I S laat 144. Tel. 367. Hlkmaar. I RADio-ontvangtoestellen en onderdeelen in alle prijzen vooNadig. LAGE PRIJZEN BILLIJKE CONDITIËN. UlflDSTHTIOII voor accumulatoren. i ra f 10 H t. - Ziet ge muggen, lang van poot. Aarzelt niet, maar slaat ze dood. Technisch Bureau G. L. PftLEARI. Drukkerij „VREDRO” prima werk. I RADIO. WAARLAND. MEDEMBLIK. - BFFMSTFR. EGMOND-BINNEN. Veilingoverzicht. PROVINCIAAL NIEUWS. HEEMSKERK1. SCHAGEN. UITGEEST. ZWAAG. SCHOORL. ST. PANCRAS. Dansmu- M DE COMMISSIE VOOR DE „MALARIA BESTRIJDING DOOR DE BEVOLKING". Deum van Don Loieato mannen, vervolgens speelt de organist Pro cessional van F. Edw. Ward. 12.30—1.30 Kamermu- 10.50—11.20 te ingezonden, over Lindenlaan 48 Telefoon 1077 ALKMAAR. De bekende inrichting voor Vraagt offerte. De prjjs valt tnee! aren en wel: do 3e; 25 in en Berlijn, en Berlin, ZONDAG 4 SHPTEMBER. Hilversum, 1050 M. 10.15 Dienst in de St. Franciseus Xave- riuskerk aan het Zand te Amersfoort Het zangkoor der kerk o. 1. v. A. J. Thannhau- ser. H. Rameelatfr, organist. Predikatie door Pater L. H. Perquin O. P., voorz. v. d. K. R. O. Amsterdam. De H. Mis wordt opgedragen door W. J. M. Tempelman, voorz. v. h. zang koor en leider v. h. jongenskoor. Voor de H. Mis onder de besproeiing met wijwater wordt gezongen: Antifoon en Ps. 50. Voor het „Kyrie’’, Introïtus (Ps. 73). Na het „Gloria” in Exceleis”, Graduale. Alleluia, Alleluia (Ps. 89). Na het „Credo” Offertorium. Na het „Agnus Dei”, Communie. Het gem. koor jongens en mannen der SL Franciseus Xa- veriuskerk zingt de Missa Regina Marty- rym”, voor 3 st gem. koor met orgel van D. Dr. L. Refico. Na de H. Mie: „Tantum Ergo”, van Zahlfleis, voor jongens en man nen, daarna „Laudate Dominum”, 7e toon Gregoriaansch. De organist speelt: voor de H. Mis Preludium, van M. Springer, na de II. Mis: 3e Choral van H. Andrie-ss *n. Do predikatie wi Pa- toor Perquin heeft tot on derwerp: Wij Katholieken en het regeerend Vorstenhuis. 12.00 Plechtig Te Doum voor H. M de Koningin. Henk Ramselaar speelt Grand Choeur van A. Guilmant Het man nenkoor der parochie zingt: Domine Salvum fac reginam nostrum, van Joh. Winnubst. Te Wezel. De school telt thans 99 leerlin 28 in de le; 22 in de 2e; 15 in de 4e en 9 in de 5e klasse. Hengstenkeuring. Bij de verplichte Hengstonkeuring voor de provincie Noord- Holland op 1 Sept alhier, werden goedge keurd: Diamant, van G. W. Waiboer te Anna Paulowna; Badmuts, van C. Stoop, Wogmeer; De merrie Nelly, van P. de Boer, Heerhu- gowaard, werd in het stamboek opgenomen. Politie. Gevonden: 2 rijwiel plaatjes; een paar kousjes. Verloren: een handdoek; een rijwielplaatje; een ring; een kussen. Winkelweek. Er bestaan ernstige plan nen tot oprichting van een buurtcommissie voor de Loet, waartoe het initiatief is uit gegaan van eenige dames. Maandagavond om 8 uur, zal er in café Van Erp. bij voldoende belangstelling, een commissie wor den samengesteld voor verdere regeling; in verband met den nog reeteerenden tijd is op komst van alle Loetbewouers gewenscht. R. K. Fanfarecorps, Naar wy vernemen, «tl op initiatief vaa eenige heeren mu ziekliefhebbers op Dinsdag 6 Sept. 1927, in het lokaal van den heer W. Dekker een Ver gadering tot het,bespreken en oprichten van een R. K. Fanfarecorps belegd wor den welke voor iedereen toegankelijk is. R. K. Dames-Zangvereeniging. DJusdag jl. is de R. K. Dames-Zangvereeniging, die zooals men weet met het R. K. Kerkkoor bij het zilveren priesterfeest van onzen Pastoor too schitterend heeft gezongen, definitief op- get ictit. Tot directeur is de heer Jb. Beemsterbocr benoemd. Paardenkeuring. De uitslag van de 1 Sept, door do Harddraverijver. „Prins Hen drik gehouden paardenkeuring is als volgt: Betuigde paarden, in ’t span aangereden: le prjjs 25 A. Schagen. Aartewoud; 2e prjjs 15 K. Raat, Medemblik. Betuigde paarden: le prijs f 25 A. Scha ren, Aartswond: 2o prijs 15 J. Renckene, Wognum; 3e prijs 10 P. Klaver, Wognum; 4o prijs 5 T. de Jong, Medemblik; 5e prijs 5 Groot, Twisk. 254-jarige paarden: le prijs 10 A. Wü, Benningbroek; 2e prijs 5 M. Stam, Medem blik. IX-jarigo paarden: le prijs 10 8. Kar sten, Hoorn; 2e prjjs 5 Verver, Abbekerk. Veulens: le prjjs 10 T. de Jong, Medem blik; 2e prijs 5 P. Zwaan, Binnenwijzend. Aaqvoer bevredigend, goede kwaliteit paarden. MAANDAG 5 SEPTEMBER. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het Trianontrio, piano, viool, cello. 4.405.55 Kinderuurtje, door Mevr. Antoi nette v. Djjk. 6.007.45 Concert door het A. N. R. O.-orkest. Ari Vadest, bariton. 7.45 Politieber. 8.10 Aansluiting van het Kur- haus te Scheveningen. Volksconcert door het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neumark. Rélie Riinathé, zang. In de pauze een lezing over: De Nederlandsche Jaarbeurs, door W. Graadt van Roggen. 10.15 Persberichten. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.20 Daveutrj-kartet en solisten, so praan, bariton. 1.20—2.20 Orgelconcert. 3.20 8. Bowman s trio en solisten, sopraan, tenor, piano. 5.20 Huishoud praatje. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Het Daventryk wartet. 6.40 Ra di ober. 6.50 Tjjds., weerber., nieuws. 7.05 Het Daventry-k wartet. 7.20 Dram, critiek. 7.35 Suites van H&ndel. 7.50 Licht operaconcert. Orkest en M. Blyth, sopraan. P. Jones, te nor. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 De Volke renbond. 9.50 Nieuweber. 9.55—11.20 The new morality comedic van H. Chapin in 3 acten. Het Radio-trio en de Radio-Playera. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 10.50 11.20 Concert. 12.50—2.10 H. Geor ges en zijn Jazz Giro’s. 5.055.55 Dans muziek. 8.5010.50 Opera-comique fragmen ten. Orkest, soli. Ldngenberg 469 .V., Munster 242 M. Dortmund 283 M. 1.302.50 Concert. Kamer, harp terzet en sopraan. 5.506 50 Orkest con cert. 8.40 Or- kestconcerL Werag-orkeet en koor. K. Han sen. sopraan. B. Mittmann, viool. R. Fritz sche fluit. K. Wessel, harp. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königsicusterhausen 1250 M. 484 en 566 M. 12.20— 8.05 Lezingen en lessen. 8.05 Sport in gedichten. 9.20 Sport- en wandelliederen. 9.50 Sonate D-moll, Brahms, voor viool en piano. Hamburg, 395 M. 4.35 Celloconcert 5.20 Gramcfoonmuziek'. 6.20 Orkestconcert 7.20 Concert 8.20 DuH- sche avond. Norag-orkest en solisten. 11.10 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert 7.50 Koorzang. 8.50 „Christus Rex”, oratorium van Dort A. Verhaegen, 400 medewerkenden. 9.50— 10.35 Orkestconcert Gevonden. Als gevonden is een nijp tang bij de politie te Middenbeemster gedeponeerd. Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente komt op 6 Sept. a.s. des namid dags om half 3 ter vergadering bijeen. Alsdan zullen o.a. de raadsleden wor den beëedigd en 2 wethouders worden benoemd. Vrijstelling. De Burgemeester dezer dezer gemeente maakt bekend, dat vrij stelling wegens kostwinnerschap en we gens persoonlijke onmisbaarheid voor hen, die voor de lichting 1928 zijn be stemd tot gewoon dienstplichtige, in het algemeen moet worden aangevraagd in de maand October van het loopende jaar. Voor nadere bijzonderheden zie men de aanplakborden. Bevolking. Ingekomen: Cornells Veer man, van Oudorp naar W. 8. Pieter Smit, van Oudendjjk, naar N.d. 11. Maartje IJff, van Amsterdam naar K.P. 7. Vertrokken: Cornelis Schouten, van V. 82 H. naar Amsterdam. Dirk Blokker en gezin, van M.B. 45 naar Amsterdam. Gerben Dijk stra. van M. 99 naar Duitschland. Thcodorus Sombroek, van II. 34 naar Purmerend. Jacob Wever, van R. 33 naar Avenhorn. Maria Kaajj, van N. 45a naar Monnikendam. Jan netje Koeman, echtgenoote van T. Groot, en zoon, van Z. 229 naar Eng. Jndif. Hendrik Kramer en gezin, van- W.d. 14 naar We.st- zaan. Afra Margaretha Tambaeh, van N.p. 5 naar Amersfoort. Loop der bevolking. Ingekomen: An- thonius Fr. Franse, Egm. a.d. Hoef 377 v. Zaandam; Eduarda A. Schuit, Egm. a.d. Hoef 288, van Castricum. Vertrokken: Lammechiena Donia v. Egm. a.d. Hoef 269 naar Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis. Wed. M. Klokman, v. Egm. a.d. Hoef 264a naar Alkmaar, Nieuwpoortslaan 44; Jannetje Amels- beek van Egm. a.d. Hoef 375 naar Lon- neker, Veenweg 222. Michiel Kolman, idem, idem. Martinus L. Kaptein van Egm.meer 214 naar Bergen op Zoom, Juvenaat ,,H. Hart". Schouw. De jaarlijksche schouw over slooten enz. zal door het bestuur van het Waterschap de Oningepolderde Landen gehouden worden op Dinsdag 27 September. BEEMSTER. Liet het kwantum augurken wel wat te wenschen over, de -prijzen gaven alle reden tot tevredenheid. De ingezet te verhooging in ons vorig overzicht naar voren gebracht, liep op den 27en voor grof door tot gemiddeld 75 cent, voor Basterd tot 89 en stek tot 32 cent per mand van 6 k.g. Bommen kwamen na 'n inzinking van den prijs weer op 30 cent te staan. De handel was bepaald opgewekt te noemen Ten zeerste werd dit nog bevorderd doordat de kwaliteit vrijwel ieders verwachting te boven ging. Binnenland zoowel buitenland wa ren flink aan de markt vertegenwoor- ging. De kwaliteit van het product liet zich aanzien, ruim voldoende voor en kele dagen reis te zijn. De slaboonenprijs gaf bij ons vorig overzicht niet veel veranderng te zien. ‘Vrij geregeld bewoog de prijs van le soort zich om de 12 cent per k.g. en van 2e en 3e soort resp. om de 89 ct. Voor dubbele boonen zonder draad liep de noteering om de 15 cent, terwijl en kele en enkele zonder draad het resp. tot 1520 en 2025 cent per k.g. kon den brengen. Zoowel kwaliteit als kwan titeit zijn. afnemend. Maandag was voor Koninginnefeesten. De volksfeesten, uitgaande van de Vereeniging Koninginne dag en Harddraverij, zijn weer achter den rug. Er is maar één roep gegaan en dat was. dat zij schitterend geslaagd zijn. Dit welslagen is zooals de Burgemeester bij de prijsuitreiking zoo terecht w ide, op de eerste plaats te danken aan het schoone weer. Op de tweede plaats aan de politie, en op de derde plaats aan de overtallige feestgangers, die de feeststemming kalm en ordelijk be waard hebben. Wij laten hieronder een lijstje volgen van winnaars der verschillende volksspelen: Ringsteken met paard en kar: le prijs W. Baltus met dame; 2e prijs J. Denneman met dame; 3e prijs W. Tunen niet dame. Versierde fietsen: le prijs v. d. Outenaar; 2e prijs Boogaard; Se prys H. Schmid; 4e prijs C. Kluft. Ringsteken Dames per fiets: le prjjs G. Timmer; 2e prjjs C. de Boer; 3e prjjs L. Lam mers; 4e prijs G. Beentjes; 5e prijs C. de Boer; 6e prjjs G. de Boer;. 7e prjjs C. Been tjes. Zakloopen: le prjjs A. Henneman: 2e prijs J. Minneto; 3e prijs J. Welboren; 4e prijs N. Sinnige; 5c prjjs J. Bruin: 7e prijs A. Goude- leeuw; 7e prijs Isaac v. Zanten; 8e. prijs N. Duin. Fietsen voor jougens met hindernissen: le prjjs F. Groot; 2e prjjs A. Ilcnneman; 3e prjjs A. Glorie; 4e prjjs J. Kluft; 5e prijs W. Hen neman; 6c prijs Theo Kuil. Balletjosrapcn voor meisjes: le prijs A. v. Egmond; 2e G. Hommes; 3e G. Lieshout: 4e L. dc Roode; 5e A. Visser; 6e L. Slot: 7e B. Buisman; 8e J. do Roode; 9e G. Cornelisse; 10e A. Zonneveld; lie C. v. Egmond; 12e A. Schuurman; 18e C. Beentjes. Fiotsrjjden met hindernissen voor meisjes van 1216 jaar: le prjjs L. Lammers: 2e L. v. d. Kolk; 3e D. Dibbels; 4e G. Timmer; 5e 8. Goudeleeuw. De geldprijzen werden na een geestige toe spraak van den Burgemeester, door dezen uitgereikt. Alleen prijswinnaar No. 1 ver scheen voor het Raadhuis en aanvaardde dankbaar onder hoefgetrappel de "door het publiek -geuite ovatie. Na den Burgemeester richtte nog de heer Hannema zich tot het publiek, die een woord 'van dank sprak tot de Burgerjj, tot het Be- verwjjkscho comité, die de leiding der dra verij geheel belangeloos op zich genomen had en tot slot den burgervader aan wiens on versaagde ijver en toewijding voor een groot deel het welslagen dezer harddraverij te dan ken is geweest. Gezondheidscommissie. lot bestuurs leden van de Gezondheidscommissie, geves tigd alhier, zjjn herbenoemd de heeren H. G. Th. Mann te Alkmaar en W. H. Laguit. ge zagvoerder te Texel. - Een lange wandeling. Van Schagen wandelde een vacantiehouder met zrjn vrouw en een kinderwagen met kind naar Hoorn. Een wandeling van ruim 5 uur. Landbouwhuishoudschool. Met ingang van 1 Sept. j.l. zijn aan de Ijindbouwhuis- houdschool te Schagen toegelaten: van Scha gen: A. Schoort en P. Breet; van Eenigen burg: J. Dekker; van Wieringerwaard: M. Rezehnan en B. v. d. Lippe; van Sehager- brug: A. Röozing, A. Bruin, G. Swarthof en J. Glas; van Nieuwe Niedorp: G. Kaajj en J. Wit: van Anna Paulowna: E. Waiboer: van Callantsoog: A. van Schejjen; van St. Maar tensbrug: WBlauwboer en E. Sleutel; van BarsingerhornA. Stolp, Tr. Schenk, K. Reijne, Tr. Pik en M. van Donselaar; van Keinsmerbrug: E. de Wit; van Pettermer- kluft: M. Eriks; van Winkel: A. Molenaar; ▼au Schagerwaard: J. Molenaar; van Haren karspel: Tr. Schoorl; van St. Maarten: A. Blaauw; van Burgervlotbrug: E. Spaan en P. alle soorten de prijs ongeveer 3 cent per k.g. hooger. De nieuwe pluk de z.g. naboonen komen inmiddels reeds weer aan de markt en vinden gretig koopers. Hiervan verwachten wij met eenige da gen beduidenden aanvoer. De aanvoer van andijvie begint ook reeds geregeld toe te nemen en vindt voor prijzen f 2 tot f3.50 per 100 stuks koopers. Snijboonen zijn geregeld goed te plaatsen, jammer is het, dat hiervan zooveel afwijkende kwaliteit komt. Dit gewas heeft buitengewoon veel van „vuu(" te lijden gehad, en dit werkt in den kak hevig door. Partijen die er den eenen dag vrij goed uitzien zijn soms den volgenden dag niet meer te herken nen en moeten voor een prijsje van de hand. Dat de goede kwaliteit flinke prij zen opbrengt lag voor het grijpen. Stok- snijboonen van prima kwaliteit noteer den tusschen de 25 en 30 cent per k.g. Stam-snijboonen noteerden van 10 tot 20 cent als gemiddelde. De eerste partijen winteraardappelen als blauwe en bonte werden al reeds aangevoerd. Doordat de prima kwaliteit der blauwe eigenheimers in ruimen kring bekend was, werden die door gaans nog voor iets hooger prijs dan de winteraardappelen uit de markt geno men. De teelt van de blauwe eigenhei mers gaf dit jaar reden tot tevreden heid. De prijs was zeer goed en van ziekte werd weinig bemerkt. De prijzen van alle genoemde soorten liepen zoo om de f7f8 per 100 k.g. De tomatenprijs gaf deze week even eens voldoening. De voor export aan geboden partijen vonden tegen goede prijzen een willige markt. Op den 29en noteerden A als ihiddenprijs f 28.30, B f 27.80, C f 22.70; CC f 8-50 en Bonken f 20,30. Hoewel iets gemiddeld tegen lagere noteering volgde het binnenland voor het rijp aangevoerde product den export op den voet. Door het koele weer kwam in den aanvoer wel wat vertra ging, echter bevorderde dit den prijs on getwijfeld. Dc export tomaten schijnen zich uitstekend voor de verzending te leenen, want van exporteurs zijde hoor den wij niets dan tevredenheid over het product uit onze omgeving. De prijzen van het fruit ondergingen niet veel verandering. De betere soor ten vertoonden den 26sten vooral een oploopenden tendenz. Een partijtje Qel- low Transparant bracht het nog tot f63 terwijl meerdere partijen kruideniers 't boven de f 40 wisten te brengen. Suiker peren van behoorlijke kwaliteit liepen om de f 8. terwijl enkele van de beste partijen het nog tot ruim f 9f 10 brach ten. Goede goudballen noteerden den 26en en 29en Aug. f 6f 7. Hoewel in vele soorten, ziet men ook vooral in de goudballen veel minderwaardigs dat voor een prijsje weg gaat. Een enkelen dag was het uitschot vrijwel waardeloos. Meloenen waren .goed gevraagd en brachten beste prijzen op. Karbonkels noteerden we nog tot 97 cent per stuk. Met rood»- aalbessen is het nu ook zoo goed als gedaan. Bloemkool was bij beperkten aan voer ooed gevraagd en kon tegen een hoogste noteering van f 31 plaatsing vinden. Wortelen eveneens een goede markt en noteerden van f 12 per 100 bos. Schoolfeest. Woensdagmiddag (Ko ninginnedag) hadden do leerlingen der laag- ete klassen onzer R. K. school en R. K. Be waarschool hun schoolfeestje. De allerklein sten vierden dit op het terrein achter de R. K. school. De grooteren, een 145-tal, trok ken met vlaggetjes zwaaiaad en zingend, onder geleide, om kwart voor 2 uur naar het station. Eerst ging dc reis per trein naar Caetricum, van waar met eenige auto’s het gezelschap naar Bakkum aan Zee werd ge bracht. Het heerlijke zomerweer noodigde de kleinen tot „pootjebaden”, waaraan^ allen gevolg gaven. Daarna werd gespeeld en ge ravot in do duinen. Do daarbij behoorende traetaties werden gretig verorberd. Circa half zeven brachten de auto’s do kinderen weer naar ’t station Castricum, vanwaar per trein half acht Uitgeest werd bereikt. In vroolyken optocht helaas zonder muziek trok men naar school, waar de «toet werd ont bonden, ’t Was een reuzen dag voor leer lingen en commissie. Onbestelb. brieven. 1. Adresboek voor dc Stoffeerderjj en Meubelfabricage, Den Haag. 2. Bloemgracht 83. Amsterdam. 3. P. Idunerse, Olieslagerelaan 112, Haarlem. 4. Joh. B. Kok, Alkmaar. 5. Swietering te Zaan dam. Raadsvergadering. Na opening door den voorzitter, lezing en vaststelling der no tulen komen in bespreking de plannen tot 't bouwen van een burgenieesterswoning. Do koeten daarvoor worden op f 10.000 ge raamd, waarvoor men den burgemeester een huurprjjs wil doen betalen van f 6.50. Aan gezien de huurprijs-f 200 uitgaat boven de 15 pCt. van diens salaris, zal toestemming aan Ged. Staten gevraagd worden. Daarna deelt de voorzitter mede, dat.de rioieeringn- werken in deze gemeente voor f 1450 zijn aanbesteed en opgedragen aan den laagsten inschrijver de fa. N. Jonker, alhier. Van de afd. Uitgeest van het Centraal Genootschap voor Kinderhcrstellings- en vacantiekolonies was nog geen begrooting ingekomen. Door de R. K. Militaire Vereeniging Amersfoort was een request inhoudende het verzoek om hot dienstjaar 1928 een subsidie te mogen ontvangen van f 15, aangezien ook uit deze gemeente vele jongelieden, tijdens hun diensttijd dat tehuis geregeld bezoeken. Door B. en W. werd op verschillende gronden afwijzend op dit verzoek geadvi seerd, waarmede het grootste deel van den Raad meeging. Slechts bij de heeren J. Knegt en C. Kram kwam dit verzoek in goe de aarde, zoodat beiden er hun stem aan ga ven. In verband met het aan te gane proces met N. Mul. werd door B. en W. als pleitbezor ger '-r gemeente voorgedragen Mr. Men dels. e.vocaat en procureur te Amsterdam. Aldus goedgevonden. Naar aanleiding der wijziging van de Wut op de Pers. Belasting, stelt het College van B. en W. voor de door do gem ten te goheven opcenten op de belasting, nu van 5070 opcenten te brengen op 6080 opcenten. Door de burgery was een lijst met handtee- keningen ingediend strekkende den Raad te verzoeken, aan deze verhooging van opcen ten geen steun te willen verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt niet door den Raad overgenomen. Rekening Burg. Armbestuur te Uitgeest, over 1926. Ontvangsten bedroegen f 6766.91, de uitgaven f 9166.73'4 met een nadeelig saldo van f 2399.82. Rekening Lutbersche fonds 1926. Ontvang- stap waren f 377.48, uitgaven f 5 en batig saldo f 372.48. Rekening Burg. Armbestuur te Marken Binnen over 1926. Ontvangsten waren f 771.68. Uitgaven bedroegen f 623.50, ba tig saldo van f 148.18. Rekening gemeente- Electr. Bedrijf. Ontvangsten bedroegen f 41794.6254, uitgaven f 38428.23 met een voordeelig saldo van f 3366.1954. Gemeenterekening over 1926. Ontvangsten bedroegen f 149.736.94, uitg. f 146892.7954 en batig saldo f 2844.1454. By de rondvraag merkt de heer Rive, evenals in de laatste raadsvergadering op, dat vele woningen in deze gemeente drin gend verbetering behoeven en sommige zelfs onbewoonbaar dienden verklaard te worden. Tot slot neenrt de raad afscheid van de raadsleden, die in de komende periode geen zitting moer zullen hebben. Voorzitter zegt de heeren L. Klaver. A. L. Starreveld, J. H. Bonhof en J. Knegt dank, ook namens de gemeente voor hun prbeid in ’t belang dier gemeente verricht en de van hun zijde steeds ondervonden prettige samenwerking. t Koninkl. goedkeuring. De Staatscou rant. vermeldt de Koninkl. goedkeuring op de ingediende statuten van de Coop. Ver- bruiksvereeniging „Ons Belang”, alhier. Aanvang lessen. Wegens verbouwing en reparatie der openbare school zullen de lessen niet 1 Sept, maar 5 Sept, we der aanvangen. Nieuwbouw. Den heer A. Leisma is opgedragen door den heer W. van Leyen voor jongens én ■ganist Pro- - 12.30—1.30 Lunchmuziek door het Palace-ensemble v. h. Palace Hotel te Schaveningen, door de hee ren: John Beek, viool. T. Zorg, piano ec Michel Gompertx, cello. Mevr. J. BerJten» hoff uit Bordeaux. 1.30—2.00 Lezing doof den beer Henri de Groot, over: De Neder landsche Toonkunst vanaf de 17e eeuw tol op heden. 2.003.30 Klassiek concert, met meJew. van de heeren Gerard Zalsman, baa. Jean Devert, altiet. Ch. v. Isterdael, cellj en J. R. Gravelotte, piano. 3.304.30 Uitzen ding van de nieuwste gramofoonplaten. 5.50 Dienst in de Schinkelkerk te Amsterdam. Voorganger: Ds. H. S. Bouma, Orgelspel Votum en Zegengroet. Zingen: Ps. 73:1. Le ren: Geloofsbelijdenis en Jes. 28:14-29. Zin- gen: Ps. 103:5. Gebed. Tekst: Jes. 28:24-29. Zingen Ps. 66:4 en 5. le ged. preek. Tus- schenzang Ps. 33:10. 2e ged. preek. Dank gebed. Zingen Ps^i 19:36. Zegen. Orgelspel. 8.00 Nieuwsbcr. en sport-uitslagen. 8.15 Aan sluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Prof. Georg Schneevoigt. Zlatko Balokovic, viool. P. Veenstra. Waldhoorn. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 3.50 „Sullivan en German”. Orkest. E. Cruickshank, contra alt. 5.45 Vertellingen uit het Oude Testament. 5.50—6.05 Liefda- digheidsoproep. 8.20 Orgelconcert door Oh. Warner. 8.35 Weerber.. nieuws. 9.35 A. Sandler en het Grand Hotel Eastboume-or- l keet. D. Smith, bariton. A. Sandler, viool. 11.05 Epiloog. Parijs „Radio-Paris”, 1750 ,V. 10.50— 11.20 Concert. 12.50—2.10 Or- I kestconceri. 5.055.55 Orkestconcert. 8.50— I 11.20 Concert. Orkest en solisten. ziek en zang. Langenberg 469 M., Munster 242 M. Dortmund 283 W. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 11.20— 12.20 Orgelconcert. 1.20—2.50 Kamermu ziek. Werag-etrijkkwartet. 5.506.50 Or kestconcert. 7.50 Der Troubadour, opera in 4 acten van Verdi. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Königswustcrhausen 1250 M. 484 en 566 M. 9.20 Morgenwijding. 11.50—1.10 Open luchtconcert. 5 207.15 OrkcstconcerL 8.50 Vrooljjk orkestconcert. 9.35 .Edw. Grieg- avond. Ufa-Symphoniker. 10.5^-12.50 Dan» muziek. Hamburg, 395 M. 6.508.20 Concert. 9.35 Morgenwijding. 11.50 Operaconcert. 1.25 Orkestconcert 3.20 Vrooljjk concert. 5.50 Ork eet concert. 8.20 Griegavond. Daarna dansmuziek tot 11.10. Brussel, 509 M. 5.20— 6.20 Dansmuziek. 8.35 ziek. 9.20 Kurhausconcert. Dansmuziek. te Bangert de bouw van een woonhuis met broeikassen. De Wethoudersverkiezing, Naar we vernemen, vergaderde dezer dagen de Kiesvereeniging „Schoorlsch Belang" (voorheen de Vrijheidsbond) ter bespre king van de a.s. wethoudersverkiezin- gen. De vergadering sprak zich uit voor samenwerking met de Katholieken. Daar ook van Katholieke zijde naar deze samenwerking gestreefd wordt, zal hoogstwaarschijnlijk de verkiezing der aftredende wethouders verzekerd zijn. Bijtijds gered. Gistermorgen omstreeks 8 uur geraakte de ruim 50-jarige land bouwer A. J. Verduin in de diepe vaart achter zijn woning, door het uitglijden van bet z.g.n. achterbordje. Zijn 16-ja- rige zoon sprong hem onmiddellijk na, maar kon zijn vader niet redden. Op zijn I hulpgeroep kwam de heer P. Oud on- middellijk aan, en begaf zich ook ge kleed te water, die met een vaarboom den reeds in zinkenden toestand ver keerenden Verduin aan wal wist te trekken. De man was het einde nabij van vermoeienis om zich boven water te houden, en had reeds veel vuil water naar binnen gekregen. De dokter ge lastte den man eenigen tijd naar bed te gaan. Te water. Het 4-jarjg zoontje van den heer IJ. Groen geraakte al spelen de te water. De moeder, radeloos, riep de bij haar te werk zijnde schilders te hulp, die het genoegen mochten sma ken het knaapje, dat reeds bewusteloos was. op het drqge te brengen, en spoe dig de levensgeesten weder op te wek ken.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 10