8. KROM Stoomerij en Ververij „ONS BLAD” Wintermantels en Winterjassen stoomen. Ko. Aan alle abonnee wordt op aanvra< Een protest en een bekentenis. Woensdags Nevfiabfr 1917 Abonnementsprijs i Fet kwartaal toot Alkmaar. Voor büiten Alkmaar. Met Geïllustreerd Zondagsblad BUITENLAND. BINNENLAND. Advertentieprijs f50.—f40.— HET KATHOLIEK NATIONAAL PERSBUREAU. Verspreide Berichten. Kort» Berichten. Bureau: HOF 6, ALKMAAR - Telefoon .gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.f 750.f 250f 125. Uit onze Oost FEUILLETON. boetvaardigheid ML GIRO ALKMAAR 104863 GIRO ALKMAAR 104863 I in 'an erg gegeien omstandigheden bet meest geraden te begrijpen, mylady”, bei ran de hand dus nu van NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD TEGEN DE OPPOSITIE IN RUSLAND. Uit de partty-gezet,,, Het bestuur tan de communistische par ity in Rusland heeft twee oude leden der partty Grunstein en Fedorova uit de partty I gezet wegens het publiceeren en doen druk ken van documenten voor de oppositie in f 2.— f 2.85 f 0.60 hoogst stuk aar. men o.a. —(o)— - TIENDUIZEND WERKLIEDEN. Bij de Philips-fabrieken. Maanda^jiMddag ongeveer 'ipaalf uur klonk^pTotb’-ling het onheilspellende geluid ym de bransirene der Philips-fabrieken in (Eindhoven. De Eindhovenaars wisten echter, dat zty ditmaal geen onheil verkondigde. Het was 't historisch oogenblik, dat de 10.000ste der Philips-beambten en -werklieden, de fa brieksarbeider Bernard Clement, in dienst trad. Toen deze de fabriekspoort binnen kwam werd hij door den heer Philips onder Jiet weerklinken van de fanfare der Philips’ larmonie gelukguwenseht, waarna de direc- Van 15 regels fl.25; elke regel meer f 9.20. Reclame per R^bri ^‘7^yOOC de eerste)Pi.v°or dcoveri^e. pagina'a^f 0301 f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel^meer Vo.uï teur hem een enveloppe met''inhoud over handigde. In de eommissariskamer nam daarop <Ie heer Philips den geluk wensch in ontvangst van den heer C. J. Zaalberg, directeur-geue- raal van den Arbeid, die, begeleid door den heer C. Donkers, hoofdiuspecteur van den arbeid te Maastricht, namens den minister van Arbeid, den heer Philips feliciteerde met het historische feit. Tevens werd de heer Philips gvlukge- wenscht door B. en W. te Eindhoven, dik hem mededeelden, dat het fëmceenteb<-.»tuur hem in verband met het succes van den korte-golfzender een gedenkpenning en het eerste exemplaar van de Eindhovensche ge- nx-entevlag toege<iacht heeft. Nadat ook het bestuur van de Kamer van K<h.hazsdel den heer Philips gelukgewenscht had, sprak mr. H. F. van Walsem, secretaris van de N.V. Philips’ Gloeilampenfabrieken, namens den staf. Men schrtyft ons: Tot ontplooiing van meer kracht en werk zaamheid wendt ons bureau zich tot Katho liek Nederland mid<lels een oproep elders in dit nummer, maar vooral echter ook tot alle katholieke organisaties, bonden, sportver- eenigingen enz. enz. Nu onze stem iederen avond in den aether wordt gehoord over Huizen, vragen wij ge heel Katholiek Nederland ons te rapportee. ren of onze dienst met voldoening werkt niet alleen, maar ook doen wty een ernstig beroep op de medewerking van alle katholieke gele deren onzer samenleving, in binnen- en bui tenland en in onze Koloniën. Ons adres ie K. I. P.. Pr. Hendrikstraat, ’s Gravenhage. laten rusten, totdat onze financiën hersteld ztyn. Voor de herleving van republikeinse!) Frankrijk is vreedzame arbeid het eenigst doel. EEN AFGRUSEL1JK DRAMA. De .Montag” bevat een bericht uit Klau- senburg over een ongeloof lijke geschiedenis, die zich in de Zevenburgsche Gemeente Cziktaplocza moet hebben afges|>eeld. In dit dorp leefde een 70-jarige grijsaard, Stefan Csedoe genaamd, van wien verteld werd, dat hty verscheidene mMlioeiien Lei in een kast verborgen hield. Op zekeren dag verscheen te ztynen huize een ambtei:.:’ „-mmissie, be staande uit een lid van het gemeentebestuur den notaris en een anderen ambtenaar, be nevens een gendarme. De heeren deelden den ouden man mede, dat zty gekomen wa ren om ztyn inventaris te registreeren in ver band met de vermogensbelasting en hty zou tev ens moeten beslissen wie ztyn erfgena men zouden worden, De grijsaard, die niet ■jeer spreken kon, schrok hevig bty het booren van deze mededeelingen. Men door zocht het hu» en vond inderdaad in een kast een bedrag van niet meer of minder dan 1H millioen Lei. De wethouder riep tyaa'Op den man toe, dat een testament gedumkt zou worden, waarin de leden van de „commissieals erfgenamen zouden worden opgenomen. Toen het document gereed was werd het den kluizenaar ter teekening voorgelegd. Men drukte hem een pen in de hand en met be hulp van een der ambtenaren kwam na veel moeite de onderteekening tot stand. Tij dens ztyn agitatie verloor Gsedoe het be wustzijn. Hij werd vervolgens op voorstel van den wethouder in een doodkist gelegd en den volgenden dag ter aarde besteld. De wethouder had zich intusschen de 1mil lioen Lei toegeëigend. 'Ztyn medeplichtigen ei-chter. evenwel verdeeling van de buit: het gevolg was een aanklacht. Een gereciiteltyke commssie heeft intus- seben de moordenaars gearresteerd. DE RA.MP VAN DE „MAFALDA”. Totaal 314 personen zijn verdronken. De reeders van bet vergane t stoomschip „Prinoipesea Mafalda" deelen mede, dat het definitieve cijfer voor de bty deze ramp ver ongelukten 314 bedraagt, terwtyl 945 per sonen ztyn gered. Van de eerste klas pas sagiers werden 50 proc-ent, van de' tweede klas 66 procent en van de derde klas 75 pro cent gered. Van de bemanning ztyn 11 offi cieren en 231 minderen gered en 9 officieren met 37 minderen gestorven. ..ASSCHEPOESTER” GING NAAR HET BAL. En plunderde de bezoekers uit. Naar gemeld wordt^ieeft in een café nabty C hicago een brutale roofoverval plaats ge had. Een twaalftal bandieten, op elegante wijze in gaiatoilet gekleed, trad onder aan voering van <en al» „Asschepoester” ver- u 't voorbeeld gaf, door den politie-agent te gelasten zich te verwijderen?” Lady Janet's bedaardheid was zelfs be stand tegen dien aanval. Zty nam de vraag van Grace in allen ernst voor goede munt aan. ..t Verwondert mty volstrekt uiet ant woordde zty, „dat mtyne aangenomen doch ter zich door hare tusschenkomst aan ver keerde beoordeeling heeft blootgesteld. Ze had me eerst moeten raadplegen, alvorens zich met de zaak te bemoeien. Maar ze heeft een fout ze is ftyugevoelig. Nooit van mtyii leven heb ik zulk een gevoelig schepseltje ontmoet. Altijd vol oplettendheid voor an deren; altijd vol zelfverloochening! De ver schijning van den politiebeambte alleen was genoeg om haar medelijden met u op te wek ken, en zij liet zich als gewoonte door haar gevoel meesleepen. ’t Is mijn schuld! Mijn schuld alleen!” Grace veranderde alweder vau toon. Zty was slim genoeg om te begrijpen dat Lady Janet haar met haar eigen wapens sloeg. ,.Maar kom aan”, zeide zty, „laten we daar nu van afstappen.” „’t Wordt ttyd om een» een ernstig woordje te spreken. Uw aange nomen dochter (zooals gty haar noemt) h Mer^y Merrick en dat weet gty.'’ Lady Janet keerde weer tot haar papieren terug. (Wordt vervolgd). om zich bedaard te houden. „Lady Janet!” zeide zty: „dat zou niets baten. Ik moet u verzoeken u duidelijker uit te drukken. Gty spreekt van mtyn btyzondereu - aanspraak op uw geduld. Welke aanspraak bedoelt gty daarmede?" ,,'t Zal ons beiden moeiltyk vallen in bij- zonderheden te treden”, hernam Lady Janet.- „Laat ons toch in 6 hemels naam niet in bij zonderheden tfeden.” „Maar ik verlaag het, mevrouw.” „Och dring daar toch niet op aan.” Grace w as "doof voor vermaningen. ..Ik vraag u”, ging zty voort, „erkent gty, dat gty door een avonturiers!^ zjjtjbedr^yn, die zich voor mijn persoon best uitgegeven? Ztyt gty voornemens mij in mijn rechten hier in huis te herstellen?” Lady Janet schikte tyveriger dan ooit haar papieren. „Wilt gty uiet naar mty luisteren, mylady?” ..Als gty uw zinsbedrog bltyft volharden, zeide zty, „zult gty mty noodzaken tot mijn papieren terug t* keeren.” „Vau welk zinsbeslrog spreekt gty?” „Uw zinsbedrog Utykt duideltyl»uit de vra gen, die ge mty zpoeven hebt gedaan. Juist die zinsverbijstering geeft u een bijzondere aanspraak op mtyn geduld. Niets wat gty kunt zeggen of doen, zal mtyn geduld aan 't wan kelen brengen. Toen ik u voor t eerst in de eetzaal ontmoette, handelde ik zeer ver keerd: ik liet mij door mijn drift meesleepen. Nog erger: ik was dwaas en onvoorzichtig genoeg om een politie-agent te laten halen. Met ’t oog op uw ziekeltyken’toestand, vraag ik u wel verschooning dat ik u zoo hard vochtig heb bejegend. Om ten minste mtyii schuld «enigszins goed te maken, bood ik u het gebruik van mijn boudoir aan, en liet ik u ontbieden, in de hoop, dat gty mijn bij stand niet-zoudt van de hand wtyzen. Gty moogt mty hard bejegenen, gij moogt u in de meest beleedigende woorlcn over mtyn aan genomen dochter uitlaten; om mtyn schuld te boeten zal ik mij aan alles onderwerpen. Zoo lang gty u onthoudt over een enkel pijultyk onderwerp te spreken, zal ik met het groot ste genoegen naar u luisteren; doch zoodra gty op dat onderwerp terugkomt, keer ik te rug tot mtyu papieren." Met een boosaardigen glimlach keek Grace Lady Janet aan. „Nu begin ik u te begrijpen, mylady”, zeide zty. „Gty schaamt u te bekennen, dat gty u zoo hebt laten beetaepien. Uw eigen red middel is natuurlijk u onwetend te houden van al hetgeen r is voorgevallen. Maar re ken op mtyn geduld. Ik ben tiiet in 't minst beledigd ben alleen verwonderd. Het go- bcurt niet iederen dag, dat een dame uit den hoogen stand zich in zulk een positie ver toont tegenover een onbekende onaanzien lijke vrouw, zooals ik. Uw liefderijke gevoe len» jegens haar dagteekenen voorzeker van t oogenblik waarop uw aangenomen dochter De socialistische pers wil zich nog wel eens beklagen over de wtyze. waarop zij mét haar leer en haar prakttyk door haas tegenstanders bestreden wordt. Zty acht zich o zoo gaarne verongelijkt en laat geen gelegenheids?) voorbijgaan om ds verzuchting te slaken: ziet eens, hoe slecht ze zijn, onze pers broeders! Het is natuurItyk de bedoeling, te doen uit komen. in welk een blanke onschuld daar tegenover de roode journalisten zich mogen verheugen. - en hun verzuchting kon even zeer vervangen worden door die van den Farizeeër, vóór in den tempel En tóch, wty kennen geen heftiger, geen onbehoorlijker, geen onverantwooMrttyker en geen verregaander bestrijding van tegen standers dan juist die, 'welke vele roode jour nalisten zich berhaaldeltyk permittecren. Het is den laat-ten ttyd met die bestrijding ip-„Het Volk” zelfs zóózeer de Spuigaten uit- geloopen, dat zoowaar de eigen lezers erte gen in opstand zijn gekomen en „een pro test” hebben uitgebracht. Het betreft de ergerlijke wtyze, waarop in „Het Volk” en „De Notenkraker” de zitten de wethouders van Amsterdam worden „be streden”, sedert de heeren Wibaut en De Miranda er de voorkeur aan gaven heen te gaan uit bet college van B. en W. In „Het Volk” van gisterenavond treffen wty daaromtrent een ingezonden met 18 handteekeningen. waar^ leest: Ondergeteekemten, allen leden van de partty «n abonnee op „Het Volk”, voelen zich gedrongen tot het uitbrengen van een ernstig protest tegen de vieze manie r* waarop in ons dagblad sinds het heen gaan der sociaaldemocratische wethou ders in Amsterdam tegen verschillende leden van het thans zittende college wordt geageerd. De inzenders vermelden dan eenige voor beelden en besluiten: Al deze laag-bty-de-grondsehe uitingen doen on» te zuer hóriuiMireu aan-wa» <>uz«. Duitsehe buren noemen: „Der Kaïnpf um die FuUerkrippe.” En in elk geval wordt dé waardigheid van onze partty en van onzen strijd ér stellig doof fhar beneden gehaald, po redaetie Nkïht inderdaad door enkele der hier aangeduide voorbeelden de grenzen van geoorloofde bestrijding overschreden en verdedigt flauwtjes de andere, om te be sluiten: Tenslotte mochten de inzenders, die zoo ridderltyk voor politieke tegenstanders lif het krtyt treden een gebaar dat ty we ten te waarileeren zich wel eens af vragen, of zty jegens medestanders niet over de schreef gaan, wanneer zij hun po litieke optreden als een „strtyd om de ruif” diskwalificeeren. Wty laten het bij deze sobere aanduiding, omdat wty ons, wat de „Notenkraker'- publicaties betreft, niet van sehuld vrty weten. De bekentenis van schuld klinkt w-rkeltyk goed. Als het schuldbesef nu maar nu t korten duur is! kleede bloiulc jonge dame de zaal binnen, waar aan den vooravond van Allerheiligen een gemaskerd bal werd gegeven. Toen het feest in vollen gang was, rukte Assepoester tijdens een apaehcnilans haar ma»ker af en gaf haar partner een klin kenden kus’ op de wangen. Dit was een afgesproken teeken. Eén der bandieten loste een schot in de lucht en zijn metgezellen ga\en den aanwezigen, da mes en heeren, bevel, zich lange den muur te scharen. De heeren werden van hun geld en horloges beroofd, terwtyl „Asschepoester” de dames van haar juweelen ontlastte. Een politiebeambte, die per, motorfiets te hulp snelde^ werd neergeechoten, en „A«- Bchepooster" vluchtte met haar vrooltyke vrienden in twee auto's met medeneming van 15.000 dollar aan geld en juweelen. In de stallen van het aan de stad Ber lijn behoorende goed Hoinersdorf brak als gevolg van brandstichting een hevige brand uit, waarbty groote materieele schade werd aangericht. Twee houderd drie en zestig schaften kwamen in de vlammen om. Volgens berichten is de censuur, wel ke op de Roemeensche pers werd toegepast, door tusschenkomst van den minister van buitenlandsche zaken, Titulesco, opgeheven. De politie te Lissabon heeft een com munistische organisatie ontdekt, die bom men maakte. Zij heeft de twee hoofdleiders aangehouden. In het dorp Arcediano is aan de leiding voor het electrisch licht kortsluiting ont staan. In alle aangeeloten huizen is brand uitgebroken. Tien menschen ztyn door den electrise hen stroom gedood, honderden lie pen er verwondingen op. In de nabijheid van Hadley Field is een vliegtuig neergestort, waarbij vier men schen om hot leven ztyn gekomen. Een tra gische bijzonderheid is, dat een maand gele den op slechts een half uur van dezelfde plaats bij een vliegramp zeven personen om kwamen. De tweede zoon van prinses Hermine. de echtgenoote van den ez-keizer, prins Georg Wilhelm, is in Grünberg in Selezië aan de gevolgen van ztyn motorongeval op 18-jarigen leeftijd overleden. Ingenieur Plauth is bty het invliegen van een nieuw toestel op het terrein te Des sau uit eenige honderden meters hoogte te pletter gevallen. De Duitsehe luchtvaart verliest in Plauth een harer vermaardste pio niers en bekwaamste deskundigen. Bij het inrijden van het station Greven broich h een sneltrein in botsing gekomen me’ een rangerende locomotief waardoor 17 reizigers verwond werden van welke er zeven naar het ziekenhuis vervoerd moes ten wordën. Beide locomotieven ontspoorden en kregen belangrijke schade. In Zwitserland, waar hij den laataten ttyd verbleef, is overleden de bekende schrij ver en publicist Max Harden. Met alj*meene stemmen is Moestapha Kemal herkozen als président der Tnrksche republiek. achtte. „Als ik in mtyn drift iets mocht gezegd hebben, dan vraag ik u om verschooning, mylady,” zoo begon zty. „Mag ik zoo vrty ztyn te vragen of het doel, waarom gty mty liet roepen, alleen was om naar mtyne geldeltyke omstandigheden te informeeren en mty, zoo noodig, geldeltyke ondersteuning aan te bie den?” „Dat alleen was mtyn doel,” antwoordde Lady Janet. „En had u mty niets te zeggen aangaand» Mercy Merrick?” „Geen woord. Ik heb al genoeg geboord van Mercy Merrick. Hebt ge mty nog iets te vragen?” „Nog een enkele vraag.” „Welnu?” ,Jk wenschte u te vragen, of gty van plan ztyt mty in tegenwoordigheid van uw geheel» huis, als de dochter van wtylen kolonel Rose berry te erkennen?” ,Jk heb u immers reeds erkend als een dame, die in moeiltyke omstandigheden ver keert en btyzomlere aanspraak heeft op mtyn toegevendheid en geduld. Als gty er op staat dat jk die woorden zat heritalen in tegen woordigheid der bedienden (hoe dwaas 't ook moge ztyn) ben ik bereid aan uw ver zoek te voldoen.” Het driftig gestel van Grace begon weer de bovenhand te krijgen over haar voornemen een geheime dnikkerty'in een voorstad vau Moskou. De secretaris van de partty ver klaarde in een communistische vergadering te Moskou, dat het a.s. congres der conimn- niatische partty definitief een einde zal ma ken aan het optreden der oppositie door haar voor het alternatief te plaatsen zich te voegen bty 'de Mensjewiki 'Socialisten) of zich zonder voorbehoud te onderwerpen aan de communistische discipline. Hty’ verklaarde verder dat de oppositie in de partij slechts weinig aanhangers beeft. DE TOESTAND IN ROEMENIE. De rust teruggekeerd. Naar de correspondent van de Hannov^r- sche Kurier te Boekarest meldt, heeft de dag van Maandag Bratianoe de overwinning gebracht. Iedere mogelijkheid, dat de revo lutie zal uitbreken, is thans buitengesloten. Thans meent men te mogen aannemen, dat Prins Carol, ingeval er gunstig wordt be schikt over ztyn 'linancieele eischen, van iedere verdere actie zal afzien. Het orgaan van de liberale partty „Litorul” verneemt, dat Generaal Averescoe binnen korten ttyd tot algemeen troepen-inspecteur lal worden benoemd. De bespreking tus- schen Maniolescoe en Averescoe, welke ten doel had de vorming van een eenheidsfront inzake de troonopvolging-kw »tie, is zonder resultaat gebleven. De berichten, welke melding maken ('an het feit, dat in het land volledige rust en orde heerscht, worden bevestigd. EEN OVERVAL. Naar het „Neue Wiener Tageblatt” uit Boedapest meldt, is de staatssecretaris van het ministerie vau binnen landsche zaken Sztranyavszky in het dorp Erszekva door 20 jonge boeren overvallen. Ztyn auto werd met steeaen bekogeld en de staatssecretaris door glassplinters in het gelaat gewond. Hij moest naar het Ziekenhuis worden gebracht. REVOLUTIONNAIR COMPLOT IN BENGALEN. De politie te Calcutta heeft gisterochtend een aantal huiszoekingen ondernomen in Calcutta en in Noord-Oosteltyk Bengalen. Er is een hoeveelheid documenten beslag genomen, waaruit, naar men meent, het bestaan blijkt van een zeer uitgebreide ravoiutionnaice samenzwering. Er hebben nog geen arrestaties plaat» gehad. DE AANSLAG OP KONDOERIOTIS. De dader. De toestand van den Griekschen staats president Kondoeriotis is zooveel verbeterd dat hty naar ztyn woning kou worden ovefge- bracht. Alle Grieksche bladen, de monarchistische inbegrepen keeren den aanslag op den pre sident af en bepleiten strenge maatregelen tegen de communisten. De dader moet, alvorens Larissa te ver laten. aan enkele collega's hebben verteld naar Athene te reizen om Kondoeriotis te dooden. Hty wilde zich wrekeu op de kapita listische samenleving die het hem finantieei onmogeltyk maakte zich aan ztyn oor te la ten opereeren. De man is namelijk sinds twee jaar stokdoof en moet door ztyn gebrek een meuschenhater ztyn geworden. Bij het on derzoek is niet gebleken dat hty medeplichti gen had. EEN REDE VAN MINISTER TARDIEU'. Bty de onthulling van een monument voor de gevallenen te Briancou, heeft minister Tardieu er den nadruk op gelegd, dat geen land ter wereld, dat vau te voren steeds den vrede gediend had, zulke zware lasten op zich had moeten nemen als Frankrijk De moeilijkheden, die de vrede bracht, mo gen nog zoo zwaar drukken, ze ztyn niets, vergelëken bij de opofferingen, die de doo den zich getroost hebben. Wij moeten, zei de de minister, onze lasten dapper dragen als vergoeding voor het Ityflen van de ontel- j bare gedooden. Frankrijk heeft genoeg strtyd gehad, temidden van de ruine’s moeten we I alle binnenlandsehe geschillen van vroeger verantwoordelijk voor uwe handelwQse, sedert uw binnentreden in de- x --.I u van dienst te ztyn en gty hebt mtyne aanbiedingen gewezen. Dat spijt mty; laat one het onderwerp afstappen.” -reltyke kalmte had gezegd, hervatte Laj en van haar papie- IM «n scheen opnieuw te vergeten dat er “S.! DE S. D. A. P. Het pantybestuur van de S. D. A. P. heeft Zaterdag 29 October vergaderd. Volgens een verslag van deze vergadering in „Het Volk” was ingekomep een schrijven van Henri Polak, waarin hty mededeelt, inge volge het verzoek van het partijbestuur, te rug te komen op ztyn oorspronkelijk voorne men om reeds nu te bedanken als voorzitter van de parity en zich bereid verklaart aja zoodanig aan te bltyven tot het a.s. buitelW gfeu'oon congres. Met betrekking tot het dagblad Jlel Volk” werd geconstateerd, dat van eenige koersverandering geen sprake is. Aangezien bet de bedoeling is de nieuwe regeling in zake de leiding van dit blad te laten ingaan met 1 Januari 1928, heeft het partijbestuur besloten een buitengewoon congres btyeen te roepen op 17 en 18 December a.s. Het partijbestuur stelt, behalve dit punt, op dit congres aan de orde een voorstel tot benoeming van een bezoldigd voorzitter en een voorstel tot invoering eener nieuwe con- tributieregeling. Hot congres zal een huis houdelijk karakter dragen. -EEN OOSTENRIJKSCHE TANDARTS NIET TOEGELATEN. De vroeger in Indië zeer bekende Oosten- rtyksehe tandarts Petkovic, die na een afwe zigheid van tientallen jaren weer in Indië wenschte terug te keeren, is niet toegelaten, omdat hty ervan verdacht wordt, relaties met Rusland te onderhonden. Hty reisde op een Nederlandsch paspoort, terwtyl hij vreemde ling is. Ztyn bagage bestond uit ruim honderd koffers, waarin voor millioenen aan papie ren van waarde en voor tienduizenden aan goudgeld, dat verborgen was in honderd paai sokken en honderden dassen. Ook bleek hty in het bezit van een groote hoeveelheid che micaliën, waarbij zooveel cyaankali, dat het voldoende was om geheel Batavia te vergif tigen. Petkovic is vroeger reeds in Grieken land toegelaten. „Wilt gty mty beleedigen. t^ady Janet?” „Volstrekt niet. Ik wilde u alleen die vraag doen.” ^taar die vraag is eeue beleediging.” ^>ie vraag is een vriendelijkheid als gty M slechte wilt opnemen, zooals ze wordt be doeld. Maar ik neem 't u niet kwaltyk dat <1 «Mi niet verstaat. Ik acht u zelfs niet verantwoordelijk voor uwe ongemanierde ze kamer. Ik was oprecht verlangend zen. Dat spijt mty; laat one Nadat zty deze woorden met 'de grootst mogeltyke kalmte had ge Jy Janet het rangschikken ~van hstar papk- nog iemand anders in de kamer was. Grace «pende den mond om een driftig yntwoord te geven, doch zty bedacht zich en Fweeg. Drift en geweld schenen geen, den kunsten invloed óp Lady Janet te hebben. Haar leeftijd en haar eigenechappeltyke po- jltie waren op zich zelf reeds voldoende om pder geweld af te keeren. Dat scheen zty te yeten, en daarop vertrouwde zty. Grace be- 4oot den vtyand op bet onzijdig gebied der Beleefdheid te ontmoeten, dat zty onder de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 1