Firma P. Th. YPMA, Lingsiiriat 89 Hlkmaar. GELDZORGEN Kiept gestie inmofoons M pricbtiio pleten. aange- DE ADMINISTRATIE LANGENDIJK. LANDBOUW EN VEEJEELT TEXEL. OUDKARSPEL. RADIO. GEMFNGD NIEUWS, NA DEN DOOD VAN PISUISSE. ANNA PAULOWNA. zullen U niet kwellen als U een ongeluk overkomt en geabonneerd zijt op dit blad dat U gratis op aanvraag een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot zeer hooge bedragen, verstrekt. Uitkeeringen van f 25.> tot f 3000.-. Abonneert U op dit blad en vergeet geen verzekerings polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebber vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer uit. Als U een ongeluk overkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitkeeffng doen gelden. ■rt» 'ok werd waren uitgegeven 20 24 Paar zakken. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE HOORN. (Vervolg). ameente >jj Kon. i ver- 'e Voorzitter, de heer A. Mijts, open met een de UITGEEST. Naar Indië. De dienstplichtige W. Oos- terwal. uit. deze Gemeente, is niet eene vrij willige verbintenis overgegaan bij het leger in Nederl.-Indië. irgeplaatst van het Wapen der Infan- I de Sc.hooRompagnie van den Motor- HE1LOO- Gevonden; Paar Slobkousen. - Verforen: MEDEMBL1K. Een wrak. Alhier werd door een drij vende bok uit Amsterdam de onlangs gestrande sleeoboot „de onderneming" van den heer Huisman in de haven ge sleept. De boot bleek door den storm en vorst vriiwel vernield te zijn. Het transport trok veler belangstel ling. OVERPLAATSINGEN. De hierna vermelde dienstplichtigen, uit de Gemeenten, aohter hunne_namen vermeld, zijn ovei terie bij dienst, n.l.t J. Delie. uit de Gemeente Alk maar. N. Boots, uit Hoogwoud, J. Lute ?n B. W. Roozen, uit Caetricum. J. J. Oudejans, uit Spierd:!k, J. W. Sinnige. uit Heemskerk. L. Strooker, uit Egmond a.d. Hoef, J. J. van Wonderen en 8. Schotten, uit Bergen N.-H. J. Nieuwdorp, uit Punnerend. C. G. Tabak, uit Beverwijk. J. Renoojj. uit Abbeker, N. T. Fonman. P. Bakker en R. C. Koe, uit Ziipe. Th. de Boer, uit Hoorn, A. Peperkamp, uit Uitgeest, en J. C. Rentenaar, uit Sehager- bntg. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vergadering hoofdbestuur. In de jongste vergadering van het hoofd bestuur der Holl. Maatschappij van land bouw werd medegedeeld, dat het K.N.L.C. de zienswjjze der H. M. v. L. had gevraagd over de voorontwerpen van wet tot wijzi ging der Invaliditeitswet. Het gaat hier hoofdzakelijk over de verhooging van de loongrens van f 1200 tot f 2000 en over een regeiing, waardoor arbeiders, die aangeno men werk verrichten, steeds onder de wet zullen vallen. Het hoofdbestuur bleek van meening, dat deze wijzigingen voor den land bouw van zeer groote beteekenie zijn en dat het bedrag van f 1200, in 1913 vastgesteld, in waarde ongeveer overeenkomt met f 2000, tegenwoordig. Oedep Staten van Noord-Holland hadden verzocht het gemotiveerd oordeel der H. M. v. L. kenbaar te maken over de instelling eener commissie van onderzoek naar de mo gelijkheid om den land- en tuinbouw in Noord-Holland blijvend loonend te maken, zoowel in het belang der producenten al» in dat der consumenten. Het vraagstuk van den tusschenhandel zou hierbij ter sprake ko men. Het ontwerpen van een antwoord werd opgedragen aan den voorzitter en den secre taris. Met den juwelier J. van Straten te Hoorn zal een overeenkomst worden gesloten wor het leveren van medailles voor afdeelings- tentoonstellingen enz. via het hoofdbestuur. De prijzen ziin bij een dersrelnken gecentrali- eeerden aankoon aanmerkelijk lager. Besloten werd steun te verleenen aan de pogingen om te Texel een lagere landbouw school gevestigd te kriigen. De heer D. de Boer Dzn. werd herbenoemd als commissa ris der Onderlinge Brandverzekering. Garantie en concurreerende prjjzen bij Landarbeiderswet. Bjj Kon Besluit is aan deze gemeente een bedrag van f2700. als voorschot verstrekt, ingevolge de land arbeiderswet. De exemplaren zijn in hoofdzaak ten verkoop verdeeld over Amsterdam, Rot terdam en Den Haag. Ook in deze laat ste steden is tot inbeslagneming overge gaan- CONFERENCIER EN ECONOOM. De heer Henri Marchand, die sinds drïz jaren conferencier ia bjj „Mille Colones” t« Amsterdam, heeft met succes aan de Univer- siteit het examen afgelegd voor leeraar M. O. in de Staathuishoudkunde en Statistiek. 10.50-^-11.00 Concert. 12.50—2.10 Orkest concert. 5.055.55 Orkestconcert. 8.50 11.20 Concert. Opera-fragmenten. Orkest, koor en ««disten. lAnaenbera, 469 M- 12.25-1.50 Orkestconeert. 5.20—6.90 Or kestconcert. 7.85 Volkliederen en duetten. Héléne Ijichmanski-Schaul. sopraan. R. Heil, tenor. Wrcag-orkest. E. Grape, pianobegel. 9.40 Sluiten. K/irnqsu»>sferhausen, 1250 M. 11.207.05 lezingen en lessen. 7.80 „Dl« Heilige", muzik. legende van Cart Haupt mann. Muziek van M. Gflrlitt Hamburg. 995 M. 8.95 Orkestconcert. 8.20 „Wie Pavianz aprechen”, een wetenadi. hoorsnel van Schi- rokauer. 8.85 Vocaal concert. E. Sohleo, praan. 10.4511.20 Dansmuziek. Brussel 509 M. 5.206 20 Daaemuziek. 8.35 Orkestconcert, 9.50—10.35 Dansmuziek. Vrijstelling. Bjj beschikking van den Minister van Oorlog, is aan den dienstplich- tgc M. A. Kaas, uit deze Gemeente, met in gang van 23 Februari a.s., vrijstelling van den dienstplicht verleend. DINSDAG 6 DECEMBER. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.85—2.00 Luntfimuzltx door het ANRO-trio. 8.004.00 Knipcursus door Mevr, de Leeuw v. Rees. 5-306.00 Le zing door J. Kluit: Een praatje over autu- mobielbelasting. 6.007.15 Dinermuziek door het ANRO-trio. 7.15—7.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politieber. 8.109.00 NOV. Concert voor oude instrumenten. Jean Devert, viola d’amore v. Isterdael, viola da gamba. Gravekitte, clavecin. 9.00 Populair concert door het ANRO-orkest O. 1. v. Nico Treep. 10.00 Persber. 10.15 Voortzetting v. h. concert. 10.80—12.00 NOV. Vrooijjke avond. „The Queens Melodiste Dance Or- chestre. Wouter Loeb, humorist, a. d. vleu gel hegeieid door Jan von Lindern Hawaiian duo s door de heeren A P. H. Berkhuysen, hawaiian guitaar en W. v. d. Ven, guitaar. Huizen, J84O M. Na 6 uur 1950 M. 12.30—1.30 KRO Lunchmuziek door het trio Winkels. P. LuMenhouwer, piano, lei der. H. Scholl, viool. O- Hendriks, cello. 6.30 7.00 Esperantoles KRO. 7.007.80 Engel- sciir les KRO. 7.30-8.00 Cursua Kerklatijn door Leo Speet. 8.00 3e Tilburgache KRO- avond, aangeb. door de studenten v. h. Mu ziek-conservatorium der R. K. leergangen, afd. Profane muziek te Tilburg, Dir. W. v. Kalmthout. Het strijkorkest v. h. conservato rium o.l. v. W. v. Kalmthout Mej. Riet de Rooy, piano. N. Utens„viool. Mej. Jos. Smits, sopraan. Mej. A. Piscaer, pigno. F. d La'Tschot, viool. J. v. Susante, plano. Mej. Vertinden, sopraan. Mej. Blommaert, piano. Snr.. W. v. Kalmthout. Daarna persberich ten. Darentrg, 1600 M. 11.20 Band van H. M. Royal Airforce. 12.20—2.20 C. Windeatts band en soli, so praan, bariton, piano. 250 Muziekles. 3.35 Fransche les 4.05 Concert. 4.20 Orkestcon cert. 5.20 Boekenpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.95 Lezing. G.SO^Nleuws- ber. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Causerie. 7.35 Mendelssohn's pianomuziek. 7.45 Ij zing: The dark Ages. 8.05 Militaire band en Aksarova, sopraan. Zaaloff-kwartet. 8.20 Le zing: Men and machines. 9.20 Nieuwsber. 9.50 Muziekles. 10.00 Pianoduetten en Fran- sche liedjes. 8. Bertin, sopraan. E. Baltlett en R. Robertson, piano. 10.55—12.20 Dansmu ziek. Parus, ..Radio-Paris", 1750 M. De aanvoer van stapelgroenten in No vember. In de afgeloopen maand werden de volgende hoeveelheden stapelgroenten aan gevoerd aan de veilingen; de cijfers tus- achen haakjes zijn die van November van het vorige jaar. Roode kool: Broek op Langendijk 96, (107) Noord-Scharwoude 177 (127), samen 273 (234) wagons A 10.000 K. G. Gele kool: Broek 100 (79). N. Scharwoude 56 (38), samen 156 (117) wagons. Witte cn Deensche kool: Broek 73 ((37), Noord-Scharwoude 117 (168), samen 190 (805) wagons. Het groote verschil is het ge volg van de geringe hoeveelheid gewone wit te kool in dit jaar. Uien: Broek 24 (23), N. Scharwoude (10), samen 44 (33) wagons. Peen- Broek 12 (7), N.-Scharwoude (15), samen 36 (22) wagons. Totaal: Broek op Langendijk 305 (355), Noord-Scharwoude 394 (358), «amen 699 (713) wagons. Hoewel de eindcijfers weinig verschil op leveren, wjjst de grootere aan voer van gele kool uien en peen in dit jaar op beteren toe stand; dat witte kool bij vorig jaar ten ach ter blijft is niet te verwonderen en geheel aan den geringeren voorraad te wijten. Intus- •chen is ook iets minder Deeneche wite kool afgezet als vorig jaar. Van roode kool is on danks den veel kleineren voorraad in deze maand nog meer aangevoerd als vorig jaar. Ook dit toekent duidelijk de veel grootere vraag die thans naar dit artikel bestaat. Polder" groot 6.46.20 H.A., eigendom van den heer T. Bouwman te Medem- blik. Bedrijfscontrole. Vanwege „Akker bouw" is een cursus geopend in be drijfscontrole met 20 cursisten. Leider is de heer C. Druif. Toezicht wordt uitge oefend door het Dag. Bestuur van „Ak kerbouw." Verscheurende honden. Een tweetal honden hebben op een nacht huisgehou den onder een 9-ta] schapen, welke op het land van den heer J. Kooiman graas den. De dieren werden over het ijs ge jaagd en zwaar beschadigd, één geheel verscheurd. Voor den eigenaar der honden zeker een leelijke schadepost. ENKHUIZEN. Opleiding onderofficier. De dienst plichtige J- Reekers, uit deze gemeente, bestemd voor de onderofficiersopleiding. is tegen 2 Januari 1928 in werkelijken dienst geroepen bij het 21e Regiment In fanterie te Amersfoort. De verkiezing. De kiezers van de afdeeling Kleinbedrijf ▼an bovennoemde Kamer van Koophandel, zijn opg-eroepen tot een stemming op Woens dag 7 Deceember a.s. Vele kiezers zullen zich hebben afgevraagd: Waarom deze stemming? Waarom nu niet, evenals bij de vorige verkiezing, door enkele Kandidaatstelling de noodzakelijkheid eener stemming voorkomen en de vrjj hoogc kos ten aan de stemming verbonden bespaard? Het stellen dezer vragen is volkomen be grijpelijk. Wat echter is het geval? Bij vorige verkiezingen ie tueschen verte genwoordigers van verschillende organisa ties overeengekomen een stemming te voor komen en had dus de verkiezing bij enkele Kandidaatstelling plaats. Ook nu lag dat weer in de bedoeling. De neutrale middenstandsvereeniging te Purmer- end. heeft dat echter onmogelijk gemaakt en stelde tegenover de vjjf aftredende leden vijf eigen candidaten. allen inwoners van Pur- merend. Daardoor is deze stemming hejaas nood zakelijk geworden. Indien de verkiezing van de vjjf door Pur- mcrend gestelde candidaten zou gelukken, sou de samenstelling van de Kamer van Koophandel spotten met alle eischen van bil lijkheid. Onder de leden toch die nu n:et moeten aftreden, zijn reeds drie Punneren- ders, zoodat er dan in 't geheel 8 Purmeren- ders in de Kamer zitting zouden hebben en één organisatie, de neutrale middenstands vereeniging van Purmcrcnd. over vijf verte genwoordigers zou beschikken. Bovendien zou de Kamer dan ook ten op zichte van de deskundigheid der leden zeer eenzijdig worden. Indien e- .e aftredende leden worden herkozen vohioet de samenstelling der Ka- mor aan alle billiike wenschen. Dan toch zijn de leden der Kamer afkom stig uit verschillende gemeenten van ons gewest. Daardoor beschikt zij. bjj de behande ling van locale belangen, over ieden die uit eigen waarneming op de hoogte zijn van die locale belangen. De aftredende leden der Kamer zijn voort gekomen uit alle groepen van belanghebiien- nen. Land- en "\iinbouw. veeteelt, zuivelber reiding. winkelstand klein-njjverheid enz. Zij allen hebben hun vertegenwoordigers in de Kamer, zoodat jgo velerlei gebied de leden der Kamer deskundig zijn. Uit de vermeldin- dezer enkele gegevens, blijkt reeds voldoende hoe veelzijdig de Ka mer is samengesteld. In het belang eener oede functioneering der Kamer, in het bélang van recht en bil lijkheid. mag dus worden verwacht, dat alle kiesgerechtigden hun stem uitbrengen op de aftredende leden: De Boer te Blokker: De Bruim te F "''huizen; Eilander te Hoorn, Kamp, te Berkhout en Van Kleef te Hoorn. verzekerd in het le kwartaal 561 runderen voor f 111470 2e kwartaal 548 runderen voor f 111930 3e kwartaal 489 runderen voor f 107655 4e kwartaal 496 runderen voor f 109450 523 ruüderen voor f 110126 waar. BEVERWIJK. STAKING AAN DE VEILING- Als een gevolg van een meermalen in ons blad vermelde conflict, brak Vrij dagmiddag eene kooperstaking uit aan de Groenten- en Fruitveiling „De Een dracht", Directeuren de heeren D. Kluft en KI. Tervoort. Er werd alleen gekocht door niet- leden van de vereeniging „Handelsbe lang Alles had echter een ordelijk verloop. Voor de oningewijden, die op dat uur op de kade wandelden liep deze staking niet in het oog. OUDE NIEDORP. Veefonds. Donderdagmiddag ver gaderde het veefonds alhier in het café van den heer A. Mijts, te Verlaat. Slechts zeven leden waren tegenwoor. de met een welkom de vergadering, waarna de notulen na lezing werden goedgekeurd. Hierna bracht de boekhouder, de heer M. Kooijman verslag uit over het afge loopen boekjaar. Van de ongeveer 90 veehouders Gemiddeld Afgekeurd werden 15 stuks vee, voor is ontvangen f 1214.50- De omslag bedroeg het geheele jaar 2.10 pCt., wat gemiddeld f 4.40 per rund is. r Het vorige jaar bedroeg de ömslig 1.65 pCt. of f 5.70 per rund. In het jaar 1914-1925\waren dip cij fers). 95 pCt, of f 5-60 per rund. De to tale ontvangsten hebben bedragen f 3743.76. De uitgaven f 3698. De reke ning kan alzoo worden gesloten met een batig saldo groot f 45.76. Volgde onderzoek rekening. De rekening door de heeren D Scher mer, C. Witsmeer en J. Kuiper onder zocht werd goedgekeurd met een voor- ANDUK. Verkoop. De heer J. Boeder kocht aan het huispercee] van mej. wed. R- Loos te Enkhuizen en het weiland „de Vlugschrift in beslag genomen. De familie van den heer Jean-Louis Pisuisse heeft zich tot de politie te 's-Gravenhaige gewend, ter zake van het onlangs uitgegeven vlugschriftje, dat tot titel droeg: Waarom Pisuisse vermoord werd. Zij meende, dat de inhoud daar van beleedigend was voor wijlen Pisuis se en diens echtgenoote. De politie heeft de klachten nagegaan en opgenomen en Zaterdagmiddag ontving de hoofdcom missaris te Den Haag het verzoek van de bewuste politie-auto/iteit, de oplaag, voor zoover dat de hoofdstad kon be treffen, in beslag te doen nemen. Dit verzoek is overgebracht aan de Centrale BURGERBRUG. Assistentie. Tot assistente aan de openbare lagere school alhier werd be noemd mej. Kuiper te Dirkshorn. ABBEKERK. Raadsvergadering. Op Dinsdag 6 Dec. namiddags half twee zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bij eenkomen. Recherche en aan de chafs van all^" aT* deelingen en zoo hebben zich in ver- I schillende winkels en andere verkoop. I gelegenheden rechercheurs begeven, die de boekjes in beslag namen. Ook werd de collectie van eenige venters en kran- tenverkoopers afgenomen De politie te 's-Gravenhage zal, naar de „Tel." nog meldt, proces-verbaal op maken tegen den schrijver, die A. d' A. onderteekent en die geacht wonlt de verspreider te zijn. Aanvankelijk dacht men, dat het geschrift het werk wat l van een Haagsch journalist, wiens ini tialen A. d’ A. zijn. Doch later bleek de schrijver een bekend sportjournalist en publicist te zijn, die dit pseudoniem ge- kozen had. Uit het onderzoek, dat bij den drukker te Den Haag is ingesteld, kwam vast te staan, dat de oplaag 20.000 stuks be droeg. deelig saldo groot f 45-03. Ontv, werd f 3743.76, werd f 3698.73, De boekhouder ontving een woord van dank voor zijn accuraat beheer. De heer A. Mijts werd hierna herbe noemd tot voorzitter, terwijl in de plaats van wijlen C. Helder als taxateur werd benoemd de heer D. van Zoone. Nadat nog enkele onderwerpen van meer huishoudelijken aard waren behan. deld, werd de vergadering met woorden van dank, door den Voorzitter gesloten. Bijzondere Vrijwillige Landstorm, De afdeeling Oude NiedorpNiauwe Nie- dorp houdt hare jaarlijksche vargadering op Woensdag 7 dezer ten lokale van J. P. Pepping aan de Weel, op welke ver gadering o-m. de prijsuitreiking der schietwedstrijd zal plaats hebben. WER VERSHOOF. Raadsvergadering. (Vervolg). Na de na- gedac.btenisrede aan oud-burgemeester Slot, verklaarde de voorzitter, de vergadering ge opend. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is nog van het gemeentebestuur van Hoogkarepel de begrooting voor de ge meenschappelijke brandspuit te Zwaagdijk, i welke evenals vorige jaren, sluit op f 150. Voor beide gemeenten beloopt de bijdrage f 75.00. Wordt aldus vastgesteld. Verzoek van den Bond tegen het schenden door vloeken van Gods Heiligen Naam, om door vaststelling van strafbepalingen het vloeken te bestrijden. Daat evenwel B. en W. plannen hebben tot een algeheele herziening van de politiever ordening in den a.s. winter, wordt met alge- meene stemmen besloten de plannen tot op neming van een dergclijke bepaling tot dien datum uit te stellen. Verzoek van de St. Lidwina Vereeniging om evenals het vorige jaar voor subsidie in aanmerking te mogen komen. Besloten wordt dit punt uit te stellen tot de volgende vergadering. Schrijven van do vereeniging tot het ver krijgen van onroerend goed door landarbei ders om de noodige gelden voor een plaatsje ten behoeve van C. Roosendaal Cz. De Voorzitter etelt voor, de stukken terug te zenden en te verzoeken deze wederom in enen oi» de wijze zooals dit behoort. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. om aan de R. K. Militaire Vereeniging te Amersfoort een sub- sidie van f 25.te verleenen voor 1928. Met algemeene stemmen wordt besloten, genoemd bedrag te verleenen. Voorstel van B. en W. om overeenkomstig de verordening op de heffing van straatbe- lasting, het percentage van heffing voor 1928 tè stellen, voor: De Nieuwe Weg op 8 pCt., de Neuvel op 10 pCt., de Beeren- werf op 5 pCt van de belastbare opbrengst volgens de grondbelasting. Wordt goedgevonden. Voorstel van B. en ,W. om in verband met de plannen, die er bestaan om de bermsloot aan den Onderdijk aan de Neszyde te dem pen. de kosten, die overbljjven na aftrek van eventueele subsidie’s, voor te schieten uit-de gemeentekas tegen een rente van 5 pCt. of zooveel meer of minder als de ge meente zelf voor het geld zal hebben te be talen. Na het tot stand komen van het werk zal dan voor de perceelen in de Nes gelegen een straatbelasting worden geheven, berekend naar de belastbare opbrengst, volgens de grondbelasting. Do Voorzitter zegt, dat kort geleden een vergadering is uitgesehreven, welke door spr. is bijgewoond. Het resultaat dezer vergadering was, dat met algemeene stemmen werd besloten, de sloot te dempen. Spr. stelt voor hiervoor een post van f 200 uit te trekken en den post onvoorzien met ge lijk bedrag te verlagen. De eindcijfers-blijven dan gelijk. Aldus wordt besloten. Nog wordt ingediend een suppletoir co- hier voor de hondenbelasting ad f 10. Rondvraag. De heer Steltenpool zegt, dat bij de .brug op den Neuvel groote kuilen zijn ontstaan. Spr. vraagt of de weg nog in onderhoud is bij den aannemer. Df Voorzitter antwoordt bevestigend, de laatste termijn moet nog worden betaald. Voor deze wordt uitgekeerd, zal de weg nog worden geschouwd. Verder, vraagt de heer Steltenpool of de bij den jougsten storm omgewaaide palen er onder waren, die dezen zomer door de Com missie zijn aangewezen om te worden ver nieuwd. De Voorzitter antwoordt, dat te Onderdijk juist alle palen waren vernieuwd. Naar aanleiding van dit geval zegt de voorzitter, met heel veel genoegen te hebben vernomen, dat hulpvaardige jongelui, bij de gevallen palen hebben postgevat om voor bijgangers op het gevaar te wijzen, totdat de Hjnwerker was gewaarschuwd en de stroom was uitgeschakeld. Spr. noemt dit een bljjk van saamhoorigheid en zou willen voorstel len, dit met een passend geschenk te beloo- nen. Met de Wethouders heeft spr. dit reeds besproken, terwQl ook in de lichtcommissie hetzelfde ter tafel zal worden gebracht en spr. twijfelt niet of de raad zal deze daad naar behooren weten te waardeeren. De geheele raad gaat accoord met deze woorden, zoodat den bewakers van de zoo gevaarlijke plek binnen afzienbaren tijd een of ander geschenk wacht. De heer Kraakman zegt, dat de gracht op sommige plaatsen weer geheel onbevaarbaar is. De voorzitter zegt toe, dit in oYde te zul len maken. Ook stelt de heer Kraakman voor, om op het Lagedijkje een ry boomen te doen planten. Spr. meent, dat bet op de groote ruimte heel aardig zal staan. De Vóorzitter ie het met spreker eens, doch vraagt of ze daar wel tot wasdom zul len komen. De heer Schoenmaker vindt dat bij den gladden weg van de vorige week is te kort geschoten, doordat niet voldoende is gestrooid. De Lagedyk was onbegaanbaar. Als ieder voor zjjn eigen pand strooit, was het spoedig verholpen. De Voorzitter zegt, dat bij voorkomende gelegenheden, gewezen zal worden op de politieverordening, die voorschrijft, dat ieder voor zijn eigen perceel stiooit. Hierna wordt de vergadering gesloten. Landarbeiderswet. Aan deze ge..; h ingevolge de Landarbeiderswet bij besluit een voorschot uit ’s Rijks kas •trekt van f3600.—. WIERINGEN. Vrijstelling. Bij beschikking van den Minister van Oorlog, is aan den dienst plichtige C. Metselaar, uit deze gemeen, tz, met ingang van 23 Februari a.s. vrij- •telling van den dienatplicht verleend.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6