De Radio entvangtoestBlIin der Ned. HeintoesteMen Fabriek te Hilversum, staan aan de eprts der geheele Radio in dustrie. J Spierpijn>^^^ ttijrt apieren Kloosterbalsem I zijn 35 RECHTSZAKEN. „Geen zoo goed' RADIO. Fa. P. TH. YPMA, I-angeetraat 69 Alkmaar. - De N. S. F. toestellen zjjn ook door Uw plaatseljjken installateur te leveren. KERK EN SCHOOL. in den boogeren uit den gewonen es P. 1 4 alhier KINDERMOORD TE ZEVENBERGEN i aan Radio aan den Z-Eerw. gloedvolle rede het een R. K. Centrum ;d mag heeten. bedroeg het aantal lo- 2079, SCHAGEN. Onze plaatsgenoote mej. u| slaagde dezer dagen op de van het dadelijk wrijven met het eenlge middel dat tot diep In Uw «pieren doordringt en U «nel weer lenig maakt: Akker» Met inbegrip van het batig saldo van Franciscaan. 14 Mei. Leden van don Mariabond. P. Capucqn Voor de toelating tot de Patronaata-Re- traiten wordt de leeftijd van IS jaar en voor de toelating tot de andere Retraiten die van 18 jaar vereischt Zij die wen sc hen deel te nemen aan eene Retraite, gelieven zich te vervoegen bij een Erw. Geestelijke, die bet toegangsbiljot aan vraagt bij ondergeteehande. Dit bewijs wordt echter niet afgegevev dan na overzending der bijdrage tot de ko fen der Retraite. Zij. die niet ter Ref ff opkomen, worden geacht hunne b(jdrag< af te staan aan bet Liefdewerk; maar z|j zullen die bijdrage te rug bekomen, indien tjj een betalende plaats- vei vanger hebben aangebraebt Mededeeling: Men wordt in het Hetraiten- buis vei wacht te half zeven. />p den avond der opening der Retraite. Aankomst der trei nen te Alkmaar: uit de richting Hoorn 17.08 uit de richting Heldor 17.86 uit de ricty ting Amsterdam 17.84 nit de richting Haarlem-Rolterdam 17.34. Het meest aan te bevelen is gebruik te maken van de Autobus, die voor het station Alkmaar staat en 17.40 vertrekt direct naar bet Retraitenhuis. Men kan ook gebruik maken van do tram Alk- maar-Bergen, uitetappéu halte Oostdcrp waar men na S minuten loopen bet Retrai- tenhuis bereikt. De Retraiten word/n gesloten omstreeks 2.30 n.m. „Sint Petros Canisius" is Tngericbt voor 81 Retraiten. Wanneer een Retraite voltallig is, wordt zulke in de Roomscbe dagbladen tij dig aangegeven; indion er in dit geval toch nog aanvragen van toelating bij ondergetee- kende inkomen, zal hij het geld óf terugzen den aan de aanvragers, zoo men dit verkiest, óf bewaren voor een volgende gelegenheid. Voor aanvragen en inlichtingen zich te wenden tot Rector Fr. J. W. Hansen. ‘JkSsF DINSDAG 7 FEBRUARI. Hilversum, 1060 M. 12.00 Persber. 12.352.00 Lunchmuztck dóór het Radio-trio. 3.004.00 Knipcursus door Mevr, de Leeuw van Rees. 5.307.15 5.307.15 Concert door bet Omroep-orkest o. 1. van Nico Trecp. Alice Legan, Operetto- soubrette. Operette-programma. (Gilbert, Strauss. Offenbach, I^har, Suppé e.a.). Egb. Veen a. d. vleugel. 7.157.45 Engelsche con versatieles. 7.45 Politieber. 8.00 V.A.R.A.- avond. Eerste Wee.sper V.AJLA.-avond. Har- moniecorps „De Adelaar”. Dir. P. J. Kie- veron. Gem. Koor ..De Stem de» Volks”, Qir. O. M. Berendsen. Saxophoonkwartet uit „De Adelaar”. G. M. Berendsen, bas. C. v. Erven Dorens, orgel. Jaap Loohuis. viool. Spr.: de heer E. Veerman. Lid van den Gemeenteraad van Weesp. la. Osvota, fant., Kessels, b. Russc d’Amour, wals, Duck (Arr. Kle ver on(Harmonie). 2a. Eens, O. de Nobel, b. Meiregen, W. Balke (Gem. Koor). 3a. Aria van Caleb uit „Josua”, Handel, b. Aria van Sarastro uit „De Tooverfluit”, Mozart, c. Ll- tanei (bas en orgel), Schubert. 4. Twee saxo- phoonkwartetten. 5. Causerie door E. Veer man: Iets over Weesp en zijn arbeidersbewe ging. (ia. I.es Triumvirs, ouvert, Bagdonk. b. Paraphrase over het lied Heidc-roosje, v. ïxitarn (Harmonie). 7. Panis Angelicas, C. Franck (bas, viool, orgel). 8. Twee saxo- phoonkwartetten. 9. Strijdlied, O. de "Nobel (Mannenkoor), 10. Verwoete geluk, K. J. K. (Vrouwenkoor). 11a. In Du lei JnbBo. Schaf stal!. b. Morgenrood, O. de Nobel, c. De Inter nationale. De Geyter—tie Nobel (Gem. Koor). 10.30 Radiopraatje over Radio vraagstukken Vrijheid in den aether, door den heer S. v. d. Woude. voorz. v. d. V.A.R.A. Huizen, 1840 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30—1.30 Luncbmuziek K.R.O. door het K.R.O.-trio. 5.300.30 Dtnermuziek. Gramo foonplaten. 6.307.30 Esperantoles. 7.00 7.30 Engelsche les voor beginners. 7.308.00 Cursus latijn. K.R.O. 8.00 K.R.O. Concert. Het K.R.O.-trio en de mannenzangver. „Art! et Amicitae” o. 1. van Anton ter Steege. Tus- schen de beide programmagedeolten in ko men 2 sprekers, n.l. de heer H. A. Kaag te Tilburg, Hoogleeraar i. d. economie, het munt-, crediet- en bankwezen a. d. R. K. Handolshoogeschool te Tilburg en de heer Chr. M. Pansen te Amsterdam, Dir. Centr. Hanzebureau in debat over: Het afbetaling?» stelsel en huurkoopsysteem. Na het debat voor beide sprekers 5 minuten repliek. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Piano-kwartet. 12.202.20 A. Brown, kwartet en solisten (zang met harpbegel.,’ tenor, piano). 2.50 Mu ziekles. 3.35 Concert. 3.40 Fransche les. 4.10 Concert. 4.20 Orkestconcert 4.35 Lezing. 4.50 Orkêstconcert. 5.20 Lezing. 5.35 Kinder» uurtje. 6.20 Nieuwe gramofoonplaten. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Act. causerie. 7.35 Orgelsonates van Mendelssohn. 7.45 Lezing: Europa, The reformation. 8.05 Russische muziek. L. VasiHtovska, sopraan. Orkest. 8.20 Lezing: Has farming a future? 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuws berichten. 10.00 „Burden bf Women”, 1-acter van Temple Thurston. 10.5012.20 Dans muziek. Par(js, „Radio-Paris”, 1750 M. 11050—11.00 Concert. 1250—210 Orkest, concert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50 11.20 Concert. „Les Misérables”, V. Hugo. „Le Roi David", Honegger. OUDORP. Verdronken. Door een noodlottig ongeval te water geraakt, werd Zaterdagmorgen het zielloos overschot van K. Blom alhier uit het water opgehaald. Hij laat een vrouw en tien kinderen achter. Gansch onze parochie beeft met deze achtenswaardige familie te doen, bij dit treurig ongeval, dat nog temeer tragisch is, daar door K Blom kort geleden de boerderij „de Kieft” was gekocht, waar bij zich met Mei zou vestigen. BOVENKARSPEL. Geslaagd. Mej. E. de Vries, slaagde dezer dagen aan de nude vak school E.N.S.A.I.D. te Utrecht voor leerares in het modevak. Aan het verslag van „de Grondwet" van de zitting van de Arr. rechtbank te Breda, waarin de kindermoord te Zeven bergen werd behandeld ontleenen we het volgende: Een jongeman en een meisje die een misslag hadden begaan, wenschten spoe dig door ‘n huwelijk de verhoudingen te regelen. De moeder van het meisje even wel verzette zich uit hebzucht tggen het huwelijk. Haar dochtei’ was gaan verdie nen en nu wenschte zij dit geld niet te missen. Zelfs voor aandrang van geeste lijke zijde week zij niet. Tenslotte heeft de moeder van het meisje, tijdens de ge boorte het kind (’n knaapje) verstikt. De jonge vader, (die van deze misdaad on kundig was) werd daarop door haar aan gezet het lijkje te begraven- Terecht stonden de grootmoeder van het wichtje J. G. M. K., huisvr. M. en de bewuste jongeman. Onder de getuigen was o.a. dr- J. P. Hulst uit Leiden, die de sectie had verricht en constateerde dat het kindje geleefd had en een gewei» dadigen dood is gestorven door verstik king. De jongeman bekende het lijkje te De prqzen zjjn matig De garantie volledig Gaarne alle gewen schte in lichtingen. U« Voorzitter sprak den wenken uit, dat een volgende maal, het bezoek groo- ter zal zijn, dat de leden der propa gandaclub, opgewekt door het gloedvol woord van den heer Ganzeboom, zich met meer ijver aan hun taak zullen wij den en dat de niet-leden en buitenstaan ders meer sympathie voor het werken en streven der club zullen gaan gevoe len. Met den gebruikelijken Christelijker! groet werd deze pracHtavondbijeen- komst door den Voorzitter gesloten van dezen zendbrief, henoen begraven, doch was onkundig van de misdaad. Hij verklaarde door de moeder te zijn aangezet. De vrouw beweerde gedacht te heb ben dat het kind niet leefde. Dr." Hulst evenwel toonde wetenschappelijk on- omstootelijk aan, dat het kindje geleefd bad. En waarom verstikte zij dan het wichtje? Op pakkende, aangrijpende wijze heeft de president van de Rechtbank Mr. W- Hellegers gewezen op het vree- selijke van deze daad. „Nog nooit, ik heb reeds 25 jaren zit ting in deze Rechtbank en ben de 72 reeds gepasseerd, nog nooit heb ik zulk een vreeselijke zaak meegemaakt, een misdaad van een moeder begaan aan haar eigen kind en kleinkind en dat on der zulke vreeselijke omstandigheden. Goddank, dat deze zaak, die wij eerst met gesloten deuren wilden behandelen, in deze openbare zitting is behandeld. Zoo zal het groote publiek hier aanwe zig en de buitenwereld door deze zaak en in de persoon van deze vrouw, deze plichtvergeten moeder en. grootmoeder, zien waartoe de levensopvattingen van tegenwoordig de vreeselijke practijken die in deze moderne tijden heerschen 1 J Geslaagd. M. C. J. Mu modevakschool E.N.S.A-I.D. te Utrecht voor leeranes in het modeva1* ENKHUIZEN. R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde. De vergadering van de R. K- Kiesveree- aiging „Recht en Orde” genoot Vrijdag avond een flinke belangstelling. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.206.20 Ka mennuziek. Wuppertaler strijkkwartet. 7.35 lachte muziek, f. Moeller, alk Orkest. 9.40 Sluiten. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.20— 7.05 Lezingen en lessen. 7.50 Wals» muziek. H. Francillo—Kauffmann, sopraan. 8.20 ..FrühvoHendete”, Declamaties door Lucie Manaheim met een inleiding van H. Kasack. 9.20 Sluiten. Hamburg, 395 M. 7.20 Wagner-avond o. 1. vaa José Eibgn- sphutz. Anny Münchow, sang. 850 „Liebes- quartet”, van L. Lenz. 105011.50 Dansmu ziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35—10.35 Or- kestcoucert. gen de jonge moeder van het wichtje' is ingesteld, is ingetrokken. 1 I 1 1 1 het vorig jaar hebben de ontvangsten bedragen f 282.53, de uitgaven bedroe gen f 169.65, al zoo een batig saldo van f 112.88. Tot afgevaardigde naar den Rijkskies- kring wordt gekozen de heer G. Bakker, tot plaatsvervanger de heer P. J. Snel- De Voorzitter wil hier van deze plaats nog even memoreeren, dat in de kies vereeniging eigenlijk een tweetal jubi leums worden gevierd. Dat de heeren M. J. Botman en J. H. Pietman de 25 jaren als bestuurslid hebben volgemaakt. Dit feit moet niet worden onderschat. Vooral het werk van den secretaris heeft veel van hem gevergd- Spreker wenscht de heeren veel geluk met dit jubileum. Uit de vergadering wordt voorgesteld de beide bestuursleden een souvenier aan te bieden. Dit voorstel wordt door de vergadering aangenomen. In bespreking komt het Schaepman- fonds. De Voorzitter licht dit punt toe. In den kieskring Helder wordt een groote propaganda op tquw gezet met een groote lijst van sprekers, waarop ook de naam prijkt van den Z.Eerw. heer Pastoor. De vergadering ontvangt kennis van het schrijven van het kieskringbestuur inzake deze kwestie. Het woord is hierna Pastoor, die in een doel en streven van uiteenzet. De Katholieken van thans dienen de voetsporen van den grooten emancipa tor te volgen. Na bespreking wordt besloten, dat aan de twee leden van het bestuur vier uit de vereeniging zullen worden aange wezen. Door het bestuur zullen deze leden worden aangewezen. In de rondvraag wordt besloten, dat de herdenking ven het dubbel 25-jarig jubileum der beide bestuursleden eenigs- zins feestelijk zal worden herdacht. Na dankwoord volgt sluiting. GROOTEBROEK. R- K. ProfMgandaclub. In de wekelijk- •che bijeenkomst der club op Don4erdag j.l. werd het woord gevoerd door den welbekenden spreker, tien heer Ganze boom. Deze was door het bestuur der club uitgenoodigd om een opwekkend woord tot de leden te spreken en tevens om de aanwezige niet-leden sympathie en belangstelling voor het streven der club in te boezemen. En de heer Gan zeboom is in dezen opzet schitterend ge slaagd. Ingeleid door een passend woord van den Voorzitter, begon spr. met een woord van aanmoediging tot de leden, om toch te trachten de ontwikkelings- avonden der club bij te wonen, om zoo doende in staat te geraken om eenmaal els leider in het openbaar leven te kun nen optreden, indien men daartoe ge roepen wordt. Aan de hand der uitspraken van ver schillende hoogstaande personen toont spr. aan, hoe het met onze moderne samenleving is gesteld. Hoe alleen de R. K. Kerk, zich aanpassende aan alle maatschappelijke omstandigheden, voor al door het machtig woord van den groo ten Paus Leo XIII, het menschdom den weg heeft gewezen, om te geraken uit den ellendigen toestand, waarin men door de gevolgen der groote revolutie was geraakt. Men was tot hem gekomen met de bede „Red ons, want wij ver gaan" en als antwoord op dien nood kreet is verschenen de beroemde we- reldbrief „Rerum Novarum", waarin werd vastgelegd de oplossing der socia le moeilijkheden door rechtvaardigheid en naastenliefde. Aan de hand moet dan ieder katholieke leek zich scharen onder het vaan zijner organisa tie, om zoodoende gezamenlijk op te trekken in den strijd tegen ongeloof en materialisme, dat er steeds op uit is om God buiten de maatschappij, de school en het gezin te sluiten en de genotzucht aL een eerste levensbehoefte voor den mensch beschouwt. We moeten volgens hei woord des Pausen, zoo zegt spreker, terug naar het tijdperk van bloei der gilden in de middeleeuwen, maar dan de gilden in den vorm zooals de tegenwoor dige. samenstelling der maatschappij dit vereischt. Dan laat spr. uitkomen, dat alleen de H. Kerk steeds de nooden van het menschdom heeft begrepen en steeds de middelen aan de hand heeft gedaan om de moeilijkste situatie te redden, alleen en uitsluitend om dat het hare heilige taak is de menschen naar hun einddoel te geleiden en tie maatschappelijke toe standen, onder welken vorm zich die ook aan ons voordoen in banen te leiden door hare Stichter Christus zelf aange geven, n.l. de betrachting van recht vaardigheid en liefde, om de wereld te winnen voor Christus-Koning. Deze rchoone rede werd onder adem- looze stilte aangehoord en een spontaan applaus gaf uiting aan de gedachten die de aanwezigen op dat moment bezielden. Een hartelijk dankwoord aan den spr. door den Voorzitter aan hem gebracht, was dan ook zeker ad rem. leiden. Moord is aan dé orde van den dag. Dag in dag uit worden kinderen ver moord. die om dit leven niet hebben ge vraagd. Gij, vrouw, hadt het voorbeeld moeten geven, gij hadt dat kind moeten redden, uw kind en uw kleinkind. Doch gij hebt uw plicht vergeten, gij hebt de vreeselijkste misdaad begaan en waar om?.... om dat vervloekte goud, om het smerige geld, om die zeven en een halven gulden van uw dochter. Vreeselijk deze misdaad- En waarom, waarom toont gij nu nog niet een sprankje van oprecht berouw?" Doodstil was het in de Rechtzaal, op de overvolle publieke tribune tijdens deze woorden die zoo fel deze misdaad striemden. Dan sprak mr. E. Baron Speyart van Woerden, de .officier van justitie, het requisitoir uit. In pakkende bewoordin gen schetste hij de tragiek van deze droeve zaak, die hier berecht werd. De ze zaken toch, die in de annalen dezer rechtbank gelukkig slechts zelden voor komen, zijn het, die van de rechters de bijna bovenmenschelijkq taak vergen ook hier weer onbewogen hun plicht te doen. i Tegenover elkaar stelde hij aan den eenen kant de genegenheid, die de pas geboren kleine bij bijna ieder mensch ontmoet en aan den anderen kant de lage, weloverwogen misdaad, de moord Op het jonge argelooze, zichzelf niet kunnende weren schepseltje. Ik ben diep bewogen, wanneer ik sta bij het lijkje van het „borelingske" zoo als onze Zuiderburen het zoo gevoelig uitdrukken, wanneer dit gevonden is in het water of elders, wanneer de sec tie moet' worden toegepast. Dan denk ik aan de vele moeders, die hun kindje verloren hebben, aan de vrouwen, die kinderloos' blijven en God bidden om den kinderzegen; aan de moeders, die hun leven zouden willen geven om dat van hun kindje te redden. En dan te we ten, dat er moeders bestaan, die voor onschuldige wichtjes slechts 'n touwtje om het nekje over hebben- Hier heeft het kleine hoofdje wichtje vol leven de lachende wereld ingekeken, hebben handjes als blij ge grepen naar de moeder. Doch daar stond 'n vrouw, die het den adem afsneed, die het gruwelijk vermoordde. En wat het vreeselijkste van alles is; Dezé vrouw, zelf katholiek in een ka tholieke omgeving, heeft bij haar syste matische voorbereiding van den moord, er niet aan gedacht het kindje te doopen zich niet bekommerd om de Eeuwig heid van dit schepseltje. En waarom dit alles: uit lage hebzucht om de zeven en een halven gulden die de dochter per week thuis bracht. En hierbij wees spr. op het gedrag van een meisje van de straat, die hier terecht stond, 'n meisje waarvan niets goeds te verwachten was, hetwelk toch evenwel er voor zorgde, dat het kindje eerst gedoopt werd, hoewel er ternau wernood toe in staat zijnde. Zij, de deerne van de straat, voelde tenminste dat nog! Tenslotte na enkele juridische over wegingen, achtte spr. het ten laste ge legde bewezen. Tegen J. K-, huisvr. M. eischte hij 12 jaar gevangenisstraf, tegen dep jon geman 2 maanden voorw. met een proef tijd van 3 jaar. Tegen vrouw M. eischte hij eveneens onmiddellijke aanhouding. De toegevoegd verdediger mr. F. Schlüter bepleitte voor vrouw M. vrij spraak van moord en een lichtere straf voor het subs, ten laste gelegde- De toegevoegd verdediger mr. Smits, Bergen op Zoom bepleitte voor cliënt, den jongenman clementie. De uitspraak werd bepaald op 16 Februari. De instructie die aanvankelijk ook te- CASTRICUM F Veraenlgtag tegen tiekenhuisverxekerlng. Zooals bekend mag xljn, bestaat alhier se- Mert 1 Januari 1927 een vereeniging tot ver- bekering tegen siekenhuisverpleegkosten en Operatiekosten. "De vereeniging begon met het innen van de contibutie, die xeer laag Was gesteld en bedroeg 2J4 cent per week ▼oor de ziekenhuiskosten en 2K cent pet week tegen operatiekosten, waarbij nog was bepaald, dat net aantal kinderen boven de twee in een gexin, beneden 16 jaren vrij wa ren van het betalen van contributie, op 1 Ja nuari 1927, terwijl het recht op uitkeering bestond met ingang van 1 April 1927. Een «root aantal personen hebben voor 1 Januari 1927 en 'aama ook nog een krachtige pro paganda gevoerd om het aantal leden zoo boog mogelijk op te voeren, hetgeen dan ook in alle deelen geslaagi’- Per 1 Januari 1928 den voor de ziekenhuiskas 2079. waarvan betalende 1609, terwfjl dat voor de operatie- kas respectievelijk bedroeg 1197 en 960. Dank zjj de gunstige gezondheid van de bevolking, behoefde niet veel te worden uit gekeerd en bedroeg dit voor de onderschei dene fondsen slechte f 557 en f 215. De administratie moest hetgeen uit boven staande voortvloeit, gescheiden worden, om dat zij. die in een doktersziekenfonds zijn, niet verzekerd behoefde te worden, wijl zl) daaruit een uitkeering ovor operatieve doel einden ontvangen. Het ba'ige saldo aan het einde van het eer ste boekjaar bedraagt na alle kosten van op richting en inrichting van administratie voot de ziekenhufska» 1441.26M en voor de •peratiekas 973.74. Totaal f 2415J10K. Deze resultaten zijn bereikt kunnen wor den door de krachtige actie van de commis sarissen. die in de eerste plaats, overal huls aan hnis hebben getracht leden te verkrijgen, terwijl zij zich ook hebben belasts geheel be langeloos tot het ophalen van de contribu tion. Ook zal dit jaar zulks weer plaats heb ben. In de a.s. Dinsdag te houden algemeene vergadering, waarin nog uitvoeriger de uit komsten van het eerste boekjaar rullen wor den uiteengezet, zal bovendien een voorstol worden gedaan tot het uitbreiden van de rechten op uitkeering. We mogen hier cemst zeggen, dat de man nen, die geijverd hebben voor deze vereent- gtng, die plaatselijk is gehouden, een zee» mooi en nuttig werk hebben verricht. Hun komt dan ook een woord van lof toe. De vergaderine van s.s. Dinsdag, te hon den bij de Erven van Bentom te half 8. Is ▼oor alle leden belangrijk. Ook niet-ledes sullen zeer welkom zijn. Waar door de wer king van deze vereeniging in vele gevallen geen beroep meer behoeft gedaan te worden op het Burgerlijk Armbestuur, is bet bestaan van de vereeniging zooveel te mooier en doelmatiger. Fazanten als schadelijk wild. Met in gang van 1 Maart a.s. zal Wederom buiten werking zijn gesteld het K. B. van 14 Feb». 1927 tot het aanwijzen van de fazant als schadelijk wild, o_a_ In dese gemeente. Dank zjj de krachtige actie van den burgemeestei dezer gemeente, mot groote medewerking va- de belanghebbende tuinders, is bereikt kunnen worden, dat het voor de tuinderij zon vernielzuchtige dier is kunnen gerangschikt krifeen onder schadelijk wild. Zijn we goed tagelioht, dan bestaat er kans dat dit voor het komende jaar anders zal worden. Dat zou een financieel nadeel zQn voor de tuinders. Maar ook niet minder voor d< arbeiders die in het tuindersbedrijf hun brood, verdienen, want in dien de tuinder zijn bedrijf schade wordt berokkend, hetgeeu voorkomen kan worden, bestaat er minder kans qp werk voor den arbeider. Voer beider is het zaak op hunne hoede te zijn en door een krachtige actie trachten te bereiken, dat de toestand blijft zooals thans bet geval is. Het zal weer zeer wenschelijk zijn, dat een groote vergadering wordt gehouden, om het Departement van Binnenl. Zaken en T-and- bouw te overtuigen, dat het echadelijkste dier voor de tuinderij blijft gerangschikt on der schadelijk wiM. We vernemen nader, dat een vergadering ten dien einde spoedig is te verwachten. SCHAGEN. R. K. Vrouwenbond. In de Vrijdag avond gehouden bestuursvergadering van den R. K. Vrouwenbond werd Mevr. Settels-Bolle tot presidente gekozen- „Constantia". Na met succes te Kalverdijk te zijn opgetreden, hoopt ge noemde R. K. Tooxxeelvereeniging Don derdag a.s. met „De Triomf des Kruises" te Anna Paulowna voor het voetlicht te komen. Ook daar veel succesl- ROOSTER DER RETRAITEN het „Sint Petrus Canisius" Retraitenhuis te Bergen N, H. 912 Febr. Open voor aan te vragen Re traite. 1316 Febr. Heeren uit stand. P. Dominicaan. 1720 Febr wen stand. P. van H. Hart. 2225 Febr. Open voor aan te vragen Re traite. 27 Febr.1 Maart. Dames, middenstand. P. Dominicaan. 2— 5 Maart. Meisjes uit den burger stand. P. Franciscaan. 69 Maart Marfa Congregatie 0. L. Vrouw des Vredes. Amsterdam. P. Jezuïet. 1018 Maart Mannen, leden van de H. Familie. P. Carmeliet 1417 Maart. Vrouwen uit den Land- Tuinbouwstand. P. Redemptorist 1821 Maart Meisjes gewonen stand. P. Montfortaan. 2225 Maart Open voor aan te vragen Retraite. 2629 Maart Gehuwde en ongeh. Dames, Euchar. Retr. P. Augustijn. 30 Maart2 April. Open voor aan te vra gen Retraite. 36 April. Gehuwde vrouwen, gewone stand (goede week). P. H.* H. Harten. 710 April. Oogehuwle Josepbgezellen. P. van H. Hart. 12—15 \pril. Meisjes middenstand. P. Re- dem ptorist. 1720 April. Open voor aan te vragen Retraite. 2225 April. Heeren uit den middenstand. P. Jezuiet. 2629 April. Meisjes gewine stand.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6