TOONEEL EN BIOSCOOP TIJDENS DE ALKMAARSCHE KERMIS. KERK EN SCHOOL. RECHTZAKEN T VELD. PROVINCIAAL NIEUWS. H.-HUGOWAARD. Klein Allerlei. GEMENGD NIEUWS. inspecteur en den uitvinder is reeds gehou den. „Dover—Calais." „De Spooktrein.' Raad Klaus.” „Dokter „Een jaar ge- „De Geveltoerist." voorstel-Kostelijk (o}— Aldus besloten. Slooten, Tromp, en ingin staat vroeg op. erlai >P goed gevolg gebruiken de De Koningin pleegt het hoofdeinde der tafel te zitten en Goedgekeurd. Dinsdag 30 Augustus: Goedgekeurd. Woensdag 31 Augustus: „Op Hoop van Ze- «-nliwaofi am am - -e AS -- A en trof een 14-jarig dat het kind met hi vloog. Het meisje bekwam ernstige inwen dige kneuzingen. Voor een te Oud-Gastel onlangs ge boren drieling van het echtpaar B S. heeft H M de Koningin haar bijzondere belang stelling getoond door het zenden van een gift van f 25. De Bisschop van Breda schonk een gelyk l»edrag. Donderdagnamiddag reed een militaire auto den motorrijder V. uit Arnhem aan, die, met zijn echtgenoote op de duo, den Sta tionsweg passeerde. Bij den val brak de motorrijder zijn been op drie plaatsen. De machined rijver J. K-, die Zondag-* middag aan de gasfabriek te Haarlem een ijzeren schijf op het hoofd heeft gekregen en met een hersenschudding en een schedel breuk naar het St. Elisabethsgasthuis werd vervoerd, is thans aan de verwondingen overleden. St. Jozef-Patronaat. Zondag 28 Augntsus. te 8 uur, in het gymnastieklokaal van do R. K. Mnlo-school aan de Bleekerskade, filmavond voor leden van St. Jozef- en St. Rosapatronaat en an dere belangstellenden. Warm aanbevolen. Revuegezelschap Henri ter Hall. lenveld iederen avond te Vlctoria-Tbeater. Eiken avond te 7K uur. Zondag vanaf 2 uur doorloopendo voorstelling tot en met 1 September, „De Zoon van den Sheik". Goedgekeurd. Alkmaarsch Bioscooptheater. Eiken avond te 7 M uur Zondag vanaf 2 uur doorloopendo voorstelling tot on mat 1 September, „Bet zit In de penarie". Goedgekeurd. wtme propaganda gemaakt voor het werven van jongemannen ten bate van het leger in Neder,. Oost-ïndië. Zoolang evenwel in Indië in de kazernes toestanden bestaan, welke voor onze jongens een zeer ernstig beletsel zijn om te blijven leven, zooals dat, naar onze beginselen, behoort, waarschuwen wij dringend de -ouders en hunne jongens tegen het aangaan eener verbintenis. ,.De toestanden zijn er zoo, dat de jongens, menschelijkerwijze gesproken, zedelijk haast zeker ten ondergaan.” ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een nieuwe uitvinding wordt onder zocht. Naar de „Limb. Koejier” verneemt, wordt op laat der regeering een onderzoek inge- steld naar de practisclie waarde van het toe stel, door dr. Stassen tA Elsloo uitgevonden ter beveiliging van onbewaakte overwegen. Een conferentie tusschen een door het rjjks- toezicht op spoor- en tramwezen aangewezen Ingekomen stukken. De VOORZITTER doet voort* mededeo- ling van de volgende ingek omen stukken. Een verzoek van do muzlekvereeniging H. U. G. O. om de muziektent op het Sport terrein, welke voor de uitvoerigen van ge noemde vereeniging te klein wordt, te ver groe ten. Van het bestuur van Koninginnefeesten- comité om op het terrein een urinoir en pri vaat te plaatsen. Verslag van den keuringsdienst voor wa ren over 1926. Idem van het Prov. Waterleidingbedrijf over 1926. De VOORZITTER beveelt deae' verslagen ter lezing aan. Een adres van het bestuur van de Ned. MGR. SCHOEPFER t- Op ruim 84-jarigen leeftijd ie te Lourdes overleden Mgr. Francois Xavier Soboepfer. biseohop van Tarbee en Lourdes. Zondag had de hoogbejaarde prelaat nog het woord ge richt tot eenige duizenden pelgrims, had Maandag de plechtige H. Mis bijgewoond bij het 'monument do la reconnaissance", doch gevoelde zich in den loop van den dag on wel zoodat hij niet meer in staat was een predikatie te houden; de stem en de krachten hadden hem bjjna geheel begeven.- Op een ochtend omstreeks 8 uur. terwjjl hij zich door meditatie voorbereidde tot het opdra gen der H. Mis, nam zjjn ongesteldheid hartzwakte plotseling in hevige mate toe, zoodat de kerkvorst na een zachten dood strijd van ongeveer drie kwartier overleed. EXAMEN HOOFDAKTE. Bjj de examens hoofdakte, te Haarlem ge houden, zjjn van de 158 mannelijke candi- daten 62 geslaagd en van de 95 vrouweljjke 28. DOODSLAG TE OVERSCHIE. Het cassatieberoep verworpen. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van den 19-jarige.n J. V., die door het Gerechtshof te 'e-Gravenhage, wegens diefstal, poging tot diefstal en dood slag op een der gebroeders Hoogerbrugge, te Overachie, gepleegd in den nacht van 16 op 17 Mei 1926, was veroordeeld tot vjjftien jaar gevangenisstraf, zulks met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Rotterdam, waarbjj verdachte tot twaalf jaar werj ver oordeeld. DE KONINGIN EN DE PRINSES IN NOORWEGEN. Over het verbljjf van Koningin Wilhel mina en Prinses Juliana in Bygden, deelt oen correspondent van Tidens Tegn nog een «n ander mee. Op het pleintje voor bet hooggebergte- hotel woei de Nederlandscbe vlag. De ge- heele nieuwe Zuideljjke vleugel van het ho-‘ jpl was voor bet gewone publiek gesloten. In de garag? stonden drie glanzende auto's met initialen en koningskroon. De Koningin schijnt onder den ingespan nen tocht, die voor een deel onder minder gunstig weer plaatshad, neuralgische aan- gezichtspijn te hebben gekregen, waardoor zij zich genoodzaakt zag, niet alleen buiten, maar ook binnen, aan tafel, een doek om het hoofd te dragen. Priuses Juliana zag er verbrand uit; zij beeft, i_ DE TEMPS OVER NEDERLAND. Louis-Lucien Hubert beschouwt in den tweeden brief, dien hij in de Tempe aan ons land wijdt van den eersten hebben wij melding gemaakt Nederland als het land van water. Daar is vooreerst de Noordzeei zij heeft geen bevalligheid, maar zjj heeft meer: karakter. Dan spreekt Hubert over de Zuiderzee en de drooglegging daarvan: geweldige onder neming, die wel de maat aangeeft van den vastbesloten, opbouwenden geest van het ras. Ten slotte beschouwt de schrijver in de Temps de Hollandscbe kanalen, de hartade ren van het land, het kanalen-landschap van Holland,, waarin men het gansche leven van Holland weerspiegeld kan zien, zooals dit eentonig, geduldig, energisch en trotsch heenvloeit tusschen hemel en water,... sr gezond en bruin- aldus de correspon dent van Sidens Togr., de voilé charme der jeugd, wanneer zjjf een beetje onzeker op Noorsche bekömlaarzen aan komt loopen, met een bijzonder innemenden, half schelm- schen, half verontschuldigenden glimlach op het gelaat De Koningin en haar maaltijden afzonderlijk, aan L_. ieidt meestal met haar heldere en rustige stem het gesprek. Aan haar linkerzijde zit Prinses Juliana, aan haar rechterzijde haar adjudant. Ook hier wordt een tamelijk strenge hof-etiquette in acht genomen. Dé tafel is versierd met de typische bloemen van het hooggebergte. Midden op tafel staat een groote vaas met de fjeld-koningin (een prachtige witte schermbloem, die op rots wanden groeit). Verder kleine vaasjes met de bruin en rood gekleurde fjeldpyrola. De Konii De Nederlandsche regeering heeft waar schijnlijk, zonder dat de Koningin het weet, twee detectiven gezonden. Alle nieuw aan gekomen gasten worden door de twee ge- moedeljjk uitziende heeren in stilte scherp opgenomen. Een Hongaar, die toevallig te gelijk met de Koningin in Bygdin aankwam, had door het een of ander hun achterdocht opgewekt Hjj werd, zonder dat hij het wist, den geheelen nacht bewaakt; eerst den vol genden morgen, toen hjj verder zou reizen, werd bjj er opmerkzaam op gemaakt, dat zijn bewegingen door Nederlandsche detec tiven gevolgd waren. fferv. Gemeente te Oudorp om ten behoeve van den heer J. Meijer, die op den Midden weg een boerderjj plaatst, het electrisch net uit te breiden. De VOORZITTER deelt mede, dat de k >e- ten voor deze uitbreiding f 620.90 zullen bedragen. Bjj eventueel* nitbreiding zou ook de heer Mantel electrisch licht kunnen ver krijgen. De commissie tot bijstand adviseert tot de gevraagde uitbreiding. Bovendien zal het rendabel zijn. De heer KOSTELIJK wilde dat de raad, wat de uitbreiding van het electrisch bedrjjf betreft, in het vervolg een ruimer stand punt zal gaan innemen, voorts wat betreft den ointrek van den Ilarselaareweg in den deren aan het braambessen plukken was, werd hij door een insect gestoken, precies tusschen de pogen. In het eerst werd op het kleine wondje geen acht geslagen, maar het hoofd zwol vreeseljjk op en de dokter, die geraadpleegd werd, achtte overbrenging naar het St. Antoniusgasthuis te Helmond nood- zakeljjk, waar de knaap oen operatie moest Ondergaan wegens bloedvergiftiging. EEN KOE DIE TWEEMAAL XERKOCHT WERD. Dezer dagen verkocht een koopman uit Winschoten op de veemarkt te Groningen een jonge koe. De kooper en de verkooper verwijderden zich een oogenblik zoodat de koe onbeheerd bleef staan. Toen een ander liefhebber daar langs kwam, stonden er hjj het beest twee jongemannen, die zeiden dat zjj de eigenaars van de koe waren en het dier aan hem verkochten. Toen in een café de betaling geschied was. kwam de eerste kooper opdagen, en het bleek, dat de beide jonge mannen met het geld reeds verdwenen waren. De recherche heeft ze 's nachts aan gehouden. Het zijn H. D., oud 18 jaar, en J. P. oud 22 jaar. beiden van Leeuwarden. Zij hadden reeds goede sier gemaakt van bet geld en werden in beschonken toestand naar het oofdbureau gebracht. 7.ïj zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Een afscheid. De VOORZITTER richt hierna een af scheidswoord tot de heeren Blom. Poland, v. Tangen en Zuurbier en wijst op de prettige samenwerking, in den zittingstijd van ge noemde heeren ondervonden. (Applaus). De scheidende heeren danken den voor zitter voor de tot hen gerichte woorden en uiten de beste wenschcn voor de samenwer king in den nieuwen raad. Volgt «hiiting der vergadering. Verkoop. De hoer J. Leegwater heeft zjjn vergunningszaak. Café „De Vriend schap" annex kruidenierswinkel, verkocht aan den heer Brouwer te Ilpendam, die dit per 1 November a.s, zal kunnen aanvaarden. W. O. L.-polder. De besturen stelden de begroot ing voor 1927 voorloopig vast, waarbij de volgende lasten werden bepaald: Westerkampen f 15; Oosterkampen f 29; Lejjen f 22, per H.A., welke begroetingen zullen worden voorgelegd aan de ingelanden op een daartoe op 1 September a.s. te hou den vergadering in Café Ligthart te Zijde wind. gen.” Voor volwassenen, onder voorbehoud. Donderdag 1 September: „De baas zoekt een vrouw.” Goedgekeurd. „De Harmonie." Zaterdag 27 Augustus: „De Spooktrein." Goedgekeurd. Zondag 28 Augustus: „Leontientje." Goed gekeurd. Maandag 29 Augustus: Voor volwassenen. Dinsdag 30 Augustus: Goedgekeurd. Woensdag 31 Augustus: „DoverCalais." Voor volwassenen. Donderdag 1 September: „Rijk.en geen geld." Goedgekeurd. Vrijdag 2 September: Goedgekeurd. Zaterdag 3 September: trouwd.” Goedgekeurd. Zondag 4 September: Voor volwassenen. drage voor de gemeente Heer Hugowaard op f 3050 geraamd wae. De heer VAN LA’NGEN vraagt of de heer Poland zjjn bezwaren, die hij deetjjde had, handhaaft. De heer POLAND deelt mede, dat zjjn be zwaren op de vergadering te Alkmaar ge- deelteljjk zjjn weggenomen. Overigens heeft hjj zich bjj de meerder heid aangesloten en zjjn bezwaren prijs ge geven. De heer KOSTELIJK handhaaft zjjn in vorige vergaderingen geuite meening en ver klaart zich principieel voorstander van de plannen. De heer KROM merkt op dat de raad des tijds reeds in principe besloten heeft tot een bijdrage, ongeacht de al- of niet-doorvoering van de plannen. Het voorstel om gedurende 40 jaren de ge vraagde subsidie te verleenen wordt z. h. et. aangenomen. GemeenteBegrooting 1926. Aangeboden wordt vervolgens de Gemeen- tebegrooting over 1928. Do VOORZITTER stelt voor in de volgen de vergadering een commissie tot nazien der begrooting te benoemen. Leges Mi bouwen. De heer POLAND zou willen voorstellen om bjj het heffen van leges bij het bouwen de cijfers af te ronden tot tiende guldens in plaats van tot heele guldens. Het is spr. bekend, dat bij den bouw van een loeren woning de berekening van den inhoud verre van nauwkeurig was en de be trokkene zeker f 2 A f 3 te veel leges betaald heeft Algemeen wordt goedgevonden de ver ordening in dier voege te wjjzigen, dat aan den wensch van den heer Poland wordt te gemoetgekomen.. Gemeenteraadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde gisteren (Vrtf- dag)-middag, drie uur, ten Raadhuize. Voorzitter, Burgemeester W. v. Slooten, tevens secretaris. Aanwezig de heeren: Krom, Wjiker, Kos telijk, van Langen, Borst, Poland, Pool, Mienee, Blom en Zuurbier. De heeren van Langen, Poland, Blom en Zuurbier woonden voor het laatst als raads lid de vergadering bij. Op tafel prijkte ter herinnering aan dit feit een fleurige veldbouquet. De VOORZITTER opent de vergadering met een woord van welkom en gaat over tot het lezen van de notulen, welke zonder op- of aanmerkingen onver anderd worden goedgekeurd en aldus vast gesteld. „De Opstandigen." in Staatsmijn „Hendrik” geraakte Donderdagavond de 20-jarige mijnwerker P. Vogels uit Montfoort, bekneld tusschen 2 wagens. Hjj overleed gistermorgen aan de gevolgen. Bij het leggen der gasbuizen in de HoofJstraat te Hoensbroek vloos een houten paal tegen het raamkozijn van een woning meisje, met het gevolg, iet hoofd door het raam In één der schouwburgloges op het Doe len veld iederen avond te 8 uur opvoering van Henri ter Hall’s „Revue 1927” door het Eerste Nederlandsche Revuegezelschap. Goedgekeurd. Woensdag- en Zaterdagmiddag opvoering van de Kinderrevue door hetselfde gezel schap. Goedgekeurd. Schouw burg! o ge Dodenveld. In de andere schouwburgloge op het Doe len veld treedt eiken avond het gezelschap van Solser en Hesse met „In de Hobbelende Woonschuit” op. Voor volwassenen. *t Gulden Vlies. Zondag 28 Augustus: „De baas zoekt 'n vrouw.” Goedgekeurd. Maandag 29 Augustus: „De Opstandigen.” EEN WAKKER DIENSTMEISJE. Door haar toedoen drie inbre kers gearresteerd. Een dienstmeisje, dat eergisternacht in de Groot-Hertoginnelaan te Den Haag wandelde bemerkte, dat voor perceel 145. de woning van Dr. Van der 3., die uitstedig is, een man zich op verdachte wjjze ophield, en tee- kcus gaf in de richtiug van den tuin. Het meisje, dat in de buurt in betrekking is, was zoo verstandig onmiddelljjk 'de politie tele fonisch tc waarschuwen. Een «uto met drie rechercheurs en een politiehond was zeer spoedig ter plaatse. Het eerst werd de uitkjjk, do 35-jarige schoenmaker Chr. P., ingerekend. Daarop be gaf men zich in den tuin, waar aan de ach terzijde van het huis twee mannen trachtten een deur te verbreken. Beiden gingen op de vlucht, toen zjj onraad bemerkten, zoodat het eenigen tjjd duurde voordat de rechercheurs er in slaagden de hand op hen te leggen. Vooral een hunner stelde alle pogingen in het werk om zjjn vrjjheid te behouden, waar door een der politiemannen genoodzaakt was vier schoten in do lucht te lossen. Eerst hier na gaven zij zich over. Het bleek weldra, dat het drietal de twee anderen zjjn J. H. D„ 33 jaar, reiziger en W. S„ 32 jaar, koopman heel goede bekenden der politie zjjn, zoodat men een goede vangst gedaan heeft. Tevens werd nog beslag gelegd op een verzameling moderne inbrekerswerktuigen, die een hunner bjj zich had. JNSECTENBE~T VEROORZAAKT BLOED VERGIFTIGING. Toen hot 12-jarig zoontje van A. G. op het Goot te Mierlo-Hopt met eenige andere kin- Noord. De VOORZITTER merkt op, dat dit op het onderhavige adres geen betrekking heeft en vraagt of de raad met de gevraagde uit breiding accoord gaat. Niemand tegen. Aldus besloten. De VOORZITTER vraagt voorts of de raad accoord gaat met de vergrooting van de muziektent. De kosten hicrv.'a bedragen f 150 (zonder kap) en f 275 (met kap). De heer MIENES kant zich tegen de ver grooting met de kap-uitbreiding. De VOORZITTER wjjst er op, dat ver grooting van een dergeljjke tent moeilijk gaat De heer WIJNKER merkt op, dat de tent pas twee jaar staat en toen groot genoeg geacht werd De heer MIENES zegt, dat toen de finan- tiën niet meer toelieten. De VOORZITTER wjjst erop, dat het corps ook in ledenaantal gegroeid is van 30 tot plm. 40 man. Vergrooting zal het ge bouw niet mooier maken. De heer POLAND vindt het ook jammer, dat de tent indertijd to klein gebouwd is, maar vindt, dat de sympathie voor de mu ziek met zich meebrengt, dat aan den wensch voldaan wordt. r'nr het ledental van het corps wellicht binnenkort minder wordt, zou spr. willen aanraden om een los verplaats baar gedeelte er aan te bouwen. Do heer BLOM merkt op dat een los ge deelte ook niet de tent zou ontsieren. De heer POLAND merkt tevens op dat de toestand van de tent ook een en ander te wenschen overlaat. De VOORZITTER vraagt of de machtiging geeft f 150 te besteden. Do heer KOSTELIJK zou willen voorstel len het plan zóó uit te voeren, dat aan de eischen wordt voldaan en B. en W. machti- ging te geven een bedrag, dat noodig ie, te besteden. Overeenkomstig het wordt z. h. st. besloten. Het voorstel tot aanbrengen van een uri noir en oen privaat, waarvan de onkosten f 350 bedragen, wordt eveneens z. h. et. aan genomen. De heef POLAND zou willen voorstellen de urinoirs niet te klein te maken en ze in plaats van 60, 75 c.M. breed te maken. Voorts is van den commissaris der Ko ningin een schrijven gekomen, alle gewensch- te maatregelen te willen nemen, ter voorko ming van hocitroel. Besloten wordt, zoo noodig, de politieverordening strengpr te handhaven. Een schrjjven van den directeur der R. K. Miltaire Vereeniging te Amersfoort, hou dende een verzoek om subsidie. Gevraagd wordt f 15 voor 1928. De heer KROM wijst er op, dat de mili taire'stand zijn gevaren met zich brengt De genoemde inrichtingen dragen zeer veel bij om den goeden geest onder de militairen te handhaven en hen voor gevaren te vrijwa ren. De heer VAN LANGEN heeft in zjjn diensttijd een druk gebruik gemaakt van de militaire tehuizen en wjjst op het groot nut dier instellingen. De heer WIJNKER merkt ook op. dat de R. K. Militaire tehuizen een goed tehuis voor de militairen zijn. De heer MIENES vraagt of dit tehuis ook voor niet-katbolieke militairen open staat. De heer KOSTELIJK merkt hieromtrent op, dat de R. K. Militairen tehuizen zeker voor niet-katholieken open staan en beveelt ze warm aan. Spr. stelt voor goedgunstig op het verzoek te besahikken. De heer POLAND onderschrijft de woor den- van laatstgenoemde. Z. h. st wordt besloten de gevraagde sub sidie te verstrekken. Van den heer L. de Graaf een verzoek om voor 'n half jaar ontheffing van de honden belasting, daar zijn bond gestorven is. Met algemeens «temmen wordt goedgunstig op het verzoek besloten. bezocht. Na het uitgaan van de verga dering op de Rozengracht volgden rel letjes. Een paar opgeschoten jongens liepen naar de daar in de nabijheid in aanbouw zijnde kerk.*Zij grepen steenen die naar de politie werden geworpen. Een van die steenengooters, werd ge pakt toen hij steenen opraapte. Hij werd naar het bureau Lauriergracht overge bracht. De charge, die het gevolg was van dit steenenwerpen, dreef de menig te uiteen. Zij verspreidde zich in de ver schillende zijstraten, waar ook nog werd gechargeerd. Nog eenigen tijd bleef men op de h eken dier straten samenscho len. Ernstige incidenten vielen echter niet meer voor. De vergadering in „Hanwerkers Vrien denkring" ging zonder incidenten uit een. SACCO EN VANZETTI. De relletjes te Rotterdam. I jen elf uur Donderdagavond was de rust op den Goudscben Singel te Rotterdam schijn baar weer„ékeerd. Tegen twaalf uur evenwel kwamen de her rieschoppers weer uit de stegen te voorschijn nu waren de straatlantaarns het mikpunt van bun ooilust. Twintig lantaarns werden vernield. Eenige rechercheurs, die geble.en waren om toezicht te houden, losten een sal vo in de lucht, om vrees aan te jagen, maar men bleef uit de stegen doorgooien. Toen is de politic overgegaan om dwars door de zij straten van den Goudschen singel te schieten. Volgens mededeeling van de politie is uit de ramen van de lange Vrankenstraat terug geschoten. Toen is assistentie verzocht en om even twanlf unr verschenen zes ruiters en ruim veertig agenten op het tooneel van den strijd. Zij hielden over den Goudschen Singel en de aangrenzende straten een ware razzia. Bjj de Hugo de Grootstraat werd een oogen- hlik gerust. Daarop trok do politie voor terug in de richting van den Pompenburgsingel. Het was jnmid'1 één uur geworden en nog zeer onrustig. MoU g*>ig cr toe over alle stra ten te omsingelen en ieder, (lis zich erin be vond werd aangehouden en gefouilleerd. Der tien personen uit alle deelen der stad werden gearresteerd. De meerderjarigen werden gis termorgen weer heengezonden, terwijl de min. derjarigen door de ouders moesten worden afgehaald. Te"en twee uur in deir morgen keerde de rust terug. De relletjes op den Goudschesingel zijn nog niet afgeloopen. Opnieuw was het daar gisteravond weer hetzelfde schnuwsf el als reeds de geheele week. Een bende kwajongens wai weer de gangmaker van de "’'lusten. Te 8 uur bevond zich een groote me nigte nieuwsgierigen oo en om den Goud schesingel. Van de politie was evenwel op dat oogenblik niets te bemerken. Men paste de tactiek toe, geen geuniformde agenten op straat te laten zien; wel surveilleerden hier en daar rechercheurs terwijl ook twee politieauto's gebruikt werden om verschillende straten te be waken. Dit scheen de kwajongens echter niets te bevallen en te kwart voor 11 begon nen zij ruiten in te gooien, om op die wij ze de politie naar den Goudschesingel te lokken en dan het spelletje van de vo rige avonden te beginnen. Voor 't bulp- postkantoor op den hoek van de Von- delstraat sneuvelde een groot aantal ruiten. Ook van het aangrenzende nieu we pand van het Dagblad „De Rotter dammer" werden vele groote ruiten in geworpen; verder twee groote spiegel ruiten van de Rotterdamsche Melkin richting, alsmede een aantal lampen van straatlantaarns. Toen dit geschiedde rukte een groote politiemacht van 20 be reden agenten en een groot aantal voet- agenten op naar den Goudschesingel. In een minimum van tijd was van het Hof plein tot het Oostplein de geheele singel schoongeveegd. Te elf uur bevonden zich alleen nog in d’ zijstraten en slop pen enkele groepjes, die schreeuwden en gooiden. Voor vreesaanjaging werd nu en dan door de politie een salvo ge geven. Onophoudelijk klonk het bevel ..Ramen sluiten". Daaraan werd steeds direct voldaan, omdat men wist, dat an ders geschoten zou worden. Verscheidene arrestaties hadden plaats. Gewonden vielen echter dezen avond niet: alleen een dronken man, die drei gende met een mes op straat kwam, werd onder den voet geloopen, waar- door hij enkele verwondingen bekwam. Tegen half 12 rukte de politie weer in. Op de omliggende bureaux hield men eenige reserve manschappen gereed en in de straten bleven rechercheurs een oogje in het zeil houden. Te Amsterdam. Te Amsterdam waren tegen gister avond twee vergaderingen belegd door de Commünistische Partij Holland om te protesteeren tegen den „moord op Sac co en Vanzetti, den voorgenomen moord op drie Indische Communisten en de ter reur van de politie te Amsterdam en el ders.” Dc bijeenkomsten werden gehou den in de „Harmonie", op de Rozen gracht en in het gebouw „Handwerkers Vriendenkring" op de Achtergracht. Beide vergaderingen waren niet druk Rekeningen. Aan de orde is de behandeling van liet rapport van de commissie tot nazien der gemeenterekening en die van het Burgerlijk Armbestuur en het Electrisch Bedrijf. De commissie bestaande uit de heeren Koetelijk, Borst en Tromp, heeft de rekenin gen nagezien en adviseert bij monde van laatstgenoemde tot goedkeuring. Aldus wordt besloten. De heer KOSTELIJK wil zonder afbreuk te doen aan de samenstellers van de andere rekeningen, een woord van hulde brengen aan den gemeenteontvanger voor de wijze van samenetelling der rekening. De VOORZITTER doet mededeeling van de cijfers, die wij reeds in ons vorig raads- verslag publiceerden. De VOORZITTER brengt een woord van hulde aan den secretaris-penningmoester van het Burg. Armbestuur en den administrateur van het G.E.B. voor het accurate beheer der finantleën en de wjjze, waarop de rekeningen zjjn opgemaakt. B. en W. stellen voor om van het voordee- lig saldo van de rekening over 1926 f 15000 te bestemmen voor den Dienst 1927, hoofd- zakelijk voor hef reservefonds. Do heer KOSTELIJK zon willen voorstel len de f 15000 te beschikken voor het re servefonds op den kapltaaldienst. Overeenkomstig het voorstel van B. W. wordt hierna z. h. st. besloten. Kanalisatie-bijdrage. In behandeling komt thans wederom ligt verzoek van de Commissie-Van Aalet om een bijdrage in de onkosten voor den uit voer van de Kanalisatie-plannen. De VOORZITTER deelt mede dat de bij-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 2