GELDZORGEN I Klein Is de Muo. aange- DE ADMINISTRATIE Plantenzlektenleer. I maar groot het Leed, Veroorzaakt door een ongeluk overkomt en i op aanvraag l zeer hooge muggebeet. Pluimveeteelt. KERK EN SCHOOL. tot f 3000.-. en vergeet geen verzekerings- zullen U niet kwellen als U een geabonneerd zijt op dit blad dat U gratis r; een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot bedragen, verstrekt. Uitkeeringen van f 25.- Abonneert U op dit blad polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebben vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niel langer uit. Als U een ongeluk overkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitkeering doen gelden. RADIO. RECHTZAKEN. Ongemanierd optreden. in die meer 14, 4 Waartoe die noodelooze krenkingen? Een eerbiedwaardige we luwe uit het aan minnige Enkhuizen, bekend otn zijn haring- zoeteryen, bokkingrookerijen en meerdere kunstinrichtingen, werd op 22 Juni in het diepst van haar ziel gekrenkt, door het waar lijk ontroerende feit, dat een buurvrouw pu bliekelijk dorst insinueeren, dat zij „smerig” was. Het goede mensch was deze blamage vandaag nog niet te boven gekomen en legde met dikke tranen in haar stem, getuigenis der waarheid af. De niet verschenen beleedigster werd in de weegschaal van mevrouw Themis gelegd (figuurlijk gesproken) en zonk zoo diep naar beneden, dat een boete van 10 of dagen noodig werd geoordeeld, om haar fatsoen weer bij te werken. clusief fooi aan den chauffeur. In den Hel der kun je nog eens g.icdkoop flauw vallen! De dame die al deze onheilen had veroor zaakt, stond heden terecht en werd veroor deeld tot f 40 boete of 40 dagen, benevens betaling van de 25 stuivers voor de taxi. O Heer, riep Jtutp, voor wij vergaan, Vliet] ik op tien duiker aan! Een veehouder uit Eg.nondermeer die last van het water kreeg, met dien verstande, dat zyn land, door de afsluiting van den duiker, meer dan hem lief was werd bevochtigd door het water dat geen uitweg vond nam de vrij heid de sluiting te verbreken, de duiker open te zetten zoolang, tot het overstrooraingege- vaar geweken was. Maar hij beging in zijn zorg voor zijn land een leelyke flater, daar hjj zich schuldig maakte aan een delict waar op een maximum van 3 jaar bruine boonen- consumptie staat.' Nu, zoo zwaar werd hij gelukkig niet bezocht, maar toch knapte de P. R. hem vandaag op met 75 pop boete of 75 dagen, 'n penitentie, die den armen meer- boer het koude transpiratievocht op het voor hoofd bracht. Hij broeit nu gelooven wij. nog op een hooger beroep. 233. (Vragen en mededeelingen, deze rubriek betreffende, in te zenden, aan den heer M. van Stjjgeren te Heiloo, wat betreft Kenne- merland en den Langendyk, voor de Streek, de Bangert en de Beemster wende men zich tot den heer K. van Keulen, Veenenlaan 88 Hoorn. Wegens vacantie is laatstgenoemde de eerste helft van September niet te spre ken). Commissie van correspondenten van den Plantenziektenkundigen Dienst voor De Bangert en Omstreken. Deze commissie bestaat uit de volgende heeren: P. Broertjes, Ooster-Blokker, voor zitter, J. van Veen J.Wzn., St. Nicolaasstraat Enkhuizen; F. Veld, Venhuizen, F. Singer Wijdenes, J. Maarse, Schellink hout, K. W. Balk, K. Bosstad en J. Keeman, allen te Wester-Blokker; J. Heering, W. de jong en W. A. Kiek allen Bangert, Blokker, H. W. Balk, Bangert, Zwaag, A. W. van der Deure en J. M. Duives, Zwaag; K. F. Kuiper, Wog- num; R. Sasburg. Benningbroek en P. Band Nieuwe Niedorp. Slakken bestrijding. De heer C. Velt, correspondent van den Plantenziektenkundigen dienst te Enkhuizen, schrijft mjj hierover het volgende: „Volgens mijn laatsten brief zou ik U eens berichten, welke uitkomsten ik heb gehad tegen slakken met kalk en kopervitriool. Ik 'heb gebruikt: gezeefde schelpkalk; heb het 'gemengd volgens voorschrift van Wapenin gen en heb gebruikt 10 H.L. per H. A. Ik heb het gezaaid in den nacht, toen de grond flink nat was, zoodat ik kon verwachten, dat ér zeer veel slakken zouden zijn. Het resul taat is verrassend; ik zie nadien bijna geen Blak meer. Ik heb het middel ook aan Jb. Boon te povenkarspel gegeven, die had een veld met Vroege bloemkool, die allen zijn weggevre- ten, zoodat hjj den grond weer heeft omge- «iplt en meende het dit jaar niet meer te be houwen. Na bestrooiing met kopervitriool en aalk ziet hy geen slak meer en nu gaat liy Xog slaboonen taaien (Juni). Vogelcultuur. De heer L. de Goede te Hoorn, bericht ons iet volgende I „Wetende, dat U er belang in stelt, be- Jcht ik U het volgende: In het brave Grootebroek is het ook niet heelemaal in orde met de christe lijke naastenliefde. Mej. Rijn kwam zich althans bitter beklagen over een ge huwde dorpsgenoote, die haar zonder noemenswaardige aanleiding 'n kaak slag had toegediend. De losbandige da me was niet aanwezig en werd dus ge acht het feit toe te geven, reden waar om zij werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Gevaarlijke bemoeizucht. Er bestaan sommige opschepperige lieden, die meenen een Gode welgevallige daad te verrichten, door een dronken vriend uit <le handen der politie te willen verlossen. Zy bewijzen daarmede hun vriend geen dienst en brengen zichzelf in gevaar een zeer strenge straf op te loopen. Zooals nu weer een 25-jarig werkeloos va rensgezel uit Hoorn, die zich op zoodanige wijze met de arrestatie van een in kenneljj- ken staat verkeerenden kameraad bemoeide, dat thans 70 boete of 30 dagen werd ge vorderd. Daar echter de verdachte wel zijn hier, inaar niet «yn kostgeld kan betalen, is er weinig kans dat hij zal afsebuiven en zal naar den stand zyner financiën een grondig onderzoek worden ingesteld. Rapport wordt uitgebrach op 19 September a.s. Zegt het voort! DE COMMISSIE VOOR DE „MALARIA BESTRIJDING DOOR DE BEVOLKING”. Een familieoorlog in zakformaat. Een eerzaam landbouwer van 69 jaren moest met zijn 24 jaar jongere 50 pro cent nu, laten we maar royaal zeggen 75 procent het zondaarsbankje bezete- len, wegens mishandeling van zwager en neef Kok. Vader Jaap zou oude Wil lem 'n doffer met zijn tabaksdoos en hem een schop tegen zijn scheenbeen hebben gegeven, terwijl moeder Daatje neefje Kees, de heer Kok junior voor haar rekening had genomen. Het bleek bij de behandeling van deze niet geheel «choone familiewasch, dat de krakee- lende elkander voorloopig de vredekus nog niet zullen aanbieden. Niettemin scheen het een nogal tamelijk opgebla zen kwestie te zijn althans vader Jaco bus werd vrijgesproken, terwijl mama Alida er met heelemaal twee knaak boe te of 5 dagen afkwam. Een flauwe kwajongensstreek. Een jongeling uit Alkmaar, al op een leeftijd gekomen dat hij mag trouwen en zelfs een afgekeurde film kan gaan zien, schijnt echter ondanks deze pri- di* Katm tzxf man' stempelen. Het inenten der vogels tegen snot en diphtërie. „Het voorbehoedend enten moet geschieden uiterlijk vóór half Sep tember, we zouden zeggen in Juli of Augustus”. De Nederlandsche Vereeniging van Vrye Keurmeesters op het gebied van Pluimvee- en Konijnenteelt heeft onlangs een brochure uitgegeven waarin behalve de lyet van aan gesloten keurmeesters met vermelding van de door hen te beoordeelen rassen, enkele lezenswaardige bijdragen zyn opgenomen, welke op het tentoonetellingswezen en de pluimveehouderij betrekking hebben. Voor vereenigingen en verdere belangstellenden is deze brochure, zoolang de voorraad strekt, gratis verkrijgbaar by het secretariaat ge vestigd Maastrichterweg 21 te Roermond. In dit boekje komt o.a. een artikeltje voor over het inenten van de hoenders met het oog op de besmetting gedurende de ten toonstellingen. Deze bijdrage van den hand des heeren Jos. Boshouwers te Ixmt een al- gemeen bekend pluimveedeskundige, laten we hier volgen: „Het is een loffelijke gewoonte van vele tentoonstellingsbesturen, de inzendingen door dierenartsen te laten keuren, alvorens ze toegelaten worden. Het gevaar dat uw hoenders er diphterie of pokken zullen op- loopen. wordt er kleiner door, maar risico blijft men toch altyd loopen, wanneer men ze niet heeft laten enten. Men kan z'n voorzorgen nemen, zult u zeggen, door eene goede huisvesting te verschaffen, steeds de-lucht in het hok te ververschen, de uiterste reinheid te betrach ten, voor een doelmatige voeding te zorgen, de stallen geregeld te ontsmetten, quarantai- nc-maatregelen toe te passen, door iedere nieuwkoop minstens 3 weken van de ove rige dieren gescheiden te houden. Zeker, dat is allemaal heel best en ook hoognoodig, doch by de bestrijding der diph terie en pokken neemt de voorbehoedende enting van den gezonden koppel de voor naamste plaats in, daar zelfs in de beste, hy giënisch ingerichte bedrijven de ziekte voor komt Wij onderschrijven die uitspraak van Dr. T. van Heelsbergen ten volle. Het voorbehoedend enten moet geschieden uiterlyk vóór half September, we zouden zeg gen in Juli of Augustus. Dat bevelen Prof. Dr. L. de Blieck en Dr. T. van Heelsbergen óók aan. Volgens die deskundigen kunnen zelfs kui kens boven de vier weken gerust aan de en ting worden onderworpen. In de praktijk is gebleken, dat diphterie voornamelijk voorkomt in de maanden Sep tember, October, November en December, dus in het seizoen, dat we veel tentoon stellingen hebben. De statistiek wyst dat trouwens ook uit. Dieren, die vroeg geënt zyn, verkeeren dus, als de gevaarlijke periode aanbreekt, op het hoogtepunt der onvatbaarheid. Wat een gerustheid is het niet voor den inzender, als hij van te voren weet, dat z'n dieren „frisch als een hoen” sullen terugko men, al waren dan op do tentoonstelling exemplaren, die de kiem der besmetting in zich droegen. Wy raden allo tentoonstellingsbesturen r dringend aan, dit punt tijdig op een der ver gaderingen te bespreken en dan te advisee- ren tot fnassa-enting te besluiten”. We hebben hieraan niet veel toe "te voe gen. Reede eenige malen ie op deze plaats de wenschelykheid van het enten naar voren gebracht. De heer B. heeft het hier alleen over het pluimvee op de tentoonstellingen, maar voor de bedryfsdieren is het niet minder noodig. Moge dit tot alle pluimveehouders en ver eenigingen doordringen. DE R. K. LANDBOUWHU1SHOUDSCHOOL. TE BERGEN (N.-H.) In ons vorig artikel hebben wy gezien, dat de vakken, die op de Landbouwhuishoud- school onderwezen worden wel degelijk van het grootste belang zyn. En waar 't dus zoo broodnoodig is, dat dit onderwys door onze meisjes uit den boeren- en tuindersstand gevolgd wordt, daar moeten wy vandaag nog eens een ernstig woordje spreken met de ouders. Ziet eens, Oudere, U zult by het uitoefe nen van uw bedrijf toch wel zoo langzamer hand tot de overtuiging zyn gekomen, dat de tyd voorbij is, waarin men meende, dat een paar struische armen en sterke spieren voldoende waren om voordeelig te boeren en dat het „letters-eten" op school van on dergeschikt belang was. Immers er is niet alleen een boeren- en tuindersbedryf, er is ook een boeren- en tuinderswetenschap. Het boeren- en tuinders- vak is tegenwoordig zoo, dat er zeer zeker voor noodig is lichamelijke vaardigheid, maar als er niet meer by komt, wordt het geen „vooruit” maar „achteruit” boeren. Want by die lichamelijke vaardigheid ie noodig, broodnoodig kennis en kunde. De wetenschap om het boeren- en tuindersbo- dryf op de juiste wyze uit te oefenen is vry omvangrijk van aard. Die vraagt ken nis op velerlei gebied: de bemestingsleer vraagt eenige opleiding in natuurweten schappen en scheikunde; de plantenkunde, de voedingsleer der dieren berusten geheel en al op de kennis dezer vakken; de tuin bouw met zijn bijzondere teelten vraagt in derdaad wel een zeer speciale vakkundige opleiding. Zou bovendien eenige kennis van boekhouden niet hoogst gewenscht zyn? Zou eenige kennis van de sociale toestanden en de maatschappelijke instellingen niet zeer nuttig zyn en medewerken tot vooruitgang? En nu moge men opwerpen, dat dit alles heel mooi is voor de jongens uit den boeren en tuindersstand, maar dat de meisjes dat toch allemaal niet behoeven te weten, doch dan wilden wij er even op wijzen, dat in dienzelfden stand de vrouw, zy moge dan misschien minder rechtstreeks al die techni sche wetenschappen noodig hebben, toch wel degelijk eenige algemeene begrippen moet hebben, wil zy baren echtgenoot by- staan in het uitoefenen van het beilryf en wil zij hem werkelijk een steun zyn bij het ge- zamelijk bespreken en overleggen van alles wat noodig is om den goeden gang van za ken te verzekeren. Bovendien is zij als opvoedster der kinde ren, als huishoudster, als inedebestuurster van woning en bedryf geroepen tot een veelzijdige zending, die ze slechts dan met succes zal kunnen vervullen, indien ze de leidende grondregels van de opvoedkunde, gezondheidsleer en huishoudkunde zich heeft weten eigen te maken en deze weet toe te passen in haar dagelijksch leven. Zeker, in iedere zaak, maar vooral toch wel in het bedryf ten plattenlande kan de vrouw, als ze dom is, zoo verbazend veel be derven, terwyl als zy de noodige ontwikke ling heeft genoten inderdaad tot een zegen kan zyn. Nog verleden week kwam ons ter oore, dat een boer in zyn bedryf eenige ver anderingen wilde aanbrengen, die inderdaad verbeteringen waren, maar er niet in slaag de, omdat.... zyn vrouw er tegen was. Hoe dom! Hoe onverantwoordelijk! Hoe ouder wets! Moeten in den geweldigen stryd om het bestaan, die voor onze boeren en tuin ders heden ten dage toch heusch niet licht is, man en vrouw niet naast elkaar staan om elkaar te helpen en te steunen? Onze land- en tuinbouw-organisaties mo gen nog zoo hun best doen om de jongens de zoo noodzakelyke ontwikkeling bij te brengen, zy zullen daarmede al heel weinig bereiken, wanneer in die ontwikkeling de meisjes achterblijven. Hier hebben de ouders een groote verant woordelijkheid. Zelfs ten koste van eenige offers moeten zy niet aarzelen hun dochters de gelegenheid te geven om in de onderwijs inrichtingen die ontwikkeling op te doen, die zy in het later leven noodig hebben om als moeder en als vrouw voor huis en erf tot een zegen te zyn. Hoeveel oudere zyn er niet die er angst vallig voor zorgen hun kinderen later een flinke som mede te geven. En toch hoeveel jongemannen, die met een flinke duit op zak het leven ingingen, zyn niet heel spoedig arm geboerd, omdat zjj zelf niet voldoende ont wikkeld waren of ook omdat zjj een vrouw trouwden, die van het bedryf niets wist of ten minste een bitter beetje en voelde voor mooie kleeren etc. Neen, ouders, fortuin behoeft ge uw kin deren niet na te laten. Wanneer ge maar gezorgd hebt, dat zjj in hun jonge jaren een flinke ontwikkeling genoten hebben, dan kunt ge 't hoofd eenmaal rustig neerleggen wjjl ge dan uw plicht volbracht hebt. Im mers dan hebt ge aan uw kinderen de beste erte.ni» «a. Geloof me da* i* een Zeker zorg voor de koude winter dagen. Een tweetal ondernemende jongelui, waar van het goede Enkhuizen gelukkig niet ver stoken is, had een onderneming öp touw gezet, om wat money in the pocket te win nen. Amice Dirk, die niet laboreert aan over vloedig eerlijkheidsgevoel, hjj heeft al eens ,’a. mislukt kraakje gemaakt by een ouden heer, die verdacht werd goed in zyn duim kruid te zitten, pikte van een aannemer een magneet in, waarmede vriend Arend op sjouw ging naar Grootebroek en die daar bij 'n monteur te koop presenteerde. Deze eer lijke man, hij verdient te worden benoemd tot broeder in den Nederlandschen Leeuw, moest van deze negotie niets hebben en waarschuwde de politie, met het gevolg, dat de beide compagnons weldra werden aange houden. Master Dirk werd heden veroordeeld tot 14 dagen deportatie in de Rjjksenvelop- penplakkerjj. terwyl Arend er voor ditmaal nog met 20 boete of 20 dagen afkwam. Je mat] wel nijdig worden, maar moet je handen thuis houden. Ofde voordeelen van een Bobby kopje. Een gehuwde Heldereche juffrouw wan delde op 14 Juli een woning voorbjj we gelooven met een zwak geloof in de^ Zuidstraat, waaruit eensklaps, als 'n duivel uit een doosje, een jonge vrouw lang niet leeljjk, maar erg temperamentvol, verscheen die de wandelende juffrouw bij haar antieke, ongebobbiede coiffure pakte, haar op den grond wierp en heen en weer sleurde. De aangevallene raakte zoo overstuur, dat zjj van haar kastje rolde en per auto naar huis moest worden gebracht. Kosten f 1.25 In- ibis merzvnpaar was uitgevlogen, 10 Juni, Vrijdag, met achterlating van 1 dood vogeltje. Het nestje direct schoongemaakt en 's Maandags 13 Juni was er opnieuw een keurig nestje in. Vrijdag 22 Juli, 's morgens 8.30 uitgevlo gen 6 en 1 bleef zitten, heeft mijn vrouw op de hand genomen en na een poosje vloog ook deze in êen nabjjzynden boom, dus 7 te zamen. Er was 'n winterkoninkje bij. maar wy kun nen niet constateeren of dit een der jongen was. We zouden wel zoo door willen gaan, doch vernamen, dat het by een tweede broed blijft, wij hebben het nestkastje schoongemaakt, ingeval de kans er mocht zyn. In hot nestje is steeds een spin aanwezig geweest, heeft zeker geen schade berokkend. De jongen lagen 6 naast elkaar en 1 boven op. Wy danken de heeren Velt en De Goede zeer vooi hun medbdeelingen en hopen, Jat meerdere hun voorbeeld zullen volgen, door mede te deelen wat zjj ondervinden. Wij ne men, zooals men ziet, deze mededeelingen gaarne op. erfenis waarvoor zij u hun teven lang dank baar tullen zyn, wyl dat „kapitaal in het hoofd" honderdvoudige rente afwerpt. Denkt er wel aan Ouders, uw stand wordt niet alleen gevormd door minnen, ook door vrouwen. En de ontwikkelde man met de ontwikkelde vrouw samen zullen hun mooien boeren- en tuindersstand tot eer «trekken. Welnu: die zoo noodzakcljjke ontwikke ling kunnen zy krygen op de R. K. Land- bouwhuishoudschool te Bergen, waar onder de leiding der Eerw. Zusters Ursulinen zy worden opgeleid tot boeren- en tuinders- vrouwen, die later zullen worden het sieraad en de kracht van hun stand. GANZEBOOM. nog niet geheel en al „mondig” te zijn. De armzalige manier, waarop hij zich op 16 Maart in de Westerhout aanstelde, door moedwillig eenige rustieke brug leuningen te vernielen, wettigen dit ver moeden. De politierechter stelde heden dit minderwaardig gedoe dan ook behoor lijk op prijs door f 20 boete of 20 dagen op te leggen. WOENSDAG 7 SEPTEMBER. Hilversum 1060 M. 12.00 Politieber. 12.35 —2.00 Lunchmuziek door het Trianon-Trio, piano, viool, cello. 4.45-6.00 Vooravondconcert door het Kling- trio. 6.006.30 Lezing door G. A. Bur ger: Nu 1928 nadert. 6.30 —6.45, vervolg Vooravondconcert 7.45 Politieber. 6.45 7.45 N.O.V.-uitzending. Russische pianowerken van Serge Bort- kiewiez. door den heer Hugo van Dalen. 1. Drie preludes, Fis dur, Bes dur en Dee dur op 33. 2 Consolation, op 17 no. 4. Laments tion et consolation, p 17 no. 8. 3. Deux Etudes, Gis moll, Des dur, op 15 4. Piano concert Bes Dur op 16. a. lauito. Allegro deseco, Allegro non tante, b. Andante soste nuto. c. Molto vivace c con brio (Tema Russo) Andante doloroso, Tempo primo. Aan het 2e klavier de heer P. Sonnega. 8.15 Concert door het versterkte A.N.R.O. orkest o.l.v. Nico Treep, Hélène Cals, so- praanzangeres. Het. Kurhausprogramma ver valt dus. 10.30 Persber. 10.30—12.00 Dansmuziek uit de „Pschorr Dancing" te Rotterdam, door de „Sud Americana Brasi- leira”-band. Daventry 1600 M. en Londen 361 M. 12.20 Dansmuziek. 1.202.20 Orkest concert. 3.20 Verslag van de St. Leger in Town Moor. 3.50 Licht klassiek con cert. Daventry-orkeet en solisten, sopraan, bariton, cello. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert-orgelbespeling. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Tyds., weerber.-nieuws. 7.05 Ver volg: Orgelbespeling. 7M(J Appleton: How electricity is made. 7.35 De suites van Handel. 7.50 Variété. 8.20 Muziek van Engelsche componisten. Orkest en B. Harrison, viool. E. Suddaby. sopraan. 9.20 Weerber. nieuws. 9.35 R. Saudiek: Cha racter reading from handwriting. 9.50 11.20 Lichte muziek. Orkest en 0. Groves, sopraan, II. Kimberley, bariton. Parijs „Radio Paris” 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.50—2.10 Or- kestconcert. 5.055-55 Orkestconcert j 8.5010.50 Concert, Orkest vocale en strument, solisten. Langenberg 469 M., Dortmund, 283 M. en Münster, 242 M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.506,.>0 Concert door de politiekapel. 8.20 „Hoff manns Vertellingen”, opera in 3 acten van Offenbach. Daarna dansen. Königswusterhausen, 1250 M. 12.20—8.05 Lezingen en lessen. 8.20 Concert door de Kasseier Lehrer-Gesangver. 10.150—12.50 Dansmuziek. u Hamburg, 395 M. 4.35 Humor in dialect. 5.206.20 Dans muziek. 6.20 Concert. 7.20 Concert 8.20 „Amerika ringt nach der Form", con cert. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. n 5.20 - 6.20 Trlaeoncert 8.35—10.20 Fragmenten van „ÏAkmé", van Délibes. Nachtelijke tooneelen van ruwheid en geweld. Dank zij de veelvuldige vervoermid delen hebben de plattelandsjongelui er maling aan, zich Zondagsavonds in hun dorp te verkneezen. Zij nemen de fiets of de autobus, gaan in de stad de bloe metjes buiten zetten en op weg naar huis de peultjes opscheppen. Dan moeten de rustige bewoners langs den grooten weg het ontgelden of er wordt 'n aanval gewaagd op de even eens pierewaaiende zonen van een an der dorp uit den omtrek. Zoo kwam het in den avond van He melvaartsdag op den Oudorperweg tot een treffen tusschen 'n paan snaken uit St. Pancras en eepige jongens uit het na burige Broek, die eveneens in Alkmaar hun dorst aan de bierpomp hadden ge laafd. De Broekers waren de kinderen van de rekening Een hunner werd van zijn rijwiel getrokken en had de noodige opstoppers te incasseeren. En zijn vriend kwam er ook niet zonder kleer scheuren af. En. .Horesco referens. ik gruw bij het vertellener vloeide zelfs eenig bloedO! De vermoedelijke daders uit Sinte Reep stonden heden terecht, doch het succes van deze strafzaak was zeer middelmatig. Nummer een werd vrijge sproken en aan no. 2 een boete van f 20 of 20 dagen opgelegd. Brutale snuiters. Het nomadenvolk uit de woonwagens sukkelt niet aan overmaat van beschei denheid. Vooral met betrekking van voedselvoorziening van hun rossenanten bezigen zij eenvoudige, maar niet steeds geoorloofde middelen. Een of ander maf- sche weide wordt uitgekozen en het gras doodkalm afgemaaid, terwijl aan het vragen van permissie natuurlijk niet, eens gedacht wordt. Heden moesten een paar van die vrijpostige zwervers te recht staan wegens diefstal van gras uit een weiland aan den Kennemerstraat- weg te Alkmaar gelegen. De oudste werd tot f 15 boete of 15 dagen hech tenis veroordeeld en zijn 15-jarigen as sistent tot f 15 boete of 14 dagen tucht school. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 5 September. Dat viel hem tegen. Een burger van Broek op Langendijk, die in conflict was geraakt met de straf wet en voorwaardelijk was veroordeeld, sprong wat al te slordig om met de bij zondere voorwaarden. Hij dacht zeker maar dat het een lolletje was, maar dit werd hem heden anders aan het ver stand gebracht, daar ten uitvoerlegging van de voorwaardelijke straf werd ge last.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 8