Dagblad. 'Wijn des Levens doet koorts verdrijven JAN DE VRIES, I Tweede Blad I ALKMAAR. Bloedzuiverend Eetlust opwekkend Zenuwstillend •- MAANDAG 5 DEC. 1927. ALLE BANKZAKEN. HANDEL EN MARKT. PROVINCIAAL NIEUWS. DE LANGE DE MORAAZ I i „Zang en Vriendschap." BURGERLIJKE STAND. Op hoog bevel! Goedkoope Volksdrogisterij Telefoon 324 Za id narkt 58 Alkmaar. Portefeuilles Portemonnaies, FRANKENBERG TELEGRAMMEN. Noord-Hollandses octretaken via On- koeten voor de Al KMAAR. HEEMSKERK. rijk te willen verhoogen. van den schrik bekomen. I en EEN-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. ALKMAAR. de het oud 31 jaar, gescheiden echtgenoote irnelia Oom» wonende te Oudoru AMSTERDAM, 3 Dec. De aardappelprijzen waren heden onver anderd. Aanvoer 3 ladingen. 3110 H. L. GEEN OVERWERKVERGUNNINGEN De Syndicalistische federatie van metaal bewerkers heeft zirh tot den Minister van Ar beid gewend, met het verzoek, na 1 Januari 1928 geen overwerkvergunningen meer te willen toestaan, daar er thans geen noodtoe stand meer bestaat. 10-jarig bestaan. EEN VERZOEK. Dezer dagen hebben confectie-fabrikanten te Amsterdam en Rotterdam zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, met het verzoek, de invoerrechten voor hun produc ten, damesmantels en japonnen, in verband met de dumping van het buitenland, belang- NOORD-SCHARWOUDE, 3 Dec 11.800 K. G. uien f 8.50—f 9.10. Grove f 9 f 9.20. Drielingen f 8.50—f 9.10. Nep f 5.30. 12.800 K. G peen f 2.90—f 3.50. 126.400 K. G. roode kool f 7.70f 11. Doorschot f 6.10 f 9.80. 44.200 K. G. gele kool f 4—f 6.40. 48.800 K. G. Deensche witte kool f 3.50 f 4.20. Doorschot f 3.10—f 3.20. 3800 K. G. witte kool f 1.70f 2.50. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Gemeentelijke Dienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Voor vrouwelijk personeel, ingang deur administratie. Geopend van 91 en van 25 uur. Des Zaterdags vau 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maandag- en Donderdagavond van 78 u. Mannen. Aangeboden: 1 bankwerker; 2 betonwerkers: 1 boekbinders 2 bcerenarbei- OUDORP. Geboren: Laurentius Albertus, z.v. Albertus Tamis en E. C Tuinman; Petrus, z.v. N. Venneker en A. Korver; Sophia, d.v. Jac. Teeselaar en J. Z. Billik; Maria Johanna d.v. d.v. F. A. Hazes en P. Vel; Johanna, d.v. H. Blejjendaal en A. C. M. Ligthart; Nora, d.v. H. M. Lugthart en 8. M. L. Zonneberg. Ondertrouwd: Pieter Vader, oud 33 jaar, weduwnaar van Geertje Boekel, landbouwer te Koedijk en Maartje van Eseeveld, zonder beroep, van Coi HEILOO. Geboren: Cornelia Jacob, z. v. Theodorus Velzeboer en Antje de Groot Maartje, d. v. Theodorus Dekker en Engelina v. Pover. Evert z. v. Dirk de Moor en Geertruida de Rooy.^ Margaretha Maria, d. v. Willebror- dus Nanne en Neeltje Liefting. Elisabeth Divera, d. v. Willem Smit en Ava C. Boekel, Petrus Johannes, z. v. Petrus A van Kessel en Anna van Wonderen. Gerardus, z. v. Dirk Visser en Helena van Steeg. Anna Catharina, d. v. Johannes Tromp en Geer truida J. Kunst. Annie Cornelia, d. van .Tan Rus en Aaltje Zwartjes. Patje, d. v. Jan Huitcma en Janna Huitema. Oveleden: Jan Braak, 83 jaar; Margaretha Bertha Veihuizen, 23 jaar, echtgen. van A. Velchior; A.Tacoba C. Oirde. 64 jaar. weduwe van P. P. Binriche; Martina E. C. A. Vrede. 42 jaar. weduwe van L. Reynvaan; Joseph Groot, 6 maanden, z.v. G. P. Groot, Ondertrouwd: Bernardus van der Laan. 24 jaar en Mafia A. F. J. Verks. 23 jaar; Wou- terus Kaandorp, 21 jaar en Maria den Nys, 25 jaar; Hcndrk J. Schuit, 26 jaar en Anna Keppel. 25 jaar: Jan Cly, 52 jaar en Johanna W. Bosboer, 52 jaar. Getrouwd: Leendert C. Esveldt, 26 jaar en P. J. C. Pincrichs. 28 jaar: Bernardus van der Laan, 24 jaar en Maria A. F. J. Verks. 23 jaar: Jan Cly, 52 jaar en Johanna W. Bos bier, 52 jaar. men althans brandstollen Winterzorg. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering gesloten. dors; 1 bouwk. opzichter; 2 broodbakkers; 4 chauffeurs, 1 chem.wasscher, (1) drukker, (4) 19 grondwerkers; 1 hotelbediende; 10 kan toorbedienden; 3 kleermakers 1 koetsier, 1 (2) letterzetters, 1 loodgieter, 1 loopknecht; 1 machinezetter, 2 mach, houtbewerkers; 7 magazijnbedienden; 14 (1) metselaar, 2 meu belmakers, 1 monteur, 18 opperlieden, 6 pakhuisknechts, 27 schilders, 2 schippers, 1 scheeps-timmerman, 1 schoenmaker (11) 13 sigarenmakers; (3) 1 smid, 1 steenhouwer, 8 stukadoors. 1 stoker. 1 straatmaker, (1) 22 timmerlieden, 3 tuinlieden, 2 voegers, 2 win kelbedienden. (19) 111 losse arbeiders. De tusschcn haakjes geplaatste cijfers heb ben betrekkin? op de tewerkgesteiden in de werk verschaffing. Vrouwen: Mn"el»o'’en: 5 werksters. GevraacT; Dagmeisje. GEMEFNTEBUREAU VOOR ADVIES P’J BEROEPSKEUZE. (Doelenstraat). Geopend op Donderdagavond van 78.30 en op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Advies kosteloos. AGENDA R. K. VOLKSBOND*. DINSDAG: half 9 Ontwikkelingsavond Volks bond. ZATERDAG: Contributie-betalingen op de gewone uren. 56 uur gelegenheid om te sparen. 78 uur Spreekuur Bureau voor Arbeidsrecht. Voor bet Ondersteuningsfonds hebben op Zaterdag 10 December zitting de heeren Spui- man en Hink. Behou lens verhindering zal de Secretaris van den Volksbond voor de leden te spreken zijn van 121 uur in .,St Willibrord”, en wel op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag. De „Alkrn. Crt.*’ meldt. Naar aanleiding van een artikel in den loop van dit jtar fn het Noord-Hoil. Dagblad opger.omen, en waardoor de heer G. Smits te Heiloo zich beleedigd gevoelde, had deze een klacht by de justitie ingediend. Vervolgd is toen niet de hoofdredacteur die verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud van het blad is maar de directeur- uitgevers, de heer Van Hamersveld. Deze is de vorige maand vrijgesproken en het Noord-Holl Dagblad heeft daarover zijn voldoening uitgesproken en opgemerkt hoe onjuist het standpunt der justitie geweest is, die niet den hoofdredacteur, maar den direc- teur-uitgever ter zake van een persdélict ver volgde. Ook het Ned. Juristenblad heeft aan kwestie een beschouwing gewiid Het betoogt, dat de verantwoordelijkheid den uitgever zich slechts aansluit bij feitelijken toestand in het ALKMAAR, 8 Dec. Eierveiling. Kleine f 8—f 9.20 56—58 K. G. f 9.30— f 10. 58—60 K. G. f 10—f 11. 60 - 62 K. G. f 11—f 11.50. 60—66 K. G. f 11.20—f 11.40 per 100 stuks. Aanvoer 1300 eendeieren f 8.40 per 100 stuks. ILPENDAM. Toewijzing dienstplichtigen. De toe wijzing van de dienstplichtigen van de lichting 1928 is voor deze gemeente als 1 volgt vastgesteld; K. J. de Goede, T. J. van Gog, E- Pronk, 21e Reg. Infanterie, Amersfoort; 2e ploeg, tijdvak van op komst van 1 tot 5 Oct. P. Klooker en K. Talsma 21e Reg. Int. Ie ploeg, tijd van opkomst van 2 tot 6 Januari. F. J. Schreuder, 2e Reg. onber. attele- rie, le schoolbatterij, Naarden, le ploeg tüd van opkomst 1 tot 5 Mei. naar Beverwijk, Noorderparklaaa 7. Lamb. J. de Boer, z.b., naar 'e Gravenhage, Z. O. Buitensingel 138, A. Corn. Welage, z. b., naar Uitgeest. A. M. Beentjes, dienstbode, naar Wijk aan Zee en Duin, F 41. Jan Jac. Slot, arbeider, naar Haarlem, Holsonstraat 2. Jac. M. Schuyt, z. b., naar Wyk a. Zee en Duin, Hoflanderweg F 71. Joh. E. Beentjes en gez., arbeider, naar Haarlem, Hudsonstraat 2. Jac. 126. Cath. M. A. de Rujjter, dienstbode, naar Haarlem, Kleine Houtweg 1. E. Jansen, dienstbode, naar Zantdvoort. Duin 3. M. Kruit, dienstbode, naar Heemstede, J. v. Gooyenstraat 15. PIUSGESTICHT. De bouw van het nieuwe Piusgesticht aan het Nassauplein is, d.d. gisteren, gegund aan dep heer A. Buur, aannemer, alhier. Bij bet bestuur van het Piusgesticht is een gift van 500 ingekomen. WINTERZORG. Vrijdagavond hield de afdeeling Winterzorg van den R. K. Volksbond haar jaarvergade ring. Uit de medeelingen bleek, dat geleverd zijn 100 ton anthraciet en 50 ton eierkolen. De ontvangsten hebben bedragen 4143.14. De uitgaven 4097.40 Batig saldo 45.73K. De aftredende bestuursleden werden her kozen. De oontrdle-commissie rapporteerde, dat hoeken en bescheiden in de beste orde wa ren bevonden. Voorts werd besloten, het volgend jaar Keen brandstoffen meer te verstrekken aan Personen, die geen lid zijn van den Volks- bond. Nfet-leden, die op het oogenblik gere geld bonnen koopen, kunnen zoo doorgaan voor den inkoop van 1928, doch na dien tijd zaJ men lid moeten zijn van den bond, wil ENKHUIZEN. Uit den Raad. Voor de verdere behande ling der gemeentebegrooting kwam de Raad Donderdagavond weder bijeen. Afwezig de heer Stapel wegens ongesteldheid. Eerst komt aan de orde een voorstel ~an B. en W. tot aankoop van een tweetal perceelen grond aan de Langeduinstraat groot respectievelijk 0.1.90 H.A. en 0.69.71 H.A. voor den prye van f 3.25 per vierk. M. Het voorstel wordt aangenomen. Voortgegaan wordt tot behandeling van den post kosten brandweer. De post wordt vastgesteld op f 385. Subsidies. Aan de orde komt subsidie Burgerwacht De heer Rodenburg is hier vierkant tegen. De heer Schild zegt, dat dit instituut nu toch wel van de baan kan. Als de heeren van de Burgerwacht willen schieten moeten zij dit zelf maar betalen. De heeren Sluis en Stavenuiter betoogen, dat de Burgerwacht nog wel degelijk reden van bestaan heijft. De heer Kalman zegt, dat Troelstra op zijn 65sten verjaardag nog heeft gezegd, dat er nog andere middelen bestaan om de macht in handen te krijgen dan alleen de stembus. Na stemming blykt dat de stemmen staken over deze post. By voorstel van B. en W. wordt de subsi die voor bestrijding der tuberculose vastge- steid op f 800. Aan de orde komt de subsidie aan de Ver- eeniging „Het Witte Kruis”. Op voorstel van B. en W. wordt de sub sidie gebracht van f 1000 op f 1500 met de bepaling, dat twee leden van den Raad als gedelegeerden zitting zullen nemen in het bestuur. Voor heilgymnastiek ten behoeve van kinderen bij den Scboolartsendienst aan gesloten scholen wordt uitgetrokken f 350. De heer Roosendaal wjjst op den slechten toestand waarin verkeeren de Molenweg en de Klapperstraat. De Voorzitter zegt toe een onderzoek in te stellen. De heer Roosendaal geeft in overweging deze wi -ken aan te besteden aan firma's die dat kunnen uilvoeren. De heer Rodenburg wil het gebouw voor dakloozen inrichten voor paardenstal of dit gebouw voor inenschelyke bewoning in or de te brengen. De Voorzitter zegt, dat dan de menschen het gebouw niet meer verlaten. Men moet in deze kwestie bet verstand laten spreken en niet het hart. Besloten wordt de water bak by het gebouw te onderzoeken, naar aanleiding van klachten dat dit water niet zou zyn te gebruiken. De heer Rodenburg stelt voor het voorma lig gebouw van den Registratie-ontvanger, dat verhuurd is aan de A. J. C. voor f 100 aan deze vereeniging te verhuren voor f 50. De beer J. Stavenuiter verklaart zich hier tegen. Spreker zou geheel niet aan deze ver eeniging wihen verhuren. Het voorstel wordt verworpen. In de behandeling komt Hoofdstuk derwys. De heer Schild vraagt, hoe het komt, dat de subsidie voor de R. K. Bewaarschool is verhoogd. De heer Volgers zegt, dat dit onderwijs lang niet zooveel kost dan het openbaar Be waarschool onderwys. De heer S. Stavenuiter zegt, dat op deze school vele kinderen gaan van groote ge zinnen die het schoolgeld niet best kunnen betalen. De post wordt verhoogd met f 200 en gebracht op f 100Ö.Het hoofddetuk wordt geheel goedgekeurd. De S. D. A. P. stelt voor een post van f 1.uit te trekken voor de oprichting van een openbare leeszaal. De heer Kafman zal hier voor stemmen. De heeren Stavenuiter verklaart zich tegen deze post. Niet om deze gulden, dcch om het beginsel. Over dezen post staken de stemmen. Aan de orde komt kosten van steun aan behoeftigen krachtens betaalde steunregelin gen. De heer Rodenburg stelt voor aan de ver strekking van toeslag op melk ook toeslag te verleenen op eieren. B. en W. zyn hier wel voor doch dan moet do steunverleening gaan over het Al gemeen Arinbestunr. Een lange discussie volgt op dit voorstel hetwelk ten slotte wordt aangenomen. Uitgetrokken wordt f 8000 voor werkverschaffing. De heer Viseer wil de georganiseerden het eerst aan werk helpen. De heer Roozendaal zegt, dat de men schen aan het werk komen over de arbeids bemiddeling. Daar is het gewoonte dat zij die het eerst zyn ingeschreven ook het eerst aan het werk komen. B. en W. zeggen dat zij de menschen het eerst aan het werk zetten die dit het meeste noodig hebben. Aan de Vereeniging „Bloemenlust" wordt een subsidie toegekend van f 200. Aangevraagd is door het R. K. Militair tehuis te Amersfoort en het Prot. Ohr. dito te Helder een subsidie. De heer Rodenburg verklaart zich nier tegen. De heer Roozendaal zegt dat dit es» verkapte subsidie is aan Christelijke loesza len. De Voorzitter zegt dat te Amersfoort bjj. na uitsluitend de jongelieden uit de plaats waren geplaatst. Subsidie is aeker heel gixjd besteed. Besloten wordt een subsidie te ver leenen van f25. De begroeting is hiermede afgewerkt. Op de inkomsten is geen enkele aanmerking ge komen. De heer Zwaan wil een woord van hulde brengen aan den Voorzitter voor diens on partijdig beleid. De vergadering beaamt dit met applaus. De Voorzitter dankt de leden voor de goe de toon, die heeft geheerscht tijdens de be- raaslagingen en sluit hiermede de vergade ring. Geslaagd. Mej. H. Boendermaker, alhier slaagde 2 dezer te Amsterdam voor apothr ker-assistente. ONGEVAL. Zaterdagmorgen kwart na 10 kwam de heer J. Kaariidorp van Bergen met zyn 2-wieligen kapwagen aangereden, toen op het Zevenhui zen een lemoen brak. Het paard kwam daar door te vallen, met het gevolg, dat de wagen naar voren helde en de daarin zittende dame eruit viel. Zij bekwam een hoofdwonde. Ten huize van den heer P. Eeken kon zij Sigarenkokers R elsnecessaires in prima gegarandeerd leder. deze blad van den dagbladbedrijf, omdat de uitgever den inhoud van zijn or gaan niet kan kennen en dit bovendien on- gewenscht is, omdat zij den uitgever er too zou brengen censor te worden over het re dactioneel deel van het blad. Het verloop dezer zaak heeft den aankla ger. den heer Smits te Heiloo. den indriik gegeven, dat zijn klacht door het dagvaar den van den verkeerden beklaagde niet tot liet re»ul*sat geleid heeft, dat hij er van ver wacht had. Hij deelt ons mede, dat hij zich, na zeker heid te hebben verkregen, dat de Officier van Justlth geen termen aanwezi? achtte, in de uitspraak in deze zaak appèl aan te teeke- nen. tot den Minister van Justitie gewend hoeft. Hij heeft den Minster medegedeeld, dat zyn klacht ging tegen de redactie van het Noord-Holl. Dagblad en dat men z. i. ten onrechte den directeur had vervolgd. Bij het overleggen van alle bescheiden heeft de heer Smits den Minister medege deeld. dat zijn rechtsgevoel niet bevredigd was en den Minister verzocht alsnog een strafvervolging tegen den hoofdredacteur te laten instr'Jen. In antwoord hierop heeft hij thans het volgende schrijven van den Officier van Ju stitie te Alkmaar ontvangen: Namens Zi;ne Excellentie, den Minister van Justitie deel ik U mede, dat in ver band met Uw desbetreffend verzoek al«nog een strafvervolging zal worden ingesteld tegen den redacteur van ..Ons Blad." Hieruit hliikt. dat deze kwestie waarschijn lijk weldra opnieuw voor dc Arrondisse» ments-Rechtbank hier ter stede behandeld zal worden. HOOG WATER. PARIJS, 3 December. Naar uit Avignon gemeld wordt, stijgt de Rhöne, tengevolge van den hevigen regen der laatste dagen onrustbarend. Daar ook de zyrivieren wassen, vreest men groote overstroomingen. DE VALSCKE HONGAARSCHE OBLIGATIES. PARIJS, 3 December. De Fransche politieambtenaar, die in ver band met de zaak der vervalschte Hongaar- sche obligaties naar Weenen en Budapest is gegaan, om aldaar .een onderzoek in te stel- Feest-Commiesie samengesteld om de noo- len, is gisteravond te Parys teruggekeerd. I Talrijke fotografieën van de correspon- I dentie tusschen Blumenstein en zijn mede plichtigen heeft hij meegebracht. Zij zyn belangrijke bewijsstukken, DE VOORBEREIDENDE^ ONTWAPENINGSCONFERENTHSr^ GENfrVE, 3 Dec. De Volkenbondscommissie ter voorberei ding van de internationale ontwapenings conferentie zal heden haar werkzaamheden beëindigen. De leider der Russische delegatie. Litwl- nof, zal waarschijnlijk nog eenige dagen te Genève blijven, om met den minister-presi dent van Litauen en eenige andere personen besprekingen te houden. Bervolking. Ingekomen: Arn. N. Pekel, z. b., Oudendyk A 98, van Baarle-Nassau. Corn. J. M. de Wolf en echtg., tuinder, Wyk- weg C 14b, van Wijk aan Zee en Duin. Jac. I N. Slot en echtg., z. b.. Hofland C 57e, van Zaandam. M. Poulain en gez., los arbeider, Hofland C 57f, van Assendelft. Vertrokken: J. Langhorst en kind, k., naar Hilversum, 3e Oosterstraat la. Petr. J. Hourik, vleeschhouwer naar Heemstede, Achterweg 16. Alb. van Roon en gez., arbei der, naar Wyk aan Z«ee en Duin, Hoflander weg F 170. Geertr. Cl. de Ruyter, dienstbode, BERGEN. Stróopen met de lichtbak. Door de Rijkspolitie te Bergen aan Zee is tegen iemand uit Egmond aan Zee proces-verbaal x opgemaakt wegens het stroopen met de licht bak. Een negental konijnen werden in be slag genomen. Drankbestrijding. In eene gisteravond gehouden vergadering in het R. K. Vereeni- gingegebouw werd besloten tot oprichting van een afd. van het Kruisverbond en van de Mariavereeniging. Tot bestuursleden van het Kruisverbond werden gekozen de heeren Nie. Vrasdonk, J. N. de Koning en G. Rui- tenburg. De bestuursverkiezing voor de Ma ria vereeniging zal in een volgende vergade ring plaats hetlen. INDISCHE DIENST. De heer A. G. A. ter Berg, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, alhier, is bestemd voor uitzending naar Ned. Indië, als onder- wjjzer 2de klas bij het openbaar lager onder lijs. Zooale wjj reeds eerder hebben medege deeld. heeft het dubbel-mannenkwartet „Zang en Vriendschap”, ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan een nationalen zangwed- strijd uitgeschreven; In verband hiermede achten wy het niet ongewenscht, enkele gegevens omtrent het kwartet te publiceeren. „Zang en Vriendschap” dan werd officieel opgcricht den 28en Mei 1918. Deze oprich ting was een gevolg van een op een feest avond van het Gemengde Koor'„Nieuw Le ven” en het Mannenkoor „Orpheus” gehou den ouderlingen Zangwedstrijd, waarbij het Kwartet, toen onder den naam van „Pathé- Kwartet”, den eersten prjjs verwierf. Als Directeur van het kwartet fungeerde gedurende de eerste vier jaar de heer B. Es sen. De leden van het kwartet zijn: eerste te noren: .1. de Vries en J. Pjjper; tweede te noren: A. Boll en J. Dik; eerste Bassen: A Haasbroek en P. Haasbroek; tweede Bas sen: A. v. d. Goes en Th. J. van Vegten, van wie het meerendeel vanaf de oprichting lid is. Den negenden Juni 1922 werd de heer Corn. Jonker als Directeur van het kwartet benoemd, waardoor een groote verandering in het program kwam. Hoewel de heer Jon ker schroomde zijn benoeming te aanvaarden, aangezien hy tot dusver zich alleen op het terrein der instrumentale muziek had bewo gen, nam hy toch zyn benoeming aan. Hy werd ook voor de vocale muziek zoo enthou siast, dat hy zich met ijver daaraan wijdde en reeds na een jaar zyn diploma als Koor dirigent behaalde. Thans heeft hy reeds vyf koren onder zyn leiding. Onder Directie van den beer Jonker werd serieus gewerkt. Concerten werden gegeven, zoowel te Alkmaar als in de omgeving, voor verschillende doeleinden, o.a. een Concert in de Remoastrantsche Kerk, ten bate van de noodlijdende Beeldende Kunstenaars in Ne derland (de afdracht was groot f 234.05); een Concert in de Remonstrantsche Kerk ten bate van het Drentsche Kind (afdracht f 192.04); te Egmond aan den Hoef in samen werking met bet Concert-Bureau Ernst Krauss ten bate van de noodlijdende Akade- mie voor Muziek en Festspielhaus „Mozar- teum” te Salzburg. Tevens werden concer ten gegeven in het Stadsziekenhuis en het T huis voor ouden van dagen en ten bate van de Alkmaarsche Kinderbewaarplaats. Voorts heeft het kwartet vele malen zijn medewerking verleend bij Avonden en Con gressen van de meest uiteenloopende ver- eenigingen. Zondag j. L concerteerde het Kwarjet voor v ttigste maal onder leiding van zijn ‘e- genv/oo.uigen Directeur. je Soiree's van het kwartet Kenschetsen steeds door een eigen aantrekkelijk pro gramma en gezelligheid. Directeur en léden doen den naam van het kwartet alle eer aan, nl. zang en vriendschap. Hoewel tijdens het Directeurschap van den heer Corn. Jonker, kwartetwedstryden m do omgeving sporadisch voorkwamen, is kwartet toch enkele malen in een zangwed- strijd uitgekomen en gelauwerd te Alkmaar teruggekomen. Ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan nu, schrijft het kwartet een Nationalen Zang-wedstryd uit voor Dubbel Mannen- Kwartetten, Dubbel Gemengde Kwartetten en Kleine Koren, te houden op de beide Paaschdagen in 1928. Hiervoor bestaat reeds groote belangstelling van verschillende zij den, ook van buiten, temeer daar het in onze, in de Zangerswereld zoo bekende Victorie- stad zeer vele jaren geleden is, dat derge- Ijjke wedstrijden werden gehouden. Er wordt dan ook op de algeheele mede werking van de Burgerij gerekend om het Concours op een voor AJkmaar waardige wijze te doen slagen. Bereids zyn een Uitvoerend Comité dige voorbereidingen te treffen, terwyl ver schillende vooraanstaande ingezetenen van onze Stad verzocht zullen worden, deel utt te maken van het Eere-comité. De burgemeester heeft zich bereid ver klaard, het eere-voorzittersehap van het eere- comité op zich te nemen. Het secretariaat is gevestigd: Boomkamp- straat 34.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 5