H-Nollandscli Dagblad. Weg met de zwarte vliegen door eenmaal te spuiten met Vriesia Radicaal Doodende Straal □"JklST 2DIE "VJEdlES ALKMAAR. Chemische Fabriek Tweede Blad. Telefoon 324. Alkmaar. - Te Schermerhorn bil 6. Vlug. Vriesia” W’ il ring Geen obstructie! en overt. Marie In een ZATERDAG 10 SEPT.’27. INGEZONDEN STUKKEN. L. FRANKENBERG Tabellarische Boeken vanaf 4 tot 52 kolommen. PROVINCIAAL NIEUWS. BERGEN. BURGEP* 1 STAND. ALKMAAR. DE „OLD GLORY” ALS VERLOREN BESCHOUWD. FINANCIEELE RUBRIEK. KERKLIJS1 EN. 7 CASTRICUM. HANDELEN MARKT Berichten opgenomen gedeelte onzer vorige oplage. WIJDE WORKER. WOGNUM. Wy houden eenteer uitgebreide eortee* UD di 11K 2.49 9/16 Jan 1 EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. Blokker. Adelbertus z. oom en Catharina Kager. Overleden: Hendrik Kooge 77 jaar. Jacobus Nicolaas de Winter 1 jaar. M. deRed., de te ALKMAAR, 9 Sept. Graanmarkt. Aangevoerd 5749 H. L. 2004 H. L. tarwe ■f 14.50. 118 H L rogge f 11.50 8 nnr 59.36 9.78 K 84.75 X 35.20 12.13X 67.06 66.80 65.72 X 48.13 Berlijn Parijs Brussel Weenen Londen Stockholm Kopenhagen Oslo Bazel Rome New York Praag Alom verkrijgbaar in bussen van f 1 f 1 50, f 2.75. HELDER. H.H. Petrus en Paulus. Zo. 14de Zondag na Pinkslereu; de H.H. Missen te half 8 en 9 uur; half 11 Hoogmis; geen Catechismus; 3 uur voor de mannen; 's avonds half 8 Ix>f met groote Missiepreek. De oefeningen gedurende de II. Missie zullen door ‘de Eerw. Paters Missionarissen telkens worden aangekondigd. ALKMAAR, RECTIFICATIE. In ons nummer van gisteren stonden eenige berichten voor Heerhugowaard onder Anna Paulowna, terwijl twee berichten voor Anna Paulowna onder Heerhugowaard terechtge komen waren. Inzender houde het ons ten goede, dat wy de uiteenzetting van ons standpunt bewa ren voor ons raadsoverzicht. REDACTIE. LIMMEN. Zo. half stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; kwart over 1 Cat.; 2 uur Vespers met roz., daarna H. Familie, afd. mannen. Di. 9 uur gez. maandstond voor Wilhel mina KoppensBreedveld. Vr. Patroonfeest; half 8 stille H. Mis; 10 uur plechtige Hoogmis met feest predicatie; 2 uur plechtige Vespers. Ondertrouwd: Carel Jan Petrus Engel en Joanna Pietje Meijer; Pieter Winder en Trijntje Jansen; Johannes Spaans en Maria Langenberg; Anton Zwaanwijk en Hendriks Dik; Johannes Corneliase en Maria Johanna Alkemade, Johannea Theodorue van Diepen en Elisabeth van Westen. c Getrouwd: Johannee Hendriktis Noot en Elisabeth Marie de Groot. Geboren: Titia Frederika d. v. Pieter Jan Potgieeer en Eelkje Schwaner. Cornells z. v. Bernardus Johannea Bakker en Maria Adrianue Peet- MEDISCH LEIDER CONSULTATIEBUREAU. Met ingang van 1 September 1.1. is door de Noord-Hollandsche vereeniging tot bestrij ding van Tuberculose tot mediech leider van het consultatiebureau in het district Alkmaar benoemd de heer E. W. Jongmans, die sinds de oprichting van „Dekkerswald” in 1913, geneeeheer-directeur van dit alom in den lande gunstig bekend staand R. K- Sanato rium was. Voorheen ressorteerde het consultatiebu reau Alkmaar onder Hoorn, waar Dr. Win kler de leider was. Thans ia Alkmaar een apart district geworden, waaronder ook Hel der en Texel ressorteeren. Dokter Jongmans, die van 1903 tot 1909 te Rijswijk praktiseerend geneesheer was, heeft rich nadien speciaal op de T.B.C.-be- strfyding toegelegd en als zoodanig een goe den naatn verworven. Dokter Jongmans heeft zich gevestigd te Bergen. likaaneehe vliegers Metcalf en Tully boord, is nog steeds niete vernomen. NEW YORK, 9 Sept. Daar tot nu toe de nasporingen naar het vliegtiug „Old Glory" mets hebben opgeleverd, wordt de hoop op gegeven. dat de vliegers Bertaud en Hill nog in leven zijn. HET BEZOEK VAN Z. EXC. MGR. L. SCHIOPPA. Zijne Exc. Mgr. Schioppa heeft gedurende zijn verblijf te Alkmaar van de gelegenheid gebruik gemaakt om zyn belangstelling voor Alkmaar en omgeving te toonen en meerder© bezoeken af te leggen. Donderdagochtend droeg hy de H. Mis op in de Kapel der E.E. Broeders aan de Nassau- laan, waarna verder de geheele dag gewjjd was aan een excursie aar de beroemde Zui derzeewerken. Z. Excellentie werd hier rond geleid door den Ingenieur der Zuiderzee werken Baron Wykerslooth de Weerdestéyn. Te Medemblik door den Ingenieur Ringeling en^Xe-Amlijk door den Ingenieur Dijkers. Gisterochtend las zijn Excellentie de H. Mis in de kapel der E.E Zusters aan de Oude- gracht, waarna een bezoek gebracht werd aan de K.-K. bewaarschool. By een daarna gevolgd bezoek aan bet nieuw-geetichte R.-K. Lyceum had zyn Exc. de goedheid den leerlingen een opwekkend woord toe te spreken. Vervolgens werd onder geleide van Burge meester Wendelaar de Kaasmarkt bezocht, alsook het bureau voor Vreemdelingen ver keer en het kaaspakbuis van den heer Hen- oeman. Behalve door don Burgemeester werd zijn Excellentie begeleid door zyn particulier secretaris, den bekenden historicus Pater J. Klojjntjes S.J. en Mr. H. Kusters Na van zyn gastheer, Mr. H- Kusters af scheid genomen te hebben, vertrok zyn Exc. wederom naar Den Haag. Uit den mond van zyn Excellentie mochten wjj vernemen, dat hjj zeer verheugd was kennis te h bben mogen maken met het vele interessante en echoone, dat Alkmaar en omgeving bieden. Op een gegeven oogenbliK is het byna twcc- jarig zoontje, dat achter het huis op een I plaats aan hete pelen aws, voorover in een put gevallen en gestikt. De dienstbode zag de beentjes boven de put uitstéken en trok het ventje op het droge. Doktoren, die ijlings ontboden werden, trachtten tevergeefs de levensgeesten wederom op te wekken, ter- wjjl ook de hulp van een zuurstofapparaat niet meer mocht baten. De vader, die voor zaken op reis was, moest gisteravond by zyn thuiskomst het droeve nieuws vernemen. H. Familie. Zo. half 8 voor Dirk Spuiman fam.; 10 uur voor de Parochie. Ma. 8 uur voor Hendricus Stam én over!, kinderen. Di. 8 uur voor Petrus Bruyns. Wo. 8 uur voor overl. ouders en familie. Do. 8 uur voor Eva Eeken. Vr. 8 uur voor Maria v. I-angen—Wjjnker. Za. 8 uur voor Joannes Does. WISSELKOERSEN. (Opgave van de Nederl Landbouwbank). BQkanbor Alkmaar. oor t oor 59.36 9.78 X 34.75 35.15 12.13K 67.07 66.70 65.72 X 48.12 X 13.56 2.49 9/16 7.40 HEERHUGOWAARD. H. Hart. Zo. 7 uur voor Emerentiana Beentjes, hsv. van Jan Groenland; 10 uur voor de Parochie. Ma. 7 uur voor Dirk Plak en overl. fam. Di. 7 uur voor overl. fam. de Goede en Bnijjn. Wo. 7 uur voor Aafje Groot. Do. 7 uur tot zekere intentie. Vr. 7 uur voor Jan Ursem en Maria Schou ten. Za. 7 uur voor Mej. Egberta Graaf. f 11.50—f--- f 12.50. 1639 H. L. gerst chev. M2—f 12.75. 1464 H. L. haver f 11—f 12.35. 16 H. L Boonen. Citroen boonen f 20 f 22. Witte boonen f 20f 80. 2 H. L. rood mosterdzaad f 42. 5(W H. L. erwten, groene kleine f 20 f 26.50. groene groote f 31—f 42. grauwe f 37—f 52. vale f 28—f 45 per 100 Kilo. (Cavalleria Ruaticana); 7. Kèler Bela Tempelweihe (Ouverture drama tique);. 8. Finale. W.'stellen voor, dit schrijven kennisgeving aan te nemen op grond, dat de bezwaren geopperd op de vorige vergadering nog tseeds bestaan. Wordt goedgekeurd. Voorstel van B en W. tot het nemen van een besluit tot het aangaan van een geldleening tot bestrijding van de kos ten van het bouwen der nieuwe open bare lagere school tot een bedrag van ten hoogste f 16000 tegen 5 pet. Wordt goedgevonden. Vaststelling gemeenterekening dienst 1926. De heer van Berkel brengt namens de commissie rapport uit en adviseerd tot goedkeuring. Vaststelling der gemeentelijke ver goeding krachtens art. 101 der L. O. wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1926 Voorzitter deelt mede, dat de kosten voor het onderwijs op de O. L. school bedroeg f 848.59 Aantal leerlingen was 60. dit is dus oer leerling f j|4.03. Op de R. K. jongensschool bedroeg het gemiddelde aantal leerlingen 64. Op de R. K. meisjesschool 98 3/4: dit vermenig vuldigd met f 14.03 wordt een bedrag van f 2301.77. Wordt goedgekeurd. Daar de rondvraag niets opleverde volgt sluiting mat gebed. Bevolking. Vertrokken: J. B. v. Ojik naar Enschede en G. W. de Jong naar Am- setrdam. Gevonden. een garbardine damesmantel 1 rywielmerk, een gouden dameshorloge; 1 portemonnaie met inhoud. Verloren 1 zilveren rozenkrans en een damesporte- monnaie met inhoud. WethoudWer. Naar we vernemen, heeft de heer G. Louter na bespreking in de R.K. raadsfractie de benoeming bij loting tot wet houder aangenomen. Onderwijs. Dinsdag j.l. slaagde te War geningen voor de akte tuinbouw l.o. de heer P. A. v. Westen, hoofd van de R. K. Jongens school alhier. Nader veruemen we. dat binnenkort ge tracht zal worden een cursus te doen-hou den in het *-»• winterseizoen voor de tuin ders, waarbij als onderwijzer zal optreden do heer v. Westen voosnoemd- viornen uit verbttierdé woorden Ik vraag u meneer de redacteur ware het niet in het belang der gemeenschap geweekt, wanneer juist deze vergadering kaim ware vorloopen? Juist nu geeft mjj hef spreekwoord „Wie zich kwaad maakt, heeft ongelyk", véél te denken. Voor den raad in deze samenstelling zal ik hopen dat de rood© heeren zich eens goed lullen bedenken en juist nu hard zullen me dewerken in het waarachtige gemeentebe lang. U. meneer de redacteur, dankende voor de verleende plaatsruimte noem ik mjj A. B. P. S. V\ at zal de heer Westerhof wel tegen zyn vrienden in Uitgeest zeggen? Zal hy zich daar óók zoo dik makeu over evenre dige vertegenwoordiging? Verzoeke beleefd opname van het volgen, de; by voorbaat dank. WETH0UDER8VERK1EZING. Met belangstelling las ik het verslag der eerste raadsvergadering in nieuwe samen stelling, waarbij de hoofdschot©! „Wethou dersverkiezing.” Het zy mjj vergund hierovei eenige n De uit in het kamp der 8. D. A. P. zeer véél ver ontwaardiging gebracht, wat ieder uit het verslag heeft kunnen opmerken, was dit te rechtde toekomst zal het ons zeker leeren, ik voor my denk, dat het wel zal los- loopen. Maar wat moet men gaan denken van onze roode broeders als men eens nauw keurig bet verslag nagaat? ie. Wat heeft de heer Westerhof geant woord op de vraag omtrent de 8 8. D. A. P.- wethouders zetels in Amsterdam? 2e. Heeft de heer Westerhof niet aan het einde van zyn rede gezegd, dat zyn fractie niet zal deelnemen aan de verschillende commissies? Be. Is dit een middel om den verloren wethouderszetel te wreken? 4e. Ik vraag U, meneer de Redacteur, hoe kan zoon fractie dan in het belang der gemeente werkzaam zyn? Over deze punten zou ik gaarne even wil len uitweiden. Wanneer ik het antwoord op punt 1 naga, komt dit hierop neer: Wij S. D. A. P.’ers rekenen als het zoo uitkomt de Communisten met ons mede, of andersom: Communist en S. D. A. P.-er is gemakkelijk vereenigbaar. Geeft dit ons niet te denken? Is dit nu het streven der 8. D. A. P.? Ik geloof niet dat wanneer de kiezers die nu op de 8. D. A. P. gestemd hebben, dit goed hadden begrepen vóór de verkiezing, er 6 8. D. A. P.’ers nu in den raad zouden zitten, wellicht had dan onze R. K. fractie wél 7 leden geteld. Omtrent punt 2 vraag U alléén, meneer de Redacteur, is die bedreiging, hierin geuit, niet echt Communistisch? Ik denk dat heerscher Westerhof hierop wel zal terugkomen. Wat punt 3 betreft, kan ik mjj niet inden ken, dat op deze manier hun de wraak zoet zal smaken, en ik geloof ook nog niet, dat dit werkelijk de bedoeling is. Heer Wester hof had wellicht beter gedaan oin een week lang voor de gemeentevergadering, evenals Diogenes in een vat te gaan wonen, hy was dan misschien wat doorgewaaid en ateekoeld geweest, zoodat hjj even verstandig had ge sproken als de bekende wijsgeer, die zeker geen 4 uur lang alle mogelyk denkbare be- leedigingen naar andermans hoofd zou heb ben geworpen. Tot slot punt 4. Meneer de redacteur ik begrjjp niet dat zoo’n fractie in naam van 5000 kiezers zoo kan handelen, dit is zeker niet in het belang der kiezers, noch in dat der gemeente. Wanneer iemand voor zyn rechten opkomt;1 goed. Maar dan eerlijk en fatsoenlijk. --o,w- De 8. D. A. P. kiezers zullen toch zeker landtiraingel heeft gisterenmiddag omstreeks niet gewild hebben, dat geschiedt ware als - - een droevia onsre val nlaata «e vonden nu; .neen slechts verbittering kan er voort- Zooale den lezers van ons jongste raads- verslag bekend ia, werd de heer Westerhof in de raadsvergadering van Dinsdag zeer verontwaardigd, toen men hem en zyn frac- tiegenooten het voeren van obstructie ver weet. Er werd geen obstructie gevoerd, aldus de heer Westerhof, alleen maar gerechtvaar digde oppositie. Maar.... wat lezen wy nu in het verslag van „Het Volk"? - Zi-.-hierI „Voor dat de vergadering begon, was de publieke tribune tjokvol, omdat men wist, dat onzerzijds, in samenwerking met de 2 V.D. raadsleden de fclete oppositie ge voerd zou worden en met one achten (6 8. D. en 2 V. D.) hebben we van des mid- dsg» 1 uur tot den avonds half twaalf de otytruktic gevoerd. En hoewel onzerzijds meerdere malen werd gepoogd bet bezuini- giagsprogram van de heeren te vernemen, heoben zij het stilzwijgen bewaard en nimmer aan de discussie deelgenomen. Af en toe interrumpeerden zij. Het leeuwen aandeel in de obatruktie had p.g. Wester hof, die ongeveer 6 uur aan het woord is geweest”. Is er nu doelbewust obstructie gevoerd, ja of neen? Och, wy voor ons, wy wisten het wel en een ieder, die het verschil kent tusschen ob structie en oppositie had het terstond in de gaten. Maar *t is toch altjjd prettig, van de meest bevoegde z(jde nog eens een schriftelijke be vestiging van de juistheid van je meening te mogen ontvangen. ALKMAAR 9 Sept. Aan voer 154 stapels 190.000 K- G. Fa- brieks kl. m. m. f 48. Fabrieks commissie m. m. f 48. Boeren kleine m. m. f 46. Boeren kleine z- m. f 45. Boeren commissie m. m. f 48. Handel vlug. Inmiddels: *t blijkt wel noodig, dat we dien heer Westerhof in de gaten houden: wat voor waarde is er te hechten aan zijn woorden, hoe pathetisch ook gesproken, wanneer hy naar nu blykt zyn hoor ders opzettelijk maar wat tracht wjjs to maken! PROGRAMMA. voor de Matinée in den Muziektuin op Zon dag 11 September van 35 uur. Gast-Dirigent, Jac. Jansen (Bergen). ,1. J, Th. Sousa, Loyale Legion, Marsch; 2. Kèler Bela, Ungarieche Lustepiel, (Ouverture). 8. Joh. Strauss, Walzer nach Motives der Kom. Operette „Prinz Ke’husalem”. 4. C. Meyerbeor, Fantaisie de l’Opera „l’Africaine". Pauze. 5. Franz Schubert, Marcia; 6. P. Mascagni, Intermezzo sinfonica, CHOLERA UtfbEBROKEN? LONDEN, 9 Sept. Uft Peking wordt gemeld, dat cholera on der de Nanking troepen is uitgebroken. Een catastrophe wordt verwacht, wanneer de zui delijken noordwaarts zullen oprukken. ERNSTIG AUTO ONGELUK. LONDEN, 9 Sept. Uit Grautham wordt bericht dat de 17-jarige Honourable David William Duncombe, eenig erfgenaam en toe komstige Earl van Feversham, by een onge luk om het leven gekomen is. Hy kwam, ter wijl hjj alleen reed in een kleine auto, in botsing met een lorrie, waardoor hy uit den wagec geslingerd werd en met een schedel breuk opgenomen. DROEVIG ONGEVAL. HENGELO (0). 9 Sept. Het IX-jarig jongetje van K. L. aan de Molenstraat alhier, heeft een pot kokende koffie over het lichaam gekregen. Hy is aan de gevolgen overleden. PRAAG—ROTTERDAM. PRAAG, 9 Sept. De Tsjechische My. voor de Luchtvaart overweegt de instelling van een luchtvaart dienst PraagCasselRotterdam. EEN GEVAL VAN ZWARTE POKKEN. MAASTRICHT, 9 Sept. Aanstaanden Zon- dag zal ixr Maastricht de kermis beginnen en laarvoor worden thans alle toebereidse len getroffen. Gisteren heeft zich intusschen in een der woonwagens op het kermisterrein aan de markt een geval van zwarte pokken voor gedaan, zoodat de mogelijkheid niet is uit gesloten dat de kermis zal worden afgelast. Oamiddellyk zyn van medische zyiie alle maatregelen tot isolatie genomen. De woon wagen waarin de pokken|>atiCnt zich bevond is, met alle bewoners erin, naar het zieken huis Calvariénberg vervoerd. Daar zyn de be woners van dezen woonwagen ingeënt. Zij worden vervolgens geïsoleerd. Ook de be woners van de andere kermiswagens, die thans om en naby de markt standplaats heb'ien zyn bereids ingeënt. MAASTRICHT 9 Sept. Het verdachte geval heeft zich voorge daan by een 17-jarig meisje uit een oliekoe- kenkraatn Op verzoek van den directeur van den Geneeskundigen Dienst is vannacht vannit Den Haag aangekomen de inspecteur van de Volksgezondheid, die naar dit ver dachte geval een onderzoek heeft ingesteld. De noofdinspecteur is tot de conclusie ge komen, dat de verschijnselen veel overeen stemming vertoonen met die van zwarte pokken, doch dat het geval minder ernstig is dan aanvankelijk aangenomen werd. Intusschen wordt een streng toezicht ge boden. Twee woonwagens en de bewoners ervan blijven onder observatie in het zie kenhuis „Calvariënberg". Bovendien zyn vanmorgen al 70 personen, die niet in Maastricht woonachtig zyn, doch daar met het oog op de kermis vertoeven, ingeënt. Vermoedeiyk zal de kermis echter wel kun nen doorgaan. DE „SIR JOHN CARLING”. LONDEN, 9 Sept. Vin de JSir John Carling" met de Am©- Bedevaart naar Heiioo. Gisteren werd vanuit deze parochie, begunstigd door goed weer, de iaarliiksche bedevaart gehouden naar Heiioo, waaraan ruim 150 parochianen deelnamen. Grootendeels per autobus, maar ook per fiets of met paard en wagen werd des morgens om half 9 afgereisd naar Maria's Genadeoord. Om half 10 werd door Pastoor Zurlohe de H. Mis opgedragen, waaronder de meisjes van de Mariacongregatie eenige gezangen uitvoerden. Na het evangelie hield Pastoor Zurlohe een predicatie over: Maria als middelares tusschen God en de menscheu. Om één uur werd de Kruisweg gebeden, terwyl de congreganisten wederom de gezan gen uitvoerden. Op den Kruisberg hield Ka pelaan Olsthoorn de predicatie, terwijl na den Kruisweg Pastoor Zurlohe by St. Willi- brord een korte onderrichting hield over de zen Heilige. Na in de Kapel nog voor aller intenties een gebed gestort te hebben werd otn onge veer 4 uur de terugreis naar Bergen aan vaard. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam op Dinsdag 6 dezer in openbare ver gadering bijeen. Na opening had allereerst de beëediging nlaats van de raadsleden, waarna de wet- len te mogen schrijven. g der wethouders verkiezing heeft HEEMSKERK. Zo. de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis; collecte voor de kerk; half 2 Catechismus; half 3 Derde Orde; half 5 Ooit-* gregatie voor het Patomaat; half 7 H. Fa milie; heden de laatste gelegenheid om plaatsengeld te betalen en wel na de Hoog mis, zoolang er achtereenvolgens betalers zijn en na het Lof. De niet betaalde plaatsen worden volgende week verkocht. Ma. H. Mis bij de Zusters; in de kerk al leen te 8 uur. Dinsdag en overige dagen dezer week de H.H. Missen te 7 en 8 uurj 8 uur gezongen Jaargetijde. Wo. 's avonds 7 uur Mariacongregatie. Do. ’s avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Za. van 4—half 9 bieohthoqren; 7 uur Maria-Ixtf. Biechthooren voor de kinderen der le en 2e klas. Catechismus volgens gewoonte. boudersverkiezing aan de orde werd gesteld. De aftredende leden de heeren Klomp en J. Haan Dz. werden belden met op een na algemeen© stemmen herkozen en namen de benoeming aan Alsdan werd aan de orde gesteld het ver zoek van N. Al en anderen om meerdere ver goeding voor de kosten van vervoer van hunne kinderen naar de R. K. Scholen te Purmerend. Voor 1927 cn 1928 was uitgetrokken op de begroting een bedrag van f 284.en nu vroegen de betrokken ouders dat te verhoo- gen tot f 350 B. en W. stehlen voor om van het ge vraagde 60 pCt. te geven. Dit besluit was ge baseerd op de overweging dat^Gedeputeerde Staten vorig jaar ook 60 pCt. als billijk had den genoemd De heer Al heeft er nog op gewezen, dat in Heemskerk een hoogcr bedrag voor kin deren die de openbare scholen bezoeken, wordt gegeven, waarmede de beer Al wilde aantoonen. dat het gevraagde als zeer billijk wa» te beschouwen. De heeren Al en Kramer deelden mede in deze kwestie blanco te znllen stemmen. Het voorstel B. en W. werd daarop aan genomen, met alleen de lieer Middelburg te gen. De rondvraag leverde niets op. Daarna sluiting der vergadering Raadsvergadering. Vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 6 September. Aanwezig de heeren K. Winkel, H. Klaver, J. van Berkel, C. Hoebe, K. Schipper Az. en P. Weeder. Een vacature wegens overlijden van den heer K. Schipper Cz. Na opening met gebed door den voor zitter, Burgemeester Commandeur, wijdt deze eenige woorden aan de nagedach tenis van den heer Schipper. Vervolgens leggen de nieuwbenoemde leden de vereischte eeden af. Tot wethouder werden benoemd de heeren K. Winkel en H. Klaver (aftr.). Ingekomen stukken. Van het Wit-Gele-Kruis en de veree- niging van Diaconiên het verzoek om een subsidie te mogen ontvangen, respectie velijk van f 150 en f 100. B. en W. stellen voor te verleenen f fOO en f 50. Wordt besloten. Schrijven van de commissie van Aalst, waarin nogmaals wordt verzocht reeds vroeger verzochte bijdrage willen toestaan. B. en voor DROEVIG ONGEVAL. Ten huize van den heer H. de W., wo- Kennemerstraatweg, naby den Nieuw- 4 >w iimevüz onsre val ulaafa ee vonden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9