BOVENKARSPEL. OUDORP. GROOTEBROEK. BEVERWIJK. ZUlLf-SCHAPWOUDE ST. MAARTENSBRUG. SCHA GEN. BLOKKER. WESTERBLOKKER. van Uitgaaf zyn K Geslaagd. De Heer J. Bosnia, hoofd der R.-K. Jongensschool, slaagde 30 Augue- tus te Wageningen voor de akte „iSiin- bouw”. Bebouwing. Evenals in het Westland, verrjjzen thans in onze gemeente meer en meer broeikassen, doch om voor andere ge wassen te worden gebruikt, dan in het West land. De kassen wórden hier hoofdzak el ijk ge bruikt om daarin bloembollen te trekken. Reeds werden dit jaar elf kassen geplaatst. Voor de bouwerjj beteekent dit geen onbe langrijke vooruitgang.. f 3107.53 f 13180.84 f 1300.— Vergadering van den Raad, dezer gemeente op 29 Augustus 1927. De voorzitter opent te half acht de ver gadering. Na een woord van welkom aan alle leden worden de zeer uitgebreide no tulen der vorige vergadering belezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goed gekeurd. Daarna werd de zeer kleine agenda in een half uurtje afgewerkt. Een verzoek van G. Breeuwsma, om ver goeding, ingevolge art. 13 der Lager On derwijswet 1920, wegens het bezoeken van zqn kind van de Christelijke School te Alk maar. werd op voorstel van B. en W. afge wezen, omdat het kind nog niet den leer plichtigen leeftijd (7 jaar) had bereikt Daarom was de gemeente hiertoe nog niet verplicht De heer Bruin verklaarde zich voor een tegemoetkoming. Evenzoo ging het een verzoek van de R.-K. Militaire Vereeniging, te Amersfoort, waarvoor f 10.werd gevraagd. Het mocht niet baten. Saldo Kapitaaldiènst ontvang Uitgaaf *1’ - Raad (Vervolg). De heer Neuvel zegt, dat er een overeenkomst bestaat en dat dien tengevolge theoretisch de straat niet is over te nemen, doch practisch wel, daar de straat door het verkeer niet is gebruikt, doch mis bruikt in sommige gevallen. Verder acht hij hot overbodig, dat de bermen door de be woners worden bestraat en bovendien is dit zeer bezwaarlijk voor de bewoners, gezien de groote open plekken die er in de straat zijn. Feitelijk is het hier een doodloopende straat. D.» Voorzitter zegt, dat wanneer de ber men niet worlen bestraat, men in de toe- komst een modderpoel zal krijgen, zooals reeds by andere straten is gebleken en hier tegen dient gewaakt. De heer Neuvel bemerkt nog, dat indien de bewoners ook nog de bermen moeten be straten, het voor hen een dure geschiedenis zal worlen, gezien zq het land enz. reeds duur hebben gekocht. De heer Hofland zou omtrent de bestrating der bermen den heer Neuvel even willen wij zen 'op den voormallgen toestand in de St. Jozef, wat een modderpoel was het daar vroeger niet, toen de bermen niet bestraat waren. Misschien, zoo zegt de heer Neuevl, zou dit ook te verhelpen zijn door het aanbrengen van sintels. Dit is ten slotte veel goedkooper. De heer Slagter is het met den heer Neu vel eens. dat de menschen daar in een bij zonder geval verkeeren. Buiten hun schuld is de straat door het circus vernield, en nu gaat het toch niet aan, om hen voor de gevolgen te plaatsen. De heer Broersen meen-t, dat die straat eigendom is van de bewoners. Het circus heeft met' de wagens de straat kapot gere den; moeten die menschen dat maar zonder meer aceepteeren? De Voorzitter zegt, dat die straat voor publiek verkeer is bestemd en dat daarom ook de bewoners de gevolgen daarvan moe ten dragen. De heer Neuvel brengt nog naar voren, dat indien later de straat wordt overgeno men, deze dan zeker in een desolaten toe stand zal verkeeren. De heer Slagter vraagt, of die menschen niet ten goede kan worden gekomen door de kuilen uit de straat te nemen. De Voorzitter zegt, 'dat dit reeds is ge schied. Na verdere toelichting van den Voor zitter besluit de Raai met 9 tegen 2 stem men om de Schaperstraat niet over te nemen, dan nadat de bermen behoorlijk zijn bestraat. Punt' 8. Verzoek' van de Commissie-van Aalst om toezegging eener bijdrage van 40 jaar in de bouwkosten van kanalen. B. en W. stellen voor nog geen bijdrage toe te zeggen en de beslissing hieromtrent een jaar aan te houden, wijl zij meenen, thaus bij de huidige ongunstige bedrijfsin- komsten van den tuirdrouw het gemeente budget met zulk een bedrag niet mag wor den bezwaard. De Voorzitter doet voorlezing van het des betreffend request der commissie, alsmede vau het verhandelde in de vergadering te Alkmaar. Uit het voorgelezene blijkt, dat de lijst der bijdragen voor iedere gemeente nu als vastgesteld moet worden beschouwd al- zoo voor deze gemeente 3500.Daar de totstand der gemeente thans een dergelijke uitgaaf niet toelaat en men misschien een volgend jaar een heel anderen kijk kan heb ben ook op het plan der kanalen zelf, meen den B. en W. deze zaak een jaar uit te moe ten stellen. Do heer Broersen gevoelt zich eenigszins erkentelijk tegenover B. en W., doch van den anderen kant acht hij het een belachelijk voorstel. De zaak gaat nu afhangen van een goed of slecht jaar. Hij ziet er meer een po litieke zet van het college in. Hij zou daar om willen voorstellen, het voorstel van B. en W. vierkant te verwerpen. De heer Kool verwondert rich over het schrijven der commissie, die hier beweert, dat verdere omlerhandeling is uitgesloten en de lijst als vastgesteld moet worden beschouwd.' Te Alkmaar had hij hiervan een heel ande ren indruk. De heer Hofland acht de .kwestie van te groot belang om die .zonder meer, van den baan te schuiven. De heer Jong protesteert tegen de uitla ting van den heer Broersen, ais zou hier door B. en W. een politieke zet zijn gebezigd. Dit is ten eenenmale niet zoo. De zaak is door B. en W. in allen ernst en eerlijkheid bespro ken en dit college meende de zaak een jaar uit te moeten stellen, omdat men dan mis schien wederom andere ervaring zou hebben opgedaan. Is het kanaal ten slotte niet te koeren, dan acht hij het toch wensoheljjk, dat men hier toch medezeggingschap krijgt in den aanleg enz. Ook op den heer Neuvel heeft het voorstel een eigenaardigen indruk gemaakt, ook hem wil het voorkomen, dat alles vau een gunstig of ongunstig jaar af gaat hangen. Bovendien heeft de Raad reeds eerder zich in principe tegen kanalisatie verklaard en dientenge volge ook tegen de bijdrage. We weten zelf het best wat noodig en nuttig voor ons is en dan zou ten slotte een pondsgewjjzze ver- deeling der lasten nog te billijken zjjn, maar niet een bedrag, dat ons zoo maar als een brandschatting wordt opgelegd. Voorts heb ben zich dan ook nieuwe gezichtspunten ge opend betreffende de voordcelen van een ka naal. De heer Hofland is dit niet met den heer Neuvel eens. Als men maar eens even na gaat, dat het op het oogenblik hier in onze bedrijven niet gaat over een slecht jaar, doch dat onze groententeelt in zijn geheel wordt bedreigd en wat men in de toekomst hiertegen zal moeten doen, dit is toch zeker wel een nieuw gezichtspunt. De heer Visser zegt, dat deze aangelegen heid en voor den voor- èn voor den tegen stander een zeer moeieljjk parket vormt. Nie mand kan zegden wat ons de toekomst zal brengen, doch hij acht het in elk geval raad zaam om ervoor te zorgen, dat indien het kanaal niet is te keeren, dat wij er toch ook iets in hebben te vertellen. De heer Slagter kan zich best, indenken, dat de heer Broersen zich scherp heeft uit gelaten over het voorste) van B. en W. In dertijd heeft de Raad zich in meerderheid uitgesproken tegen kanalisatie. Voorts w*rd beweerd dat na de vergadering m Alkmaar de storm tegen het kanpal heel wat was ge luwd. Hem is echter gebleken, dat verschil lende gemeenteraden, die aanvankelijk vóór een kanaal waren, nu tegen de bijdrage gaan stemmen. Hij kan zich dan ook met het voor stel Broersen zeer goed vereenigen. De voorzitter meent te moeten opmerken, dat het voorstel niet belachelijk is. Er is wel een politieke zet gebezigd, doch niet tegen over den Raad, maar wel tegenover anderen. We hebben de zaak niet bekeken naar den toestand van heden. We hebben de goede en de kwade jaren door elkaar genomen. Doch wij zijn van het standpunt uitgegaan, dat men niet kan weten wat een volgend jaar ons brengt. Daar er geen direct voordeel voor den tuinbouw is te behalen, meenden B. en W. aldus te moeten adviseeren en eens af te wachten, wat de toekomst one biedt De heer Kool heeft ernstige bezwaren te gen de handelwijze der Commissie, die be weert, dat er tegen de bijdrage als zoodanig niet is geageérd, terwijl toch de Burgemees ter dat voor Grootebroek wel heeft gedaan en daar geen antwoord op heeft gekregen. Hij kan dit geenszins goedkeuren in de Com missie. De heer Viseer raadt nogmaals aan, dat men moet bedenken, dat wanneer het kanaal er komt, wij Jiicr toch medezeggingschap moeten hebben en zoo maar niet alle onder- handelingen afbreken. De heer Jong brengt ook nog naar voren, dat van de zijde van B. en W. absoluut geen politieke zet is gebezigd. Is de uitgaaf in een «lecht jaar te veel, dan is ze in een goed jaar ook te veeL Doclf het lag in de bedoe ling van B. 'en W. om eens af te wachten en te zien of er wat valt te bereiken in de toekomst. De heer Broersen, gehoord de toelichting der heeren op het voorstel meent te moeten zeggen, dat belachelijk wel wat sterk was gezegd, doch hij blijft bij zijne meening dat het gevaar blijft bestaan, indien het College van B. en W. voorstanders van het kanaal zijn. De heer Neuvel bemerkt, dat wat de licht zijde betreft geen enkel nieuw perspectief ie aan te toonen, wat de schaduwzijde betreft wel. Hij wjjst dan op den primairen weg en de daarin te maken kunstwerken. De heer Hofland meent, dat de heer Neu vel hierdoor onbewust een verdediging houdt van het voorstel van B. en W. Ook de heer Visser zegt, dat jukt die aan te brengen kunstwerken voor ons van zoo groot belang zijn en dat wij daarom juist een stem in den Raad moeten hebben en ons alles maar niet moeten laten opdringen. Hierna worden de discussiën gesloten, nadat de voorzitter nog mededeelde, dat er geen politiek van B. en W. heeft voorgeze ten, daar men anders de zaak had kunnen verschuiven tot den volgenden keer, wan neer de nieuwe Raad hier verschijnt en die misschien heel anders over de zaak denkt. Het voorstel Broersen om te besluiten hoegenaamd geen bijdrage in de kanalisatie te verleenen wordt nu in stemming gebracht en met 8 tegen 3 stemmen besluit de Raad niet over te gaan tot het verleenen van een bijdrage in den kosten van den aanleg van het kanaal. Punt 9. Vaststelling der gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1926. De heer R. Berkhout de rapporteur der commissie van onderzoek brengt verslag uit over de bevindingen der commissie. De boe ken en bescheiden werden in de beste orde bevonden. Hij brengt dan ook een woord vau dank aan allen die hebben medegewerkt om deze rekeningen zoo keurig samen te stellen en toe te lichten. De rekening der gemeente 1926 geeft aan in ontvang op den gewonen dienst f 57196.8014 f 54091.27 S Beter ging het Iemand» die twee klhderea heeft, die de handelschool bezoeken te Alk maar. Zonder dat hö er om verzocht, werd hem een douceurtje gegeven. Het schoolgeld van f 50.of f 60.werd hem cadeau ge daan, op voorstel van B. en W. Een schrjjven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de Gemeente-rekening 1925 De suppletoire begrooting 1926 werd aan geboden. Voorte werd rapport uitgebracht, door de commissie, belast geweest met het onderzoek der rekeningen dienst 1926. De voorzitter zeidp, dat met de gemaakte aanmerkingen zou rekening worden gehou den. De voorzitter zeide, alvorens tot de rond vraag over te gaan, zich gedrongen te ge voelen het scheidende lid van dezen raad, ’n woord van dank toe te spreken. Deze laatste vergadering, mjjnheer Kunst, aldus de >x>orzitter, dank ik U voor alles, wat u in het belang der gemeente hebt ge daan. Gaarne sluit ik mjj aan bij de goede meening die Uw supérieuren over u hebben, Uw liefde voor den arbeid is hier gebleken, vooral ook hieruit blijkt uw liefde daarvoor, nu u gemeend hebt to moeten bedanken voor het raadslidmaatschap, omdat het uw werkzaamheden bemoeilijkte. Dat gjj altijd met genoegen terugdenken zult aan den tijd, dien gjj -hier hebt doorgebracht, do belan gen der gemeente dienende. Namens de ge meente onzen dank. Bjj de rondvraag verzocht de heer Bruin het woord voor het volgende: Uit het raadsverslag van de gemeente Groot-Schermer was hem gebleken, dat do Burgemeester, daar iets had gezegd, wat in strijd was met verklaringen door dienzelfden Burgemeester, gedaan aan den heer Bruin. Nu verzoekt de heer Bruin hiervan aantee- kening in de notulen en tevens, dat de pers hiervan not* zou nemen. De Raad der ge meente Oudorp heeft besloten niet meer dan f 10.te geven voor iedere aansluiting bij het net van Groot-Schermer. De Burgemees ter van Groot-Schermer had gezegd onder getuigen: „Nimmer zullen wij om eenige bij drage komen”. Zoo kleingeestig waren zo in Groot Schermer niet. Hierna sluiting. De gewezen directeur van de gasfabriek. Zooals bekend is, werd in do Woensdag-* avond gehouden vergadering van den Be- verwijkschen gemeenteraad een voorstel be handeld van het S. D.-raadslid J. Groot, be doelend de instelling van een commissie van onderzoek naar hot beleid van den gewezen directeur der gemeentelijke lichtbedrjjven, den heer Donckers. Over dit voorstel staakten do stemmen. Een, door hetzelfde lid ingediendo motie, waarin de raad zich uitspreekt voor een justitieel onderzoek, werd verworpen. 1 hans is na afloop der raadsvergadering bij de justitie een gerechtelijke actie inge steld tegen den heer Donckers, zulks naar aanleiding van de beschuldigingen van den eher v. d. Stel. De a.s. Wet houders verkiezing. Door de vooruitstr. Vrfjz. Raadsfractie is aan de R.K. fractie het voorste) gedaan om uit elke frac tie een wethouder te benoemen. Gelijk men weet is het college thans samengesteld uit do heeren Bekker, r.k., en Kroon, liberaal. Bij schrijven van 30 Aug. is door do R.K. fractie hierop het volgende geantwoord: „Uw schrijven .van 25 dezer heeft in onze fractie tot de volgende overwegingen aan leiding gegeven: In 1919 werkten wij mede tot de herbenoe ming a.ls wethouder van den heer J. Kroon, die als zoodanig reeds vele jaren zitting had en o.i. in dien tijd vele verdiensten voor de Gemeente verworven had. Bovendien overwo gen wij toen, dat slechts zeer ernstige rede nen aanleiding zouden kunnen geven, niet tot diens herbenoeming mede te werken. Die redenen achtten wij niet aanwezig, temeer ook, omdat wij in den heer Kroon evenzeer zagen een vertegenwoordiger van het vrqtin- nêSudeel der burgerij, al” in de andere vrij zinnige raadsleden. Naderhand zijn wjj tot de overtuiging ge- komeh, ziende de gespannen verhoudingen in de gemeente, speciaal onder de linksche groe pen, de vele mutaties onder de Raadsleden uit Uwe partij en de geschillen, waardoor de ze soms tot stand kwamen, dat de samen stelling van het college een gelukkige is ge weest voor het gemeentebelang. En thans, na 8 jaren, kunne wij evenmin in een veranderde samenstelling een gemeen tebelang zien, afgezien nog van het feit, dat het toch moeilijk ie verdedigen zoude zijn een aftredend wethouder, die steeds zijn plicht deed, niet weder te herkiezen. Misschien kunt U ook zelf wel inzien, boe moeilijk dit de R.K. Raadsleden zou vallen. Vinden wjj het alleszins billijk, dat een w ‘t- houder wordt benoemd namens het Katli. volksdeel en eene namens het niet-kath. deel, Lc. het vrijzinnige deel, wjj achten het een vrij vrij ondergeschikt belang uit welke vrij zinnige groep de laatste gekozen wordt. Gezien echter bovenstaande redenen en daarbij gevoegd onze overtuiging, dat ook onder het linksche deel der burgerij een zeer groote groep (zeker een veel grootere als uit net stemcjjfcr op diens party uitgebracht, valt te concludeeren) het ten sterkste zou afkeu ren als de heer Kroon niet zou worden her benoemd, zal het U duidelijk zijn, dat wjj op Uw voorstel, in Uw schrijven vervat, voor bands niet kunnen ingaan. Hetzelfde geldt ook voor de Gascommissie, waarin de beer Kroon, reeds sinds de op richting der gasfabriek, en o.i. met eere, ziL ting heeft. Ten dezen aanzien meenen wij U tevens in herinnering te moeten brengen, dat het lid Uwer fractie zijn benoeming in de va- caturo-Berkhout als pl.v.v. lid der Gascom- miesie niet wenschte aan te nemen. Wij meenen hiermede ons standpunt in dezen voldoende te hebben uiteengezet.” Waar de Kath. fractie aldus zyn stand punt heeft bepaald, meenen wjj met vrjj groo te zekerheid te mogen vóórspellen, dat het college van B. en W. geen wijziging zal on dergaan. Bouw opgedragen. Aan den beer D. de Leeuw Wz., aannemer alhier, is het bouwen van een boerenplaats opgedragen vont reke ning van den beer A. AppeL Raadsvergadering. De Raad dezer gemeen te kwam Dinsdagavond in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter burgemeester J. Cor nelissen, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Allo leden aanwezig. De notulen der vo rige vergadering werden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat in B. en W. is besloten geen inzage aan de leden te ver strekken van do tusschen B. en W. gevoerde correspondentie en het college van gedepu teerden inzake de Landbouwhuishoudschvol. De heer Bakker beroept zich op art. 183 der gemeentewet en w il den raad inzake de ze kwestie uitspraak laten doen. Wethouder Gorter en andere leden heb ben hiertegen principieele bezwaren; het voorstel Bakker wordt dan ook verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Van den heer Heemstra uit Franeker is bericht ingekomen dat hij zijne benoeming als onderwijzer aan de O.L. School gaarne zal aanvaarden. Rapporten zijn ingekomen over het 2e kwartaal 1927 der Gasfabriek en idem over het electriciteitsbedrjjf. Evenzoo het rapport over het beheer vau het Rietbosch 1926, wat <le voorzitter een woord van dank aan den .'amensteller, den heer van Nuland, doet brengen. Van do commissie der winkelweek is het verzoek ingekomen de stroom, benoodigd voor de verlichting tijdens de winkelweek voor rekening der gemeente te doen ge schieden. B. en W. stellen voor f 100 stroomverbruik voor rekening der gemeente te nemen, waar mede alle leden zich kunnen vereenigen. De heer Bakker wil voor de bakkerij-ten- toonstelling nog een medaille beschikbaar stellen, waarmede allen eveneens accoord gaan. De heer Igesz wil een vry overpad hebben Over het terrein, bij het oude Slot.. B. en W. stellen voor op dit verzoek af wijzend te beschikken daar dit afbreuk zou doen aan den fraaien toestand welke daar is geschapen, stellen voor een ander stuk grond ter beschikking te stellen, onder voor waarde dat de heer Igesz afstand zal doen van de vermeende rechten op het door hem bedoelde stuk grond. Na comitévergadering wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Desgevraagd is bericht ingekomen van het Centraal-Bureau voor verificatie en financieel» adviezen van Nederlandsche gemeenten te ’s-Gravenhage, dat het de controle over de gemeentebedrij ven w il uitoefenen voor f 200 gasbedrijf, f140 electriciteitsbedrjjf. f240 gemeente-ont- vanger en t 100 het bedrijf der eierveiling, al les per jaar gerekend. B. en W. stellen voor de controle over den gemeente-ontvanger zelf te doen en die der andere bedrijven aan genoemd burean op te dragen. Met 9 tegen 2 stemmen wordt aldus besloten. Van de commissie voor het nazien der ge- meenterekening 1926, is aanmerking ge maakt op volgnummer 245: ziekenvervoer per auto. De commissie wil een regeling treffen niet eene verhuurinrichting, zoodat vervoer voordeeliger zal kunnen plaats hebben. Volg nummer 248: vergoeding leerlingen welke een Nijverheidsschool bezoeken. Deze is vol gens de commissie niet boor gemeentere- kening, doch volgens de Nqverheidsonder- wijswet voor Rjjksrekening, waarmede B. en W accoord gaan. Hierna wordt de rekening dienst 1926 al dus voorloopig vastgesteld. Volgt vaststel ling navorderingscohier Hondenbelasting ’27. Bjj de rondvraag wijst de heer Bakker op het- geen wordt geschreven in de dagbladen over de-gasdirecteuren. Spreker wil zoowel in het belang van de gemeente als van onzen direc- teur een onderzoek zien ingesteld, wat aan B. en VV. zou worden opgedragen. Langdurig wordt hierover gediscussieerd en eindelijk het voorstel Bakker aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. De heer Roggeveen dient hierna een door hem samen gesteld rapport in omtrent de mogelijkheid v. gaslevering aan Sehagerbrug. Uit dit rapport blijkt dat 128 aansluitingen zouden kunnen geschieden, 72 hebben zich reeds tot aansluiting bereid verklaard, 29 wa- 'ren tegen aansluiting en 27 konden nog niet besluiten. Een exploitatierekening werd te vens overlegd. De voorzitter brengt den heer Roggeveen dank voor de groote moeite, die hij zich ten -deze heeft getroost. Hierna richt de voorzitter een hartelijk woord van afscheid tot de leden die in een volgende vergadering niet méér zullen ver schijnen, waarvoor de scheidenden den voor zitter dank zeggen. Daar niemand meer het ■woord verlangt wil de voorzitter de openbare vergadering sluiten. Namens de aanwezige pers vraagt den neer Kerkmeer den voorzitter cijfers te mogen ontvangen betreffende de verschillende be drijven, waarvan de voorzitter in den aan- vang der vergadering Kun verschijnen heeft aangekondigd. De voorzitter zegt hiertegen geen bezwaar te hebben en 'geeft de gevraag de cyfers. waaruit blqkt dat .de gemeente- rekening dienst 1926 in de gewond dienst aan uitgaven opgeeft f 252825.24 aan ontvang sten f249064.10. nadeelig slot f3761.1414. Xajfitaaldienst in ontvangst en uitgaven 280437.98 De winst van het electriciteitsbedrjjf, 2de kwartaal ’27 is groot f 1165.88. Het \erjies der gasfabriek over dit kwataal bedraagt f 1321.59J4. Het Rietbosch leverde over 1926 een winst op van f 588.70. De raad was inmiddels in comité gegaan ter behandeling o.a. van reclames tegen den iqk is te komen tot verlaging van den stroomprjjs. De voorzitter zegt, dat dit bjj de begroo ting onder het oog kan worden gezien. De heer Berkhout verzoekt den voorzitter te willen bevorderen, dat men vanuit Enk- huizen niet meer op een Katholieken feest dag het metergeld ophaalt. De Voorzitter zal hiervoor zorg dragen. De heer Broersen vraagt welke de aanlei ding is geweest voor den Voorzitter om in laatste instantie vergunning te verleenen aan het gasbedrijf te Enkhuizen om op een Ka tholieken Zondag in de gemeente te werken, terwjjl de bewoners er tegen waren. De heer Broersen licht de zaak toe en meeat, dat de Voorzitter wel niet goed zal zijn ingelicht en hjj zou daarom gaarne zien, dat hjj zich ter bevoegder plaatse oriënteerde. De Voorzitter zegt van omstandigheden zooals de heer Broersen die naar voren brengt, niets te hebben geweten, anders had hjj de vergunning niet verleend. Het is door verkeerde voorlichting dat hij zqn toestem ming heeft gegeven, daar men hem alleen mededeelde, dat het een spoedeischend geval was. Zoo ook vraagt de heer Broersen nog naar vertooningen in den schouwburg, die hoewel goedgekeurd door den Burgemeester toch lang niet in de ijjn bleken te zqn. althans voor hier niet. De voorzitter licht toe, dat hij de commis sie telefonisch met een en ander in kennis heeft gesteld. Dat het eene stuk hem echter niet bekend was en hjj daarvan een tekst boekje heeft gevraagd. Dit was niet aanwezig en zoo heeft hjj op gezegde en voorlichting van den directeur der schouwburg het stuk laten gaan, doch dat heel anders was dan men hem had medegedeeld. De strekking van het stuk was niet in de lijn, doch hij meende, dat het nog een goede moraal zou be\%tten op het einde, doch dit bleek helaas ook zoo met te zqn. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de openbare bijeenkomst en gaat de Raad over in comité. Drankweertentoonstelling. Door de Maria- vereeniging zal alhier gedurende de week van 4—7 September een groote dankwecr- tentoonstelling worden gehouden in het Pa- tronaatsgebouw. De expositie zal worden uitgebreid met een tentoonstelling van bloe men en planten, nuttige en fraaie handwer ken. Als jury voor deze te bekronen inzen dingen treden op de heer B. Hoek en de da mes Mevr. Brouwers en Mej. Dittmar. Door nieLleden worden inzendingen ter opluiste ring ingewacht. Aan de mooiste dezer in zendingen zal eveneens een prijs worden toegekend. Aan het rqke programma ontlccnen we het volgende: Zondag 4 Sept. H. Mis en Al- gemeene H. Communie tot intentie van Maria- en St. Annavereeniging. Tevens bloe mendag. Maandag 5 Sept.- Van 2—4 uur inzending van de handwerken. De inzendingen moeten voorzien zjjn van een kaartje, vermeldende de naam van eigenaar of vervaardigerfster). Dinsdag 6 Sept.: Eveneens inzending van handwerken. Van 3—4 uur keuring en toe kenning der prjjzen. Woensdag 7 Sept.: Sint Annafeest met op voering van do kinderoperetto „Reepelsteel- tje” en eenige voordrachten. Deze opvoering is voor ieder tegen een kleine entrée toegan kelijk. Donderdag 8 Sept.* Van 1012 uur inzen ding van bloemen en planten. De inzendin gen eveneens van adreskaartje te voorziep. Na keuring volgt toukenning der prjjzen. Voor de mooiste ruikers wordt een afzonder lijke prijs uitgeloofd. Des avonds half zeven (oude tjjd) Ouders- avond. Aangevangen wordt met reidansen onder leiding van Mej. V. Mol. Al» sprekers treden op de Weled. Heer J. J. C. Brouwers, de Weled. Z.Gel. Heer Dr. J. J. Barnhoorn en de Weleerw. Heer Kapelaan Dorbeck. Ter opluistering zullen een paar bljjspellctjes worden gegeven. Toegang uitsluitend voor gehuwden. Vrjjdag 9 Sept.: Te 2 uur officieele ope ning der tentoonstelling. Verwacht wordt dat talrjjke bezoekers bjj de opening aanwe zig zullen zjjn. De tentoonstelling blijft ge opend tot zes uur. Zaterdag 10 Sept.: Te 2 uur is de tentoon stelling geopend voor de schoolkinderen van de hoogste klassen der beide R. K. scholen te Ooster- en Westerblokker. Tegen hal ven prjjs bestaat er voor de kinderen gelegenheid om zich met verschillende attracties als grabbelton, enz. te vermaken. Zondag 11 Sept.: Opening der tentoonstel ling na de Hoogmis tot de Vespers en na de Vespers tot 5 uur. Half 7 (oude tijd) uit voering van reidansen. Als spreker zal dien avond optreden de Weleerw. Heer kapelaan Saraber van Hoorn. Verder opvoering van eenige blijspelen,' prijsuitreiking en verloting, waarna sluiting volgt. Benoemd. Aan Mej G. Hejjmans is ingaan de October a.s. een vaste aanstelling ver leend als onderwijzeres aan de R. K. school te Zwaag, alwaar zjj reeds tjjdelijk werkzaam was. Saldo f 11880.84 Alvorens over te gaan tot de rondvraag meent de voorzitter een enkel woord van afscheid te moeten richten tot de scheiden de raadsleden. Hjj brengt hen allen een woord van dank voor de wjjze waaróp zjj steeds in den Raad de samenwerking hébben bevorderd. Het gaat niet op om hier ieders goede hoedanig heden speciaal te memoreeren. doch aan het scheidende lid Hofland wenscht de voorzit ter nog een extra woord van dank en hulde te richten voor al hetgeen hjj in de 29 jaren dat hij hieraan de groene tafel zit in het belang der'gemeente beeft gedaan. Hjj is dan ook zeker wel de tolk van den gebeelen raad en van de geheele gemeente, als hij den Heer Hofland een woord van hulde en dank voor al zijn werken en streven niet alleen in ge meentezaken, doch ook in het verenigings leven. Persoonlijk brengt hjj den beer Hof land dank voor de wjjze raadgevingen, die bjj als jong burgemeester en al- nieuweling in de gemeente van hem mocht ontvangen. Hij hoopt dan ook, dat de heer Hofland en de overige heeren nog lange Jaren met genoegen mogen terugzien op dan tfjd van hun lidmaatschap van den Raad. De heer Hofland dankt dan voorzitter voor de woorden aan zjjn ndrea gericht en tevens voor al hetgeen de burraneester in deze korte jaren in het belang der gemeente heeft verricht. Hjj dankt wethouder Jong, die hjj in al die jaren heeft leeren kennen als een hoogst ontwikkeld en zeer rechtvaar dig man voor de prettige wjjze van samen werken in het college van B. en W. Verder dankt hij den gemeentesecretaris, den veld wachter en den ambtenaar voor de. hulp, die zjj hem hebben verleend. Ook de heer Keersemaker wenscht bjj zjjn afscheid een enkel woord te moeten zeggen. Hjj doet dit met gemengde gevoelens. Sinds 1913 vertegenwoordigt hjj hier in den Raad zjjn partjj en bet deed hem goed hier te zjjn. En dit is zeker voor een groot deel te dan ken aan de eminente leiding vroeger van Burgemeester Prins en nu van den huidigen voorzitter. Hij dankt dan ook den voorzitter ten deze. Rondvraag. De heer Slagter vraagt, gezien de schitterende resultaten bereikt in ons G. E. B. na de reorganisatie, of het niet moge-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9