Noorii-Hollandsch Dagblad. 1 Kool - enSliklaarzen Vetsnesuwschoeisel met en zonder naad Binnen- en Buitenlandsche Geneesmiddelen. Alkmaar. BIJL’s Schoenhandel, Magdalenenstraat 5-8, Telefoon 81, Alkmaar. Coedkoope Voiksdrogisterij Zaadmarkt 72-74 - Telefoon 324. JAN DE VRIES i Tweede Bled I Het aangewezen adres voor Uw ALKMAAR. MAANDAG 26 SEPT. 1927. 8-0ctober-Vereenlglng. School- en Sudle- boeken. L. FRANKENBERG is SCHERMERHORN. SCHOORL. AKERSLOOT. Officieele Mededeelinaen HANDEL EN MARKT. PROVINCIAAL NIEUWS. ST. MAARTENSBRUG. DE RIJP. Berichten opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. WERVERSHOOF. LIMMFN H.-HUGOWAARD. BURGERLIJKE STAND. SCHAGEN. ST. MAARTEN. Het adres voor AANBEVELEND, EEN-EN TWINTIGSTE JAARGANG. ge. i (o>- Ju i en steeds en 2e soort f 0.90—3.20. gebouwd. fraaien omslag. de Ie sleeper. De opvarenden konden zich redden. Kroon zoon VERLENGING VAN UITSTEL EERSTE- OEFENING. By beschikking van den Minister van Oor- og, is aan den dienstplichtige J. H. Bakker uit deze gemeente, verlenging van uitstel van eerste ofening verleend. VLUGGE LEVERING. ALKMAAR, BROEK 01’ LANGENDIJK, 24 Sept. 300 K. G. Schotsche muizen f T.25. 10.000 stuks bloemkool f 17.25—f 25. 35000 K. G. roodo kool f 3.50—f 4.70. 12500 K. G. gele kool f 4.40—f 7.20. 42000 K. Ga witte kool f 1.70—f 2. 1000 K. G. slaboonen f 11.90— f 16.80. 35500 K. G. uien f 5.10—f 5.90. Drie lingen 4.50—f 5.10. Nep f 7.10—f 8.90. 3600 K. G. Peen f 1.80-sjf 3. 3100 Bos peen f 2—f 2.30. 700 K. G. Rammenas f 1.80 ALKMAAR, 24 Sept. 19 paarden f 150—f 380. 77 melkkoeien f 250f 400. 44 nuchtere kalv. f 10f 25. 529 vette schapen f 26f 34. Overhouders f 16—f 24. 22 schrammen f 28—f 32. 125 biggen 10 weken f 14f 1. 6 bokken en gei ten 14f 14. Auto-ongeval. Twee auto’s, de eene een Ford-Sedan, de andere een Ford-Touring-Car, kwamen op het Westeinde met elkander in botsing. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor,-doch beide wagens bekwamen nogal materieele schade. Bedevaart. De bedevaart naar Heiloo van „Schermerhorn en Beemster”, mag heel goed geslaad heeten. Het aantal pelgrim, was circa 170. eenige verbetering te doen ondergaan, werd voor kennisgeving aangenomen als zijnde te laat binnengekomen. Is verder ingkomen een schrijven van de Ouder-commissie met «verzoek (lezen winter gelegenheid te geven het vervolg-onderwtjt op de openbare lagere school. Dit adres wordt verzonden naar B. en W-. en ter be handeling neergelegd tot by behandeling der begroot ing. Verder wordt behandeld een schryven van Directeur en Commissarissen van de Mij. tot bevordering van Nijverheid, alhier om een gecommitteerde te zendén op haar vergade ring, te houden op 3 Oct. e.k. ten einde een Commissaris te benoemen in de vacature D. Spaarman, die aan de beurt van aftreden is. Tot gecommitteerde wordt benoemd de heer N.'Kroone. Tot commissaris de heer D. S] marman. Bij de rondvraag spreekt de heer Bern over een boom, staande in den tuin van dr. v. Leeuwen, welke hinderlijk is voor de over- bewoners. De heer G. de Jong verzoekt verbetering aan de straat on het Oostdykje. Een en ander heeft de aandacht van den burgemeester en zal zoo spoedig mogelijk in orde worden gebracht. Bekroningen. Op de Landbouwtentoon stelling te Alkmaar, behaalde in de Hokke- lingen-groep Schoor! de volgende pryzen: le pr. Wed. A. Dapper; 2e pr. D. Duin Wz., 3e pr. C. Duin. Dezer dagen is de consumptiemelk te Aker sloot, door de melkslijters op 14 cent per Liter gebracht. Goede vangst. De heer E. de Bie, alhier, ving d. vorige week in een jijner fuiken een paling, die schoon 1 K.G. woog een een lengte had van 75 c.M. Dit beestje, dit in drie bochten der fuik lag. had bij de Akersloote- naren veel bekijks en zelfs beroepsvissc.hers als Gebr. Dil, ter plaatse, verklaarden dat zulke zware visschen tot de hooge uit zonderingen behoorden. Met rassche schreden nadert wederom datum, waarop wo de herdenking van bevryding onzer stad in 1573 vieren. En als vanzelfsprekend gaan onze dachten terug naar de viering van verleden jaar, toen inderdaad gezegd mocht worden, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat zij bij hun besluit van heden vergunning hebben ver leend aan de Bataafsche Import Maatschap pij te 's-Gravenhage tot het oprichten van een benzinebewaarplaats met aftapinrich- ting in de openbare straat vóór de perceelen Kanaalkade, nrs. 3 en 4 ten kadaster be ken gemeente AlRTnaar in sectis B. nrs. 3982 en 3983. Alkmaar, 20 September 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HEILOO, 23 Sept. Exportveilinr „SL Wil li brord.” Enkele stamslaboonen z. dr. 18—25 ct.; id. m. dr. 1117 ct.; fyne cross 2627 ct.; dubb. z. dr. 1217 ct.; 2e soort 610 ct.; snyboo- nen 2238 ct.; 2e soort 917 ct.; doperwten 19—26 ct.; peren 913 ct.; aardbeien 4055 ct., alles per K.G.; andijvie f 1.202.10 per 100 st.; wortelen f 0.400.60 per 10 bos. dat nagenoeg geheel Alkmaar aan de fees telijkheden deelnam. Er heerschte den ge- heelen dag een blijde, prettige, opgewekte stemming, welke zich aan iedereen, die dien dag Alkmaar bezocht, mededeelde. Ook dit jaar beloven de feesten weer iets bijzondere te worden: onze lezers hebben dat uit het reeds in ons blad afgedrukte pro gramma kunnen constateeren. Doch -- om deze feesten mogelyk te ma ken moet de 8 October-vereeniging heel veel leden tellen. Het bestuur van de 8-October-Verecniging moet de kosten van oen en ander dekken door de contributie van de leden. Want men bedenke wel, dat de vereeniging geen lijsten laat circnleeren. zooals b.v. de Roll. Mij. van Landbouw doet, om de door haar geor ganiseerde feestelijkheden te kunnen finün- iioren. Hoe meer leden er dus zyn, hoe meer de 8-( October-vereeniging haar leden kan aan bieden. in ons rummer van heden vinden onze lezers een inlage. Men vuile het biljet in en zende het aan den penningmeester, den heer Bossert. Moge deze zooveel nieuwe leden te notee- ren krjjgen, dat Alkmaar in verhouding een even groot aantal leden heeft als Leiden, waar ongeveer alle inwoners lid der Ontzet- vereeniging zyn. boekbinder, 2 bouwk. opzichters, o orood- bakkers, 6 chauffeurs, 1 drukker, 18 grond werkers, 1 hotelbediende, 5 kantoorbedien den, 1 kleermaker, 1 koetsier, 2 letterzetters, 4 loodgieters, 3 mach, houtbewerkers, 3 ma gazijnbedienden, 19 metselaars, 2 meubelma kers, 18 opperlieden, 2 pakhuisknechts, 1 pianohersteller, 1 reiziger, 10 schilders, 4 schippers, 1 scheepstimmerman, 24 sigaren, makers, 1 sig. kistenplakker, 4 smeden, 1 steenhouwer, 2 stokers, 2 straatmakers, 5 stucadoors, 24 timmerlieden, 3 tuinlieden, 2 voegers, 1 voerman, 1 wissellooper, 1 zuivel- bewerker, 111 losse arbeiders. Geplaatst: 2 grondwerkers, 2 sigarenma kers, 2 timmerlieden, 6 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: 3 werksters. Gevraagd: Dienstboden en dagmeisjes. Geplaatst: 1 werkster. GEMEENTEBUREAU VOOR ADVIES BIJ BEROEPSKEUZE DOELENSTRAAT. Geopend op Maandag- en Donderdagavond van 7—8.30 en op Woensdagmiddag van 24 uur. Advies kosteloos. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langeatraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 20, 21 en 22 September 1927; kinder- sleutel, jongenspet. Aanwezig en te bevragen by de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 20, 21 en 22 September 1927. Alpinamutsje. W. de Taan, Kinheimstjaat 15; cape, G. Wijnker, Zeglis 83; huissleutel, Fa. Ryks, Ritsevoort; zilveren armband, W. de Hoog, 1e I-anddwarsstraaj 4; passer, J. de Jong, Riiitcrstraat 23; ringetje, G. v. d. Kuyt, Dijkgraafstraat 16: rywielbelasting merk. J. v. d. Kamer, Huigbrouwerstraat 12; zilveren vingerhoed, R. Peercboom, Liefde laan 24; huissleutel, J. Eriks, Ritsevoort, vul|>otlood, L. Smit, v. d. Woudestraat 33, portent., 0. Brakenhof, Tuinstraat 47; kaats bal, K. van Zon, Landstraat 58; broche met haar, C. Sengers. Akerslaan 23; alpacabeursje met rozenkrans, Mej. v. d. Pol, Steynstraat 26; 2 fotoboeken, A. Borst, Ritsevoort 30; portem. met inh., G. Boerman, Snaarmans- laan 46; portem. met geld, P. Pauw, Heem raamstraat 4; zilv. potloodhouder, H. J. Riiijgh, Westerweg 116a; paar bruine schoe- nen, J. Bruin. Zes Wielen 2; huissleutel, J. G. Termaat, Westerkolkstraat 12; haarkam, K. v. d. Brink, Grensstraat 14; rjjwielbelas. tingmerk, D. Appelman, Stuartstraat 23; poppenwagen met handtaschje, Muziektuin; damesportemonnaie met inh., P. Opdam, Scharloo 20: zegelringetje, J. Koot. Roc-Ii- dalestraat 27; rijwielbelastingmerk, .1. Mole- -uaar, Fnidsen 27: Fransch leerboek, II. v. d. Meer, Nieuwpoortslaan 170; zak met geld, A. de Vries, Zaadmarkt 74. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. Ontslag. Aan Mej. A. J. de Snayer, is met ingang van 26 September a.s. eervol ontslag verleeml als tydelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school te St. Maar tensbrug. Dit ontslag vindt zyn oorzaak ii> het feit, dat het Gemeentebestuur verplicht is een keuze te doen uit het op wachtgeld g<» stelde onderwijzend personeel. Raadsvergadering. Vrijdagavond j.l. vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer Stubenitsky, wegens fa- milie-omstandigheden. Direct na opening werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken gingen onder den hamer door. Een verzoek van de gezus ters van Tiel om de straat voor hun huis GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDS BEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Voor vrouwelyk personeel ingang deur administratie. Geopend van 9—1 uur en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur en Maandag- en Donderdag avond van 78 uur. ALmyen, Aangeboden: 2 betonwerkers, 1 den de hand op de beste partijen die zich in het aanbod uit Queensland be vonden, en wel tegen 50 d. voor super lakenwol en 4654 voor stukken, de hoog ste prijzen die dit seizoen voor deze qua- liteiten werden betaald. Scoured kam- wol uit Victoria bracht 4554 d. op en soortgelijke qualiteit uit N. Zeeland 5 d. De beste vette merinos bevond zich in een partijtje van enkele balen uit Vic toria en bracht 3454 d. op. Het Conti nent zoowel als het binnenland was le vendig voor crossbreds uit New Zee land; de ijnste vette halfbred 58's be dongen 25 54 d., 56'58's 2354 d. en 56’s 2254 d.; fijne vette crossbred 58's be dong 2454 d„ 56’s 2254 d., 56'50's 1954 d„ 50's 1854 d., 48's 1654 d. en 44's 1454 d. De beste halfbred slipe lamswol bracht 2754 d. op. terwijl enkele van de beste partijen wegens te hooge limites werden opgehouden. De meeste Kaap- sche wol vond azet, de beste sneeuw witte tegen 37 d. en vette tegen 2254 d. per 1b. AMSTERDAM. 24 Sept. Aardappelmarkt. Zeeuwsche eigenheimers f 4.25f 4.75. Zeeuwsche bonte f 6.50f 6.75. Zeeuwsche blauwe f 5.50f 6. Zeeuwsche blauwe eigen heimers f 4.60f 5. Drentsche eigenheimers f 4.30f 4.75. Hillegommer zand f 10f 11. Aanvoer 1 lading. 3->0 TL L. WOL. LONDEN, 22 Sept. Wolveiling (8e dag) Voor het geringere aanbod van 10 000 bn. bestond heden volle belangstelling. De sorteering bestond meerendeels uit goede soorten merino en crossbred die vlotten afzet vonden tot prijzen die vaak ten gunste van verkoopers liepen Bij het verloop der veilingen blijkt, dat de markt vertrouwen toont in de stabiliteit van de wolprijzen en hoewel de berich ten uit de Yorkshire-industrie nog te wenschen overlaten, blijven koopers van die zijde toch op den voorgrond tre den. Scoured merinos waren heden link aangeboden en lokten opgewekte bie dingen uit van binnenlandsche en Con tinentale koopers. Laatstgenoemden leg- NOORD SCHARWOUDE, 24 Sept. 9400 K.G. aardappelen. Schotsche muizen f 7.507.80; ronde Due f 3.603.70; Bravo's f 8; drielingen f 7.30 —7.60; 4500 K.G. sper- cieboonen f 717; 5:4400 K.G. uien f 5.10— f 5.70; grove uien f 5.105.20; drielingen f 4.90 -5.20; nep f 6.50—8.20; 7200 K.G. peen f 2.20—2.60: 2400 K.G. kroten f 1.40- f 3.70; 38000 K.G. roode kool f 3.40—5.20; 22100 K.G. witte kool f 1.60—1.90; 17100 K.G. gele kool f 3.506.60; 600 bos worte len f 3.90; 7900 stuks bloemkool f 618-90, SCHIP LOSGESLAGEN. De opvarenden gered. VOLENDAM, 24 September. In den afgeloopen nacht is de Volendam- mer botter V. D. 72 van den schipper C. Kar- gat op het Noordelijk havenhoofd gestrand. Het vaartuig lag voor anker, doch tengevolge van den hevigen Z.O. storm sloeg het schip los. De opvarenden die beneden lagen te sla pen, hadden geen gelegenheid meer zeil te maken. By de stranding sloeg de kotter onder de waterlinie lek. Getracht zal worden 't lek te dichten en de botter bij hoog water weg te GROOTE BRAND. Twee pakhuizen in den asch gelegd. HARLINGEN, 24 September. Hedenmorgen omstreeks 3 uur is een ern stige brand uitgebroken in de erwten- en graanpakhuizen van de fa. Molenaar en Co., aliher. De brand was zoo hevig, dat de brand spuit uit Franeker moest worden ontboden. Deze heeft echter geen water gegeven. De beide pakhuizen branden n< zullen zeker geheel uitbranden. De brand weer die met 3 motorspuiten werkte, is nog aan het blusschen. Door den hevigen storm uit 't Zuiden werden de belendende perceelen bedreigd, doch deze kiepen alleen water schade. De oorzaak van den brand kan nog niet mot zekerheid worden vastgesteld. Vermoede- Ijjk is hy ontstaan door kortsluiting. Er wa» een groote voorraad erwten in geborgen, zoodat de schade zeer aanzienlijk is. Verze kering dekt de schade. SINT MARTHA TEHUIS. Donderdag 29 Sept. a.s. zullen in het Sint Martha-tehuis de gezellige avondbijeeukom- sten weer beginnen voor de meisjes, die hier in de stad in dienstbetrekking zyn en haar vrijen avond vroolijk en nuttig willen door brengen. Het bestuur heeft gezorg, dat de meisjes, die het vorig jaar trouw opkwamen, een kaart kregen, om zich met den aanvang be kend te maken. Echter zyn er nog zooveel meisjes ons onbekend en voor wie het toch zoo goed en nuttig zou zyn, zich bij het clubje aan te sluiten. Gaarne verzoeken wy de dames, bij wie R.-K. meisjes in dienstbetrekking zijn, de meisjes op ons gezellig tehuis te willen at tent maken. De bijeenkomsten staan onder goede leiding. Er wordt gezorgd voor af wisseling, muziek, spel, enz. Verder kunnen de meisjes zich bekwamen in knippen en naaien. Een cursus in knippen welke gegeven zal w’orden door een gediplomeerd coupeuse, begint 10 November. Zij die hiervan gebruik willen maken tegen een kleine vergoeding, kunnen zich hiervoor opgeven by de directie van het St Martha-tehuis, Mej. Dingjan. Op Zondag 2 Oct. a.s. is er een H. Mis om half acht, in de St. Dominucuskcrk, tot intentie van de leden en weldoeners en 't bestuur der St. Martha-Vereeniging, waar allen verwacht worden. GEMEENTE VERSLAG OVER 1926. Wij ontvingen het verslag van den toe stand der gemeente Alkmaar over het jaar 1926. Behalve de uitvoerige verslagen der ver schillende gemeentebedrijven enz., bevat dit lijvig boekdeel o.m. reproducties van aan winsten van het Stedelyk Archief als van ’n buste van Mr. Jacob Hacksteen, burgemees ter van Alkmaar van 1790’91; verder een fraaie reproductie van een schilderij van W. F. Tholen van een gezicht op de Handels kade en omgeving. Het boek is gebonden in een Uitslag verkooping. Bij de deze week gehouden publieke verkooping ten verzoeke van de Erve G. Itnming alhier, werd de heer B. J. Heusmann eigenaar van het woon huis en plm. 63 A. grasland voor de somma van f 7669. Bouwland van den heer G. Oos- termeyer Sr. groot plm. 52 A. werd gekocht door den heer O. Botman, voor de somma van f 2470. De Leesbibliotheek. Men verzoekt ons te willen tnededeelen, dat de leesbibliotheek wederom is geopend en wel des Zaterdags avonds van half 8 tot half 9 en des Zondags van 1 tot 2 uur. Door het bestuur der Bibliotheek zyn we derom een 200-tal boeken aangeschaft, zoo dat thans plm. 2000 boekwerken aanwezig zijn. Het supplement van de aangekochte boe ken is wederom in de bibliotheek verkrijg baar. Het bestuur vertrouwt, dat evenals vorigs jaren, velen van de gelegenheid gebruik zul len maken tot het lezen der boeken; het leesgeld ad 3 cent per week en per boek zal wel voor niemand bezwaren medebrengen. Daar de bibliotheek voor „elck wat wils” bevat, en wij dit genoegzaam bekend achten, meenen wij dat een aanbeveling onzerzijds wel overbodig zal zijn. Een vriendelijk verzoek evenwel, om geen gebruik te maken van z. g. neutrale biblio theken is evenwel, dunkt ons niet misplaatst. En inhoud en kosten van onze eigen biblio theek maken een dergelijke gang niet alleen overbodig, doch zelfs af te keuren. Gekozen. Bij de te Alkmaar gehouden stemming voor een lid van het bestuur der uitwaterende sluizen in Kennemerland en West-Friesland ter voorziening in de vaca ture voor wijlen den heer J. de Wit te Rin- negom is gekozen de heer C. Pepping, Dijk graaf van den Groot-Limmer polder alhier. Glascultuur. De glascultuur ■feciaal voor het trekken van bloembollen, brunt zich in deze gemeente tamelijk sterk uit. Naast de reeds bestaande, zijn den laatsten tyd bij een tiental bloemk weekers kasten Thans zijn wederom een drietal aanvragen gedaan. Het laat zich aanzien, dat dezen winter zeer veel bloemen getrokken zullen worden. De mooie resultaten van den vorigen win ter zyn daarvan wel de voornaamste aanlei ding. R. K. Kiesvereeniging. Do R. K. Kiesvereeniging „Recht Orde” vergaderde Vrijdagavond j.l. 6e Voorziter de heer G. Krom opende met den Chr. Groet en betreurde, dat de op komst niet groot is. Spr. heet de aanwezigen welkom. De notulen worden onveranderd goedge keurd en geteekend. Den Secretaris werd dank gebracht voor zijn keurig jaarverslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek een ontvangst van f 255, waaronder f 123.25 saldo vorig jaar. Een uitgaaf van f 109.90. Dus een batig saldo van f 145.10. De heer N. Bleyendaal en Jb. Borat wer den verzocht de rekeningen na te zien en bevonden alles in de beste orde. Den Penningmeester werd dank gebracht voor zyn accuraat beheer en de commissie voor het nazien der bescheiden. Volgt Bestuursverkiezing, aftr. het«ge- heele bestuur. Gekozen moeten worden 9 be stuursleden en 5 plaatsvervangers, welke met gewone meerderheid worden aangewezen in volgorde van bekomen stemmental. Gekozen worden de heeren G. Krom, C. Kok, P. Trotnp, J. Bruin, C. Poland en C. Bruin en de dames J. Meier Jr., J. Meier Sr. en G. v. d. Pal. Plaatsvervangers: Jb. Borst, N. Bleiendaal, J. de Jong, K. Snoek en D. Tromp. De aanwezigen nemen hun benoeming aan de niet aanwezigen zullen er mee in kennis worden gesteld. Tot Voorzitter werd herkozen de beer G. Krom. Tot afgevaardigden naar Rijks- en Sta tenkieskring wordt gekozen de heer G. Krom en tot plaatsvervanger de heer J. Bruin. De heer P. Tromp licht de verkiezing van hoofdingelanden voor 't Hoogheemraadschap even toe. Spr. denkt, dat er wel een compro mis gesloten zal worden. De Voorzitter zegt, dat volgens een verslag van het Noord-Holl. Dagblad, het compro mis gesloten is. Voorstellen voor den partijraad zyn er niet. Niets meer aan de orde zijnde, sluit do Voorzitter na een dankwoord voor de aan gename discussie’s de vergadering met den Chr. Groet. Geboren: Petronella Anna, dochter van G. A. Bos en P. A. Appee. Overleden: P. de Boer oud 11 jaar. ANDIJK. Geboren: Klaas, zoon van Willem Asma en Wyntje Trompetter. Nicolaas, zoon van Do- rus Dol en Cornelia Degeling. Martha, doch ter van Pieter Sjjm en Aafje Brandsen. Griet je, dochter van Dirk Commandeur en Geer tje Schuitemaker. Geertje en Grietje, doch ters van Jacob Dekker en Marytje Burger. Hendrik, zoon van Rientte de Kroon en Geertruida Timmer. Theodorus, zoon van Theodorus Tiek en Eva Meester. Trijntje en Jacob, dochter en zoon van Jan Prins en Cornelia Groot. Jan. zoon van Meindert Bootsman en Maartje Krijger. Maria, dochter van Cornelia Tick en Immetje Grooteman. Getrouwd: Jan Vriend en Hiltje van Marls. Overleden: Neeltje Groot, 18 jaar. doch ter van J. de Groot en Geertje Groot. Glascultuur. In de bestuursvergadering der tuinboüwvereeniging alhier, waarin be sloten werd, by genoegzame deelname een cursus in glascultuur te doen houden, kwam ook weer het mogelyk op te richten waren huis ter sprake. De vraag: „Hoe krygt men hier op de beste manier een warenhuis?” werd vooral onder het oog gezien. Hierbij kwamen verschillende meeningen naar vo ren en wel: le. De vercenigingen stichten een waren huis en nemen het, onder toezicht eener commissie, in beheer. 2e. De vereenigingen stichten een waren huis en verhuren het. Bij oprichting werd in beide gevallen gerekend op financieelen steun van gemeente en particulieren. Ten derde werd deze gedachte uitgespro ken. Misschien is er onder de tuinders wel iemand, die zelf oen kas zóu wjllen bouwen, doch het nog niet goed aandurft. Mogelyk zou zoo iemand tot stichting overgaan, als hij voor mogelijke schade gedurende de eer ste jaren, voor hem waarschijnlijk nog proef jaren. eenige garantie kreeg van gemeente en vereenigingen. Een besluit werd niet genomen, doch ieder zou nog eens ter doge over een en ander na denken. Verwacht wordt, dat na het lezen van deze regelen, ook verscheidene leden tuinbouwers hun aandacht nog eens aan het onderwerp zullen schenken. Inmiddels heeft een der bestuurders reeds een aanbod van een warenhuisbezitter gekre gen, het mogelijk te stichten warenhuis te huren tegen 6 pCt. der oprichtingskosten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 5