IOREAMNIGHT ON HAWAÏ Noord-Hollandsch Dagblad. DE GOEDKOOPE VOLKSDROGISTERIJ KLOOSTER 4 HIEOERT Luttik-Oudorp Zaadmarkt 72-74 Alkmaar ALKMAAR. Tweede Blad „De Gekroonde Drie” i Tel. 324. Billijk adres. Ook voor Brillen Breukbanden en Verband-artikelen, WOENSDAG 2 NOV. 1927. nx I FRANKENBERG. DAMESTASCHJES. Weenen Londen Stockholm BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Aanbevelend, Jan -- DE SLACHTOFFERS VAN I)E STORMEN. FINANCIEELE RUBRIEK. WISSELKOERSEN. ANDIJK. HOOGKARSPEL'. SCHAGEN. MIENT 22 - Alkmaar - Tel. 274 PROVINCIAAL NIEUWS. BURGERBRUG. ENKHUIZEN. URSEM. HOOGKARSPEL. ZWAAGDIJK. Berichten opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. Hevig Liefdesdrama. de t 2.48 K gebruik zelf- ALKMAAR. en penbrae bepaald de Door directe inkoop uit het buitenland steeds nieuwste modellen. EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. Berlijn Parijs Brussel Kopenhagen Oslo Bazel Rome New-York Praag 3 uur 69.27 9.74 34.59 35.05 12.08 66.82 K 66.52 65.40 47.87 De justitie te Breda heeft de zaak In han den. Geboren: Arie Adrianus z.v. Huibert Ge rardus Smorenberg en Juliana Agnes Huy- bens. Marigje Jacoba d.v. Arie Schenkeveld en Willemina Cornelia Verburg. Catharina Cornelia d.v. Adrianus Klaver en Johanna Maria Kager. Overleden: Volkert Azoo Clocck. 74 jaar. Do wals, welke eerete oplego roede mot twee weken woo uitverkocht, Io thana woor voorradig. Dit auooesnummer Ie middelzwaar ven toonzetting due voor vole muziekbeoefenaar* met geringe moeite uit te voeren. 'jeen. Afwezig de heeren Overtoom en Nuland. De notulen worden gocdge- huizcn bezichtigd. Na eerst het huw ..De Zijwarm” bezien te hebben merkte de heer Kok op. dat getracht is zooveel mogelijk het oude te behouden, maar dat toch hier en daar eeni- ge moderne zaken aangebracht moesten wor den. In het huis „De Kroon", waarin het ac countantskantoor van den heer Keesom ge vestigd is, was meer bezienswaardig. De heer Kok merkte op, dat in den loop der tijden veel aan het huis gewijzigd is, zoodat men er nu bouwwerken uit verschil lende tijdperken aantreft. Zoo was o.m. de schouw in de achterka mer, welke oorspronkelijk in het midden der kamer stond, naar den hoek verplaatst. Bij DOODELIJKE VERKEERSONGEVALLEN. VENLO, 31 Oct. Gistermiddag heeft opden weg Lottuir.- Broekhuizen een ernstige aanrijding plaats g< had tusrchen den heer C. K. uit Velden en een autobus van do firma Kuypers. De onge lukkige was op slag dood. Naly café „De Drie Kronen” had gisteren eveneens een ongeval met doodelyken af loop plaats. De motorrijder T. C. uit Blerik, reed door tot dusverre nog niet opgehclder- de oorzaak op tegen zekeren H. uit Hatz, die op de autobus stond te wachten. De man werd doodelyk gewond en ie, na ergens te zijn binnengedragen overleden. TERECHTGESTELD. RIGA, 31 Oct Do Sovjetregeering heeft volgens een be- GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 25, 26, 27 en 28 October 1927; rijwielplaatje in étui; onderstuk kaarslantaam; vulpotlood bruine muts; defecte rjjwielketting, rozen krans. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderetaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 25, 26 27 en 28 October 1927; bonte kip, A. v. d. Korst, Snaarmanslaan 84; belastingmerk, S. Dek ker, Nieuwpoortslaan o0; zilveren kettinkje, G. Over, Zcglis 37; zaklantaarn, lang model, J. de Jong, Forestusstraat 22; rywielbelas- tingmerk, W. Wokke, Omval 53; zakmes, L. Kramer, Doelenstraat 8; heerenhoed, A. Mantel, woonwagen bij Morra Kanaalkade; koperen thelkbuesleutel, H. ve d. Wal, Over- diestraat 62; mesje, 8. Stokman, Wognum- schebuurt 14; rjjwielplaatje, A. Keysper, St. Jozefstraat 4; kinderhandschoen, B. Schu ren, Stationsweg 154; zilveren rozenkrans in étui, C. J. de Bruijn, Scheteldoekshaven 3; portem. met inh., N. de Waard, Laat 72; grijs bruine pet, P. Beeldman, Schoorl; gum miband van een kinderwagen, Th. Swart, Landstraat 47; gouden broche, F. Groenland Boornkampstraat 9. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. DE GERESTAUREERDE HUIZEN AAN DE MIENT. Op uitnoodiging van de vereeniging Oud N1EUWJAARSCORRESPONDENTIE. De fd. Directeur van het Postkantoor al hier, maakt bekend, dat, teneinde de onder staande landen nog vóór 1 Januari 1928 te bereiken, de nieuwjaarscorrespondentie uiterlijk op de daarachter aangegeven tijden moeten worden verzonden. De overtochtsduur is berekend tot aan het eerste station of de eerste haven van het land van bestemming, waar de brievenmalen worden afgegeven. Voor correspondentie voor verder gelegen plaatsen is dus vroegere postbezorging gewenscht. Argentinië 1 Dec.; Aruba 5 Dec.; Australië 23 Nov.; Bonaire 5 Dec.; Brazilië 1 Dec.; Britsch-Indië 14 Dec.; Canada 19 Dec.; Cey lon 7 Dec.; China 13 Dec,; Curaqau 8 Dec.; Egypte 22 Dec.; Japan 9 Dec.; Mexico 12 Dec.; Ned. Indië, zeepost, 29 Nov.; Ned. Indië, mail, 6 Dec.; Nieuw Zeeland 16 Nov.; Paraguay 1 Dec.; Penang 7 Dec.; Philippyn- sohe eil 25 Nov.; Saba 28 Nov.; Siam 30 Nov.; St. Eustatius 28 Nov., St, Martin 28 Nov.; Staffs Settlements 7 Dec.; Suriname 24 Nov.; Unie Zuid-Afrika Uruguay 1 Dec.; Venezuela 8 Dec.; Ver. Staten Amerika 22 Dec, EEN MERKWAARDIGE éTALAGE. Nu de lange winteravonden weer komen en er zich des avonds, vooral in de winkelwijken zoovelen op straat bevinden, gaan de winke liers, meer dan anders, bijzonderen zorg aan hun étalage besteden. Bijzonder trok dezer dagen de deken étalage van de firma Meijer in de Lange* straat, de aandacht van het wandelend pu bliek. Deze inderdaad decoratieve étalage werd verzorgd door onzen oud-stadgenoot, den heer J. van Amstel, die niet zonder resul taat zich te Brussel en Parijs bij eerste rangs zaken, oz. Au bon Marché in de èta- leerkunst bekwaamd heeft, |l de Keijzer gerestaureerde huizen Mient. Onder leiding van den heer A. A. Kok architect te Amsterdam, secretaris van den Bond Heemschut en bestuurslid der vereeni- „Hendrick de Keijzer” werden beide richt uit Moskou medegedeeld, dat de drio Engelsche spionnen, Vladimir en Kyrill Pro ves en Korepanoff, die op 24 October ter dood zijn veroordeeld, gisteren zijn terecht gesteld. LONDEN, 30 Cct. Naar de „Daily Mail” verneemt bedraagt het aantal bij de jongste stormen boven En geland en Ierland, de verdronkenen inbegre pen vijftig. RUSLAND EN DE VOLKENBOND. GENèVE, 31 Oct. Tsjitsjerin heeft aan den secretaris-Gene- raal van den Volkenbond medegedeeld, dat Sovjet-Rusland op de volgende voorberei dende ontwapeningsconferentie vertegen* woordigd zal zijn. OVERREDEN EN GEDOOD. Rotterdam, 31 October. De 67-jarige D. V. is gisteren op den Nieu wen Binnenweg aangereden door een zware autobus en gedood. Alkmaar vond Zaterdagmiddag een excursie plaats naar de door de vereeniging Hendrick i aan (Opgave van de Nederl. Landbouwtaak). Bijkantoor Alkmaar. uur 2 uur 59.27 9.74 34.59S 35.05 12.08 y, 66.90 66.60 65.40 47.86 13.5514 2.48 7.36 Onderhandsche verkoop. Do heer J. Groot Wz. is by onderhandeche verkoop eigenaar geworden van het in publieke vei ling opgehouden woonhuis van den heer J. Bankert. Ke heer K. Mantel kocht het huis, behoorende aan de erven van wed. J. Veen- stra. De heer J. Dekker werd in onderhand- schen verkoop eigenaar van het pand be- haoorende aan den heer K. Krul. Geslaagd. De heer J. Faust slaagde aan de gem. Kweekschool te Amsterdam voor de na-akte. R. K. Kiesvereeniging. In het St. Lauren- tius-Patronaat hield bovengenoemde vereeni ging haar jaarvergadering. De opkomst was zooals gewoonlijk ter dezer plaatse en niet tegenstaande het onstuimige weer, bevredi gend te noemen. Een 42 tal kiezers hadden aan den oproep gehoor gegeven. Bij de ope ning herinnert de voorzitter de heer C. Kager er aan, dat deze de eerste bijeenkomst is, na de verkregen successen waarbij de Raad is omgegaan en thans de meerderheid rechts is. Spreker memoreert, dat de partijen krach tige actie hebben gevoerd niet het minst de katholieken, brengt ten dien opzichte allen hartelijk dank; in het bijzonder het Bestuur en opent de vergadering met den Christelij- ken groet. Door den secretaris, den heer G. W. Koer man, worden zakelijke notulen van den op 23 Sept, gehouden vergadering gelezen, die zonder op- of aanmerking onder dank door den voorzitter worden goedgekeurd en ge- teekend. Vervolgens wordt door den Secre taris een goed gesteld jaarverslag uitge bracht, waarin wordt medegedeeld dat een 4e rechtsche zetel is verkregen, de vereeni ging telt 270 leden. In de notuleering worden alle kiezers- (ressen) aangemoedigd en opgewekt lid der R. K. Kiesvereeniging te. worden. De Voor zitter brengt een hartelyk woord van dank voor de prachtige en krachtige notulen, me moreert wel dankbaar te moeten zijn voor hetgeen ie bereikt doch niet tevreden. Het financieel verslag van den penningmeester, door den heer Jb. Boon uittrebracht, deelt DE TOESTAND IN ROEMENIë. Alle garnizoenen op voet van oorlog. BELGRADO, 31 October. Naar uit Boekarest gemeld wordt, hebben alle garnizoenen in Roemenië bevel gekre gen, zich op 1 November op voet van oorlog gereed te houden. Op dezen dag zal n.l. de reeds aangekondigde groote massa-demon- stratie der Boerenpartij in Kronstadt gehou den worden. De regeering heeft in verband hiermede omvangrijke militaire maatregelen genomen. De blaxien te Boekarest melden, dat de echtgenoote van den gearresteerden staats secretaris Manoilescu, toen de politie in haar woning drong, trachtte een document te ver branden. Een gedeelte van het document viel even wel in handen der politie. De inhoud daar van moet belangrijke aanwijzigingen tegen Mevr. M. bevatten. Bij den gearresteerden staatssecretaris zouden ook brieven met den naam van den leider der Roemeensche nationale party, prof. Jorga, gevonden zyn. De regeering heeft tot nu toe togen de by deze zaak betrokken personen nog geen maatregelen genomeu. mede, dat de uitgaven de inkomsten over troffen, zoodat een nadeelig saldo van f 20.93>4 is ontstaan. De voorzitter geeft als oorzaak te kennen, de veelvuldige werkzaamheden en drukte in de vereeniging, noemt het een droevig ver schijnsel, dat nog niet allen lid zyn van de R. K. Vereeniging en spoort allen aan hun ne medewerking ten dien opzichte te ver- leenen.' Döor de heeren C. Noordeloos en C. de Boer z\jn de bescheiden van den penning meester nagézien en by monde van laatstge noemde in orde bevonden. De Voorzitter brengt den penningmeester dank voor zyn accuraat beheer. Door den heer J. v. Leeu wen, afgevaardigde naar den Rykskieekring, Helder wordt een zakeiyk verslag uitgebracht en met applaus begroet. De Voorzitter brengt als de tolk der ver gadering de heer van Leeuwen dank. Met byna algemeene stemmen wordt de heer C. Kager tot voorzitter herkozen. De heer W. Bakker wenscht niet meer als bestuurslid in aanmerking to komen. Vervolgens werden als bestuursleden her kozen de heeren G. W. Koerman, Jb. Boon, W. Smit en W. Beemster, die allen hunne benoeming aannamen. Na gehouden 2e stemming en herstem ming werden de heeren N. Schouten en N. Schoenmaker tot lid van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging te Hoogkarspel ge kozen. Beide heeren nemen hunne benoe ming aan. Tot afgevaardigde naar den Sta- tenkieskring wordt benoemd de heer P. Stet, als plaatsvervanger de heer J. van Leeuwen. Als afgevaardigde naar den Ryks- kieskring J. van Leeuwen en de heer P. Stet plaatsvervanger. Van de rondvraag wordt geen gemaakt. De voorzitter brengt namens het bestuur den heer de Goede dank voor de bewezen diensten, zoomede de heer E. W. Bakker. Spreker brengt dank aan het stembureau, aan den heer Burgemeester Middelhoff en het eerelid Maas, brengt dank aan allen die tot de goede gang van zaken hebben me degewerkt en sluit de vergadering met den Christeiyken groet. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente kwam Maandagavond in openbare vergade ring bii van Ne keurd. Ingekomen is een schryven van den heer Kramers, waarin hij mededeelt, ontslag te nemen als lid van den Raad, wegens ver trek uit deze gemeente. Het spyt den Voorzitter, dat de heer Kra mers heengaat, en hij wenscht hem 't beste voor de toekomst. Voor een nieuw lid van den Raad zal worden gezorgd. Ingekomen is een schreven van 'dc Na tionale Bankvereeniging, dat wegens ver- hooging van het promessedisconto der Ned. Bank, de rente van door de gemeente ge leende gelden zal worden verhoogd van 4% tot 554 pCt. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te némen. Aldus wordt be sloten. Van Ged. Staten is de goedkeuring inge komen op het raadsbesluit betreffende den verkoop van een stuk grond aan de bouw- vereeniging „Schagen” voor f 500.Ge vraagd werd naar de rentegevende beleg ging dezer gelden. Ten opzichte hiervan hebben B. en W. om nadere inlichtingen ge vraagd. Ingkomen is een schryven van de gemeen te Zijpe waarin wordt te kennen gegeven, dat nog steeds bezwaren bestaan betreffen de een garantie voor gasafname eventueel te leveren door de gasfabriek te Schagen. B. en W. stellen daarom voor niet tot uit breiding van het gasbuizennet tot Schager- brug over te gaan. De heer Bakker wyst op het zeer gunstige resultaat verkregen door den heer Rogge veen op zyn ingesteld onderzoek in deze. Spr. wil de zaak voortgang doen hebben. De voorzitter zegt, dat we een goed en gezond gasbedryf hebben, en ziet niet in, waarom we een risico als door den heer Bakker voorgesteld, moeten loopen. De heeren Bakker en van Erp dringen aan op cyfers en eene exploitatierekening. De heer Schoorl zegt, dat het tegenwoor dige college van B. en W. er anders over denken dan het vorige. Wanneer er een ver zoek om aansluiting komt van de bewoners van Lagedyk, dan is dat nog heel wat an ders. dat zyn onze eigen ingezetenen, maar met aanleg van een buizennet naar Schager- brug loopen we te groote risieo en zijn w« niet verantwoord tegenover onze belasting* betalers. 8 De heer Kramers zegt, dat het ook hier een daad van koopmanschap is, laten we een cyfer van 50 aansluitingen aannemen, en daar een exploitatierekening van opzetten De heer Gorter vindt, dat het college van B. en W. er zich met een Jantje van Leiden willen afmaken en deze aangelegenheid ma* ken tot een La mort sans phrase; onze gas. fabriek werkt nog niet op volle capaciteit* met Scbagerbrug kan op volle capaciteit worden gewerkt, met het waarschynlijk ge. volg, van gasprijsverlaging voor onze inge zetenen. De heer de Vries gaat accoord met het betoog van den heer Schoorl, we mogën geen risico loopen. Ook de heer van Erp dringt aan op cij fers. De heer Kramers spijt het, dat hij zich moet beklagen ten opzichte van dit college van B. en W. In de vorige vergadering be treffende de verbrandingsoven, geen cyfers, ook nu weer geen cyfers. Spr. wil een bere-’ kening sien. Wethouder Schoorl zegt, dat men in de vorige vergadering en ook nu weer riep en bulderde om cyfers; maar ’t gaat hier niet om cyfers, ’t gaat hier om ’n princiep. De Zype wil niet garandeeren en wij willen niet exploiteeren zonder garantie. Het voorstel van B. en W. wordt met 6 tegen 3 stemmen verworpen. Het gaat nu terug naar het college. Het adres van den Ned. Fed. Bond van Personeel in Overheidsdienst betreffende corruptie gasdirecteuren, blijft in handen van B. en W. In de bladen is ook Schagen genoemd, als zou het ook hier niet pluis zyn. De Voor zitter zegt, dat B. en W. een onderzoek in stellen. De heer de Vries dringt op spoed aan. De heer Willemse wil ook den heer van der Stel, dft onzen gasdirectqjir beschuldigde in deze zaak betrekken! De Voorzitter zal hierop niet antwoorden. De heer van Erp zegt, dat hy den heer van der Stel er absoluut buiten wil laten, daar hy zelf niet betrouwbaar is. De beer Willemse vraagt den heer van Erp of het er iets toe doet wie de waarheid zegt. De heer Gorter zegt, dat als de heer van der Stel op een vergadering wordt, uitge- noodigd, hij niet op deze vergadering zal verschijnen. De voorzitter zegt, dat en zeer streng en serieus onderzoek gaande is. Met algemeene stemmen wordt de heer Brouwer als hoofd, de heer Span als onder wijzer en Mej. Harder als onderwyzercs be noemd, als leerkrachten voor den cursus schoolvrye jeugd. Den doodgraver W. Bypost stellen B. W. voor f 25 gratificatie te geven. De heer Kramers stelt voor zyn salaris in gaande 1 Januari 1927 met f 100 te verhoo- gen. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Het voorstel van B. en W. om een kas- geldleening voor 1928 aan te gaan, groot f 40.000, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tot leden der commissie voor het nazien der begrooting 1928 worden bij eerste stem ming benoemd do heeren Willemse met 7, Kooy met 5 en de Vries met 5 stemmen. De gekozenen nemen de benoeming aan. Bij de rondvraag wil de heer Willemse adhaesie zien betuigd aan het adres, verzon den door den partijsecretaris der S.D.A.P. inzake de volksgezondheid ten platteland» gericht aan de Staten-Generaal en den Raad van Ministers. De heer Willemse leest het adres voor. Hoewel dit punt niet op de agenda voor, komt, wil spr. het gaarne nu behandeld zien, spr. dankt den voorzitter en de leden dl» hem in de gelegenheid stelden het nu reeds ter tafel te brengen. De heeren van Erp en Gorter zien de ur gentie van de zaak niet in en willen prao- advies van B. en W., hiertoe wordt met 6 tegen *3 stemmen besloten. Dc heer Willemse wytet op het gevaar, de stalletjes des Donderdags op de hoefc HoogzydeLaan veroorzaken aan het ver keer. De Voorziter zal ten deze overleg plegen met den marktmeester. De heer Kramers neemt afscheid van deg Voorzitter en medeleden, en hoopt allé goeds en welvaart voor Schagen. Hierna sluiting. Verhuring. Naar wij vernemen, heeft de heer Kos alhier, de boerdery gehuurd van den heer de Wit te Heiloo. Een buitenkansje. Dezer dagen trapte een der paarden van den heer S. bij het ploe gen op een haas. Het beestje was onmiddel- lyk dood. Wanneer men bedenkt, dat de hazen tegenwoordig nu juist niet zoo talryk zyn, mag men dit zeker tot de zeldzaamhe den rekenen. Vischmarkt. Zaterdag werden aange voerd door een vaartuig 218 pond zydennet- tenbot f 28; 80 pond zydennettenschar f 15.85—16.00 per 100 pond. In de afgeloopen week werden aangevoerd 176 kisten garnalen f 3.804.60 per kist van 30 K.G.; 331 manden gamalennest 41 et. per mand van 20 K.G. Voor de week van 31 October tot 5 November zyn de prijzen voor garnalen f 4.70 per 30 K.G.; voor gar nalennest 45 ct. per 20 K.G. Openbare verkoop. De boerenplaats van de familie Blank, groot pl.m. 8 H.A. en ge legen in Myze, is bij openbare verkooping gekcht door den heer v. d. Lee, van Schar- woude, voor 12000. Raadsvacature. In de vacature J. Schouten is tot raadslid benoemd verklaard do heer J. de Boer, landbouwer te Noordijk, die de benoeming heeft aangenomen. Cursus E. H. B. O. Vanwege de afdee- ling Ursem van de Maatschappy van Land bouw wordt a.h. Woensdag in de openbare lagere school een cursus gegeven in eerste hulp by ongelukken, door Dr. van Leeuwen, van Hensbroek. Bestuur. Tot voorzitter der R. K. Kies vereeniging werd benoemd de heer C. Ka ger. De overige functies verdeelde het be stuur als volgt: inplaats van den heer Koe man, die bedankte als secretaris, de heer N. Schoenmaker; tot penningmeester de heer J. Boon; tot vice-Voorzitter de heer W. Smit, tot 2en Secretaris de heer N. Schouten en tot 2en penningmeester de heer Jac. Boon. Tweede pluk. Een perenboom in den tuin van den heer C. Kager bloeide eenigen tyd geleden voor de tweede maal. Thans maakt de heer Kager zich gereed om voor de twee de maal peren te plukken.rJr De verkoop der voormalige 0] School en onderwyzerswoning, is op 1 December, in de „Landbouw” te Hoog karspel. de restauratie heeft men de schouw weer in ’t miuden geplaatst. Verder treft men in de voorkamer een zoldering aan, welker bouw is uit den 17en eeuw. In de achterkamer daarentegen is zoldering uit den achttienden eeuw. Langs een kunstige trap komt men boven, waar een groote kamer, welke uitzicht geeft op de Langestraat, de aandacht trekt. Hier vindt het oude geschilderde marmer op de schouw en het oude mahonie-schil- derwerk op het verdere gedeelte der kamer. Evenwel is een gedeelte opnieuw in die kleur geschilderd moeten worden, hetgeen de Alkniaarsche schilders Gebr. Molenaar, volgens den heer Kok, uitstekend gedaan hadden. Verder valt hier op een oud schilderij dat boven de schouw hangt, alsook de oude lui ken voor de ramen. Dubbele moordaanslag en moord. STEENBERGEN, 31 Oct Een vreeselyk liefdesdrama heeft zich he denmorgen alhier afgespeeld. De 29-jarige v. Heel, had reeds eenigen tyd liefde opge vat voor mej. Corn. v. d. Wegen, die deze evenwel niet beantwoordde. De jonge man schynt hierover zeer gebelgd te zyn ge wéést en reeds eenigen tyd met wraakplan nen te hebben rondgeloopen. Hedenmorgen te 4 uur heeft hy getracht de’ze plannen ten uitvoer te brengen. Hy begaf zich naar de woning van mej. v. d. Wegen, gelegen in het Oudland. Toen hy aan de woning was gekomen, klopte hy met kracht op de deur. De vader van Mej. v. d. Wegen en zyzelf gingen naar bulten om te zien wie er was. Zoodra zy aan den ingang van de deur verschenen loste v. M. op het meisje vier schoten en op den vader drie. Het meisje werd in de borst, in de zy en in het dybeen getroffen; de vader kreeg een kogel in de hartstreek, doch het projectiel kitste af op een rib. Een tweede schot ging hem door den wijsvinger van de linkerhand. Toen v. M. deze schoten had gelost, richtte hy het wapen op zich en schoot zich door het oor. Onmiddeliyk viel hy dood neer. De toestand van het meisje en den vader is vry goed.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9