ROM S I 4 I i „ONS BLAD” STOOMERIl 81 VERVERI) ih boetvaardigheid •H BureauHOF 6, ALKMAAR - Telefoon No. «51. a -4o>- 1 I Wij stoomen en vervep Pluche Mantels. FEUILLETON. <4 i Woeastlag «e October 1917 giro alkmaar 104863 sie jraargaaf Abonnementsprijs Per kwartaal voor Al km. Advertentieprijs f 125.—,f50.—f4O. Aan alle abonné’s wordt op aanvrage gratis een polls verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000f 750.—, ff 250. De verkiezingen voor het Hoogheemraadschap. Verspreide Berichten. een drama. BINNENLAND. Uit de R. K. Staatspartij. Korte Berichten. BUITENLAND. GIRO ALKMAAR 104863 i ar tijd, dat eveneens het gymi met een revolver gedood. D< I 4 het 'Word* w 4 M schijnsel van bet vuur vond zjj, dat hij er j.e&r VPrvüllAn PU IrPliritr «lifvanr IA7aa Hui- delyk dat er iets was, 61.) •eheime agitatie ontwikkeld. Het WHire’der comnmnisten werkt op genomen vast te NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad Van 15 regels fl.25; elke regel meer f 0.26. Reclame per regelf 0.75 voor de eerste^pagriia; voor de overige pagina’s f OJO j 10.60 per advertentie van 5 regels iedere regel*meér f*0?lï f X— f 2.85 a f 0.60 booger Het vertrek was alleen verlicht door het opvlammende haardvuur. In het haltdonker onderscheidde zij een man, op de sofa geze ten, met de ellebogen op de knieën en het hoofd in de handen geleund. Toen door de geopende deur der leeszaal het licht der lam pen naar binnen viel, keek hij op. Het zachte schijnsel viel op zijn gelaat en zy herkende Julius Gray. Mercy stond met haar rug naar 't licht, waardoor haar gelaat natuurlijk in diepe schaduw verborgen was. Hij herkende haar aan hare gestalte en aan de bevallige hou ding, die zy zonder het zelve te weten aan nam. Die ongekunstelde bevalligheid, die buigzame, slanke leest bezat slechts een en kele vrouw in huis. Hij stond op en trad naar haar toe. „Ik was reeds verlangend u te spreken”, e zei hij, „en ik hoopte dat het toeval een ont moeting als deze mocht üi de hand werken.” Hy bood haar een stoel aan. Mercy aarzel de dien aan te nemen. Dit was hunne eerste ontmoeting alléén, sedert Lady Janet haar was overvallen, op het oogenblik toen zy op 't punt stond Julius met de treurige geschie- jlguU van haar verleden bekend te maken, de Katholieken dienen tot niets, ze zyn een „quantité négligeable”, men behoeft en behoort er geen rekening mee te houden. De Brcebaartianen mogen weten, dat zij door deze dommo daad hun zaak in allesbe halve gunstiger omstandigheden gebracht hebben. De Katholieken zullen hun plicht weten te doen tegen dergelijke onpolitieke (hml) ..leidende figuren”. gistere ver onder den inkoopsprijs weer van de hand gedaan. Naar verluidt, heeft de prins bekend, dat hij met een medeplichtige net plan had gemaakt, in het gebouw der genoemde firma in te breken. licht „’t 18 te vreeeeljjk om u dat in het donker te hoo- ren zeggen.” Julius volgde haar naar de leeszaal. Haar knieën knikten onder haar; zy zakte in een stoel en deinsde terug voor de groote schit terende oogen, die haar droevig aanstaar den, terwijl hij aan haar zijde staan bleef. „Lady Janet weet allee!” herhaalde zij, met voorovergebogen hoofd, terwijl de trai nen haar langzaam langs de wangen rolden. „Hebt gij ’t haar verteld?” „Ik heb noch Lady Janet noch aan iemand anders iets verteld. Het vertrouwen door u in my gesteld is mij heilig, totdat gyzelve zult hebben gesproken.” „Heeft Lady Janet rete tegen u. gezegd?” „Geen woord, zij heeft u aangekken met ,,*w ciu. u viga.iuu ai «vu uju ai, w.vai- de waakzame oogen der liefde; zy heeft naar over ik kan beschikken.” antwoordde Mercy.u geluisterd met het scherye gehoor der lief- nog; Gisteren zijn de candidatenlijsten in ver band met de komende verkiezing voor het Hoogheemraadschap ingediend. En aangezien er buiten de compromis- candidaten door de groep-Breebaart c.s. óók canditlatcn gesteld zjjn, zal er binnenkort een verkiezing moeten plaats hebben. Men zal er dus niet afkomen met enkele candidaatstelling: er staan verkiezingen voor de deur met allo daaraan verbonden moeiten en kosten. Of we dat betreuren of toejuichen moeten? Wij hebben de beschouwingen, welke in pers en vergadering dun laat sten tyd zeer druk aan dit vraagstuk gewyd zyn, nauw keurig gevolgd, doch nadat wy aanvan kelijk van meening waren, dat deze verkie zing omwille van de groote daaraan verbon den moeiten en kosten gerust achterwege gelaten kdn worden thans zouden wy ten deze geen besliste uitspraak meer dur ven doen. Eerlijk dient erkend, dat Mr. D. Breebaart in zyn betoog meerdere argumenten pro- verkiezing naar voren gehaald heeft, welke, vooral formeel, het houden van een verkie zing zeer sterk bepleiten. Zoo zal bet compromis-bestuur zich b.v. nooit kunnen beschouwen als gekozen door de daartoe gerechtigde kiezers. Voor ons bleef tenslotte echter maar de vraag: weegt do formeel-juistere samenstelling van het hoofdingelanden-college, welke on- tegenzeggeljjk bij verkiezing het geval is, óp tegen de moeiten en kosten der vcikie- zing? Zal men door verkiezing te hou den een zóóveel beter liestuur krijgen, dat ons zulks wel zooveel duizenden guldens enz. kosten mag? 't Is moeilijk te zeggen, en wel, omdat men niet weet, in hoeverre de door de compromis- commissie voorgestane oplossing een on juist beeld geeft van de werkelyke verhou dingen in de waterscbapswereld, en in hoe verre er door middel van een verkiezing meer deskundige afgevaardigden op het kus sen zouden komen. ’t ia een vraag van meer of minder. En of dat meer of minder met idem zoo veel duizend gulden, enz. betaald behoort te worden. V kan gedaan krijgen) dat zy geen middelen onbeproefd zal laten ten einde u te beletten uw ware positie aan eenig mensehelyk we zen bloot te leggen. Ik laad eene ernstige verantwoordelijkheid op my door u dit alles te zeggen maar ik deins er niet voor te rug. Gy moest, en gij zult weten, welke be proevingen en verzoekingen er mogelijk nog voor u zjjn weggelegd.” Hij zweeg, ten einde Mercy tijd te laten om tot bedaren te komen, als zij hem iets verlangde te zeggen. Zy voelde dat ’t noodzakelyk was hem iets mede te deelen. Hij wist waarschijnlijk niet dat I^ady Janet haar reeds geschreven had om de beloofde opheldering uit te stellen. Deze omstandigheid op zich zelve was reeds eene bevestiging van de meening, die hij zoo^ even had geuit. Zij voelde zich verplicht hem dit te vertellen, en opende den mond om ta spreken, maar zij was er niet toe in staatJJ De enkele woorden, waarmee hij den band had aangeroerd, die Lady Janet aan haar verbond, hadden haar te smartelijk aange daan. De tranen verstikten haar stem; zjf kon alleen wr"k*n voort te gaan. vatteljjken vorm gegoten overzicht geven van de geschiedenis der R. K. Staatspartij Daarna zal door den Partijsecretaris in eeni- ge spreekbeurten worden behandeld: de vrucht dier geschiedenis, de huidige R. K. Staatspartij. 3. Besloten wordt, het onderwerp voor de Partijraadsvergadering in het vóórjaar 1928, reeds eerder aangekondigd als „Het Sociale vraagstuk”, nader te omechrjjven als volgt: „De taak van den wetgever in den tegenwoor- digen tyd ten aanzien van het bedrijfsleven”. Aangewezen worden de personen die namens het Partijbestuur als prae-advkeurs zullen worden uitgenoodigd. 4. Naar aanleiding van een rapport der Commissie van Buitenlandsche Aangelegen heden over een Congres in Juli 1927 te Keulen gehouden en belegd door het Secre tariaat International des Partis politiques dé- mocrates d’inepiration chrétienne te Phrys, van welk rapport met belangstelling tyor de leden van het Partijbestuur was kennis ge nomen, wordt besloten het Dagelyksch Bestuur te machtigen een zyner leden aan te wyzen om als gedelegeerde der R. K. Staatspartij in dat Secretariaat zitting te nemen. Het D. B. heeft daarop als zoodanig aangewezen den voorzitter, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck. Besloten wordt het Congres door dat Se cretariaat in 1928 te beleggen, in Nederland te ontvangen. Het D. B. wordt gemachtigd daartoe de noodige maatregelen te treffen. 5. Besloten wordt de Kiesreglementcom- miesie te verzoeken de definitieve redactie van het Kiesreglement, op basis der in de Partyvergadering van 2 Juli jl. beslissingen, te willen nagaan en stellen. 6. ’Het onderzoek der Rykskieskringregle- menten van de zyde van het Partysecreta- riaat is in een rapj>ort neergelegd. Besloten wordt de geopperde bemerkingen aan de Rjjkskieskringorganigatiee door te zenden. De commissie, belast met het afzon derlijk onderzoek der veelzydigheidswaar- borgen bedoeld in art. 14 lid 2 van het Party- reglement zal haar rapport binnen korten tijd vaststellen. 7. Het voorstel van het Dagelyksch Be stuur, om in 1928 wederom eene PolRieko Bijeenkomst te houden, wordt aangenomen. De Broeders van St. Louis te Amersfoort zjjn wederom bereid gevonden de Politieke Bij eenkomst te ontvangen, op 14 en 16 April 1928. Het Partijbestuur nam daarvan met voldoening en waardeering kennis. Er zullen slechts twee onderwerpen wor den behandeld nl. „De Kerk en de Politiek” en „Wjj en de andere partijen”. 8. Besloten wordt, naar aanleiding van reeds meermalen tot het Partijbestuur ge richte vragen, aan verschillende Par- ty-inetanties ter- kennis te brengen, dat inzake de honoreering van politieke spreekbeurten alt) algemeens gedragslijn kan worden aange houden, dat a. de reis- en verblijfkosten altijd ten vol le worden vergoed; b. eieeben ten aanzien van honoreering, van de zyde van uitgenoodigde sprekers, niet in den geest zijp van het politieke werk, hetwelk het karakter van bereidwilligheid moet dragen; c. hooge honoraria voor politieke spreek beurten noch gewenscht, noch noodig zijn 9. Daarna worden de ingekomen voorstel len van de R.K. Rykskieskringorgani.saties besproken en de prae-adviezen van het Par tijbestuur, op dezelve te geven, vastgesteld. 10. Besloten wordt zulks in overleg met den voorzitter van den. Partijraad, de a.j. Partyraadvergadering te doen plaats hebben op Vrydag 25 November, des avonds om 8 uur, en Zaterdag 26 November, in hel Jaarbeursgebouw te Utrecht. De agenda werd vastgesteld, eveneens in overleg met den Partijvoorzitter. 11. Na gehouden rondvraag wordt de ver gadering gesloten. „Heeft datgene wat ge mij te zeggen hebt, betrekking op l^tdy Janet?” Hy antwoordde haar niet rechtstreeks. „Wat ik u nopens Lady Janet heb mede te deelen," zeide hij stroef, „is spoedig afge handeld. Voor zoover 't haar betreft, hebt ge niets meer te vreezet». Lady Janet weet alles.” Zelfs de gedruktheid, veroorzaakt door 't onderhoud met Horace, dat haar boven het hoofd hing, verdween, toen Julius haar dit antwoord gaf. „Kont mee naar binnen, waar het brandt”, zeide zy met zwalkte stem. „Moderne” jeugd! Te Bunzlau in Silezië heeft een 17-jarig gymnasiast een meisje van den zelfden leef tijd, dat eveneens het gymnasium bezocht, met een revolver gedood. De jongen, zwaar moedig van aard, die veel occulistische boe ken las, had eenigen tyd geleden aan een schoolkameraad verteld, van plan te zyn een eind te maken aan zijn leven. Zaterdag middag heeft hy nu met het meisje, waar hy veel van hield, een wandeling buiten de stad gemaakt; plotseling toen zy ongeveer S i 4 K.M. vaa de stad verwijderd waren, trok de jongen een revolver en schoot het meisje in de borst. Wat ga je nu doen, riep het meisje, maar de knaap hield haar terug en zeide dat de daad moest worden vol bracht. Daarna schoot hy ten tweede male. „Laat mij leven” riep het slachtoffer nog en verloor daarop het bewustzijn. Vervolgens schoot de jeugdige moordenaar bet meisje nog vier kogels door het hoofd. Hij ging daarna naast het lijk-zitten. De moed ont brak hen» om zelfmoord te plegen. Tenslotte keerde hij naar huis terug en beschreef het drama uitvoerig. Te middernacht ging hjj een schoolkameraad opzoeken en vertelde hem, wat hij gedaan had. Deze vertelde het onmiddellijk aan den directeur der school, waarop ook de politie werd gealarmeerd. Op de plaats van het drama, ‘Vond men het lijk van het meisje. De jeugdige moordenaar is de zoon van een in den oorlog gesneuvel den leeraar, zijn moeder heeft twee jaar ge leden zelfmoord gepleegd. Het meisje was eveneens de dochter vpo een leeraar. EEN DRAMA. Een strijd op dg spoorrails, ter wijl do trein nadert Een drama van felle verschrikkelijkheid wordt uit Troyes gemeld. Te Ailleville woonde een Jbejaard echtpaar, de man was mijnbouwer en de vrouw had den laatsten tijd teekenen van diepgaande melancholie vertoond. Enkele dagen geleden, toen de man ’s middags thuis kwam, miste hij zijn vrouw in huis. Had hy een voorgevoel van een ramp, vreesde hy zelfmoord? Hij ging zyn vrouw zoeken en vond haar dicht bij huis op de rails van den spoorweg liggen. De man poogde haar weg te trekken maar de ongelukkige klemde zich uit alle macht aan de rails en do dwarsleggers vast. Aan den horizont doemde de sneltrein op. Een verschrikkelijke worsteling tusschen beide menschen volgde: de een vechtend om bei der leven, de ander om eigen dood. De trein naderde. Heeft de machinist de beide men schen op de rails telaat ontdekt? Blijkbaar, want pas op een honderd meter afstand van de worstelenden is hij gaan stoppen. Te laat echter, de trein heeft beiden verpletterd. Den man was het hoofd vau de romp gerukt. De vrouw leefde nog toen het personeel van den inmiddels tot stilstand gebrachte»» trein fiaSr’opiiam. Zij stierf toen men haar tegen den berm van den weg neerlegde. EEN PRINS OPLICHTER. Arrestatie te Praag. De „Vossische Zeitung” verneemt uit Praag, dat in het hotel Passage aldaar de 30-jarigo Prins Edmund Schwarzenberg ge arresteerd is. De prins had van de National Cash Register Cy. tien kasregisters ge kocht en daarvoor wissels in betaling gege ven. Den volgenden dag heeft bij de kasre- Intusschen behoeven wy ons in de kwes tie niet meer te verdiepen: de teerling is geworpen: de verkiezing staat voor de deur, ze is niet meer te keeren. Welnu! LAAt ze komen! 't Is misschien maar beter, dat de kwestie eens terdege uitgevochten wordt. Maar alvorens wij ons gaan instellen op den stryd, willen wy toch nu reeds een in druk weergeven, een indruk van de Bree baart ianen. Wanneer de Katholieken het van deze hoeren moesten hebben, dan zouden zy er „naar” aan toe zijn; deze hoeren, die zoo plechtig verzekerden, dat zjj de politiek bui ten de deur wilden houden, (juist ddirom eischten zij een verkiezing), zy zyn begonnen en geëindigd met du Katholieken te negee- ren: Men heeft het niet eens noodig geacht, door middel van bet katholieke dagblad ook de katholieke belangstellenden tot de bespre kingen uit te noodigeu, en toen er can- didaten genoemd en gesteld moesten wor den, toen was den deskundigen hebren niet één katholiek persoon bekend, die waardig en geschikt zou zyn voor een candidatuur. Toevallig? Onder de Brcebaartianen schijnt nog de oude, eenzijdige, hooghartige veronderstel ling gehuldigd te worden: in China in zyn laatste stadium is gekomen. Reizigers deelen mede, dat er vele teekenen voor den komenden stryd zijn, waarbij eirca tien provincies betrokken zouden zyn. Het doel van den stryd is de onderdruk king van het communisme en den Russi- schen invloed. Berichten uit Sjanghai mei- 1 den het uitbreken van vijandelijkheden tus- I schen Nanking en Hankau, in verband waar mee de regecring van Peking in het Zuiden der provincie Tsjili troepen concentreert, teneinde den aanval op Feng Joe-sjiang te 'steunen. HET COMMUNISTENCONGRES TE BOEDAPEST. In het proces tegen Szanto c.s. heeft de chef van de crimineels politie te Boeda;>est dr. Schweinelker, als getuige uitvoerige me- dedeclingen over de werkzaamheid en de doeleinden van de communistische organisa tie in Hongarye in de laatste vyf jaren ge daan. In het bijzonder sedert het proces te gen Mathias. Rakosj werd in het gansche- land een Centrale" aanwijzingen van de Troska, die op haar beurt uit het buiteidand consignes ontvangt. De party van Vagi heeft slechts opdracht als dekmantel voor de communistische actie te dienen, die o.a. door Bela Kun van Mos kou uit geleid worden. Sedert den aanvang van dit proces heeft do politie sjvoren van een nieuwe communistische organisatie ge vonden. Verlaiigde hij naar een gelegenheid om haar verdere bekentenis te vernemen? De woor den, waarmede hij haar had aangesproken, schenen daarop te doelen. Zij verstoutte ziel» dus en vroeg hem of hij daarom naar eeu onderhoud met haar had verlangd. „Ik «tel er uitermate prijs op, alles te ver nemen wat ge my nog kunt hebben mede te deelen,” gaf hij ten antwoord. „Maar hoe gaarne ik dit ook zou weten, wil ik vol strekt geen drang op u uitoefenen. Als ge 't wilt, zal ik wachten. „Ik durf bykans uiet bekennen, dat ik zulks verlang, hernam Mercy. „Niet zoozeer wat mij persoonlyk betreft, maar omdat ik myn tyd ter beschikking had gesteld van Horace Holmcroft. Ik ben hem binnen eenigj minuten wachtende.” „Zoudt ge my die paar minuten willen schenken?” vroeg Julius. „Ik heb u, van myn kant, iets te zeggen, dat gy, naar myne meening dient te weten eer gy met iemand spreekt zelfe met Horace. Hij zeide dit op eenigszins teneexgeslagen toon, die hem, volgens haar vroegere erva ring van hem, niet eigen was. In het roode schijnsel van bet vuur vond zy, dat hij er zeer vervallen en treurig uitzag. 't Was dui- hem bedroefd en teleurgesteld had, sedert zij elkander voor de laatste maal hadden gezien. „Ik sta u volgaarne al den tyd af, waar- Kort verslag der vergadering van het bestuur der R. K. Staatspartij. Het bestuur der R. K. Staatspartij is in vergadering bijeen geweest op Zaterdag 22 October j.l., te Utrecht, Alle leden waren aanwezig behalve de heer A. C. de Bruyn, die bericht van verhindering zond wegens vergadering van een der commissies uit den Hoogen Raad van Arbeid. 1. Na opening der vergadering en goed keuring van de notuht der vorige Partybe- stuursvergadering, wmrden de ingekomen stukken behandeld. 2. De voorzitter doet eeuige mededeelin- gen, o.a. over den stand van de voorberei ding der Partybureau-actie, waarover een zeer vruchtbare Persconferentie heeft plaats gehad; over de deelname aan het K. R. O.-program van de zyde der party-organisa- tie; en over den stand der werkzaamhe den van de verschillende commissies. Het Partijbestuur hoopt de l’artybi/teau-actie in December te kunnen aanvangen. Wat de K. R. O. betreft zal vanaf 12 No vember a.s. Zaterdagsavonds van 8 tot 8% uur een Politiek Halfuur in het program worden ingevoegd. De eerste vijf of zes lessen zullen worden i gegeven door den heer J. B. Vesters, hoofd redacteur van „Het Huisgezin” en de „Volks- I krant”, en voorzitter der R. K. Journalieten- vereeniging. Do heer Vesters zal een in be de en is van zelve achter de waarheid ge komen. Zij zal er mij niet over spreken zy zal er met geen sterveling over spreken. Nu eerst weet ik hoe lief ze u had; ondanks haar zelve is ze nog aan u gehecht. Haar le ven, arme ziel, was kleurloos en dof; eene vrouw als zy had een beter lot verdiend. Haar huwelijk was zonder liefde en bleef kinderloos. Zij heeft bewonderaars gehad, maar nooit, in do hoogere beteekenis van 't woord, een vriend. Haar beste levensjaren zyn voorbijgegaan in het onbevredigde ver langen naar een voorwerp, waaraan zjj haar liefde kon wijden. Op vergevorderde»» leeftijd hebt gij eindelijk die leegte aange vuld. Haar hart is opnieuw jong geworden dopr u. Kan zulk een band op haar leeftijd of op welken leeftijd ook plotseling worden verbroken, louter op bevel van de omstandigheden? Neen! Zjj zal alles lijden, allee opofferen, allee vergeven, liever dan, zelfs aan haar zelve, te bekennen dat zjj zich in u heeft bedrogen. Er staat ineer nog dan haar geluk op 't spel; er is een trote, eeu edele trots, in eene liefde zooals de hare, die de duidelijkste bewijzen en de onweer- sprekeljjkste waarheid zal loochenen. Ik houd my stellig overtuigd volgens myn kennis van haar karakter, en naar hetgeen ik vandaag bij haar heb opgemerktdat zij de eeno of andere uitvlucht zal vinden om uwe bekentenis niet aan te hooren. En meer ik geloof (.als zü het door haar invloed De overheid heeft de ontruiming van de streek by Bellinzona (Tessino) aan den voet van den berg Arbino bevolen. De hel lingen van dezen berg zijn reeds sedert 1888 aan het glijden, maar sedert eenigen tyd is de beweging zoozeer versneld, dat deskun digen een ernstige bergstorting vreezen. Naar Reuter uit New York meldt, zyn er vliegtuigen te pletter gevallen te Lincoln in den staat Nebraska, te Mount Clemens in den staat Michigan, te Santa Monica in Ca- lifornië en te Kansas City (Kansas) en Los Angeles (Calif.). Er zijn in het geheel zeven menschen omgekomen.^ Aan de bladen wordt uit Tokio gemeld, dat prinses Tosjiko Foesjimi op ze- ventigjarigen leeftjjd is overleden. De keizer is naar de hoofdstad teruggekeerd en ge lastte een vlootrevue af, die Zondag zou worden gehouden. Trotski en Zinowjef zyn in verband met hun oppositie uit het centraal-comité van de communistische party gezet. Gemeld wordt, dat de Bulgaarsche komitadsji’s hun aanvallen op Joegoslavi sche grensdorpen voortzetten. Voorts ver luidt, dat in de nabijheid van Petritsj twee komitadsji’s zyn doodgeschoten, omdat zy geweigerd hadden, de bevelen van het cen trale comité op te volgen. Het aantal werkloozen in Engeland be droeg op 17 dezer 1.071.300, of 1700 minder dan de voorafgaande week en 449.176 minder dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. De Engelsche mijningenieur MitcheH, die onlangs door Mexicaansche bandieten was genomen, is weer in vrijheid gesteld. De bandieten hadden een losprijs van 600 pond Sterling geëlscht. De Turksche regeering overweegt de af- aohaffing van het Turksche alfabet en de vee- vanging door Latynscta lettere. PRINS CAROL VAN ROEMENIë. De gevangenneming van Manoilescu. De Neue Freie Presse heeft uit Boekarest vernomen, dat naar aanleiding van de in hechtenisneming van den vroegeren onder staatssecretaris Manoilescu twee besprekin gen tusschen de ministers gehouden zjjn ten huize van Bratianu. Manoilescu, die ziek ie, is naar de militaire gevangenis Jilava, bij Boekarest overgebracht. De Maandag te Boekarest gehouden mi nisterraad heeft meegedeeld de geruch ten over een Carlistische beweging in Roe menië onjuist zijn Carol heeft slechts aan de politieke partijen en den minister-presi dent het verzoek gericht het Roemeensche volk zich te laten uitspreken ten gunste van zyn troonbestijging. Do regeering is vastbesloten de bestaande orde te handhaven. NOG GEVECHTEN IN MEXICO. Partijgangers van generaal Gomez verslagen. Volgens inlichtingen, door de Mexicaan sche regecring verstrekt aan den Times- correspondent in Mexico (stad), hebben re- geeringstroepen dezer dagen een aanval ge daan op opstandelingen van de party van Gomez, welke laatste uit hun stellingen by La Perla in den staat Vera Cruz werden verdreven. Het was een hevig gevecht Van de regeeringstroepen sneuvelde, een officier, twee anderen werden gekwetst. DE CHAOS IN CHINA. Laatste stadium van «ten oortog? Uit betrouwbare bros verluidt, da* tus schen Tsjang Tso-Iin Woe Pei-foe en den dictator van Hankau Tang Seng-sji een bondgenootschap tot stand is gekomen, ge richt tegen Feng Joe-sjiang en de nationaüs- stische regeering van Nanking. Hieruit zou men kunnen afleiden, dat de burgeroorlog

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1