i iniiiniiuja 3 I F LII HOORN. Keuringsdienst voor Waren. ZIJPE. ANNA PAULOWNA. VERDELGT, vliegen, muggen, motten. mieren, wandluizen, kakkerlakken «»n hun eieren GFMENGD NIEUWS. KERK EN SCHOOL. HEILOO. SPANBROEK. MEDEMBLIK. ZWAAGDIJK. HOOGKARSPEL. *T VELD. ANNA PAULOWNA. WESTWOUD. RADIO. T VELD. ENKHUI7FN. „De gele bus mei zwarten band" Oosterkampen ■o de 469 M-, Münster, 242 M. en raakt (V ervolg). daarna verkregen melk 'd, terwyl het niet vol le markt dit nadeel nog van de is voetfi bi; d< Raadsvergadering. Tegen a.s. Donderdag- na middag 2 uur is een vergadering van dén Raad dexer gemeente belegd. Zondag hield de WelEerw. Pater C. Mos sel onder beiden II.H. Missen een afecheids- predicatie over hte doel en de zending der Missionarissen en de plicht welke rust op de katholieken ten opzichte van de Missiefin. Een collecte na bede H. Missen bracht op f 182.24. als „witte was ge- dheatie hoe men o, moet meeleven met rolden Het honorem G EEN GEVAARLIJK MIDDEL. Doodelijk voor ■nenschen. De Gezondheidsraad heeft, naar het „Tijdschr. v. Geneeskunde" meldt, een waarschuwing ter publicatie gezonden tegen het middel tot verdelging van rat ten „Rodent," daar dit zeer vergiftig is en reeds enkele gevallen van vergifti ging met doodelijken afloop bij men- schen zijn voorgekomen. ERNSTIG ONGEVAL OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Een motorrijder tegen een sneltrein gereden en dade lijk gedood. De twintigjarige G. van Uffelen uit Barneveld zou Zaterdagmiddag een tocht op zijn motorfiets maken om deze te probeeren. Hij reed op den Bitumen- weg naar Nijkerk inet een vaart van 60 i 70 K.M.. zonder oo den onbewaakten BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Rotterdam (H. Elisa beth) den Weleerw. Heer M. J. J. Kammers; tot Pastoor te De Rijp (N.-H.) den W.E. Heer C. J. Boekhorst; tot Leeraar aan het Semi narie Hageveld te Heemstede, den W.E. Heer C. P. M. Holtkamp; tot Kapelaan te Limmen, den W’.E. Heer C. v. Pouw (Neomist) en tot Kapelaan te Maasland, den W.E. Heer C. Nysten (Neomist); tot Assistent te Egmond aan Zee, den W.E. Pater J. M. Henskens 8.M.M. LITURGISCHE DAG IN HET BISDOM HAARLEM. Gistermorgen is te Alphen aan den Rijn de Liturgische Dag in het Bisdom Haarlem begonnen. In de St. Bonifacius- kerk werd te 10 uur een plechtige Hoog mis opgedragen door den Z.Eerw. heer J. M. Hellegers, deken van Alphen, met assistentie van zijn beide kapelaans. Onder de H. Mis hield de weleerw. zeergel. heer Z. de Korte, professor in de liturgie aan het Groet-Seminarie te War mond, een predikatie, naar aanleiding van de woorden: „Heer, leer ons bidden (Lucas XI, 1). Spr. schetste in deze pre- op liturgische wijze de H. Mis door het van de kerkelijke gebeden. {koor vMerde uit de „Misaa in lanctae Mathilde" van Hub. KYNOLOGIE. Kennel Duinlust van den heer H. J. Clarion, heeft op de internationale kam- pioenschapstentoonstelling voor honden te Arnhem het kampioenschap voor Ne derland behaald met Taps van Dussel- stein, zwart ruwharige Duitsche dwerg- pincher. TRAGISCHE DOOD VAN PATERS JESUIETEN EN HUN WERKLIEDEN. Uit Valencia (Spanje) wordt bericht: Op een boerenhofstede te Godelleta, die door de paters Jestiipten van Valencia voor zomerverblijf was aangekocht, werden uit- gravingen gedaan om een put te maken. Van tijd tot tijd moest men den harden grond door vuur laten springen. Toen er dezer da gen wederom een ontploffing had plaats ge had. wachtte men a,ls gewoonlijk den ver- eischten tjjd af om 'weer aan het werk te gaan. Een arbeider, die de noodigei proef nemingen had gedaan, bevond alles In orde. Vergezeld van een mecanicien keerde bij in de diepte terug. Het duurde geruimen tijd eer dze mannen toeken van leven gaven, en pater Bosch, die met twee andere Jezuïeten t werk gadesloeg, werd ongerust. Zy beslo ten tezamen in den put af te dalen, daar zy vreesden, dat den mannen een ongeluk was overkómen. Ook de zoon van den opzichter van het werk, Joaquin Cortes en een vierJe pater Simon, besloten hen te vergezellen. Zjj werden allen met touwen aau elkander ge bonden en medebroeders waren van vanaf de borstwering van den put behulpzaam bij het afdalen. Toen zjj met.... de lijken der mannen near boven kwamen, brak het touw en vie len allen in de diepte terug. Andere paters kwamen toegcsneld en het gelukte hun pa ter Simon en den zoon van den opzichter le vend boxen te krjjgen. Deze werden echter terstond zwaar gewond naar het hos pitaal overgehracht. Tn het college van St. Jozef heeft dit voorval, dat het leven ran drie paters en twee werklieden kostte grxtte verslagenheid teweeg gebracht. Voetbal. Zondagmiddag speelde V. V. H. I een vriendschappelijken wedstrijd tegen Alkmaar V.A.F.C.-combinatie en heeft gewonnen met 91. Verloren. Wederom werd aan het plaatselijk politiebureau aangifte gedaan van het verliezen van een rjjwielplaatje. (hue jeugd. Sedert de laatste dagen wordt ons dorp op „stelteh gezet” door de jeugd. Deze had n.l. het „geluk” een orgel te vinden, hetwelk door den een of anderen straatmuzikant zeker den dienst was opge zegd. lederen avond nu geven de jongens zoowat het heele dorp door eenige pracht- nummers. Wat den ouderen niet is gelukt, daar slaagde de jeugd in, n.l. het oprichten van een muziekkorps. Loting. De uitelag van de loting is als volgt: 1. v. Veen, Nicolaae Johannes; 2 Ja cobus Bot; 3. Petrus En tuis; 4. Johannes Winsulot; 5. Simon P. Manshande; 6. Klaas K. Damstra; 7. Gerardus Dudink; 8. Jaco bus ,F. Windt; 9. Simon Berkhout 10. Ger- rnent Smak 11. Hendrik Fyn 12 Gerrit L. Singer; 13. Cornells Manshanden; 14. Jo hannes P. Schoen; 15. Klaas Zeaman; 16. H. Lange reis; 17. Fraaciscus J. de Git; 18 Cornells Bakkum; 19. Frans Lichthart; 20. Johannes van Velzen; 21 Jan J. Steeman; 22. Antonius Pronk. Verdronken. Een onzer bakkers kwam 4ot de onaangename ontdekking, dat zyn ket, die aan den dijk graasde, in de gracht ge raakt en verdronken was. Ongeval.Toen een rijtuig den overweg «V het spoor passeerde, viel de sluitboom, die juist tusseben de beide inzittenden neer- kwam, waardoor de vrouw aan een barer A/men vrij ernstig verwond werd. Ongeval. Een huisvrouw gleed uit op de stoep achter haar woning en viel hals ovei kop in de gracht. Zjj wist zich met veel moeite op hef droge te brengen, doch verwondde zich daarbjj vrij ernstig aan een der voeten. Wol-Polder. Op Donderdag 1 Septem ber a.s., 's avonds 7 uur (o. t), zal ten lokale van G. Ligthart te Zijdewind een gecombi neerde Ingelanden-vergalering gehouden worden. In een circulaire aan de stemgerechtigde Ingelanden wort medegedeeld, dat in afwij king van het compromis, enkel het schoei- ingswerk dit jaar nog zelfstandig begroot is, omdat de combinatie nog niet tot stand is gekomen. Alle overige werken zijn reeds gezamen lijk l>egroot, omdat de gemeenschappelijke bemaling, die reeds in werking is, zulks nood zaakte. Voor alle tot stand gebrachte nieuwe wer ken, moeten de eerste 30 jaren de volgend* annuïteiten worden voldaan. Westerkampen f 741.90, f 958.20, I-eijen f 1888.90. De belastbare oppervlakten rijn: Wester kampen 296.12.31 H.A., Oosterkampen 162.08.55 H.A. en Leyen 251.26.98 H.A. De lasten voor 1927 zyn geraamd op W. K. f 15.—, O. K. f 23— en L. f 22— per H.A. Ontslag. Aan Jeu heer H. C. Sterkman, on derwijzer aan school 1 in deze gemeente, is met ingang van 1 Aug. j.l. eervol ontslag verleend Uit zyn betrekking. Politie. Verloren: Een gouden ring, een lederen taschje met inhoud. Gevonden: Touw. Inlichtingen ter Secretarie. Zuivelfabriek „Eureka.” Aan de melk- leveranciers van de zuivelfabriek „Eureka" te Binnenwyzend werd over de vorige maand uitbetaald f 7.09 voor 100 K.G. geleverde melk, gemiddelde noteering. Toestemming verleend. In tegenstelling van verleden jaar, werd aan de harddraverjj- vereeniging „Binnenwyzend en Omstreken” toestemming verleend een verloting te orga- niseeren. 10.50—11.20 Concert. 12.50—2.10 Concert door orkest. 5.055-55 Orkestconoert. 8.50 f40 J 10.50 Operettefragmenten. Orkest, koor en solisten. Langenberg. Dortmund, 283 M. 1.302.50 Orkestconccrt. 5.506.50 Or kestconcert. 8.259.00 Voordrachten in Rynlandsch dialect van Hans Mtlller-Schlfts- ser. 9.0510.20 „Das Meer." H. Schuberth- Meister, tenor. G. Belin, W. Wahl, declama tie. isegliokapel. 11.0512.20 Afscheidscon cert van de Lutherkapel. Königswusterhausen, 1250 M. 12.20—5.50 Lezingen. 5.50—6.20 Komi sche ojiera’s. Muziek en lezing. 6.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 „Auf den Brücken”, 1 acter van F. Salten. 9.20 A. Becker, orkest. 1, >0 Steinerkapel en Jd. Hoeglauer, sopraan. Hamburg, 395 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Orkestconoert. 7.20 Orkestconcert. '8.20 Humperdinek-avond, o. 1. van A. Seeker. Daarna tot 11.10 Dansmu ziek. Brussel, 509 M. 5.20 Trioconcert, 8.20 Operafragmenten. Orkest en solisten. 10.20 Sluiten. WOENSDAG 31 AUGUSTUS. Hilversum, 10M M. 12.00 Politieber. 1235—1.15 Carillon be speling, ter gelegenh. v. d. verjaarda H. M. de Koningin, van het Koninklijk te Amsterdam, door den carillonnovr J. Vin cent. 1.15—2.00 Lunchoraziek door het Tria- nontrio (piano, viool, cello). 2.305.00 Open- Jucbt-matinée van het Haagsche Harmonie orkest, o. 1. van Henri Zeldenrust. 5.006.00 Concert door het A. N. R. O.-orkest. A. C, M. Siinkert, bas bariton. Egb. Veen a. d. vleugel. 6.006.30 I-ezing door Dr. H. Groot, over: Nieuwe denkbeelden over het ontstaan van het sterrenstelsel. 6.306.45 Voortzetting van het concert. 6.45 —7.45 (N. O. V.). Het Haagsch Gem. koor A polio". Dir. S. L. Wer- theün. De dames D. Hoenders} sopraan en Dora Lorsch, piano. 1. Wilhelmus van Nas- sauwc (Oude toonzetting). Ie coupl. sopraan solo. 2e coupl. Koor (met pianobegel.). 2. Mei, Isr. Oiman. 3. Moeder en kind, Wierts. 4. Middernacht. Wierts. 5. Het lie<l van de zea, Hartog. 6. Wien N’eerlandsch bloed, Wilms. 7.45 ’’oliiicber. 8.15 Aansluiting van bet Knrltaui te Scheveningen. Het Residentie orkest o. 1. vgn Prof. Sctmeevo’gt. Birgit Voor een overzicht, hoe extra vee) tyd en moeite is besteed om al de gevallen van nierziekte, te laag vetgehalte, watertoevoe- ging, het voorkomen van leng in de melk en andere afwijkingen by melk en melkpro ducten tot de bron toe na te sporen, zjj hier vermeld, dat: 9 40 maal één of meer afleveringsmonsters werden genomen voor het opeporen van uier- ziek vee; 126 maai één of meer zulke monsters wer den genomen wegens te laag vetgehalte in de gewone controlemelk; 26 maal wegens het nagaan van watertoe- voeging aan melk; 5 maal wegens het voorkomen ran het verschijnsel van leng in de melk; 5 maal wegens den verkoop van melk met te hoogen zuurgraad; 1 maal wegens den verkoop van karne melk met te lage vetvrije droogrest; 1 maal wegens het ten verkoop in voor raad hebben van gepasteuriseerde melk met een te hoog bacteriegehalte; 142 maal stal- of weidemonsters werden genomen voor het opeporen van uierziek vee; 174 maal naar aanleiding van melk met te laag vetgehalte; 26 maal om watertoevoeging aan melk op te sporen; 2 maal naar aanleiding van leng in de melk: totaal 548 maal zulk een monstername waarby in totaal 411 aflewrings- of stal- of weidemonsters 520 maal 1 keurmeester deel nam, 11 maal 2 keurmeesters dienst deden, 9 maal 3 keurmeesters, 5 maal 4 keurmees ters, 1 maal 6 keurmeesters, 2 maal behalve de 6 keurmeesters, di directeur en nog een ambtenaar daarby behulpzaam waren, ter- wijl 30 maal met meerdere keurmeesters te gelijk de melk by aflevering aan fabrieken werd bemonsterd. Hieruit blykt, hoe in deze richting nog belangrijk meer werd gewerkt dan verleden jaar en waardoor ook wordt verklaard, dat wjj dit jaar zooveel meer melkmonsters moesten nemen dan het vo rige dienstjaar. Ook de controle op de marktveemelk heeft dit jaar van onzen dienst veel gevergd daar op markten van beteekenis, zooals te Purmerend en Schagen, bjjna het geheele jaar door controle daarop is noodig geweest, waartegenover te Alkmaar met minder toe zicht kon worden volstaan, daar aldaar meer op de vaste melkers bleek te kunnen worden vertrouwd. Deze marktveemelk mag n.l. niet onaangezuurd van de markt worden vervoerd om te voorkomen, dat te voor consumptie wordt aangewend, daar ze in het algemeen minderwaardig van samen stelling is w’egens het zoogenaamde „opper sen” der koeien, dat is het één melktjjd voor den verkoop niet melken, waardoor het vetgehalte der daarna verkregen enorm wordt veria ledig uitmelken op vergroot, en bovendien minderwaardig van toestand, daar de koeien met uiergebreken enz. naar verhouding veeUmalen ter mflrkt worden gebracht. Van alcoholische dranken werden onder zocht 12 monsters. De marktverkoopers, tegen welke bet vorige jaar opgetreden werd in verband met het verkoopen van vruchtenwijn onder den naam van Portwyu, Malaga, enz., wer den in dit verslagjaar geregeld gecontro leerd. Door hen is de etiketteering van de ficsschen nu zoodanig gewijzigd dat van bedrog- hier thans geen sprake meer is, al zyn de bewoordingen, waarmee zjj hun waar aanprfjzen, niet steeds in overeenstemming daarmede. Nog0slechts één geval werd ge constateerd, dat vruchtenwijn a’* >**- port" (zonder nadere aanduiding^ •tiketteerd. spoorwegovergang, te Harselaar, welke hem bekend was, te letten. Van U. is den sneltrein AmersfooMApeldoorn, welke kwam aanrijden, in de flank ge reden. De motorfiets met berijder sloe gen achterover en zijn vervolgens nog een twintigtal meters meegesleurd. De getroffene werd zeer verminkt. Hij was dadelijk dood. De machinist van den sneltrein, die het ongeluk bemerkte, heeft den trein nog doen stoppen, waar door deze ongeveer een kwartier ver traging had. Dadelijk waren de burgemeester, po litie, een dokter en een verpleegster ter plaatse. De verpleegster heeft het lijk in een laken gewikkeld. Het werd per bran card naar de moeder, die weduwe is, vervoerd. Dr. Van Buuren uit Barneveld heeft haar op de droevige gebeurtenis voorbe reid. Zooals te begrijpen, was zij diep onder den indruk. Op denzelfden over weg zijn reeds meermalen ongelukken met doodelijken afloop gebeurd. OPLICHTERS AANGEHOUDEN. Een had een geladen revol ver bij zich. De 20-jarige R. H., los werkman te Amsterdam, en de 30-jarige P. v. d B zonder vaste woon- of verblijfplaats,* vervoegden zich Zaterdagmiddag 5 uur aan de pastorie aan de Amsterdamstrnat te Haarlem en vroegen den pastoor te spreken om hem om ondersteuning te vragen. Zij werden binnengelaten en heb ben in den tijd, dat de pastoor geroepen werd, kans gezien, een op tafel staand collectebusje te openen en zich den in houd daarvan toe te eigenen. Onmiddellijk na hun vertrekebemerk- te de pastoor den diefstal. De politie zette hen na en arresteerde hen op den Burgwal. Op aanwijzing van een burger, die de verdachten iets onder een graszode had zien verbergen, werd de buit gevonden; deze bedroeg 92 cent. De verdachten, van wie de een een met 6 scherpe patronen geladen revolver bij zich had, zijn opgesloten. Zij ontkennen iets met den diefstal te maken te bben. MOORD -W. FLCIALIAVEREENIGING. Op 18, 19 eri 20 September zal boven staande vereeniging een tentoonstelling organiseeren van de uitgereikte planten in de Parkzalen. ORANJEVEREENIGING. Het programma voor 31 Augustus luidt: 's morgens 8 uur luiden van alle klokken, 9 uur muzikale omgang door 't muziekcorps „Crescendo", 10 uur op tocht van de deelnemers aan den vlie gerwedstrijd. Muziek van „Crescendo”, half 11 vliegerwedstrijd op het schiet- terrein, des middags 3 uur Groote Vlag- genoptocht waaronder eveneens een of meerdere groepen versierde fietsen, half 8 groot concert in de Gouw en openlucht bioscoop op het Nieuwland. CAPELLE A. D. IJSSEL. Het lijk in den Ussel geworpen. Zaterdagavond is de 61-jarige rente nier G. Dekker Dz. in zijn woning te Ca- pelle a. d. Ussel door den 19-jarigen ar beider B. M. vermoord. De dader, die gisternacht is gearresteerd, moet het slachtoffer met vuistslagen hebben ge dood. Hij heeft het lijk daarna in de ri vier geworpen. Het lijk is nog niet gevonden. Men meldt nader: Zondagavond omstreeks 11 uur ver voegden zich twee opgeschoten jongens en in de buurt van Keten gestation- neerden gemeente-veldwachter Wouda met de mededeeling, dat de 19-jarige B. M Zaterdagavond den 61-jarigen G. Dekker had vermoord en het lijk in den IJssel had geworpen. Na verhoor van de jongens, is de bur gemeester gewaarschuwd. De dader is daarop van zijn bed ge licht en in arrest gesteld. Na aanvanke lijke ontkenning is spoedig een volledige bekentenis gevolgd. De dader moet aan Dekker geld naar verluidt een bedrag van f schuldig zijn geweest, en over het terug geven daarvan is Zaterdagavond tus- schen half 6 en 6 uur ten huize van Dek ker twist ontstaan. M. heeft daarbij Dekker met groote kracht eenige vuist slagen toegediend en verder door wor ging Dekker van het leven beroofd. Hij verliet daarop de woning en heeft in den loop van den avond als werkend lid nog deelgenomen aan een zanguitvoering, die in de muziektent gegeven werd. Om half 12 is hij weer naar net huis van den vesslagene gegaan, met de bedoeling, het lijk te verbergen. Hij heeft het daarop van het huis aan de binnenzijde van den dijk over den openbaren weg gebracht, om het in de rivier te werpen, waarbij hij de hulp heeft ingeroepen van, de beide jongens, die juist passeerden. Zondagavond zijn de jongens in groote onrust bij den veldwachter gekomen. Dat Dekker gedurende den Zondag niet vermist werd, is begrijpelijk, aange zien hij ongehuwd was en alleen huisde. Er wordt thans naar het lijk gedregd, waaraan ook een politieboot uit Rotter dam deelneemt. s T VELD. Stoomzuivelfabriek „Nooit Ge dacht”. Als nieuwe deelhebbers der fabriek zyn deze week nog toegetreden de veehou ders Wit Jz. Jr. on Th. Wljnker Dz. Voor* de melk- geleverd „half zoet" werd over het tijdvak 3—30 Juli uitbetaald gemid deld f 5.22 per 100 K.G. of f 1.per kilo vet. ■wypers. Onder de vele aanwezigen waren o.a. Mgr H. J. M. Taskin, praeses van bet Groot-Seminarie te Warmond, de zeer- eerw. heer A. Hollenberg, deken van Purmerend, de weleerw. heer J. Höppe- ner, regent van d^ Bissch. Kweekschool te Beverwijk, het bestuur van de litur gische vereeniging in het Bisdom Haar lem, e.a. Gistermiddag om één uur werd de priestervergadering gehouden. Het pe riodiek aftredend bestuurslid, de zeer- eerw. heer L. M. W. Wijtenburg, deken van Hoorn, werd als zoodanig herkozen. Mgr. H. J. M.-Taskin hield een rede over den liturgischen geest, waarna een gedachtenwisseling volgde, naar aanlei ding van het gesprokene. PROVINCIAAL KAPITTEL DER CARMELIETEN. In het Provinciaal Kapittel, onder voorzitterschap van den Hoogwaardig- sten Pater dr. E. Magennjs, prior-gene- raal der Orde, gisteren te Zenderen ge opend, werden herkozen als Provinciaal pater dr. Cyprianus Verbeek en als as- sistent-provinciaal, pater dr. Titus Brandsma en gekozen als definitoren de paters dr. nugenius Driessen, Fidelis Metternich, dr. Athanasius van Rijswijk en Aloysius van der Staay. Tot afgevaar digden der Provincie voor het Generaal Kapittel: priter Vitalis Felix en Vincen- tius van Wijk en tot custos: pater Lam bert us Smeets. MUZIEKCONCOURS TE BEVERWIJK. Zondag ia de eerste wedstrijddag geweest van het nationaal muziekconcours, georga niseerd ter gelegenheid van het 15-jarig be staan der Beverwjjksehe Harmoniekapel. De uitslagen zjjn: Marschwedstrjjl: Amsterdamsch politie- muziekgezclsohap, le pr.; Helder’s fanfare corps, le pr.; Oefening kweekt kennis, Hil versum. 2e pr.; Excelsior, Alkmaar. 2e pr.; R. K. Harmonie, Zaandam, 2e pr.; St. Jozef- Harmonie, Beverwyk, 2e pr.; Ons Genoegen, Hoofddorp, 3e pr. Concertwedstryd: Derde afd. Harmonie: Oefening kweekt kennis, Hilversum, le pr.; St. Jozef Harmonie,' Beverwijk, 2e pr.; Wil len is Kunnen, Haarlem, 3e pr. Tweede afd. Harmonie: R. K. Harmonie, Zaandam, le pr.; Kunst en Vriendschap. Krommenie, le pr.; Kunst na Arbeid, IJmui- den-Oost, 2e pr.; Excelsior. Alkmaar. 3e pr. Eerste afd. Fanfare: H. IJ. G. O., Heehu- gowaard, le pr.; Olympia. Monnikendam. 3e pr.; Kuntsmin, Andjjk-Oost. 3e pr.; Helder’s Fanfarecorps, Helder, 3e pr. Eereafd. Fanfare: Amsterdamsch Politie- muziekgezclschap. 2e prys. Nieuwe R. K. Meisjesschool. Met don bouw van de R. K. Meisjesschool worden goede vorderingen gemaakt. Dacht men aanvankelijk de school begin September in gebruik te nemen, dit zal ech ter worden eind September of begin October. Het gebouw over welks inrichting wij even tueel iets meer hopen te schryven, maakt e.en vriendelyken indruk en is een sieraad voor de omgeving. Opgepakt. Zondagmiddag maakte ze kere J. V., een persoon die een flink getal vonnissen achter den rug heeft, het de politie zeer lastig. Onder den invloed zijnde van alcohol, verkoos hy niet zich naar huis te Itogeven en begon zelfs de politie uit te schel len en te dreigen. Dommer had de man niet kunnen doen, want nu was ’t met de lankmoe digheid der politie gedaan en werden onder hevig verzet den man de boeien aangedaan en ging hij op dezen, wat het weer betreft, zeldzamen Zondagmiddag het schuurtje in. Wie niet hooren wil moet maar voelen! Vischmarkt Vrydag werd aange voerd door 6 vaartuigen 720 pond hoekbot f 25.8025.90 Hoogste vangst 252 pond, laagste 36 pond; door 1 vaartuig 107 pond raapbot f 20.70 per 100 pond. Diefstal van tongen. Uit een pakhuis van een alhier gevestigde vischhandelaar werden Vrijdagnacht een vijftal groote ton gen weggenomen. De politie heeft een on derzoek ingesteld. Aangehouden. Door de politie alhier werd aangehouden een persoon, afkomstig van Haarlem. Deze persoon was gesignaleerd in het Algemeen Politieblad, wegens een nog tegoed hebben van een viertal vonnissen. De aangehoudene werd overgebracht naar Alkmaar. In werkalUken dienst. De dienstplichtige J. J. Beek, uit deze gemeente, wordt tegen 6 Februari a.s. in werkelyken dienst geroe pen bjj het 21e Regiment Infanterie te Amers foort Engel), sepraan.* 40,10 Persber. 10.3012.90 (n. O. V.). Dansmuziek. Van de „Pschorr Dan cing” te Rotterdam door „The Harmony Six.” Daventry *1600 M. en Londen, 361 M. 12.20 Dansmuziek. L. Rutt, comedienne. I. 21» 2.20 Orkestconcert. 3ï20 lacht klassiek concert. Strijkorkest en P. de Foras, sopraan. C. Smith, bariton. D. Kircher, piano. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orgelbespeling. 6.40 Tuin praatje. 6.50 Tijdsein, weerbor., nieuwe. 7.05 Orgelbespeling. 7.20 Lezing onder de ausp. v. d. Volkerenbond. 7.35 De suites van Hün- del. 7.50 Variëté-artisten. Don Vocal kwar tet. 9.10 „Meeting of the Brit. Ass.” te lateds. 10.00 Tydsein, weerber., nieuws. 10.20 II. 20 Joo<|sch Concert. PariX „Radio-Paris”, 1750 M.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9