TWEEDE BLAD. W-Mandicli dagblad. Firma P. Th. YPMA, KERST GESCHENK r ALKMAAR. wnopN GERO R—onse Lrockurc MAANDAG 19 DEC. 1927. RADIO. ,j SPORT EN SPEL'. Langes'raai 69 Hikmaan Districts-Agent PROVINCIAAL NIEUWS. Ijsvermaak en IJsongelukken De Ned. Selntoestel- lenfabrlek TE HILVERSUM, ontving de opdracht voor een Radio-Installatie met 560 Hoofd telefoons en 4 Luidsprekers, ia het Binnen Gasthuis te Amster dam. Ze leverde reeds tientallen Installaties in groote Ziekenbui- andere groote Inrichtin- Aankoop Heilooër bosschen. EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. d. o aan: a. de personen die in werkver- j tot behoud van natuurmonumen- edcrland, die sou trachten sich den van OUDKARSPEL. a.s. te BARSINGERHORN. Verkocht. Het burgerwoonhuis, eigen dom van den heer K. Langendijk te Alk maar is onderhands verkocht aan mej. de wed K. Beek, alhier. Verkocht. Bij openbare verkooping van de boerderij met landerijen, groot 19.23.85 H.A., van wijlen mej. de wed. Honingh, is gekocht door den heer Joh. Appel te Hoogwoud voor f 55000. in de turfschuur eigenaar geroepen met vereende krachten wist men de drie zen en gen. Hg Kon niet moer ópstaan en werd, kermende van pijn van het ijs afgedragen; hy had zyn linkerdijboen gebroken. Per auto werd de heer 8. naar het Stadsziekenhuis vervoerd, waar het been gezet werd. HEILOO. Een nieuwe concert- en tooeelzaal. De eigenaar van ..de Rustende Jager”, de heer Nab, heeft, nadat liet voorgenomen plan van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ..Heiloo Vooruit” mislukt was. zelf een too- neel- en concertzaal doen bouwen, grenzend» aan zjjn letaliteit. Daartoe uitgenoodigd gin. gen we dezer dagen een kijkje nemen. Een kenr van bloemstukken was het echt paar Nab aangobden. De heer Hopman, bestuurslid van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer „H. V.” opendo de bjjeenkoms en heette de aanwezi gen hartelyk welkom, ook mede namens do familie Nab. In zijn welkomstwoord memo reert spr. de opening van het nieuwe raad huis, welks bouw een bewijs is van den groei en bloei der gemeente, waarvan ook deze concertzaal getuigd. Thans is door het streven van een particu lier, dee zaal tot stand gekomen, waarin thans 300 a 400 personen een ruime plaats hebben. Door een practische inrichting kan de zaal in tweeën gedeeld wonden, zoodat dan twee kleine zalen ontstaan. Het tooneel is 70 M2, groot. Spr. hoopt, dat deze zaak, die in het lang van Heiloo zoo drihgend noodig was, moge groeien en bloeien. Hierna werd thee geserveerd, waarna do zangvereeniging .Harmonie" een paar zang nummers ten beste gaf, waarna de directeur, de heer Harden, zeide, dat de accoustiek uit stekend is. De heer Rus, voorzitter dezer vereeniging, wenschte namens de vereeniging den heet Nab geluk. Hierna nam de burgemeester, Jhr. v. Fo- reest, het woord om namens het Gemeente bestuur den heer Nab geluk te wenschen. Spr. wees er op, dat het Gemeentebestuur dezen zomer een groote zaal heeft gebouwd en nu heeft een der gemeentenaren deze zaal gebouwd. Goed voorgaan, doet goed volgen. Met den wensch, dat deze zaal over eenige jaren vergroot moet worden, eindigde dez» spreker. Hierna sprak nog de heer Ruiter namens de Rederijkerskamers „het Ontluikende Roosje", eenige waardcerende woorden. Vervolgens gaf de fanfare „Eensgezind heid” eenige nummers ten beste, waarna ten slotte de heer Nab allen bedankte voor hun belangstelling. Bergen. Op de vaarten in de Bergenneer en aan weerszyden van den Bergerweg werd giste ren druk gereden. Het drukst was het op de ijsbaan aan de St. Antoniusstraat. De banen rooi het ..Oude Hof” worden b(j doorgaand vriezend weer morgen opengesteld. De Berger IJsvereeni- ging zal alsdan jjsfeesten organiseeren. Heiloo. Reeds Zaterdag hadden velen even hun sebaatskunst geprobeerd op de ijsbaan, doch Zondag en vooral in den middag, was het aantal schaatslustigen overweldigend groot, en voor het grootste deel Alkmaarders. Al vroeg in den morgen begon do uittocht naar Heiloo. Het werd allengs drukker, en tegen een uur of twee krioelde het op de ijsbaan, van menschen, groot en klein, arm en rijk. De baan zelf verkeerde 's morgens in- uitste kenden toestand. Het ijs was diepzwart, doch 's middags, toen de menschen-massa zoo groot was, begonnen zich verschillende scheuren in Let ijs te vertonnen, waaruit het water te voorschijn kwam. Evenwel belette dit niet, dat men toch genoot. Later op den middag werd zel*s een deel van de baan voor het publiek afgesloten. Ongeveer vjjf uur werden de groote booglampen op het ijs aangestoken, zoodat de (jssport weer door kon gaan, als het noodig was, tot laat in den avond. Ijsclub. Us en wederdienende zal de afdeeling Heiloo van de IJsclub „Holland's Noorderkwartier” een wedstrijd voor jon gens en meisjes vah 9 tot 13 jaar organisee ren op Dinsdag 20 December a.s., 's namid- lags 1 uur op de Ijsbaan aan de Zandersloot. Prijzen zullen bestaan uit kunstvoorwer pen. Kolven. Dc tweede kolfdag van de Langendjjker match had Zondag plaats, in de baan va» den heer Kramer te te Z.-8charwoude, met den volgenden uitslag. Op Maat. Zuid-Scharwoude 752 (1452) p. Gezellig Samenzijn idem, 700 (1337) p. Vriendenkring. N.-Seliarwoude 686 (1451) 0» Ons Genoegen idem, 716 (1438) p. B.A.V., Oudkarspel, 742 (1497) p. Volharding, Oudkarspel, 709 (1334) p. BIJLAGEN TOT DEN RAAD. B. en W. schrijven in bijlage 167: Den 17en Juni j.L werd aan de leden van Uwe Vergadering mededeeling gedaan van de onderhandelingen inzake den verkoop der Heilooërbosschen. Toen reeds was een voot- loopige overeenstemming bereikt met de N.V. Nijenburgh op dezen grondslag, dat de bosschen ten Westen van den Ryksstraat- weg zouden worden overgedragen aan de Vereeniging ten in Node financieelen steun te verzekeren” van bet Rijk, de Provincie en de gemeenten Alkmaai en Heiloo. Met den heer en mevrouw de I^angeVan Foreest, zijn eveneens onder handelingen gevoerd, over den verkoop der bosschen, op de bij de stukken ter Inzage gelegde kaart groen gekleurd, welke onder handelingen tot ons leedwezen niet tot een gunstig resultaat hebben geleid. Met de N.V. Nijenburgh daarentegen, welke N.V. is gevormd door de meerderheid der erven Tan wylen Jhr. Mr. P. van Foreest, zijn de onderhandelingen vlot verloopen. Een woord van dank aan de familie van Fo- rcest voor de wijze, waarop zij bereid was cm afstand te doen vah de haar toebehoo- rende bosschen. welke als bouwgrond groote mogelijkheden bieden, teneinde dit bosch als een natuurmonument tot in verre toekomst te bewaren, is hier dan ook zeker op zijn plaats. De prijs, waarvoor genoemde N. V. de bos schen, op de ter inzage liggende kaart rose gekleurd, wenscht af te staan, bedraagt f 300.000, mits de overdracht vóór 1 Janua ri a.s. plaats vindt. De oppervlakte van het aan te koopen bosch bedraagt ongeveer 69 H.A. Het strekt zich uit van flftuJRijksstraatweg tot bewes ten de spoorlijn AlkmaarUitgeest. De waarde is ongeveer anderhalf jaar geleden door het Staatsboschbeheer geschat, te we ten de stronken langs den Rijksstraatweg als bouwgrond en de reet als bosch met in begrip van den houtopetand, op ongeveer f 277.000. Het behoeft geen betoog, dat de werkelijke waarde in verband met een even- tueele verkaveling als bouwgrond grooter is. De Vereeniging tot behoud van natuur monumenten vertrouwt, dat Heiloo f 100.000 voor den aankoop van de bosschen beschik baar zal stellen, wanneer Alkmaar daarvoor een even groot bedrag voteert. De restee- rende f 100.000 zal moeten gevonden wor den door de Vereeniging tot behoud van na tuurmonumenten van de Provincie of (en) Rijk. Opgemerkt wordt in dit verband, dat een eventueele bijdrage van het Rijk niet in min dering komt van het door Alkmaar beschik baar te stellen bedrag. Wij hebben gegrol de verwachting, dat de Vereeniging bij de Provincie een willig oor zal vinden. De Ver eeniging tot behoud van natuurmonumenten is bereid de kosten op de overdracht vallen de voor hare rekening te nemen. Behoud van de aangeboden bosschen als wandelpark in de onmiddellijke nabijheid der stad Alkmaar zal van buitengewoon groote waarde voor deze gemeente zyn, niet alleen uit een hygiënisch en uit een cultu reel oogpunt, maar ook uit economische overwegingen. Een centrum gemeente als deze behoort te zorgen, dat zy van alle voor zieningen, die haar als handels- en indu strieplaats en als woonstad aantrekkelijk kunnen maken, profiteert." Wy zyn dan ook van oordeel, dat het behoud van ongeveer 69 H.A. bosch nabij Zuidgrens der ge meente en als het ware aansluitend aan den den voor f 596. Een pakhuis met stal aan dé Peperstraat no. 36 en 38. Gekocht door den heer L. Otte voor f 1030. Een woonhuis aan de Vischmarkt, hoek Kleine Havensteeg No. 7. Gekocht door den heer J. Kuiper voor f 2003. Een hoerenhuis, tuinhuis en tuin aan de Appelhaven No. 13. Opgehouden voor f 4000. Een hoerenhuis mot erf aan de Ap pelhaven no. 14. Gekocht door dert heer D. Hoogland voor f 3000. Een hoerenhuis met schuur en erf aan de Appelhaven No. 15. Op. gehouden voor f 3000. In combinatie werden de perceeïen Appelhaven No. 13 en no. 14 opgehouden voor f 7000. En de perceeïen Appelhaven no. 11 en Appelhaven no. i5 i» combinatie ongehouden voor f6200. Daarna werden alle 3 voorgaande perceeïen in com* binatie opgehouden voor f 10200. Een pak huis met grond aan het Glob no. Gekocht door den heer A. Vet voor f 365. Een woon huis met erf aan de Ixmdenstraat no. 8. Op gehouden voor f 790. Oudkarspel. V erdronken. Zondagmiddag is het 6-jarig zoontje van den heer K. Molenaar alhier in de byt achter de woning verdron ken. IJ s c 1 u b. Door het bestuur van de Ijs club „Volharding” is besloten de wedstrijd om het kampioenschap hardrijden voor Noord-Holland Donderdag a.s. te houden. Het ijs op het Waardje is nog niet vol doende betrouwltaar. Op het binnenwater werd gisteren reeds vrij druk gereden. De Noordervaart. Gisteren kwam de heer Joh. Weyling van Alkmaar weder als eerste te Schermerhorn per schaats aan, en deelde mede, dat er in d-- Noordervaart in geen jaren zulk mooi ijs geweest is. Dezen winter is het de 25ste keer, dat de hier Weijdng steeds de eerstaankomende was t i Schermerhorn, welk feit gisteren by zjjn binnenkomst in het café van den heer Koster, niet onopgemerkt voorbijging. „HET STERVENDE LAND.” Voor de leden van den L. T. B. zal Donderdagmiddag in ,,’t Gulden Vlies” Alkmaar een vertooning gegeven worden van de film „Het stervende land”. Dat stervende land is Frankrijk. De uit tocht van de plattelandsbevolking naar de steden is daar eer der meest ernstige geva ren. Vooral, omdat hot land weinig of geen geboorteoverschot heeft, om de ledige plaat sen op den buiten aan te vullen. Dc oorzaken van dézen uittocht zijn vooral de zucht naar oen gemakkeljjk leventje in do stad en de ka zerne, die de jongemannen van het land on 't voorvaderlijk bedrijf ontvreemdt. De katholieke Fransche schrijver René Ba zin heeft hieraan een roman gewijd: „La ter- re qui meurt.” Uit dezen roman is een film getrokken: „Het stervende land”. En •eze flim, in exploitatie bij de N. V. Filmafdee- ling van het Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden, is grooten deels vertoond voor het Be stuur, de afgevaardigden en genoodigden van den R K. Ned Roeren- en Tuindersbond bij gelegenheid van de joneete algemeene vergadering gehouden te Boxtel. Na de vertooning van deze film schreef hot bestuur van den R. K. Ned. Boeren- en Tuindersbond aan do Filmafdeeling op het Centraal Bureau der K. S. A.. dat deze film inderdaad een prachtig stuk werk is on het besloot ziin schrijven met de woorden: „Wi| hopen van harte, dat deze film op zooveel mogeliik plaatsen van het nl!»H«*1and zal wor den vertoond, want te midden van den zondvloed van neutrale, geestelooze, om nog niet te spreken van de slechte filmen, die ons land over-troomt, blinkt deze film uit door zjjn edel gevoel en opvoedende kracht Wij bevelen de vertooning ervan dan ook van ganscher harte aan bij al onze B oe ren bond »- afdeelingen.” We vertrouwen daarom, dat zeer velen de vertooning in „*t Gulden Vlies” op a.s. Don derdag zullen büwonen. Men kan overtuigd zjjn van eenige genot volle uurtjes DINSDAG 20 DECEMBER. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12 352-20 Lunchmuziek door het A. N. R. O.-trio. 3.004 00 Knip cursus door Mevr, de Leeuw—v. Rees. 5.3*1 .15 Dinermuziek door het A. N. R. O.- orkest. Mia v. d. Ejjnde, sopraan 7.15—7 45 Engelsche conversatieles. .45 Politieber. 8.10 A. N. R. O. en N.O.V. Uitz. u. d. Groote Doelenzaal te Rotterdam. Feestel. herd. v. h. lOjarig bestaan der Volke-Universiteit te Rotterdam. Toespraken door Mr. Dr J. Wy- tema, burgemeester van Rotterdam. H H. v. Dam A.Czn., namens de feestcommissie. Mr. W. C. Mees, voorz. der V. U. Dr. J. C. A. Fetter, onder-voorz. der V. U en de Letter kunde. A. Reitema: De V. U. en de Arbeider. Mr. H. de Bie: De V. U. en de Jeugd. 8.55 Twee cursisten aan het woord. 9.05 Con cert in G-mineur voor cello, clavecimbel en strijkorkest van Monn. (O, Eberle, cello, E. Flipse, clavec.). 9.30 Jac. v. Klaaacker met „Een flauwiteitje voor de finale’’, van Bras se. 9.40 Andante en wals u. d. 8ni’« voor strijkorkest Tschaikowsky. Het strijkorkest bestaat uit ledenvanhet Rotterd. Philharm. Genootschap o.l.v. Willem Feltzer. 10.00 Pereber. 10.1511.15 Hawaiianmuziek door het Radio Vijftal. Huizen, 1840 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30—1.30 K.R.O. Trio Winkels. Lunch muziek. 5.306.30 Dinermuziek K R.O. 6.30 7.00 Esperantoies door den heer P. Heü- ker. 7.00—7.30 Engelsche les voor begin ners. 7.308.00 K.R.O. Cursus Kerklatijn door Leo Speet. 8.00 K.R.O. Orgelconcert. Mej. L. Irnmink, zang. G. Vermeulen, viool. Evert Haag, orgel, Julee Moes, Muzik. leider. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwartet en solisten (piano- sopraan, bas, viool). 3.20 Daventry kwartet en solisten (alt-bariton). 4.20 Orkestconcert. 5.20 Miss Spice: A bookshelf of old favouri tes. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Nieuweber. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Br. Storr-Best. Wireless education in America. 7.35 .Mendelssohn’s pianomuziek. 7.45 Mr. Earle Nativity and miracle Plays. 8.05 „Na tivity Play” v. d. St. Hilary's kerk. 9.05 Ber- keley .Mason-piano. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Mr. Strachy: The flap|»ers of 1827. 9.55 Nieuws ber. 10.000 Kamermuziek. A. Lucchesi viool M. Cunningham, piano, M. Raphael bariton, 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris”, 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Solisteneoncert. viool, piano, cello. 8.50 11.20 Concert. Orkest. Mlle. Donian Blanc, zang. Symphonieconcert. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 3.053.50 „Kerstsprookje.” 5.206.20 Kamermuziek. Werag-stryktrio en -blaasver. 7.359.40 Jack London-avond. II. Guermanowa, alt. H. Holwe. bariton. O. L. Brandt, declamatie. Gramofoonplaten. Königswusterhausen, 1250 M. 11.207.25 Lezingen en lessen. 7.50 Sym- pohnieconcert. 1. Beethoven: Symphonie C.- Dur. Bruckner: Symphonie nr. 6. 9.50 Slui ten. Hamburg, 395 M. 5.20 De Floridaband. 7.30 Nieuwe liedje» a. d. piano. Ema Kroil Ixmge. 8.35 Vroolijk orkestconcert. 10.5011 „50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20— 6.20 Dansmuziek. 8.35 Orkestcon eert. 10.0010.35 Dansmuziek. Hoorn. Zaterdag en Zondag werd hier reeds door zeer velen van de gesport genoten Zondag middag werd de baan aan de Oosterpoorts- gracht geopend, terwgl dee avonds met elek trische verlichting werd gereden. Voor vele schantsénliefhebbers een ongedacht buiten kansje. ‘>ok op het ijs in het „Hoomsche Hop” waagden zich eenige waaghalzen Enkhuizen. Alhier werd reeds een vry druk gebruik gemaakt van de wintersport en wordt reeds druk schaats gereden Op vele plaatsen bleek echter het ijs nog onbetrouwbaar en begon dit by het drukke gebruik vry breede scheuren te vertoonen. Enkelen bekwamen zelfs een nat pak. Vanwege de Enkhuizer IJsclub zullen de banen a.s. Dinsdag worden geopend en zyn reeds enkele wedstrijden in voorbereiding. Om Enkhuizen. Het aanhoudende vriesweer heeft de geheele scheepvaart op Enkhuizen stop gezet. Zaterdagmorgen is de stoomboot „Vereeniging" van de N. V. De Bruin alhier, binnengekomen met groote vertraging. D» dienat is gestaakt. Een schip geladen met ijzer voor de werf Vooi uit getrokken door de sleepboot Anne Frater bleef bezuiden Enkhuizen in het ijs vastritten De sleepboot „Meeuw" die to Enkhuizen was gekomen met de sleepkraan „Susanna die de reis naar Amsterdam niet kon veortzetten. vertrok ter assistentie «n wist de beide schepen in de haven te bren gen. De Urkerboot kwam Zaterdag nog ta Enkhuizen aan met groote vertraging. De Prins Hendrik kwam met twee uur vertra ging van Amsterdam en vertrok weder naar Harlingen. Van Enkhuizen uit zijn te zien ongeveer in de Lemstervaart een tweetal jtoombooten die worstelen met het ijs. Naar alhier ingekomen berichten moeten zich ten noorden van Enkhuizen een drietal Urker motorbotters in 't ijs bevinden. De havenvu ren te Enkhuizen blijven met het oog op de vcermocdcljjkc scheepvaart voorloopig nog •afstoken. KERSTGAVE. Naar aanleiding van de tot het college van B. en W. gerichte verzoekschriften van de besturen van den „Hoornschen Bestuur- dersbond” en van den Christelijke!) Bestu renbond om ook dit jaar aan do workloozen weder een Kerstgave te doen uitreiken, heb ben B. en W. voor te stellen vcnals het vorig jaar in de Kerstweek een extra uitkeering te verstrekken berekend naar 40 pCt. van de gewone bijdragen in de bestaande steun- n scüaffing werkzaam zijn; c. zij die trekken uit werkloozenkassen voorzoever zij daar voor naar het oordeel van B. en W. in aan merking komen. KERSTVEILING. Op de Vrijdagavond in de Parkzalen ge houden Kerstveiling werden de volgende perceeïen geveild: Het huis met erf No. 6 aan de Lelystraat. Opgehouden voor f 2000. Het pakhuis genaamd „De Jonge Frans” aan de Lelystraat no. 8. Opgehouden voor 1 4500. Eigendom van den beer F. Middelhoff te Purmerend. In combinatie opgehouden voor f 6500. Een perceel bouwterrein aan de Zuidzijde van de Veenenlaan. Kooper de heer D. Kaat voor f 310. Heerenhuis met tuin aan het Groote Oost No. 2. Opgehouden voor f 8900. Het pakhuis met tuin aan de Kaas markt No. 7. Opgehouden voor f 5000. Een woonhuis met erf aan het Achterom No. 89. Ojigehouden voor f 2000. Een Heerenhuis met tuin en jiakhuis aan den Rooden Steen No. 5 Eigendom van den heer H J. Poe te Bussum. Gekocht door den heer F. Meyerink voor f 3925. Een perceel uitmuntend bouw- i.terrein aan de Tweeboomlaan. Gekocht door den heer v. Doornik voor f 2. Een huis met erf aan de Oude Turfhaven No. 15. Opgehou- GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente zal op Dinsdag 20 December e.k. des avonds vergaderen. Op de agenda komt o.m. voor: Voorstel tot het verstrekken van een Kerstgave aan de werkloozen in deze ge meente. - Helder. Nu het werkelijk ernst bljjkt te zijn met het winteren, worden in allerijl de schaatsen opgezocht om zoo gauw mogelijk als het ijs betrouwbaar is, klaar te zijn, om de echte wintersport naar hartelust te beoefenen. Op het Singel zagen we een persoon op een heel dun ijskorstje zijn kunsten vertoonen; spoe dig gevolgd door heel wat kinderen. Op het z.g. Balkcngat heeft de politie moeten in grijpen, daar er anders ook ongelukken zouden zyn gebeurd. Op de breede slooten buiten de stad werd veel gereden, daar was gevaar tenminste buitengesloten. MedembUk. Zaterdagmiddag bevond zich in de Zuider zee om Medemblik veel dryfys, dat snel aan wast, vandaar dat alle kranen, zuigers en de vele bakken voor de Zuiderzeewerken in de haven werden gesleept, sommigen reeds met veel moeite. De lange intocht van het vrie materiaal lokte vele toeschouwers. De oaide beurtscliippers konden nog juist bytjjds binnenkomen. Zoover aaen nu kan zien, is de V» vol (je, zoodat alles is stopgezet. IJzongeiuk te Egmond a. d. Hoef. Modagmiddag had de heer P. v d. Schin kel uit Egmond aan Zee bet ongeluk b(j ’t •ehaatsenrjjden op het (jt te vallen, doordat Jiljl schaats in een scheur van bet Us haakte. Hout, dal altijddurend als ptfbltclte wande ling voor deze gemeente bestemd blijft, zeer zeker een belangrijk gvldelijk offer waard is. De benoodigde gelden zonden dezerzijds kunnen worden goveuden door het sluiten van een geldlecning eventueel voor den duur van 75 jaar, zooals zulks vroeger ook door de gemeente Heemstede bjj een soortgelijken aankoop is gedaan onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer Provincie. Resiimeerende geven wjj U in overweging ons College een crediet toe te staan van f 100.000.voor bovenbedoelden aankoop en daartoi te nemen het volgende besluit: Do Raad der gemeente Alkmaar; Overwegende, dat het gewenscht is, dat de Heilooër l>osschen als openbaar wandel park behouden bljjven en dat de Vereeni ging tot behoud van natuurmonumenten in Nedsriand in staat behoort te worden ge steld voor dit doel genoemde bosschen aan t'; kooiden; Overwegende, dat met den aankoop f 800.000 gemoeid is en een bijdrage daarin van f 100.000van de zijde der gemeente Alkmaar redelijk is te achten: Gekt pp het voorstel van Burgemeester en Wethcnciprs. opgenomen in bijlage nr. 167 tot het 'erslag van ’s Raads handelingen en het Raadsbesluit van 30 Juni 1927 nr. 27; Besluit: l. aan de Vereeniging tot behoud van Na tuurmonumenten in Nederland, gevestigd te Amsterdam f 100.000.als renteloos voor schot te verstrekken, als gedeelte van hot bedrag, waarvoor die Vereeniging zal aan- koopen van de N.V. Nijenburgh, te Heiloo, een gedeelte der Heilooër bosschen. gelegen ten Westen van den Rijksstraatweg en ten Noorden van de Kerkelaan in de gemeente Heiloo, groot ongeveer 69 H A., zooals dit op de by dit besluit behoorend* kaart in rose kleur is aangegeven, en zulks op de navolgende voorwaarden: a. de Vereeniging verplicht zich het aan gekochte gedeelte bosch altijddurend te be waren en te onderhouden als openbaar wandelpark, voor zoover dat thans als zoo danig in gebruik is en waarvan zij de in standhouding op zich neemt; b. het voorschot is niet opvorderbaar be halve in de hierna genoemde gevallen: c. de Vereenig'ing verbindt zich tegenover de gemeente Alkmaar, en eventueel tgen- over de gemeente Heiloo en de Provincie Noordholland het aangekochte gedeelte bosch noch geheel, noch gedeeltelijk te zul len vervreemden, bezwaren, noch daarom trent dadingen te zullen aangaan of daarop te zullen vestigen erfdienstbaarheden behou dens die, voortspruitende uit de overdracht door de N.V. Niienhurerh* d. ingeval de Vereenisring in strijd handelt met de voorwaarde sub c. wordt het ver strekte renteloos voorschot dadelijk opeisch- baar en zal de Vereeniging aan Alkmaar, en eventueel aan Heiloo en de Provincie het recht verleenen het aangekochte gedeelte bosch van haar terug te koopen tegen /e waarde, die het alsdan bij taxatie zal blijken te bezitten. Deze schatting zal plaats hebben door drie (jeakundigen, waarvan ylk der partijen er één aanwffst, terwijl deze beide den der den deskundige benoemen. Met afwjjking van bet vorenstaande is de Vereeniging in dit geval bevoegd om het bosch over te dragen, tegen de waarde, waarvoor zjj het oorspronkelijk heeft aan gekocht; e. het renteloos voorschot is mede opvor- derbaar, zoodra de Vereeniging in staat van faillissement verkeert en wanneer zjj wordt ontbonden, alsook in gevallen van overtre ding van de bepalingen genoemd onder a en f; f en voorts op de verdere voorwaarden, welke Burgemeester en Wethouders mochten bedingen. ÏT. Burgemeester en Wethouders te mach tigen de wgze van uitbetaling van het voor st’ o regelen. III. Dr onder I genoemde uitgave .nader b(j suppletoire begrooting te regelen. T ZAND. Brand. Zondagmorgen, ongeveer half 5, brak er brand uit in het pakhuis-veestalling van den heer A. Manneveld, alhier. Gelukkig kwam in dit vroege morgenuur de heer de W. daar voorbij en zag brand. Haastig werd de en i--2- - koeien en het paard nog te redden. De mo- torspuit van Schagerbrag was spoedig aax»< wezig en wint den brand tot pakhuis en vee- stalling te beperken. si STANDAARD. CASSETTES. Kearcollectiea Gcro-Zilver vanaf fl 76.— met gratis Lijlevering tier waardevolle cassette. Een steeds welLoi

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 5