„ONS BLAD” H. SCHOONHOVEN en Zn. r i W01IMS IlWICHTIIfi Korte Berichten. De positie der Kantoor bedienden. f 2.85 Advertentieprijs Verspreide Berichten. BINNENLAND. BUITENLAND. BureauHOF 6, ALKMAAR - Telefoon Abonnementsprijs Aan alle abonné’s wordt op aanvrage gratis een polls verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.—, f 750.—, f 250. Het raadseltje opgelost. FEUILLETON. BOETVAARDIGHEID- GIRO ALKMAAR 1048*3 GIRO ALKMAAR 104843 te boven <le van I i ding is.' aan luk als een troonrede (o>— van (Wordt vervolgd). l I t 1 I Wij leveren altijd het beate, voor *t geld dat gij voor Uw woninginrichting besteden wilt >4 14 1 i 3 5 5 I 3 3 3 3 5 5 l 3 3 r i i 3 l I r i meer algc- slechts de naar voor bouw. LANGESTRAAT 1OO - ALKMAAR 529 167 515 359 rid 101 '46 31 ■04 115 18 05 39 71 79 75 56 58 38 33 14 VEERTIENDE HOOFDSTEK. Voorgevoel van naderende gebeurtenissen. by ten antwoord. „Ik heb u nog niets ver teld van mijn ontdekkingen in den vreemde." Lady Janet liet zich dadelijk vangen. ,Jk wist ook we), dat er ieta was ver geten," zeide zij. „Gij zijt nu al zoo lang hier en nog hebt ge mij niets verteld. Maak er i .!L- Van 15 regels fl.25; elk* regel meer f 0.35. Reclame po «tel f 0.75 voor de eentepaginavoor de overige pagina^fO^O f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel*rnieérVoTlX f 125.—f50,f4O DE VOLKENBOND. De intellectueele samenkomst. Gisterochtend kwam de Volkenbonds-ver- gadering bijeen. In behandeling kwam het rapport van den Duitschen gedelegeerde Breitscheid over de werkzaamheden van het Internationaal Comité voor intellectueele samenwerking en het Parysche instituut. dat hetzelfde doel beoogt. Hij deed een beroep op de delegaties om bij hunne regeeringen aan te dringen op financieelen steun voor het Parijsche instituut. Tevens heeft de bekende Roemeensche „itrice mei. Vaea- resco gewezen op de beteekenis van dit in stituut. Ook werd gewezen op de bioscoop als eduatie-middel, mits do films inderdaad op een geestelijk hoog plan staan. Het rap port van Breitscheid werd unaniem goeiige keurd. DE MISLUKTE STAATSGREEP IN LITAUEN. Op bevel van den militairen gouverneur van Kovno zijn vijftien personen, die ge vaarlijk geacht worden voor de openbare orde en de veiligheid, naar het concentratie kamp te Varniai verbannen. De Krijgsraad te Tauroggen heeft 22 an dere deelnemers aan den opstand veroor deeld, van wie acht ter dood en negen tot levenslange gevangenisstraf. De overigen kregen langdurige gevangenisstraffen. Van zeven ter dood veroordeelden is de doodstraf door den Staatspresident veran derd in levenslange tuchthuisstraf. NOODWEER IN ENGELAND. 40 uur regen aan een «tuk. Geweldige stormen en slagregens hebben gister weer in onderscheiden deelen van En geland gewoed en er is onberekenbare schade toegebracht aan de nog te velde staande oogst en gewassen. Het ergst was de toe stamt in Northumberland, waar het 40 uur aan een stuk geregend heeft. Bij Carlisle sloeg een stuk van den spoordijk weg; de treinen van Newcastle naar Schotland moes ten langs een omweg rijden. In het Clevedon- district in Yorkshire dreyen honderden scho ven hooi een rivier af, die buiten haar oevers was getreden. Ook in Ierland, vooral in de omgeving van Belfast, is het noodweer ge weest. - De gemiddelde leeftijd der Engelsehen neemt, volgens een officieele statistiek, toe. In de laatste twintig jaar is hij voor kinde ren met niet minder dan 7 jaar vermeerderd, voor jongelieden met 2?< pCt. Vrouwen leven langer dan mannen, getrouwde vrou wen langer dan ongehuwde óf weduwen, on gehuwde langer dan weduwen. In de raffinaderij Vega bij Ploesci (Roe menië) zijn twee tanks ontploft, die ongeveer tweehonderd wagons petroleum bevatten. De schade bedraagt ongeveer 10 millioen leL Het totaal aantal der gevallen van kin derverlamming te Leipzig is tot 95 gestegen. WEER EEN BRUG NAAR HET BUITENLAND? Telegram van de R. K. Werkgevers. Met het oog op het feit, dat vandaag het Departement van Waterstaat de beslissing zal nemen i.z. de aanbesteding van de brug over net Katerveer, heeft de Alg. R. K. Werkgeversvereeniging. in verband met de zeer groote belangen die de Nederlandsehe industrie hierbij heeft, een telegram aan den Minister van Waterstaat gezonden, luidend: „Het Bestuur van Katholieke Werkge vers vereeniging verzoekt U allerdringendst in belang van den goeden naam der Neder- landsche Industrie en van de werkverrui ming brug Katerveer in binnenland te doen uitvoeren. Namens Katholieke Werkgevere- vereeniging, Kortenhorst, secretaris.” Ook het N. V. V. telegrafeert. Het bestuur xan het Nederlandse!» Ver bond van Vakvereenigingen heeft aan den Minister van Waterstaat het volgende tele gram gezonden: „Vernemen dat brug over het Katerveer vermoedelijk in het buitenland zal worden vervaardigd. Het bestuur van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen verzoekt dringen.I met het oog op de werk gelegenheid in eigen land deze brug in Ne derland te laten maken. Van de Walle.” DE WILD Laat over de Boteretraat. Telef. 34 en 35. KACHELS HAARDEN. E. M. JAARSMA JAN JAARSMA beroemde Brusaelsche Haarden Famsé en Surdlac Godin CarlahUtte Etna L norme keuze Alleen kwaliteitaartikelen en goedkoop! DE CHAOS IN CHINA. - Straatgevecht te Hankau. Een gewapende bende is er Woensdag avond te Hankau in geslaagd een gevangene in uniform te bevrijden, naar men vermoedt, den communistischen leider, die aan boord van een Janansch stoomschip was gearres teerd. Begeleid door een Chineesch escorte, liep de gevangene in een der drukste straten toen de bende het vuur op het geleide opende waardoor verscheidene voorbijgangers ge dood of gewond werden. In de verwarring kon do gevangene ontsnappen; echter zijn verscheidene leden der bende gearresteerd. De krijgswet is afgekondigd. De straten zijn ge barricadeerd en worden door sterke patrouil les bewaakt. JOEGOSLAVISCH PROTEST. Invallen van Bulgaarsche benden. „Politica” meldt, dat gisteren de Joego slavische minister van Buitenlandsche Zaken, Marinkowistj, den gezant te Sofia heeft op gedragen te prots-steeren in verband met den treinaanslag by Guevgheli en.de invallen van revolutionnaire Bulgaarsche benden, welke betrokken zijn bij den aanslag, ver. volgen tot in de bosschen bij Gehnia in de nabijheid van de Grieksche grens en dat ge poogd wordt de benden te omsingelen. DE JULLTROEBeYeN TE WEENEN. Het amnestie-voorstel. In de juridische commissie van den Oos ten rijkschen Nationalen raad heeft de minis ter van justitie dr. Dinghofer in verband met de processen wegens de onlusten van 79 Juli verklaard, overtuigd te zijn, dat de socialistische arbeiders de uitspattingen niet gewold hebben. Opmerkelijk is de groote deelneming van buitenlanders. Toen de minister de politie verdedigde te gen het verwijt dat ze te scherp is opgetre den en gewag maakte van plundering in het paleis van justitie, riepen de socialisten, dat er niet geplunderd is. De minister verzette zich tegen het (door de opposite ingediende) amnestievoorstel, ’t welk de socialistische afgevaardigde Bauer vervolgens verledigde. x FRANKRIJK EN RUSLAND. Toch •en'^huldenaccoord? De plaatsvervangende volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken. Litwinof, heeft de volgende verklaring af gelegd: Ik bevestig hiermede opnieuw categorisch, dat tusschen de Fransche en Russische dele gaties volkomen overeenstemming ten aan zien der schuldenkwestie-fc) bereikt. Wel is waar is de betreffende overeeenkomst nog niet onderteekend, daar met Frankrijk met betrekking tot de aan Rusland te verstrek ken credieten nog geen overeensteming is bereikt, doch ^aan iederen twijfel zal een einde worden gemaakt door de bereidwillig heid der Sovjets, om binnen zes maanden bij onverschillig welke bankinstelling een eer sten termijn van dertig millioen goudfrancs te deponeeeren. Na ratificatie der algemeene overeenkomst over de schulden en crediet- verstrekking kan uit genoemd bedrag on- middellyk de eerste betaling aan houders van Russische papieren plaats vinden. Tegenspraak. Naar aanleiding van bovenstaande verkla ring is te Parijs het volgende officieele communiqué gepubliceerd: De bewering van Litwinof, volgens welke een algeheel accoord in de schuldenkwestie tot stand zou zyn gekomen en in die der credieten op komst zou zijn, beantwoordt in geenen deele aan de realiteit. De Fransche delegatie ter Fransch-Rus sische conferentie zal zeer spoedig een ge- détailleerde uiteenzetting geven, die alles in het juiste licht stelt en alle noodige rectifi caties bevat. Wij hebben voor ons liggen het ie ge- leelte van het Rapport omtrent ie en quête naar do arbeidsvoorwaarden Kantoorbedienden, welke enquête is inge steld door drie organisaties van kantoor bedienden, t.w.: de Nationale Boud van Handels- en Kantoorbedienden „Mereiïrius”, de Ned. R. K. Bond van Handel -Ksntoor- en Winkelbedienden „St. Franci-><:us van Aseisiê”, en de Ned. Vereeniging van ‘.hr. Kantoor- en Handelsbedienden Het Rapport bevat achtereenvolg :us de gegevens omtrent: salarissen, opleiding en werkloosheid, en loopt over de jarer. 1!19 tot en met 1926. Het Omvat dus zoowel do jaren van de z.g. hoogconjunctuur, als do daarop gevolgde economische inzinking. Dit rapport is, vooral om de bijgevoegde STEUN AAN KERAMISCHE INDUSTRIE EN LIJM- EN GELATINE FABRIEKEN. Naar de „Maasbode” verneemt kunnen bin nen eenige dagen van de regeering voorstel len worden verwacht tot steun en bescher ming onzer industrie, in het bijzonder voor de Keramische industrie en de Ljjm- en Gelatinefabrieken. Voor deze laatste zal dit o.m. bestaan in een uitvoerverbod van beenderen. Bovendien kan het blad als gevolg van inlichtingen van de meest bevoegde zijde thans mededeelen, dat de raadselachtigu passage in de Troonrede geen andere be- teekenis heeft, dan dat een dubbel tarief in voorbereiding is. HET ADRES VAN ANTWOORD OP DE TROONREDE. Het Adres van Antwoord op de Troonre de, zooals het gisteren door de Eerste Kar mer is vastgesteld, luidt als volgt: Mevrouw! 1. Hoogelijk waardeerde de Eerste Kamer der Staten-G ene raai het voorrecht Uwe Ma jesteit, vergezeld van Zyne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden Hertog van Mecklenburg, en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden Voor de eerste maal begon Lady Janet be langstelling te gevoelen. „Volkomen,” zeide zij. „Ik twijfel er niet aan, dat Grace onbezonnen gepraat heeft over dingen, die een ouder en wijzer persoon zou hebben verzwegen.” ,.Zeer goed. Stemt gij ook toe, dat de laat ste gedachte, die het hoofd van de vrouw bezighield toen zy door de bom getroffen werd, (hoogst waarschijnlijk) over miss Rose berry’s persoon en miss Roseberry’s zaken was. Dat komt u toch ook waarschijnlijk voor. Welnu! Wat gebeurt er nu? De ge wonde wordt door eene operatie in het leven teruggeroepen en zij krijgt ijlende koortsen in het hospitaal te Mannheim. In dien toe stand veetigt de gedachte aan miss Rose berry’s persoon zich in baar brein, en neemt den tegenwoordigen verwarden vorm aan. In dien vorm blijft zij bestaan. Als een nood wendig gevolg daarvan, blijft zij de beide personen verwisselen. Zij zegt, dat zij miss Roseberry is en beweert dat mies Roseberry Mercy Merrick is. Zoo denkt de dokter er over. Wat dunkt u er van?” „Heel fijn bedacht, dat moet ik zeggen. Maar toch moet ik bekennen dat de dokter mij niet geheel en al voldoet. Ik denk PRINSES JULIANA. Als studente ingeschreven. Gisterochtend omstreeks 10 uur is Prinses Juliana in gezelschap van freule De Brauw, mej. Michelin en mej. Rooseboom per auto naar het Leidsche Academiegebouw gegaan, waar zij zich als studente der Leidsche uni- versiteit heeft laten inschrijven. De rector-magnificus, prof. dr. A. J. Wen- sinek, ontving de Prinees in de Senaatska mer en heef haar na de inschrijving de vertrekken van het academisch gebouw la ten zien Het bezoek duurde ruim een half uur. Van de zijde van het publiek was groote belangstelling. Na haar bezoek de universiteit begaf Prinses Juliana zich het Clubgebouw van de Vereeniging Vrouwelijke Studenten in het Nutsge- ken van Frankrijk gedeeld en was opgebro- ken. De gewonde Franschen waren gevangen weggevoerd ergens in Duitschland, niemand wist waarheen. De Fransche geneesheer was tijdens de waarneming zijner betrekking ge dood. Zijn assistenten waren her- en der waarts verstrooid of hielden zich schuil. Ik begon er reeds aau te wanhopen, dat ik de geringste ontdekking zou doen, toen hetloe- val mij twee Pruisische officieren deed ont moeten, die in de Fransche boerenwoning waren geweest. Deze bevestigden wat de Duitsche geneesheer aau den consul had me degedeeld en wat Horace zelf mij vertelde, namelijk, dat daar geen pleegzuster in ’t zwart gekleed was geweest. Als er zoo ie mand was geweest, zou zij immers bij de ge kwetste Franschen zijn gevonden. Het kruis van do Gcneefsche Vereeniging zou voldoen de zijn geweest om haar te beschermen; geen vrouw, die <iat eereteeken droeg, zou de ge kwetsten soldaten hebben verlaten, voordat de Duitschers in het dorp kwamen. ..Als ik u dus wel begrijp,” viel Lady Janet hem in de rede, „heeft niemand ooit iets ge hoord van Mercy Merrick?” „Ik kan tot geen andere slotsom komen,” zei Julius, „dan dat het gevoelen van den Engelsehen dokter juist is. Nadat hij had gernomen, wat ik u daar zooeven heb ver teld, denkt hij dat zij zelve Mercy Merrick is.” Lady Janet hief haar hand op, ten teekeu dat zü iets had in ’t midden te brengen. het hospitaal mij wisten te zeggen. Ik hoorde daar niet de minste bijzonderheid. Daarop nam ik maatregelen om den Duitschen ge neesheer te vinden, en ik begaf mij op weg, om te zien welke inlichtingen de man, die de operatie had gedaan, mij zou kunnen verschaffen. Op de vraag naar de identiteit zyner patiënte, wist hij mij (daar hij haar ge heel onbekend was) niets te antwoorden; doch op de vraag nopens den toestand barer geestvermogens, gaf hy eene zeer belang rijke verklaring. Hij bekende my dat hij de zelfde operatie nog cens had gedaan aan een ander persoon, die by den slag van Solferino door een bom aan net hoofd was gewond en dat de patient (die in dat geval ook was hersteld) echter voor zyn leven krankzinnig was gebleven. Dat is eene belangrijke ver klaring, dunkt u ook niet?” „Zeer opmerkelijk, dat moet ik zeggen,” antwoordde Lady Janet, die ternauwernood tyd genoeg gehad had om tot bedaren te komen, „zeer belangrijk voor degenen die er nog aan twijfelen of dat meisje dat u ter har te gaat, gek is. Ik twijfel er volstrekt niet aan en tot dusver, Julius, vind ik uw ver-, haal in de hoogste mate vervelend. Maak er spoedig een einde aan. Hebt ge Mercy Mer rick gevonden ja of neen?” „Neen.’’ „Hebt ge iets aangaande haar vernomen'” „Niets. Overal «tuitte ik op moeilijkheden. Do Fransche ambulance had in de ongeluk- „Zooate ik u in mjjn brief meldde, Lady Janet, begaf ik my, volgens myn voorne men, ’t eerst naar Mannheim, en vernam dia; alles wat de consul en de dokters iu „Gy en de dokter schijnt alles volgens uw eigen goedvinden te hebben uitgemaakt, zeide zy. „Maar er is een mogelijkheid, waar aan ge nog niet hebt gedacht.” „Wat dan, tante?" „Gy praat luchtig genoeg over de dolzin nige bewering van die vrouw, dat Grace de vermiste pleegzuster is en dat zij Grace is. Maar gij hebt nog niet uitgelegd, hoe die ge dachte haar ovor t eerst in ’t hoofd kwam; en meer nog, hoe 't komt, dat zij mijn naam en woonplaats kent, en volkomen ingelicht is omtrent de jiapieren en alles wat Grace betreft. Die dingen wekken de verwondering op van iemand van bekrompen verstand. Weet uw vriend de dokter daar eene uit legging aan te geven?” „Wil ik u eens zeggen wat hij zeide, toen ik hem vanmorgen sprak?” „Zal dat lang duren?" f „Niet langer dan een minuut.’’ „Dat zal my hoogst aangenaam zijn. Ga voort." „Gij verlangt opheldering hoe zij uw naam en de omstandigheden van miss Roseberry kwam te weten," hervatte Julius. „De dokter zegt: op een of twee manieren. Of miss Rose berry moet over u en over haar eigen zaken hebben gesproken, terwijl zij zich met de onbekende alleen bevond iu do Fransche boerenwoning; óf do onbekende moet heime lijk miss Roseberry’s papieren hebben inge keken. Zijt ge 't zoover e»,ns?” GIRO alkmaar 1048*3 VrU<i»g ü?3 September 1927. wro alkmaar I04M3 ZleJaargaag NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Fex kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar. Met Geïllustreerd Zondagsblad t f 0.60 hooger De overige doodvonnissen zijn reeds vol trokken. statistieken, teer belangrijk en geeft een duidelijk inzicht in de positie der kantoor bedienden in ons land. Het zou zeker den moeite loonen een groot gedeelte van het 1 rapport hier over te nemen, doch dit tou het bestek van dit artikel ver gaan. Wij bepalen ons dan tot een meeno beschouwing en willen volgende vragen beantwoorden: Wat leert het rapport omtrent de positie der kantoorbedienden, in verband met sala- riëering, opleiding en toekomst van het vak? Allereerst dan over de salariëering. By beschouwing van de bijgevoegde statistie ken valt al direct te constateeren, dat de genen, die in het bezit zyn van een practijk diploma of M. 0. acte en zy die U. L. of M. U. L. 0. hebben genoten, een groeten voorsprong hebben op diegenen, die slechte L. 0. genoten. Eigenaardig is, dat deze voorsprong vooral uitkomt by de groepen der oudere kantoorbedienden. Als oorzaak hiervan kan worden aangemerkt, dat de jongelui, die zoo van de lagere school het kantoor betreden, in'de eerste jaren meer routine hebben dan de jongelui die eerst U. L. 0. of M. U. L. 0. genieter, en dus later op kantoor komen. Tevens valt dat in gemeenten van 100.000 inwoners of meer, de salarissen be duidend hooger zyn dan in die gemeenten, van 20 tot 100.000 inwoners, vooral in de hoogere betrekkingen. Eveneens is het opmerkelijk, dat in de jaren 1919 tot en met 1922 de salarmsen van de oude bedienden een beduidend grootere stijging aangeven dan die der jonge krachten, terwyl in de jaren 1922 tot en met 1928 (de economische inzinking) de sa larissen van de le categorie nagenoeg op peil blijven en de 2e categorie daarentegen een zeer sterken teruggang aanwjjst. Wat de opleiding betreft, kunnen wy op de eerste plaats verwijzen naar den reeds genoemden voorsprong die de bedienden genieten, welke U. L. 0., M. U. L. 0„ een practijkdiploma of M. 0. acte bezitten. Vooral by de groepen bedienden van 25 tot 40 jaar. Een bewijs dus, dat het bezit van een practijkdiploma op den duur zeer zeker van invloed is. Een duidelijk bewys geven ook hiervan weer de statistieken. Zoo geeft de groep kantoorbedienden van 40 jaar en ouder, die Ikger onderwijs genoten als gemiddeld sala ris voor 1926 2430.terwijl dit cijfer voor bezitters van een diploma een bedrag van 3192.aangeeft. Alzoo een meer- salaris van 762.per jaar. Tenslotte, de'toekomst van het vak! Con- clu ies te dien opzichte zijn moeilijk te trekken. Momenteel heeft het vak van kan toorbediende met veel invloeden te kampen, die deprimeerend werken. Het feit, dat veto ambtenaren, door bezuiniging, op wacht geld gesteld (o.a. zeer veel militairen) zich op de arbeidsmarkt der bedienden werpen, werkt de werkloosheid in do hand, terwijl bovendien door invoering van veranderde, werkwijzen (machinale boekhouding) en be zuiniging op groote schaal bij de groote on dernemingen (Rotterdamsceh Bank, enz.) de werkloosheid ongekende afmetingen aan nam. Gelukkig schijnt de moeilijkste tijd achter den rug te zijn en vak er verbetering te constateeren. Ons wil het voorkortten, dat jongelui met voldoende vooropleiding en bezield met den ernstigen wil om zich door studie voor de practykexamens to bekwamen, als kan toorbedienden zeer zeker een toekomst kun nen bereiken. Zij, die denken, dat kantoorbediende-zjja alleen bestaat in het als „heer" gekleed gaan, komen absoluut bedrogen uit. Studie en nog eens studie is eerste eiséh. Met belangstelling zien wij het tweede ge deelte van het Rapport tegemoet. D. J. W. Spoediger dan we hadden durven droomen is het troonrede-raadseltje bescherming 01 geen bescherming?opgelost geworden. Beweerden wij gistermorgen nog bij hoog en bij laag, dat de sfinxachtige „verklaring" in de troonrede: „Eene aanvulling van de wetgeving wordt voorbereid teneinde onder alle om standigheden de mogelijkheid van het af sluiten van handelsvcrdragcn te beheuden en hierdoor het vrije ruilverkeer te bevor deren.” geen belofte inhield ten aanzien van be scherming onze industrie, reeds gister avond wisten enkele katholieke bladen mede te deelen, dat de regeering wel degelijk be schenningsmaatregelen op het oog heeft. „Het Centrum” bevatte de uitvoerigste medcdeeling; men schreef aan het blad urt parlementairen kring: „Do vage uitdrukking in de Troonrede over de handelspolitiek heeft tot verschil lende opvattingen geleid. Met zeer groote zekerheid kan worden meegedeeld, dat do Regeering vier maatregelen op het oog heeft. le. Maatregelen ter bescherming van de Maastrichtsehe industrie; 2e. maatregelen tot opbeuring klompenindustrie; 3e. uitvoerverbod van beenderen; 4e. invoering van een dubbel tarief van invoerrechten: een maximum-tarief, dat geldt tegenover alle landen waarmee wij geen handelstractaat hebben gesloten, en een minimum-tarief voor de overige landen. Ongetwijfeld zal de Regeering door deze vier maatregelen aan vele bezwaren tege moet komen. Nr. 2 is al ingediend, als post op dw Begrooting van Hoofdstuk X. Nr. 1 en 3 zullen reeds spoedig worden ingodiend, terwijl nr. 4 nog in voorberei- din.» is.” We nemen aan, dat „Het Centrum" goed is ingelicht, en dan blijkt uit het bovenstaan de. dat wij evenals meerdere onzer collega’s jammerlijk misgeraden hebben bij de oplossing van het raadsel. Tot ons groot genoegen overigens. Maar nu blijft ons toch de vraag kwellen. Waarom moest er als de regeering toch deze plannen had in de troonrede „zoo'n orakeltaal!je gesproken worden? Waarom moest men ons zoo lukraak naar de bedoeling laten raden? En waarom heeft men er blijkbaar en genoegen in gehad, een aantal journalisten te laten mis-raden? Een voornaam Staat behoort toch niet het karakter t-: l.'bben van een raadselhoekje! 36 Het uitmuntende humeur van Julius eh zijn grondige kennis van het karakter zijner tante, kwamen hem zeer te stade om den opkomenden storm te bedaren. Hij trachtte I-ady Janet ongemerkt tot het vorige onder werp van gesprek terug te brengen, door behendig gewag te maken van een verhaal, dat hy tot nu toe niet had verteld name lijk het verhaal van zijn wederwaren op bet vasteland. „Ik heb u nog veel te zeggen, tante," gaf hy ten antwoord. „Ik heb u nog niets ver teld van myn ontdekkingen in den vreemde." ,Jk wist ook we), dat en nog hebt ge my niets verteld. Maak maar spoedig een begin mede.” Daarop begon Julius zijn verhaal.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1