten aan den minister van Waterstaat, om bjj het verleenen van credie- ten aan Zuiderzeevisschers voortaan de be paling te laten vervallen, dat het maximum der te verstrekken credieten de 25 pCt der waarde van schip en netten niet zal mogen overschrijden, heeft de minister thans het volgende geantwoord. Zoódra de credieten onder werking der Zuiderzce-steunwet verleend zullen worden, zal voor deze credietverleening geen wette lijk maximum meer bestaas. De minister zal er ook geen bezwaar tegen hebben om in daartoe leidende gevallen te overwegen of een hooger crediet zal kunnec worden verleend. Mr. Pennink zette in zijn inleiding uiteen dat er maatregelen genomen dienen te wor den om het verkeer op den weg „veilig te stellen” voor de Gooische «toomtram, veili ger althans dan het op het oogenblik is Spr. deed het voorstel, een commissie te be noemen, welke het noodige ten deze zal voor bereiden. Bij de zich over dit voorstel ontwikkelende discussie kwam de gedachte naar voren dat de commissie zich met het geheele wegen vraagstuk in hot Gooi zou bozig houden. Een andere strooming uitte daarentegen de vrees dat men zich daardoor in de ruimte zou ver liezen: men meende dat uiting moet worden gegeven aan de ontevredenheid van het pu bliek oven de wijze, waarop de Gooische stoomtram in den dienst voorziet. De mea ning van de strooming werd belichaamd in een formule, door den heer G. P. J. van Overbeek te Bussum ópgesteld, voor een op dracht vari.de vergadering aan de commissie. Die formule houdt in. dat wordt besloten tot instelling van een commissie, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, een oplossing te krijgen van het Gooische tramvraagstuk, waardoor wordt voldaan aan de eischen van veiligheid en ge mak. welke bet moderne verkeer mag «tellen. Na een langdurige discussie aanvaardde de vergadering die formule. Voorts nam zij aan een voorstel van mevrouw Boissevain om aan de commissie op te dragen, zich on verwijld tot de rcgeêring te wenden met een adres, waarin wordt aangedrongen op verbe tering van den bestaanden toestand. DE REIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. De Koningin en de Prinses zjjn gister avond te Bygdin in het Waltenberghotel aangekomen. Het gezelschap heeft een mooien tocht gemaakt en was opgetogen over de prachtige natuur. Zij zullen onge veer een week in Bygdin hljjven en in dien tijd kleine uitstapjes maken. Prins Hendrik is nog niet aangekomen. OPBRENGST P. T. T. In Juli 1927 meer dan in Juli 1926. Het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie deelt het volgende mede omtrent de raming en opbrengst der posterijen, telegra fie en telefonie: De diensten der posterijen, telegrafie en telefonie hebben over de maand Juli 1927 opgebracht respectievelijk 4.483.477, 579.255 en 4.775.921. tegen 4.509.557, 570.524 en f 4.604.478 over dezelfde maand van het vorige jaar. In totaal bedroeg de opbrengst over de éérste zeven maanden van 1927 resp. 27.241.924. 4.086.10$ en 15.135.197 te gen 27.821.767, 3.797.929 en 14.459,810 in 1926, terwijl de raming over zeven maan den voor 1927 beliep resp. 26 433.752, 3.811.500 en f 12.091.450. I'rogromma Kerkwijding. Zondagavond zal op feestelijke wjjze onze Doorluchtige Bisschep zjjn intrede in deze parochie hou den. 's Avonds 7 uur zal Monseigneur bjj het Lammer sportterrein worden afgohaald dus op de grens tusschen Heiloo en Limmen. De stoet zal samengesteld zjjn ale volgt' 1. Twee herauten. 2. Een groep ruiters te paard. 3. Versierde fietsen. 4. De jongens vsji het Sint Lodewjjks-pa- tronaat met vaandeL 5. De R. K. Fanfare St. Cecilia 6. Versierde fietsen („Zang en schap”). 7. Een rijtuig waarin gezeten zjjn Z. D. H. de Bisschop, de secretaris van het Bisdom, de Deken van het Dekenaat Alkmaar en de Pastoor der Parochie. 8. Een rjjtuig met het dageljjksch bestuur van het regelingscomité. 9. Een rytuig met het kerkbestuur. 10. ten rijtuig met het Armbestuur. 11. ten groep ruiters. De route welke genomen wordt is: De Kijksstraatweg tot Stationsweg, vervolgen^ Stationsweg, Westerweg naar de kerk. Voor de kerk wordt Monseigneur door den Pastoor der Parochie een woord van welkom toege sproken en wordt door de schooljeugd en door „Zang en Vriendschap” een welkomst lied gezongen. ten ieder moet zich Zondagsavonds en Maandags 's morgens en ’s avonds gedragen naar de aanwjjzing der commissarissen van orde. Bjj de ontvangst van Z. D. H. den Bisschop is er op het terrein tusschen de kerk en de afscheidings alleen plaats voor hen, die den eerestoot van Monseigneur hebben gevormd, voor alle leden van het regelingscomité en voor de schoolkinderen. Ieder ander bljjve dus buiten de afscheidingsmuur. In de kerk mag niemand op de banken klimmen. Maandagavond komt de processie door alle paden in de kerk. De consecratie der kerk begint 's Maan- dagsinorgens te half acht. De geloovigen mogen echter eerst omstreeks half tien de kerk biunen gaan. De consecratie van het Al taar heeft daarna plaats. Ongeveer te half elf begint de Pontificale H. Mis. In de kerk zjjn meerdere banken vooraan gereserveerd. ’s Avonds te 7 uur wordt eerst het nieuwe orgel gewyd en bespeeld. Terstond daarna heeft de wjjding nieuwe beelden plaats van den H. Je den H. Willibrordus. Men mag er wel aan denken dat ’s avonds na 7 uur niemand meer iu de kerk wordt too- gelaten. Terwjjl do priesters zich naar de noodka pel begeven wordt door de koorzangers ge zongen Psalm 23. Deze Psalm is gemaakt door Koning David toen de Ark des Vcr- bonds werd overgebracht van het heiligdom op den berg Sion. Hij beschrijft de grootheid van God, de reinheid die de dienaar van God moet bezitten en noodigt vorst en volk uit om den Heer te ontvangen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar het officieele programma. HET COMMUNISME. Veroordeelingen. De Landraad te Sawahloento heelt wegens deelneming aan het communisti sche complot den Menadoneeschen oud- posthuiscommandant van de veldpolitie Ponto tot tien jaar en vijf oud-agenten van de veldpolitie tot zes jaar gevange nisstraf veroordeeld. Propaganda onder godsdienstige leuzen. Als gevolg van het onderzoek inzake het communistische complot te Ban doeng is ontdekt, dat de hoofdzetel daar gevestigd was en in den geheelen Prean- ger vertakkingen had. De propaganda werd gevoerd onder godsdienstige leu zen en de invloed van deze propaganda op een deel van de bevolking in het Tjiandjoersche was zoodanig, dat zij vol komen overtuigd raakte van de over winning van de communisten, die hulp zouden krijgen van een leger uit Kanton. Zij verkocht daarom haar bezittingen en stelde de gelden ter beschikking van de organisatie te Bandoeng, omdat zij in de meening verkeerde, deze eigendommen later terug te zullen krijgen, vermeer derd met die van anderen. De organisatie bestond uit drie onder- deelen: ten eerste een afdeeling Petn- brontak, wat soldaten beteekent, ten tweede een afdeeling I slotte een afdeeling Ti nend: vernielers van staatseigendom men. Aan het stille strand van Sche veilingen heeft de zee weer bjjna een slachtoffer ge- eischt. Met een reddingslijn werd de 20-jarige P. P. uit de Basiusstraat in Den Haag be wusteloos uit het water gehaald. Hjj had zich te ver gewaagd en kon het strand niet meer bereiken. Een 73-jarige man is op de Wetering schans bjj het Frederiksplein te Amsterdam door een tramwagen overreden en tusschen de voorwielen terechtgekomen. Eerst nadat do wagen was opgevjjzeld, kon hjj bevrijd worden. In het Binnengasthuis is hjj aan de verwondingen overleden. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is uit de woning van de K. in de Boom straat te Tilburg een geldkistje met 148 ontvreemd.» De recherche te Eindhoven heeft aldaar aangehouden P. J. T. Deze had eenige dagen geleden uit oen weiland onder de gemeente Waalré een koe ontvreemd, welke hjj te Eindhoven aan een slager had verkocht. De heer D. te Tilburg heeft bjj de po litie aangifte gedaan, dat een koetganger vertrokken is met medeneming van twee xirtefeuilles met geldswaarde, een gouden lor loge met ketting en eenige gouden sie raden. Donderdag rade gevankelijk HET STELSEL DER EVENREDIGE VER- TEGENWOORDIGING1. Een studiecommissie. Het Hoofdbestuur van den Vrijheidsbond heeft besloten, een commissie van studie en advies in te stellen met do opdracht: a. te onderzoeken of het. ter bevordering van de versterking van den band tusschen kiezer en afgevaardigde, wenscholijk is, met behoud van den grondwettelijken grondslag der evenredige vertegenwoordiging, veran deringen aan te brengen, en zoo ja. welke: le. in de uitwerking van het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, geljjk die in de kieswet Is vervat, 2e. in de interne regelingen, welke, met het oog op de verkiexingen voor de Staten- Generaal, de Provinciale Staten en de ge meenteraden voor de partij gelden: b. te dezer zake aan het hoofdbestuur verslag nit te brengen, mede inhoudende de redactie van de artikelen, waarin de eventu eel in overweging te geven veranderingen zjjn eamengevat. DE OO°’SCHE STOOMTRAM. Bjj de regeering op verbetering aangedrongeo. Woensdagavond is te Laren een door eeni ge honderden belangstellenden biigewoondo vergadering gehouden ter bespreking van het tramvraagstuk. De vergadering werd geleid floor den heer Korthals Altea. Twee vliegtuigen aangeko men. Twee andere ver mist. Reuter meldt d.d. Woensdag uit Ho- noloeloe, dat de „Woolaroc" verschei den malen sierlijk boven het vliegveld cirkelde vóór zij behendig neerstreek. De aankomst werd begroet met een sal vo van leger-bommen. Het vliegtuig was te Oakland te genover San Earncisco aan de Baai iet laatst van alle opgestegen, doch het eerste, dat arriveerde. De bestuurder, Arthur C. Goebel, was dan ook zeer aangenaam verrast toen men hem mee deelde, dat hij den grooten pkijs had ge wonnen. De eerste prijs bedraagt 25.000 p. st. van de 35.000 p. st.), de tweede prijs is 10.000 p. st.«De bedragen zijn beschik baar gesteld door den multi-millionair James Dole. Die tweede prijs is trouwens ook ge- Gate, welke ook wel wordt genoemd. De marineautoriteiten te Honoloeloe stellen alle mogelijke pogingen in het werk om de twee vliegtuigen op te spo ren. Tot dit doel zijn duikbooten, water vliegtuigen, en nojf oorlogsvaartuigen van verschillend type uitgestuurd. Ook de Hawai-eilanden waar de vliegtuigen wellicht zouden kunnen zijn geland, zul len worden geïnspecteerd. Ook de eilanden aan de Californische kust worden afgezocht. Wegens de vermissing van de Golden Eagle en de Miss Doran Is draadloos aan alle schepen op zee in de route San FranciscoHonoloeloe verzocht uit te kijken naar die vliegtuigen. Blijkens een i heeft de Aloha over den overtocht uur en 16 minuten gedaan. ten wau rgcnai’.c van meer aan 1514 pCt. tot en met 16 pCt. wordt aangetroffen in door hem bereide of verzonden boter of in door hem bijgekochte boter, waarvan het epronkeljjke Rjjksmerk verwijderd is. ten aangeslotene wordt door het bestuur van het botercontrolestation geschorst, wan neer een watergehalte van meer dan 16 pCt wordt aangetroffen in door hem bereide of verzonden boter of in door hem bijgekochte boter, waarin, tenzjj naar het oordeel van het --.-a volstaan met het op- bedrag BRANDSTICHTING. Vit wraak tegen het Amtter- damsche burgerlijke armbestuur. Gislernaeht heeft zich bjj de politie te Am- sb'rdam een man aangemeld met de mede- deeling. dat hjj brand had gesticht in het ge bouw van het burgerlijk armbestuur in de Regul i ersd warsstraat Bjj onderzoek bleek dit inderdaad het ge val te zjjn. In «*n der lokalen lagen eenige boeken, die ten deele waren verbrand. Het vuur was evenwel van zelf uitgegaan, aoo- dat er niet meer dan eenige onbeteekenende schade is aangericht. De man, een werklooze bakker van 27 jaar die sinds eenigen tijd zwervende is, verklaar de door een tuimelraam binnen te zjjn geko men en uit wraak te hebben gehandeld, daar een aanvrage om steun wae afgewezen. OM ONDER DAK TE KOMEN. Steen op de tramrails gelegd. Bjj de Haagsche politie meldde zich Woens dagavond een jongeman, die om onderdak vroeg. Hjj werd verwezen naar het Tehuis voor Onbehuisden. Later heeft hjj, om zjjn doel te bereiken, een steen gelegd op do raife van de Westlandsche Stoomtram bij het VVesteinde, juist toen een tram in aantocht was. Een politieagent zag den steen liggen, inaar kwam juist te laat, zoodat hjj niet ver hinderen kon, dat de tramwagen over den

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 2