i I I „ONS BLAD” BureauHOF 6, ALKMAAR - Telefoon 3 No. «11 H SCHOONHOVEN en Zn gr' .wil ik WONINGINRICHTING Vrijdag 14 Oetefrer MM 7 oiRtk alkmaar kmsk ISe j aarcamg X-— f 2.85 Aan alle abonnê's wordt op aanvrage gratis een polls verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.f750f250.,f125.f50.—f40. Abonnementsprijs DERTIEN JAAR IN EEN KELDER OPGESLOTEN. 4 Advertentieprijs FEUILLETON. boetvaardigheid V er sprei de Berichten. BINNENLAND. gelukwenschen. BUITENLAND. EEN TOESPRAAK VAN DEN KONING DER BELGEN. Korte Berichten. UIT DE PERS. Bizonder- en openbaar onderwijs. UilTv ALKMAAR 104863 GIRO ALKMAAR 104863 gen indruk op het gehoor. 70 T TWINTIGSTE HOOFDSTUK. De politieagent in buryerklceding. l was i voorbeeld: „Blond irische vlucht over LANGESTRAAT IOO - ALKMAAR NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD i f 0.60 hooger l ..-.I— I V I ■- Fer Kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad Ind en ge onze prijzen ver gelijkt, etelt er dan een gelijk waardig fabrikaat tegen over. Bij ccn onderzoek in de woning van zekere vrouw Grimberg te Warschau naar een meisje, dat al dertien jaar vermist wordt heeft de politie deze ongelukkige in den kel der gevonden, waar zij zonder licht en zonde» kleeren van haar vijfde jaar af had verble ven. Al dien tijd hield do weduwe Grimberg baar dochter opgesloten, als eenig voedsel gaf zij baar van tijl tót tijd rauwe aardappe len. Het meisje thans 18 jaar oud, bleek brood mager en was haar verstand bijster. Zij is acht, waar men haar pt te redden. De moe- t ver hoor heeft men reeds de overtuiging gekrs- Van 15 regels fl.25; elke regel meer f 0.20. Reclame pet regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 0.50 Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f0.60 per advertentie van 5 regels; iedere regel meer f0.12. Bovendien leert het bovenstaande ons, welke verschuiving er plaats heeft van open baar naar bijzonder onderwijs. 51). „Gij kunt, gij durft haar niet roepen!” „Waarom niet? Gy hebt niet t minste be wijs tegen mij. Ik heb de papieren in mijn bezit; ik ben hier gevestigd; ik geniet het vertrouwen van Lady Janet. Ik wil mij de nieening, die gij van mg hebt, nu waardig maken. Ik zal myu kleeren en mijn juweeleu en mijn plaats hier in huis behouden. Ik ont ken dat ik iets heb misdreven. De maat schappij beeft mü wreed behandeld; ik ben niets aan do maatschappij verschuldigd. Ik heb 't recht om zooveel voordeel van baar te trekken als ik maar eenigszins kan. Ik ont ken dat ik u onrecht heb aangedaan. Hoe kou ik weten dat ge uit den dood zoudt óp staan? Heb ik uw naam en uw karakter schande aangedaan? Integendeel, ik heb mij ieders liefde en achting weten te verwerven. Denkt ge dat Lady Janet zooveel van u zou hebben gehouden als van mij? 0, ontken! Ik durf u in ’t gezicht staande te houden, dat ik mijne betrekking lofwaardiger heb vervuld dan gij dit hadt kunnen doen, en ik denk de betrekking niet op te geven. Ik wil uw naanT blijven dragen en uw plaats'bljjven innemen! Doe wat ge wilt, ik tart u uit!” Zy uitte deze ondoordachte woorden in éénen adem, zoodat er geen speld was tus- LINDBERGH’S REUZENMAIL. Een uitgebreid secretariaat zou jaar noodig hebben gehad, om alle briefschrijvers te antwoorden. Lindbergh vloog, zooals men weet, in nog geen anderhalf etmaal van Amerika naar Parijs, maar zyn vriend, Commander Fitz hugh Green, had van 21 Mei (dag der lan ding) tot 17 Juni noodig, om de post van den luchtheld te „analyseeren”. Er waren 3K millioen brieven aan Lind bergh’s adres: 14.000 postpakketten en 100.000 telegrammen. En Lindbergh wilde ze allemaal beantwoorden! Maar hy werd be dolven onder de paperassen en gaf zyn her senschimmig plan op, toen men hem voorre kende, dat hy met een uitgebreid secretari aat 70 jaar zou noodig hebben, om op elke missive van antwoord te dienen! En wat er nu al geschreven is? Het soms niet mis. Daar is éép i- harige Apollo, uw metKiI1.- iL. toe, uw bovenzinnelijke zege over de gren- zenlooze ruimte zal donderend galmen langs de heirbanen van den tijd!” En dat ging zoo, naar verteld wordt, voort, „verscheidene bladzijden vol compres. geschreven daveren den onzin lang”. Eén op de vyf brieven bevatte een of an der krantenknipsels. Zoo wat één op de twin tig een gedicht op Lindbergh of aan hem op gedragen. In ’t geheel waren er ruim 5000 speciale Lindbergh-gedichten. Er kwam on geveer 10.000 dollar (25.000 gulden) aan antwoordpostzegels binnen en bovendien nog eenig papiergeld. Meer ian 400 Lindbergh’s schreven met een beroep op min of meer apocriefe bloedverwantschap en met de vraag of hy, nu hy een too beroemd lid der familie geworden was, niet wat voor ben kon doen. Duizenden lieve jange vrouwen en ook oudere die heur hart aan hem verloren, blijven by de groote massa onbeantwoorde bewonderaars. Er waren drie voorstellen aan Lindbergh om mee te doen aan een poging om per vuur pijl de maan te bereiken, en één voor een verbinding met Mars. Andere plannen wilden den luchtman betrekken in 't maken van goud uit zeewater en van diamanten uit kool, of ook hem laten deelnemen aan het zoeken naar begraven schatten. TWEE TREINEN RIJDEN 147 SCHAPEN DOOD. Toen een kudde van goed 200 schapen een dezer avdkideii voor eenigu wilde zwij nen uit de bosschen van Hardt by Habs- heim in den Elzas op de spoorlijn gevlucht was, werd een aantal dezer dieren gegrepen door den juist in olie vaart aankomenden exprestrein uit Bazel. De overige schapen weken voor dezen trein tijdig uit op het an dere spoor, maar op het zelfde oogenblik donderde daarlangs de sneltrein Mulhause- Bazel aan, en verpletterde de rest. In totaal werden 147 schapen gedood. Men staat er verbaasd van, dat de treinen niet ontspoor den. BEZOEK VAN GEMEENTERAADSLEDEN VAN MÜNCHEN AAN AMSTERDAM. Gisteravond vereenigde Burgemeester de Vlugt bij zich aan huis aan tafel do leden van den gemeenteraad van München, die op het oogenblik onze hoofdstad bezoeken. De burgemeester heette zijn gasten harte lijk welkom in Amsterdam en noemde het een groote eer, dat zy na een bezoek te hebben gebracht aan Londen en Parijs ook Amsterdam een bestudeering waardig hebben gekeurd. Burgemeester de Vlugt wees er op, dat do moderne stad zeer speciale problemen me debrengt, vooral nu zy thans een overgangs tijd in hare ontwikkeling doormaakt. Spr. meende, dat het trekken van do hoofdlynen Julius keek het vertrek binnen en bleef aan do deur staan die hij zooeven had ge opend. Zyn blik rustte eerst op Mercy vervolgens op Grace. De verstoorde gezichten der beide vrou wen zeiden hem maar al te duidelijk, dat het onheil waarvoor hy had gevreesd, reeds was gebeurd.' Zy hadden elkander ontmoet, zon der dat er een derde persoon by tegenwoor dig was geweest om als bemiddelaar tus- schenbeideu te treden, ’t Was hem ónmoge lijk te gissen tot welke uitersten het vyande- lyk onderhoud had geleid. In 't bijzijn zijner tante kon hy niet anders doen dan de gele genheid af wachten om met Mercy te spreken en zich gereed houden om tusschenbeiden te komen, indien er onwetend iets geschieden mcoht dat Grace rechtmatige reden tot er gernis kon geven. De handelwijs van Lady Janet, toen zy de eetzaal binnentrad, was volkomen in over eenstemming met Lady Janet's karakter. Nauwelijks bemerkte zy de indringster of zy keek Mercy scherp aan. „Wat heb ik u gezegd?” vroeg zii. 7 gy ontsteld? Neen! niet in 't minst! Wonder lijk!” Daaroo wendde zü zich uit den knecht. VACCINATÏEDWANG. Opheffing van den indirec- ten dwang in zicht? De geneeskundige medewerker van de „N. Rott. CL” meldt, dat tengevolge van het feit, dat zich bij de toepassing van de nieu we entstof voor de inenting tegen de pok ken eenige gevallen hebben voorgedaan van hersenontsteking, In medische kringen is besloten aan de regeering in overweging te geven, den indrecten dwang tot inenting tegen de pokken te herzien. De Nederlandsche gezant in Brussel, Jhr. van Vreedenburgh, heeft gisterochtend aan het ministerie van buitenlandsMie zaken al daar de gelukwenschen van de Nederland' scho regeering overgebracht aan de Belgische regeering met de geboorte van prinses Jo sephine Charlotte. I Te Belgrado is opnieuw een korte maar hevige aardbeving waargenomen. De eerste faze duurde 47 seconden met 8 schok ken. Het epicentrum lag ongeveer 110 K.M. bezuiden Belgrado. Te Madenrudnik is een huis ingestort, maat er zijn geen slachtoffers. De overstrooming in de streek van Warna strekt zich byna langs de geheele kust van de Zwarte Zee uit. De schade is aanzienlijk, vooral in het dorp Jcnijyuy, waar 13 inwoners zyn verdronken. De Russische regeering heeft officieel aan den Quai d’O’say meegedeeld, dat zij Rakofski zal terugruepen Als zijn opvolger wordt voorgesteld, Dovgolofski, de Russi sche gezant in Tokio. der toekomstige stadsontwikkeling een taak is, welke door de stadsbesturen geza menlijk kan en moet worden verricht. Tenslotte gaf de burgemeester de verzeke ring, dat het hem een groote vreugde zal zyn, wanneer het bezoek der gemeenteraadsleden van München er toe zal bijdragen, dat de re laties tusschen München en Amsterdam nog worden versterkt OUD-WETHOUDER WIBAUT. Naar aanleiding van een bericht in „De Telegraaf”, dat de oud-wethouder, de heer F. M. Wibaut, voornemens zou zyn ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad, Am sterdam te verlaten en zich te vestigen te Genève, waar hy,een functie op economisch gebied in den volkenbonds-organisatie zou gaan vervullen, heeft de „Msb.” zich tot den heer Wibaut gewend om inlichtingen om trent de juistheid van dit bericht. Lachend antwoordde de oud-wethouder: Schryf u maar gerust, dat mij van een be sluit om me in Genève te vestigen, niets be kend is. Ik ga wel naar Genève. maar dat doe ik als gedelegeerde van de Nederland sche Regeering naar de op 17 October daar aanvangende international- conferentie tot opheffing van handelsbelemmeringen. Die conferentie duurt 14 dagen, maar van een langer verblijf daar, ik herhaal het, is mij zelf niets bekend. DAGBLAD „HET VOLK”. Naar bet „Hbld.” verneemt, heeft het hoofdbestuur der S.D.A.P. met ingang van 1 Januari benoemd tot algemeen directeur- techniscb hoofdredacteur van het dagblad „Het Volk” den heer IJ. G. v. d. Veen, thans hoofdredacteur-directeur van het dagblad „Voorwaarts” te Rotterdam. DE BLIJDE GEBEURTENIS IN BELGIë. Gelukwenschen de rNederi. regeering Naar uit Biussel wordt gemeld, heeft de Nederlandsche gezant aldaar, Jhr. van Vre denburgh, gisteren op het Belgische ministe rie van Buitenlandsche zaken de gelukwen schen der Nederlandsche aan de Belgische regeering overgebracht in verband met de geboorte van prinses Josephine Charlotte. slacht slechts geleefd voor de welvaart van het vaderland. De Koning verzocht ten slot te den voorzitter van de Kamer zyn woorden aan de Kamerleden te herhalen. De toe spraak van den koning maakt een levendi- NIEUWE ONRUST IN SPANJE. 500 arrestaties. In Spanje zijn volgens te Londen ontvan gen telegrammen in verband met de onlangs ontdekte samenzwering tegen de regeering in totaal ongeveer 500 personen gearresteerd. Onder hen bevinden zich vele oficieren uit het leger. De arrestaties hadden voorname lijk te Madrid, Bilbao en Barcelona plaats. Verder ^vordt gemeld, dat maatregelen zyn genomen tegen een eventueele algemeene staking, die de socialisten voornemens zou den zyn af te kondigen. FRANKRIJK EN RUSLAND. Rakofski teruggeroepen. Rakowski, de gezant van Sovjet-Rusland is nu officieel teruggeroepen. Er wordt voorgesteld Dofaiewsky, gezant to Tokio, tot zyn opvolger te benoemen. De veiligheid van het land. Bij gelegenheid van de ontvangst van het bureau van de Belgische Kamer en van den Senaat, die de gelukwenschen der beide li chamen kwamen aanbieden, heeft de Koning in zyn antwoord nadruk gelegd op de na tionale verdediging en de verwachting uit gesproken, dat de Kamers binnenkort een goede wet zouden aannemen, waardoor de veiligheid en de onschendbaarheid van het grondgebied, die door de Grondwet worden gewaarborgd, verzekerd zouden worden. De Koning bracht in herinnering, dat hy zelf den eed bad afgelegd, dat hij alle maatregelen zou nemen, om de veiligheid van het land te ver zekeren. Sedert honderd jdar had zyn ge- In Johannesburg werd een hevige aard schok waargenomen, heviger dan gedurende de laatste jaren het geval is geweest. Hevi ge stormen, afgewisseld door onweders, woedden de laatste week over Transvaal. Vele inlanders zijn door den bliksem ge dood. Bij het schoonmaken van een riool in Stuttgart hebben werklieden een revolver en eenige handgranaten gevonden, die daar waarschijnlijk reeds sinds den revolutie-tyd lagen. In den schafttijd kwamen schoolkin deren voorby, die met de handgranaten be gonnen te gooien tot er een ontplofte, waar door 15 kinderen lichte verwondingen op liepen. Door verkeerden wisselstand zyn gis termorgen te Dusseldorp twee electrische tramwagens op elkaar geloopen, waardoor 15 passagiers en de beide bestuurders licht gewond werden. Te Grelz in Thflringen is overleden prins Heinrich von Reuss, broeder van prin ses Hennine, de gemalin van ex-keizer Wil helm. Uit Weenen wordt gemeld, dat de seis mografen aldaar gister weer een aardbeving registreerden, waarvan het centrum op een afstand van 90 K.M werd geschat Te Som mering deed men dezelfde waarnemingen. De Finsche Rijksdag heeft, naar uit Helsingfors wordt gemeld het voorstel afge handeld dat in het bouwen van een vloot voor de verdediging van de Finsche kusten voorziet. CONFERENTIE AFSCHAFFING VAN IN EN UITVOERVERBODEN. De Nederlandsche vertegenwoor diging. De Nederlandsche regeering zal op de con ferentie inzake afschaffing van in- en uit voerverboden en beperkingen, welke a.s. Maandag te Genève zal aanvangen, verte genwoordigd zyn door dr. F. E. Posthuma, voorzitter van den Nyverheidsraad, oud-mi- nister van landbouw, handel en nijverheid; den heer F. M. Wibaut, lid van de Eerste Ka mer, oud-wethouder van Amsterdam, ep den heer S. de Graaff, oud-minister van koloniën. De a.r.-,,Standaard* vestigt de aandacht op een onvolledige en blijkbaar tendentieuze interpretatie van ccn post uit de begrooting voor Onderwijs. Wy hebben daar al iets van gezien op de vergadering van Volksonderwijs waar de heer Smcenge niet naliet mede te delen, dat arti kel 182, hetwelk betrekking heeft op de ver goeding aan de besturen der bijzondere lagere scholen, acht ton hooger moest geraamd dan voor het jaar 1927. De Minister zegt, dat de ze verhooging van achthonderdduizend gul- en een gevolg is van de nog steeds sterke stijging van het aantal leerlingen der be staande bijzopdere scholen alsmede van het voortdurend nog oprichten van nieuwe bij zondere scholen. Het voor 1927 toegestaan bedrag is daardoor thans reeds met drie ton overschreden. Nu ligt hierin natuurlijk niets bijzonders. Als er meer kinderen komen voor do bijzon dere scholen en meer scholen, dan vraagt dit meer subsidie. Maar om een goed beeld te krijgen van de oniferwysbegrooting en de finacieele gevol gen der gelijkstelling is nog een andere me- dedeeling noodig. Deze n.l. dat art. 182, bij zondere scholen, zekerlijk met acht ton wordt verhoogd, maar dat art. 180, openbare scho len, met acht ton kon verlaagd. Zoodat 's-Ryks schatkist geen schade lijdt cn de kosten van het onderwijs gelijk blijven. Het klopt precies. En dat kon de heer Smcenge natuurlijk ook wel in de begrooting lezen. Maar artikel 180 zag hij geheel voorby, om allen op artikel 182 te wijzen. schen te steken. Niet voordat zy zich ge heel buiten adem had gepraat, zweeg zy stil Van dat oogenblik maakte Grace dadelijk gebruik. „Gy tart er mij toe uit?” antwoordde zy onverschrokken. „Dat zult ge my naar alle waarschijnlijkheid niet lang doeu. Ik heb naa Canada geschreven en weldra zullen myu vrienden voor my opkomen." „En als zy dat doen, wat dan nog? Uw vrienden zyn hier onbekend. Ik beu Lady Janet’s aangenomen dochter. Denkt ge soms dat zij uw vrienden zal gelooven? Neen, zij gelooft my. Zy zal hunne brieven verbran den, als zij schryveu. Zy zal bun haar huis ontzeggen als zy hierheen mochten komen. Binnen een week zal ik du vrouw zyn van mynheer Horace Holmcroft. Wie kan my dat beletten?” „Wacht een beetje; gy vergeet de moeder uit het verbeterhuis”. „Vind haar ais ge kunt. Ik heb u nooit haar naam genoemd; ik heb u nooit gezegd waar het gesticht was.” „Ik zal uw naam in de couranten plaatsen en haar op die manier vinden.” „Zet haar gerust in elke courant van Lon den. Denkt go soms, dat ik aan een vreemde zooals gy, den naam had opgegeven, dien ik in ’t gesticht droeg? Ik maakte my by u bekend onder den naam, dien ik aannam, toen ik uit Engeland vertrok. De moeder kent niemand van dien naam; mynheer „Wacht in de leeszaal; misschien heb ik u nog noodig.” Vervolgens keek zij Julius aan. „I.aat alles méar aan my over, ik zal wol voor alles zorgen.” Nu gaf zij een wenk aan Horace: „Bljjf waar ge zijt en houd uw mond.” Na dat zij aan iedereen had gezegd wat noodig was, begaf zy zich naar dat gedeelte van het vertrek, waar Grace met gefronste wenk brauwen en vast toegeknepen lippen, onbe vreesd voor iedereen stond. „Ik wil u volstrekt niet beleedigen of u hard bejegenen,” begon mylady op bedaar den toon. „Ik meen alleen dat uwe bezoeken in myu huis Ónmogelijk tot eenige bevredi gende uitkomst kunnen leiden. Ik hoop dat gy my niet ruit noodzaken tot hardere woor den een maatregelen mijn toevlucht te nemen ik hoop dat gij zult begrijpen, dat ik ver lang u zoo spoedig mogelijk te zien ver trekken.’1 Het bevel om te vertrekken kon moeilijk met meer menschlievendheid worden gege ven met het oog op de vermeende zwakke geestvermogens van de persyon tot wie het werd gericht. Grace verzette er zich echter tegen. „Ter wille van myn vaders nagedachten^ en terwille van myzelve,’’ zeide zy, „wil ik worden gehoord. Ik ga niet heen.” (Wordt ver»-olf«p« Holmcroft eveumiu._Hy ontmoette my in de. Fransche boerenwoning terwijl gy bewuste loos op bed laagt. Ik had myn gryzen man tel aan; hij noch iemand anders zag my in myn gewaad als pleegzuster. Er is navraag naar mij gedaan en zooals ik toevallig weet van den persoon die het onderzoek deed) tonder het minste gevolg. Ik ben hier veilig in uw plaats; ik oen bekend onder uw naam. Ik ben Grace Roseberry en gij zijt Mercy Merrick. Bewijs h*t tegendeel als ge kunt!” Nadat Mercy in deze woorden op de on aantastbare veiligheid van haar valsche po sitie had geroemd wees zy naar de deur der biljaardzaal. „Gy waart daar verscholen, zooals gyzelf bekent,” zeide. „Gy weet dus den weg door die deur heen. Wilt gy de kamer verlaten?” „Ik verzet geen voet!” Mercy begaf zich naar een zijtafeltje eu schudde de bel, die daarop stond. Op hetzelfde oogenblik werd de deur der biljardzaal geopend en Julius Gray ver scheen, terugkomende van zyn vruchteloos onderzoek in het benedenhuis. Nauwelijks had hy den drempel overschre den, toen de deur der leeszaal werd geopend door een knecht die in de kamer op de wacht stond. De man week eerbiedig terzyde om Lady Janet door te laten. Zy werd gevolgd door Horace Holmcroft, die het huwelijks geschenk zyner moeder aan Mercy in de hand droeg. naar een gesticht althans lichamelijk - der is aangehouden, doch by het eerste gen dat zij zelf niet wel by het hoofd is. HOE DORPSRUZIE’S ONTSTAAN. Twee Beiersche dorpjes staan op stelten door de volgende zonderlinge ruzie. De dorpsharmonie van een der dorpen was sinds lang 'n uitnemend blazer ryk, die ech ter zyn tanden verloor, zeer tot schade van blaAsvermogen en knstprestatius. Eenigen tijd geleden nu werd besloten op kosten van de vereenging den man aan ’n kunstgebit te helpen. Sindsdien echter is er ruzie en twist in de harmonie gekomen, mot het gevolg, dat de steunpilaar van het orkest met het valsche gebit, op een goeden dag zijn instrument onder den arm nam, zijn ten ten op sloeg in ’n nabijgelegen dorp en daar een concurreerende harmonie oprichtte. Groote verontwaardiging in 't andere dorp! Een eisch werd ingediend tot afgifte van het gebit, welke eisch rondweg werd afge wezen. En thans maken beile dorpen zich op om een robbertje te vechten om de tanden van den oolijken blazer! HET TELEGRAM. In Engeland heeft men tot veler verbazing vastgestcld, dat het telegram, dat destijds een geweldige zegetocht over de’ wereld maakte, aan populariteit aanzienlijk verliest. Een juist gepubliceerde statistiek doet zien, dat het aantal telegrammen van 1914 tot 1926 van 75.GOO.OOO is achteruitgegaan tot 49.700.000. Dit verlies is ten goede gekomen aan de telefoon, die, naar men voorsjielt, he» telegram definitief zal doen verdwijnen. Als oorzaken van dit verschyn.se! worden genoemd, dat de kosten van het telegram hooger en betrek kei ijk o doeltreffendheid er van geringer is dan by het telefoongesprek erudat perstelegrammen hoe langer hoe meer verzonden worden per telefoon, omdat de te legraaf.... langzamer werkt. SCHRIKKELOe.DOOD VAN EEN SCHEEPSJONGEN. Te Ostende vaarde de stoomvisscherboot „Cesar de Paepe, binnen en bracht het droe vige nieuws mede van den dramatischen dood van den scheepsjongen Lucien Bries, zoon van den kapitein der boot. Bij het ophalen van een met visch geladen net brak het touw, omgaf den jongx Bries, die door de zwaarte der vracht in zee werd meegesleept. Het gelukte hem op te visschen, maar ditmaal werd hij door een groote haar in zee medegerukt. Nogmaals werd de jongen gered, maar uigeput bezweek hij aan boord korten tyd daarna. EEN LIJKSCHOUWER DIE NOG IN DEN ZOMERTIJD LEEFDE. Bij een schouwing in Chelsea Londen zeide de lijkschouwer dat hy het onderzoek verdagen moest, aangezien het vyf uur was en het gebouw op dat gesloten werd. Een vaat de ambtenaren die hem terzyde stonden, merkte op, dat het pas vier uur was en de lijkschouwer moest toen lachend erkennen, dat hij vergeten had zijn horloge op winter tijd te zetten en hy dus vier dagen lang een uur later geleefd had. EEN ONVOORZICHTIG RECHTER. Een maand geleden werd te Montpelier een 69-jarige grijsaard door een auto overre den. Hy werd zwaar gewond en overleed spoedig. Do familie diende een klacht in by den rechter tegen deu automobilist, die was doorgereden. De politie heeft «lezen thans opgespoord. Het is.... de rechter van in structie te Nimes! Het parket heeft een autopsie van het slachtoffer gelast om vast te stellen of uo dood inderdaad een gevolg was van de aan rijding.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1