'gemengd Nieuws. - - 1 .A t LUCHTVAART. VLUCHT OVER DEN OCEAAN. RADIO. URSEM. BEVERWIJK. OUDORP. CASTRICUM. is (o>— te k Dans- »-s— d I I 11 oni let in van deze houden. De politie hield macht, bestaande uit i 1 i al P i i i i i t n e i t i i t 5 t C n v e 8 S 1 I V d o b z b M O d k zi hi »i w k .solisten. M., Münster, 242 M. en 1.302.50 Orkestconcert. 5.58—6.50 Or- Gistermorgen tegen elf uur zijn de beide Ainerikaansche vliegers William Broek en Edward Schlee niet hun vliegtuig „Pride of Detroit”, waarmede zij Zaterdagmorgen te kwart over vjjf uit Harbour Grace (New Foundland) vertrokken, na een voorspoedige vlucht op Croydon geland. Bij den tocht over den oceaan hadden zij een gunstigen wind. DE RELLETJES TE ROTTERDAM. Geen samenscholingen van meer dan drie personen. In veband met de herhaalde ongere geldheden op den Goudschesingel en omgeving heeft de burgemeester van Rotterdam thans samenscholingen van meer dan drie personen verboden voor de geheele stad. BEMALING VAN DEN.ANNA PAULOW* NAPOLDER. Gedeputeerde iStaten van Noord-Holland hebben thans goedgekeurd de door prof. M. F. Visser te Wageningen ontworpen plannen voor een nieuw electrisch watergemaal van den Anna Paulownapohler, waartegen de hoofdingenieur van den Provincialen Water staat eerst bezwaar had ingebracht, omdat hij den Ouden Veerdam meer geschikt oor deelde als plaats van vestiging. Het polder- fjjestuur had in zijn vorige vergadering met algemeene stemmen besloten te blijven bij zijn besluit om het nieuwe gemaal te stich ten op de plaats van het thans bestaande. man, in verband met den ernstigen aard aanrijding, voorloopig aange- DINSDAG 30 AUGUSTUS. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunehmuziek door het Trianon-trio (piano, viool, cello). 6.007.45 Concert door het A. N. R. O.- orkest. Mevr. v. Nierop, sopraan. 7.45 Politie berichten. 10.15 Persber. 8.10 R. K. Uitzen ding. Een avond van Ernst en Luim. „De Trekvogels”, do dames T. ter Steege, so praan. M. de Haas, cello. K. Simon, tenor. F. Jansen, bariton. F. v. Tulder, piano en begel. Spreker: Henri 't Sas. 1. Aufschwung, Schumann (piano'. 2a. Volkslied, Hub. Cuy- pera. b. Het Sehipperinneke, Zweers. c. Do gefopte vogelaar, C. v. Rennes. d. Liedje van Linde, Joh. Wagenaar (sopraan). 3a. Menu- ette. Paganini-Kreisler. b. Melodie, Paganini- Kreisler. c. Allegretto, Boccherini-KreRlet (cello). 4. Henri ’t Sas: Naar aanleiding van mijn eerste radio-causerie. 5a. In 't woud. Ph. Loots, b. Liedje, B. Zweers (tenor). 6a. Je maintiendrai. Kuiler, b. Jantjes offer, v. d. Ende. c. Vodden, Dirk Witte, d. In de Mei, Dirk Witte (bariton). 7a. De winter is ver- gangen, Nieland. b. Wiegelied, Nieland. c. Liederen leeft. Andriessen (sopraan). 8a. Melodie. Tschaikowsky. b. Caprice no. 20, Paganini-Kreisler. c. Spaansche dans, Sara- sate (cello). 9a. Aria uit de Elias”. Men delssohn. b. Tm Herbst. Franz, c. Zueignung, Rich. Strauss (tenor). 10. Henri ’t Sas: Ba kerpraatje. 11a. Romance, Wettig-Weissen- born. b. Dikkie. Reekers, c. De Vloo, Clinge Doorenbos. d. Terug van de Kostschool, Clinge Doorenbos. c. Mijn Fientje, B. Bolle*’ (bariton). 12. Volkslied. De Trekvogels. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.202.20 Corelli Windeatt’s band en solisten (sopraan, tenor, humorist). 3.20 Da- ventry-kwartet en P. Maunder, sopraan. L. Szeminany, viool. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing: A Norman Holiday. 5.35 Kinderuur- tje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijdsein, weerber., nieuws. 7.05 Lichte muziek. 7.20 Lezing: The hollering Pot. 7.35 De suites van Handel. 7.50 Fragmenten uit opera’s-comiqne. Orkest en R. Hignell, sopraan. R. Russell, bariton. 8.50 ..Lady Luck”, toqneelspel. 9.20 Weerber. nieuws. 9.40 Lezing: Afrika and its problems. 9.55 „Down to the sea in ships”, door A. Young. 10.20 Tijdsein, 10.50—12.20 Dans muziek. Parijs, „Radio Paris”, 1750 M. 1050—11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkest concert. 5.055.55 Orkestconcert. 8.50 Operafragment^n. Versterkt orkest, koor, vocale en instrument. Langenberg, 469 R Dortmund, 283 M. kestconcert. 8.30 Opera-avond. W. Achscl, sopraan. Werag-orkest. 10.40 Sluiten. Kftnigswusterbausen, 1250 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Sym- phonieconcert van Berlijn. Hamburg, 395 M. 4.35 Orkestconcert. 6-20 Concert. 8.20 Te rugblik op de tentoonstelling in Frankfort, Muziekfeesten Crefeld en Bad-Baden. R. Kastner, causerie en Norag-orkest. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20— 6.20 Dansmuziek. 8.20—10.20 Con cert in den Dierentuin van Antweroen. DE COOISCHE STOOMTRAM. Een botsing. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur een trein vdft de Gooische stoomtram op den Middenweg nabij Diemen in bot sing gekomen met een vrachtauto van dc firma Bouwman en Zn. De auto werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt. De chauLgur en een knecht werden uit den auto geslingerd. De chauffeur bleef bewusteloos liggen. Toen hij bijgebracht werd, bleek dat hij 'litrluitend een wond aan de hand had opgeloopen. Hij kon naar huis worden vervoerd. De knecht kwam met den schrik vrij. BOOT OMGESLAGEN. Vier personen verdronken. Zaterdagmorgen om zes uur heeft bij de stuwwerken bij Borgharen, een vree- selijk ongeluk plaats gehad, waarbij vier personen het leven verloren. Door den zeer sterken stroom, sloeg een boot, waarin vijf personen waren gezeten, om. Eén man heeft zich zwemmende kunnen redden. D-j lijken van de vier anderen zijn nog niet opgehaald. Nadere bijzonderheden. Zaterdagmorgen om kwart voor zes begaven zes mannen, in een roeiboot gezeten, zich naar hun werk naar de stuw van Borgharen. Waarschijnlijk geen rekening houdende met den ster ken stroom, welke juist onder den rech teroever loopt, werd daardoor te kort stroomopwaarts van den ongeveer 10 M. uit den wal liggenden grintbak, ge laden met 40 ton grint, afgezet. Meege sleept door de drift, botsten zij tegen den bak op met het gevolg, dat de boot om sloeg en de inzittenden te water raakten. Makkers, die zich dadelijk in twee roeibooten begaven, trachtten hen te redden. Hoewel het allen goede zwem mers waren, konden zij zich tegen den sterken stroom niet houden. Wesselink uit Stnild? (Drenthe) was ongeveer 300 M. afgedreven, voor hij gered kon wor den. De namen der verongelultten zijn: J. v. d. Velde, oud 37 jaar en J. Winters 29 jaar. beiden ongehuwd en afkomstig uit Smilde (Drenthe), H Opdebuis, 24 jaar, ongehuwd, uit Nederweert en de onderbaas Pos, afkomstig uit Delfzijl. Deze, oud 32 jaar, wonende aan het werk, laat een vrouw met drie kinderen achter. Van der Velde was bijna gered. Een der reddingsploegen had hem beet bij de haren, doch de man sloeg zich los, waarna hij door den sterken stroom werd meegevoerd. der hoofdclijke stemming aangenomen. De balans en winst- en verliesrekeningen van de bedrijven worden vastgesteld en d<? winsten gehe >1 gereserveerd. Het jaarverslag geeft den heer Hellinga aanleiding te vragen naar de hooge afname voor de dienstwoning van gas n.l. 1300 M3. De voorzitter antwoordt, dat naar zyno meening daaronder ook begrepen is <le ver warming van die woning en de kantoorloka len. Voorts vraagt de beer Hellinga inlichtin gen omtrent 'ie inkooptarieven van het P.E. N. De voorzitter verduidelijkt 'lat en merkt voorts op, Jat terzake een commissie van verschillende gemeentebesturen aan ’t werk is op te komen tot tariefvcrlaging van het PEN. Do heer Twisk vraagt hoe groot de bei de reservefondsen zijn. Beantwoordt wordt: circa f5000 eleet ra en f 100 Gas. In de commissie voor het nazien van de verschillende rekeningen worden benoemd de heeren Hellinga Twfek, de Vries, en Res. De begroeting wordt aangeboden en in de volgende vergadering zal daaromtrent een commissie worden ingeeteld. Het voorstel tot een stukje grond, dat vroeger weg is geweest, aan den pnblieken dienst te onttrekken, ontmoet geen be zwaar. Tof gevolmachtigde voor de verkiezing van hoofdingelanden en hoofdingelanden-pl. verv. voor het hoogheemraadschap Noord- Hollandsch Noorderkwartier wordt aange wezen de burgemeester. Bij de rondvraag vraagt de heer Schipper naar de geruchten, dat de politie te zwareu en langdurige diensten verricht en bij een on derzoek, dat hij heeft ingesteld, is gebleken dat de menschen «slechts 5 vrije dagen heb ben gehad per jaar. De voorzitter zegt, dat hij het betreurt, dat de heer Schipper niet om inlichtingen is ge komen by het hoofd der politie. Echter ten aanzien van de kwestie zelf kan er niet ge sproken worden van te zwaren dienst. De?-' is te volbroengen. Ten aanzien van do vrije dagen merkt hij op dat nooit een verlof ie geweigerd. Hij behoudt zich het recht de po litie hieromtrent te onderhouden. De heer Schipper meent dat hetzelfde is waar hij zyn inlichtingen vraagt. Hem was ter oore gekomen dat te zware diensten zou den moeten w orden verricht en daarom heeft hij gevraagd aan de politie of dat zoo is. Het blijft hetzelfde of hij zjjn inlichtingen krijgt van degenen die het ondergaan of die het doet ondergaan. Als men maar betrouwbare inlichtingen krijgt en dat fa door het ant woord van den voorzitter wel gebleken. De heer Hellinga vraagt, hoe of het staat met de radio-distributie. De voorzitter zegt dat ter zake gisteren een stuk is ingekomen van de directie van de posterijen. Dit stuk is nog niet behandeld kunnen worden. Wel zal als regel in een gemeente niet meer dan een distribuant kunnen worden toegeiaten. Niemand meer het woord verlangende dankt de voorzitter aan het einde van de zittingsperiode de leden voor de medewer king bjj de leiding van do raadsvergadering steeds betoond en voor de behartiging van Oe belangen der gemeente. De verstandhouding was steeds een goede en hiervoor meent hij dat. een woord van dank niet mag onthouden. Ook brengt hij dank aan de leden die alhoe wel niet aanwezig over eenige dagen niet meer in dezen kring^zulien terugkomen. Hierna sluiting. ZU1DERZEEV1SSCHERIJRAAD. De Zuiderzeevisscheryraad vergaderde Enkhuizen op 19 en 20 Aug. j.l. De besprekingen liepen hoofdzakelyk over de gevolgen van de reeds uitgevoerde Zui derzeewerken en van de voorgenomen afslui ting der Zuiderzee. 4 Verscheidene visschers ondervinden reeds geruimen tijd ernstig de nadeelige gevolgen, terwijl het in werking treden der artikelen 5 en volgende der Zuiderzeesteunwet nog steeds op zich laat wachten. Daar deze wet werd afgekoudigd 29 Juni 1925 en herhaald aandringen, zoowel van de zijde van den Zuiderzeevisscheryraad, als van andere zyde, op het in werking treden van alle artikelen dier wet nog steeds niet het gewenschte gevolg heeft gehad, is het niet te verwonderen, dat zich onder de vis schers een geest van verbittering begint te verspreiden. Besloten werd o.a. eene bespreknig aan te vragen met de subcommissie „visschery” van de Generale Commissie, ingesteld volgens art. 3 der Zuiderzeesteunwet, teneinde deze subcommissie uiteen te zetten, hoe dringend noodig het is, dat voor verschillende zich voordoende omstandigheden, als gevolg van de voorgenomen afsluiting, eene voorziening wordt getroffen. AUTO-ONGELUK BIJ LEIDEN. De chauffeur in arrest. De chauffeur van den Belgischen auto, welke Donderdagavond bij de Haagsche Schouw in aanrijding is geweest met een Ford-auto, bij welke aanrijding de Ford in elkaar gereden werd, een 11-jarig meisje werd gedood, en twee dames en een heer ernstig werden verwond, is voorgeleid voor den rechtercommissaris in Den Haag. Op vordering van den officier van justitie, mr. Rijkens. blijft «ie Ongeveer 150 agenten gemobiliseerd. De politie had Zaterdagavond uitge breide maatregelen genomen, om herha ling van de ongeregeldheden op den Goudsche Singel te voorkomen. Alles wat aan politie beschikbaar was, had men gemobiliseerd en om half acht wa ren op het hoofdbureau ongeveer 150 agenten met inspecteurs, allen in bur- gerkleeding aanwezig. De hoofdcommis saris van politie, de heer A. H. Sirks, sprak hen toe en verdeelde den dienst. Elke inspecteur kreeg een groepje agen ten toegewezen, die op een bepaald ge deelte van den Goudsche Singel en in de ofligeving daarvan toezicht moesten hóu den. Alle zijstraten moesten worden af gezet en de strenge order luidde: „Nie mand mag blijven stilstaan.” Op den Goudsche Singel waar alle ca- fé's om 8 uur gesloten moesten zijn, was het tegen dat uur drukker dan ooit. Een groote menigte, voornamelijk nieuws gierigen, bewoog zich door de straten. De politie-order werd streng gehand haafd en waar men niet vlug genoeg aan het bevel om door te loopen voldeed, werden rake klappen met den gummi stok uitgedeeld. Om ongeveer 9 uur moest op den hoek van de Schoolstraat en den Goud sche Singel een schot in de lucht gelost worden. Ook op het Noordplein waar Zater- dagavonds altiid politieke redevoeringen worden gehouden, waren strenge maat regelen genomen. Alle toegangswegen van het plein waren afgezet en slechts docr den Zwaanhals mocht men oassee- ren. Bij het ontruimen van het plein werd een jongmensch, dat zich eenige opmerkingen veroorloofde. öearresteerA B. en W. tot aanvaarding van de ruiling van gronden langs den Bakkummerweg met de provincie. God. Staten hebben naar aan leiding van de opmerkingen in den vorigên Raad gemaakt, dat bij hen geen aanleiding bestaat het eenmaal genomen standpunt 'te wijzigen. Do weg gaat over naar de provin cie, doch de gemeente moet hem onder houden De heeren Liefting. Louter en Hellinga begrijpen niet goed de houding van Ged. Staten. Het karakter van het gedeelte weg is door den aanlog van rijwielpaden geheel veranderd, zoodat ook het onderhoud zal toenemen. De voorzitter beaamt dit en als de heer Hellinga opmerkt, dat de motieven in de vorige Raadsvergadering geuit, waar bij dat is uitgekomen, niet voldoende aan Ged. Staten zyn medegedeeld, leest de voor zitter dat stuk voor, waardoor de heer Hellinga bevredigd is-De desbetreffende clausule in het contract blijft echter een groot bezwaar. Besloten wordt op voorstel van den heer Louter het contract te teekenen als daarin voldoende uitkomt, dat de gemeente alleen slechts is gehouden den weg te onderhouden in den staat, waarin deze thans is en dat nimmer ergens een nieuwe gedeelte zal worden tusachen gelegd. Vervolgens wordt behandeld het rapport van de /commissie inzake de rv-organisatie van'het openbaar lager onderwijs met het praeadvies van Burgemec-ter en Wethou ders. Door de invoering vair het 7de leer jaar, is deze zaak thans acuut. Daarom gaan B. en W. mede niet de commissie om thans ’n assistent aan te stellen aan school 1 en daarna de commissie op te dragen een verder onderzoek naar de mogelijkheid van centralisatie in te stellen. Deze beslissing heeft dus een lijdelijk karakter. De heer Schipper betreurt het, dat de op lossing no. 3 door B. en W. is overgenomen. Hij wil uitdrukkelijk hier laten uitkomen, dat naar zijne meening do beide andere voorstellen van de commissie beter zijn en dat deze oplossing te duur Is omdat dan twee «eholen gelden verlangen en daar door niet alles kan gedaan worden om het onderwijs op peil te dóen zijn en blijven. Hij hoopt, dat B. en W. later niet met het spook der kosten zullen aankomen. De heer de Vries gaat mede met de woor den van den heer Schipper, doch op andere gronden. De bezwaren naar voren gebracht t'gen de oplosing Centralisatie in de be staande school te Bakkum zijn oorzaak, dat thans deze oplossing gelukkig voorloopig wordt aangenomen. Hij hoopt, dat door de Commissie de bezwaren van de ouders door overleg kan overwinnen. Dan kan alles heel goed geregeld worden. Met het voor stel van B. en W. tot het aanstellen van een wachtgelder als assistent kan hij zich mede vereenigen. De heer Liefting wijst er op, dat B. en W. in hun eerste voorstel een som hebben ge noemd van ongeveer f 600.Wat zal dit voorstel ten laste der kas brengen. Hieromtrent vraagt hij inlichtingen. De heer Res merkt op dat hij tegen nieuw bouw is. Dat is geheel niet noodig. De Voorzitter merkt op dat dit thans niet aan de orde is. Voorts merkt hy op, dat de commissie vraagt om deze zaak nog verder te onderzoeken. Dus dit is slechts een voor loopig rapport: daarom hebben B. en ,W dan ook voorgesteld deze oplossing te aan vaarden als tydeiijke maatregel in afwach ting wat de commissie nog zal rap)torteeren. Bij het eindrapport komt de geheele zaak opnieuw aan de orde. Ten aanzien van de opmerking van den heer Liefting zegt de voorzitter dat het de bedoeling is den wacht gelder als salaris te vergoeden het verschil tussc.hen zyn salaris, waarop hij hier aan spraak kan maken en het hem toegekende wachtgeld. B. en W. moeten echter vryheid hebben te zien de beste kracht te krijgen. Daarom thans vastleggen wat dit thans ma ximum zal mogen kosten, gaat z.L niet aan. Wil de Raad echter een bedrag vastleggen dan zullen B. en W. daar echter mede reke ning moeten houden. De heer Schipper merkt ten aanzien van de woorden van den heer Liefting op, dat deze volgens zijn zeggen «vel voor goed on derwijs is, doch daarbij tevens bepaald hoe ver men mag gaan. Dat is in stryd met el kaar. Voorts wil bij B. en W. de vrjje hand laten ten aanzien van de benoeming van een assistent. Het voorstel van B. en W. tot aanstelling aan school 1 van een assistent-wachtgelder wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde komt hierna de verordening op de samenstelling van de bedryvencom- missie. Door verschillende leden wordt hier omtrent het woord gevraagd. Opgemerkt wordt dat ook dit stuk niet in de commissie voor de bedrijven is geweest, voorts is men tegen het stem hebben van den voorzitter in de vergadering terwijl voorts door den heer Louter betoogd wordt, dat niet alleen de com missie. maar ook de leden het recht lu bben boeken en kas van de bedreven in te zien. Dat wil de voorzitter niet toegeven. Wat is toch het geval: dan kan de directie eiken dag worden lastig gevallen. Bovendien, dat moet steeds een beshiit van de commissie zijn. Wil de commissie dat aan een of meer leden op- dragen. dan bestaat daartegen geen bezwaar maar de leden hebben persoonlijk niet dat recht. De heer Louter merkt op, dat de leden dan afhankelijk zyn wat de commissie zal doen. Dat is z.i. niet goed. Als twee leden bijv, deuken, het is Lier noodig om in te grij pen. dan kunnen dat de andere beletten. De Voorzitter meent, dat indien zoo de praktijk zal zijn, de raad wel anders bij in terpellatie zal beslissen. Men wil de zoo giootst mogelijke openbaaiheid maar men moet zoover gaan. <lat elk lid maar steeds zich de (toeken en kas kan laten voorleggen. Het artikel wordt hierna vastgesteld en worden de woorden „in haar geheel” ge schrapt. De verordening wordt hierna behoudens enkele kleine wijzigingen vastgesteld. Het rapport omtrent Ilougovengas en de kosten van gas- en eleetriscne straatverlich ting worden aangehouden ten einde deze schriftelijk den leien te doen toekomen. H<t voorstel tot bepaling van de vergoo- d;np.- van «cheltransformatoren wordt zon- nog een uitgebreide 46 bereden agenten en 10 auto’s in reserve, om zoo noodig charges uit te voeren.In deu vooravond behoefde men echter daartoe nog niet over te gaan en bleef alles rustig 4 De relletjes geëindigd. Zondagavond hield de politie wederom op den Goudschesingel en in de omgeving toezicht, nu evenwel met aanmerkelijk min der agenten en rechercheurs dan Zaterdag avond. De café’s mochten alle weer open blyven. Wel waren er vele wandelaars, doch deze werden geregeld in beweging gehou den. Tot 12 uur ’s nachts gebeurde er niets bijzonders. Vermoed wordt, dat thans het einde van de relletjes, die ruim een week geduurd hebben, gekomen is. In zijn huis belegerd. Nadat de geheel" Zaterdagavond door on geveer 150 agenten in burger op den Goud schesingel was gesurveilleerd en de rust geen oogenblik was verstoord, nikte om 12 uur ’s nachts een groot deel van de politie macht in. De zijstraten werden nog ónder bewaking gehouden en ook enkele huizen, waamit vorige avonden was gegooid, wer den bewaakt Daarbij behoorde ook nr. 9 Lange Baanstraat. Den geheelen avond had men daar niets bijzonders bemerkt, maar te half twee kwam de bewoner de 25-jarige J. T. G. met zyn vrouw en kind thuis. Hij had onderweg woorden gehad met zyn vrouw en verkeerde dus in een allesbehalve prettige stemming. De echtgenoot" ging met haar kind naar boven en probeerde G. te overre den mee te gaan. Deze had daar geen ooren naar en keerde terug naar Jen Goudscbesin- gel. Een rechercheur waarschuwde hem niet te blijven staan, omdat dit verboden was. G. sloeg den raad in den wind en vroee waar om hij dit niet mocht Het gevolg was, dat geen jweede waarschuwing werd gegeven, maar de man met den gummistok kennis maakte. Toch bleef hij staan en nu werd hy door de politie beetgegrepen. Hij verzette zich hevig, trapte, mkte en sloeg. G. werd als het ware zyn huis in geslagen. Aan het hoofd bekwam hij enkele bloedende ver wondingen. Eenmaal binnen wierp hij een stoel de trap af. hetgeen door de politie mot een schot in de lucht werd beantwoord. Hierop wierp G. een paar bloempotten het raam uit, dat hij niet op bevel van de politic wenschte te sluiten. Deze schoot nogmaals en toen dit niet hielp richtte men de revol vers op de voorkam»r van G.. met het ge-, volg, dat de ruiten aan scherven sloegen en in de kamer groote schade werd aangericht. Het. raam bleef echter open. Tenslotte kwam de man naar beneden omdat hij geen raad wist. Hij bloedde hevig en daarom bracht de politie hem naar den G. D. waar hy ver bonden werd en vervolgens ter kahneering naar het nabyzynd politiebureau werd geleid. Hier werd hij tot Zondagmiddag vastgehou den. Proees-verbaal is tegen den verzetple- ger opgemaakt. Konlngiimcf*esten. Het programma van de •e houden feestelijkheden op 31 Aug. a.s. luidt als volgt: ’s Morgens 9 uur '(J.T.). Optocht van alle schoolkinderen vanaf dc ^openbare school naar de woning van den Burgemeester, waar eenige toepasselijke liedjes worden gezon-» gen. Daarna opening door den Burgemeester. De kinderen ontvangen in café Oudejans een versnapering, waarna zij zich kunnen verma ken in don draaimolen. Om 10 uur harddraverij mot handicap prijzen van f 15. f 10, f 7-50 en f 2.50. H' leggehl daarvoor is f 1, die geen prjje hoeft Ontvangen, krygt het inleggeld terug. Om 1 uur fietsrijden met hindernissen voor personen boven 16 jaar om prijzen van f 6, f 4 f 3 en f 2. Voor jongens beneden 16 jaar zakloopen om prijzen van f 4, f 3, f 2 en f 1 Voor gehuwde mannen zal een rOeiwed- ftryii gehouden worden op de ringvaart om jwijzen van f 6. f 4. f 3 en f 2. Voor dames boven 16 jaar hardloopen en aardapclen schillen om prijzen van f 5, f I f3. f2 eu f 1. Meisjes beneden 16 jaar balletje* loopen prijzen f 4, f 3, f 2 en f 1. Gehuwde dames 's avonds 7 uur tonnetje rijden omspryzen f5. f4. f3 f2 en ft Alles wordt opgeluisterd door muziek. Beleefd verzoekt het comité aan do inwo ners de vlag uit’te steken en mede te werken alle feesten zoo schitterend mogelijk te doen slagen. GlascuHuur te Ursetn. Naar wij vernemen, zal binnenkort in deze gemeente ook de glas- cuituur beoefend worden. Is daar in den'om- trek reeds jaren terug mede begonnen, binnenkort zullen twee flinke kassen ge bouwd wórden door de Gebroeders-Jonker. 650-jarig bestaan als marktplaats. lang zamerhand begint de oude Kenneinennarkt- plaats zich in feestkleed steken voor de her denking \an haar 650-jarig bestaan als marktplaats. Allerwegen bestaat voor deze herdenkingsfeesten groote belangstelling, want het marktreeht. door graaf Floris V in het jaar 1276 aan Beverwijk verleend, is voor Beverwijks toekomst beslissend ge weest. De feesten duren van 3 tot en met 11 Sep tember, worden geopeni op Zaterdag 3 Sep tember te 2 uur, samenvallend met de opc* ning der tentoonstelling. Do veetentoonstel ling wordt alleen gehouden op Vrijdag 9 September van 10 tot 4 uur. Op denzclfden dag, wordt ten raadhuize door den burge meester van Beverwyk de algemeene winkel week geopend. Zondag 4 September is be stemd voor de kerkelyke herdenking, op welken dag, behoudens eenige concerten, geen verdere openbare feestviering plaats vindt. Op Dinsdag 6 September worden de feesten voortgezet met de aanbieding van een blij vend aandenken aan de Gemeente. Het daar voor aangekochte tegeltableau zal in het raadhuis worden geplaatst. Des namiddags wordt een historische optocht gehouden. Ten slotte wordt een gecombineerd concert ge geven, waaraan alle zangvereenigingen uit Beverwyk deelnemen. Woensdag 7 Septem ber Wordt een harddraverij gehouden op de korte baan op de Breestraat. Deze hoofd straat is juist geasphalteerd. Donderdag 8 September worden sportfeesten georgani seerd, op een terrein tegenover het buiten „Akerendam." Ten slotte worden Sokol- oefeningen uitgevoerd door een vyftal Ha genaars onder leiding van dr. J. H. O. Reys, onzen regeeringsvertegenwoordiger bij de in 1926 te Praag gehouden Sokol-feesten. De «lag wordt besloten met een vuurwerk. Vrij dag 9 September van 104 uur veetentoon stelling en Zondagavond 11 September te 10 uur sluiting der feestelijkheden op het ten toonstellingsterrein. De bekende buitenplaats „Seheybeeck” zal worden geïllumineerd. De versierings- en verliehtings werkzaamheden zijn reels in vollen gang. Algemeen verwacht men in Beverwijk een druk bezoek. Het gemeentebestuur heeft in uitzicht gesteld een parkeerplaats voor auto’s (e znilen aanwijzen. Openbare raadsvergadering. Een openbare vergadering van den Raad der gemeente l'Judorp, zal worden gehouden op Dinsdag 30 Augustus 1927, namiddags half acht, ten Haadhuize der gemeente. Roads ciryudeiing. De raad dezer ge meente kwam 24 dezer des avonds te 7 uur in openbate vergadering byeeu. Behalve de heeren Zandbeigen en Beentjes waren alle leden aanwezig. Voorzitter burgemeester Lommen. Na opening worden de notulen onveran derd vastgesteld, waarna de ingekomen stukken worden behandeld. Hierbij wordt door den voorzitter medegedeeld, dat het hoekhuis, staande Overtoom Ryksweg, zoo- dra het contract met het ryk Is gesloten, zal worden afgebroken. Door de Rykswater staat is medegedeeld deze zaak zooveel mo- gelyk te bespoedigen. Bij de mededeeling dat de aanbesteding van het arrestanten lokaal is gegund bij publieke inschrijving aan J. Res aldaar, on te pint zich een dis- cusssie tuzscben de heeren Hellinga, Lou ter en den voorzitter of dezen bouw door den Raad is toegestaan. De voorzitter meeut van we), want uit en ter na zyn in den raad de urgenties van een arrestanten lokaal besproken, terwyl reeds in 1925 gel den daarvoor zijn geleend. Bovendien is vol gens den heer Hellinga niet bet advies van de commissie van Openbare Werken inge- wonuen. De voorzitter zegt, dat de bouw heeft plaats gehad naar de voorschriften door het Ryk gegeven. Do Commissie is uiet geboord, omdat zulks alleen maar for maliteit was. Van voorbijgaan van de com missie is geen sprake. De heer Hellinga merkt op, dat men toch beter had kunnen bouwen en daarom pro testeert hi) tegen deze wijze van handelen. De voorzitter zal in de volgende verga dering mededeeling doen hoe of deze zaak precies is geloopen. Hierna w or»h beMnd* M het voorstel van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 2