1 RADIO. 1 f URSEM. TELEGRAMMEN. er BEMALING VAN DEN ANNA PAULOW- NAPOLDER. GEMENGD NIEUWS. LUCHTVAART. VLUCHT OVER DEN OCEAAN. BURGER’ "kf STAND. ALKMAAR. mm Dames en Heeren! J. B. GEELS - Tel. 622 ren- en Kinderkapper PROVINCIAAL NIEUWS. Dfficiëele Mededeelinaen. FINANCIEELE RUBRIEK. SPORT EN SPEL. uur moest op den a. I b. W ■O 2.49% 111 2 uur 59.39 9.78% 34.74% 35.15 12.13% 67.— 66.82% 64.85 48.13 13.51 2.49% 7.4(1 8 uur 59.41 9.78% 34.75 35.17% 12.13% 67.02% 66.82% 64.85 48.14 Berlijn Parijs Brussel Weenen Londen Stockholm Kopenhagen Oslo Ba»-| Home New-York Praag stok uitgedeeld. Om ongeveer 9 u_2 de Schoolstraat en den Goud- een schot in de lucht gelost an. Johan- i Cornelia Gedeputeerde Staten van Noord-Hollanif hebben thans goedgekeurd de door prof. M. F. Visser te Wageningen ontworpen plannen toor •'en nieuw electrisch water gemaal van den Anna Paulownapokler, waartegen de hoofdingenieur van den Provincialen Water staat eerst bezwaar had ingebracht, omdat hy den Ouden Veerdam meer geschikt oor deelde als plaats van vestiging. Het polder bestuur had in zyn vorige vergadering met algemeene stemmen besloten te bleven bij zjjn besluit om het nieuwe gemaal te slich ten op de plaats van het thans bestaande. AUTO-ONGELUK BIJ LEIDEN. De chauffeur in arrest. De chauffeur van den Belgischen auto, welke Donderdagavond bij de Haagsche Schouw in aanrijding is geweest met een Ford-auto, bij welke aanrijding de Ford in elkaar gereden werd, een 11-jarig meisje werd gedood, en twee dames en een heer ernstig werden verwond, is voorgeleid voor den rechtercommissaris in Den Haag. Op vordering van den officier van justitie, mr. Rijkens, blijft de man, in verband met den ernstige'n aard van deze aanrijding, voorloopig aange houden. DE COOISCHE STOOMTRAM. Een botsing. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is een trein van de Gooische stoomtram op den Middenweg nabij Diemen in bot sing gekomen met eer. vrachtauto van dv firma Bouwman en Zn. De auto werd aan dv voorzijde in elkaar gedrukt. De chauf.eur en een knecht werden uit den auto geslingerd. De chauffeur bleef bewusteloos liggen. Toen hij bijgebracht werd, b’eck dat hij litiluitend een wond aan de hand had opgeloopen. Hij kon naar huis worden vervoerd. De knecht kwam met den schrik vrij. Gistermorgen tegen elf uur zjjn .de beide Amerikaansehe vliegers William Brock en Edward Sehlee mot hun vliegtuig „Pride of Detroit”, waarmede zij Zaterdagmorgen te kwart over vyf uit Harbour Grace (New Foundland) vertrokken, na een voorspoedige vfBcln op Croydon geland. Bij den tocht over den oceaan hadden zy een gunstigen wind. Ongeveer 150 agenten gemobiliseerd. De politie had Zaterdagavond uitge breide maatregelen genomen, om herha ling van de ongeregeldheden op den Goudsche Singel te voorkomen. Alles wat aan politie beschikbaar was, had men gemobiliseerd en om half acht wa ren op het hoofdbureau ongeveer 150 agenten met inspecteurs, allen in bur- gerkleeding aanwezig. De hoofdcommis saris van politie, de heer A. H. Sirks, sprak hen toe en verdeelde den dienst. Elke inspecteur kreeg een groepje agen ten toegewezen, die op een bepaald ge deelte van den Goudsche Singel en in de omgeving daarvan toezicht moesten hou den. Alle zijstraten moesten worden af gezet en de strenge order luidde: „Nie mand mag blijven stilstaan.” Op den Goudsche Singel waar alle ca fe's om 8 uur gesloten moesten zijn, was het tegen dat uur drukker dan ooit. Een groote menigte, voornamelijk nieuws gierigen, bewoog zich door de straten. De politie-order werd streng gehand- concert. 5.05555 Orkestconcert. 8.50 Operafragmenten. Versterkt orkest, koor, vocale en instrument solisten. Langenberg, 469 M., Mflnster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 1.302.50 Orkestconcert. 550— 6.50 Or- késtconcert. 8.30 Opera-avond. W. Achsel, sopraan. Werag-orkeet. 10.40 Sluiten. KAnigswusterhausen, 1250 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 gym- phonieconcert van Berlijn. Hamburg, 395 M. 4.35 Orkestconcert. 6.20 Concert. 8.20 Te rugblik op de tentoonstelling in Frankfort, Muziekfeesten Crefèkd en Bad-Baden. R. Kastner, causerie en Norag-orkest Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20— 6.20 Dansmuziek. 8.20—10.20 Coi» eert in den Dierentuin van Antwerpen. GEBOREN: Maria Theresia, d. v. Stendert Adrianus Groot en Catharina Cornelia Zuur bier. Levenloos aangegeven kind vr nes Bartholomeus Grootenboers en Slot. OVERLEDEN: .Antoinette Bywaart, ge huwd met Johannes van der Linden, 54 jaar. Wik U niet te lang bij Uw Kapper wachten, ontbied U dan ZUIDERZEEVISSCHERIJRAAD. De Zuiderzeevisscheryraad vergaderde te Enkhuizen op 19 en 20 Aug. j.L De besprekingen liepen hoofdzakelijk over de gevolgen van de reeds uitgevoerde Zui derzeewerken en van de voorgenomen afslui ting der Zuiderzee. Verscheidene visschers ondervinden reeds geruunen tijd ernstig de nadeelige gevolgen, terwjjl het in werking treden der artikelen 5 en volgende der Zuiderzeesteunwet nog steeds op zich laat wachten. Daar deze wet werd afgekondigd 29 Juni 1925 en herhaald n'1'1’"*''11, zoowel van de zyde van dén Zuiderxeevisscheryraad, als van andere zyde, op het in werking treden van alle artikelen dier wet nog steeds niet het gewenschte gevolg heeft gehad, is het niet te verwonderen, dat zich onder de vis schers een geest van verbittering begint te verspreiden. Besloten werd o.a. eene bespreknig aan te vragen met de subcommissie „visscherij” van de Generale Commissie, ingesteld volgen» art. 3 der Zuiderzeesteunwet, teneinde deze subcommissie uiteen te zetten, hoe driagend noodig het is. dat voor verschillende zich voordoende omstandigheden, als gevolg van de voorgenomen afsluiting, eene voorziening wordt getroffen. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Burgemeester van Alkmaar brengt tei algemeene kennis dat omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnersschap betreffende den hie.ronder genoemden persoon de volgende uitspraak is geschied: *W. van 't Hof, lichting 1925'. voor twee jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan binnen tien da gen na den dag dezer bekendmaking in be roep worden gekomen doorr den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen woordiger; door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschr* ven per^nen of door diens wettiger. vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Konin gin te richten, moet met redenen zijn om kleed en worden ingediend bij den Burgfc meester, ter secretarie dezer gemeente, af- deeling Militaire Zaken, die voor de door zending zorgt. Alkmaar. 26 Aug. 1927. De Burgemeester voornoemd WENDELAAR. FAMILIETWIST. De vader dood. ROTTERDAM, 29 Augustus. Gisterenavond om ongeveer WISSELKOERSEN. (Opgave van de Nederi. Landbouwbank). Bijkantoor Alkmaar. 11% uur AlcmariaBloemendaal 82. Het was wel een flinke nederlaag, die het volledig Bloemendaal te boeken kreeg. Alcmaria was dezen middag uit- zon had, kreeg Bloemendaal geen been aan den g-ond. De Alcmaria achterhoede had be trekkelijk weinig te doen en steeds weer stuwde de middenlinie de voorhoede ten aanval. Enkele malen kreeg de Bloe mendaal voorhoede slechts een kansje om te doelpunten, het schieten was ech ter niet best. Na de rust was de strijd meer verdeeld en trok ook Bloemendaal meer ten aan val. De Bloemendalers waren weer de sym pathieke spelers, zooals wij die reeds jaren kennen. De achtehoede was goed, ofschoon wij doelverdediger Beijk wel eens beter gezien hebben. In de middenlinie viel weder op het uitstekende spel van den spil. De voorhoede is niet sterk en wel het minst goede deel van de ploeg. Bij Alcmaria was de voorhoede uitste kend. De opstelling Reitsma linksbinnen en Mulders middenvoor blijkt ons wel de beste. De middenlinie was als geheel goed en Schuijt deed op de spilplaats goed werk. De achterhoede was goed op dreef. Voor de rust speelde Alcmaria, omdat Alcmaria'^ nieuwe aanvoerder Hartland, den toss ^wonnen had, met wind en zon mee. Reeds spoedig na den aanvang gaf Mulders Alcmaria de leiding en werd de score geleidelijk opgévoerd tot 50, met welken stand de rust inging. Na de rust was het spel meer verdeeld. Alcmaria wist nog driemaal te doelpun ten; waartegenover Bloemendaal twee maal wist te scoren. Scheidsrechter Meerman leidde goed. Koninginnefeesten. Het programma van dt te houden feestelijkheden op 31 Aug. a.s. luidt als volgt: ’s Morgens 9 uur (O.T.). Optocht van alle schoolkinderen vanaf de openbare schooi naar de woning van den Burgemeester, waar eenige toepasselijke liedjes worden gezon» gen. Daarna opening door den Burgemeester. De kinderen ontvangen in café Oudejans een versnapering, waarna zij zich kunnen verma ken in den draaimolen. Om 10 uur harddraverij met handicap om pryzen van f 15, f 10, f 750 en f 2.50. Het in- leggeld daarvoor is f 1, die geen prijs heeft ontvangen, krijgt het inleggeld terug. Om 1 uur fietsrjjden met hindernissen voor personen boven 16 jaar om pryzen van f 6, f 4 f 3 en f 2. Voor jongens beneden 16 jaar zakloopeu om pryzen van f 4, f 3, f 2 en f 1. Voor gehuwde mannen zal een roeiwed- eiiijd gehouden worden op de ringvaart om pryzen van f 6, f 4, f 3 en f 2. y Voor dames boven .16 jaar hardloopen en aardappelen schillen om prijzen van f 5, f 4 f 3, f 2 en f 1. Meisjes beneden 16 jaar balletjes loopen prijzen f 4, f 3, f 2 en f 1. Gehuwde dames 's avonds 7 uur tonnetje rijden om pryzen f5, f4, f3 f2 en ƒ1. Alles wordt opgeluisterd door muziek. Beleefd verzoekt het comité aan de inwo ners de vlag uit te steken en mede te wsrksc alle feesten zoo schittert ;id nr •olijk te slagen. HOLLANDbCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. In de algemeene vergadering van de af- deeling Alkmaar van de Hbllandscbe Maat schappij van Landbouw werd de heer D. J. Govers herkozen tot lid van het bestuur en de heer J. Zwaag gekozen in de plaats van den heer W. Balk. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde naar de algemeene vergade ring te Ridderkerk op 15 September -werden benoemd de heeren D. J. Govers en J. Borst. Den afgevaardigde werd opgedragen te stemmen op den heer Dr. Lovinck als voor zitter van de Hollandschc Maatschappij van Landbouw, woonachtig In de provincie Zuid-Holland, terwijl vrij mandaat werd verleend ter verkiezing van een hoofdbe- stuurslid in de plaats van den heer P. Sta pel Czn. De heer D. de Boer Dzn. te Stompetoren werd tfenoemd tot candidaat-lid voor de fi- nancieele commissie. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. Districts-Arbeidsbeurs. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Voor vrouwelyk personeel ingang deur «administratie. Geopend van 9—1 en van 25 uur. Voor werknemers van 912 uur en Maandag- eh Donder dagavond van 78 uur. Des Zaterdags na 1 uur gesloten. Mannen. Aangeboden: 2 bankwerkers, 1 bouwk. opzichter 2 boekbinders, 1 beton werker, 2 chauffeurs, 1 drukker, 14 grond werkers, 1 hotelbediende, 9 kantoorbedien den, 1 koetsier, 1 letterzetter, 1 maehine- zetter, 3 machinale houtbewerkers, 3 maga zijnbedienden, 7 metselaars, 1 meubelmaker, 12 opperlieden, 4 pakhuisknechts, 1 piano- hersteller, 2 reizigers 1 rijwielhersteller, 2 schippers 1 scheepstimmerman, 5 schilders, 1 eig.kistenplakker, 24 sigarenmaker^ 4 smeden, 3 stokers, 1 stukadoor, 30 tim- mrelieden, 3 tuinlieden, 3 voegers, 2 voer lieden, 1 wissellooper. 1 zuivelbewerker, 93 losse arbeiders. Geplaatst: 11 grondwerkers, 1 loodgieter, 3 metselaar!-, 1 opperman; 3 timmerlieden, 3 losse arbeiders. - Vriouwen. Aangeboden: 3 werkstere. Geplaatst: 1 dienstbode. Gemeentebureau voor aèviee bij beroeps keuze. Doelenstraat. Geopend op Maandag en Donderdagavond van 78.30 en op Woensdagmiddag van 24 uur. Advies kosteloos. haafd en waar men niet vlug genoeg aan het bevel om door te loopen voldeed, werden rake klappen met den gummi- Om hoek van sche Singel worden. Ook op het Noordplein waar Zater- dagavonds altiid politieke redevoeringen worden gehouden, waren strenge maat regelen o genomen. Alle toegangswegen van het plein waren afgebet en slechts door den Zwaanhals mocht men oassee- ren. Bij het ontruimen van hét plein we een jongmensch, dat zich eenige opmerkingen veroorloofde, gearresteerd De politie hield nog een uitgebreide macht, bestaande uit 46-bereden agenten en 10 auto's in jeserve, om zoo noodig charges uit te voeren. In den vooravond behoefde men echter daartoe nog niet over te gaan en bleef alles rustig. De relletjes geëindigd. Zondagavond hield do politie wederom 'op den Goudschesingel en in de omgeving toezicht, nu evenwel met aanmerkelijk min der agenten en rechercheurs dan Zaterdag avond. De café’s mochten alle weer open blyven. Wel waren er vele wandelaars, doch deze werden geregeld in lieweging gehou den. Tot 12 uur ’s nachts gebeurde er niets bijzonders. Vermoed wordt, dat thans het einde van de relletjes, die ruim een week geduurd hebben, gekomen is. In zijn huis belegerd. Nadat de geheele Zaterdagavond door on geveer 150 agenten in burger op den Goud schesingel was gesurveilleerd en de rust geen oogenblik was verstoord, rukte om 12 uur ’s nachts een groot deel van de politie macht in. De zijstraten werden nog onder bewaking gehouden en ook enkele huizen, waaruit vorige avonden was gegooid, wer den bewaakt. Daarbjj behoorde ook nr. 9 I^nge Baanstraat. Den geheelen avond had men daar niets bijzonders bemerkt, maar te half twee kw’sm de bewoner de 25-jarige J. T. G. met zijn vrouw en kind thnis. Hij had onderweg woorden gehad met zyn vrouw en verkeerde dus in een allesbehalve prettige stemming. De echtgenoote ging met haar kind naar boven en probeerde G. te ovrrre- den mee te gaan. Deze had daar geen ooren naar en keerde terug naar den Goudschesin- gel. Een rechercheur waarschuwde hem niet te blijven staan, omdat dit verboden was. G. sloeg den raad in den wind en vroeg waar om hy dit niet mocht Het gevolg was, dat geen tweede waarschuwing werd gegeven, maar de man met den gummistok kennis maakte. Toch bleef hy staan en nn werd hij door de politie beetgegrepen. Hij verzette zich hevig, trapte, rukte en sloeg. G. werd als bet ware zjjn huis in geslagen. Aan het hoofd bekwam hij enkele bloedende ver wondingen. Eenmaal binnen wierp hy een stoel de trap af, hetgeen door de politie met een schot in de hicht werd beantwoord. Hierop wierp G. een paar bloempotten het raam uit, dat hij niet op bevel van de politie wenschte te sluiten. Deze schoot nogmaals - ->2* Kfolvt mahHa man Ho vers op de voorkanwr van G-, tnet bet ge volg, dat de ruiten aan scherven sloegen en in de kamer groote schade werd aangericht. Het raam bleef echter open. Tenslotte kwam de man naar beneden omdat hij geen raad wist. Hij bloedde hevig en daarom braeht de politie hem naar den G. D. waar hij ver bonden werd en vervolgens ter kalm coring naar het nabijzijnd politiebureau werd geleid. Hier werd hy tot Zondagmiddag vastgehou den. Proces-verbaal is tegen den verzetple- ger opgemaakt. BOOT OMGESLAGEN. Vier personen verdronken. Zaterdagmorgen om zes uur heeft bij de stuw wérken bij Borgharen, een vree- selijk ongeluk plaats gehad, waarbij vier personen het leven verloren. Door den zeer sterken stroom, sloeg een boot, waarin vijf personen waren gezeten, om. Eén man heeft zich zwemmende kunnen redden. D? lijken yan de vier anderen zijn nog niet opgehaald. Nadere bijzonderheden. Zaterdagmorgen om kwart voor zes begaven zes mannen, in een roeiboot -‘—'■i'** «irh na»r hun werk naar de stuw va- wwschijniijk geen rekening houdende den stcr_ ken stroom, welke juist onder aeu teroever loopt, werd daardoor te kort stroomopwaarts van den ongeveer 10 M. uit den wal liggenden grintbak, ge laden met 40 ton grint, afgezet. Meege sleept door de drift, botsten zij tegen den bak op met het gevolg, dat de boot om sloeg en de inzittenden te water raakten. Makkers, die zich'dadelijk in twee roeibooten begaven, trachtten hen te redden. Hoewel het alleil goede zwem mers war.n, konden zij zich tegen den sterken stroom niet houden. Wesselink uit Smilde (Drenthe) was ongeveer 300 M. afgedreven, voor hij gered kon wor den. De namen der verongelukten zijn: J. v. d. Velde, oud 37 jaar en J. Winters 29 jaar. beiden ongehuwd en afkomstig uit Smilde (Drenthe), H. Opdebuis, 24 jaar, ongehuwd, uit Nederweert en de onderbaas Pos, afkomstig uit Delfzijl. Deze, oud 32 jaar, wonende aan het werk, laat een vrouw met drie kinderen achter. Van der Velde was bijna gered. Een der reddingsploegen had hem beet bij de haren, doch de man sloeg zich los, waarna hij door den sterken stroom werd meegevoerd. DINSDAG 30 AUGUSTUS. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trianon-trio (piano, viool, cello). 6.007.45 Concert door het A. N. R. O.- orkent. Mevr. v. Nierop, sopraan. 7.45 Politie berichten. 10.15 Persber. 8.10 R. K. Uitzen ding. Een avond van Ernst en Luim. „De Trekvogels”, de damee T. ter Steege, so praan. M. de Haas, cello. K. Simon, tenor. F. Jansen, bariton. F. v. Tulder, piano en begel. Spreker: Henri ’t Sas. 1. Aufschwung. Schumann (piano). 2a. Volkslied, Hnb. Cuy- pers. b. Het Schipperinneke, Zweer», c. De gefopte vogelaar. C. v. Rennes. d. Liedje van Linde, Joh. Wagenaax (sopraan). 3a. Menu- ette, Pagan ini-Kreisler. b. Melodie, Paganini- Kreisler. c. Allegretto, Boccherini-Kreisler (cello). 4. Henri ’t Sas: Naar aanleiding van mijn eerste ra-Jio-causerie. 5a. In ’t woud, Ph. Loots, b. Liedje, B. Zweers (tenor). 6a. Je maintiendrai. Kuiler, b. Jantjes offer, v. d. Ende. c. Vodden, Dirk Witte, d. In de Mei, Dirk Witte (bariton). 7a. De winter is ver- gangen, Nieland. b. Wiegelied, Nieland. c. Lierieren leeft, Andriessen (sopraan). 8a. Melodie, Tschaikowsky. b. Caprice no. 20. Paganini-Kreisler. c. Spaansche dans, Sara- sate (cello). 9a. Aria uit de „Elias”, Men delssohn. b. Im Herbst, Franz, c. Zueignung, Rich. Strauss (tenor). 10. Henri ’t Sas: Ba kerpraatje. 11a. Romance, Wettig-Weissen- bom. b. Dikkie. Recker?, c. De Vloo, Clingc Doorenbos. d. Terug van de Kostschool, Cllnge Doorenbos. c. Myn Fientje. B. Bolle (bariton). 12. Volkslied, De Trekvogels. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.202.20 Corelli Windeatt’s band en solisten (sopraan, tenor, humorist). 3.20 Da- ventry-kwartet en P. Maunder, sopraan. L. Szeminany, viool. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lexing: A Norman Holiday. 5.35 Kinderuur- tje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijdsein, weerber., nieuws. 7.05 Lichte muziek. 7.20 Lezing: The hollering Pot. 7.35 De suites van Hllndcl. 7.50 Fragmenten uit opera’s-comique. Orkest en R. Hignell, sopraan. R. Russell, bariton. 8.50 „Lady Luck”, tooneelspel. 9.20 Weerber. nieuws. 9.40 Lezing: Afrika and its problems. 9.55 „Down to the sea in ships”, door A. Young. 10.20 Tijdsein, 10.5012.20 Dans muziek. Parijs, „Radio-Parte”, 1750 M. 1050—11.20 Concert. 12.50 -2.10 Orkcst- De politie hieid de echtgenoote yan de B. en de beide oudste kinderen aan; 4»y het verhoor bleven allen pertinent bij hun ver klaring, dat de vader zich zelf had gesto ken. Hedenmorgen zijn zy weer op vrije voe ten gesteld. Dinsdagmorgen zal de sectie op het lijk plaats vinden en zal definitief de doodsoorzaak kunnen worden vastgesteM. DE WERELDVDLUCHT VAN BROCK EN SCHLEE. LONDEN, 29 Aug. Hedenmorgen te 8.31 uur zijn de vliegers Broek en Sehlee, <Tïe gisteren van hun Oce- aanvlncht te Londen zijn aangekomen, van Croydon gestart naar München. De „Pride of Detroit” vloog eenige malen om het vlieg veld en verdween toen in westelijke richting. Op het vliegveld was een groote menigte byeen om de vliegérs toe te juichen. Te Londen. LONDEN: 29 Aug. Gisteren hebben de eommnnisten op Tra falgar Square een demonstratie gehouden ter herdenking van Sacco en Vanzetti. On geveer negenduizend menschen, waarvan ongeveer een derde gedeelte nieuwsgierigen waren aanwezig. Er was een groote politie macht op de been. Dc demonstratie verliep rustig. TERAARDEBESTELLING VAN DEN ME CANICIEN BRUNCKLAUS. SÏTTARD, 29 Aug. i 'c Hedenmorgen had onder zeer grooto ne- langstelling de plechtige lijkdienst plaate van den de vorige week bij het vliegongeval te Seven Oaks om het leven gekomen mécani- cien Brucklaus. De lijkbaar was gedekt met een groot aantal kraneen, o.a. van de directie der Fokker-v)iegtuigen£abriek; van de vlie gers van Soesterberg en van de vliegers van de K.L.M. De H. Mis werd opgedragen d«0r den Z.E. Heer Prof. Kuipers, uit Sfttard, terwijl de Ab- soute verricht werd door den H.E. heer Thijs- een, Deken van Sittard. Aan het geopende graf werd het woord ge voerd door den heer Martin, namens de di rectie van de K.L»M. én door Luitenant De Haas namens de vliegers van Soesterberg. Een broer van den overledene dankte na mens de familie voor de betoonde belangstel ling. DE SACCO EN VANZETTIRELLETJES. Demonstraties te Boston. NEW YORK, 29 Aug. Zondag werd te Boston een demonstratie gehouden als teeken van rouw pm Sacco en Vanzetti. Meer dan 200.000 menschen waren op straat, en de demonstratie trok, begeleid doo politie en militairen, door de stad. Geduren de deze demonstratie werd brand gesticht in twee brandweerkazernes, nadat de brand weer op valech alarm was uitgereden. Verder werden twee chemische fabrieken, waarin zich groote hoeveelheden ontplofba re stoffen bevonden, in brand gestoken. De brandweer slaagde er evenwej in, mede dank zjj den hevige» het vuur tydig te blus- echen. Heden komen de belde - vtu zal op de Union by nare een groote demonstratie plaats hebben. BRAND OP HET S S- „IJSSELKERK”. Te Suez. LONDEN, 29 Aug. Het Nederlandsche Stoomschip „IJssel- kerk” is te Suez aangekomen met brand in ruim I. EEN LIEFDESDRAMA IN DE MIJN STREEK. Vader van 8 kinderen gedood. HEERLEN, 29 Aug. Gisterenavond om pl.m. 11 uur is de va der van 8 kinderen, Reymerts Dae), wonen de te Heerlerheide, gemeente Heerlen, door een revolverschot gedood. In verband hiermede zyn gearresteerd een zekere K. d. V., een mijnwerker uit Bruns- suin, met wien de verslagene reeds langen tyd op vjjandigen voet leefde, en een metse laar uit Brunssum, Th. M. Het staat nog niet vast wie van'beide het schot gelost heeft. De oorzaak van de twist is een liefdesge schiedenis. DE RELLETJES TE ROTTERDAM. Geen samenscholingen van meer dan drie personen. In veband met de herhaalde ongere geldheden op den Goudschesingel en omgeving heeft de burgemeester van Rotterdam thans samenscholingen van meer dan drie personen verboden voor de geheele stad. 11 uur is in 'de woning van den 37-jarigen C. de Bruin aan den Katendrchtschen luigen dijk een hevige familietwist ontstaan. De oorzaak van den twist is 't misbruik maken van ster ken drank door den vader, die daarna dik wijls ruzie zocht. De oudste kinderen, een zoon en een dochter, trokken partij voor de moeder, waarby de B. zijn zoon te lijf wUde gaan. Do moeder vloog tusschenbeide en wist erger te voorkomen. Daarop heeft, aldus verklaarden de twee kinderen en de vrouw, de B. een broodmes, dat op tafel lag,, gegrepen en zichzelf daar mee een steek in de linkerborst toegebracht. De man zakte ineen en was byna onmiddel lijk dood. De dokter verklaarde, dat de won de, indien hij door de B. zelf zou zijn toe gebracht, niet zoo hevig zou zijn geweest, dat-daardoor do dood zou zijn ingetreden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9