T. Terlouw, Scharloo 17. Hlkmaar. Firma De Waal. Telefoon 332. Fnidsen 78, van het „Noord-Hollandsch Dagblad” De stad Alkmaar heeft 30.000 inwoners maar slechts Eén speciale Kaaswinkel 22 diverse soorten I Eon qualiteltüe allerbeste. 4 NO *O Vrijdag Id October 1987. EPISTEL EN EVANGELIE. Telephooa 8SS Spec, iijne Vleeschwaren. ALLB BBSTBLUWSEI WOBDEM All HUIS BEZOBED fl o ■a Delicatessenhandel. BURGERBRUG. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. MISKALENDER. i u. Luca*. Al van 8 I I ;e- Jn lecte voor het Seminarie Hageveld. Maandag H.H. Missen om 7 uur S ZWAAG. Zondag half 8 H. Mis. 9 uur uitreiken der H. Communie. 10 uur de Hoogmis. Kwart over 2 Vespers. In de week iederen avond te half 8 Lof met rozenhoedje. IP Zondag 2e gebed keuze, praefatie 1) te zingen liederen in de Octohermaand. Vrijdag 14 Oct. no. 25-21; Zaterdag 15 October no. 2930 Zondag 16 October no. 15; Maandag 17 October no. 1617; Dins dag 18 Oct. no. 2122; Woensdag 19 Oct. no. 2627; Donderdag 20 Oct. no. 1920. In de week eiken avond 7 uur oefeningen van de Octohermaand. Ma. 's avonds half 8 Mariacongregatie voor de meisjes. Thans reeds zorgen voor Uw wintsropslagUw eigen belang. Onbevlekt Hart van Maria, voor de bekeering der zondaren; 's nam. van 46 uur en half 79 uur gelegenheid om te biechten. Zo. 12 uur vergadert het St. Radboud- Comité, afd St. Laurentius, aan de pastorie. Wo. half 11 vergadering van de Zelatricen van het Genootschap van het H. Hart aan de pastorie. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag om half 8 voor Simon Kabel en overleden familie, om 10 uur de Hoogmis. Collecte voor het Seminarie „Hageveld”, om 2 uur Vespers met Octobergeheden, daarna gelegenheid om te biechten tet 8 uur. Maandag, feestdag van de H. Marg. Maria Macoque, Patrones van deze parochie tevens feest van aanbidding, om 7 uur wordt het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld, daar na wordt de H. Communie uitgereikt, om half 8 de Vroegmis voor Eduarda de Waard- Noort. Om 10 uur de plechtige Hoogmis voor de levende en overl. weldoeners van het Hei ligdom van Eerherstel, om 2 uur Vespers met de Octobergeheden. ’s Avonds om 7 uur plechtig lof met feestpredikatie door den Z.E. Heer Pastoor van Rinnegom, en pro cessie. Dinsdag om half 8 voor Pieter Straat en Catharina Metten, om 7 uur en verder allo avonden om 7 uur Lof ter eere van het Al- lerh. Sacrament met Octobergeheden. Woensdag om half 8 voor Andrianus Zent- veld om 12 uur Catechismus in de kerk. Donderdag om half 8 voor Margaretha Peppingde Waard en overl. kinderen, van 67 uur de oefening van het H. Uur. Vrijdag om half 8 voor Joannes Glorie en overl. Ouders, om 12 uur komen de kinderen biechten van de 3de klas en 's middags na schooltijd van de 2de klas. Zaterdag om half 8 voor de geloovige zie- le,n 's middags van 47 uur gelegenheid om te biechten. Zondag om half 8 voor de overl. familie, Kraakman en Kaardorp. ACHTTIENDE ZONDAG NA PINKSTER. Epistel uü den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs; I, 4—8 Broeders, ik dank mjjnen God altijd uwent wege, voor de genade Gods, die u in Jesus Christus gegeven is, daar gjj in Hem rjjk zjjt geworden in alles, in allen woord, en in alle kennis, zoodat de getuigenis van Christus in u bevestigd wordt zoodat u, die de openba ring van onzen Heer Jeeus Christus verwacht geene genade ontbreke: Hij zal u ook ten einde toe voor zonde bewaren, tot den dag ter komste van onzen Heer Jesus Christus. Evangelie volgens den H. Mattheus; IX, 1—8. In dien tjjde klom Jesus in het schip, en voer over, en kwam in Zijne stad. En ziet, zjj brachten Hem eenen beroerde, die op een bed lag En Jesus hun geloof ziende, zeide tot den beroerde: Betrouw zoon, uwe zonden worden u vergeven. En ziet eenige schriftgc leerden zeiden bij zich zei ven: Hij lastert. Ei Jesus hunne gedachten ziende, zeide: Waar om denkt gij kwaad in uwe harten? Wat is lichter, te zeggen: Uwe zonden worden u vergeven, of te zeggen: Sta op, en wandel? Opdat gij echter zoudt weten, dat de Zoon des mer.schen op aarde macht hooft om de zonden te vergeven; zoo zeide Hij tot den beroerde: Sta op. neem uw bed op. en ga naar uw huis. En hij stond op, en ging naar zjjn huis. Het volk nu dit ziende, werd ver baasd, en verheerlijkte God, die zoodanige macht aan de menscben gegeven heeft. eere van den H. Gerardus. Ma. half 8 voor overl. fam. Kraakman. Di. kwart voor 8 voor Arie Krom. Wo. kwart voor 8 voor Johannes Theodo ras de Ijmge. Do. Kwart voor 8 voor Familie Groot Valkering. Vr. kwart voor 8 voor Nicolaas Velseboer en Maria Cornelissen. Za. kwart voor acht tot zekere intentie. VENHUIZEN. Parochie St. Lucas. Zo. 7 u. Pieter Krjjnsen, half acht voor de Parochie, 10 u. Gerrit en Willem Dekker. Ma. in ’t Geeticht 7 uur Thecla Wiering, 8 u. Cornelia Broers hr. v. P. Bakker. Di. Patroonsfeest, 8 n. Jacob 1-aa.n, 10 Geertje Krijnsen. Wo. 7 u. Cornells Ruiter, 8 u. voor over leden ouders. Do. 7 u. Jacob Vriend en Regina Elders. 8 u. voor Petrus Deken en Bijtje Neefjes. Vr. 7 u. voor de gel. zielen, 8u. idem Za. 7 u. 1. e. r. de H. Familie, 8 u. voor Jan Wijnker Cz. DE RIJP. 19de Zondag na Pinksteren. Half acht vroegmis; half twee Cat.; 7 uur Txif met ge beden voor de Octohermaand. Vrjjdag 8 uur gezongen Rouwmi* voor Geertje Roelofscn—Beemsterboer. als lid van de Derde Orde. Vrjjdag 7 uur larf met ge beden der Octohermaand. Zaterdag 4—8 uur Biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Maar ten Hoek, Margaretha Germes—Brugge die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden zijn voorzien en voor Geertje Roelof- senBeemsterboer die in den Heer is over leden. WESTWOUD. Hedenavond 7 uur Lof met Rozenhoedje. Morgen (Zaterdag) half 8 gezamenlijke H. Communie van do kinderen der St. Joseph- scholen. Zondag algemeeiu II Communie van de loden der Propagandachib en het Corps Dr. Nuijens, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Lof met Rozenhoedje, 5 uur Lof in de kapel van het Patronaatsgebouw te Hoog- karspel. Maandag 11 uur Mariacongregatie voor de kinderen der St. Josephscholen. In do week do H.H. Missen te half 8 en 8 uur. onder de H. Mis van half 8 wordt het Rozenhoedje gebeden Voor en onder do H.H Missen uitreiking van de H. Communie. Woensdagavond half 8 Mariacongregatie voor de leden der St. Josephgezellen. Zaterdag half 12 gelegenheid om te biech ten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van uur en van half 6 tot half 8 voor de andere parochianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering, zoomede voor diegenen. di<* verafgelegen hunne woonplaats hebben, biechthooren. Catechismns voor de meisjes in de Zuster school bij den Pastoor. Catechismus voor de jongens in de jon gensschool bij den Kapelaan. De gebeden worden verzocht voor Catha rina van Kleef, Petrus Klaver en Cornells Bot. die met de laatste H H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. ST. JOSEF. Zo. collecte voor het Seminarie Hageveld; half 8 en 9 uur stille H.H. Hissen: half 11 Hoogmis voor de lev. en overl. leden dei Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood; half 7 Ix>f. Ma. 9 uur gez. maanddienst voor den heer Frederik Lissone; 45 uur biechten voor de kinderen. Di. 6e der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, volle aflaat; onder de H. M van half 8 algemeene H. Communie der kinderen. Wo. half 10 Veni Creator en gez. Huwe lijksmis. In de Octobermaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, rozenhoedje en gezanges. Wij verzoeken de geloovigen dringend deze oefeningen zoo trouw mogeljjk bjj te wonen. In deze maand zullen de Dames der SÉ Ca- tharmavereeniging do halfjaarlijksc.he col lecte houden voor de arme zieken, welke col lecte wij bijzonder aanbevelen. iFFICIEEL KERKBERICHT HE1LOO. Zo. half 7 uitreiking der II. Communie; half 8 Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; half 3 Congregatie v. d. H. Familie, afd. mannen; 7 uur Maria-Lof en October-gebeden. In de week de H.H. Missen te 7 uur in de kerk en te 7 uur bjj de Eerw. Zusters; 8 uur uitreiking der H. Communie. De H.H. Missen te 7 en 8 uur. Na de H. Mis van 8 uur de October-gebeden. Za. de H.H. Missen te 1 uur en kwart over acht; van 4-8 uur biechthooren; 7 uur Ma ria Lof met October-gebcden. ST. DOMINICUS. Heden 19e Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en om half 11 de Hoogmis. Collecte voor het klein seminarie te Heemstede. Kwart over 12 groote leering, 5 uur Congregatie voor de jongens, 7 uur Lof van de Octobermaand met korte toespraak door den Z.Eerw. pater Ambrosius Klisters, Missionaris van Cura sao. Tevens Eucharistische dag. Het H. Sa crament* zal worden uitgesteld 's morgens tot 12 uur, ’s middags van 46 uur. Maandagmiddag na schooltijd biechthoo ren voor de kinderen, van 67 uur gelegen heid om te biechten. 7 uur en verder iederen avond Lof van de Octobermaand, half 9 Congregatie voor de mannen. Dinsdag om 7 uur uitstelling van het Al lerheiligste, kwart over 7 algemeene H. Communie der kinderen, 9 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. Tevens de Dinsdag ter eere van den H. Vader Domini cus. De geloovigen en in het bijzonder de leden der Derde Orde worden dringend ver zocht deze Dinsdagen te naderen tot de H. Tafel. Half 9 conferentie voor iedereen toegan kelijk. Woensdag en Donderdag om half 7 Con gregatie. Conferenties voor niet-Katholieken. De derde conferentie heeft plaats a.s. Dinsdagavond om half 9. Men leze de aan plakbiljetten. Zjj zjjn voor iedereen, dus ook voor alle katholieken toegankelijk. Ook ka tholieken, die we) eens om hun geloof wor den aangevallen, kunnen met vracht deze conferenties bjjwonen. Octobermaand. Gedurende de Octobermaand iederen avond om 7 uur Lof met oefeningen en ge zangen. De congregaties voor vrouwen en meisjes zullen op de gewone dagen plaat’ hebben. Maar om half zeven Zoo dikwijls men een Rozenhoedje bidt bij het H. Sacrament, uitgesteld of in de Taber nakel verborgen, verdient men een vollen af laat. De parochianen worden dringend ver zocht iederen avond hef Lof bij te wonen. 1) Knapenkoor der parochie. Daar er een nieuwe cursus begint, wordt de gelegenheid open gestekt om jongens aan te geven voor het lidmaatschap van het knapenkoor. De inschrijving zal plaats heb ben Dinsdagavond na het Lof in het Kate- chismus-lokaal. LIMMEN. Zo. Eueh. dag om half 8 de stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis, kwart over 1 Cat., om 2 uur openbare en gemeenschappelijke oef: v. d. H. Familie met roz. en gebeden. Wo. om 9 uur Veni Creator en gez. H Mis met truowplechtigheid, om 7 uur Lof ter eere van den H. Cornells met rozenh. en gebeden. Do. om 9 uur Veni Sreator en gez. H. Mis met trouwplechtigheid. Zondag de H.H. Miesen om half 8 en 10 uur; om 2 uur I-of met Octobergeheden. Zaterdag gelegenh. om te biechten van 34 en van 7half 8. Zo. half 8 voor*overl. fam. Zomerdijk en Hee, om lOuu r voor de Parochie. In de week om 8 uur. Ma. voor Petrus Couwenberg en echtgcn. en overl. familie. Di. voor Cornelis Bruin en Adriana Blauw. Vr. voor overl. fam. de Haan en Schou ten. Za. voor Petras Couwenberg en echtgen. en overl. familie. SCHOOR L. Zondag half 8 vroegmis tot zekere intentie 10 uur Hoogmis voor de parochie. 2 uur Lof ter eere van Maria met Rozenkransgebed. Maandag kwart voor 8 voor Maria Praat- Dekker, als lid van de broederschap naar Kevelaar. Dinsdag kwart voor 8 uur voor Henricus Groot. Woensdag kwart voor 8 voor Joannes de Nijs, als lid van de broederschap naar Keve laar. Donderdag 8 uur voor Petrus Kazenbroot en Geriradis Bijl, ’s Avonds 7 uur Tx>f ter eere van Maria met rozenkransgebed. Vrijdag kwart voor 8 voor Petras Stam en R.'girv» Mooch. u Zaterdag kwart voor 8 voor overledene familie Krujjf en Schipper. De gebeden worden verzocht voor Nico laas Louter en Joannes Zwagerman, die unt de la itM II.H. Sac>am<-nten der Stervenden zijn voorzien. Di. *s avonds half 8 Mariacongregatie voor de mannen. Wo. ’s avonds half 8 Mariacongregatie voor de vrouwen. Do. 7 uur gezongen H. Mis ter eere van het Allerheiligste Sacrament, met uitstelling van het Allerheiligste; half 10 gezongen II. Mis ter eere van het Allerheiligste Sacrament met uitstelling van het Allerheiligste; half 10 ge zongen H. Mis met Veni Creator en huwe lijksplechtigheid; ’s avonds na het l^of ver- eering van do Relikwie van het ’I. Bloed. AKERSLOOT. Zo. helen collecte voor het Seminarie Ha- EGMOND AAN ZEE. Zondag 19e Zondag na Pinksteren te half 7 en kwart na acht uitreiking van de H. Communie; 7 uur de vroegmis, 10 uur do Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 H. Fa milie; 7 uur Lof met Octobergeheden. Eiken dag van deze te 7 uu Lof met Oc- tobergebeden. Dinsdag n.m. na school onderrichting en biechthooren van de kinderen. Woensdag is de H. Mis om half 8. Onder deze H. Mis algemeene II. Communie der kinderen. Zaterdag n.m. van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. ONDERLIJK. 19e Zondag na Pinksteren. Feestdag van den H. Gerardus Majella, Patroon van onze Parochie. Geen Catechismus. 2.30 Plechtig Lof met feestpredicatie nieuwe lied. Ver- eering der relikwie. In de H.H. Missen col lecte voor het Seminarie Hageveld. Maandag H.H. Missen om 7 uur en half acht. 7 uur Ix>f ter eere Z.H. Gerardus Maj. Vereering der Relikwie. Oude Lied. Daarna verkooping der open plaatsen. Woensdag 7 uur vergadering der Derde Ordee afdeeling mannen en jongens. Daarna ABBEKERK. Heden collecte met open schakl tot steun onzer Militaire-Tehuizen. Vanmiddag 1 uur catechismus en om 2 uur de Vespers met de oefeningen van de Octobermaand. Daarna lied 108, de vijf droevige geheimen. Ileze week verder catechismus en biecht hooren volgens gewoonte. Zaterdagmiddag biechthooren van 3—5 en- van 6—8 uur. Gedurende deze week de oefeningen van de Octohermaand eiken dag na de H. Mis hij het Maria-altaar met uitstelling en benedictie. Zondag half 8 voor de parochie. 10 uur maandstond voor Cornelis de Groot. Maandag half 8 voor Pietertje Poland. Dinsdag half acht ter eere van de H. Theresia tot zekere intentie. Woensdag half 8 voor Trijntje Appelman. Donderdag half 8 voor Cornelis koopman Cath. Neefjes en over), kinderen. Vriidacr half 8 voor Trijntje Buhman en ASSENDELFT. Zondag 7 uur H Mis met onderrichting, 10 uur Hoogmis met preek, kwart voor 2 catechismus, half 3 Vesper’. Maandag half 7 II. Mis bij de Eerw. Zus ters, om 8 uur in de kerk, ’s Avonds half 8 God’dienstonderrichting voor de jongens. Dinsdag 7 en 8 uur H.H Missen, ’s avonds half 8 congregatie voor de mannen. Woensdag 7 en 8 uur H.H Missen, *s av. half 8 Txif ter eere van St. Jozef. Donderdag 7 en 8'uur H. Missen, om 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacra ment. Vrijdag 7 en 8 uur H.H. Missen. Zaterdag 7 en 8 uur H Missen. Om 7 uur Lof ter eere van Maria. Biechthooren Zaterdag van 48 uur. Da gelijks, behalve op lajfdagen, na de H. Mis van 7 uur de Octobergeheden. HEEMSKERK. Zondag de H H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis, collecte voor het semi narie Hageveld, half 2 catechismus, half 3 recollectie voor oud-retraiten, half 5 Con gregatie van ’t Patronaat, half 7 H. Familie. Na de Hoogmis worden de opengevallen plaatsen en de nieuwe banken verkocht, de betaling moet geschieden a.s. Zondag na de Hoogmis in ’t gewone lokaal. Maandag H. Mis bij de zusters, in de kerk te 7 en 8 uur. Woensdag 8 uur gezongen jaargetijde, 3 uur Mariacongregatie. Donderdag 9 uur gezongen Huwelijksmis, half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacra ment. Zaterdag wordt geen biecht gehoord, des avonds, om 7 uur plechtige opening der H. Missie. We rekenen er vast op, dat alle ge loovigen zich zullen beijveren om <ie H. Missie mee te maken en veel te bidden voor het welslagen dier groote dagen. Weest el kander ten voorbeeld en wekt zoo noodig de huwen op, de£é groote genade niet te ver smaden. Catechismus, volgens gewoonte. f RINNEGOM. Zondag 7 uur Gerrit de Boer en Aaltje Admiraal, half 10 voor de parochie. Euch dag. 2 uur Lof en aanbidding. Maandag Johannes Swart en zQon. Anna Straathof-Noort. Woensdag 7 uur gezongen Requiem-Mis voor Johannes de Wit als lid der 3e Orde. Donderdag 7 uur gezongen Requiem-Mis voor Jansje v. d. Mejj als lid der 3e Orde. Vrjjdag Cornelis Baltus ’s-avonds 7 uur Lof. Petrus v. Donderdag 20 October. H. Joannes Can- tiu». I rijdag 21 October. H. HUarion. 2e ge- >’<1 v. d. H. Ursula en Gez. 3e gebed tot de Heiligen. Zaterdag 22 October. Mis v. O. L. Vr. als 1 Oct. 2e gebed v. d. H. Geest. Se tegen kerkvervolging of voor den Paus. Praef. v. Maria (et te in Veneratione). DOM1NICAANSCHE MISKALENDER. 16 Oct.—23 Oct. Zondag 16 Oct. 17e Zondag N. O. D. het 2e en 3e gebed staat op de le Zondag N. O. D. credo en praefatie van Drievuldigheid. Maandag 17 Oct. H. Mis van den Zondag gloria, Alleluja met vers en credo; het 2e en 3e" gebed van den eersten Zondag N. O. D. Dinsdag 18 Oct. feest van den H. Evang. credo en praefatie der apostelen. Woensdag 19 Oct. feest van den H. Petrus. Donderdag 19 Oct. H. Mis van den Zondag zonder gloria, alleluja met vers en credo; het 2e en 3e gebed van den eersten Zondag N. O. D. Vrjjdag 21 Oct. Feest van den Z. Petrus (22 Oct.) gedachtenis van de H. 11. Ursula en Gezellinnen en 3e gebed van den eersten Zondag N. O. D. Zaterdag 22 Oot. In geconsacreerde ker ken: Kerkwijding (in ed oude missaaltjes blz. 513 In niet geconsacreerde kerken H. Mis ter eere van den Allerheiligsten Rozen krans, achter in het missaal staande bij de gewone missen der heiligen) het 2e gebed van den eersten Zondag N. O. D. ST. LAURENTIUS. Zo. 19e Zondag na Pinksteren; de H.H. Missen te half 7, kwart voor 8 en 9 uur; half 11 de Hoogmis; onder alle H.H. Missen Lief- dadigheidspredikatie ten bate der St. Vincen tiusvereeniging, afd. Ijuirentius; de heeren Vincentianen gelieven de collecte te houden. Half 8 een Bjjbelsche Geschiedenis; van 25 uur is de kerk open voor een bezoek aan het Allerheiligste en het bidden van den Kruis, weg; 6 uur Lof ter eere van het H. en Onbe vlekt Hart van Maria, tot bekeering der zon daars, met predikatie en gebeden der Octo. bermaand. Daarna Congregatie van den H. Aloysius voor de jongens en Patronaat. 16 Oct. 19e Zondag na Pinksteren, tot de Heüigen, 3e gebed naar v. d. H. Drievuldigheid. Maandag 17 October. H. Hedwigis, 2e en 3e gebed als 16 October. Dinsdag 18 October. H. Lucas. Credo. Praef. der Apostelen. Woensdag 19 October, cantara. Belijder. vergadering van Bestuur van beide afdee- lingen aan de pastorie. Donderdag 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, lie.1 No. 9. Zaterdag lt.30 hichten voor de kinderen, 5 -8 voot de overigen. Geboren Maria Clasina Mol. Zondag 7.30 voor de Parochies. 9.30 ter eere Z.H. Gerardus Majella. Maandag 7 uur ter vore Z.H. Gerardus Ma- jalla. 7.30 voor de geloovige zielen. Dinsdag 7.30 uit dankbaarheid bij een 12H jarig huwelijksfeest. Woensdag 7.30 voor Nicolaas Vlaar en Veronica van der Ley. Donderdag 7.30 voor Klaas Mol en Aafje Ettes. Vrjjdag 7.30 voor Martha Beemster. Zaterdag 7.30 voor Antje; Keizer—Mol. Zondag 7.30 voor Cornelis Nieuweboer en Geertje Meester. 9.30 voor de parochie. SPANBROEK. Zondag half 8 de stille II. Mis, 9 uur uit reiking van de H. Communie, 10 uur de Hoogmis, kwart voor 2 Cat., half 3 Lof met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden. In de week de H. Mis te 8 uur. waaronder Rozenkrans en voorgeschreven gebeden. Zaterdag half 8 uitreiking der H. Commu- niet waarna Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden; de H. Miis bjj de Eerw. Zusters; van 35 en van 6—8 uur biechthooren. schoolmeisjes dezer parochie, voor wie Za terdag half 8 algemeene H. Communie. 'La. 9 uur H. Mis ter eere van het H. en jongelingen; 3 uur Ix>f met Rozenhoedje en lied 57. Onmiddelljjk daarna Catechismus. Zo. half 8 voor de parochie: 10 uur ter 45 uur biechthooren der kinderen. 58 uur voor de overigen. Wo. voor Hermanns van der Veldt, Joh. van Beusekora en overl. familie. Do. voor Adriana en Alida op den Kelder. overleden kinderen. Zaterdag half 8 voor Piet Glas en overle den Grootouders.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9