Noord Hollandsch Dagblad. BIJL’s Schoenhandel, Magdalenenstraat 5-8, Telefoon 81, Alkmaar. Snot bij Kippen prijs per pakje 25 ct. Drogisterij Jan de Vrie Tel. 324 - Alkmaar. Tweede Blad. ALKMAAR. den J MAANDAG 10 OCTOBER ’27 EGMOND-BINNEN. I - REUZEN SUCCES EEN ADRES AAN DEN RAAD. OBDAM. HEEMSKERK. Voor uw Win ter schoeisel zooalsi Kraagpantoffels - Muilen H. H. Vilt-artikelen is HET adres HEILOO. PROVINCIAAL NIEUWS. BERGEN. NIBBIXWOUD. Vergadering van den Raad ENKHUIZEN. WESTER-BLOKKER. X EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. Ge- Dahliastraat (bijlage van van deeld, dal h|j bi meer in aanmerL een nieuw mandaa van Nr. ons de an- hebben wij met onze prima VULPENHOU DER met 14 krt. gouden Pen, ouder volle L. FRANKENBERG. ALKMAAR. te ver- i en dat in steunregeling in ’t leven te roe] srgauiseerd uitgetrokken werL JUM> bet Burgerlijk Armbestuur; verzoek gemeente- intrekking van het Raade- j van pensioensbijdragen Aan den Raad der gemeente Alkmaar, ia het volgende adres verzonden: Geven te kennen, de Alkmaarache Be- ttuurders-Bond, ds Christelijke Besturen- Bond, en het Plaataelyk Arbeiders Secreta riaat, ten deze domicilie kiezende Kweeren- pad 20; dat het adressanten vergund zy, U in her innering te brengen, hun adres van 8 No vember 1926, gericht aan Uwen Raad, dat in genoemd adree wordt verzocht een epen voor ge klooaen, los Een goed besluit. Naar wy vernemen heeft het bestuur van den Baime of Polder Obdam in zyn deze week gehouden vergade ring besloten er by Ged. Staten op aan te dringen, dat de Dorpsstraatweg te Obdam, wegens de groots opname van doorgaand verkeer, alsnog in de wegenljjst wordt opge- nomeu om voor een uitkeering der wegenbe lasting in aanmerking te komen. Tevens beeft de voorzitter van de Banne, de heer 'Pb. Mul in die vergadoring medege deeld, dat hjj by de komende verkiezing niet meer in aanmerking wenacbt te komen voor een nieuw mandaaL st. ande Chinecsche beschaving den in den breede bezien. En dat mpnier, dat iedereen was. Moge deze lezing de belangstelling voor het missiewerk hebben vergroot. Serenade. Sedert enkele jaren bestaat bi' het fanfarecorps van het Patronaat alhier de door de burgerij op hoogen prijs gestelde attentie om bij zeldzame jubilé's evne serenade te brengen. Ook Donderdagavond is dit gedaan en wel ter gelegenheid der 90ste ver jaardag van den oud-gemeentewerkman Klaas de Jong, die op den heer A Schip per na onze oudste plaatsgenoot is. On geveer te 7 uur werd de jubilaris, die na tuurlijk hiervan niets afwist, door de vroolijke toonen der fanfare voor zijn huis verrast, welke verrassing ook door hem ten zeerste gewaardeerd werd Opkomst berhaiingsowfeningen. Aan den militieplichtigen B. Verduin, alhier, is wederom voor een half jaar uitstel verleend, wegens opkomst vpor heiha- lingsoefeningen. Verloren. 3 belastingplaatjes. Inlich tingen bij den gemeentebode. «lat anressantcn tot op dit «ogenblik, nog niets van meergenoemd adres hebben verdo men; dat zj(de motieven, waarop bedoeld adrea steunde, nog ten volle onderschreven; dat adressanten, in verband met de ur gentie van het adres, Uwen Raad beleefd, doch dringend verzoeken ter zake eenigen spoed te willen betrachten; dat zy ten slotte, in het algemeen belang en dat der betrokkenen in het byzonder, een ernstig beroep op Uwen Raad doen, in deze een gunstig besluit te willen nemen. Volgen handteekeningen. Voorts worden nog eenige zaken betref, fende het vervallen van weraheurten gere geld en besloten de vergadering te bljjven houden in het lokaal „Het Gouden Hoofd". De Geeetelyke Adviseur getuigt dat zijn parochianen hem geweldig zijn meegeval len door de royale aanneming van het voor stel, waarvoor Z.Eerw. dank betuigt. In <le aanneming Hot het bewijs dat de leden zich de naastenliefde diep hebben ingeplant en eigen voordeel werend, met hart en ziel de belangen der vereeniging bevorderen. Dt vereeniging is de kinderstuipjes ont groeit en heeft vasten voet gekregen. Be wijzende de naastenliefde zal de goede ver standhouding met Oosterblokker worden doorgezet. Aansporende om in den zelfden getst te blijven voortwerken voor het wel slagen dezer onontbeerlijke vereeniging welke in een groote sociale behoefte voor ziet, wekt Z.Eerw. de leden op hun opof ferende taak goed te blijven vervullen. Na het applaus der vergadering zegt de voorzitter hartelijk dank aan den Eerw. spr. voor zyn ijvervol optreden, altijd en overal betoond waar het de belangen dezer vereeniking geldt en feliciteert Zijne Eerw. met het oprichten der vereeniging. Den le den dankend voor de zakelijke medewer king, sluit de voorzitter met den Christely» ken groet. HaaiUprokkeUjes. *t Was een kortf agenda ditmaal on slechts een paar belang rijke punten kwamen er op voor. Op de eerste plaats de begrooting welke gunstige cyfers vertoonde en ’t voorstel in zake verbreeding van <len Raadhuis weg. Dit laatste punt lokte heel wat discussies uit, maar algemeen was men van oordeel, dat er wat gedaan moet worden aan deaen weg maar ook wil men het terrein waarop het nieuwe Raadhuis staat verfraaien, 't Is editor zeer te betreuren dat deze verfraaiing ten koste gaal van een monument uit hef grjjs verleden. Men wil n.l. de verbreeding van den weg verkrijgen door de zachte glooiing van den kerk heuvel weg te graven. Zeer vermoedelyk is deze heuvel een terp uit de verre oudheid. Daaraan heeft men on getwijfeld niet gedacht toen het besluit ge nomen werd en toch is dit zeer zeker ds over» ging w.iard. Overal in d<Wl nttide be ijvert men zich om te behouden wat onze voorvaderen hebben opgebouwd. En dat de ze terp danig geschonden zal worden ia na te gaan wanneer men bedenkt dat onge veer 350 M3, grond er afgebaald zal worden. Dat het nieuwe raadhuis niet in tien aa van de Rijksweg staat is zeker te betreu ren, doch dat had men kunnen voorkomen, maar dat moet men nu niet trachten te ver- helpen door isn zyo eerbiedwaardig over blijfsel uit de oudheid zoo te schenden. Ze ker, bij ons nieuwe raadhuis behoort een passende omgeving, doch ook die terp ia een onderdeel hiervan. Men heeft, toen de planen gemaakt werden, wel gekeken naai het witte kerkje, maar de voet waarop dit kerkje staat vergeten. En toch behoort deze terp by liet kerkje, en vormt er een geheel mee. Onze voorouders kenden ook heel goed verhoudingen en de zachte glooiing had haar bepaalde beteekenis. ’t Zou zeker zeer jam mer zyn wannier het mooie aspect dat nu het kerkje met zijn ondergrond vormt ge schonden werd. Zeker, het nieuwe raadhuis kan zeer mooi worden, maar het zal zijn schoonheid echter niet verhoogen wanneer het geplaatst is naast een geschonden mo nument uit de vroegste tijden. *t Is te hopen dat onien Raad zyn beelult nog eens overdenkt en.wijzigt. SPROKKELAAR. Aanrijding. Vrijdagmorgen had op den Heerenweg een aanrijding plaats. De heer J T., die per fiets uit het dorp kwam, zag van de richting Castricum een auto naderen, en hield daarom rechts. Daar echter het uitzicht belemmerd werd door een ter zijde van den weg staanden wagen met riet, bemerkte 1. niet, dat er nog twee auto's volgden. Toen daarom de eerste auto gems- seerd was, week T. naar links uit om den rietwagen voorbij te rijden. Tegelijker tijd kwam de tweede auto van den heer V. P. langs den wagen. Het spatbord der auto greep het rijwiel, dat vernield werd, terwijl T. ernstige hoofdwonden kreeg, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Naar wij vernemen is de toestand van De politie stelt een onderzoek in om trent het gebeurde. BIOSCOPEN. Victoriatheater. De Onberader Wedder. De heer Weber Jr. presenteert deze week weer een bijzonder mooi filmwerk, dat onwillekeurig terug deed denken aan Groote Parade, De Wolga-bootman en dere dergelyke meer dan gewonen indruk wekkende films. King Vidor, de kunstzinnigen filmregisseur, wiens massa-regie we in bovengenoemde filmwerken bewonderden, heeft ook in „De Onberaden Wedder”, naar het boek van den beroemden schrijver Rafaël Sabatini, zjjn kunstenaarstalenten ten beste gegeven en in een overdaad van romantische'weelde de ver schillende tafereelen verwerkt. Rondom de twee hoofdpersonen: John Gil bert, de sympathieke jongeman met zyn on- verboterlijk karakterspel, bekend uit de Groote Parade, en de indrukwekkend-schoone Eleanor Boardman, die in dezen film van haar beminnelijke rol een aangrijpende ver tolking geeft, groepeeren zich de talryke andere knappe artisten van de Metro Gold- wyn op waardige wjjze. De film, die speelt in het begin der 17de eeuw aan en om het hof van don wuften Ix>- dewyk XIII, is vol van bekoorlijke romantiek, innemende gratie en dramatische schoon heid, terwijl ook, als in iedere film, waarin John Gilbert de hoofdrol vervult, de echte humor niet ontbreekt. Kortom, 't is weer een film, die gezien mag worden. Een actueel dit keer zeer interessant Journaal en een vermakelyke komische twee- acter gaafi vooraf. De muziek, onder leiding van den heer M. Schuurman is volkomen zich-aanpassend aan het boeiend filmgebeuren. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDS BEMIDDELING. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Voor vrouwelyk personeel ingang deur administratie. Geojrend van 91 en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uui. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Mannen. Aangeboden: 2 betonwerkers, 1 bouwk. opzichters, 5 broodbakkers, 5 chauf feurs, 1 drukker, 20 grondwerkers, 1 hotel bediende 9 kantoorbedienden, 8 kleerma kers, 1 kruideniersbediende, 2 letterzetter*, 4 loodgieters, 8 mach, houtbewerkers, 1 ma IK ->■ -^ohineseUer, 5 magazijnbedienden, 14 metse- ppelHke regeling omtrent ds toelating F u oppw|iodeil i münteu7, 3 pakhuis leerlingen uit do gemeente Oudorp tot knechu t ptanohersteller, 2 reizigers, 1 schilder, 2 schippers, 1 scheepstimmerman, 1 schoenmaker, 22 sigarenmakers, 2 plakkers, 4 smeden, 3 stokers, 2 straatmakers, 3 stu kadoors, 11 timmerlieden, 2 tuinlieden, 1 voe ger, 1 voerman, 1 wagenmaker, 1 zuivelwer- ker, 108 losse arbeiders. Geplaatst: 1 |>akhuisknecht 3 schilders, 1 stukadoor, 4 timmerlieden, 9 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: 8 werksters. Geplaatst: 2 dienstboden. OEMEENTEBUREAU VOOR ADVIES BIJ BEROEPSKEUZE. - DOELENSTRAAT. Geopend op Maandag- en Donderdagavond van 7 8.30 uur en op Woensdagmiddag van 2—1 uur. Advies kosteloos. mag tus- het minderen. Als goede katholieken is het een plicht van naastenliefde ongewenschte toe standen te verbeteren. Het is in strijd met den naam der vereeniging een bepaalde groep niet toe te laten als lid. By verwerping sou genover de eerste plaats het beoefenen van naasten liefde voorslaat. Het is dan ook wel degelyk plicht om het voorstel met vlag en wimpel aan te nemen. Waar de Eerw. sur. met veel kracht en geweld deze vereeniging uit den grond heeft gestampt, vermeent Z.Eerw. als de sreestelyke vader ervan eenige rechten te mogen laten gelden en vraagt daarom ais een kleine dank en bewys van vertrouwen, volmondig toestemming te geven om alle tuinders en bouwers van Oosterblokker als lid toe te laten. De voorzitter dankt Zyne Eerw. voor de duidelijke uiteenzetting en stelt stemming aan de orde. Met 16 vóór en 7 stemmen te gen wordt het voorstel onder applaus aan genomen. Na eenige discussie worden de noodige reglementswijzigingen aangenomen en beslo ten by toetreding van nieuwe leden uit >«w terblokker een derde ploeg in te deeleu voor de werkbeurten. Volksbond. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Bergen van den Volksbond in het Graiijehotel onder voorzitterschap van den heer Baretta. Do Voorzitter verheugde zich erover, dat de iM'langstelling voor de vergadering nog nimmer zoo groot was geweest. Spreker wees op den vooruitgang van het ledental. In de twee afgeloopen jaren steeg bet aan tal leden van 50 tot ruim 150, terwijl het financieel te kort was veranderd in een ba tig saldo van pl.m. f 40. De rekening en verantwoording van den Penningmeester werd tot onderzoek in han den gesteld van de heeren van Gulik en Taapken, wien werd verzocht in de a.s. voor jaarsvergadering verslag uit te brengen. Het voorstel van het Bestuur om het aan tal liestuundeden uit te breiden en van 3 tot 5 te brengen, werd algemeen goedgevonden. Het bestuur Irestaande uit Mevr. Blok en de heeren Baretta en Storm, werd hierna aangevuld met Mevr. Taapken en den heer Zuidema. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit van de voorliereidingen van het Bestuur voor de a.s. cursussen. Er zal een raffia- cursus gehouden worden voor ouderen on een voor meisjes, waarvan Mej. van Wees de leiding hoeft. Ook bestaat het plan een cur sus iu pitrietvlechten te doen houden. De tinunercursus, die soo'n groot succes is geweest, en waarvan de heer Roggeveen de ziel en leider is, sal weer in tweëen ge splitst moeten worden. Het Beatuur heeft gemeend, gezien den flnancieelen toestand, ook voor het volgen van desen cursus, die tot beden kostelooa was, een gering lesgeld te moeten vragen. Nog deelde de voorzitter mede, dat dokter Blok zich bereid beeft verklaard in Januari een cursus te houden over Eerste hulp by ongelukken, terwijl de voorzitter zelf voor ouderen een verhandeling sal houden over het niet-techniacha gedeelte van de radio, over bet algemeen magnetisme an eiectrici- teit, voor zoover desa bjj da radio ta pas komen. Enkele leden deden het voorstel aan Bond het voorstel te doen den Bond den naam te geven van „Bond van Maatschappe lijk Werk” aangezien er verschillende men- schen zyn, waaronder geheelonthouders, die van den Bond tegen Drankmisbruik geen lid willen zyn. Hierover werd langdurig van gedachten gewisseld. Besloten werd in de a.s. voorjaarsvergadering te beslissen, of, en zoo ja, welke naam aan de algemeene ver gadering zal worden voorgedragen. Een tweetal leden deed nog voorstellen om de kas te doen stijven, welke voorstellen door het bestuur zullen worden overwogen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Keuringsdienst. Door den Keuringsdienst werden gedurende de maand September 1.1. gekeurd: gewone slachtingen: 12 runderen, 2 kalveren van boven 70 K.G. geslacht ge wicht, en 2 kalveren van beneden 50 K.G. geslacht gewicht, 11 schapen en lammeren, 46 varkens boven en 1 vat ken beneden 60 K.G. geslacht gewicht en 1 speenvarken. Huisslachtingen: 1 rund, 2 kalveren, 2 scha pen en 5 varkens. Invoer: 3229K.G. inge voerd vleesch en vet. Vergadering van den Raad. Aanwezig alle leden. De Voorzitter deelt mede, dat de heer A. Wit is benoemd tot plaatsvervangend burgemeester. Ingekomen van het Pluimveetentoon- stellingscomité van Enkhuizen een ver zoek om subsidie ten behoeve van haar 2e tentoonstelling. B. en W. stellen voor, daaraan niet te voldoen, omdat zij van oordeel zijn, dat de gemeente meer onder Hoorn dan on der Enkhuizen ressorteert. Aldus besloten. Van het Witte Kruis alhier was een verzoek ingekomen om subsidie ten be hoeve van een t.b.c. patiënt. Besloten werd subsidie te verleenen onder voorbehoud, dat voor zoover mo gelijk verhaal zal worden toegepast. Voorstel van B. en W. om de gemeen te met ingang van 1 Jan. 1928 lid te doen worden van den A. A. W B. en Toeris tenbond in Nederland, naar aanleiding van de vraag vyn den heer Schuitemaker in de vorige vergadering. De contributie bedraagt I 5 per jaar. Dit voorstel wordt aangenomen. Daarna volgt behandeling der gemeen, tebegrooting voor 1928, De voorzitter leest achtereenvolgens alle posten voor, waarna de begrooting zonder discussie wordt vastgesteld op een bedrag van f 34916.10 in ontvang sten en uitgaven en een post voor on voorzien van f 4389.33. De opbrengst der plaatselijke inkom stenbelasting wordt geraamd op f 9000. Over het vorig dienstjaar beliep de raming f lOOOMjnr was de werkelijke op. brengst f li.2J7.29. Na rondvraag, die niets opleverde, werd de vergadering gesloten. WEERE. Lezing. Donderdagavond gaf de Zeer- eerw. Pater Kruitwagen ten huize van den heer A. Schipper een lezing met lichtbeelden over de Franciskaansche Missie in China. De Z.Eerw. heer Pastoor opende de bijeenkomst en vertelde te hebben hoord, dat de lezing door genoemden ter te Onderdijk gehouden, leerzaam „lollig” was geweest. De Pastoor twijfelde niet of ook hier zou dit zoo zijn. En de verwachtingen waren niet te hoog gespannen. Het Franciscaansche missiewerk in China, alsmede de nog zoo weinig ge kende maar daarom niet minder hoog. J wer- op een er door geboeid der gemeente ALKMAAR op Doiujcrdag 13 October 1927, nam. 1 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering Mededeelingen. liigekomen stukken 2. Vcrdeeling van den Raad in afdeelin- gen. 3. Benoeming van een lecraar aan de School voor voorbereidend middelbaar tech nisch onderwas (bijlage Nr. 112). 4. Idem van een tydelijk leerares aan het Gymnasium (bylage Nr. 120). 5. Idem van een leeiaar in de oude talen aan het Gymnasium (bijlage b’r. 121). 6. Idem van een onderwijzeres aan nicenteschool nr. 4 (bijlage Nr. 122). 7. Idem van een hoofd der U. L school voor meisjes (bijlage Nr. 126) 8. Beantwoording der dooreen heer Van Drunen in de Raadsvergadering van 25 Augustusj. 1. gestelde vragen omtrent het .'uuinemon van werkkrachten bij den ver bouw der voormalige Cadettenschool on In het algemeen omtrent het aannomen personeel dopr hoofden van takken dienst. 9. Nieuwe stemming over het amende- ment-Sietsma op art 6 der Instructie voor den directeur van het Marktwezen (bylage Nr. 88). (Over het amendement hebben in dh Raadsvergadering van 25 Augustus j.l. de stemmen gestaakt). 10. Voorstel tot het sluiten van een over eenkomst betreffende den aanlog van de Maclaine Pontstraat (bijlage Nr. 106). 11. Idem tot hernieuwde vaststelling der voorschotten, bedoeld in art. 103 der I. O. WCL1920, over 1926 en 1927 (bylage Nr. 107). 12. Idem tot het verleenen van medewer king voor den bouw van scholen door de Vereeniging voor Christelijk Schoolonder wijs (bHlagen Nrs. 108 en 123). 13. Idem tot het verleenen van medewer king voor de aanschaffing van leermiddelen en*, tan behoeve van het onderwijs tn han denarbeid op de R. K. Meisjesschool B (bij lage Nr. 109). 14. Idem tot het aangaan van een gemeen- •cha| van leerlingen uit de gemeente Oudorp tot de openbare lagere scholen in deze gemeen te (btylage Nr. 104). 15. Aanbieding van de gemeentereketiing over 1926 en van de rekeningen der bedrij ven (bijlage Nr. 118). 16. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk inzake de be schikbaarstelling van een gebouw voor de Rfjksk week school voor onderwijzers en on derwijzeressen (bijlage Nr. 114). 17. Idem tot wijziging vsn het Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Raad (bijlage Nr. 115). 18. Idem tot verkoop van een strookje grond aan de Juliana van Stolberglaan (bij lage Nr. 116). 19. Idem tot afwyzing van oen verzoek tot beschikbaarstelling van een terrein voor een kinderspeelplaats aan de (bijlage Nr. 117). 20. Idem tot inwilliging van een verzo<4c van de afdeeling Alkmaar der A. J. C. om de haar in gebruik gegeven localiteit in de voormalige Ambachtsschool voor eigen re kening te mogen verbouwen (bijlage Nr. 118). 21. Idem tot het verleenen van outheffiiijf van art. 28 der bouw- en woningverorde- ning ten behoeve van den bouw van een kweekkas op een terrein aan den Helder- schen weg (bijlage Nr. 119). 22. Idem inzake vervolgonderwijs aitn do school voor buitengewoon lager onderwijs (bylage Nr. 124). 28. Idem betreffende het uitvoeren werken in werkverschaffing 185). 24. Idem tot afwijzing van het van het Nationaal Verbond van ambtenaren om i besluit tot heffing (bjjlage Nr. 127). Witte Kruis. De afdeeling van het Wit te Kruis alhier hield Donderdag een open bare vergadering in de Oranjezaal. De beide aftredende bestuursleden Mej. de Kaat en Mevr. Groot werden herkozen. Do begrooting werd in ontvangsten en uit gaven vastgesteld op f 8704. De heer Vieser bepleit meerdere uitzen ding van t. b. c.-lyders naar Sanatoria. Dr. Bekkering zegt, «lat het vaak heel moeilijk is patiënten geplaatst te krijgen. Overigens vinden deze patiënten in het Snoek van Ia>o- nen-ziekenhuis een goede verpleging. Tot verificateurs over de administratie der afdeeling worden benoemd de heeren S. Visser, R. Raremaker en J. leentere. Op verzoek van den heer Rodenburg zul len door het beatuur stappen worden ge daan, tot instelling voor een gemeentelijk rookverbod voor jeugdige personen. Werkdadige Naastenliefde. Vergadering van de R.K. Vereeniging tot beoefening van Werkdadige I’ «stenliefde „ft. Bernardus” gehouden in „Het Gouden Hoofd”. Voorzitter de heer C. Dudink opent met den Christelyken groet en roept het welkom toe, inzonderheid aan den Eere-voorzitter, kapelaan Dorbeek, en roept aller medewer- ki>- in tot een zakelijke bespreking der agenda. Na goedkeuring van de notulen door den secretaris, den heer N. Jong Jz., gelezen, komt in behandeling het punt: b spreking van een voorstel tot v rmeerdering van het ledental door toelating van leden uit Ooster blokker. Het bestuur heeft gemeend, «lat punt op de agenda te moeten plaatsen. De heer P. Lakeman vraagt het oordeel van het bestuur zelve. De voorzitter antwoordt, dat hieromtrent niet zoo zeer een vast idee is gevormd door het bestuur. De heer Buisman zegt, wanneer het oor deel het belang der vereeniging inhoudt om O.-Blokker aan ts sluiten er z.l. geen be zwaar bestaat om daar te gaan werken. Vol gens spr. wordt wel ten onrechte beweerd, dat geen samenwerking ia te vinden tuc- schen Oost er- en Weeterblokker. De heer J. Vlaar vraagt of reed* toelating van uit Ooaterblokker ie aangevraagd. De voorzitter antwoordt bevestigend, waarop kapelaan Dorbeek het punt nader bespreekt. Ziine Eerwaarde verklaart het punt te heblx-n voorgestaan ais eere-voorzitter en acht het krachtens zijn priesterambt tot plicht «en woord te moeten ze^^en. Hoe meer leden de vereenigin te1' 'os te beter er gewerkt kan woriien. Alzoo ligt het voor de hand om uit te zien naar uitbreiding van het ledental. Onze parochie Is niet groot en dient uitgezien naar een andere plaats. Voor de hand ligt zich te wc len naar Oosterblokker, wat op zichzelf te klein is 'n vereeniging op te richten. De argumenten moeten zwaar zyn, tegen een dergelyk v*>or d< hand liggend voorstel, om het niet aan te nemen. Het eenige argu menu zou kunnen zyn de verre afstand om te "Jpu arbeiden, doch practiseh gaat dit niwe'^Tp daar afstami vetiler geen rol inag spelen. Het bestaan van andere argumenten moet Z.Eerw. volmondig met neen beantwoorden en als priester noodzakeljjk bestrijden. Daar entegen zyn wel argumenten vóór aan te voeren. Eerstens» by uitbreiding zal «ie eeniging soepeler werken. Tweeden», als zwaar argument vóór gelden, dat zoo eenige tegenstelling schen beide parochie's mocht bestaan plicht is juist die tegenstellingen te naastenliefde ongewenschte den naam «Ier vereeniging men dan ook te raar figuur slaan te- ■•“T het doel der vereeniging welke op de eerste plaats het beoefenen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 10