S. J. A. KEES0H is gevestigd Mient 25 Het Accountantskantoor Laat 144 Tel. 367 Hlkmaar. RADio-ontvanyloestallen en ondeideeien in alle prijzen voorradig. r? Technisch Bureau G. L. PALEARI, Lage prijzen billijke conditiën. LAADSTATION voor Accumulatoren, I - 1 leden beide Tel. 152 - Alkmaar. RADIO. SCHAGEN. HOOGWOUD. WIERINGEN. HARENKARSPEL. URSEM. staatsloterij. en Orkestcon- hoopt op de meest den heer Henri Zei- Laat hoek Boterstraat. Tulder, tenor. Eier en d. Metropolitan en 1 irettige wfjze samen te werken in het be- Ier gemeente. 236 1858 3638 4606 5969 6761 8119 10131 791 3298 4323 5829 6505 7700 9631 259 2776 5705 5310 5988 6769 8658 10636 1287 3369 4343 5869 6604 7917 9899 11171 11307 12478 14264 16207 16237 17810 18799 VAN (Leeraar M. O. Boekhouden) (Steenenbrug over de Langestraat) g.\-^j>fe..ARTIK.E.ieN A De K.R.O. sender te Halzen xal aan het rad'otoeetel hoo- tere elachen stellen. De Aetherela la de nieowate en wi4»eat volmaakte ontvanger, die de etatlona streng afzon derlijk houdt rfultentewono w-erpave, eenvoudige bedie ning. lage prijzen Vraagt de- mowatratle, het Mndt U tot niets De Wild -J Radio fS3 un het klavier. 5.006.30 Populair con cert door het A. N. K. O.-orkeet, o. 1. v. Nico Treep. 6.45 V. P. R- O. Uitzending uit het gebouw van den N. P. B. te Hilversum. Spre ker: Ds. F. F. Kruyt, Assen. Onderwerp: „Bewaar uw ziel”. Naar aanleiding van de teket: Spr. XX: 27 en Marc. VIII: 36. Muzi kale medewerking van: Ferd. Kloek, orgel en ht V. P. R. O.-koor o. 1. v. Ferd. Kloek. Programma: 1. Adagio en Allegro, concert No. 3. orgel. G. F. Handel. 2. Votum. 3. Le zen: Ps. 139 gedeeltelijk. 4. Ev. Gez. 2 1, lied 7, 1 uit den N. P. B.-bundel, koor. 5. gebed. 6. Ps. 62 1 en 5, lied 841 1 en 3 uit den N. P. B.-bundel. koor. 7. Preek. 8. Improvisatie, orgel, Ferd. Kloek. 9. Gebed. 10. Ev. Gez. 245 1, lied 128 1 uit den N. P. B.-bundel, koor. 11. Zegenbode. 12. Sluiting. 8.00 Presber. en sportuitslagen. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Sche- veningen. Het Residentie-orkeet o. 1. v. Ig naz Neumark. F. Goldenberg, piano. In de pauze lezing door Mevr, de Leeuw van Rees over de a-«. Knipcursus. Daventry. 1600 M. en Londen, 361 M. Concert. De militaire band en A. Moxon, sopraan. C. Towbin, viool. 5.405.50 Ver telling uit het Oude Testament 8.20 Klok kengelui. Daarna kerkdienst. 9.15 Liefda- digheidsoproep. 9.20 Weerber.. nieuwe. 9.30 vele bezlenswaardige, dat geboden ml wor den, een bezoek aan de tentoonstelling zee» zeker-zal loonen, daar zjj voor elk wat wils biedt en er dus iedereen heen zal lokken WAARLAND. R. K. Fanfarecorps. Dinsdagavond jj. werd alhier in hét lokaal van den heer W. Dekker een vergadering gehouden tot het bespreken en opriebten van een R. K. Fan farecorps. De vergadering, die door een veertigtal personen was bezocht, werd omstreeks half acht door den Zeereerw. Heer Pastoor J. J. Voilering met een gebod geopend. Zijneerw. riep de aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe en hield vervolgens een korte inleiding. wMrin de Zeereerw. spr. op dui delijke wijze het geestelijk en het stoffelijk nut van een R. K. Fanfarecorps voor een parochie uiteenzeite. Hierna werden de statuten, waarop bij de finitieve oprichting de koninklijke goedkeu ring zal gevraagd worden, behandeld, waar na tot voorloopige oprichting werd besloten. Nadat nog over het inleggeld en do contri butie was gesproken, gaven zich een 25-tal personen voor het lidmaatschap op, waaruit een voorloopig bestuur, bestaande uit do hee- ren P. Spaan, J. Dekker Andz. en G. M. F. Lantman, werd benoemd. Bij de bespreking tot het komen van een stichtingskapita.nl werd na eenige gedachte wisseling besloten, om bij de parochianen aandeelen te plaatsen. i Een drietal heeren stelden zich beschik baar oin met het voorloopig bestuur bij de parochianen rond te gaan. Nadat nog over verschillende zaken be treffende het fanfare was gesprokeen, sloot de Zeereerw. Heer Pastoor onder dank de vergadering met gebed. Bouwterrein aangkocht. Door den heer A. Dekker is een perceel bouwterrein aan gekocht van den heer J. Kampen, met het doel daarop een burgerwoonhnis te laten houwen. ZONDAG 11 SEPTEMBER. Hilversum, 1060 M. 9.50 Dienst in de Ned. Herv. Kerk in Aals meer. Voorganger: Da. WJ. van Elden. 1. Zingen: Ps. 75 1 en 4. 2. Votum. 3. Lezen: De Wet des Heeren, daarna zang: Tien ge boden: 9. 4. Lezen: Lukas 21 25-36. 5. Ge bed. 6. Zingen Ps. 89 19 en 7. 7. Ie ged. preek: Prediker 12 5. 8. Tusschenzang Gez. 130 6. 9. 2e ged. preek. 10. Dankzegging. 11 Zingen: Avondzang achter de Psalmen 1 cn 4. 12 Zegen 12.30—2.30 N. O. V. Sym- pbonie-concert te geven door het N. 0. V. symphonie-orkeet o. 1. - Ak— 784 3249 3947 5732 6497 7432 9605 11539 ’«99 12314 14407 14492 15162 15215 18025 18055 18548 18635 18722 De E. M. I. T. Nu de voorbereidende werkzaamheden van de. Electriciteits- en Middenstandstentoonstelling. die van 22 tot en met 29 September alhier gehouden zal worden,-zoo goed als voltooid zijn en de ge- heele staud-oppervlakte, groot circa 850 quaxlraatiueter ook zoo als geheel bezet ie, moge nogmaals de aandacht van de bewoner» van Schagen en omgeving op deze belang rijke tentoonstelling gevestigd worden. Zooals de naam reeds aanduidt, is deze expositie gewjjd aan de Electrieiteit en Mid denstand. De electrische afdeeling zal zeer interessant en druk bezocht worden, omdat het Prov. Electriscb Bedrjjf van N.-H. bij de overneming van verschillende Gemeentelijke Centrales, de tarieven voor stroomverbruik heeft verlaagd, waardoor een groote vraag is ontstaan naar electrische werktuigen voor het Boerenbedrijf, maar ook naar allerlei machines en toestellen voor het kleinbedrijf en huishoudelijk gebruik. Op dit gebied zul len do nieuwste toepassingen op de tentoon, stelling worden tentoongesteld. Niet minder belangrijk, zal de Midden- staudafdeeling zijn. Wij mogen niet uit den school klappen, doch wel kunnen wij reeds zeggen, dat het een e de 7.45 Causerie over Nederland. 8.20 Concert Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 6.20 Dansmuziek. 8.35 eert. 10.5011.20 Dansmuziek. De voorzitter wenscht de beido wethou- degns geluk met het vertrouwen door den raad in hen geeteld prettig) lang der gemeente. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd De voorzitter brengt ter tafel: 1. Schrijven van dokter G. J. Bloem, hou dende mededeeling dat hij zjjn tijdelijke be noeming tot gemeentegeneesheer aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen Betreffende het snoeien van boomen zotf de voorzitter de maatregel willen toepassen, dat de bewoners eerst worden gewaarschuwd de boomen zelf te snoeien en wanneer daar geen gevolg aan is, of wordt gegeven het van gemeentewege te laten doen, «preker is overtuigd, dat yele klachten dan achterwege zullen blijven. Aldus wordt besloten. De heer Genefaas drong aan op verbe tering bij het transformator gebouwtje bij Oudejans. Bij kermis en feestelijkheden is het daar bij den ingang een smerige boel. Een hek acht spreker noodzakelijk en gaarne rag hij dat de mogelijkheid werd onderzocht daar een urinoir te plaatsen met loozing op de ringvaart. Do heer Broertje» i» het met vorigen spre ker eens. De toestand is daar werkelijk erg en bij plaateing van een urinoir verwacht spreker een behoorlijke oplossing. De voorzitter beaamt het gesprokenp van de beide sprekers en wil 'n onderzoek instel len of behalve een hek daar ook een urinoir geplaatst kan worden. De beer Genefaas zou gaarne zien dat de leden van den raad een afschrift kregen van het reglement van orde. De voorzitter zal hier voor zorgen en te vens aan de nieuwe leden doen toekomen bouw- en politieverordening. De heer Genefaas vestigt nogmaals de aandacht op den onhoudbaren toestand aeh- ter zyn woning. De voorzitter zegt dat B. en W. indertijd op demping van de sloot hebben aangedron- gen en meent dat in dien geest van het Pol derbestuur bericht is ontvangen. Nu wjj thans een lid van- bet Polderbestuur in ons midden hebben vertrouwt spreker dat de heer Dol deze belangen daar nog eens wil bepleiten en spreker twijfelt er niet aan of de heer Dol zal wel het noodige succes be halen. V ervolgens wenscht de heer Groot de kwestie van het licht uit de wereld te hel pen. De voorzitter antwoordt hiertoe gaarne mede te werken en vraagt of de heer Groot/ deze zaak in comité of iu het openbaar be handelen wil. De heer Groot wenscht dit in het open baar te behandelen. De heer Groot zet ver volgens uiteen waarom hij meende, met f 200 te betalen, aan zjjn verplichtingen te heb ben voldaan. De voorzitter zegt dat hij indertijd met een bloedend hart last had gegeven tot afsnij ding vau het net. doch het gedrag van zjju beide vroegere wethouders noopte hem daar toe. Bovendien zet spreker nogmaals uiteen, dat hen aan die heele zaak part nog deel had en zjjn voorganger met ingenieur van Thiel met A. Groot deze zaak geregeld had den. Na een zeer aangename discussie, waar in de heer Genefaas nog een uitvoerig pjei- dooi hield om tot een minnelijke schikking te raken, waarin het standpunt door den voorzitter ingenomen naar recht en billijk heid was, besloot de heer Groot voor beta ling zorg te dragen. De voorzitter dankte den heer A. Groot voor diens loyale houding en het deed hem bijzonder veel genoegen dat deze kwestie van de haan is. Wethouder de Jongh riep, niet alleen U mijnbeer de voorzitter is verheugd met deze oplossing doch de geheel» raad. De heer Broertjes vestigt de aandacht op den mooien weg in de Noorderbuur!, die he laas door de bewoners vooral Zaterdags min der mooi gereinigd blijft liy-en. Daar spre ker zelf ook aan dat gedeelte woont, zag hij gaarne dat ’de bewoners verplicht werden ieder voor zjjn eigen bewoond perceel dat zulks gereinigd werd. 8 De voorzitter zal deze aangelegenheid met B. en^W. nader onder het oog zien en trachten hier een goede oplossing te vinden. De heer Broertjes breekt vervolgens een lans voor den gewezen volontair. Met algemeene stemmen wordt vervolgens besloten aan den gewezen volontair L. T. van Zalinge een gratificatie van f 50 te ge ven met aanteekening van den heer A. Groot die f 25 voldoende vond. De heer Broertjes zegt Vervolgens dat het hem leed doet dat door de houding van een paar wethouders hier zooveel tweedracht is gezaaid waardoor flinke raadsleden niét meer in den raad zjjn teruggekeerd en die het leven van den voorzitter en zjjn gezin in de afgeloopen periodo vergald hebben. Spr. hoopt dat de nieuwe Raad en de nieu we wethouders op de moest aangename wjj- ze in het belang der gemeente met den bur gemeester zullen samen werken. De raads leden kunnen in het tegenovergestelde ge val gaan loepen, doch dat kan de burgeaiees- ter niet. Wethouder de Jongh dankt alle voor zijn benoeming als zoodanig en wethouders worden thans door de raadsle den geluk gewenscht. De voorzitter dankt voor de gesproken woorden door de heeren Genefaas en Broer tjes, hoopte dat die woorden in goede aarde terecht zou komen en alle leden, die de vertegenwoordigers dezer gemeente zijn, het voorbeeld zullen geven door in de grootst mogelijke harmonie samen te werken, dan kan hier nog menig belangrijk besluit val len tot groei en bloei dezer gemeente. Daar na volgde sluiting en bleef men nog gezel lig napraten. KonÏDginnefeesten. Woensdag 7 Sep tember j.l. vierdo Rustenburg Koninginne- feest. Nadat 's morgens op de bovenzaal de Burgemeester met. een korte toespraak tot het feestcomité, do feestelijkheden had ge opend en daarbij het comité namens alle Rustenburgers dank had gebracht voor hun moeite en opofferingen dezen dag te hebben georganiseerd, zongen de k'^’ Ten onder lei ding van het Hoofd der openbare school eenige aardige liedjes en de kinderen van de R. K. school, wonende te Rustenburg en de Schermer onder leiding van den onderwijze» N. Oud. Vervolgens werden alle kinderen onder de lustige tonen van het fanfarecorps te Wog-, meer door het comité op versnaperingen ge- tracteerd. Des avonds had op dezelfde bovenzaal de prjjsuitdeeling plaats, waarbij de ijverige Voorzitter, de heer D. Aajj Pzn., de talrijke aanwezigen toesprak, daarbjj zijn dank be tuigende aan allen, die zoowel moreel als financieel steun verleend hadden, aan het onderwijzend personeel, fanfarecorps, de jongedames die met speldjes geloopen had den, enz. Hij hoopte in de toekomst op aller mede werking te kunnen blijven rekenen, opdat Rustenburg op waardige wijze het Konin- ginnefeest zou kunnen vieren. „Hoogwoud Vooruit.” Woensdagavond vergaderde genoemde vereenigmg ten huize van den heer A. Breed. De Voorzitter, de heer G. Wegdam, opende de vergadering en drukte er zijn spjjt over uit, dat slecht» 18 personen gevolg hadden gegeven aan do uitnood iging. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer N. J. Vlaming, worden onveranderd goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester vermelden we, dat de ontvangsten dit afgeloopen hebben bedragen 168.90; do uitgaven 177.91 alzoo een tekort van 9.01 Hierna moeten 2 bestuursleden gekozen worden wegens periodieke aftreding van de heeren Hoekstra en Dam. Beide heeren wer den weer met grootje meerderheid herkozen. In de vacature van den heer M. Niele wordt gekozen de heer P. Davidzon. Volgt bespreking van de te houden Kin derspelen en Volksvermaken op den aan staanden kermis-Maandag 19 September. Des morgens om 9 uur vangen de volgen de kinderspelen aan: voor jongens van 8, 9 en 10 jaar: Koppen snellen; voor meisjes van 8, 9 en 10 jaar: loopen; voor jongens van 11, 12 en IS jaar: Kruien met hindernissen; voor meisjes van 11, 12 en 13 jaar: Stoe lendans. Des middags om 2 uur hebben in den Boe- kel voor volwassenen plaats: Voor dames Kinderwagenrace en voor heeren fietsen met hindernissen. Hierna volgt rondvraag, die niets belang- \rijks oplevert, waarna Voorzitter o vergaat tot sluiting. Dangenberg 469 M-, Munster 242 M. Dortmund 283 M. 1.302.50 Militair concert. 5.506.50 Concert voor viool en piano. 8.20 Concert. Georges Meader, tenor v. d. Metropolitan Opera New-York. H. Giesen, piano. Pbilhar- monisch orkest v. Stuttgart Tot 12.20, daar na dansen. KOnigsurusterhausen, 1260 M. en Herlijn, 484 en 566 M. 10.208.05 lezingen en leasen. 8.50 Vo caal concert. Daarna dansmuziek door het Berliner radio-orkest Hamburg. 395 M. 4.35 Bloemenliederen. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert 8.20 Orgelconcert. 9.20 Kamermuziek. Hamburger Strijkkwartet. Brussel, 509 M. 5.20— 6.20 Het radio-trio. 7.50 Concerts 8.5010.35 Orkestconcert De voorzitter opent de vergadering heet alle heeren hartelijk welkom. Alsvorens over te gaan tot de belediging wenscht spreker een kort woord te zeggen. Niet over het verleden ook niet of de be langen in de afgeloopen 4 jarige periode al of niet naar behooren zjjn waargenomen en aan wien de schuld is. Spreker wil ill»-ec vooruit zien en daar het ten plattelande tot de zeldzaamheden behoort, dat bij het afslui ten van een zittingsperiode deze vervangen wordt door een geheel hieuwe raad met slechts 2 oude leden brengt hij in herinne ring het spreekwoord, nieuwe bezem» vegen schoon. Hjj hoopt dat dit van den nieuwen raad gezegd kan worden e^i dat alle leden voor oogen houden het bekende spreek woord: Eendracht maakt macht, doch twee dracht brengt verbrokkeling. Hij zal trach ten door het goede voorbeeld te geven, door geheel onpartijdig de leiding in handen te houden, zooals hjj dat op heden gedaan heeft zonder onderscheid van persoon do belan gen der gemeente te behartigen en doet een ernstig beroep op allo leden hem daar in te steunen, opdat wij hier al* vertegenwoor digers van de gemeente het goede voorbeeld zullen geven, door eendrachtig samen te werken in de grootst mogelijke harmonie. De heer Genefaas dankt voor de toespraak en wil ook gaarne het gesprokene beantwoor den. Mijn eenig «treven is. aldus spr. de belan gen van de gemeente te behartigen, klaar te staan voor elk die mij om raad en daad vraagt, zooals ik dit steeds tot nu toe heb gedaan. Wat betreft het naleven van mijn plichen, hierover zal niemand hebben te kla gen. Immers. Hare Majesteit, heeft mjj ge durende* den tijd, in haren dienst doorge bracht, tweemaal eene onderscheiding ge geven. Ook in deze gemeente heb ik getoond mijn plicht nimmer te hebben verzaakt. Welnu mijnheer de voorzitter met de hoop dat van Uwe zijde de leiding zal zijn, zoo als zulks betaamt, aanvaard ik mijn ambt als Raadslid. De voorzitter dankt den spreker voor die waardeerende woorden. Na beëediging worden tot wethouders be noemd de heeren Schaap en S. de Jong. Raadsvergadering. De Raad vergader. *de Dinsdagmiddag 2 uur. I Aanwezig alle leden, behalve de heer Vb. Lont, die door ziekte verhinderd is. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Secretaris: de heer C. F. vah Duin. De Voorzitter opent de vergadering en ’deelt mede, dat tegen dc toelating der nieuw-benoemde leden geen bezwaren lijn ingebracht, zoodat tot installatie kan worden overgegaan. Hierna wordt tot beëediging der leden overgegaan; de heer J. Lont legt de be lofte af. De Voorzitter wenscht de leden geluk met het vertrouwen, dat de ingezetenen in hen hebben gesteld en spreekt den wensch uit, dat zij dit vertrouwen niet zullen beschamen. Spr. hoopt, dat de Raad met kalm overleg zal werkzaam zijn tot heil der ■gemeente en verklaart hiermede den Raad geïnstalleerd. Hierna wordt overgegaan tot de be noeming, van twee wethouders. Benoemd wo-den de heeren Bosker en Tijsen. De Voorzitter zegt, dat het hem .bui tengewoon verheugt, dat hij den heer Bosker weer als wethouder terugziet Het is thans de derde maal dat hij tot t wethouder is benoemd en steeds is dc verhouding bijzonder prettig geweest Tot den heer Tijsen zegt de Voorzit ter. dat het tegenwoordig een moeilijk ambt is, het wethouderschap. Hij hoopt, dat ook de samenwerking met den heer Tijsen steeds aangenaam zal zijn en dat alle krachten zulien worden aangewend tot bloei van de gemeente. De heer Bosker dankt den Voorzitter en den Raad voor het vertrouwen, dat in hem wordt gesteld, dat hij hoopt waar dig te zijn. Hij geeft de verzekering, dat hij zijn krachten ten volle aan de ge meente zal besteden. De heer Tijsen hoopt, dat hij in staat zal zijn de belangen der gemeente zoo goed mogelijk te behartigen. Hierna sluiting Telephoonkanfoor. De openstelling van het Rijkstelefoonkantoor te Hippo- lytushoef wordt met een half uur ver lengd en wordt op werkdagen van 81 uur en van 2half 5 en van 6half 8. Raadsvergadering. I Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 6 Sept. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, zoowel aan de her- als aan de nieuwgekozen leden Doodeman en Bakker. Daarna werden door alle leden de yereischte eeden afgelegd. Hierna werden de notulen der vorige vergadering gelezen en vastgesteld. Van het R. K. schoolbestuur is een Verzoek ingekomen om een betegeld schoolplein met overkapte speelplaats. De Voorzitter stelt voor dit in handen van B. en W. te stellen, wat werd goed gevonden. De beer de Vries verzoekt naar aan leiding der wethoudersbenoemini woordje te mogen spreken, inzal vacatur•- Borst. Zoolang mij bekend is, aldus spr., is de meerderheid en de minderheid ver tegenwoordigd in het college van B. en W. en voor de goede verstandhouding zou het zeker gewenscht zijn als het in de toekomst zoo zou blijven. Spr. hoopt, daarom, dat de heer Francis naast den heer de Groot als wethouder zal worden benoemd. De heer Dekl.cr zegt, dat de wethou- dersverkiezing is besproken in de R. K. fractievergadering en men was daar van oordeel, dat nu de Raad bestaat uit 5 R. K. en 2 Vrijz de R. K. recht hadden op 2 wethouderszetels. Het is, zegt spr., van de Vrijz. kiezers zeer onvoorzichtig geweest om hun candidaat, wethouder Borst, te plaatsen op no. 3 van de lijst. Had wethouder Borst de eerste of twee de plaats op de lijst gehad, zoodat hij in de Raad was gebleven (dan had ook al zou dan den nieuwen Raad hebben be staan uit 5 om 2) toch den heer Borst met zekerheid wethouder gebleven zijn. De beer Vries hoopt, dat uit billijk heidsoverweging de oude regel zal wor den gevolgd en de minderheid ook ver tegenwoordigd zal worden in het colle ge van B. en W. In de vacature Jb. de Groot werd de ze met 6 stemmen en 1 blanco als wet houder herbenoemd. In dc vacature Borst verkreeg de heer A. Dekker 5 stemmen, terwijl 2 stemmen werden uitgebracht op den heer Francis. De Voorz. hoopt, dat de samenwerking zoo moge zijn als deze in de afgeloopen periode is geweest. Benoeming eener commissie voor het onderzoek der gemeentebegrooting, be groeting van het Burg. Armbestuur en die van het electriciteitsbedrijf over '28. De Voorz. stelt voor, om hiervoor te benoemen de raad, buiten B. en W Wordt goedgevonden. Hierna sluiting. Raadsvergadering. Vergaderiu^ van den Raad der gemeente Ursem op Dinsdag 6 September 1927 des voormiddag» half 11. Tegenwoordig de heeren J. Schaap Czn., J. Broertjes, A. G. Genefaas, J. Dol, A. Groot. 8. do Jongh en J. Schouten. 4e Klasse 4e Üfst. or. Hoose priizen: 14569 J lott 137 1397 3594 4567 5925 6686 8056 10049 11489 12671 14392 16344 17977 18986 20857 Sehcepsweerbër. 9.35 Veepermutiek. Solo- mryj.piano. Koor en orkest. 11.05 Epiloog. 11.15^—11.25 „The Silent Fellowship.’’ Parijs, .dladio-Paris,’’ 1750 M. 10.50— 11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkeet- concert. 5.055.55 Concert door het orkest Locatelli. 8.5011.20 Concert. Orkest. Dans muziek en zang. Langenberg 469 M., Munster 242 M. en Dortmund 283 M. 9.20—10.20 Morgenwijding. Orkestmuziek en zang. 1t.3ó12.20 Concert. Posaunen- chöre. 1.202.50 Tuinconcert door de poli- tiekapel. 5.50—6.50 Orkestconcert 6.50 7.50 Koarconcert. 7.50 „Der fliegende Hol lander”, rom. opera in 3 acten van Wagner. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswustcrhausen1260 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 9.20 Morgenwijding. 11.501.10 Orkest concert. 5,20—6.20 Orkestconcert 8.50 Vroo- lijke avond. Steinerkapcl. H. Fiehtmflller. jodelliedjes. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.508.20 Morgenconcert 9.35 Mor| wijding. 11.50 Openluchtconcert 1.25 eert. 3.20 Vrooljjk concert symphonie-orkeet o. 1. v. den heer Henn Z.el- denrust en met medewerking van Mevr. Mien Bouwmeeeter-Verheydt, sopraan en de hee ren Simon van leeuwen, violist en Leopold Kippel, violencellist 2 20 V. P. R. O. Uit zending van de Bevestigings-dienst van de Verg, voor Vrijz. Hervormden te Amster dam. Bevestigd zullen worden: De. D. Bak ker uit Veendam en Db. W. A. F. van Dijk uit den Helder. Tot voorganger» van de afd. Amsterdam van de Verg, voor Vrijz. Her vormden door Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga uit Santpoort. 44.30 N. 0. V. Piano composities van Alex. Voormolen MAANDAG 12 SEPTEMBER Hilversum, 1060 M. 10.0012.00 jMrbeursconcert door een trio. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunehmu- ziek door het trio D. Coronel, viool. J. Druk ker, cello. L. Kapper, piano. 2.004.00 Jaarbeureconcert door een trio. 4.40—5.55 Kinderuurtje door Mevr. Ant. van IMjk. 6.00 7.45 Concert door het A.N-R-O.-orkest Toos Schleyer, Coloratuurzangeres. Aan de vleugel, Egb. Veen. 7.45 Politieber. 8.10 Aansluiting van het Kurbaus te Schevenin- gen. Volksconcert o. 1. v. Prof. Schneevoigt 9e Symphonic d-mcll op. 125 met solostem men en gemengd koor naar Schiller'» Ode an die Freude van Beethoven. Koor van Toonkunst afd. Den Haag, o. 1. v. Prof. Schneevoigt. Mia Peltenburg, sopraan. Suze Luger, alt Louis van Tulder, tenor. Jan Dekker, bas. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.20 Daventry-kwartet en solisten, so praan, bariton. 1.202.20 Orgelconcert en sopraanzang. 3.20 He.t Rio Grande Trio en solisten, tenor, sopraan. 5.20 Huisboudpraat- je. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert, orgelbe speling. 6.40 voor padvinders. 6.50 Tijd»., weerb., nieuws. 7 05 Concert-orgelbespeling. 7.20 Liter, eritiek. 7.35 De suites -van H&n- del. 7.50 Variété. 8.35 Het Pavdova-baüet Don Quieote, ballet in 2 acten en een pro loog door Minkus. Orkest en A. Beckwith, cello. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Van de Volkerenbond. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Wer ken van E. Coates. Orkest en D. Labbette, sopraan 10.5011.20 pianoconcert door Myra Hess. Parijs, „Radio-Paris,” 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.50—2.20 Con cert. Jazz Ciro’e. 5.05—5.55 Dansmuziek. 7.50 Orkestconcert. 8.50 Opera-fragmenten. Orkest en soli. Trekking van Donderdag 8 Seri Hoogs prijzen: Priizen van 557 2795 3866 5716 6297 7278 8924 11134 11169 13066 13170 13754 13887 14162 14407 14492 15162 15215 ICX7 16972 17039 17979 17557 17753 19180 19685 198Ó9 19986 20143 20«L

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6