Van Putten en Oorlmeijer, Pajglop Alkmaar. ==-- TRIK TRAK-BAKKEN DAM80RDER s- SCHAAKBORDEN SSH DIM- EN SCHAAKSPELEN ALKMAAR. GEMENGD NIEUWS. SPORT EN SPEL. TUITJENHORN. PROVINCIAAL NIEUWS. T ZAND. Klein Allerlei. DE VOORJAARSBLOEMEN TENTOONSTELLING. 2000 4—0 den Schrift; 5— 2 4—2 1—0 6— 2 verbonden, aldus epr., heeft deze e officieele sluiting der tentoon- III. T. O. Wur- aange- 8—0 0-6 1—1 2— 1 3- 0 3-8 0—1 1— 2 2— 2 3— 4 0—1 4— 2 1— 2-2 In Afdeeling II behaalde Feyenoord een kleine overwinning op Z. F. C., terwijl Sparta van <lc Stormvogels met 3O won. De Haagsche derby H. V. V.A. D. O. ein digde in een gelijk spel 3—3. Blauw-Wit wist ’t Gooi op eigen veld een 1O nederlaag toe te brengen. De Spartaan en H. F. C. speelden gelyk, 1—1. C. 2—1 3-4 1—1 5—2 diepe sloot geraakt en verdronken. De Haagsche politic heeft 7 perspnen gearresteerd, die in den laatsten tijd uit café’s gaderobes en kapperszaken fessen hebben gestolen. HAAR IDENTITEIT VASTGESTELD. Het bewusteloos gevonden meisje. Thans is de identiteit vastgesteld van het meisje, dat Vrijdagmorgen in bewus- teloozen toestand op den Rijksstraat- weg onder de gemeente Best werd ge vonden. Haar naam is A. C. Spierings. Zij is afkomstig uit Best en was in dienst te Eindhoven- Het meisje leed aan zenuw toevallen. Zij was gevallen en daardoor bewusteloos geraakt. Vrijdagmiddag, te ongeveer twee uur, kwam zij weer tot bewustzijn. Het meisje had eenigen tijd geleden een pakje sigaren (zij diende n.l. bij een sigarenwinkelier) bezorgd bij den heer Verhoeven. Vandaar het briefje met dien naam, dat op haar aangetrof fen werd. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het Haagsche H. B. S. presteert dit seizoen niet veel; ditmaal werd met 52 van U. V. V. verloren. R. C. H. klopte Excelsior met 42. In Amsterdam speelden Ajax en E. D. O. een spannende stryd, welke tenslotte met 10 door Ajax gewonnen werd. D. F. C. had met V. O. C. niet zoo heel veel moeite en met 62 bleven zij in de meerder heid. ALKMAAR. V. S. V.—ALCMARIA 1—1. Alcmaria I speelde in Velsen tegen V. S. V. een uitstekenden wedstryd en het gelijke spel 11 is een alleszins verdienstelijk re sultaat. Temeer als men bedenkt, dat Alcmaria tot kort voor ’t einde nog de leiding had. De achterhoede was zeer goed op dreef, terwijl Schuyt, die voor dezen keer linkshalf speelde, de Koning niet veel kans gaf. Ongeveer een kwartier evoor 't einde was de stand nog 00 toen wist Bos Alcmaria de leiding te geven. Daarna werd er door Alcmaria stug verde digd. Het mocht evenwel niet baten. Eukele minuten voor ’t einde ontstond bij een doel- woreteling de gelijkmaker. Alcmaria II had met V. V. A. II nog heel wat moeite en ook iu dezen wedstrijd werd het resultaat 11. V. V. A. beschikte ditmaal over een zeer goede ploeg en was de afwerking der aanvallen beter geweest, ze ker hadden de Amsterdammers gewonnen. Het schieten was niet beet. De aanvallen wa ren dikwijle aardig opgezet en de Amster dammers waren veel in den aanval. Alcmaria was niet best en er werden meer dere fouten gemaakt. Voor de,rust gaf Doee- schot Alcmaria de leiding.'Na een missen in de Alcmaria achterhoede maakte V. V. A. gelpk. Spannend was de strijd om de leiding; geen der partijen wiet echter te doelpunten. Scheidsrechter Hartog leidde goed. A. R. C.-nieuws. Het was gisteren voor de A. R. C.’ere een goede dag. Van de 8 te behalen puntjes wis ten zij er 5 in de wacht te sleepen. A. R. C. I speelde tegen Voorwaarts I te Noord-Scharwoude, en wist ah Laar een 5O overwinning te behalen, iu een wedstrijd, waarin allen een zeer goede partij speelden. A. R. C. II deed niet voor het oudere elftal onder en stuurde D. E. M. II met een 52 nederlaag naar Beverwijk terug. Kampioens- ideeën, zwartjes? A. R. C. Ill deelde de puntjes met A. D. 0. Ill, waarin elke partij 2 maal scoorde, terwijl de A. R. C. adspiranten iu de S. V. W.-dito's met 2—1 hun meerdere moesten erkennen. ENKHU1ZEN. WEST-FRJSIA I—W.F.C. 2—1. Ouder lliuke belangstelling had Zondag bovengenoemde wedstryd plaate. Met dezen wedstrijd heeft West-Frisia beide wedstrijden vau Wormerveer gewonnen. Westfrisia ver had opgebracht. Op pl.m. f 75 zyn de uitgaven rag gestegen. ■Uingsbezoek 99 di W. O. W.fGeel-Witj nieuws. W. O. W. II heeft gisteren de krachttoer verricht om het nog ongeslagen Sparta I van Schagen de eerste nederlaag f met 10 bleven de Geel-Wft-reserves ter van het terrein. W. G. W. HI bond Breezand II aan haar zegekar met maar Hefst 7—0. EEN INBREKER ONDER HET BED. Toen de vrouw van B. te Sippenaeker zich ter ruste wilde begeven, bemerkte zy, dat er iemaud in de slaapkamer was geweest, daar alle kasten en laden waren onderstboven ge haald en onder ocht. En toen ze eens goed rondkeek zag zy een.man onder het bed. Gallend van schrik holde de vrouw de trap pen af, gevolgd door haar echtgenoot, de straat op en toen de vrouw van de eerste emoties bekomen was, vertelde zy haar we dervaren. De echtelieden hielden krijgsraad. Zy kwamen overeen, dat de man hulp z >u gaan halen bij de buren, die echter op vry grooten afstand woonden, daar het huis vry geïsoleerd lag. Intusschen zou de vrouw wel een oogje in het zeil houden. Eenigen tijd la< ter begaf zich een dapper troepje landlieden, flink met dorschvlegers en andere instrumen ten gewapend naar het huis van B. Doch heel in de verte hoorden zy het geschreeuw der vrouw; het klonk als een angstkreet in den pikdonderen avond. In versnelden pas werd verder gemarcheerd en by de boerderij von den P. en zyn buren de vrouw bewusteloos. Langzaam kwam ze weder by, en toen deelde zij mesh», dat de dief haar schandelijk had mishandeld. De verontwaardigde menschen maakten aanstonds jacht op den deugniet, die echter verdwenen was, zonder het geringste spoor achter te laten, en met medeneming van geld, kleedingstukken en andere zaken. R. K. Prop. Club „SL Michael’’. Deze club hield Vrijdag 1.1. haar eerste vergade ring in dit seizoen. De voorzitter, de heer C. Stoop, opent de vergadering met den Chr. Groet en een welkomswoord, betreurei.de het klein aantal opgekomen leden n.l. 15. Spr. richt een bijzonder woord van welkom tot den nieuwen Geestelijken Adviseur, pastoor Vonk, die dezen avond voor het eerst de al- ge.meone vergadering bezoekt. Hierna werden door den secretaris, den heer P. Langend ijk de notulen voorgelezen en ongewijzigd vast gesteld. Hierna werd een commissie benoemd om de boeken en bescheiden van den pen ningmeester, den heer P. Pronk, voor de a.s. jaarvergadering na te zien, welke commissie bestaat uit de heeren W. Dekker Pz. en Jof. Spaans. Wegens het bedanken van den heer Jac. Karsten als bestuurslid, werd in deze vacature voorzien door den lieer W. Dekker. Hierna werd de gewone inaandelyksche col lecte gehouden welke opbracht f 1.50, waar- cna de voorzitter bekend maakte, dat de jaar vergadering zal worden gehouden op Vrijdag 6 Jan. Nu werd besproken iu welken geest dezen winter gewerkt zou worden. De heer P. Pronk «telt voor om een» een Bjireker te laten komen, wat wel overweging verdiende. De voorzitter stelt voor om met medewerking van den Geestelijken Adviseur de vragenbus weder in het leven te roepen. Pastoor verzoekt dan de vragen uiterlyk 14 dagen voor de algemeene vergadering schrif telijk in te leveren aan de pastorie. Ook richt Z.Eerw. een bijzonder woord van welkom tot bestuur en leden nu hij voor de eerste maal een algemeene vergadering meemaakt. Spr. zegt, dat hy door Z.D.H. den Bisechop vau Haarlem is benoemd tot Geestelijk Adviseur der club, hopende ook als zoodanig te kun oen werken. AIsnu volgt behandeling van het nieuwe patronaata-reglemeut, waarin wordt medegedeeld, dat wij voor bestuurs-vergade ringen f 0.50 en voor algemeene vergaderin gen f 1.— zaaHiuur verschuldigd zj>i. Na een kleine opmerking van den heer A. Sjmaii, welke meent, dat zy niet onder deze termen vallen, werd algemeen besloten, hierop i” te gaau. De heer P. Langendijk brengt even het boekenrekje ter sprake, welke eenige bespre king werd verdaagd tot de volgende vergade- werkiricr in van beetuur en leden voor de a.s. missie-avond, welke zal gehouden worden op 18 December a.s. door den Z.Eerw. Pater Keet Hierna sluit de voorzitter met een dankwoord en den Chr. Groet, deze vergade ring. Lezing. Voor eene, tot in de hoeken ge vulde zaal, trad Vrijdagavond alhier op, de heer Jan Beerens uit Amsterdam, die ons vol geestdrift kwam verhalen van zyn Pelgrims tocht naar Rome, te voet afgelegd in 1925. De avond werd met een toepasselijk woord geopend door den heer Doedens, als voor zitter van het „Parochiaal Verband” K.S.A. Voor de eerste maal dezen avond op de R.K. Gemengde Zanrvereeniging ,.Zang]ust”, onder directie van den heer Kager. Nadat deze jeugdige vereeuiging haar eerste lied „Driekoningen" zeer mooi _had gezongen, nam de heer Beerends het woord en boeide ons met zyn voetreis naar Rome, toegelicht door ongeveer 80 tal foto's. Onder de pauze werden door „Zangiust" nog eenige nummers ten gehoore gebracht. In aanmerking genomen, dat „Zangiust voor de eerste maal „op de planken” kwam, verdient het optreden van dit koor allen lof’ De heer Doedens sprak een woord van dank en sloot met den Chr. Groet, waarna de velen, die gekomen waren, opgetogen over dezen schitterenden avond huiswaarts keer den. WESTWOUD. De ZeerEerw. Father P- Oud. Zooals gemeld, hoopt de Weleerw. Father P. Oud, zoon dezer parochie, thans als rus tend priester in het Missiehuis te Roo sendaal inwonend op 17 December a.s. zijn 40-jarig priesterfeest te herdenken. Wij vernemen, dat Z.Eerw. op Zondag 11 December onze parochie zal bezoe ken om zijn feest in intiemen kring te vieren. Wij spreken den wensch uit, en i Op het rangeerterrein van het station Kerkrade-Rolduc is de rangeerder Bouweis, uit Budel afkomstig bij het rangeeren tus- schen de buffers geraakt en doodgedrukt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Heerlerbaan ingebroken in den winkel van de R.K. Coöperatie, en verder by S. en B. Op twee andere plaatsen zijn de dieven verjaagd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is weer ingebroken te Haanrade, gem. Kerkrade by de winkeliers S. en v. Tr. in de Grens- straat. Door het uitsnyden van een ruit zyn de dieven in de woningen gekomen. Zy zijn spoorloos verdwenen met medeneming van een groote hoeveelheid koloniale waren. Ingebroken is iu den juwelierswinkel van F. G. Tienian aan den straatweg te Nieuw Helvoet. Er is voor naar schatting f 10.000 gestolen. In de barakken te ’s-Hertogenbosch is opgenomen een kindje, waarby dr. van Pelt te Kerkdriel hersenontsteking heeft gecon stateerd 10 dagen na de laatste ojienbare vaccinatie. Herstel van het kind wordt ver wacht. Catharina van Zanten, verpleegde in het ziekenhuis te Veenendaal, die op Vrijdag 25 November 101 jaar was geworden is over leden. Te Warffum is de bejaarde R. D. in een HELDER. Helder D. E. C. 3—4. Een emutievoUe wedstrijd. Goed voetbaiweder begunstigde dezen wedstryd, de zon bleef echter'* wel schuil, maar het was droog en er stond byna geen wind. Voor de rust stond de wedstrijd op hoog peil. H. speelde toen in zyn beste vorm met Blinkbof weder als spil. Alleen Wit was de zen middag niet wat hij anders was. Van de 4 doelpunten, die D. E. C. maakte, had hij er beslist 3 kunnen voorkomen. Gelukkig heeft hij niet veel werk gehad, want hij was beslist onbetrouwbaar. D. E. C. i« tegenge vallen, hun veldspel was goed, maar de af werking liet vaak te wenschen over, het kwam zelden tot een goed schot. Hun doel- verdediger en belde backs waren nrima; hun bekende spil de Dood viel dezen mid dag niet op. Onder goede leiding van scheidsrechter Romyn stellen beide elftallen zich om 2.10 op. D. E. C. heeft den tone gewonnen, zoo dat Ran de bal aan het rollen brengt. Er ont wikkelt zich een keurig spel, waarby direct het goede samenspel van H. opvalt, vooral de H middenlinie met Blinkbof aan het hoofd laat een keurig spel zien. Toch is het eerste succes voor D. E. C. als Wit oen gemakke- lijk te houden echot verkeerd beoordeelt, dan is 7 minuten gespeeld. H. is niet ontmoe digd; onstuimig komen ze opzetten; de ge lijkmaker zit in de lucht. Jelie plaats zuiver naar D. Bak, die een keihard schot inzendt, waaroy Thsen meteen doorloont en den bal over den lyn werkt 11. Vlak daarop schiet Ran keihard in, maar de keeper van D. geeft geen pardon. Blinkhof is dezen middag do stuwende kracht; af en toe schiet hij zuiver op doel. H. is deze periode beslist de meer dere. Schoten van Bak en de Boer worden goed gehouden. Maar toch bezwükt hij voor een onhoudbaar schot van Tiessen uit een keurige througpass van Blinkhoff 21. Nu zyn beide partyen aan elkaar gewaagd, maar D. E. C. is niet gevaarlijk, terwyl Bak tot 2 niaal aan toe een goede scoorkans ver knoeit. Even voor half time maakt D. gelyk als de Helder-doelman den bal tegen eeu spe ler aantrapt eu de bal in het doel verdwijnL 2—2. Als dan de rust aaubreekt, heeft D. E. Q. een gelukkig verkregen gelyk „pel bewerkt, i De tweede helft geeft minder goed spel, dan de voorgaande: af en toe wordt er nog al forsch gespeeld, maar de scheidsrechter houdt de teugels strak; enkele spelers wor den gewaarschuwd. Een mooie kans voor H. gaat teloor als op het kritieke moment, dat de Boer en Sporken elkander iu den weg loo- pen. Een keurig schut van Bak verdient ver melding, maar de keeper redt op corner. Do ze levert niet* op. Aan de andere zy moeten Grosfeld en Janmaat alle zeilen by zet ten om verder onheil te voorkomen. H.’s derde goal komt vry onverwachts. Blinkhof plaatst hoog voor doel, de D.keeper laat den bal stuiten en als Tiessen dan doorloopt en de keeper misslaat, heeft H. de leiding 3—2. Vlak daar op is de H. voorsprong byna vergroot do keeper is zelfs gepasseerd, maar een der backs redt» Tot 10 minuten voor het einde behoudt H. haar voorsprong, dan bezwijkt Wit voor een hard schot van verren afstand. Alweer gelyk. Nu, gooit D. E. C. er nog een schepje op ze willen hun kleine kans Op het kam pioenschap nog behouden, onstuimig vallen zij aan, maar de H. verdediging laat zich niet verschalken. Als het publiek het terrein begint te ver laten en ieder aan een gelyk spel denkt, be gaat W’it weer een groote fout. Als hij mis grijpt naar een teruggespeelden bal, heeft de D.-linksbinnen geen moeite den bal in het verlaten doel te deponeeren. Vlak daarop fluit scheidsrechter af en heeft D. E. C. een zeer gelukkige overwinning behaald; an- denom had beter de verhouding weergeven. schynt volledig, evenals W. F. C. Als scheidsrechter Broecksmit hfeft laten aftrap pen, is de eerste aanval voor Westfrisia en reeds aanstonds wordt de W. F .C.-keeper aan het werk gezet. Westfrisia bljjkt zenuw- achting. W. F. C. zet goed af en brengt den bal naar het Westfrieia-doel, doch de W. F. C'.-voorhoede schuttert slecht. Het spel gaat eenigen tyd op en neer, doch allengs komen de gasten in de meerderheid. Een critiek mo ment ontstaat voor het Weetfrisia-doel, doch het gelukt de Westfrieiaverdediging den bal weg te werken. Wormerveer werkt ook met de handen, waarvoor aan Westfrisia een strafschop wordt toegekend. Deze wordt door den keeper corner gewerkt Ook West frisia komt er beter in en we denken een doelpunt te kunnen aantoekenen, doch juist op de lyn weet de W. F. C. keeper te redden. Ook Wormerveer krygt een corner te ne men, die net op het kantje af wordt onscha delijk gemaakt. Even voor de rust een mooie voorzet van Peereboom of Horemsu, die ech ter net naast schiet. Do korte rust heeft de Westfrieien blijk baar goed gedaan en blijken beslist in de meerderheid. Op enkele momenten werd het W. F. C. doel als het ware bekogeld. Er hangt een doelpunt in de lucht en tenslotte zorgen Ti- kus, via Peereboom en Bos hiervoor. W. F. C. toont zich niet ontmoedigd en valt weder dapper aan. Hot spel wordt forscher. Aan Tikus wordt een maagstomp toegediend door der gasten linksback, die meermalen ruw s ml levert. Westfrisia speelt hierdoor blijk baar nog intenser en zelfs Tikus doet weer mede. Dit belet toch niet dat het de gasten gelukt uit een onmogelyk te beschrijven schermutseling voor het Westfrisia-doc! do gelykma r te fabriceeren. Hard wordt hier na gestreden om den voorsprong. De duister nis begint reeds te vallen. Het is weder Tikus die goed voorzet aan Ramkema. deze doet goed met het nu eens niet alleen te willen doen en geeft over aan den vrystaanden Hasman en met een on houdbaar "hot hebben de Enkhuizere weder de leiding. Het spel wordt hierdoor nog iets ruwer als Tekus weder het leder naar het W. F. C. doel brengt, wordt hij ongemakke lijk op ziide gestompd en gelukkig gaat ter zelfder tijd het fluitje voor den finish. HEILOO. Zondagmiddag speelde V .V. H. I tegen Zeevogels I en heeft gewonnen met 20. BEEMSTER. Gister speelde B. F. C. tegen W. F. C. 7 uit Wormerveer aldaar, welken wedstryd B. F. C. won met 74. door waar Koophandel, wier gast deze vreemdelingen waren, f 20 werd ontvangen. In totaal hebben 21246 betalend» bezoekers de tentoonsteling bezichtigd, het- gt eu eeu post van ontvangsten bracht van f 6739.30 Kersten Paaschdag bedroeg het bezoekers aantal 2814; Tweeden I'aascbdag werd het record-cyfer bereikt en bedroeg het aantal betalende liezoekers 3328 Spr. uitte zyn genoegen, dat het borgfouds niet behoefde te worden sproken. (Applaus.) Hierna werden den aanwezigen ververschin- gen aangeboden. Mej. Scalé bood hierna het besuur een fraaie door haar samengestelde album aan, welke als herinnering aan de voor bije teutoonstelling byna alle foto’s, berich ten, artikelen, enz. uit de bladen bevatte en waarin voorts alle bijzonderheden betreffen de deze tentoonstelling waren verzameld. De album was in de stadskleuren, rood en wit, uitgevoerd en de vervaardigster, die dit gedenkboek met een toepasseiyk woord aanbood mocht een woord vau dank voor haar waardeerend werk van den Voorzitter in ontvangst nemen, waarmede de vergade ring door eeu hartelyk applaus iustemdi' De album werd aan deu heer Hoek ter bewaring overgereikt en is voor ieder, die zulks wenscht, te bezichtgen. Hitna werden door deu Voorzitter de niet minder dau 120 gouden, zilveren, verguld zilveren eu bronzen medailles uitgereikt. De heer J. Dokter uitte er zyn genoegen over, dat het waarborgfonds niet was aan gesproken, waarvoor hy het bestuur dank bracht, alsook voor het vele moois dat tij dens de tentoonstelling was genoten. De Voorzitter van de afd. Berkhout bracht dank aan het bestuur en uitte zyn tevreden heid namens de afdeeling Berkhout van „Bloembollencultuur” met het succes be haald op deze tentoonstelling, waar menig kweeker z.i. nog veel geleerd had, De heer v. d. Laan richtte een dankwoord aan alle deelnemers en riep aller medewer king in voor een eventueel te houden ten toonstelling vau andere dan voorjaarsbloe men. De heer P. A. de Lauge bood vervolgens den heer Balk namens, eenige vrienden een fraaie tinnen kan aau "met toepasselijke in scriptie, als bljjk vau waardeert ug voor het vele werk tijdens de tentoonstelling. De heer Balk xegde hiervoor met ontroe ring dank. De heer London, die met den heer Kers- sens het buffet op de tentoonstelling gepacht had, had ook nog woordpn van waardeeriug aan het adres van het bestuur voor de goed» samenwerking. Al had de tentoonstelling spr. en zjjn col lega geen fiuautieel voordeel opgebracht, In de tweede klasse A behaalde D. E. C. een 3—4 overwinning op Helder, terwjjl West-Frisia met 21 van W. F. C. won. K. F. C. won van H. R. C. met 10. Hollandia verloor wederom; ditmaal met 52 van Z. V. V. Het begint er nu werke lijk droevig voor de Hooruschen uit te zien. De volledige uitslagen luiden: EERSTE KLASSE. Afdeeling I. Utrecht: U. V. V.— H. B. 3. Haarlem: R. C. H.Excelsior Amsterdam: AjaxE. D. O. Dordrecht: D. F. C.V. O. C. AFDEELING I. T WA 4*41 A L lïl QQP AEnkhuizen: West Frisia W. F. Helder—D. E. C. Velsen: V. S. V.Alcmaria Victrix Zaandam: Z. V< V.—Hollandia Koog a. d. Zaan: K. F. C.H. R. O. B Amersfoort: H. V. C.Haarlem Amsterdam: A. F. C.Zeeburgia Bloemendaal: Bloemend.- Zandvoort 14 Bussum: B. F. C.Velox 33 Derde klasse. Oost zaan: O. S. V.Assendelft 32 Beverwijk: De KennemersD. 8. V. 32 Purmerend: Purmersteyn—Hortus 1 Schoten: SchotenT. O. B. Vierde klasse. Uitgeest: UitgeestA. P .G. S. Res. tweede klasse. Alkmaar: Alcm. Victrix 11-V. V. A. H 11 Hoorn: Hollandia IIA. F. C. III 100 IJmuiden: Stormvogel» IIAjax III 20 Haarlem: Haarlem IIWat.gr.meer II 50 Afdeeling II. A'dam: De SpartaanH. F. O. R’dam: FeyenoordZ. F. C. R’dam: SpartaStormvogels Den Haag: H. V. V.—A. D. 3. Hilversum: 't GooiBlauw-Wit Afdeeling Zwolle: Z. A. C.—D. 0. AANKLACHT WEGENS MEINEED. Tevens vervolging van een rechtskundige ge vraagd. Bij den officier van justitie te Den Haag is een aanklacht wegens meineed ingediend tegen den heer J. P- P., direc- teur-generaal van de Hanzebank in het bisdom Haarlem. Deze aanklacht ging vergezeld van een verzoek tot voorloo- pige inhechtenisneming en het ter ver antwoording roepen van mr. A. A. M. e G. Laatstgenoemde wordt beticht als rechtskundige der bankinstelling de rechtbank op bedriegelijke wijze misleid en een onrechtvaardig vonnis te hebben, uitgelokt. Mr. de G. zou hiermede naar gezegd wordt, een middenstander te Leiden onrechtmatig hebben geëxecu teerd en in het bezit zijn gekomen van f 12.000- Bij de Orde van Discipline der Advocaten werd op schorsing en ont slag van genoemden rechtskundige aan gedrongen. De aanklacht gaat uit van den heer L G„ oud-directeur van den motor- en sleepdienst LeidenAmsterdam. en hopen en vertrouwen, mede namens de paro chianen van den H. Martinus te West- woud, dien morgen de jubileerende Missionaris aan het hoofdaltaar de H. Mis te zien opdragen, om mede getui ge te kunnen zijn van het groote voor recht den priester aangedaan tn teg.ehj«c met den plaatsbekleeder van Christus op aarde een gebed te kunnea storten om den goeden God te danken voor de buitengewone genade en weldaden deu priester gegeven- TUITJENHORN. R. K. Tooneelciub „St. Jacobus.” Op de vergadering van de R- K. Too- neelclub is besloten, dat bijzondere omstandigheden uitgesloten de uit voering, waarin voor het voetlicht zal worden gebracht „Fhanuel, de zoon van den Schriftgeleerde", zal worden ge houden op Zondag 8 Januari en Dinsdag 10 Januari a.s., zoodat jong en oud in de gelegenheid wordt gesteld dit tooneel- stuk te gaan zien. JULIANADORP. Een witte MoL Door den joqgenhee P. Delver, is dezer dagen een witte mol gevangen. Dit is wel een zeldzaamheid. In ,,'t Gulden Vlies” vergaderde Zaterdag middag het Comité van de Voorjaarsbloemen- tentooiuitelling, welke van 18 Maan tot 2f Mei in 't gebouw en op de terreinen van de voormalige Cadettenschool ^houden werd. Op deze bijeenkomst zouden tevens de tal rijk» diploma's en medaille» worden uitge reikt. De Voorzitter, de heer W. Balk, opende de bijeenkomst, waarbij ook veie prijswin naar» tegenwoordig waren, met een woord van welkom aan allen. Deor de vele eigen bezigheden van de beetuursleden alsmede door het vele werk aan de nazorg der ten- toonstellii dag van stelling zoolang op zich laten wachten. Spr. wees op den velen en omvangrijken arbeid, ’welke de comité-leden aau de tentoonstelling besteed haden en bracht op den eersten plaats een woord van hulde aan den volyv»- rigen Secretaris, den heer Blokker, voor zyn verdienstelijk werk in het belang van de ten toonstelling. (Applaus). Vevoigens bracht spr. dank aan den ad ministrateur, den heer Nyesen, de bureauliste, Mej. Scalé en niet ’t minet aan den initiatief nemer, den heer van der Laan. Dank bracht spr. tenslotte aan alle bollen- kweekers-inzenders voor hun bereidwillige medewerking. Het verheugde spr. dat de rekening sluitend gemaakt is kunnen worden, zoodat het waarborgfonds niet behoeft te worden aangesproken. Gaarne had spr. allen op dezen sluitingsdag een feestelyken ont vangst willen bereiden, doch de inkomsten, beinvloed door het minder gunstige weer tij dens de tentoonstelling hebben dit plan in duigen doen vallen. By een eventueel we der te houden tentoonstelling, hoopte spr. weer aller medewerking te mogen ondervin den. De heer Nytaen gaf hierna het zakelyk ver loop der tentoonstelling, welke een ontvangst van f 9252.14 H had opgebracht. Op een kleine post van tot eenzelfde be Wat het tentoonstellingsbezoek betrof, deelde epr. mede, dat 299 doorloopende toe gangskaarten verkocht zijn A f 3.34 kaar ten op den openingsdag A f 1.82 dagkaar ten na de opening A f 0.50; 496 kaarten A f 0.15; 18297 kaarten A f 0.30 en kaarten A f 0.10. Bovendien werd de tentoonstelling een gezelschap Duitschers bezocht, voor van de Kamer van T deze 2 maanden waren dan toch al tfiü' het ook een kostbare een aange- i- name yacantietyd. Spr.'s hoop was thans ge- toe te ..rengen vestigd op een volgende tentoonstelling, -reserves mees- Met een dankwoord aan allen sloot de heer Balk hierna deze bijeenkomst. 5—1 Apeldoorn: A.G.O.V.V.Ensch. Boys 2-1 Almelo: HeraclesVitesse Wageningen: Wagen.Rub. et Vei. Afdeeling IV. Tilburg: Longa—P. S. V. Eimihoven: EindhovenN. A. O. Tilburg: N. 0. A. D.—M. V. V. Den Bosch: B. V. V.—Willem 11 Roermond: RoermondWilhelmina Afdeeling V. Groningen: VolocitasVeendam Groningen: G. V. V.Leeuwarden Meppel: Alcides—Achilles Leeuwarden: FrisiaBe Quick

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 2